Віталій Кличко: Радянську скульптуру двох робітників демонтуємо сьогодні. Арку дружби народів перейменуємо на Арку Свободи українського народу

Tool items

У Києві біля Арки дружби народів відбувається демонтаж радянської бронзової скульптури двох робітників, встановлену в 1982 році «на ознаменування возз’єднання України з росією». Саму Арку перейменують на Арку свободи українського народу. Про це мер Києва Віталій Кличко написав у своєму Telegram-каналі.

«Зараз ми демонтуємо бронзову скульптуру двох робітників – російського та українського, встановлену в 1982 році «на ознаменування возз’єднання України з росією». Своє ставлення до України росія «ознаменувала» варварським прагненням знищити нашу державу і мирних українців. 8 метрів металу так званої «дружби двох народів» демонтуємо. І що символічно – коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника, – написав Кличко. – Другу скульптурну композицію, встановлену поруч, поки закриємо опоряджувальними матеріалами і теж згодом розберемо. Оскільки там складніша процедура і це займе більше часу. А до того її можна буде використовувати як простір для експозицій», – додав мер Києва.

Також міська влада перейменує Арку дружби народів.

«Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору. Я підписав і подам проект рішення, який Київрада розгляне на найближчому засіданні. – Про перейменування арки на Арку свободи українського народу», – наголосив Віталій Кличко.

Загалом, за словами мера Києва, у столиці планують демонтувати ще близько 60 пам’ятників, барельєфів, знаків, пов’язаних з радянщиною і росією.

На перейменування винесено понад 460 вулиць, об‘єктів. Список оприлюднений на сайті Київської міської ради. Обговорення з киянами триватиме до 01 травня.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12 грудня 2019 року № 451/8024 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2020-2023 роки»
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь