Володимир Бондаренко: Київ та Тбілісі мають спільну позицію щодо перспективного розвитку столиць

Tool items

З метою покращення системи міського управління та впровадження нових ідей у стратегічний план розвитку столиці минулого тижня відбулися робочі зустрічі представників Київської міської ради з керівництвом міської влади Тбілісі.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, з метою обміну досвідом у різних сферах міського управління відбулися зустрічі з представниками Сакребуло, мерії, Будинку Юстиції Тбілісі та Надзвичайним та Повноважним послом України у Грузії Ігорем Долговим. 

Пріоритетними напрямками роботи міст є урбаністика, громадський транспорт, екологія, реновація історичного середовища. Створення безбар’єрного простору та впровадження нових міських програм щодо охорони здоров’я та соціального захисту населення.

«Київ та Тбілісі йдуть поруч у втіленні реформ місцевого самоврядування. Переконаний, що подібний обмін досвідом стане запорукою незмінності курсу на прозорість і відкритість діяльності муніципалітетів, та допоможе розробити європейську систему перспективного розвитку Києва. На одній із зустрічей представники Сакребуло презентували урбаністичну політику Тбілісі, яка зазнала кардинальних змін за останні роки. Зокрема, торкнулись питань Генерального плану, дозволів й контролю у сфері будівництва, ліквідації наслідків будівельних пірамід. Наразі стратегія міста полягає у переході на екологічний громадський транспорт. Ця тема є актуальною для нас, адже Київ розвивається у цьому напрямку», – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови додав, що міська влада створює безпечний та зручний у використанні механізм задля надання адміністративних послуг громадянам, збільшує їх кількість та впроваджує нові елементи цифровізації з метою отримання їх дистанційно.

«Ми ознайомилися з сервісним центром мерії Тбілісі та поділилися власним досвідом щодо системи надання публічних послуг у Києві. Наприклад, «Київ Цифровий», який працює за принципом «місто в телефоні», об’єднує транспортну карту, QR-квитки, паркування та інші міські сервіси у смартфоні. Також було презентовано міські програми щодо охорони здоров’я та соціального захисту населення. Зокрема, зацікавила програма допомоги малозабезпеченим громадянам», – підкреслив Володимир Бондаренко.

За його словами, Київ та Тбілісі мають спільну принципову позицію, яка полягає у збереженні історичних будівель та боротьбі з незаконними забудовами у містах.

«Наша делегація оглянула процес реконструкції історичного центру Тбілісі. Старі будівлі або викуповують у власників, або тимчасово розселяють мешканців, розбирають та за три роки повністю відбудовують фактично з нуля. Таким чином, аварійні історичні будівлі центру стають новими, збільшуючи свою вартість і залишаючись для світу архітектурними пам’ятками. У Києва є концепція розвитку центру, його реновації та реконструкції. Ми обмінялися досвідом щодо впровадження нових технологічних рішень та нестандартних ідей під час реконструкції знакових будівель. Один з архітектурних проєктів міста Тбілісі планується реалізувати у Києві», – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови наголосив, що в ході робочих зустрічей з представниками органів влади Тбілісі було піднято питання про заходи, спрямовані на святкування тридцятиріччя дипломатичних відносин між Україною та Грузією, можливість встановлення у Тбілісі монументу в знак дружби столиць.

Нагадаємо, до складу делегації входили заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, депутати Київської міської ради Ярина Ар'єва та Григорій Маленко, заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Оленич, співробітники секретаріату Київської міської ради та представники Київської міської державної адміністрації.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розгляду питання здійснення виплати у вигляді фінансової допомоги пенсіонерам
  • Про погодження призначення Крищенка А.Є. на посаду заступника голови Київської міської адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про проходження опалювального сезону 2021/2022 року в м. Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 грудня 2020 року № 24/24 «Про бюджет міста Києва на 2021 рік»