У столиці створять Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва із статутним капіталом у розмірі 400 млн грн

Tool items

У столиці створять нову комунальну установу Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва з затвердженим Положенням про фінансування заходів з реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення житлових будинків міста (Револьверний Фонд).

Таке рішення було прийнято сьогодні, 07 жовтня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Рішення підтримали 93 депутати.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Олександра Бродського, враховуючи зростаючу зацікавленість співвласників у проведенні енергоефективних заходів та подовженні терміну експлуатації своїх житлових будинків, прийнято рішення створити комунальну установу –  Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва, який розпочне розробку та впровадження різноманітних програм фінансування модернізаціі житла у місті Києві.

«Новостворена комунальна установа утворить Револьверний фонд (поворотні кошти, кошти багаторазово використання) за рахунок коштів власного статутного капіталу, бюджету міста Києва, благодійних внесків, пожертв, грантів та коштів залучених з будь-яких інших джерел не заборонених законом. Вона надаватиме позики або кредити об'єднанням співвласників будинків, житлово-будівельним та обслуговуючим кооперативам та іншим багатоквартирним будинкам на підставі підписаного між фондом та позичальником договору позики, або кредиту», – зазначив Олександр Бродський.

Депутат підкреслив, що позики або кредити надаватимуться на строк не більше 7 років у розмірі – до 75% річного обсягу надходжень на рахунки позичальника за один рік, що передує року отримання позики з відсотковою ставкою – 3% річних. Сума позики множитиметься на кількість років повернення.

«Надання позики або кредиту здійснюється шляхом спрямування коштів виконавцям робіт, постачальникам товарів і надавачам послуг для реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів та технічного переоснащення багатоквартирних будинків міста Києва. Відбором претендентів для отримання позик або кредитів займатиметься Кредитний комітет, який буде колегіальним допоміжним органом Київської міської державної адміністрації», – розповів Олександр Бродський.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)