Tool items
Президія – 21.09.05
<--- 21 Сентября 12 ч 34 м 33 с ---- Второй стенограф --->
Добрий день всім.
<--- 21 Сентября 12 ч 37 м 33 с ---- Второй стенограф --->
Присяжнюк - у відрядженні, Зубко - є, Поляченко - не бачу, Гуленко - є, Дейнега - є, Бойчук - є, Дрозденко - є, Салюта - відпустка, Черніков - є, Матіко-Бубнова - є, Березніков - є, Пилипишин - ..., Карабаєв - є, Гриненко - є. Депутатські фракції та групи: Головач - є, Зубко - є, Борисов - немає, Овчар - поки немає, Мартинюк - немає, Парцхаладзе - ..., Миргородський - є, Брезвін - відсутній, Євлах - на лікарняному. Більшість Президії присутня, достатня для роботи Президії. Немає заперечень проти початку роботи? Починаємо роботу.
Підготовлений проект пленарного засідання ХІ сесії Київради УІ скликання на 29 вересня 2005 р. Досить великий порядок денний. Ми вже з вами домовилися, як ми працюємо,
<--- 21 Сентября 12 ч 40 м 33 с ---- Третий стенограф --->
тому я ті питання першої сторінки, що стосуються, я їх зачитаю до питання власності. А потім підемо по сторінкам працювати і по зауваженням в цілому. В усіх є проект цього рішення? Тоді пішли до роботи.
П.1. "Про затвердження переліку питань, які виносяться на розгляд ХІ сесії Київради". Це те, що надали комісії, воно готове. Все зібрано і підготовлено. Заперечень у членів Президії немає? Немає.
П.2. "Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення "Вуличний комітет "Хуторець".
П.3. "Комітет мікрорайону "Каштановий". По цим питанням немає заперечень?
П.4. "Про заходи по реалізації резолюцій громадських слухань щодо збереження історичної забудови, природно-заповідних територій та впорядкування територій зелених насаджень загального користування м.Києва". (Доп. Присяжнюк В.Ф.).
Прошу, Головач.
Головач: ...Направлено на доопрацювання, прийнято за основу. Тому відповідно до стенограми внесені і зміни, доповнення до цього проекту рішення. Якщо в колег-депутатів ще які пропозиції, прохання їх надати в письмовому порядку. Ті, які повинні бути враховані, не найшли свого відображення в стенограмі.
Яловий: Прошу, Іванченко.
Іванченко: В мене теж було питання. Ми прийняли за основу і створили робочу групу, якій було доручення до 15 вересня підготувати уже всі узгоджені пропозиції. Мене, як члена цієї робочої групи, ніхто не запрошував, тому в мене питання. Коли ми зберемось? Коли всі ці пропозиції, про які тільки що Головач...
Яловий: Я попрошу Івана Андрійовича завтра зібрати. І я б хотів теж прийняти участь у цьому засіданні. Давайте узгодимо час і зберемо завтра робочу групу. Немає заперечень.
П.5 "Про відміну рішень Київської міської ради з питань передачі земельних ділянок". (10 проектів). Це ті питання, які розглядались на минулому засіданні. Була домовленість, щоб розглянути на наступному. Готувалось рішення відповідне.
Прошу, Головач.
<--- 21 Сентября 12 ч 43 м 33 с ---- Второй стенограф --->
Головач: ... засідання того органу, який було створено - експертна комісія, але ж, що виявилося? Хочеться, щоб тут присутнім керівництвом „Київзему”:
1. Не дотримано суто правова процедура. Ніхто з тих суб"єктів, кого це стосується, в письмовому порядку не були повідомлені з приводу прийнятих рішень. Там був присутній "Акобуд", прийшов усно пояснювати. Усні пояснення можна, як хочете пояснювати, тому було доручення міського голови, щоб „Київзем” в терміновому порядку всіх письмово повідомив і отримав у них або письмову згоду на розірвання договора-оренди, або на згоду про припинення рішення, або відповідні заперечення, або зустрічні умови з цього приводу, тобто самої процедури немає. Тому прохання хоча б до сесії вже були якісь ... про що можна озвучити.
Яловий: Дмитро Йосипович приносить мені і каже: це тільки що принесли, щоб ви підписали про розірвання договору на ці всі організації - "Рубінес", "Кроун" і таке інше.
Головач: Так треба кожному персонально. Є пропозиція - суто супровідна, з приводу розпорядження направити супровідний, а вони повинні з приводу нього висловити думку, а не Київрада повинна починати процедуру для того, щоб там вивішували портрети і називали зрадою земельною.
Яловий: Сьогодні всі хочуть, щоб крайня була Київрада.
Головач: Абсолютно ні. Супровідний лист від них, від виконавчого органу. Київрада не приймала рішень, виконавчий орган нехай направляє.
Яловий: А чого ви чекали, до речі, і не направили до сьогоднішнього дня? ... Не треба мені розказувати. Ви є суб"єктом, ви - виконавчий орган, який повинен був. Рішення ми приймаємо - це дійсно так, а вся робота і таки листи ви повинні були направити відразу після сесії за підписом або начальника управління, або заступника, або начальника відділу, що готується ... - те, що ви тут написали. ... Це не договір оренди, це пропозиції, які ви мені як виконавчий орган можете писати. ... Дуже тихо ... Чого ж вони не направили нічого?
<--- 21 Сентября 12 ч 46 м 33 с ---- Третий стенограф --->
... (Дуже тихо).
Яловий: Тоді було внести пропозиції по цьому питанню. Якби ми поспішили і прийняли рішення, а далі були судові засідання. Тетяна Вікторівна, скільки ви судових справ в цьому році за 9 місяців по захисту або по претензіям Київради супроводжували?
З зали: 117. ... (Дуже тихо).
Яловий: П.6 "Про...
Доповідач: Я хотів би зауважити, що минулий раз, коли всі рішення вносились в порядок денний, фактично не були витримані норми Регламенту Київради. Не було ні пояснювальної записки, з якого приводу це все ... Ці ж питання резонансні. Мало того, ми підриваємо інвестиційний клімат міста, тому необхідно, щоб в нас було рішення комісій. Всі ці ділянки перевіряла прокуратура. Нехай нам роздадуть рішення перевірки прокуратури, нехай нам роздадуть пояснення інвесторів, кому ці ділянки надавались, можливо, хтось згоден з претензіями. Київська міська рада повинна при розгляді цих питань володіти повністю і всесторонньо всіма матеріалами.
Яловий: І на екрані вони повинні горіти.
Доповідач: Наскільки мені відомо, що там по більшості ділянок прокуратура визнала, що все законно, а є такі ділянки, по яких є порушення. По тих ділянках, де є порушення, треба обговорити про відповідальність посадових осіб.
Яловий: Сьогодні приходить вранці, але я прийняв, бо в мене часу не було, стоїть один із інвесторів і каже: "Ви відміняєте одне рішення, а в мене ось підписи 90% мешканців, що там живуть, які не проти того, щоб це будувалось. Ось розписи, ось завірені нотаріусом і т.ін. То нас цікавить, хто проти цього виступає і т.ін. Ми просимо це підключити
<--- 21 Сентября 12 ч 49 м 33 с ---- Второй стенограф --->
до справи”.
Головач: А є такі, що немає ніяких скарг мешканців, а фішку зробили для того, щоб іншим там рити.
Яловий: Взагалі моє глибоке переконання - сьогодні питання не в земельних ділянках. Так, дійсно, треба доопрацьовувати цю схему. Тут і законодавство, і наші помилки і т.ін., що у нас відводиться земля, а потім приймається рішення по будівництву того чи іншого об"єкту. Але на сьогоднішній день в 100% випадків все пов"язано з архітектурними рішеннями і градобудівними рішеннями, тому що земельна відведена ділянка. Там можна побудувати замість 22-поверхового одноповерховий будинок і на площі 2 тис. кв.м, і на 500 кв.м (я утрирую трохи), але це все може бути. І тому на сьогоднішній день тут треба нам дуже серйозно подивитися і на роботу нашого Генплану і всього іншого. До речі, 2,5 роки не виконується рішення про створення інституту Генплану.
Земельне управління - ви відповідаєте за всебічну підготовку, тим більше, що ви, на мій погляд, сьогодні в певній мірі підставили міського голову, підготувавши розпорядження на відміну 10-ти рішень. Тому ми не винести сюди не можемо це питання, це перше. По-друге, ви всебічно повинні, щоб об"єктивний був розгляд і свідомо приймалися рішення, підготувати ці питання: і яка позиція громадськості, і картинка, і заперечення, і всі питання абсолютно. Не повинно бути ні одного рішення, яке виноситься, - проект, на яке Кулаковський, Тарнопольський, Муховиков і всі інші не знали відповіді. Такого бути не може, готуйтеся. Для вас буде екзамен 29 числа.
Прошу, Странніков.
Странніков: На минулій Президії при підготовці до попередньої сесії ми так само вирішували, що буде повністю поставлений екран, будуть заслухані інвестори, будуть заслухані обидві сторони, будуть досліджені всі матеріали, які є у справі. Але на минулій сесії що відбулося? Фактично обговорення не було, слово із депутатів фактично нікому не було надано, крім одно, двох, і було поставлено просто на голосування в тій редакції, яка пропонувалася. Тобто, щоб у нас зараз не сталося те саме. Зараз ми вирішуємо, ви даєте доручення, земельному управлінню ви даєте доручення, юридичному управлінню і іншим підготуватися, але, щоб не сталося так, що те, що вони готують, просто не буде почуто на наступній сесії. Тому, я вважаю, що на наступній сесії потрібно ще
<--- 21 Сентября 12 ч 52 м 33 с ---- Третий стенограф --->
раз акцентувати на цьому увагу, щоб справді були заслухані всі і показано всі абсолютно матеріали, які є з цього приводу.
