Володимир Бондаренко: У Києві необхідно впроваджувати сучасні технології очищення води

Tool items

У столиці планують розробити Концепцію підвищення якості питної води у системі централізованого водопостачання міста Києва. Такий проєкт рішення за поданням Київського міського голови Віталія Кличка зареєстровано у Київській міській раді.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, цьогоріч Київська міська рада затвердила Комплексну цільову програму підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки, яка включає заходи щодо покращення якості води у системі централізованого водопостачання.

«Питання покращення якості води є актуальним для України, зокрема для Києва. Якість води залежить від низки факторів, а саме стану водопроводів, способів та методів очищення, знезараження води. У 2020 році було завершено реконструкцію 14 артезіанських водопровідних насосних станцій, замість рідкого хлору використовується сучасний та безпечніший реагент – гіпохлорит натрію. Наразі вже 40% питної води у Києві знезаражується без використання газ-хлору – це дозволяє покращити фізичні властивості рідини», – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради додав, що необхідно розробити спільну стратегію та запровадити ряд заходів з метою підвищення якості питної води.

«Першочергово концепція повинна включати термінову реконструкцію водопровідних мереж, а також відновлення функціонування бюветних комплексів у всіх районах столиці. Пріоритетом роботи має стати впровадження сучасних технологій очищення води. Стратегія повинна включати ряд всіх необхідних заходів аби кияни отримали змогу вживати питну воду безпосередньо з системи центрального водопостачання у всіх будинках Києва», – наголосив Володимир Бондаренко.

Довідка. Централізована система водопостачання міста Києва складається з Дніпровської та Деснянської водопровідних станцій, 357 артезіанських свердловин, 77 водопровідних насосних станцій 1, 2, 3, 4 підйомів та окремо розташованих станцій підкачування холодної води, водопровідних мереж загальною протяжністю 4 312,63 км, зокрема, водовід – 399,95 км, вуличні мережі – 2 624,43 км, внутрішньоквартальні та дворові мережі – 1 288, 25 км.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про запровадження щорічного міського конкурсу «Мистецькі Горизонти»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки
  • Про створення комунального підприємства «Муніципальне управління побутовими відходами» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про реорганізацію вечірньої середньої школи ІІ-ІІІ ступенів № 4 м. Києва шляхом приєднання до Ліцею № 176 імені Мігеля де Сервантеса Сааведри Дніпровського району м. Києва
  • Про включення до Переліку першого типу частини нежитлової будівлі комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про визнання таким, що втратило чинність рішення Київської міської ради від 27 жовтня 2022 року № 5481/5522 «Про деякі питання реалізації рішення Київської міської ради від 18 червня 2009 року № 627/1683 «Про деякі питання реалізації Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» в умовах воєнного стану
  • Про деякі питання діяльності Спеціалізованої школи № 89 Печерського району м. Києва