У процесі дерусифікації та з метою увіковічення українських Героїв у столиці перейменували та найменували ще 29 об’єктів

Tool items

У процесі дерусифікації та з метою увіковічення українських Героїв у столиці перейменували та найменували ще 29 об’єктів.

Такі рішення щодо перейменувань були прийняті сьогодні, 18 січня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання більшістю депутатів.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, у столиці міська влада спільно з громадськістю та експертним середовищем вже другий рік поспіль активно провадить процес деколонізації та дерусифікації міської топоніміки.

«Мешканці зробили свій вибір, і на основі цих результатів депутатський корпус Київської міської ради приймає рішення. Ми виходимо на фінішну пряму і невдовзі буде остаточно завершено процес дерусифікації міських об'єктів. Більше місця російським наративам на карті столиці ніколи не буде. Агресор, який вбиває наших людей не має жодного права на возвеличення у вільній Україні. Київ не є частиною так званого великого срср. У місті-герої Києві не має бути топонімів, які возвеличують російську імперію та російський імперіалізм. Зокрема сьогодні було змінено назви ще 29 об'єктів. Скверу в Печерському районі присвоєно ім'я Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла, безіменній площі у Деснянському районі назву Героїв Чернігова», – наголосив Володимир Бондаренко.

У столиці перейменовано та присвоєно нові назви низці міських об’єктів.

Печерський район:
вулиця Салтикова-Щедріна – вулиця Сергія Миронова;
скверу між вулицею Михайла Омеляновича-Павленка та Іподромним провулком у присвоєно ім'я Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла;
скверу між вулицями Бастіонна та Михайла Бойчука присвоєно ім'я Миколи Мозгового.

Шевченківський район:
провулок Тропініна – провулок Анатолія Кудрицького;
вулиця Отто Шмідта – вулиця Князя Володимира Мономаха;
вулиця Академіка Туполєва – вулиця Мрії;
частина вулиці Оранжерейної (від вулиці Юрія Іллєнка до вулиці Дорогожицької) – вулиця Праведників.

Святошинський район:
вулиця Григорія Онискевича – вулиця Павла Глазового;
вулиця Анатолія Пантелькіна – вулиця Володимира Гапоненка;
бульвар Кольцова – бульвар Миколи Руденка;
вулиця Миколи Краснова – вулиця Гетьмана Кирила Розумовського;
вулиця Спартаківська – вулиця Бахчисарайська;
вулиця Огарьова – вулиця Олександра Оксанченка;
вулиця Червонозаводська – вулиця Олексія Бездольного.

Дніпровський район:
вулиця Бажова – вулиця Сергія Набоки;
вулиця Плеханова – вулиця Бориса Мартоса;
вулиця Комбінатна – вулиця Дениса Рачінського;
вулиця Петра Запорожця – вулиця Чорних Запорожців.

Солом’янський район:
вулиця Бакуніна – вулиця Олега Афанаса;
провулок Металістів – провулок Оксани Вороніної;
вулиця Академіка Карпінського – вулиця Академіка Возіанова;
провулок Федосєєва – провулок Мар’яна Гаденка;
вулиця Сурикова – вулиця Дениса Монастирського.

Подільський район:
вулиця Верещагіна – вулицю Ворзельська.

Голосіївський район:
вулиця Сєченова – вулиця Зої Бутенко.

Деснянський район:
безіменній площі на розі вулиць Радунської та Милославської присвоєно назву «площа Героїв Чернігова»;
вулиця Тургенєва – вулиця Михайла Осадчого.

Дарницький район:
вулиця Канальна – вулиця Гліба Бабича.

Оболонський район:
вулиця Єрмака – вулиця Михайла Гориня.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про продаж земельної ділянки на вул. Бориспільській, 13 у Дарницькому районі м. Києва ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ФАРМАЦЕВТИЧНА ФІРМА «ДАРНИЦЯ» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (381127271)
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про передачу громадянину Янковському Ігорю Івановичу та громадянці Кришталь Інні Іванівні у приватну власність земельної ділянки для колективного садівництва на вул. Орхідейній, 92 (ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «САДОВО-ДАЧНИЙ КООПЕРАТИВ «ОРХІДЕЯ-3») у Дарницькому районі міста Києва, мікрорайон Осокорки (539827998)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕМБЕР РІАЛ ЕСТЕЙТ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування офісного комплексу на вул. Васкула Ореста, 13 у Святошинському районі міста Києва (656404484)
  • Про передачу громадянину Ференцю Олександру Борисовичу земельної ділянки в оренду для обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури (заїзди, виїзди) (крім об’єктів дорожнього сервісу) на вул. Івана Огієнка, 15 у Солом'янському районі міста Києва (798258392)
  • Про передачу громадянці Москаленко Ірині Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Бобринецькій, 40б у Деснянському районі міста Києва (555327054)
  • Про передачу громадянину Школьному Олександру Вікторовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Береста Олексія, 8а у Святошинському районі міста Києва (433273183)