У Києві планують демонтувати 60 пам'ятних знаків, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною

Tool items

У Києві планують демонтувати 60 пам'ятних знаків, серед яких пам'ятники, меморіальні об'єкти, меморіальні дошки та їх частини, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною.

Такий проєкт рішення за ініціативи депутаток Київської міської ради Ксенії Семенової та Аліни Михайлової вже зареєстровано в Київській міській раді.

За словами депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової, необхідно захистити культурний простір міста Києва та мінімізувати культурологічний вплив проросійського наративу на світогляд киян та гостей столиці.

«У час повномасштабної війни російської федерації проти України вкрай важливо завершити всі процеси декомунізації та дерусифікації у столиці. Необхідно демонтувати пам’ятники та меморіали, які є колоніальною спадщиною окупаційних режимів, оскільки вони прагнули знищити нашу незалежність та українську націю. Ми маємо назавжди позбутись пам’ятних знаків, які увіковічнюють російських, імперських, комуністичних та антиукраїнських діячів, події та символи», – наголосила Ксенія Семенова.

Як зазначила депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова, у воєнний час, коли росія пропагандує так зване «визволення братського народу» важливо максимізувати політику декомунізації в широкому контексті.

«Пам’ятні знаки, які символізують окупаційну спадщину не мають жодного відношення до визначних подій та героїв української історії. Вони нагадують лише про тоталітаризм та авторитаризм проти українського народу. Такі пам'ятники та меморіали чітко підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», і їм йому не місце у столиці нашої держави. Пам'ятні знаки, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною необхідно демонтувати та передати на зберігання до музеїв», – додала Аліна Михайлова.

З переліком пам’ятних знаків та їх частин, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною можна ознайомитись за посиланням.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 09 грудня 2021 року № 3704/3745 "Про бюджет міста Києва на 2022 рік"
  • Про створення комунального ліцею «Маріупольський ліцей міста Києва»
  • Про перейменування вулиці Московської у Печерському районі міста Києва
  • Про внесення змін до Положення про звання «Почесний громадянин міста Києва» Додатку 1 до рішення Київської міської ради «Про встановлення звання «Почесний громадянин міста Києва» та заохочувальних відзнак Київського міського голови від 01.06.2000 № 141/862 зі змінами та доповненнями
  • Про розірвання договорів оренди земельних ділянок від 11 грудня 2018 року №№ 1330, 1332, 1334 укладених між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «ШАТО-ІНВЕСТ» для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з об'єктами соціально-громадського призначення та для будівництва та обслуговування об
  • Про внесення змін до Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2021 - 2025 роки
  • Про безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва гуртожитку та зовнішніх інженерних мереж ПрАТ «АТЕК» та внесення змін у додаток до рішення Київської міської ради від 24 травня 2012 року № 596/7933 «Про приватизацію жилих приміщень у гуртожитках м. Києва»
  • Про внесення змін до Положення про комплексну систему відеоспостереження міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДАРНИЦЬКЕ ЛІСОПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО» земельної ділянки в постійне користування для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг у 48 кварталі Дніпровського лісництва у Деснянському районі міста Києва (683914481)