У Києві може з’явитися ще одна комплексна пам'ятка містобудування — «Пушкінський квартал»

КМДА

Tool items

2499

У Києві може з’явитися ще одна комплексна пам'ятка містобудування — «Пушкінський квартал»

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету  та соціально-економічного розвитку депутати погодили звернення органу самоорганізації населення “Квартал-Пушкінська-Червоноармійська” щодо виділення коштів на розробку науково-облікової документації для включення частини середмістя столиці до державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Відтак у Києві може з’явитися ще одна комплексна пам’ятка містобудування  - «Пушкінський квартал». Мова йде про територію у межах вулиць Пушкінської, Васильківської та бульвару Шевченка. Саме там зосереджена унікальна колекція пам'яток історії та архітектури 19 - початку 20 сторіччя, в тому числі пов'язаних зі створенням УНР, які складають унікальний історичний ландшафт. Йдеться, приміром, про пам’ятку «Садиба Міхельсона» на вулиці Пушкінській, житловий будинок Спілки художників України на вулиці Великій Васильківській, 12. Саме в ньому свого часу проживали Іван Кавалерідзе – скульптор, драматург, кінорежисер; живописець Тетяна Яблонська; Валентин Литвиненко – графік, живописець, письменник. Міська влада має намір виділити кошти на розроблення необхідної документації.

«Із загальної кількості споруд в межах кварталу, а їх всього 36, до об’єктів нерухомої культурної спадщини  можна віднести 29. Тому міська влада має намір виділити кошти на розроблення науково-облікової документації аби включити «Пушкінський квартал» до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Ми доручили Департаменту культури КМДА подати бюджетний запит на розробку документації. Попередньо ми оцінюємо, що столиці це обійдеться у 745 тисяч гривень»,  – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Дану ініціативу підтримало Міністерство культури України та Українське товариство охорони пам'яток історії та культури.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про припинення Благодійному Фонду сприяння розвитку гуманітарних та економічних наук «Міжнародний діловий центр» права постійного користування земельною ділянкою на вул. Івана Франка, 28 у Шевченківському районі м. Києва (592838111)
  • Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо проведення пленарних засідань Київської міської ради та її органів в режимі онлайн
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 06.02.2020 № 4/8174 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 787/1791 «Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва» та про затвердження Параметрів громадського бюджету на 2021 рік
  • Про внесення змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки, затвердженою рішенням Київської міської ради від 14 листопада 2019 року № 222/7795
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 465/6516 «Про затвердження Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019 – 2021 роки»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 02 квітня 2015 року № 318/1183 «Про затвердження Положення та Регламенту Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)»
  • Про погодження призначення Харченка О.В. на посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень
  • Про внесення змін до таблиці № 1 до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві»
  • Про надання Київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування зелених насаджень на вул. Холмогорській у Голосіївському районі міста Києва (624230111)
  • Про відмову громадянці Стицюк Ірині Петрівні у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд поблизу провулку Соснового у Деснянському районі міста Києва (201071647)