У Києві планують демонтувати 60 пам'ятних знаків, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною

Tool items

У Києві планують демонтувати 60 пам'ятних знаків, серед яких пам'ятники, меморіальні об'єкти, меморіальні дошки та їх частини, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною.

Такий проєкт рішення за ініціативи депутаток Київської міської ради Ксенії Семенової та Аліни Михайлової вже зареєстровано в Київській міській раді.

За словами депутатки Київської міської ради Ксенії Семенової, необхідно захистити культурний простір міста Києва та мінімізувати культурологічний вплив проросійського наративу на світогляд киян та гостей столиці.

«У час повномасштабної війни російської федерації проти України вкрай важливо завершити всі процеси декомунізації та дерусифікації у столиці. Необхідно демонтувати пам’ятники та меморіали, які є колоніальною спадщиною окупаційних режимів, оскільки вони прагнули знищити нашу незалежність та українську націю. Ми маємо назавжди позбутись пам’ятних знаків, які увіковічнюють російських, імперських, комуністичних та антиукраїнських діячів, події та символи», – наголосила Ксенія Семенова.

Як зазначила депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова, у воєнний час, коли росія пропагандує так зване «визволення братського народу» важливо максимізувати політику декомунізації в широкому контексті.

«Пам’ятні знаки, які символізують окупаційну спадщину не мають жодного відношення до визначних подій та героїв української історії. Вони нагадують лише про тоталітаризм та авторитаризм проти українського народу. Такі пам'ятники та меморіали чітко підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», і їм йому не місце у столиці нашої держави. Пам'ятні знаки, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною необхідно демонтувати та передати на зберігання до музеїв», – додала Аліна Михайлова.

З переліком пам’ятних знаків та їх частин, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною можна ознайомитись за посиланням.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про внесення змін до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 20.01.2022 № 4175/4216
  • Про питання оплати праці працівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Києва в умовах воєнного стану
  • Про безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Муніципальна охорона»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 27.05.2021 № 1241/1282 «Про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки»
  • Про надання додаткових пільг та гарантій киянам, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
  • Про деякі питання часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості незалежних джерел електричної енергії
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі індивідуального теплового пункту на вул. Воробйова Генадія Генерала, 13-В у Солом'янському районі міста Києва (
  • Про поновлення громадянці Поліщук Вікторії Василівні договору оренди земельної ділянки від 23 вересня 2016 року № 226 (474050274)
  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» (в редакції рішення Київської міської ради від 31.08.2021 № 2185/2226)
  • Про передачу КОНЦЕРНУ «ТИТАН» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування адміністративно - виробничих будівель і споруд на вул. Світлодарській, 5/6 у Солом'янському районі міста Києва (476444533)