Віталій Кличко взяв участь у спільній молитві равинів з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Tool items

Мер Києва Києва Віталій Кличко взяв участь у заході до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. В Бабиному Яру в Києві відбулася спільна молитва равинів. Захід організував Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

«Ми стоїмо на місці, де вбили десятки тисяч невинних людей. Дітей, жінок, людей похилого віку знищили за національними ознаками. Євреїв, ромів, українців, представників інших національностей. Ми завжди пам’ятаємо про трагедію Голокосту і кажемо: ніколи знову! І вкрай важливо побудувати на цьому місці болючої пам’яті меморіал, який нагадуватиме наступним поколінням, що таких трагедій не повинно повторитися!» – підкреслив Віталій Кличко.

Він наголосив, що найвищою цінністю є людське життя. І про це важливо пам’ятати. Особливо в контексті можливої подальшої агресії Росії проти нашої держави.

«Ми повинні зробити все, щоб такі страшні злочини, як багато років тому відбулися в Бабиному Яру, не повторилися знову. Щоб не проливалася кров. Щоб ніхто не зазіхав на незалежність української держави. Переконаний, що дипломати, політики повинні зробити все можливе, щоб вторгнення в Україну, про ймовірність якого сьогодні говорять, не відбулося», – наголосив Віталій Кличко.

Спільну молитву до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту провели Головний рабин України Моше Реувен Азман та головний рабин Києва Йонатан Бін’ямін Маркович.

Світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Цього дня 1945 року бійці Першого Українського фронту розпочали звільнення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Під час Другої світової війни внаслідок Голокосту загинули близько 6 мільйонів євреїв, із них – 1,5 мільйона людей вбили на території сучасної України. Бабин Яр став жахливим символом «Голокосту від куль» у Східній Європі. Тільки за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, нацисти розстріляли в урочищі 33 771 єврея. За оцінками істориків, за час нацистської окупації Києва, з 1941 до 1943 роки, у Бабиному Яру було вбито від 70 до 100 тисяч людей: євреїв, ромів, українців.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захистник Києва» на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про погодження призначення Андронова В.Є. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» у 2022 році
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15 квітня 2022 року №4571/4612 "Про особливості перейменування об'єктів міського підпорядкування, назви яких пов'язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами), під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022
  • Про відновлення роботи автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності
  • Про деякі питання надання комунальних послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» в місті Києві
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про відмову громадянину Денисенку Денису Олександровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у Голосіївському районі міста Києва (663450129)
  • Про надання громадянину Угринюку Тарасу Богдановичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Тепличній у Святошинському районі міста Києва (330131494)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 березня 2022 року № 4544/4585 «Про утворення комунальної установи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Централізована закупівельна організація міста Києва»