Віталій Кличко: Київрада ухвалила важливі рішення, що вдосконалять систему управління районами столиці та дозволять зберегти самоврядування в місті

Tool items

Київрада ухвалила важливі рішення, що вдосконалять систему управління районами столиці та дозволять зберегти самоврядування в місті.  Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на засіданні Київської міської ради.

Зокрема, депутати проголосували за створення  робочої підготовчої групи, яка до кінця березня повинна напрацювати повноваження майбутніх районних рад та чисельність їх складу. І вибори депутатів цих рад мають відбутися 30 жовтня цього року. Також депутати Київради вирішили, що на перехідний період – до виборів, самоврядні повноваження в районах будуть виконувати структурні підрозділи міського виконавчого органу. Київрада проголосувала і за створення таких підрозділів. За словами мера столиці, це модель – законна і конституційна та працює в більшості обласних центрів України, де є райони.

«Це питання самоврядування. Ключового базису демократії. Багато мешканців Києва не розуміють що відбувається. Вони обрали мера і надали йому повноваження вирішувати питання розвитку міста, забезпечення його життєдіяльності. Центральна ж влада намагається позбавити місцеву владу повноважень – при цьому перекладаючи на неї відповідальність за багато питань, які маємо вирішувати спільно. Мер відповідає за все, від нього кияни вимагають результатів роботи. Тому 10 великих районів столиці, їх глави мають підпорядковуватися меру. Він повинен подавати на затвердження кандидатури керівників районів. А вийшло так, що без погодження з мером голів районів звільнили, без погодження – призначили. І вони за тиждень навіть не прийшли, щоб обговорити свою подальшу роботу. Бо їх керівник – не міський голова.  Це, підкреслю, –  руйнування системи управління в столиці. Щодо райдержадміністрацій – вони залишаються. Але питання життєзабезпечення міста мають керуватися і координуватися міською владою, а не зі сторони. Ухваливши ці рішення сьогодні ми діяли за законом і Конституцією. І перед ухваленням рішень надали  можливість депутатам висловитися і обговорити», – зазначив Віталій Кличко.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання ОФІСУ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку на вул. Симона Петлюри, 7/9 у Шевченківському районі міста Києва (303903326)
  • Про деякі питання використання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та перебуває у володінні та користуванні приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал»
  • Про затвердження моніторингових звітів за 2023 рік про реалізацію Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року та про виконання Плану заходів на 2021–2024 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕНЕРГО-ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТЕХЕНЕРГОМАШ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування закладу торгівлі та побутового обслуговування населення на просп. Науки, 31 у Голосіївському районі міста Києва (303916622)
  • Про затвердження змін до деяких рішень Київської міської ради