У Київській міській раді затвердили міську цільову програму «Діти. Сім'я. Столиця на 2022-2024 роки»

Tool items

З метою соціально-правового захисту дітей у Київській міській раді затвердили міську цільову програму «Діти. Сім'я. Столиця на 2022-2024 роки».

Таке рішення прийняли сьогодні, 8 липня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. Рішення підтримали 85 депутатів.

За словами депутатки Київської міської ради, голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко, метою програми є профілактика та мінімізація сімейних негараздів через надання соціальних послуг дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

«Діти є нашою опорою у майбутньому, тому зараз потрібно забезпечити для них соціально-правовий захист у повному обсязі, незалежно від супутніх обставин. Програма спрямована на створення цілісної системи щодо захисту прав дітей та сімей із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. А також захисту сімей де виховуються діти та молодь з інвалідністю, родини, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІД, учасники АТО/ООС та члени їхніх сімей та сім’ї внутрішньо переміщених громадян. Кожна дитина має право на комфортні умови для життя та щасливе дитинство», – зазначила Марина Порошенко.

Реалізація програми відбуватиметься протягом 2022–2024 років та передбачає:
– постійний моніторинг стану соціально-правового захисту дітей, сімей із дітьми, заходів із профілактики торгівлі людьми, соціальної роботи з дітьми, сім’ями та молоддю;
– впровадження інноваційних форм і методів роботи із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах;
– забезпечення функціонування закладів соціального захисту та допомоги;
– реалізацію заходів щодо роботи з соціальною сферою;
– підвищення кваліфікації, перепідготовку працівників соціальної сфери;
– проведення роз’яснювальної роботи, спрямованої на формування у населення активної громадської позиції щодо захисту прав дітей та сімей із дітьми;
– забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування на сімейне виховання;
– відкриття нових дитячих будинків сімейного типу;
– підвищення якості надання соціальних послуг та забезпечення їх доступності сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
– підвищення якості роботи із соціалізації та адаптації дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, залишених без батьківського піклування, дітей з особливими потребами;
– ефективне реагування на факти випадків торгівлі людьми через впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які реалізують заходи щодо протидії торгівлі людьми;
забезпечення реалізації програм для кривдників відповідно до чинного законодавства;
– забезпечення гендерної рівності;
– створення дієвих механізмів допомоги та захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
– створення комплексної системи реагування на випадки дискримінації за ознакою статі, надання допомоги постраждалим особам та інші.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про оздоровлення дітей, які проживають в мікрорайоні «Пирогів» у Голосіївському районі м. Києва біля полігону по захороненню твердих побутових відходів (ТПВ) №1 та полігону по захороненню великогабаритних і будівельних відходів (ВБВ) № 6
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021-2025 роки»
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 12.03.2020 № 235/8405 «Про затвердження списку присяжних Деснянського районного суду міста Києва»
  • Про схвалення участі комунального підприємства «Київпастранс» у проекті «Київська міська мобільність»
  • Про зміну найменування комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр громадського здоров’я» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про поновлення кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Кооперативна-2» договору оренди земельної ділянки від 01 березня 2005 року № 75-6-00172 (зі змінами) (320537848)
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування спортивної зони на вул. Тростянецькій, 60 у Дарницькому районі міста Києва (672893922)
  • Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 01 листопада 2017 року № 1173, укладеного між Київською міською радою та Грищенко Світланою Григорівною (354775097)
  • Про передачу громадянці Шульзі Олені Юріївні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Підбірному, 12-о у Голосіївському районі міста Києва (322732836)
  • Про надання спеціалізованому водогосподарському комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київводфонд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для експлуатації та обслуговування бюветного комплексу на вул.