Вікторія Муха: Київські театри в надскладних умовах воєнного стану створюють новий культурний продукт

Tool items

Київські муніципальні театри в надскладних умовах воєнного стану створюють новий культурний продукт.

Про це повідомила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха в інтерв'ю виданню «Главком».

Як зазначила Вікторія Муха, головною задачею минулого року була обороноздатність міста, а також забезпечення першочергових медичних та соціальних послуг – це вплинуло на фінансування закладів культури, зокрема і театрів.

«Водночас київські театри не зупинили роботу та в надскладних умовах спромоглись створювати новий культурний продукт. Загалом наші театри створили за рік повномасштабної війни 57 нових постановок. У таких умовах це дуже багато, навіть для 20 муніципальних театрів. І головне, що вдалось зберегти мережу, і місто не втратило жодного театру або іншого муніципального культурного закладу. Театри та інші заклади культури працюють з урахуванням вимог воєнного часу. Наразі повністю за рахунок міського бюджету утримуються музеї, бібліотеки та заклади мистецької освіти. Інші заклади культури частково отримують фінансування з бюджету і решту заробляють власною діяльністю», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка розповіла, що театри працюють, навіть гастролюють, просуваючи українське мистецтво за кордоном та тримаючи Україну у фокусі уваги. 

«Театр на Лівому Березі їздив у Литву, Німеччину, Польщу, а Київська опера зараз показує свої вистави у Великій Британії. Хочеться окремо зазначити, що за участі творчої групи Київської опери балет сучасного українського композитора Олександра Родіна «Аладін» був поставлений на сцені Каунаського музичного театру та увійшов до його репертуару на постійній основі», – додала Вікторія Муха.

Перелік муніципальних театрів Києва:
1. Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва.
2. Київський академічний театр ляльок.
3. Київський академічний театр юного глядача на Липках.
4. Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра.
5. Творча майстерня «Театр маріонеток».
6. Київський національний академічний театр оперети.
7. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра.
8. Київський національний академічний Молодий театр.
9. Київський академічний драматичний театр на Подолі.
10. Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я».
11. Київський академічний театр «Колесо».
12. Київський академічний театр «Золоті ворота».
13. Український малий драматичний театр.
14. Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс».
15. Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня».
16. Київський академічний драматичний театр на Печерську.
17. Київська мала опера.
18. Київський академічний театр «Актор».
19. Київський камерний театр «Дивний замок».
20. Академічний театр «Київ Модерн-балет».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо підтримки проєкту Закону України №11161 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та державний реєстр майна,
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету міністрів України та Міністерства оборони України щодо збільшення обсягів бронювання військовозобов’язаних працівників КАРС «Київська служба порятунку»
  • Про затвердження змін до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії, які придбані об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами, обслуговуючими кооперативами, юридичними особами, основний вид діяльності яких 81.10 «Комплексне обслуговування об'єктів», та
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024–2025 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Громадське здоров'я» на 2022 - 2025 роки
  • Про передачу громадянці Рогозі Наталії Петрівні земельної ділянки в оренду для будівництва і обслуговування паркінгів та автостоянок на землях житлової та громадської забудови на вул. Луценка Дмитра, 16 у Голосіївському районі міста Києва (711294446)
  • Про відмову громадянці Касьяненко Любові Анатоліївні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на вул. Жулянській, 1-б у Голосіївському районі міста Києва (413018582)
  • Про передачу громадянці Борис Ользі Галактіонівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 26 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (555627503)
  • Про передачу громадянину Полякову Станіславу Олеговичу у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Вишневій, 24 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДІВНИЧИЙ КООПЕРАТИВ «ВІКТОРІЯ») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (602722741)
  • Про надання Київському столичному університету імені Бориса Грінченка згоди на списання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва