Віталій Кличко: Сьогодні Київрада планує ухвалити бюджет столиці на наступний рік

Tool items

Сьогодні Київрада має ухвалити бюджет столиці на наступний рік, який запланований на рівні понад 72,6 мільярдів гривень. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив на початку засідання Київради.

«У комісіях Київради проект бюджету столиці обговорили, пропозиції подали. І основний фінансовий документ міста виносимо в сесійну залу. Коротко окреслю основні його моменти. Деталі будуть в докладному представленні проекту. Отже, бюджет столиці-2024 запланований на рівні понад 72,6 мільярдів гривень. Тобто, він на кілька мільярдів менший за цьогорічний. – Війна, складна економічна ситуація, зменшення надходжень. А також, окрім 60 відсотків ПДФО, які столиця і так віддавала до Державного бюджету, у нас тепер забрали і так званий «військовий» ПДФО, – зазначив мер Києва. – Отже, на сферу освіти заплановані традиційно найбільші видатки – 27,2 мільярдів. На транспортну галузь міста – понад 23,8. Тут, зазначу, зокрема один момент: не треба забувати, що громадський комунальний транспорт у нас – дотаційний. Бо і тариф на проїзд у кілька разів нижчий за його собівартість. І за перевезення пільговиків – не киян держава, хоч і обіцяє всі ці роки, коштів місту не компенсує. А у нас практично кожен другий пасажир – пільговик, який їздить безплатно, а значить – за кошти міста! А при цьому нам треба і рухомий склад утримувати, ремонтувати. І купувати новий. Платити зарплатню працівникам. І багато іншого», – підкреслив Кличко.

Він зазначив, що на Житлово-комунальну сферу в проекті бюджету на наступний рік передбачили понад 8,2 мільярди гривень. На соціальний захист, якому місто приділяє традиційно велику увагу, – майже 7,8 мільярдів. Та на сферу медицини – майже 6 мільярдів.

«На допомогу ЗСУ ми попередньо передбачаємо 1 мільярд гривень, бо держава нас фактично позбавила можливостей допомагати військовим, забравши «військовий» ПДФО. А до того ж – ще й не ухваливши закон про те, що місцева влада може допомагати не тільки тим підрозділам, що зареєстровані на території її громади. Також закуповувати техніку чи спорядження ми самі, за законом, не можемо. Тільки перераховувати кошти за офіційним зверненням підрозділів. Але ми продовжимо шукати можливості, щоб додавати більше коштів, спрямовувати їх і з інших статей, щоб максимально як можемо допомагати нашим захисникам», – наголосив Віталій Кличко.

Також наступного року столиця продовжить допомагати військовим, ветеранам та їхні родинам, сім’ям загиблих воїнів за програмою підтримки захисників і захисниць. На ці видатки в проекті бюджету передбачено 742 мільйони гривень.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про збільшення розміру статутних капіталів комунальних підприємств – керуючих компаній з обслуговування житлового фонду районів м. Києва
  • Про деякі питання діяльності закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та передаються до сфери управління Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про внесення змін у додаток 4 до рішення Київської міської ради від 15 грудня 2022 року № 5907/5948 «Про безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва гуртожитку та зовнішніх інженерних мереж ПрАТ «АТЕК» та внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24 травня 2012 року № 596/7933 «Про
  • Про затвердження міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2025-2027 роки»
  • Про надання ОБ'ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «КИЇВЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Братиславській, 12 у Деснянському районі міста Києва (625974474)