У Київській міській раді обговорили питання допомоги потерпілим від домашнього насильства в умовах війни

Tool items

Круглий стіл «Відверта розмова про приховану проблему: як працює допомога потерпілим від домашнього насильства в м. Києві в умовах війни» відбувся у п'ятницю, 2 вересня, в Київській міській раді.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Марини Порошенко, наразі мільйони українців перебувають у постійному стресі, втрачають відчуття безпеки, живуть в обмеженому просторі, – все це впливає на збільшення кількості конфліктів.

«З початком повномасштабного вторгнення до традиційно вразливих категорій, таких як жінки, діти, люди похилого віку та особи з інвалідністю, додалась ще одна – внутрішньо переміщені особи. Ці люди пережили травматичний досвід і продовжують перебувати у стані невизначеності. Фахівці відзначають, що під час війни жертви насильства частіше соромляться просити про допомогу або банально не знають куди звертатись на новому місці. Наразі міська влада працює над механізмами інформування громадян про послуги, які надають столичні заклади потерпілим від домашнього насильства. Київ має потужну та ефективну мережу закладів допомоги жертвам домашнього насильства до якої входять: міський центр запобігання та протидії домашньому насильству, кризові кімнати та притулки для довгострокового перебування постраждалих. Фахівці цих центрів, психологи та юристи, працюють у тісній взаємодії з управліннями Національної поліції, тому кожен постраждалий тут може отримати якісну та ефективну допомогу. Крім того, місто запустило ще одну послугу – мобільні бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства, які вже діють у п'яти районах Києва, та працює над відкриттям денного центру», – наголосила Марина Порошенко.

Депутатка додала, що столична мережа закладів протидії домашньому насильству відповідає всім європейським вимогам і нормам Конвенції Ради Європи щодо запобігання домашньому насильству та боротьби з цим явищем.

Нагадаємо, що в Києві працює Центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству (вул. Ю. Іллєнка, 20):
– «телефон довіри» 15-00 зі стаціонарного або (044) 272-15-00 із мобільного;
– фахівці центру надають очні та онлайн-консультації у Skype (dovira1500);
– також за потреби центр надає прихисток у притулках та кімнатах кризового реагування.

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про перейменування комунального некомерційного підприємства «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень загального користування на вул. Теремківській, 2-а-6 у Голосіївському районі міста Києва (373941376)
  • Про надання КИЇВСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ОБ'ЄДНАННЮ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ МІСТА «КИЇВЗЕЛЕНБУД» земельних ділянок у постійне користування для облаштування, експлуатації та обслуговування зелених насаджень (парку відпочинку) між просп. Миколи Бажана та вул. Срібнокільською навколо озера Срібний Кіл у Дарницькому
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 07 грудня 2023 року № 7513/7554 «Про затвердження Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми міста Києва Єдиної державної системи цивільного захисту на 2024–2025 роки»
  • Про надання згоди комунальному підприємству «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» на знесення та списання підпірної стінки № 4 Протасів Яр за адресою: вул. Докучаєвська, 25 у Солом’янському районі міста Києва