Столична влада закликає Кабмін передати будинок Сікорського в комунальну власність та внести низку об’єктів культурної спадщини до Держреєстру

Tool items

Київська міська рада має сьогодні звернутися до Кабінету Міністрів України щодо безоплатної передачі будинку, у якому мешкав видатний авіаконструктор Ігор Сікорський із родиною у комунальну власність. Як наголосив профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів, наразі пам’ятка національного значення перебуває в аварійному стані, під загрозою остаточного руйнування та знищення. Тому потребує робіт із консервації та реставрації.

Він зазначив, що наразі будівля належить державі та перебуває у віданні Міністерства оборони України. Проте балансоутримувач не здійснює відповідних заходів, спрямованих на охорону та збереження пам’ятки.

«Понад 20 років будинок Сікорського держава не може привести до належного стану. Якщо так буде і надалі, ми ризикуємо взагалі залишитися без пам’ятки. Київрада ще у 2017 році підтвердила готовність прийняти будинок у комунальну власність, щоб зберегти будівлю. Проте Уряд затягує цей процес. І моє завдання як відповідального за охорону культурної спадщини столиці домогтися передачі будинку Сікорського на баланс міста та зробити все для його збереження», – зазначив Володимир Прокопів.

Окрім того, заступник голови КМДА зазначив, що Київрада також має закликати Кабінет Міністрів України внести низку об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Міністерство культури уже кілька років не може почути міську владу і розглянути можливість занесення до Держреєстру близько півтори тисячі пам’яток. Через незрозуміле затягування об’єкти руйнуються, адже місто не може без відповідних дозволів розпочати реставрацію», – розповів Володимир Прокопів.

«Як профільний заступник голови КМДА буду добиватися від Мінкульту якнайшвидше внести відповідні об’єкти до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, аби зберегти культурну спадщину міста», – підкреслив Володимир Прокопів.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах
  • Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення охорони здоров’я
  • Про внесення змін до Комплексної міської цільової програми «Столична культура: 2019-2021 роки», затвердженої рішенням Київської міської ради від 18 грудня року № 457/6508
  • Про контрольну функцію постійних комісій Київської міської ради
  • Про затвердження змін до Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2019-2023 роки
  • Про приватизацію громадянином Косарем Анатолієм Михайловичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Вербному, 4 у Деснянському районі міста Києва (665002894)
  • Про передачу громадянці Ларкіній Анжелі Василівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у пров. Москвіна, 1А у Голосіївському районі міста Києва (616082299)
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СОКАР ЕНЕРДЖІ УКРАЇНА» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на просп. Степана Бандери, 36 в Оболонському районі міста Києва (635463926)
  • Про приватизацію громадянином Хуторненком Артуром Вікторовичем земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Левадній, 53 у Дарницькому районі міста Києва (687222800)
  • Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничий центр «ЄВРОДІМ» договору оренди земельної ділянки від 08 лютого 2012 року № 66-6-00601 (571405747)