Столична влада і «Українське товариство глухих» співпрацюватимуть у сфері захисту прав людей із порушеннями слуху

Tool items

Київська міська рада та громадська організація «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху «Українське товариство глухих» підписали Меморандум про співпрацю. Сторони співпрацюватимуть у сфері захисту прав людей із порушеннями слуху, створення для них фізичної, інформаційної, цифрової доступності в Києві.

Про це повідомила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.

За словами Лесі Петрівської, міська влада діятиме спільно з громадською організацією у питаннях забезпечення рівних можливостей людям із порушеннями слуху, щоб вони мали змогу отримувати послуги на рівні з іншими громадянами, а також залучалися до місцевої спільноти.

«Важливо активно залучати жестову мову в життєдіяльність міста і, таким чином, давати змогу людям із порушеннями слуху отримувати безперешкодний доступ до інформації. Така співпраця допоможе не тільки позбутися бар’єрів у спілкуванні з людьми з інвалідністю зі слуху, але й допоможе столиці залучати їх до міських процесів», – зазначила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.

«Водночас у секретаріаті Київської міської ради та структурних підрозділах Київської міської державної адміністрації планується запровадити переклад українською жестовою мовою та з української жестової мови через відеозв’язок з оператором – перекладачем жестової мови «Сервіс УТОГ» під час комунікації з відвідувачами з порушеннями слуху, які є жестомовними особами. А доступність офіційної інформації щодо життєдіяльності міста у планах забезпечити з допомогою перекладу українською жестовою мовою офіційних пресбрифінгів, пресконференцій, заяв тощо», – про це зазначили в «Українському товаристві глухих».

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що за участю представників КМДА і Київської міської ради також у планах провести навчально-практичні семінари з теми: «Доступність для осіб із порушеннями слуху» в офлайн та онлайн-форматах. За результатами будуть підготовлені рекомендації із практичного досвіду залучення людей із порушеннями слуху до повноцінного спілкування зі столичною громадою. Окрім цього, сторони розвиватимуть й інші ініціативи щодо напрямів співпраці.

Нагадаємо, з квітня цього року завдяки співпраці міста з «Українським товариством глухих» та за ініціативи Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської люди з інвалідністю зі слуху можуть звернутися жестовою мовою до контактного центру 15-51 зі скаргою, пропозицією або зауваженням щодо роботи комунальних служб, благоустрою міста тощо.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання громадянину Ніколаєнку Олександру Васильовичу дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Опанаса Сластіона, 12 у Дарницькому районі міста Києва (642040107)
  • Про передачу громадянину Кривошею Олександру Григоровичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на вул. Самчука Уласа, 35 у Голосіївському районі міста Києва (516327535)
  • Про надання ОФІСУ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку на вул. Симона Петлюри, 7/9 у Шевченківському районі міста Києва (303903326)
  • Про деякі питання використання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та перебуває у володінні та користуванні приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал»
  • Про затвердження моніторингових звітів за 2023 рік про реалізацію Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року та про виконання Плану заходів на 2021–2024 роки з реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року