Яловий: Тим більше, що моє доручення протокольно фіксується, а далі наступає відповідальність тих, хто цього не зробить. Дмитро Йосипович, теж на контроль це питання.
Доповідач: Крім того, в мене ще одне доповнення. На вчорашньому засіданні комісії Олександр Олександрович справді дав доручення, що до сесії повинні відбутися необхідні консультації з інвесторами і, можливо, якісь компромісні моменти, які будуть знайдені на цих зустрічах, будуть так само озвучені на сесії. Просто, щоб ми справді розглядали це питання, не просто як відміна, а в комплексі з ще двома з приводу відповідальності тих осіб, якщо справді була надана незаконна земельна ділянка. А якщо законна, але недоцільна, як ми говоримо, то тоді в комплексі з питанням компенсації.
Яловий: Всі, хто сидить в цьому залі, повинні чітко розуміти, що за відміну кожного рішення, і тут сидить Іванченко, теж чує мене, повинна стояти відповідальність, вплоть до карної, на тих працівниках виконавчого органу, хто готував ці рішення.
Доповідач: Це в разі, якщо незаконно прийнято рішення. Але якщо законно, то відповідальності немає, але питання компенсації тоді.
Яловий: ...Чому відповідальність? Тому що кожен інвестор, який не погодиться з нашим рішенням, подасть в суд і буде вимагати матеріальну компенсацію. Того, щоб місто зробити банкрутом на цьому, ніхто не дозволить. Є відміна рішення і зразу - хто винен в цьому питанні? Чи він буде проплачувати ці питання, чи хтось інший - це вже інше. Ідемо далі.
П.6 "Про звільнення гр. Кульгавюк від сплати пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва". Є інші шляхи в цьому питанні? На жаль тільки сесія може. Прошу, юристи.
(Дуже тихо).
Яловий: Не виносити на сесію ми не можемо. Це той же випадок -
<--- 21 Сентября 12 ч 55 м 33 с ---- Второй стенограф --->
щось з транспортом, і з усіма останнім не можемо обійтися.
7. "Про визнання таким, що втратило чинність рішення Київради "Про залучення коштів для нарощування потужностей об"єктів електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення у м. Києві". Немає заперечень.
8. "Про уповноваження кандидатур до складу кваліфікаційної комісії суддів господарських судів України від Київської міської ради". ... Будь ласка.
Доповідач: Фінансове управління вкрай просить внести питання про внесення змін до рішення про бюджет міста Києва на 2005 р. у зв"язку з необхідністю приведення пункту 1.9 у відповідність до змісту тексту бюджетної кваліфікації. Тобто в бюджет пропонується внести три рядка, що визначити виконавцем Програми соціально-економічного розвитку в частині реконструкції комплексу будівель для розміщення дипломатичної академії Міністерства закордонних справ, визначити науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії виконавцем програми в частині реконструкції з елементами реставрації будівлі на вул. Чорновола під науково-практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії і визначити науково-практичний і медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров"я виконавцем програми під науково-практичне і медичне ... тобто ми сьогодні не можемо фінансувати ці об"єкти, тому є прохання внести це в порядок денний за умови, якщо правове управління та бюджетна комісія підтримають. Це термінові питання.
Яловий: Немає заперечень? Я думаю, що це важливо і треба це зробити.
8. "Про уповноваження кандидатур до складу кваліфікаційної комісії суддів господарських судів України від Київської міської ради". (Бойчук М.А.). Немає заперечень? По подробностям, то вже на сесії або під час її підготовки.
9."Про визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Київради". Микола Петрович - пояснення.
... Дуже тихо ...
Яловий: А підписані ким?
<--- 21 Сентября 12 ч 58 м 33 с ---- Третий стенограф --->
...А вони приймались на бланки?
...Про що йде мова? "Про встановлення надбавок за виконання особливо важливої роботи першому заступнику та заступникам голови Київської держадміністрації". Вони вже не діють, але формально вони залишились, їх треба просто відмінити, бо нові умови оплати праці і нова постанова. Немає заперечень, щоб ці старі були відмінені?
...Це в 2000 році. На бланку повинно було бути розпорядження або Київського міського голови... Помилку зробили, треба її просто виправити, щоб воно не висіло.
П.10 "Про внесення доповнень до рішення Київської міської ради від 21 грудня 2000 року "Про орендну плату за землю в м. Києві".
Прошу, Дрозденко.
Дрозденко: Перш за все, це питання на минулому засіданні ми розглядали. Воно носить елементи регуляторного впливу на господарську діяльність. В принципі, ми не повинні вносити зміни в поточному році при господарюванні внесення змін до податкової бази. Якщо ми пропишемо, що Київська міська рада має право і може регулювати податки, то ми про це повинні заздалегідь повідомити і обумовити, на яких умовах ці зміни.
Друге. Не визначені параметри. У більшу чи меншу сторону можуть прийматись інші. На якій же підставі, що може бути в даному випадку аргументами? Тому я вважаю, таке рішення, де ми даємо на сьогоднішній день зміни, які дозволяють Київській міській раді в окремих випадках суб"єктам господарювання встановлювати інші умови на рівні з іншими суб"єктами господарювання - це недопустимо. І тому такий проект рішення не може нами бути розглянутий. Якщо ми визначаємо які параметри, в яку сторону можуть бути відхилення, треба аргументувати і все-таки встановити, що можуть бути відхилення 10%, 50%, чи у двократному розмірі, і обґрунтувати по яким причинам. Якщо це якийсь соціальний об"єкт, то може в меншу сторону. Якщо якийсь, можливо, бізнесовий об"єкт, то може в більшу сторону. Але це повинно бути доведено до громадськості, повинно бути обговорено, публічно опубліковано і тільки після цього прийняти рішення. Тому я наполягаю, щоб цей проект рішення був знятий.
Яловий: А хто готував?
Дрозденко: Омельченко особисто без погодження з комісіями.
Яловий: Голова не може готувати такі рішення. Хто готував їх? Прошу пояснити.
(Дуже тихо).
<--- 21 Сентября 13 ч 01 м 33 с ---- Второй стенограф --->
... Дуже тихо ... Орендна плата може визначатися у будь-якому вигляді орендодавцем, але не вище 10%. Відповідно до цього було запропоновано внести зміни у порядок визначення орендної плати в м. Києві. І всі зміни стосуються лише одного моменту, що в окремих випадках рада на своїх сесійних засіданнях може визначати інший розмір орендних ставок в межах цих 10%. Це доповнення до цього рішення. На сесійних засіданнях рада може визначати в окремих випадках те, що ви сказали.
Доповідач: Можна зробити заперечення, по-перше, по процедурі подання. Я вважаю, що „Київзем” робить "медвежью услугу" міському голові, що робить такі подання за його підписом. В принципі, треба ставити свій підпис, за нього відповідати, якщо це подання. По-друге, є відповідні комісії. Треба в установленому порядку направити в комісії для того, щоб ми зробили свої висновки. В нас же робиться як невідкладний захід. Який він невідкладний? Це регуляторний акт, він не являється невідкладним, щоб ми так залпом вносили, ще й прикривалися міським головою. Тому це некоректно взагалі. Я думаю, що підпис повинен бути ще й Муховикова, він може подати на комісію. Суб"єктом подання являється постійна комісія міської ради - або з бюджету, або землекористування, чи то якась інша комісія.
А з іншої сторони, не може такого бути, що в якихось межах. Якщо це межа до 10%, давайте ці межі визначимо. Для цього є постійні комісії, ми врахуємо ваші побажання, їх направте, ми їх розглянемо, тому що і я, наприклад, ... (нерозбірливо) за те, що є підприємницькі структури, промисловість. Треба дивитися, в яких же межах ми будемо обмежувати, а то ми сприяємо підприємництву. Держава відміняє тисячі регуляторних актів, каже, що будемо підтримувати малий і середній бізнес, і в той же час ми приймаємо рішення, які не мають ніякої конкретики. В яких-то мірах ми щось там можемо. Це, що - елемент корупції чи яким чином це розглядати?
Доповідач: По-перше, я хочу сказати, що це питання розглянуто на земельній комісії і прийнято, і є позитивний висновок. Є проект рішення, де стоїть, так як ви сказали, завізовано і подання Головного управління земельних ресурсів, і погоджено з земельною комісією, і погоджено, я боюся помилитися, воно розглядалося на архітектурній комісії. І після того, як його не було погоджено на ... комісії, ми отримали доручення міського голови, оскільки це є дуже важливим елементом в частині надходження коштів до міського бюджету, підготувати за його поданням цей документ. І ми виконали доручення як виконавчий орган міського голови. А щодо пояснень, я їх дав.
Яловий: А про зауваження юридичної служби ви знаєте?
Доповідач: Цей документ був розглянутий юридичним управлінням адміністрації, погоджений ...
