Віталій Кличко: Київрада дерусифікувала ще 11 вулиць столиці

Tool items

Депутати Київради на сьогоднішньому засіданні перейменували ще 11 вулиць, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив після засідання Київської міської ради.

«Процес дерусифікації в столиці триває. І це важливо. Особливо під час варварської війни, якою росія намагається знищити Україну. Ми повинні назавжди позбавитися символів і назв, пов’язаних з країною-агресором», – наголосив Віталій Кличко.

Він зазначив, що в столиці вже перейменували 204 міських об’єкти. Так, наприкінці жовтня Київрада підтримала перейменування понад 40 вулиць, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. На початку вересня – близько 40 вулиць. Зокрема, й вулицю Московську у центрі міста – на вулицю Князів Острозьких. А наприкінці серпня депутати перейменували 95 київських вулиць, площ та провулків.

На сьогоднішньому засіданні Київради ухвалили нові назви ще 11 міських об’єктів. Зокрема, перейменували:

У Деснянському районі:
вулицю Біломорську – на вулицю Катерини Гандзюк;
вулицю Магнітогорську – на вулицю Якова Гніздовського.

У Голосіївському районі:
вулицю Ломоносова – на вулицю Юлії Здановської.

У Подільському районі:
вулицю Північно-Сирецьку – на вулицю Віктора Некрасова.

У Дніпровському районі:
бульвар Праці – на бульвар Івана Котляревського;
вулицю Генерала Карбишева – на вулицю Ірини Бекешкіної;
вулицю Челябінську – на вулицю Пантелеймона Куліша.

У Печерському районі:
вулицю Миколи Гастелло – на вулицю Бусовогірську.

У Солом’янському районі:
вулицю Маміна-Сибіряка – на вулицю Вічову.

У Святошинському районі:
вулицю Валі Котика – на вулицю Віденську.

У Дарницькому районі:
вулицю Іжевську – на вулицю Іжкарську.

Нові назви обирали кияни. На рейтингове електронне голосування загалом винесли 296 об’єктів, які відбирала експертна комісія. Кияни мали можливість проголосувати за назви, яким віддали перевагу, в застосунку «Київ Цифровий». Назви, що отримали найбільшу підтримку, були передані на розгляд та голосування Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про невідкладне вжиття заходів щодо повернення додаткової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України та співробітникам системи Міністерства внутрішніх справ України на період дії воєнного стану
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь
  • Про звернення Київської міської ради до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території міста Києва та міст-побратимів міста Києва щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх
  • Про затвердження плану роботи Київської міської ради на 2023 рік
  • Про реорганізацію Комунального некомерційного підприємства «Міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 4 листопада 2021 року №3135/3176 «Про Регламент Київської міської ради» (із змінами і доповненнями)
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо розгляду пропозиції до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо узгодження законодавства у сфері оренди та приватизації державного та комунального майна»
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (518453267)
  • Про відмову громадянці Дубровій Наталії Володимирівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для колективного садівництва на вул. Садовій 206а, буд. 9 у Дніпровському районі міста Києва (494012054)
  • Про безоплатну передачу Туріну Ігорю Юхимовичу, Туріну Володимиру Юхимовичу земельної ділянки, яка розташована по вул. Федора Максименка, 34 в м. Києві загальною площею 0,2768 га, за нормами ст. 121 ЗК України, з цільовим призначенням для ведення садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, для будівництва