В. Прокопів пропонує створити всеукраїнську платформу Громадського бюджету

Tool items

2083

В. Прокопів пропонує створити всеукраїнську платформу Громадського бюджету

Наразі київська міська влада працює над створенням всеукраїнської платформи Громадського бюджету. Відповідні перспективи найближчим часом планується обговорити з членами уряду та парламенту.  Про це під час публічної лекції «Public Talks. Київ - місто майбутнього»  заявив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

“Наразі громадський бюджет реалізується на рівнях ОТГ, міста чи області. Але дійсно є країни, де партисипативний бюджет працює на загальнонаціональному рівні. Мова йде про Португалію, Шотландію та Канаду. Я анонсую, що ми будемо робити все необхідне, щоб Україна теж долучилася до цієї невеликої кількості країн. Адже ініціювання всеукраїнського бюджету участі сприятиме підтримці фінансової децентралізації та розбудові спільнот активних громадян”, - анонсував Володимир Прокопів.

За його словами, це також дозволить діагностувати проблеми, які найбільше турбують громадян та допоможе визначити ефективність органів влади на місцях шляхом моніторингу якості реалізації проектів.

Окрім того, планується вдосконалювати чинні положення Громадського бюджету. Адже наразі проявляються складнощі внутрішньої комунікації, подекуди неякісна експертиза.

“У змінах до положення про Громадський бюджет, які напрацьовуються робочою групою, є цікавий момент. Зараз маємо поділ тільки за категоріями, наприклад, транспорт, чи ЖКГ. Є пропозиція відійти від зосередження уваги голосуючих тільки на поділі по галузях і ввести додаткові критерії, такі як інноваційність, загальнодоступність, бюджетна ефективність проектів. Це дасть переваги інноваційним ідеям та ефективним проектам. Окрім того, є шанс, що так перемагатиме більше саме цікавих інноваційних проектів, а не ті, які ми образно називаємо “латанням дір”, - зазначив керуючий справами секретаріату Київради Ігор Хацевич.

Нагадаємо, на реалізацію проектів ГБ-2018 міська влада виділила 150 млн грн. Загалом цьогоріч мають реалізувати 141 громадську ініціативу. Детально ознайомитися з історією громадського бюджету можна за посиланням: https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/gbk-istoriya-2017-2018

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного Суду України конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини
  • Про затвердження Концепції по ліквідації карантинних бур'янів у місті Києві
  • Про припинення повноважень депутата Київської міської ради Петрівської Л.С.
  • Про затвердження Порядку формування та затвердження списків присяжних районних судів міста Києва
  • Про затвердження Порядку обрання представників громадськості до складу поліцейських комісій територіальних органів поліції міста Києва
  • Про передачу приватному акціонерному товариству «ФІРМА КИЇВЗДРАВРЕКОНСТРУКЦІЯ» земельної ділянки в оренду для обслуговування та ремонту об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу) на вул.
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі центрального теплового пункту на вул. Закревського Миколи, 85-Б у Деснянському районі міста Києва (384165409)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на просп. Маяковського Володимира, 30 а у Деснянському районі міста Києва (384138285)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Радунській, 44-А у Деснянському районі міста Києва (744920413)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Милославська, 23 у Деснянському районі міста Києва (777883419)