<--- 21 Сентября 13 ч 04 м 33 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: Ви хочете, щоб його було провалено чи що? Чи ви хочете в черговий раз міського голову підставляти в цій ситуації? Отклонили одного разу, другий раз отклонять, подача - міського голови ... Коли-небудь у вас совість проснеться чи ні? Які зауваження зроблені юридичною службою, скажіть мені, будь ласка.
Тарнапольський: Так вони ж у Бабіч завізували.
Яловий: Які зроблені зауваження? Назвіть дату, коли вони були зроблені? Ви їх отримали? Чому ви їх не вивчили?
Тарнапольський: Ми їх не отримали. В управлінні цих зауважень немає, по-перше. По-друге, ми подавали відповідно до регламенту завізоване юридичним управлінням. І по-третє, ми отримали таке доручення від міського голови, а не підставляємо міського голову. Якщо є таке питання, то я можу сказати ...
Яловий: Якщо ви бачите, що на сесії не прийнято рішення, пройшло півмісяця, то ви ж підійдіть і розберіться. Подав, міський голова підписав, воно чогось не пройшло, в чому причина? Пішли до юристів, у вас є зауваження - немає. Комісія - в чому причина? Де пройшло і таке інше, в чому проблема в цій ситуації, чого ви цього не зробили?
Тарнапольський: Проблема відповідно до Регламенту, а від нас вимагає, щоб діяли не відповідно до Регламенту.
Яловий: А від вас вимагається, щоб ви діяли ... Було відклонено на сесії, перший раз ви діяли відповідно до Регламенту, було відклонено на сесії - не пройшло. Ваші подальші дії відповідно до Регламенту? Кулаковський, які подальші дії? Підготували - не пройшло, далі ваші дії? ... Шум з зали ... А де у нас є більше 10%? Ви пишете: гараж індивідуальний - 0,03%, але індивідуальний гараж - 30 кв.м. Я начинаю рахувати, навіть в центрі міста гараж - нехай 1000 грн. метр квадратний цього гаража коштує, нехай 2000 грн. стоїть метр квадратний землі тут, починаємо оцінювати, нехай 120 тис. земля під гаражем стоїть, ділимо, починаємо виводити соту процента, то що це за гараж треба заплатить
<--- 21 Сентября 13 ч 07 м 33 с ---- Третий стенограф --->
там 5 чи 3 гривні? Навіть в цьому контексті. Чому 0,03?
Прошу, Зубко.
Зубко: Я ще раз хочу наголосити, що прийняття такого рішення... По-перше, я погоджуюсь, повністю регуляторному законодавству протирічить. А по-друге, це безпосередньо шляхи, прямий шлях до корупції. Тому що виконавчий орган може подавати на сесію, виходить, будь-які цифри. У нас чітко регламентовано, де піввідсотка, де відсоток, де п"ять відсотків, де сім. Немає ніякого...
В даному випадку „Київзем” робить собі чергову лазейку для корупції чиновників. По зверненнях підприємців до мене, як до голови фракції, там і так дуже в нас неблагополучно. Київський міський голова на минулій Президії підтримав, що це є прямий шлях до корупції. З сесії це питання було знято і ви його знову виносите. Порушення всіх нормативних актів.
Доповідач: Прийняття цього рішення дозволить нашому управлінню подавати на розгляд Київради орендну плату в розмірі 10% і не більше, а Київрада вже, як вирішить. Вона орендодавець.
Яловий: А до цього як було?
Доповідач: А до цього ми використовуємо рішення Київради, в яких чітко визначені відсотки. Але сьогодні закон про оренду встановив, що орендна плата може бути 10% і ми таке рішення подаємо. Одним із пунктів в рішенні при передачі в оренду встановити, що орендна плата даному підприємству, організації, установі встановлюється 10%. Про яку ви корупцію говорите?
Зубко: Конкретну корупцію - одним підприємствам становлять 5%, іншим того ж профілю становлять 10%. Я сказав Муховикову, що подавайте зміни до цих відсотків, ми їх розглянемо і з наступного року введемо нові відсотки. Немає питань, якщо змінюється законодавство. А те, що хтось там, виконавчий орган чи сесія, будуть визначати, кому відсоток підняти, кому зменшити - це і є пряма корупція.
Яловий: А чим же вони займатись будуть, якщо не будуть пропонувати нам конкретні пропозиції?
<--- 21 Сентября 13 ч 10 м 33 с ---- Третий стенограф --->
Зубко: У нас вже все регламентовано.
Яловий: Прошу, Странніков.
Странніков: Ніхто не заперечує, що ставки процентні орендної плати в нас за землю уже застаріли, бо приймалися у 2000 році. Але зараз ми просто-напросто міняємо не той документ. Замість того йде, що говорив Юрій Петрович, те, що ми зараз міняємо не ставку, не відповідно до профільної діяльності підприємства міняємо їм орендну плату, а запроваджуємо принцип, коли в кожному конкретному випадку буде вирішено той чи інший відсоток.
Яловий: Тобто ти хочеш сказати, що є проект рішення, згідно з яким виходячи на Київську міську раду, готуючи рішення, земельний комітет пропонує... Шановні колеги, ми пропонуємо цьому підприємству встановити орендну ставку, наприклад, 5%.
Странніков: А іншому 3, комусь 1,5 і т.д.
Яловий: По таблиці, яка не відмінялась, було там 0,5%.
Странніков: Тобто замість того, щоб змінювати таблицю, ми зараз переходимо в керування в ручному режимі. Цьому підприємству ми встановлюємо 1,5%, цьому 2%, цьому 10% і т.д.
Тому моя пропозиція така, щоб розглянути комплексно не саме рішення, а додаток до нього, переглянути ставки орендні, які тут зазначені, бо вони вже справді морально застаріли, і підготувати відповідний проект рішення.
Яловий: А що мішає на сьогоднішній день без цього рішення вносити інші пропозиції по оренді?
Странніков: Теж нічого не заважає.
Яловий: Міська рада встановила таблицю і т. ін. Земельний комітет, вивчивши це питання, каже: "Ми вивчили, тут така по таблиці оренда. Ми пропонуємо на 2% більше". Що мішає цьому?
(Дуже тихо).
Доповідач: ....Останню. І коли ми пропонуємо на ваш розгляд, щоб встановити цьому підприємству орендну плату в розмірі 10%, та ж юридична служба каже адміністрації: "Так, це право ради". Але рада визначила вам, які відсотки встановлювати, в тому рішенні визначені. Хоча законом передбачено, то нехай Київрада прийме рішення, що 10% маєте право пропонувати. Вона не візує такі рішення.
Странніков: Фактично, ми цим рішенням повністю перекреслюємо цей додаток. Тому що, якщо говориться, що ми маємо право встановлювати інші розміри орендної плати за земельні ділянки ніж ті, що визначені в додатку.
Яловий: Ми встановили цей додаток і маємо право інші.
<--- 21 Сентября 13 ч 13 м 33 с ---- Третий стенограф --->
Странніков: Правильно, але ми тоді повинні або поміняти, або його взагалі скасувати. Бо фактично в нас виходить так, що ми говоримо - ось вам орендні ставки. Але ми маємо право в ручному практично режимі, без додаткових рішень, їх змінювати. На мою думку, має бути прозора ситуація. Інвестор бере рішення Київради і повинен чітко бачити, скільки його підприємство повинно платити.
Яловий: Воно в нас через комісію повинно проходити.
Странніков: Але при тому валі справ, які є зараз, все одно неможливо кожний індивідуально розглянути.
Яловий: Прошу, Головач.
Головач: Я приймав участь у підготовці цього ще в минулому скликанні. Ми майже рік тоді готували, тоді взагалі не можна було розібратися. І навіть ті відсотки, які тут з"явились, вони досить тяжко і важко з"являлись. Тоді якраз існував той підхід, що який хотіли, той такий і подавав. Я навіть покажу тут, що тоді навіть наслідок дискусії, як воно виявилося справедливість.
Дивіться. П.4.1 "Виробництво лікеро-горілчаних та тютюнових виробів" - 4%.
Тепер далі. За земельні ділянки юридичних, які здійснюють консультаційну діяльність у сфера права, бухгалтерського обліку, оподаткування, - 4%. От, виявляється, хто має більший дохід? Чи лікеро-горілчані, чи ті, хто надає консультації? Зрозуміло.
А тепер питання, наприклад, одне саме високе - це в нас казино. Коли ми подивимося готелі. У нас і готелі не досить високо. І тому навіть у цьому аспекті, коли дискусія тривала майже рік, встановити певний елемент справедливості рівного підходу було неможливо. Коли буде віддано на те, що буде це вільно трактувати хто як захоче, то абсолютно не буде рівноправного підходу в цьому відношенні. І тому такий підхід являється найбільш раціональним. Навіть тут є вже певні елементи несправедливості, але справедливо тому, що воно має стабільний характер. І тому закладати елемент стабільного підходу - це буде несправедливо і підстава для того, щоб це використовувалось дійсно для корупції.
І тому в мене є пропозиція. Якщо треба, то встановити тоді кому 10 ще треба, кому 8, кому 9, але повинно бути чітке регламентування кому, скільки, як. Я от вам назвав, як дійшли до цього, і то виявилось не зовсім досконалим. А то, якщо ми підемо, до цього вже так було.
З зали: (Дуже тихо).
