У столиці із залученням фахівців профільних інститутів проводять обстеження житлових будинків, що зазнали критичних пошкоджень внаслідок обстрілів

Tool items

У столиці проводять комісійні обстеження тих житлових будинків, що зазнали найбільших руйнувань внаслідок ракетних ударів та ворожих обстрілів. Наразі працюють відповідні міські комісії із залученням фахівців профільних інститутів. На підставі висновків обстежень будуть прийняті рішення про подальшу експлуатацію, необхідні протиаварійні роботи та можливість заселення людей, оскільки треба бути впевненими у безпечності будівель. Про це під час огляду однієї з таких будівель у Святошинському районі столиці повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, загалом у столиці внаслідок обстрілів зазнали пошкоджень понад 200 будівель. Це житлові будинки, школи, дитсадки, приватні садиби. Фахівці умовно розподілили пошкоджені будівлі на групи залежно від типу і масштабів руйнувань. Найбільш критичні пошкодження та руйнування конструктивних елементів зафіксовані в десяти житлових будинках.

«Наше завдання в стислі терміни обстежити ці найбільш зруйновані будинки, щоб визначити чи придатні вони для проживання людей. Працюють спеціальні комісії із залученням фахівців спеціалізованих установ, наприклад, державного підприємства «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва». Необхідно визначити безпечність будівель у процесі подальшої експлуатації їх як житлових будинків, визначити першочергові та протиаварійні роботи. Застосовуються візуальний, інструментальний (заміри тріщин та конструкцій) та аналітичний – опрацьовується технічна документація стосовно будинку», – зазначив Петро Пантелеєв.

За словами заступника голови КМДА, лише після отримання висновків фахівців можна буде прийняти рішення про долю будівлі та поінформувати людей, які тут проживали, про можливість заселення, необхідність проведення ремонту у певних обсягах, необхідність знесення тощо.

Він також зазначив, що у близько ста будинках, що зазнали значно менших руйнувань, проведені першочергові роботи.

«Комунальні керуючі компанії провели попередній огляд та ремонт у більш як ста будинках – вивезли уламки, закрили плівкою вибиті вікна та балкони, відновили шиферне покриття, демонтували небезпечні конструкції тощо. Звичайно, це лише оперативні роботи. Необхідні ремонтні роботи будуть проведені згодом», – зазначає Петро Пантелеєв.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київська міська студентська поліклініка» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до Міської цільової програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 14 липня 2022 року № 4889/4930
  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київський міський консультативно-діагностичний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про затвердження програми посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень в місті Києві на 2025 – 2027 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024 – 2025 роки
  • Про відмову Лободі Вірі Олександрівні, Шершуну Костянтину Олександровичу в передачі у спільну часткову власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Гродненській, 23 у Дніпровському районі міста Києва (433275990)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю «ТАКІРА» договору оренди земельної ділянки від 03 жовтня 2014 року № 785 для реконструкції дитячого садка під дитячий садок, центр розвитку дитини та початкову школу з подальшими експлуатацією та обслуговуванням на вул. Мрії, 7-В у Святошинському районі м. Києва (390539431)
  • Про передачу єдиного майнового комплексу Комунального підприємства «Житній ринок» в оренду і включення єдиного майнового комплексу Комунального підприємства «Житній ринок» до Переліку першого типу 
  • Про включення до Переліку першого типу нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Києва 
  • Про звернення Київської міської ради до громади та Президента України щодо впровадження інноваційної концепції «Вільної гривні»