Валентин Мондриївський: В Києві встановлять перші десять «каменів спотикання» в пам’ять про жертв Голокосту

Tool items

Протягом тижня в Києві встановлять десять «каменів спотикання» в пам’ять про жертв Голокосту, що дасть старт втіленню масштабного проєкту «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва». Проєкт є даниною пам'яті тим, хто загинув від рук агресорів під час Другої світової війни. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Закладуть так звані «камені спотикання» на пішохідних зонах  Києва, поблизу місця проживання або школи, до якої ходила людина, про яку йтиметься на каменях. Перший такий пам’ятний знак з’явиться вже сьогодні на вулиці Фролівській, 3. Його встановлять в пам’ять про Людмилу Ткач, яка пережила бійню у Бабиному Яру ще у п’ятирічному віці разом з матір’ю», – розповів Валентин Мондриївський.

За його словами, інші дев’ять «каменів спотикання» встановлять в Києві протягом тижня. Вони знаходитимуться в міському громадському просторі, де кожен зможе дізнатися трошки більше про героїв проєкту.  

«Кожен камінь повертає нам одне ім'я. Для реалізації даного проєкту ми залучили й учнів наших закладів освіти та позашкільних гуртків – саме вони шукали героїв для проєкту. Приємно, що юні кияни взялись за роботу з величезним ентузіазмом і відповідальністю. Це свідчить тільки про неабияку обізнаність молодого покоління», – зазначив Валентин Мондриївський.

Він додав, що будь-яка людина та будь-яка подія живе, поки про неї пам’ятають. Тому в Києві охоче долучилися до цього проєкту.

«Наш обов'язок – знати й пам‘ятати про трагедію, яка змінила всіх нас. Ми маємо зробити все, щоб ніколи знову не допустити її жахливого повторення», – підкреслив Валентин Мондриївський.

Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» реалізовується спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту, Посольством Німеччини,  Фундацією Stolpersteine у Берліні та Київською міською державною адміністрацією.
 
Довідка. Так звані «камені спотикання» створюються та закладаються німецьким митцем Ґюнтером Демнігом з 1992 року. Закладені в землю невеликі пам’ятні камінці (10 х 10 см) покликані забезпечити щоденну зустріч – свого роду «спотикання» і, як наслідок, коротку паузу для роздумів - з історією людей, яких переслідували та вбивали в епоху нацистів.

Проєкт розпочався зі встановлення перших каменів у берлінському районі Кройцберг у 1996 році. З того моменту вже було відкрито понад 75 тисяч меморіальних каменів по всьому світу, включаючи міста Рівне та Переяслав-Хмельницький.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки
  • Про Регламент Київської міської ради
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 232/8402 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»
  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про відмову громадянину Каракічи Володимиру Юрійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Провідницькій у Солом'янському районі міста Києва (390176836)
  • Про відмову громадянину Рожкову Роману Валерійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в Оболонському районі міста Києва (545801737)
  • Про відмову громадянину Литвиненку Сергію Сергійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Підлісній у Святошинському районі міста Києва (360101901)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СТАРІНВЕСТСІТІ» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва багатофункціонального комплексу на вул. Саперно-Слобідській, 18-В у Голосіївському районі міста Києва (587601169)
  • Про відмову громадянці Сидорі Анастасії Михайлівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства у пров. 5-му Садовому, 36 у Деснянському районі міста Києва (370147965)