<--- 21 Сентября 13 ч 16 м 33 с ---- Второй стенограф --->
... Дуже тихо... тобто це єдиний підхід без всякого ручного підходу, про що говорив Странніков. Але таблицю можна вдосконалювати і нехай вони дають пропозицію, про що говорив Головач. ... Дуже тихо...
Прошу, Черніков.
Черніков: З приводу порядку подання і дискусії, яка тут розгорнулася. Перш за все щодо порядку подання - це є прерогатива бюджетної комісії, це дохідна частина. Вона має розглянути і в тому контексті, який вже напрацьований, і ... і я гадаю, що буде прийняте вірне рішення з цього приводу. Тому моя пропозиція: припинити цю дискусію, передати на доопрацювання до бюджетної комісії і рухатися далі. ... Дуже тихо...
Яловий: Прошу, Щербаков.
Щербаков: Я хочу обратить внимание на несколько моментов. Первое. Действительно, решение кажется на первый взгляд очень простым. Киевской раде дается право устанавливать другие расценки, именно Киевской раде, а не кому-то. И поэтому обвинение в коррупции - эта бурная дискуссия не совсем понятна. Но, тем не менее, есть мнение бюджетной комиссии, которая против. В связи с этим перед отъездом міський голова в моем присутствии сказал, что он сам внесет в неотложном порядке, если нужно, именно это решение. Я не хочу говорить в связи с чем это связано, но это связано в связи с тем, хочу говорить, и не могу... Действительно, вопрос назрел до степени серьезности. Если это решение будет принято, то, по крайней мере, 300 договоров, 300 участников этих отношений смогут как-то двигаться. Я называю цифру - как минимум 300 известных, но только мне. И сколько еще неизвестных мне, я даже не знаю. Поэтому я предлагаю оставить это дело в повестке дня, «Киевзему» как следует ...
Яловий: Я погоджуюся. Все-таки міський голова, хто б мені що не говорив, він має право і орган виконавчий вносити
<--- 21 Сентября 13 ч 19 м 33 с ---- Второй стенограф --->
пропозиції. Я пропоную залишити, а будемо визначатися на сесії по цьому питанню. ... Дуже тихо ...
Карабаєв: ... все-таки, щоб такі обгрунтування були, а не інші. Пояснювальна записка, в якій було би чітко вказано, на чому ґрунтуються такі проценти? В додатку...
Яловий: Разом з юристами.
Прошу, Товстий.
Товстий: Я просив би всіх і звертаюся до вас з таким проханням: Юрій Петрович Зубко, Володимир Володимирович і всі, хто тут є. У нас сьогодні ефір наскільки засмічений цим словом "корупція", що включаєш ранком і ввечері - воно вже настільки набридло, я вибачаюся, що далі немає куди. Я просив би, хоча б в цьому залі давайте будемо більш толерантними, якимись нормальними людьми, давайте в цьому залі не будемо кричати про цю корупцію. Я вважаю, що міський голова вийшов з нормальною пропозицією. І це ж не та пропозиція, кожне рішення буде виноситься на Київраду і прийматися якесь конкретне рішення, але це слово я прошу в цьому залі, тим більше, коли буде засідання сесії, щоб воно було виключено з цього. Давайте ми хоть будемо якісь розумніші за всіх тих, хто сидить у ВР чи ще десь.
Яловий: Ти кажеш ні, а в тому рішенні, де написано, то написати: в сторону збільшення. До речі, напишіть: тільки в сторону збільшення. ... Справа в тому, що ваш приклад теж невдалий. Лікеро-горілчаний завод може занімати 10 га, а контора, де приймав ті рішення, може сидіть в одній кімнаті і ефективно працювати, і грошей більше заробляти, чим той на горілці.
Головач: ... Дуже тихо... Пройшло чотири, і тому елемент, як розглядалося. Правильно Щербаков сказав: є 300, треба щоб рухалося. І тому тут логіки немає. Є кулачне право. Якщо елемент кулачного права, тоді рухайтеся ...
Яловий: Якщо це рішення проходить через Київраду і Щербаков прав, ми не маємо говорити. Так, це право внести адміністрації, а наше право на сесії і
<--- 21 Сентября 13 ч 22 м 33 с ---- Третий стенограф --->
А наше право на сесії і тих, хто із депутатів розглядає це питання, зробити, щоб це не була корупція.
Головач: Так чому ми тоді приймаємо рішення?
Яловий: А в сторону з менше ми даємо право їм практично збільшувати.
Головач: Так тоді збільшить, да і все.
З зали: Зміна податків. Ми можемо з 1 січня змінювати податки, немає питань.
Яловий: В чому правий Дрозденко, те, що це регуляторний вплив. Це треба обговорити і про це говорять юристи. Я ж читав зауваження, які є. Нехай залишається, я прошу серйозно доопрацювати, це окрема тема. Можливо, там деякі внесення, зміни можуть щось дати.
Ви знаєте, що в Україні чиновники взагалі припиняють працювати по одній простій причині, що деякі бояться лишній крок зробити. От Колесник відправив на розсилку лист, уже його на допит - корупція. Бо в тій розсилці виявилось, що оренда змінена була з 1 до 5 років.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: До цього блоку загальних питань.
Прошу, Щербаков.
Щербаков: По поводу редакції, що серйозно там доопрацювати, і по поводу регуляторно це, чи ні. Можна написати там, наприклад: "не установлювати не інші", а "більші, ніж передбачені статтею", що Київрада може приймати ставки більші, ніж передбачені в рішенні, в якому там вносяться зміни, чтобы отвести всякое обвинение в коррупции. Это первое.
<--- 21 Сентября 13 ч 25 м 32 с ---- Третий стенограф --->
Давайте на сессии подискутируем.
А второе. Я с сомнением отношу это дело к регуляторному акту, потому что в данном случае будет согласие двух сторон. С одной стороны - Киевсовет, с другой стороны - арендатор. Если он не согласен, он не подпишет. При чем здесь регуляторный акт? И почему надо вносить после обсуждения, да еще с 1 января? Можно вообще сказать - пусть будет нулевая ставка. Тогда не надо выдавать по 100 га сразу, по 120 га, по 50 га и будет тогда нормально. Давайте нулевую ставку сделаем.
Яловий: В чем он прав? Та таблица, которую мы принимали, то регуляторный акт, потому что мы для всех делали определенный процент. А те, що він говорить про те, що це під угоду має, що має право і угода фіксується договором двох сторін, то це дійсно так. Він дає згоду на цей процент.
Щербаков: Как он бизнес начинает, не имея площадки? Бизнес начинается после земельного отвода. Земельный отвод начинается после договора.
Яловий: Ми з вами будемо стояти на стражі, щоб воно не було неправильним.
Прошу, Черніков.
Черніков: Я просив би включити до порядку денного питання "Про заснування друкованого засобу масової інформації газети "Українська столиця". Він не потрапив до проекту порядку денного з причини заперечень правового управління, яке надало сьогодні свій правовий висновок. Питання полягає в тому, що нами було прийняте рішення з цього питання у лютому 2003 року. І коли, ви пам"ятаєте, в липні поточного року ми внесли зміни щодо утворення комунального підприємства газети "Українська столиця". Тепер ми будемо утворювати засіб масової інформації, не юридичну особу, тобто власний бренд газети, яку буде видавати вже утворене нами комунальне підприємство.
Я хотів би звернути увагу, вже не вперше, на питання, що стосується засобів масової інформації, у нас розгортається дискусія з правовим управлінням. І першого разу і другого разу у нас виникають такі дефініції, як недоцільно, складається враження. Вибачте, на враженнях правового управління ми не можемо будувати нашу роботу. Тому я просив би наших колег
<--- 21 Сентября 13 ч 28 м 32 с ---- Второй стенограф --->
включити в розгляд того рішення, яке нами вже прийнято, в порядок денний проект рішення про заснування друкованого засобу масової інформації, газет ...
Яловий: А в чому там проблема була?
Черніков: Проблеми ніякої немає.
Яловий: Ми сьогодні зістикнулися з ситуацією, коли нам треба „Столицю” вивести, вона ж сьогодні висить, знаходиться у правовому вакуумі - газета "Столиця".
Черніков: Вони просто не розуміють, що пишуть.
... Дуже тихо ...
Ярема: Дійсно, проект рішення поступив до нас 16 числа, це в п"ятницю. Юридичне управління опрацювало зазначений проект рішення. Ми не заперечуємо проти його прийняття, єдине - ми зазначаємо про ті неточності, які зазначені в проекті рішення, і не тільки неточності, а невиконання регламенту Київради. У вступній частині проекту рішення немає посилання на основні закони, які регулюють заснування друкованого засобу масової інформації. А саме: немає посилання на Закон України "Про друковані засоби масової інформації, пресу в Україні", немає посилання на закон України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", немає посилання на Закон України "Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційний агентств та розмірів реєстраційних зборів". Тільки йде посилання на частину 1, пункт 8, стаття 26. Тому юридичне управління правового забезпечення просить у вступній частині послатися ...
І друге питання. Обов"язково в рішенні Київради - це нормативний документ, повинно бути посилання конкретно на статтю, щоб наш проект рішення відповідав закону. Саме стаття 8 Закону України говорить про те, що створити, а позиція "виступити" - неправильна. Ми в даному випадку не виступаємо.
Яловий: Немає заперечень проти внесення до порядку денного?
