У Київській міській раді підтримали демонтаж 47 пам'ятних знаків, які пов'язані з росією та колоніальною спадщиною окупаційних режимів

Tool items

У Київській міській раді підтримали демонтаж 47 пам'ятних знаків, серед яких пам'ятники, меморіальні об'єкти, меморіальні дошки та їх частини, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною окупаційних режимів.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 14 травня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Рішення підтримали 69 депутатів. 

За словами депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової, невідкладність проєкту рішення пов’язана з великим суспільним резонансом, який в час повномасштабного військового вторгнення країни-агресора на територію України викликає наявність у міському просторі символів, які пов’язані з російською федерацією та радянською спадщиною.

«Важливо завершити всі процеси декомунізації та дерусифікації у столиці та мінімізувати культурологічний вплив проросійського наративу на мешканців столиці. Увіковічення російських, імперських, комуністичних та антиукраїнських діячів, подій та символів є неприпустимим в умовах російсько-української війни. Необхідно демонтувати пам’ятники та меморіали, які є колоніальною спадщиною окупаційних режимів, оскільки вони прагнули знищити нашу незалежність та українську націю», – наголосила Ксенія Семенова.

Як зазначила депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова, у воєнний час необхідно ефективно та невідкладно захистити культурний простір столиці, який є невід'ємним елементом гуманітарного простору України.

«Ми маємо максимізувати політику декомунізації в широкому контексті та демонтувати пам’ятники та меморіали, які пов’язані з авторитаризмом та тоталітаризмом. Необхідно знищити всі явні зв’язки, які коли-небудь уславлювали наше партнерство з росією, оскільки країна, яка веде повномасштабну війну та чинить геноцид українського народу не є нашим другом та побратимом, а навпаки ворогом та агресором. Пам'ятні знаки, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною необхідно демонтувати та передати на зберігання до музеїв», – додала Аліна Михайлова.