Валентин Мондриївський: Якщо харчування для школярів не забезпечено належним чином, відповідальних посадових осіб звільнятимуть

Tool items

Наразі понад 80% шкільних харчоблоків відповідають сучасним вимогам. Крім того, в столиці діє декілька систем харчування, а найкраще себе зарекомендував «мультіпрофіль», де школярі можуть обирати страву відповідно до своїх уподобань. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, найбільша частка фінансування зі столичного бюджету припадає саме на галузь освіти. За останні 7 років у Києві збільшили видатки на освіту в кілька разів, а зміни в системі харчування стали пріоритетом із 2019 року.

«Ми навчили комунальні та приватні підприємства якісно та смачно годувати дітей. Відсоток їжі, яка після сніданків відправляється у смітник, скоротився в багатьох навчальних закладах з 70-80 відсотків до 20-30. А для того, щоб уникнути маніпулятивних повідомлень про якість харчування, у шкільних вайбер-групах почали публікувати фото усіх сніданків. Так батьки отримали можливість практично в реальному часі дізнаватися, чим харчуються їхні діти. Це стало додатковим важелем впливу на постачальників сніданків та обідів у закладах освіти міста», – розповів Валентин Мондриївський.

Він зазначив, що деякі постачальники знову почали годувати школярів неякісно. І міська влада не погоджуватиметься з цим.

«Харчування дітей – це не тільки бізнес, це й соціальна складова! І ми не дозволимо ставитись до цієї справи безвідповідально. Якщо хтось вважає, що за 8 гривень (а саме така вартість сніданку за результатами тендеру в одному з районів столиці) дитина може отримати повноцінний гарячий смачний сніданок, то подивимося, яка кількість відходів у таких закладах. Певен, що тут викидають в сміття понад 90 відсотків їжі, до якої діти так і не торкалися. За таке ставлення до харчування і неефективне використання коштів певні особи мають понести відповідальність, аж до звільнення», – заявив Валентин Мондриївський.

У Департаменті освіти і науки Києва вже ініціювали проведення перевірок харчування у тих закладах освіти, звідки надходить найбільше нарікань.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про питання оплати праці працівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки»
  • Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 01 червня 2000 року № 141/862 «Про встановлення звання «Почесний громадянин міста Києва» та заохочувальних відзнак Київського міського голови
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021-2023 роки
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Державного агентства лісових ресурсів України щодо недопущення прийняття проєкту Закону України «Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського
  • Про надання ОБ'ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ДМИТРІВСЬКА 82» земельної ділянки в постійне користування для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Дмитрівській, 80-82 у Шевченківському районі міста Києва (757881441)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Щусєва, 12-А у Шевченківському районі міста Києва (462413835)