Ярема: І ще є ряд суттєвих зауважень.
Яловий: Єдине - підправте, це порядок оформлення, і добавте туди нормативні документи.
По першому блоку загальних питань, прошу, Карабаєв.
Карабаєв: Нами підготовлено рішення Київради "Про зміну меж ландшафтного заказника місцевого значення "Пуща-Водиця".
<--- 21 Сентября 13 ч 31 м 32 с ---- Второй стенограф --->
Рішення всіма завізовано, воно готове. Мова йде, получається, що ми вилучаємо 9,5 га землі з заказника, де вже йде господарська діяльність, і одночасно ті ж самі 9,5 га землі лісогосподарські, які знаходяться поруч, додаємо. Тобто в даному випадку ми дотримуємося тих правил, які ми встановили при рішенні, коли ми затверджували Програму розвитку зеленої зони. Рішення всіма завізовано: юристами, Фоменком, Муховиковим, Мовчаном і ... Ми готові його роздати.
Яловий: Я думаю, що це правильно стоїть. Я знаю, що повинен був Фоменко ... Наш виконавчий орган нічого не вносив? Бо він дзвонив і просив, що буде подання від виконавчого органу ще якесь.
"Про закріплення до комунальної власності територіальної громади м. Києва пакету акцій ВАТ "Київводоканал". Закріпити у комунальній власності територіальної громади м. Києва строком на три роки пакет акцій "Київводоканал" у розмірі 92,464%. Думаю, що нам треба з цим погодитися, тому що той "безпредел", який почав творитися навколо водоканалу треба припиняти. Дуже багато апетитів зійшлося на то, щоб водоканал приватизувати. Я взагалі проти, навіть, акціонування водоканал в даній ситуації, тому що він прибутковим бути не може в існуючій соціально-політичній ситуації на найближчі 5 чи більше років. І взагалі в світі, як правила у більшості існуючих міст такі речі, як водоканал і деякі ще, знаходяться у комунальній власності, навіть, у Парижі, де контрольний пакет знаходиться у мерії Парижа. Стратегічний об"єкт - це хліб, вода, повітря, світло.
<--- 21 Сентября 13 ч 34 м 32 с ---- Второй стенограф --->
А якщо те, що можна продавати, я сьогодні з водою, куди ми його ... пакети роздаємо, коли там тільки борг водоканалу складає не одну сотню мільйонів за рахунок тарифів і таке інше.
Я прошу підтримати внесення цього питання у порядок денний. Не буде заперечень до цього? Записка до цього є, подання Омельченка є, і є подання, підписане Фоменком, Борисовим, Яловим, Данькевичем і Дейнегою. Не може управління майна бути проти того, що вносить міський голова. Значить, тоді треба ... Тоді повинен начальник управління подати у відставку і негайно, якщо він незгоден.
Прошу, Дейнега.
Дейнега: Я просто з листа говорю. Читаємо проект рішення, називається "Про закріплення у комунальній власності територіальної громади м. Києва пакету акцій ВАТ "Водоканал", всі розуміють, що стосується водоканалу. А далі пункт 3 читаємо: рішення Київради від ... "Про ЗАТ "Енергохолдинг" вважати таким, що втратило чинність”. То за що ми будемо голосувати? За "Водоканал" чи "Енергохолдинг".
Яловий: І за те і за інше.
Дейнега: Це треба написати: чи там чи там.
Яловий: "Київводоканал" - він же кудись входив.
Дейнега: Тоді треба написати: стосовно водоканалу втратило чинність, а так розуміється, що воно ...
Яловий: А тут же є 4 пункт: доручити виконавчому органу Київради у двомісячний термін підготувати і винести на розгляд сесії Київради пропозицію щодо створення за погодженням з Антимонопольним комітетом України міського об"єднання підприємств-концерну з газо-, електро- і теплопостачання, водопостачання, водовідведення. Контроль покласти на постійну комісію та тимчасову контрольну комісію з приватизації.
Давайте внесемо це питання, а вже конкретно нехай готуються до цього питання, юристи будуть вивчати. В нас ще 10 днів є, нехай вивчають.
... Дуже тихо ...
<--- 21 Сентября 13 ч 37 м 32 с ---- Второй стенограф --->
... відносно останнього абзацу їхнього зауваження. Враховуючи, що зазначені пункти є ... ви почитайте, в рішенні є. Тобто ми цими акціями вступили вже в "Київенергохолдинг". І що ми зараз робимо, чесно говорячи, я не ... Нехай головне управління дасть пояснення, тому що незрозуміло.
Яловий: Ми з вами ніяких дій по цьому не створили і нам треба на сьогоднішній день цивілізовано вийти з цієї ситуації.
Карабаєв: Ситуація полягає в тому, що Київська міська рада, громада мали акції в статутному фонді "Київводоканалу". Потім цими акціями, які вони мали в "Київводоканалі", ми вступаємо в якийсь "Енергохолдинг". А тепер, що ми робимо?
Яловий: Ми не вступили ні в який "Енергохолдинг".
Карабаєв: Почитайте правовий висновок, внизу, там є пояснення, останній абзац.
Яловий: Прошу, Іванченко.
Іванченко: Я хочу пояснити це питання і колезі Карабаєву. Я кожні три місяці направляю запит, який ми голосуємо тут на сесії, стосовно цієї справи. І останній, мене інформував наш колега Лисов, що по виконанню рішення по "Енергохолдингу" ми тільки отримали дозвіл Антимонопольного комітету і провели оцінку. Більше ніяких дій офіційно - це, що він мені писав. Можливо, щось і змінилося, але це потрібно зробити вже давно. Я про це вже неодноразово не перший рік кажу. Наприкінці серпня пан Фоменко, наш колега, про це заявив пресі, що він готовить таке рішення.
Яловий: Ярема - вам такі помилки робити не можна. Тут, правда, не ваш підпис стоїть, але констатувати, що вступили, хтось пише із заступників, вступили в цей "Київенергохолдинг", цей акт не відбувся, тому мали намір вступити. Перегляньте, будь ласка. Я Іванченку дякую за підказку в цьому питанні. Приймаємо рішення.
Що ще хотіли ви доповнити до цього? Переходимо до власності. Давайте по всьому блоку власності, які є запитання? Запитань немає. Давайте тоді доповнення, прошу.
<--- 21 Сентября 13 ч 40 м 32 с ---- Третий стенограф --->
Якщо можна п.4 "Про внесення змін до рішення Київради з питань приватизації" ще доповнити "Агентство нерухомого майна "Янус" - 61,6 м кв., вул. Олеся Гончара, 38-а".
І п.5 доповнити 359 пункт: вул. Саксаганського, 78-а - 61 м. Це формування комунальної власності міста, це у місто переходить 61 метр. Це 208 рішення.
Яловий: Немає заперечень? Немає. Це принципове питання. В нас же було рішення, ми його не вилучаємо, а рішення діє. Ми не маємо права вилучати. Особисто я нічого не маю проти „Нашої України”, але діяти так, як діяли з приводу цього приміщення на площі Софіївській, 2, то я буду проти цього рішення. Там і є рішення Асоціації міст України. На 1 рік, тому що не відселились, тому треба продовжити.
Доповідач: Прохання доповнити. "Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва огорожі Ботанічного саду ім. Фоміна на бульварі Тараса Шевченка, вул. Ветрова та вул. Льва Толстого”. Це ботсад біля метро „Університет”, це раз. Це з нагоди його подальшої реконструкції, покращення.
Друге. "Про внесення змін до рішення Київради від 27.11.03 № 255/1130 "Про переведення жилих будинків та жилих приміщень у нежилі".
Третє. "Про зарахування до комунальної власності територіальної громади м. Києва закінченого будівництвом об"єкта комунального призначення". Це стосовно спорудження монумента на честь проголошення незалежності України.
Яловий: По цим трьом проектам рішення не буде заперечень? В мене є прохання до вас. В плані це який пункт у нас про надання в оренду?
Доповідач: Це перший.
Яловий: "Про передачу в користування на умовах оренди". Я прошу
<--- 21 Сентября 13 ч 43 м 32 с ---- Второй стенограф --->
виключити із цього переліку ... до першого проекту пункт 22 ... Коротше кажучи, приватний підприємець Рохманюк Максим Володимирович просить, це аркуш 9, додаток 2, ... прошу відмовити внести в порядок денний відмову приватному підприємцю Рохманюку, якому було видано на 2 роки оренду по просп. Радянської України, 5-75 кв.м під комп’ютерний клуб. Цей комп’ютерний клуб перетворився сьогодні в пункт роздачі різних ... в туалет і все інше. Масові скарги мешканців прилеглих будинків, тому я прошу внести. Цей проект рішення треба ж підготовить. Я прошу внести. Якщо у вас немає заперечень, є скарги людей, та й взагалі ці комп’ютерні клуби - це на сьогоднішній день своєрідний ... наркотик для молоді. 75 кв.м - я прошу вас підтримати і відмінити цю оренду на 2 роки.
По блоку питань власності є ще запитання?
Прошу, Товстий.
Товстий: Тут, слава Богу, сидять молодші за моїм віком депутати, вони може цього не знають, але в свій час, коли трапилась Чорнобильська трагедія, - я стосовно пункту 9-в.
Яловий: 9-в. "Про надання дозволу товариству з обмеженою відповідальністю "Каштанове місто" на демонтаж артезіанської скважини на вул. Шамрила, 4-б у Шевченківському районі м. Києва".
