Валентин Мондриївський: Майже 300 тисяч корекційних індивідуальних та колективних занять провели психологи та педагоги Департаменту освіти і науки КМДА з початку повномасштабного вторгнення

Tool items

Із початку повномасштабного вторгнення працівники психологічної служби у сфері освіти опрацювали близько 270 тисяч звернень, а інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) надали понад 19 тисяч психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових індивідуальних послуг. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.

«Із початку повномасштабного вторгнення збільшилась кількість сімей, які звертаються до спеціалістів щодо психологічно-педагогічної допомоги та підтримки дітей. Більшість із цих сімей мають статус внутрішньо переміщених осіб. Психологи, соціальні педагоги та фахівці ІРЦ використовують у своїй роботі з дітьми методики арттерапії, іграшкової терапії, зокрема всесвітньовідому методику Хібукі-терапії, методи роботи із психологічною травмою, горем, втратою та іншими», – зазначив Валентин Мондриївський.

Він додав, що педагоги та психологи столиці для подолання викликів воєнного часу підвищують свою кваліфікацію, опановуючи нові методики та практики та напрацьовують свої власні.

У Центрі професійного розвитку педагогічних працівників м. Києва освітяни проходять навчання за програмою Ізраїльської Коаліції Травми з надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу, працюють групи «Психосоціальної підтримки» з використанням методів арттерапії, індивідуальні та групові консультації.

«Сьогодні вкрай важливо забезпечити психологічну стійкість усіх учасників освітнього процесу, надати як дітям, так і дорослим психологічну підтримку, навчання та достовірне своєчасне інформування. Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка розробив модулі підвищення кваліфікації щодо надання першої психологічної допомоги, розвитку стресостійкості та резильєнтності, профілактики булінгу і домашнього насильства в освітньому середовищі, попередження емоційного вигорання педагогів, впровадження ненасильницького спілкування (ННС) в закладах освіти. Також розпочато створення кімнати ментального здоров’я для педагогічних працівників, дітей та їхніх батьків для психологічного розвантаження», – підкреслив Валентин Мондриївський.

Окрім того, психологи Інституту післядипломної освіти надають безоплатні психологічні консультації. Освітяни можуть записатися на консультацію за посиланням.

Батьки можуть отримати послугу фахівців ІРЦ для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, зареєструвавшись в автоматизованій системі АС «ІРЦ» за посиланням: https://ircenter.gov.ua/.

Інформуємо, що інклюзивно-ресурсні центри м. Києва продовжують надавати корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти, а також учням закладів загальної середньої освіти, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу (індивідуальна форма навчання).

Інклюзивно-ресурсні центри міста Києва:

1) ІРЦ № 1 Голосіївського району;

2) ІРЦ № 2 Дарницького району;

3) ІРЦ № 3 Деснянського району;

4) ІРЦ № 4 Дніпровського району;

5) ІРЦ № 5 Оболонського району;

6) ІРЦ № 6 Печерського району;

7) ІРЦ № 7 Подільського району;

8) ІРЦ № 8 Святошинського району;

9) ІРЦ № 9 Солом’янського району;

10) ІРЦ № 10 Шевченківського району;

11) ІРЦ № 11 Дарницького району;

12) ІРЦ № 12 Деснянського району;

13) ІРЦ № 13 Дніпровського району;

14) ІРЦ № 14 Оболонського району.

Отримати інформацію щодо підвищення кваліфікації можна в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Тарана С. В.
  • Про затвердження Міської цільової програми поводження з тваринами в місті Києві на 2024-2025 роки
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану» щодо удосконалення процедури надання грошової матеріальної
  • Про внесення змін до Положення про щорічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва та Положення про довічні стипендії видатним діячам культури і мистецтва м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 05.10.2023 № 7121/7162
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства «Фінансова компанія «Житло-інвест» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання РЕЛІГІЙНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ «МІСІОНЕРСЬКИЙ ЕВАНГЕЛІЗАЦІЙНО-БЛАГОДІЙНИЙ ЦЕНТР ОБ'ЄДНАННЯ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦЕРКОВ УКРАЇНИ «СЛОВО ЖИТТЯ» земельної ділянки в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування міжконфесійного храму «Мир, любов та єдність» на вул. Ломаківській, 66-70 у Печерському районі міста Києва (
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради
  • Про надання Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Святошинського району м. Києва земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі медичного центру на вул. Симиренка, 38 у Святошинському районі міста Києва (660283943)
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЛАНТУМ» земельної ділянки в оренду для експлуатації, обслуговування та реконструкції будівлі кафе-магазину на вул. Архітектора Вербицького, 36 літ. Б у Дарницькому районі міста Києва (416392104)