Віталій Кличко: В День Святого Миколая на Софійській площі традиційно засвітили вогні на головній ялинці країни

Tool items

У столиці, на Софійській площі, в День Святого Миколая традиційно засвітили вогні на головній ялинці країни. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко, який прийшов на засвічення ялинки та поспілкувався з киянами на площі.

«Цього року було багато дискусій – варто ставити ялинку чи ні. Зважаючи на те, що ми живемо в умовах воєнного стану, обстрілів та відключень електроенергії. Я вважаю, що ми ухвалили правильне рішення. Ялинка повинна бути! В наших дітей має бути свято!», – наголосив Кличко.
Він зазначив, що російським варварам не вдасться позбавити українців радості Різдва та Нового року.

«Цього року, звісно, формат святкувань інший. Та й ялинка не така велика й ошатна, як завжди. – 12 метрів заввишки замість 31-го, як, наприклад. минулого року. І назвали ми її «Ялинкою незламності»,- наголосив мер столиці.

Прикрасили новорічне дерево енергозберігаючими гирляндами, що світитимуться від генератора. Підсвічувати ялинку будуть щодня з 17:00 до 21:00. Також поруч з генератором облаштують точки для підзарядки гаджетів. Для цього найближчими днями облаштують спеціальний намет.

Головну ялинку України прикрасили іграшками минулих років – близько тисячею куль синіх і жовтих кольорів, білими голубами і прапорами країн, що допомагають Києву впоратися з викликами та наслідками війни. А також зображенням захисника Києва – Архистратига Михаїла. Верхівку ялинки вінчає герб України.

Встановили та прикрасили ялинку виключно за рахунок меценатів і бізнесу, генератор теж надали благодійники. Місто не витрачало на це коштів. Масових розважальних заходів, фудкортів, ярмарків та атракціонів на Софійській площі цьогоріч також не буде.

«Цей рік був для нас складним. Ми живемо у війні. В умовах постійних повітряних тривог, ракетних обстрілів, атак дронами. Ми навчилися жити в умовах комендантської години. А тепер – і за вимкнень електроенергії, тепла і води. Все це складно, некомфортно і нервово. Але нас цим не зламати. Українці – сильні духом! І виклики загартовують нашу рішучість і волю до перемоги. Та ми все подолаємо! Разом, з вірою в себе та свою країну, в наші ЗСУ та в нашу Перемогу! Я переконаний, що саме бажання миру і перемоги загадують українці сьогодні – в свято Миколая-Чудотворця. І воно обов‘язково здійсниться!» – підкреслив мер Києва.

Віталій Кличко закликав киян провести Новорічно-Різдвяні свята у сімейному колі.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про надання статусу скверу земельним ділянкам з кадастровими номерами 8000000000:66:178:0255, 8000000000:66:178:0256, 8000000000:66:178:0257, що розташовані між вул. Микільсько-Слобідською та просп. Броварським у Дніпровському районі м. Києва
  • Про внесення змін до Положення про Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 28 липня 2020 року № 73/9152 «Про затвердження Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року»
  • Про затвердження акта приймання-передачі окремого індивідуально визначеного (рухомого) майна (демілітаризованої кабіни літака типу Су-24, заводський № 1515332) з державної власності до комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про реорганізацію комунального закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Київський професійний коледж автомобільного транспорту та будівельної механізації»