У столиці тис ягідний оголошено ботанічною пам’яткою природи місцевого значення

Tool items

З метою збереження цінного історичного екземпляра рослинного світу 300 річне дерево тис ягідний оголошено ботанічною пам’яткою природи місцевого значення.

Таке рішення було прийнято 24 листопада на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 78 депутатами.

Природний об’єкт розташований на території державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України».

За словами депутатки Київської міської ради, Олесі Пинзеник, тис ягідний в давнину був поширений на дуже великій території України, проте дерева майже повністю винищили, оскільки деревина була дуже міцною, мала бактерицидні властивості та надійно захищала від хвороботворних інфекцій.

«Наразі на території України тис ягідний природно росте лише в Карпатах та у Криму. Тис ягідний – це цінне та довговічне дерево, висотою 15,5 метра. Деревина має великий попит на ринку, оскільки дерево майже цілковито знищено в Європі. Для того, щоб унеможливити винищення тису в Києві необхідно взяти територію, на якій він росте, під охорону. Це рішення сприятиме захисту довкілля та цінного природного екземпляра, який занесений до Червоної книги України», – зазначила Олеся Пинзеник.

Депутатка додала, що проєкт рішення розробили науковці благодійної організації «Благодійний фонд Дніпровського району міста Києва «Київський еколого-культурний центр».

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про питання оплати праці працівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки»
  • Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
  • Про звернення Київської міської ради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення до участі в Олімпійських іграх спортсменів із російської федерації та республіки білорусь
  • Про звернення Київської міської ради до дипломатичних місій, представництв міжнародних організацій, розміщених на території міста Києва та міст-побратимів міста Києва щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Шалетт Міста, 5 у Дніпровському районі міста Києва (241297547)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг у 28 кварталі Дарницького лісництва у Дарницькому районі міста Києва (545444080)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг у 29 кварталі Дарницького лісництва у Дарницькому районі міста Києва (244812943)