Віталій Кличко ознайомив Дмитра Разумкова з роботою системи «Рада-4»

Tool items

942

Мер Києва Віталій Кличко показав голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, як у Київській міській раді працює система голосування «Рада-4», що унеможливлює неперсональне голосування депутатів.

Віталій Кличко продемонстрував, що реєстрація кожного депутата в системі відбувається за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому утримувати кнопки необхідно весь час, поки триває процедура голосування. Таким чином, депутат не може проголосувати і за себе, і за когось із колег. На відміну від системи «Рада-3», якою послуговуються у парламенті.

Також система «Рада-4» передбачає використання пультів, де можна ознайомитись із порядком денним засідання, проектами рішень Київської міської ради, а також записатися на виступ.

«Голосування відбувається виключно, коли ти натискаєш одночасно дві кнопки і чекаєш до завершення волевиявлення. В іншому разі голос не буде зараховано. Це унеможливлює голосування за іншого депутата. Ми є єдиною радою в країні, де унеможливили неперсональне голосування, – зазначив Віталій Кличко. – Жодного разу з 2015 року, відколи встановили цю систему, у нас не було блокування трибуни, бійок чи конфліктів. Якщо депутати не погоджуються з голосуванням за ті чи інші проекти рішень, вони виймають картки. Кворуму немає – і нам потрібно шукати компроміс».

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков особисто випробував, як працює система «Рада-4».

«Система «Рада-3», що працює в парламенті, уже морально застаріла. І її потрібно буде змінювати. Система в Київській міській раді – це гарний приклад унеможливлення неперсонального голосування. Ми зараз вивчаємо різні варіанти технологій, які можна було б запровадити в парламенті. У тому числі, і технологію, пов’язану із відбитком пальця. Але ми також втілюємо варіанти постійних змін нинішньої системи – як компромісний варіант, щоб не витрачати зайві бюджетні кошти», – сказав Дмитро Разумков.

Нагадаємо, Київська міська рада – перший і поки що єдиний представницький орган місцевого самоврядування, який встановив інноваційну систему для голосування «Рада-4» ще у 2015 році. Саме тому досвід Києва може стати гарним прикладом у запровадженні практики подолання «кнопкодавства» й унеможливлення політичної корупції. Наразі Київська міська рада ІХ скликання налічує 120 депутатів, які вступили в повноваження 1 грудня 2020 року.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного Суду України конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини
  • Про затвердження Концепції по ліквідації карантинних бур'янів у місті Києві
  • Про припинення повноважень депутата Київської міської ради Петрівської Л.С.
  • Про затвердження Порядку формування та затвердження списків присяжних районних судів міста Києва
  • Про затвердження Порядку обрання представників громадськості до складу поліцейських комісій територіальних органів поліції міста Києва