У Києві представили результати дослідження Громадського бюджету

Tool items

Фундація польсько-української співпраці (ПАУСІ) 26 листопада презентувала результати дослідження Громадського бюджету міста Києва. Дослідження провели у рамках реалізації проєкту-переможця міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада». З урахуванням його результатів представникам міської влади та громадськості запропонували рекомендації щодо можливих шляхів вдосконалення процедури Громадського бюджету в місті Києві.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, Громадський бюджет є частиною бюджету міста, тому до нього застосовуються ті ж самі вимоги, дотримуються чіткі та прозорі процедури, які потребують часу.

«Цьому інструменту вже сім років, тому він потребує коригування. Дослідження є стартом реформи Громадського бюджету. Однак реформа – справа не двох або трьох місяців. Сподіваюся, зробимо її за рік, і Громадський бюджет 2024 пройде вже за новими правилами», – зазначив Володимир Бондаренко.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, заступниця голови постійної комісії з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг Ксенія Семенова, дослідження Громадського бюджету міста Києва показало важливість звернути увагу на низку питань, які потребують вирішення.

«Результати дослідження ПАУСІ показують, що з кожним роком Громадський бюджет стає все популярніше. Ці пропозиції ляжуть в основу змін до положення про Громадський бюджет, над яким працює депутатська робоча група. Варто наголосити, що зміни стосуватимуться наступних циклів Громадського бюджету, оскільки подача проєктів вже розпочалася. Серед пропозицій – попередні навчання авторів перед подачею проєктів, покращення комунікації між виконавцем проєкту і автором, особливо на етапі експертизи, можливість поетапного контролю його реалізації», – розповіла Ксенія Семенова.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Юлії Ярмоленко, важливо почути та взяти до уваги експертну думку щодо сьогоднішнього стану реалізації Громадського бюджету в Києві.

«Це вдала платформа для обговорення результатів, яких ми досягли за період існування цього інструменту. Ми побачили райони, які мають найнижчий показник із залучення проєктів, де можна активніше залучати мешканців та покращити ці показники. Також важливе навчання представників районів і виконавчих органів, щоб було однакове трактування положень Рішення про Громадський бюджет», – зазначила Юлія Ярмоленко.

Додамо, що цього року в голосуванні взяла участь рекордна кількість містян – 276 793 людини. Кияни віддали 726 519 голосів за проєкти Громадського бюджету 2022 року. На голосуванні перебували 969 проєктів, з яких успішними стали 393 проекти на суму 199 873 172 грн. Ініціативи будуть реалізовані у 2022 році. Також 30 жовтня стартувала подача проєктів Громадського бюджету на 2023 рік.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 грудня 2021 року № 3704/3745 "Про бюджет міста Києва на 2022 рік"
  • Про створення комунального ліцею «Маріупольський ліцей міста Києва»
  • Про перейменування вулиці Московської у Печерському районі міста Києва
  • Про внесення змін до Положення про звання «Почесний громадянин міста Києва» Додатку 1 до рішення Київської міської ради «Про встановлення звання «Почесний громадянин міста Києва» та заохочувальних відзнак Київського міського голови від 01.06.2000 № 141/862 зі змінами та доповненнями
  • Про затвердження Положення про проведення інвестиційних конкурсів із залучення інвесторів для будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення тощо об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі центрального теплового пункту на вул. Корольова Академіка, 10 у Святошинському районі міста Києва (706000417)
  • Про виплату громадянці Цимбал Лілії Олександрівні одноразової матеріальної допомоги за належну для одержання земельну ділянку
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі павільйону 2П1 на вул. Вербовій, 23а у Оболонському районі міста Києва (314131948)
  • Про зміну типу та найменування середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 62