У столиці розпочинається будівництво першої черги парку «Срібний Кіл»

Tool items

У Дарницькому районі на цьому тижні буде розпочато будівництво першої черги парку «Срібний Кіл». Земельна ділянка площею 7,54 га розташована між станціями метро «Осокорки» та «Позняки» й оточує озеро Срібний Кіл.

Як зазначив депутат Київської міської ради та голова ГО «Парк Срібний Кіл» Григорій Маленко, ще з 2016 року вони разом з командою об’єднували людей та системно займаються створенням цього парку.

«Ми починали з простої ідеї створення парку, яка нарешті трансформувалась у конкретні результати. Було проведено десятки робочих нарад, опрацьовано сотні зауважень та пропозицій громади, затверджено остаточний варіант концепції. Понад 50 тисяч киян мешкають на відстані до 10 хв від парку. На основі цього було визначено базовий елемент парку — замкнену прогулянкову доріжку, близько двох кілометрів, навколо озера із можливістю потрапити на неї з усіх сторін парку. Всі внутрішні елементи парку інтегровані в цей прогулянковий маршрут навколо озера. Зелена зона має бути багатофункціональною. Дитячі, спортивні, оглядові майданчики та зони відпочинку мають задовольнити потреби якомога ширшої аудиторії. Крім цього парк має бути інклюзивним, тому необхідно забезпечити безперешкодний доступ як до самого парку, так і до його внутрішніх елементів для всіх груп населення. Також будуть передбачені відповідні елементи та локації, які адаптовані для потреб фізичної та психологічної реабілітації наших воїнів», – розповів Григорій Маленко.

Депутат наголосив, що будівництва парку заплановано провести в шість черг. 

«Перша черга передбачає планування території відповідно до проєкту, облаштування двох вхідних груп парку, будівництво транзитної доріжки, якою можна бути прогулятися від однієї станції метро до іншої. Крім цього буде облаштовано підпірні стіни, сходи та пандуси, встановлено системи водовідведення вхідної групи та прокладено комунікації. Також передбачено мощення доріжок фігурними елементами типу ФЕМ, проведення робіт з озеленення, і звісно встановлення лав і урн в зоні забудови першого етапу», – зазначив Григорій Маленко.

Депутат подякував меру Києва Віталію Кличку, який підтримав створення парку, генеральному директору КО «Київзеленбуд» Олексію Королю, голові Дарницької РДА Миколі Калашнику, представникам ГО «Парк Срібний Кіл» та кожному активному мешканцю, який долучився до роботи.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216