У Київській міській раді обговорили питання допомоги потерпілим від домашнього насильства в умовах війни

Tool items

Круглий стіл «Відверта розмова про приховану проблему: як працює допомога потерпілим від домашнього насильства в м. Києві в умовах війни» відбувся у п'ятницю, 2 вересня, в Київській міській раді.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марини Порошенко, наразі мільйони українців перебувають у постійному стресі, втрачають відчуття безпеки, живуть в обмеженому просторі, – все це впливає на збільшення кількості конфліктів.

«З початком повномасштабного вторгнення до традиційно вразливих категорій, таких як жінки, діти, люди похилого віку та особи з інвалідністю, додалась ще одна – внутрішньо переміщені особи. Ці люди пережили травматичний досвід і продовжують перебувати у стані невизначеності. Фахівці відзначають, що під час війни жертви насильства частіше соромляться просити про допомогу або банально не знають куди звертатись на новому місці. Наразі міська влада працює над механізмами інформування громадян про послуги, які надають столичні заклади потерпілим від домашнього насильства. Київ має потужну та ефективну мережу закладів допомоги жертвам домашнього насильства до якої входять: міський центр запобігання та протидії домашньому насильству, кризові кімнати та притулки для довгострокового перебування постраждалих. Фахівці цих центрів, психологи та юристи, працюють у тісній взаємодії з управліннями Національної поліції, тому кожен постраждалий тут може отримати якісну та ефективну допомогу. Крім того, місто запустило ще одну послугу – мобільні бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства, які вже діють у п'яти районах Києва, та працює над відкриттям денного центру», – наголосила Марина Порошенко.

Депутатка додала, що столична мережа закладів протидії домашньому насильству відповідає всім європейським вимогам і нормам Конвенції Ради Європи щодо запобігання домашньому насильству та боротьби з цим явищем.

Нагадаємо, що в Києві працює Центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству (вул. Ю. Іллєнка, 20):
– «телефон довіри» 15-00 зі стаціонарного або (044) 272-15-00 із мобільного;
– фахівці центру надають очні та онлайн-консультації у Skype (dovira1500);
– також за потреби центр надає прихисток у притулках та кімнатах кризового реагування.

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про питання оплати праці працівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки»
  • Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
  • Про організаційні питання, пов'язані з ефективним використанням та збереженням доріг Солом’янського району міста Києва
  • Про надання управлінню освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації згоди на списання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про поновлення фізичній особі-підприємцю Філімонову Олександру Віталійовичу договору оренди земельної ділянки від 10 грудня 2012 року № 66-6-00617 (320511014)
  • Про надання Об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку «ОБОЛОНСЬКА 7'Я» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування багатоквартирного будинку та прибудинкової території на набережній Оболонській, 7 в Оболонському районі міста Києва (783333397)
  • Про передачу Товариству з обмеженою відповідальністю «ДОЛЯ І КО. ЛТД» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування будівель і споруд виробничо-технологічної бази на вул. Любомирській, 3А у Голосіївському районі міста Києва (314483092)