<--- 21 Сентября 13 ч 46 м 32 с ---- Третий стенограф --->
Товстий: Просто я у свій час будував цю артезіанську свердловину, це було в авральному порядку тоді, коли була загроза та, що з Дніпра, з Десни, з Прип’яті не можна було використовувати. Така загроза, що не можна було використовувати питну воду, і будувалась мережа таких артезіанських скважин. Через те, я просив, я тільки взяв цей проект рішення, може запропонувати „Каштановому місту” побудувати, відновити не одну, або дві згідно з пропозицією нашого управління по цивільній обороні. Включити в мережу водоканалу, а тільки після того дозволити знесення, чи ліквідацію цієї артезіанської свердловини. Я знаю, що там прекрасний проект є, там скандальна ділянка. Але якби не було, я зараз ще раз звертаю увагу, що дозволити демонтаж тільки після того, як буде побудована нова і включена в мережу нова - одна чи дві, а тоді дозволити знесення цієї артезіанської свердловини.
Яловий: Тут так і сказано - забезпечити розробку проектно-кошторисної документації на будівництво нової артезіанської свердловини на вул. Танковій, 1 у Шевченківському районі та погодити установленим законодавством порядку. Я так розумію, що вони повинні нову скважину збудувати.
Прошу, голова комісії.
Дейнега: Земельна комісія, потім Київрада надає земельні ділянки для забудови. Потім виникає питання, що там знаходиться якесь комунальне майно. В даному випадку там знаходиться артезіанська свердловина. У цьому році ми вже даємо третій раз дозвіл на перенесення скважини, демонтажу одної, а потім побудову іншої. Це по готелю, наскільки я пам"ятаю, "Свята Софія" така ситуація була, потім ще по одному. Там все по процедурі. Вони будують і виділили місце, де будувати, потім матприйомка, а потім цю демонтують. Так що в цьому випадку там все по процедурі, все чітко розписано і головне, як для всіх інших все зроблено. Тут немає ніяких порушень.
Яловий: По-перше, якщо ця артезіанська свердловина довгий час не використовувалась, вона вже сьогодні практично до використання не годиться. Тому треба, щоб збудували нову свердловину, можливо бювет над новою
<--- 21 Сентября 13 ч 49 м 32 с ---- Второй стенограф --->
свердловиною діючою, а цю тоді тільки зносити, і це треба оговорити і в угоді, і всьому іншому.
Дейнега: Воно для всіх однаково робиться.
Яловий: Які ще є зауваження по цьому блоку.
Матіко-Бубнова: У заходах по реалізації резолюцій громадських слухань якраз включена ця адреса - вул. Шамрила, 4-б і це питання ще не вирішене остаточно. Там, дійсно, дуже великий скандал навколо того проекту, який запропонувало "Каштанове місто". І щоб втілити в життя той проект, там треба відводити більше землі, ніж на сьогоднішній день минулим рішенням сесії було відведено. Це за рахунок вже зеленої зони треба відводити земельну ділянку, і я би просила це питання зараз зняти з розгляду сесії, поки не буде вирішено остаточне питання - те, яке пов"язане з тим проектом, який підготувало "Каштанове місто". Якщо це буде схвалено, буде знайдений консенсус із мешканцями мікрорайону Сирець, можна буде і це питання вирішувати, а поки що немає такої потреби.
Яловий: Я одне питання вам задаю. Ми ж не говоримо про те, що там буде будуватися і таке інше. Сьогодні є пропозиція - замість старої свердловини збудувати нову свердловину. Чому відкладати це рішення, коли ми ... свердловину нової якості.
Матіко-Бубнова: Зараз недоцільно робити демонтаж цієї свердловини, тому що будь-які дії ...
Яловий: Вона діюча, ця свердловина?
Матіко-Бубнова: Вона діюча, але там не дуже йдуть, тільки з Печенізської, 11, люди користуватися нею.
Яловий: Так це бювет діючий?
Матіко-Бубнова: Це біля лікарні.
Яловий: Зроблена скважина закрита, і на сьогоднішній день вона не працює.
Матіко-Бубнова: Зараз демонтувати, дозволяти "Каштанову місту", я б це рішення не приймала.
Яловий: Я ще раз пояснюю. Ми не говоримо про будівництво, ми говоримо: збудувати нову скважину.
Матіко-Бубнова: Це робиться з тим, щоб підготувати все для будівництва. І з цим питанням, саме з цим клопотанням виходить "Каштанове місто". Тому я, наприклад, поки питання не вирішено, то я б ці роботи не дозволяла робити, тому що це збудоражить ще раз людей.
... Дуже тихо.
Яловий: Так, чого ж нам не дозволить...
Матіко-Бубнова: Я поки що не хочу, щоб там були якісь дії, тому що зараз трошки люди заспокоїлися, а ми зараз знову...
Яловий: Які ж дії, якщо ми будуємо нову скважину і бюветний комплекс. Тут треба, до речі, записати: бюветний комплекс.
Прошу, Дейнега.
<--- 21 Сентября 13 ч 52 м 32 с ---- Второй стенограф --->
Дейнега: ... Дуже тихо. Йде поки що мова про монтаж нової побудови. А потім, після того, як вона буде введена в експлуатацію і передана місту, тільки буде вступати демонтаж цієї. То на сьогоднішній день тільки плюсується в комунальну власність покищо, а потім ...
Яловий: Люди б тільки раділи, коли старі скважини заміняли на нові діючі. ... Дуже тихо... Шум з зали. Пункт 3-в - в мене немає такого.
Карабаєв: Чого ми реорганізуємо те, що було нове і яка ціль?
... Дуже тихо ...
Яловий: По власності все. Йдемо по землекористуванню. Починаємо з 3-ї сторінки. Тут, до речі, й сторінки не стоять.
... З зали дуже тихо ...
Яловий: Про що говорить Кіндрат Йосипович? На протязі багатьох років розглядалося питання острова Водників. В свій час Київська міська рада прийняла рішення по цьому питанню, потім, я не знаю, юристи опрацьовували чи не опрацьовували - повинні були опрацьовувати, про те, щоб повернутися до того рішення, яке було прийнято Київської міською радою.
Я просив би, Кулаковський чує мене, земельний комітет взяти цей документ - це доручення Омельченка, доопрацювати і внести на сесію, тому що це питання треба закривати. Воно вже честі не робить ні нам, ні Київській міській раді, в різних варіаціях воно вже висить років 10 чи більше. Є прохання нашого депутата, чи є заперечення якісь у присутніх членів Президії? ... Підтримати. Готуйте документи відповідні, єдине я прошу юридичну службу дуже уважно подивитися, бо там є деякі юридичні складнощі.
<--- 21 Сентября 13 ч 55 м 32 с ---- Второй стенограф --->
Питання землекористування починається з п.1. "Про передачу малому підприємству "Спринт" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу” ... і закінчується 13-им.
Гуленко: Можна мені внести пропозицію? Враховуючи те, що тут дуже багато земельних питань, є така пропозиція: якщо є у депутатів якісь пропозиції, то письмово передадуть мені, і я на сесії їх озвучу.
Яловий: Я постранічно буду йти зараз з 1 по 13, потім далі. А потім вже, які є додаткові питання, я можу ...
Блок землекористування з 1 по 13 питання. Які є заперечення, думки, пропозиції?
Прошу, Карабаєв.
Карабаєв: ... Дуже тихо... "Дитячого світу"? Де воно знаходиться, 3-г? Пункт 2, вул. А.Малишка - там з одного боку зелена зона, з другого боку "Дитячий світ" і т.д. Тобто я хотів узнати, де воно знаходиться.
Гуленко: Подивимося, де воно?
Яловий: І готуйте екран по цьому питанню. Які є доповнення до земельних питань у присутніх депутатів?
<--- 21 Сентября 13 ч 58 м 32 с ---- Второй стенограф --->
Потім підемо далі до 13-го.
Прошу, Миргородський. Потім Іванченко, Товстий, Карандєєв, Березніков.
Миргородський: Тут була технічна помилка. В мене загальне питання до всіх питань. Прошу внести до порядку денного питання Д1077 Мінздрава про передачу Інституту акушерства і гінекології Академії медичних наук земельної ділянки для будівництва житлового будинку по вул. Мануїльського, 8-а у Шевченківському районі. Всі погодження і підписи у справі є. Пройшло все.
Яловий: Питання - Інститут гінекології та акушерства - це державна структура?
Миргородський: Так.
Яловий: Ми не порушуємо наших ніяких прийнятих рішень?
Миргородський: Жодного не порушуємо. Це їх територія. Там немає жодного будинку рядом. Знаходиться на вул. Манільського. ... Дуже тихо...
Яловий: Немає заперечень у присутніх? ... Шум з зали...
Миргородський: Це територія Мінздраву.
Прошу, Березніков: ... Шум з зали ... Они нашли себе інвестора, пускай строят.
<--- 21 Сентября 14 ч 01 м 32 с ---- Третий стенограф --->
А санепідемстанція давала висновок.
Яловий: Давайте включимо, а там розберемось на сесії. Тільки дискусія почалась, нехай уважно готуються і вивчіть це питання. Підстави, щоб були всі необхідні. Які ще пропозиції?
Прошу, Іванченко.
