У Києві з’явиться надсучасний Центр захисту тварин та офіційне кладовище для домашніх улюбленців

У Києві з’явиться надсучасний Центр захисту тварин та офіційне кладовище для домашніх улюбленців

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили міську цільову програму, яка передбачає здійснення контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2020-2022 роки. 

Зокрема, програма передбачає будівництво нового Центру захисту тварин. Перший етап робіт вже розпочато. Планується створити універсальний заклад, який вміщатиме в собі ветеринарну клініку із сучасним устаткуванням, притулок для котів та собак. 

Також згідно з програмою, передбачено будівництво першого муніципального кладовища для домашніх тварин. Це, у свою чергу, сприятиме дотриманню встановлених санітарно-епідеміологічних вимог у місті.

«Програма покликана покращити санітарний та епідеміологічний стан міста в цілому. Наша мета – виконати важливі завдання, пов’язані з гуманним поводженням з тваринами в нашому місті. Загалом ми зможемо допомогти нашим притулкам, в яких перебувають більше 5 тисяч тварин. Кошти на потреби притулків, забезпечення кормами та необхідними медикаментами будуть виділені вже цього року», - зазначив директор Департаменту міського благоустрою КМДА Олексій Кулеба. 

З важливого, програма передбачає продовження стерилізації бездомних котів та собак, підтримку опікунства над безпритульними тваринами та створення публічного простору для власників тварин. Йдеться про належну інфраструктуру для вигулу та тренувань собак, встановлення комплексів для прибирання за твариною «Собача вбиральня».

Разом з тим, передбачені просвітницькі заходи та соціальна реклама, щоб зменшити кількість випадків жорстокого поводження з тваринами.

Загалом потреба в коштах на реалізацію заходів міської цільової програми на 2020-2022 роки становить 185,7  млн грн, із яких кошти бюджету столиці – 183,7 млн грн.

За час дії  програми підтримки тварин протягом 2017-2019 років було стерилізовано більше 23 тисяч безпритульних собак та кішок. Майже 3000 тварин були виловлені, вакциновані, врятовані та прилаштовані до нових власників.

Рішення підтримали 103 депутати Київради.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В.
  • Про внесення змін та доповнень до деяких рішень Київської міської ради
  • Про звернення Київської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості переслідування опозиції, військових і представників органів місцевого самоврядування
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.12.2024 № 416/10224 «Про внесення змін до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2025-2027 роки»
  • Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги на часткову компенсацію переоблаштування автомобілів для осіб з інвалідністю внаслідок війни  І та ІІ групи з числа киян-Захисників та Захисниць України, у 2025 році 
  • Про порушення перед комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій клопотання про присудження Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної  (професійно-технічної) та позашкільної освіти Фої Катерині Олександрівні, Романенко Аліні Оскарівні та Баліцькому Леоніду  
  • Про оголошення природного об'єкта ботанічною пам'яткою природи місцевого значення у м. Києві «Дуб Розкішний»
  • Про оголошення природної території ботанічною пам'яткою природи місцевого значення «Весняна»
  • Про оголошення природного об'єкта ботанічною пам'яткою природи місцевого значення у м. Києві «Дуб на Нивках»
  • Про затвердження Проєкту організації території регіонального ландшафтного парку «Парк «Партизанської слави», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів