![](https://kmr.gov.ua/sites/default/files/630_360_1669716837-683.jpg)
Tool items
У столиці 09 грудня пройде фестиваль «Київ. Із кінематографом у серці – 2023». Подія відбудеться у кінотеатрі «Ліра». Вхід вільний.
Як повідомили в КП «Київський культурний кластер», цьогоріч фокусною темою фестивалю стане війна і Київ, війна і митці, війна і простір особистих викликів.
Програма фестивалю.
Жінки-кінематографісти про війну: перегляд короткого метру (початок о 15:30):
Фільм «Бульмастиф» – це багатошарова алегорія стосунків людини зі спогадами, а також новий погляд на проблеми посттравматичного синдрому. Головний герой Мітя – тихий чоловік, який починає працювати актором другого плану. Він ветеран і намагається повернутися до нормального життя. Несподівано Мітя зустрічає загубленого бульмастифа. Спочатку стосунки складаються непросто, але з часом собака стає тим, хто допомагає Міті впоратися з важким минулим.
Фільм «Це побачення» – дебютний ігровий фільм Надії Парфан, знятий єдиним кадром. Це історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. Коли воно нарешті гальмує, з машини виходить людина у камуфляжі. На неї чекають. Зйомки фільму відбувалися у вересні 2022 року в Києві.
Показ короткометражних документальних фільмів-новел проєкту «Культура vs війна» (початок о 17:00):
«Культура vs війна. Антитіла» – документальний короткометражний фільм про український поп-рок-гурт «Антитіла», який до війни збирав стадіони по всій країні, випустив десятки відеокліпів, здійснив вісім великих гастрольних турів. У лютому 2022 року, на початку широкомасштабного вторгнення рф, музиканти гурту добровільно вступили до лав ЗСУ.
«Культура vs війна. Сергій Михальчук» – документальний короткометражний фільм про Сергія Михальчука – кінооператора, оператора-постановника близько 40 кінокартин, 4 з яких номінувалися на «Оскар».
«Культура vs війна. Ахтем Сеітаблаєв» – документальний короткометражний фільм про Ахтема Сеітаблаєва – актора, режисера та продюсера, заслуженого артиста АР Крим, директора культурного простору «Кримський дім». В доробку режисера такі стрічки як «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги», «Захар Беркут», «Мирний 21».
«Культура vs війна. Тарас Компаніченко» – документальний короткометражний фільм про Тараса Компаніченка – кобзаря, народного артиста України, очільника гурту «Хорея Козацька».
Після закінчення переглядів відбудеться зустріч з героями фільмів та членами творчої групи проєкту
Довідка. Проєкт «Культура vs війна» створюється Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» за підтримки Європейського Союзу European Union in Ukraine, Фонду «МХП-Громаді» та Компанії «Вавілон».