У Києві затвердять порядок збереження творів монументального мистецтва

Tool items

У Києві затвердять порядок збереження творів монументального мистецтва.

Таке рішення було прийняте сьогодні, 30 травня, на пленарному засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання 79 депутатами.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, ініціаторка проєкту рішення Ксенія Семенова, в Україні, зокрема в Києві твори монументального мистецтва загалом перебувають у незадовільному стані через невідповідне використання, відсутність ремонтних робіт, занедбаність самих будівель або утеплення стін, крім цього, їх систематично нищить ворог, окуповуючи й обстрілюючи українські міста та села.

«У столиці України збереглось чимало творів монументального мистецтва, серед яких, зокрема, мозаїки, керамічні панно, вітражі. І зараз нам важливо забезпечити їх збереження. А також уникнути пошкоджень та руйнувань таких творів, які наразі не мають відповідного охоронного статусу пам’ятки, однак, попри це, мають суттєву культурну, естетичну та історико-меморіальну цінність. У місті налічується більше сотні мозаїчних творів, проте лише одиниці з них внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток, що є єдиним способом їх збереження. Твори монументального мистецтва є важливим елементом української культурної спільноти, що сприяє формуванню та збереженню її ідентичності. Вони відображають унікальність та багатство культурного спадку нашого народу та є прикладами високого рівня мистецтва, яке формувалося в умовах української культури та традицій. Відтак, навіть не маючи відповідного охоронного статусу, вони потребують додаткового захисту задля унеможливлення їх безвідповідального псування та руйнування вже сьогодні», – наголосила Ксенія Семенова.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до Порядку організації та проведення недержавних масових заходів релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру в місті Києві
  • Про скасування рішення Київської міської ради від 9 лютого 2023 року № 5977/6018 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 липня 2016 року № 786/786 "Про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві" (зі змінами і
  • Про поділ земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0033 на вул. Мрії, 12-Є у Шевченківському районі міста Києва і зміну цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:88:014:0061 та її передачу в оренду ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ «ДІМ СЕРВІС 1» для будівництва,
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 09.02.2023 № 5935/5976 «Про затвердження списку присяжних Шевченківського районного суду міста Києва»