У Печерському районі кияни пропонують перейменувати вулицю Московську на честь Князів Острозьких

Tool items

У Печерському районі кияни пропонують перейменувати вулицю Московську на честь Князів Острозьких із метою увіковічення їх вкладу в розбудову столиці.

Ініціативу мешканців міста підтримала депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, яка направила офіційне звернення Київському міському голові Віталію Кличку.

За словами Олесі Пинзеник, вже понад вісім років триває війна з росією, яка намагається привласнити наші території та знищити державність. Необхідно позбутись всіх топонімів, які пов’язані з країною-агресором, та перейменувати київські вулиці на честь видатних українських діячів, героїв та історичних славетних подій. 

«За тисячолітню історію воєн та повстань у столиці майже не збереглось й сліду поховань більшості меценатів, князів, королів та гетьманів. Знамениті українці, завдяки яким відбувалось становлення нашої держави мають бути увіковічені. Вулиці Києва мають носити імена не тільки героїв сучасності, але й наших славетних предків. Тому перейменування вулиці Московської в історичному центрі міста Києва, на старому Печерську, на честь Князів Острозьких доповнить багатий історичний топонімічний ландшафт Печерського району. Це сприятиме збереженню національної та локальної пам'яті. Князі Острозькі, зокрема князь Костянтин Острозький та його син князь Василь-Костянтин Острозький, – видатні українські військові та політичні діячі доби Великого князівства Литовського, знані меценати та послідовні захисники православної віри», – зазначила Олеся Пинзеник.

Депутатка додала, що наразі твориться нова українська історія, боротьба за незалежність усе ще триває. Необхідно віддати гідну шану українським героям усіх часів та увіковічити їх подвиги за незалежність нашої країни.

Довідка. Князь Костянтин Іванович Острозький (1460 – 1530 рр.) – видатний український полководець, відомий тим, що 08 вересня 1514 року на чолі литовсько-українсько-білоруського війська розбив армію Московської держави в битві під Оршею. Також боронив Київ від татарських набігів, виборов привілеї для Православної церкви. 

Князь Костянтин-Василь Костянтинович Острозький (1526 – 1608 рр.) – видатний український військовий, політичний та культурний діяч, меценат, Київський воєвода, засновник НУ «Острозька академія». Вкладав значну частину власних коштів у розвиток української науки та освіти, суттєво посилив політичний вплив Києва.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4031/4072
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 31.08.2021 № 2183/2224 «Про реорганізацію комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський міський туристично-інформаційний центр»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 28.07.2020 № 83/9162 «Про затвердження списку присяжних Печерського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 19.12.2019 № 505/8078 «Про затвердження списку присяжних Подільського районного суду міста Києва»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 07.07.2020 № 23/9102 «Про затвердження списку присяжних Святошинського районного суду міста Києва»
  • Про контроль власників, співвласників та орендарів у процесі розробки проєктно-кошторисної документації та проведення підготовчих і будівельних робіт в рамках відновлення пошкоджених об'єктів житлового фонду м. Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування бойлерної на вул. Деміївській, 45-Б у Голосіївському районі міста Києва (384185811)
  • Про визначення розмірів статутних капіталів закладів охорони здоров’я, переданих до сфери управління Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації
  • Про деякі питання використання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та перебуває у володінні та користуванні приватного акціонерного товариства «Київспецтранс»
  • Про затвердження Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря агломерації міста Київ