У Києві представили результати дослідження Громадського бюджету

Tool items

Фундація польсько-української співпраці (ПАУСІ) 26 листопада презентувала результати дослідження Громадського бюджету міста Києва. Дослідження провели у рамках реалізації проєкту-переможця міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада». З урахуванням його результатів представникам міської влади та громадськості запропонували рекомендації щодо можливих шляхів вдосконалення процедури Громадського бюджету в місті Києві.

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, Громадський бюджет є частиною бюджету міста, тому до нього застосовуються ті ж самі вимоги, дотримуються чіткі та прозорі процедури, які потребують часу.

«Цьому інструменту вже сім років, тому він потребує коригування. Дослідження є стартом реформи Громадського бюджету. Однак реформа – справа не двох або трьох місяців. Сподіваюся, зробимо її за рік, і Громадський бюджет 2024 пройде вже за новими правилами», – зазначив Володимир Бондаренко.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, заступниця голови постійної комісії з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг Ксенія Семенова, дослідження Громадського бюджету міста Києва показало важливість звернути увагу на низку питань, які потребують вирішення.

«Результати дослідження ПАУСІ показують, що з кожним роком Громадський бюджет стає все популярніше. Ці пропозиції ляжуть в основу змін до положення про Громадський бюджет, над яким працює депутатська робоча група. Варто наголосити, що зміни стосуватимуться наступних циклів Громадського бюджету, оскільки подача проєктів вже розпочалася. Серед пропозицій – попередні навчання авторів перед подачею проєктів, покращення комунікації між виконавцем проєкту і автором, особливо на етапі експертизи, можливість поетапного контролю його реалізації», – розповіла Ксенія Семенова.

За словами депутатки Київської міської ради, голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків Юлії Ярмоленко, важливо почути та взяти до уваги експертну думку щодо сьогоднішнього стану реалізації Громадського бюджету в Києві.

«Це вдала платформа для обговорення результатів, яких ми досягли за період існування цього інструменту. Ми побачили райони, які мають найнижчий показник із залучення проєктів, де можна активніше залучати мешканців та покращити ці показники. Також важливе навчання представників районів і виконавчих органів, щоб було однакове трактування положень Рішення про Громадський бюджет», – зазначила Юлія Ярмоленко.

Додамо, що цього року в голосуванні взяла участь рекордна кількість містян – 276 793 людини. Кияни віддали 726 519 голосів за проєкти Громадського бюджету 2022 року. На голосуванні перебували 969 проєктів, з яких успішними стали 393 проекти на суму 199 873 172 грн. Ініціативи будуть реалізовані у 2022 році. Також 30 жовтня стартувала подача проєктів Громадського бюджету на 2023 рік.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 13 квітня 2006 року № 63-6-00357, укладеного між Київською міською радою та суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою Когут Русланою Іванівною (609824795)
  • Про відмову громадянці Пікаловій Оксані Вікторівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для індивідуального гаражного будівництва на вул. Щербаківського Данила у Шевченківському районі міста Києва (201652330)
  • Про відмову ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КІСТОУН ГРУП» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями, паркінгом та готельно-офісним центром на вул. Охтирській у Солом’янському
  • Про відмову громадянину Бардадиму Ігорю Ігоровичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку біля будинку № 1 по вул. М. Рильського у Голосіївському районі міста Києва (310129046)
  • Про відмову громадянину Савіну Олексію Генадійовичу у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку у Печерському районі міста Києва (568101716)