У Києві планують створити комунальне підприємство підтримки й адаптації міського середовища для маломобільних груп населення

КМДА

Tool items

404

У Києві планують створити комунальне підприємство підтримки й адаптації міського середовища для маломобільних груп населення

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати погодили затвердження міської цільової програми «Київ без бар’єрів». 

Програма спрямована на забезпечення прав та рівного доступу до інфраструктури міста маломобільних груп населення та осіб, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні. Зокрема передбачено створення безбар’єрного середовища у всіх елементах міського господарства. 

У рамках програми передбачено обладнання будівель та  об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури пандусами й утримання їх в належному технічному стані. У планах – облаштувати регульовані переходи напрямними огородженнями та спеціальними звуковими світлофорами для безпечних умов руху людей з вадами зору. Також на пішохідних переходах мають понизити бордюри. 

Заплановано збільшити кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями. Також у цільовій програмі передбачено дотримання вимог безбар’єрності як основних при здійсненні благоустрою територій, парків, скверів та пляжів.

«На всі заходи, які передбачені в програмі, ми закладаємо 446,8 млн грн. Ця сума розрахована на 4 роки, але звісно вона може змінюватися під час коригування бюджету. Більше 130 млн грн плануємо спрямувати на забезпечення безперешкодного доступу до транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури. Також у рамках цільової програми значну увагу буде приділено створенню умов для навчання дітей з інвалідністю у неспеціалізованих навчальних закладах. Також програма націлена на широке залучення інклюзивних дітей до мистецької, творчої та спортивної діяльності», - зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков. 

Окрім того, планується створити комунальне підприємство «Центр інформаційної та науково-методичної підтримки й адаптації міського середовища для маломобільних груп населення». 

Загалом формування доступної інфраструктури та міського середовища сприятиме підвищенню рівня обслуговування осіб з інвалідністю та дозволить покращити якість їхнього життя. Відповідно, місто відповідатиме  європейським стандартам забезпечення прав таких людей. 

Цільову програму «Київ без бар’єрів» мають розглянути на пленарному засіданні Київради. 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про присвоєння Комісаренку С.В. звання "Почесний громадянин міста Києва"
  • Про внесення доповнень у додаток до рішення Київської міської ради від 20.12.2018 №486/6537 «Про затвердження плану діяльності Київської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік»
  • Про укладання договорів міни квартир (житлових приміщень) з фізичними особами
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунальних підприємств
  • Про залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва нежитлового приміщення у нежитловій будівлі на вул. Хрещатик, 34 у місті Києві
  • Про внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 08.12.2016 № 550/1554 «Про затвердження списку присяжних Голосіївського районного суду міста Києва»
  • Про передачу громадянину Бардаченку Олегу Миколайовичу в оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих будівель і споруд на вул. Жилянській, 19 у Голосіївському районі міста Києва А-27116
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ "ГЕНЕРАЛ" на вул. Попудренка, 42/46 у Дніпровському районі м. Києва для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі К-38449
  • Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АГРАРНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД" на вул. Волоській, 11-А у Подільському районі м. Києва для обслуговування та експлуатації нежитлового будинку - офісного центру К-30298