Віталій Кличко відвідав відкриття експозиційного простору «Нескорена нація», присвяченого Трипільській культурі

Tool items

Мер Києва Віталій Кличко відвідав відкриття експозиційного простору «Нескорена нація», присвяченого Трипільській культурі. Експозиція, яку розмістили в одному з павільйонів «Експоцентру України», сформована за сприяння благодійного «Фонду Олександра Фельдмана». Також виставку відвідали Посли Ізраїлю Михайло Бродський, В’єтнаму Нгуєн Хонг Тхач, Індії Харш Кумар Джейн та Тимчасово повірений у справах Посольства ФРН Бертрам фон Мольтке.

«Є такий відомий вислів – хто не знає своєї історії, в того немає майбутнього. В нашої країни – дуже давня та велична історія. Шість тисяч років тому, на території сучасної України, існувала велика Трипільська культура. На той час це була дуже розвинута громада. Існували великі міста. А предмети побуту, які й досі знаходять археологи, визнаються у світі історичною спадщиною всього людства. Проведення такої виставки, вважаю, – важлива справа. Бо російські псевдоісторики та політики, ідеологи варварського «руського міру», намагаються переписувати історію, розповсюджують брехливі міфи. І це теж – частина їхнього плану зі знищення всього українського, зі знищення української нації», – наголосив Віталій Кличко.

До роботи над формуванням цієї експозиції приєдналися історики, галеристи, музейники не тільки з України, а й з інших країн світу. А гості виставки зможуть ознайомитися з елементами традиційного трипільського житла, матеріальної та нематеріальної культури Трипілля. А також – з основними релігіями світу та пов’язаними з ними культурно-історичними традиціями.

Експозиційний простір «Нескорена нація» складається з двох виставок: «Пам’ятки віри» та «Літопис планети», кожна з яких представлена двома експозиціями. Вони присвячені історії української землі з найдавніших часів та місцю українського народу в історії нашої планети.

Перша з них, зокрема, включає масштабну експозицію унікальних предметів Трипільської культури «Коріння нескорених». Серед них представлені зразки, які є єдиними у світі. Через артефакти Трипілля, такі, як унікальна Трипільська мадонна, показано нерозривний духовний зв’язок української культури з релігійно-духовним спадком світу. Цей спадок розкритий у експозиції «Пам’ятки віри», яка знайомить з 12 сучасними та історичними релігіями. Вони представлені докладними макетами 24 найвизначніших релігійних споруд світу та значущими реліквіями релігій.

Виставка «Літопис планети» – це експозиція геологічної та палеонтологічної історії України та нашої планети з унікальними експонатами, що демонструють розмаїття та єдність нашого світу.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України №11161 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та державний реєстр майна,
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про затвердження змін до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, обслуговуючими кооперативами, юридичними особами, основний вид діяльності яких 81.10 «Комплексне обслуговування об'єктів», та
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024–2025 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Громадське здоров'я» на 2022 - 2025 роки