Віталій Кличко: Сьогодні Київ представить у Барселоні історію та культуру України

Tool items

Сьогодні у Барселоні Київ представить історію та культуру України. Столиця України стала гостем і учасником щорічного фестивалю La Mercè – головного свята Барселони. Ввечері фестиваль відкриватимуть ходою українські велетні-фігури княгині Ольги та князя Володимира. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Уперше в Барселоні будуть представлені ляльки-велетні міста-гостя фестивалю. Бо зазвичай це – постаті, пов’язані з місцевою культурою та історією. Рік ми працювали з мерією Барселони і готувалися. І сьогодні ввечері грандіозний фестиваль відкриватимуть ходою українські велетні-фігури княгині Ольги та князя Володимира. Образи постатей, які творили історію розвитку нашої держави. Історію, яку намагається вкрасти і знищити росія. Київські велетні виготовлені за нашими ескізами каталонськими майстрами. І відкриють свято Барселони під музичний супровід Козацького маршу у виконанні каталонських музикантів. А також під танок Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня», – написав Віталій Кличко.

Під час презентації велетнів у мерії Барселони Віталій Кличко нагадав, що Княгиня Ольга та князь Володимир були правителями Київської Русі, однієї із найбільш розвинутих держав у Європі в 9-10 століттях. Тоді, своєю політикою і реформами, вони зміцнювали Київську Русь. Княгиня Ольга – першою офіційно відвідала Константинополь і прийняла там християнство. А її онук Володимир – князь, який потім хрестив Київську Русь і привів її до християнської цивілізації.

«Ці історичні постаті мали великий вплив на розвиток та становлення України. Їхня незламність, мудрість та прогресивність завжди були орієнтирами. Бо боролись вони за єдність, незалежність та процвітання нашої держави. За це сьогодні героїчно бʼються і сучасні українці, віддаючи життя в боротьбі за свою гідність, за волю й державність України. І ми переможемо! Ми памʼятаємо нашу славетну історію. І ментально, географічно, історично – ми європейці! І це є наш цивілізаційний вибір, який ми відстоюємо у страшній війні», – наголосив під час виступу в мерії Барселони Віталій Кличко.

Віталій Кличко подякував меру міста Барселони Жауме Коллбоні за підтримку і допомогу нашому місту й Україні. За те, що Барселона передала Києву пожежні авто і спорядження, електрогенератори, санітарне обладнання. А також місто прийняло і тисячі українських біженців. Мер Києва подякував очільнику Барселони і за можливість представити на такому грандіозному фестивалі самобутню культуру та давню історію України.

Нагадаємо, рік тому, під час фестивалю La Mercè, мери Києва та Барселони підписали угоду про побратимство двох міст.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про затвердження Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024-2025 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до Положення про щорічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва та Положення про довічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 05.10.2023 № 7121/7162
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства «Фінансова компанія «Житло-інвест» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання РЕЛІГІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «МІСІОНЕРСЬКИЙ ЕВАНГЕЛІЗАЦІЙНО-БЛАГОДІЙНИЙ ЦЕНТР ОБ'ЄДНАННЯ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦЕРКОВ УКРАЇНИ «СЛОВО ЖИТТЯ» земельної ділянки в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування міжконфесійного храму «Мир, любов та єдність» на вул. Ломаківській, 66-70 у Печерському районі міста Києва (
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради
  • Про надання Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Святошинського району м. Києва земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі медичного центру на вул. Симиренка, 38 у Святошинському районі міста Києва (660283943)
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЛАНТУМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі кафе-магазину на вул. Архітектора Вербицького, 36 літ. Б у Дарницькому районі міста Києва (416392104)