У Київській міській раді обговорили питання мобільних укриттів спільно з представниками профільних служб та громадськістю

Tool items

У Київській міській раді обговорили питання мобільних укриттів спільно з представниками ДСНС, Міністерства юстицій України, Головного управління національної поліції в місті Києві, представниками профільних департаментів КМДА, керівництвом райдержадміністрацій, депутатами Київради та громадськістю.

Депутатка Київської міської ради, ініціаторка обговорення Ганна Свириденко наголосила, що за результатами дискусії буде сформований пакет рекомендацій для органів влади щодо спрощення та адаптацій до сучасних реалій регулятивних норм.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, тема «модульних укриттів» піднімається не в перше, і, переконаний, що не в останнє, оскільки для цього є передумови. 

«Ще на початку листопада 2022 року Київрада прийняла рішення про створення захисних споруд цивільного захисту в безпосередній близькості до зупинок. 13 січня 2023 року на базі Департаменту муніціпальної безпеки КМДА було проведено нараду за участі і ГУ ДСНС України у м. Києві, і ГУ НП в м. Києві, за результатами якої учасники дійшли до того, що без дотримання ДБН спорудження таких конструкцій та віднесення їх до фонду захисних споруд цивільного захисту є недоцільним. А встановлення бетонних конструкцій із спеціальним армуванням не забезпечить надійного захисту населення від впливу засобів ураження під час воєнних дій. У серпні минулого року Київський міський голова Віталій Кличко звертався до ДСНС України для роз’яснення та рекомендацій щодо вимог проектування та доцільності або недоцільності будівництва таких споруд. Відповідь ДСНС України була дуже проста – терміну «тимчасове укриття» в законодавстві немає, а всі захисні споруди цивільного захисту мають відповідати вимогам ДБН. Але ми розуміємо, що ці споруди не можуть відповідати вимогам ДБН, а той, хто їх споруджує і встановлює бере на себе відповідальність», – наголосив Володимир Бондаренко. 

Володимир Бондаренко зазначив, що усе, що встановлено сьогодні на вулицях українських міст і гордо іменоване укриттями такими не є згідно з діючим законодавством. 

«І питання тут не тільки у юридичній відповідальності органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій, ДСНС або поліції. Хоча до них також буде безліч питань щодо законності встановлення таких споруд, витрат коштів бюджету тощо. А, гірше, у випадку жертв або постраждалих. Якщо ти не розумієш якою має бути така споруда аби забезпечити реальний захист людей – як рекомендувати людям там ховатися від реальної небезпеки? Ми маємо разом шукати варіанти вирішення цих проблем у максимально стислі строки. Зі свого боку місто готове працювати задля вирішення цього питання. Проте, тільки волі міста явно недостатньо. Вдячний ДСНС України, які розуміють проблему та намагаються змінити нормативну базу. Щиро сподіваюсь, що після сьогодні історія почне рухатись швидше», – підкреслив Володимир Бондаренко. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київська міська студентська поліклініка» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Київський міський консультативно-діагностичний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці» на 2024 – 2025 роки
  • Про внесення змін до комплексної міської цільової програми «Освіта Києва. 2024-2025 роки»
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2022-2024 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4031/4072
  • Про продаж земельної ділянки на Оболонській набережній, 19 в Оболонському районі м. Києва Адамів Людмилі Михайлівні для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі - закладу громадського харчування (557411940) 
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (442535798)
  • Про включення до Переліку другого типу нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» земельної ділянки у постійне користування для обслуговування та експлуатації зелених насаджень (парку) між вул. Колоскова та вул. Сигнальною у Солом'янському районі міста Києва (244489937)  
  • Про надання  ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОМЕРЦІЙНИХ ПЛОЩ» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення та обслуговування лінійних об’єктів транспортної інфраструктури (заїзди, виїзди) в межах бульв. Миколи Міхновського, вул. Антоновича, вул. Миколи Грінченка та вул. Панаса