Володимир Кравець: У Києві зміниться порядок передачі землі

Tool items

Депутати Київської міської ради та всі охочі можуть подавати свої пропозиції щодо нового порядку передачі земель територіальної громади міста Києва. Рекомендації та зауваження приймаються до 6 серпня.

Про це повідомив сьогодні, 26 липня, депутат Київської міської ради, перший заступник голови Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Володимир Кравець.

Як зазначив депутат, наразі відповідне рішення проходить регуляторну процедуру, згодом його буде повторно розглянуто на засіданні Постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.
 
«Нещодавно набули чинності положення Закону України, який називають "‎Земельною Конституцією"‎. Документ змінює підхід до передачі земельних ділянок, у тому числі земель комунальної форми власності. Зокрема, буде розширено ряд повноважень місцевих рад, спрощено процедуру приватизації земельних ділянок під майно, а також усунено недоліки принципу "‎мовчазної згоди"‎. Потребує приведення у відповідність до чинного законодавства і регулювання земельних відносин у місті Києві», – розповів Володимир Кравець.

Як зазаначив депутат, необхідно передбачити надання потенційними орендарями актуальної фотофіксації розташованого майна.

«Як показує практика, досить часто у реєстрі містяться відомості щодо наявного майна, а по факту майно, яке надає право орендарю без аукціону отримати земельну ділянку в оренду – відсутнє. Це викликає підґрунтя до маніпуляцій із землею», – наголосив Володимир Кравець.

Довідка. 27 травня 2021 року набрала чинності переважна більшість норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №1423-IX від 28 квітня 2021 року. Згідно з вказаним документом вносяться зміни до значної кількості законодавчих актів України, зокрема до шести кодексів України та 24 Законів України щодо землі.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про організаційні заходи щодо збереження об’єктів ХІХ-ХХ століття (історичних будівель) на території міста Києва, яким може загрожувати знищення або пошкодження
  • Про внесення змін до переліку та персонального складу постійних комісій Київської міської ради ІХ скликання
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРП МЕДІА ГРУП" та ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РРП ГРУП" в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель на вул. Козелецькій,24-ж у Солом'янському районі міста Києва (534539758)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГІСТІК-ЮА» в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (заїзди-виїзди) на вул. Медовій у Солом’янському районі міста Києва (618753976)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛОГІСТІК-ЮА» в оренду земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури (заїзди-виїзди) на перетині вул. Народного ополчення та вул. Медової у Солом’янському районі міста Києва (435397038)
  • Про організаційні питання, пов'язані з ефективним використанням та збереженням елементів благоустрою та гідротехнічних споруд Оболонської набережної
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення та належного фінансування виплат субсидій на оплату житлово-комунальних послуг
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 13.05.2021 № 952/993 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік»
  • Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 11.04.2005 року № 72-6-00265 (зареєстровано в реєстрі за № 267), укладеного між Київською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «МОНАРХ» для будівництва, експлуатації та обслуговування навчально-виховного закладу по вул. Уманська, 8-12 у Солом’янському районі м. Києва
  • Про надання управлінню освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування стадіону спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 314 з поглибленим вивченням іноземної мови на вул. Княжий