Іванченко: 19 липня на останній нашій літній сесії я вносив проект рішення про скасування рішення по Дарницькому району, там є конфлікт двох інвесторів. Міський голова запропонував, і ми підтримали, призупинити до наступної сесії і вивчити. Була створена комісія, вона працювала, є заключення комісії. Але я зустрічався на тому тижні з міським головою і він пропонує ще одну комісії створити з депутатів Дарницького району для вивчення цієї ситуації. Тому формально в нас є всі підстави для того, щоб це питання включити до порядку денного. А у зв"язку з тим, що багато депутатів не було на тому тижні, тобто провести цю зустріч завтра і розглянути на сесії. Прошу підтримати.
Яловий: Давайте ми так зробимо. Це питання комісію проходило?
Гуленко: Робочу комісію.
Яловий: Яку ти маєш на увазі? Ти маєш на увазі ту комісію по центру міста, чи по відміні рішень? Чи взагалі окрему?
Гуленко: Взагалі окрему. Кір"ян, Кирилюк, Іванченко, Георгієвський, Гриненко, Пінчук, Новак, Сташевський. Спільно прошу розглянути і дати (нерозб.) ...
Яловий: В мене немає заперечень про внесення в порядок денний цього питання. Єдине, що в мене прохання буде, щоб віднестися, вивчити це питання, Гуленко, дуже досконало, допомогти на цю комісію ці питання. Які ще пропозиції?
Прошу, Товстий.
Товстий: Я назву ті справи, які були зняті з попередніх сесій, у нас розглядались. Це справа
<--- 21 Сентября 14 ч 04 м 32 с ---- Третий стенограф --->
А1668 - знімав депутат Бідний і пообіцяв до осінньої сесії дати зауваження. Я прошу винести на розгляд сесії, я з ним попрацюю, які у нього зауваження. Він не надав зауваження. Ця справа в нас була на сесії вже два рази. А1668 справа „Автомобіліст”.
Друга по Національній кінематиці України, теж ніхто не дав зауваження.
Третя справа. Я дивився телебачення. Ви, мабуть, прекрасно знаєте ожоговий центр "Діалір". Там уже і інвестор - дружина Президента Чумаченко і всі показали. Я просив би винести цю справу ще на розгляд сесії.
І прошу винести на розгляд сесії справу Д04118. Я буду на прийомі ще у вас, на прийомі міського голови. "Гармонія Люкс", вул. Командарма Уборевича, 2-а в Святошинському районі. Теж вона була на розгляді в нас на сесії. Ті справи, які не були на розгляді на сесії...
Яловий: В мене є пропозиція. 150 питань. Всі ці питання, в тому числі "Діалір", ці питання відомі і їх треба виносити доопрацьованими.
Товстий: Вони доопрацьовані абсолютно. Всі погодження, всі комісії розглянуті були. Я дочитаю.
Ще один проект рішення, який повністю погоджений, він технічно не винесений сьогодні на Президію. Це на прохання нашого колеги депутата Григорака Д0259 "Про передачу релігійній громаді Української православної церкви парафії на честь святого мученика Трифона в Деснянському районі Києва земельної ділянки на вул. Електротехнічній". Абсолютно комісіями всіма погоджено, всі погодження є - Поляченко, Гуленко, Борисов.
Яловий: Гуленко, по пропозиції Товстого говоріть. У вас всі проекти рішення є, є подання комісій. Чи це буде подання Товстого?
Гуленко: Те, що він озвучив і яка технічно...
Яловий: Якщо подання Товстого, то на сесії.
Гуленко: Я за те, щоб включити. Але він озвучив і деякі питання, де є у нас 29 питань, які були зняті на минулій сесії, де є протокольні доручення. Ці протокольні доручення згідно вашого доручення зараз перепровірив, ось тут я понабирав їх. Не тільки 29, а ще є там. То нам треба визначити без протоколів тих комісій, які призначені сесією, я їх не включаю
<--- 21 Сентября 14 ч 07 м 32 с ---- Второй стенограф --->
і включити в сесію не можу. Нагадування по кожній справі, ті депутати, які були ініціаторами, знімали - вони є і в кожного депутата цей протокол є. Нам потрібно визначитися. Я ще до слідуючої сесії буду працювати над тим, щоб нагадати їм, щоб надали протоколи.
Яловий: Ні, ти зробиш доповідь коротеньку на 5 хвилин на сесії, назвеш прізвища, хто знімав, хто як займався і т.д., це перше. Друге. Ми ж з вами домовилися, що ми на Президії розглядаємо ті питання, які пройшли комісію відповідну, підготовлені у відповідності до процедури. Всі інші питання, при бажанні когось із депутатів внести їх на сесію, вносяться безпосередньо на сесії, це право депутата згідно з Регламентом.
Гуленко: Ми включили тільки три питання, які з протоколами, які опрацьовані. ... Шум з зали...
Товстий: Я підтримую Березнікова, що якщо зняв, то треба надати протокол, а не роками тримати. Я доозвучу свої питання. Справа А1137 - завод будівельних виробів № 1, вул. Пшенична, 2 - це для експлуатації існуючих будівель і споруд. І справа А6644 - Міністерство внутрішніх справ України, вул. Велика Житомирська, 32 - теж для експлуатації, обслуговування адмінбудинку. Я ще доопрацюю, вони повністю пройшли всі комісії, мають всі погодження. Я озвучую для стенограми, а потім буду доопрацьовувати.
Яловий: Дмитро Йосипович, у нас Товстий теж працює як комісія, що він вносить по 5-10?
Товстий: Я не через те, просто ...
Яловий: Ми ж домовлялися, що ви спільно з головою комісії працюєте і він вносить. Це ж ви кажете за цю корупцію, яка надоїла вам. Я згоден, що вона надоїла. Але коли по 10 абсолютно різнопрофільних не у вашому окрузі ви вносите пропозицій, то починаєш згадувати це слово негарне.
Давайте ми так домовимося. Ви, Дмитро Йосипович, уважно подивіться ці рішення, які знімалися. Василь Охримович, ті рішення, які знімалися, подивіться з Гуленком, вони внесені вже були до порядку денного. Відстрочений їх розгляд, і тому можна їх включити в порядок денний - ті, які були вже включені по мірі готовності.
<--- 21 Сентября 14 ч 10 м 32 с ---- Третий стенограф --->
Прошу, Странніков.
Странніков: Ми неодноразово уже це питання обговорювали. Що робити з тими справами, які були зняті з сесії і протоколи на які не були надані. І неодноразово ми вирішували про те, що такі справи автоматично повинні включатися в наступне пленарне засідання. Тому що виходить таким чином, людина зняла справу, наприклад, жодного проколу, жодних зборів в робочих групах не... І виходить таким чином, що Київрада ще йде їй назустріч, подовжує цей термін і т.д. Якщо немає протоколів, значить заперечень до цієї справи у ініціатора зняття немає.
Ще в цьому розрізі я хотів би, щоб Дмитро Йосипович відмітив дві справи - А5792 і А5756, які так само були на минулій сесії, за два місяці жодного рішення, жодного протоколу не було надано. З липня місяця уже пройшло вже 2,5 місяці і зараз вони не включені. Я просив би їх все-таки включити.
Яловий: Прошу, Бойчук.
Бойчук: (Дуже тихо).
Яловий: Дмитро Йосипович, ви чуєте? Це ми говоримо уже півроку, що включаємо в порядок денний.
Прошу, Карандєєв.
Карандєєв: 14 липня на сесії Київради мною було знято питання на довивчення щодо будівництва на території мого округу житлового будинку з підземним паркінгом. Справа Д1001. Відповідно до процедури мною були проведені певні заходи, виїзне засідання органу самоорганізації населення за участю представників прилеглих до земельної ділянки будинків, представників громадськості, депутата Київради, мене особисто, ініціативних громадян. Була визначена низка завдань, які поставлені перед товариством. І вже на сьогоднішній день два майданчика дитячих встановили, часу вже багато пройшло. Я із відповідними документами вже звертався і надіслав лист інформаційний до вас, Володимире Борисовичу.
Яловий: Я пропоную включити.
Карадєєв: Мене не було на тій сесії і ви не включили.
Яловий: Дмитро Йосипович, чуєте пропозицію Карандєєва?
Карандєєв: Я пропоную включити на цю сесію.
<--- 21 Сентября 14 ч 13 м 32 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: Те, що було знято, вони вивчили і просять включити.
Прошу, Березніков.
Березніков: Хочу внести три справи: А6238. Головне управління житлового забезпечення, технічно не попало, тому що чотири рази воно виносило, воно готове. Одна справа там, де протокол не наданий. Ініціатор зняття нічого не хотів робити - А6170 під будівництво житлового будинку. І справа А6265 для будівництва соціально-побутового призначення. Вони всі готові.
Яловий: Немає заперечень? Немає. Дякую.
З зали: ... Дуже тихо...
Яловий: Це старі виходять. Кулаковський, ви ж рішення Київради знаєте? Що всі, крім державних і комунальних, тільки проходять через конкурси і аукціони. Ви ж дивіться, не попадіться на цьому, бо то вже чистої корупції вода буде, якщо сказати навпаки.
Починаючи з 13 по 25, які заперечення? "Бонус-П", "АІД-2000", "Укрсервіс" і т.д. - продивляйтеся уважно.
