У Київській міській раді обговорили питання мобільних укриттів спільно з представниками профільних служб та громадськістю

Tool items

У Київській міській раді обговорили питання мобільних укриттів спільно з представниками ДСНС, Міністерства юстицій України, Головного управління національної поліції в місті Києві, представниками профільних департаментів КМДА, керівництвом райдержадміністрацій, депутатами Київради та громадськістю.

Депутатка Київської міської ради, ініціаторка обговорення Ганна Свириденко наголосила, що за результатами дискусії буде сформований пакет рекомендацій для органів влади щодо спрощення та адаптацій до сучасних реалій регулятивних норм.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, тема «модульних укриттів» піднімається не в перше, і, переконаний, що не в останнє, оскільки для цього є передумови. 

«Ще на початку листопада 2022 року Київрада прийняла рішення про створення захисних споруд цивільного захисту в безпосередній близькості до зупинок. 13 січня 2023 року на базі Департаменту муніціпальної безпеки КМДА було проведено нараду за участі і ГУ ДСНС України у м. Києві, і ГУ НП в м. Києві, за результатами якої учасники дійшли до того, що без дотримання ДБН спорудження таких конструкцій та віднесення їх до фонду захисних споруд цивільного захисту є недоцільним. А встановлення бетонних конструкцій із спеціальним армуванням не забезпечить надійного захисту населення від впливу засобів ураження під час воєнних дій. У серпні минулого року Київський міський голова Віталій Кличко звертався до ДСНС України для роз’яснення та рекомендацій щодо вимог проектування та доцільності або недоцільності будівництва таких споруд. Відповідь ДСНС України була дуже проста – терміну «тимчасове укриття» в законодавстві немає, а всі захисні споруди цивільного захисту мають відповідати вимогам ДБН. Але ми розуміємо, що ці споруди не можуть відповідати вимогам ДБН, а той, хто їх споруджує і встановлює бере на себе відповідальність», – наголосив Володимир Бондаренко. 

Володимир Бондаренко зазначив, що усе, що встановлено сьогодні на вулицях українських міст і гордо іменоване укриттями такими не є згідно з діючим законодавством. 

«І питання тут не тільки у юридичній відповідальності органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій, ДСНС або поліції. Хоча до них також буде безліч питань щодо законності встановлення таких споруд, витрат коштів бюджету тощо. А, гірше, у випадку жертв або постраждалих. Якщо ти не розумієш якою має бути така споруда аби забезпечити реальний захист людей – як рекомендувати людям там ховатися від реальної небезпеки? Ми маємо разом шукати варіанти вирішення цих проблем у максимально стислі строки. Зі свого боку місто готове працювати задля вирішення цього питання. Проте, тільки волі міста явно недостатньо. Вдячний ДСНС України, які розуміють проблему та намагаються змінити нормативну базу. Щиро сподіваюсь, що після сьогодні історія почне рухатись швидше», – підкреслив Володимир Бондаренко. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо термінового врегулювання питання стосовно технічного обслуговування та безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 08 грудня 2022 року № 5828/5869 «Про бюджет міста Києва на 2023 рік»
  • Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки
  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про передачу ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «БАСТІОН» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель і споруд виробничого комплексу на вул. Зрошувальній, 15б у Дарницькому районі міста Києва (451439511)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕКСПЛУАТАЦІЙНА КОМПАНІЯ «СЕРВІС» земельної ділянки в оренду для будівництва офісно-житлового центру на вул. Мечникова, 11-А у Печерському районі міста Києва (304490220)
  • Про надання ОБ’ЄДНАННЮ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ «ФАЙНА ТАУН 5» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури з влаштуванням зони зелених насаджень (зміна цільового призначення) на вул. Салютній, 2 у
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВМ СОЛЮШНС» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель і громадського будинку на вул. Межигірській, 78, 78 літ. «О», 78 літ. «Ь» у Подільському районі міста Києва (394117662)
  • Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «ХАЙ-ТЕК БІЛДІНГ» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі на вул. Максимовича Михайла, 22/1 у Голосіївському районі міста Києва (581341618)