Володимир Бондаренко: На наступному засіданні Київрада розгляне ще частину проєктів рішень щодо перейменувань, і невдовзі зможемо завершити процес дерусифікації у столиці

Tool items

У Києві перейменують 95 вулиць, провулків та площ, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами.

Такі рішення були прийняті сьогодні, 25 серпня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання більшістю депутатів.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, у час війни перейменовуємо міські об’єкти задля зменшення культорологічного впливу країни-агресора на свідомість киян, а також унеможливлення розповсюдження російської пропаганди та фальсифікацію української історії.

«До рейтингового електронного голосування щодо перейменувань міських об’єктів увійшли 296 об’єктів, які були відібрані експертною комісією. Громадяни України активно брали участь у процесі перейменування та віддали понад 6,5 мільйонів голосів за нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ. І зараз, на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради приймає рішення щодо перейменувань 95 міських об'єктів. Присвоєння нових назв топонімічним об’єктам має важливе історичне та національне значення. На наступному пленарному засіданні Київської міської ради буде розглянуто ще частину проєктів рішень щодо перейменувань міських об'єктів, і вже невдовзі ми зможемо завершити процес дерусифікації у столиці», – наголосив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради додав, що перейменування дозволить увіковічити пам’ять про визначні історичні події України, а також відомих діячів та Героїв, які прославляти та боролись за незалежність нашої держави.

Нагадаємо, що до складу експертної комісії було залучено спеціалістів Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київська міська студентська поліклініка» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київський міський консультативно-діагностичний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження програми посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень в місті Києві на 2025 – 2027 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024 – 2025 роки