Tool items
Київська міська рада оскаржить рішення Північного апеляційного господарського суду щодо введення в експлуатацію 12-поверхового будинку на вулиці Нижній Вал, 27-29, на Подолі.
Про це повідомив сьогодні, 09 червня, заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
Нагадаємо, у 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримало дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку. Однак, надалі фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК «Подол Престиж») по вул. Нижній Вал, 27-29.
Наприкінці 2014 року, Київська міська рада подала позов до суду з вимогою зобов’язати ТОВ «Пателі Лізинг» знести самовільно добудовані поверхи на будівлі.
У листопаді 2019 року Господарський суд Києва зобов’язав фірму знести чотири поверхи вище восьмого поверху будинку (9-12 поверхи), адже вони не були передбачені проєктом і є самочинно збудованими.
21 жовтня 2020 року Північний апеляційний господарський суд України рішення скасував, і провадження у справі закрив. Пізніше ухвалу апеляції оскаржили у касаційній інстанції.
У листопаді минулого року, Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію видати ТОВ «Пателі Лізинг» сертифікат на будівлю у центрі Києва, збудовану з перевищенням поверховості на вул. Нижній Вал, 27-29.
8 червня поточного року, Північний апеляційний господарський суд, скасував заходи щодо забезпечення позову, зокрема й заборону введення в експлуатацію 12-поверхового будинку.
«Рішення Північного апеляційного господарського суду, яке стосується зняття заборони на експлуатацію, буде оскаржено. Усі міські служби наразі актуалізовані, з метою вжити усі належні заходи задля недопущення експлуатації даного будинку. Це буде боротьба, як адміністративна, так і судова. Це перше рішення апеляційного суду по цьому будинку, яке не на користь міста. Але я нагадаю, що усі рішення, які були не на користь міста, Верховним судом були скасовані з точки зору порушення норм прав», – наголосив Володимир Бондаренко.
Заступник міського голови підкреслив, що наразі важливо контролювати, щоб Державна архітектурно-будівельна інспекція не надала дозвіл на введення цього будинку в експлуатацію.
«Я переконаний, що завтра Київська міська рада звернеться до Державної архітектурно-будівельної інспекції з відповідною вимогою через численні порушення. Наразі суд скасував заходи забезпечення позову, зокрема, заборону введення в експлуатацію будинку-монстру. Водночас оскарження цього рішення у касації потребує часу, а тому існує ризик, що Державна архітектурно-будівельна інспекція введе будинок в експлуатацію, попри те, що у забудовника відсутній договір оренди землі», – зазначив заступник міського голови.
За словами депутатки Київської міської ради, секретарки Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенії Кулеби, архітектори рекомендували знизити поверховість будинку до чотирьох, адже цього вимагають нормативні документи України та міжнародні правові акти.
«Нинішній проєкт будівництва негативно впливає на забудову, яка є невіддільною частиною ландшафтного комплексу Подолу, як історичного центру. Це охоронна зона містобудівної пам’ятки державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ». Центральний історичний ареал. Крім того, ця ділянка примикає до охоронних зон 17-ти пам’яток архітектури, що розташовані на вулицях Межигірській та Ярославській», – підкреслила депутатка.