В. Прокопів: Київ лідирує у рейтингу функціонування місцевої електронної демократії в Україні

Tool items

В. Прокопів: Київ лідирує у рейтингу функціонування місцевої електронної демократії в Україні

Київ займає перше місце за рівнем Індексу місцевої електронної демократії в Україні. Відповідне дослідження проводили експерти Громадської спілки «Центр розвитку інновацій». Для аналізу було обрано 15 найбільших міст України.  Оцінювались 4 поширені інструменти електронної демократії: е-звернення, е-консультації, е-петиції та громадський бюджет.

“Міська влада намагається максимально залучати киян до участі у суспільному житті столиці. І аби цей процес був ефективним, зрозумілим та зручним, ми запроваджуємо нові електронні сервіси. І тут справді маємо чим пишатися. Найвищий загальний показник щодо електронних звернень, враховуючи стан демократичності, рівень громадської активності та результативність інструменту має саме столиця — фактично 60%”, - повідомив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Окрім того, столиця має успішний досвід у запровадженні та реалізації електронних петицій. Загалом вони є найбільш популярним інструментом е-участі в Києві (4384 подані петиції), Запоріжжі (1125 петицій) та в Хмельницькому (528 петицій).

“Ми спільно з громадськістю напрацювали нове, більш ефективне, положення розгляду електронних петицій. До речі, система е-звернень у Києві є найдосконалішою серед українських міст. Наразі ми маємо 49 успішних петицій. З них 6 уже реалізовано повністю, 10 було відхилено. Щодо решти — розроблено планів заходів для їхнього виконання. У тематичному розрізі найбільш популярними є петиції, які стосуються транспорту, благоустрою та довкілля, ЖКГ, містобудування та перейменування”, - зазначив Володимир Прокопів.

Також має чим пишатися Київ і в процесі реалізації проектів Громадського бюджету. На виконання проектів ГБ-2018 міська влада виділила 150 млн грн. Загалом цьогоріч мають реалізувати 141 громадську ініціативу. Минулого року у рамках ГБ було втілено у життя 57 ідей. Загалом найвищу результативність реалізації проектів громадського бюджету декларують Хмельницький та Київ. Середній термін виконання проектів в усіх містах складає від 2 місяців до 1 року.

Що стосується електронних консультацій, то лише в трьох з восьми міст (Київ, Львів, Хмельницький) передбачено спеціальне процедурне забезпечення. Щоправда, лише у столиці вони реально функціонують на практиці.

Детально ознайомитися із дослідженням можна за посиланням: http://cid.center/index.php/987520954/

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення питань у сфері охорони культурної спадщини
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 липня 2023 року № 6903/6944 «Про зміну типу та найменування Ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» з посиленою військовою-фізичною підготовкою Шевченківського району м. Києва»
  • Про перейменування вулиці Вузівської у Солом’янському районі міста Києва
  • Про продовження дії міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки» на 2025 рік та внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової
  • Про перейменування вулиці Генерала Наумова у Святошинському районі міста Києва
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на визволення українських військовополонених із російського полону
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАПІТАЛ ПРОДАКШН ПЛЮС» земельної ділянки в оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Сім'ї Кульженків, 14 в Оболонському районі міста Києва (344463577)
  • Про внесения змін до рішення Київської міської ради від 23 березня 2023 року № 6261/6302 «Про органи самоорганізації населення у місті Києві»
  • Про звернення Київської міської ради до Голови Верховної Ради України щодо термінового вирішення питання захисту енергетичної інфраструктури
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16 грудня 2021 року № 4031/4072