Питання по п.20. "Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки,
<--- 21 Сентября 14 ч 16 м 32 с ---- Третий стенограф --->
укладеного між Київською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія розвитку проектів "Ніка". Чому ми збільшуємо строк оренди по "Ніці", Кулаковський?
З зали: (Дуже тихо)... Терміном на один рік, то після цього йде період для укладання договору оренди. Після цього, якщо ми продаємо, йде розстрочка і термін розстрочки не співпадає з терміном договору оренди.
Яловий: Це продаж?
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Вже він відповів, що то не той випадок.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Я згоден, приймається. Після п.20 немає, ідемо далі.
З п.26 по п.37.
З зали: Немає.
Яловий: З п.38 по п.51.
З зали: Немає.
Яловий: З п.52 по п.61.
<--- 21 Сентября 14 ч 19 м 32 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: Знову "Ніка" тут.
Прошу, Черніков.
Черніков: Питання до "Київзема" по п.27 - це товариство з обмеженою відповідальністю "Елерон", реконструкція і подальша експлуатація та обслуговуванням ринку на вул. Симиренка, 5. В нас поруч є такий самий ринок на вул. Кольцова ... в тому проміжку. "Київзем" поставив йому вимоги викупу земельної ділянки. Чому до цієї організації інше ставлення? В одному випадку ми вимагаємо наполегливо викуп земельної ділянки, а тут надаємо в оренду. Я не знаю, кінчиться чи ні, але я знаю, що таке ж саме поруч, ми наполегливо наполягаємо на продажу, а тут на оренду.
Яловий: Можливо, тут таке місце, що не хотілось би продавати землю.
З зали: ... Дуже тихо ...
Черніков: То я прошу пізніше мені дати таку відповідь.
Яловий: З 52 по 61 - немає зауважень?
З 62 по 73?
З 74 по 87?
З 88 по 98?
З 99 по 108?
<--- 21 Сентября 14 ч 22 м 32 с ---- Третий стенограф --->
Яловий: З п.99 по п.108.
Доповідач: До сесії я вивчив п.93 і 89. Нехай ідуть, якщо там.
Яловий: Вивчить, тоді на сесії. Протокольно відмітьте п.93.
Яловий: З п.99 по п.108.
Так, це цікаве питання. Подавайте пояснення, що по п.108 "Будекомплекс", медичному спільному підприємству у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Гамбрамед", гр. Кузнецову земельної ділянки для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку на вул. Зоологічній, 3". Що це таке? Я прошу протокольно довивчити це питання, подивіться його. Хто задав питання? Віктор Захарович. Я прошу, Гуленко, подивіться ще раз уважно, і Казакову.
З п.109 по п.118.
<--- 21 Сентября 14 ч 25 м 32 с ---- Второй стенограф --->
118?
З зали: ... Дуже тихо ...
Яловий: Тетяна Вікторівна, що по протесту прокурора - п.114 - про що мова йде? Протест був на що направлений?
З зали: Про відміну рішення Київради ... Дуже тихо...
Яловий: Прокуратура виступає на підтримку Міністерства закордонних справ?
Ярема: Ні, навпаки. Ми відхиляємо протест прокурора. ... Шум з зали ...
Яловий: Щоб обов"язково були роздані протести на сесію.
... Шум з зали ...
Колесник: У нас 7 протестів. ...
Яловий: О чем тогда шла речь? О снесении гаражей. Там какой-то шанхай гаражный и на этом месте строительство дома.
... Дуже тихо ...
Яловий: Протокольно відмітьте, ці питання повинні бути підготовлені
<--- 21 Сентября 14 ч 28 м 32 с ---- Третий стенограф --->
і земельний комітет, і всі по цим двом - 113 і 114. Помітьте собі. І Гуленко теж ці особливі питання.
З п.119 по п.121.9. Подивіться. 121-ші - це всі на продаж. Немає зауважень.
З п.121.10 по п.121.21. Немає зауважень.
З п.121.22 по п.128. П.123 - це не продаж? Що земельний комітет? А, це існуюча.
З п.129 по п.140.
<--- 21 Сентября 14 ч 31 м 32 с ---- Второй стенограф --->
... Дуже тихо ...
Яловий: 129-140?
... Дуже тихо ...
Яловий: Це існуюча будівля?
Гуленко: Існуюча.
Яловий: Давайте на 10 років дамо, а потім видно буде. "Київзем" - чуєте чи ні? Московський проспект, 23 ... хто не згоден? Там готовий будинок чи ні, я ще раз задаю питання? З-123. То на 10 років їм в оренду, а потім розглянемо далі.
Далі - 129-140?
З зали: ... Дуже тихо ... ринку, а якщо там буде реконструкція цієї площі біля метро "Лівобережна", що було в планах? Тут до 2021 р. Можливо написати: до реконструкції площі біля метро "Лівобережна". Ми повинні бути послідовними, бо ми там радили, щоб там було, і ми писали, що продаж і оренда до реконструкції, і тут написати: до реконструкції ... щоб змінити - до реконструкції.
Яловий: Внесіть таку зміну туди - до реконструкції площі.
Далі - 129-140?
<--- 21 Сентября 14 ч 34 м 32 с ---- Третий стенограф --->
Яловий: З п.141 по п.149.
Шановні колеги, я прошу заочно включити в порядок денний чотири протести ще прокурора.
"Про розгляд протесту заступника прокурора м. Києва на п.42 рішення Київської міської ради від 10.07.2003 № 638/798".
Другий протест. "Про розгляд протесту прокурора на рішення нашої ради від 14 березня 2002 року №315/1749".
Тетяна Вікторівна, це треба все підготувати. А можеш назвати адреси? Готуйте, все одно ми їх розглядати повинні.
"Про розгляд протесту прокурора м. Києва на рішення міської ради від 18.11.04 № 826/2236".
"Протест прокурора на рішення ради від 19 грудня 2002 року № 180/340 п.1".
Я прошу їх включити, згідно з законодавством ми повинні ці протести розглянути.
Шановні колеги, по землі ми вичерпали все.
Прошу, Гуленко.
Гуленко: Я просив довключити слідуючі питанння.
"Про передачу громадянам під забудову". Вони закінчують ці 20 справ. Просто технічно не встигли. Довключити.
Друге. Є дві справи, які ми розглядаємо на протязі року. Це справа "Едванс" і "Пателінг Лізінг". Справа А4685 і А0221. Ви пам"ятаєте, у вас були ці наради, зустрічі,
<--- 21 Сентября 14 ч 37 м 32 с ---- Второй стенограф --->
є висновок юридичний, але їх треба розглядати дві разом. Їх включити в цю сесію. Це вул. Верхній Вал, 16.
Слідуюче. "Затвердження грошової оцінки по дочірньому підприємству "Агрокомбінат „Хортівський". Воно тоді технічно не попало.
Слідуюче - те ваше, Володимир Борисович, доручення, яке ви мали право давати. Воно пройшло - вул. Кустанайська, 13, справа 2682, це добудова. Воно пройшло комісію, всю процедуру пройшло і просто довключити.
Яловий: Це те, що в мене був міністр?
Гуленко: Так. І справа по "Фортуна-ХХІ вік". Її довключаємо, тобто вона попадає в ту справу, але Чиж сидить і сказали - розібратися. Протокол є, тут є зауваження Муховикова, але рішення приймає сесія, його довключили.
Яловий: Інших пропозицій немає по порядку денному? Сесія дуже напружена буде.
Гуленко: Протест вже Володимир Борисович озвучив. Протест 826/2/236 - він озвучений і включений.
Яловий: Прошу.
... Дуже тихо ...
Карабаєв: ... Дуже тихо... Форуму порятунку Києва. ... лежить у мене на столі, я не знаю. Знову питання полягає в адміністративній реформі. Давайте ми хоча б раз визначимося - буде вона чи не буде? Скажіть, будь ласка, поясніть ситуацію. Я вам передаю.
Яловий: В мене такого немає. Що, Комов хоче за адміністративну реформу виступати?
Карабаєв: Дайте пояснення, що ми більше це питання не ... або буде або не буде?
Яловий: Я на це питання не готовий відповідати. Те, що я думав - я говорив на прес-конференціях по цьому питанню. Я вважаю, що введення реформи в країні на сьогоднішній день -
<--- 21 Сентября 14 ч 40 м 32 с ---- Третий стенограф --->
нереально. Я говорив, що воно може здійснюватись тільки певними кроками.
Що стосується м. Києва, якщо ми змінимо і зменшимо кількість районів, ми робити повинні це обов"язково з посиленням ролі органів самоорганізації населення на місцях і передачі їм частини функцій замовників. Тоді це буде мати певний сенс. Це ж зв"язано із змінами деякими меж м. Києва, із затвердженням їх і т.ін. У зв"язку з відставкою уряду затвердження меж Києва я сьогодні не готовий сказати, чи воно відбудеться, тому що уряду на сьогоднішній день немає. Коли ця криза закінчиться невідомо і тому поки відповісти на це питання не можу.
Крім того, я хотів би вас поінформувати, що завтра відбудуться збори депутатів м. Києва о 16.00 в „Київпроекті”. Мова йде про участь у Всеукраїнському з"їзді депутатів місцевих рад і створення Всеукраїнської громадської організації депутатів місцевих рад. Сьогодні вже 18 областей прийняли такі рішення і створили організації і в Києві відбудеться з"їзд. Я думаю, що завтра ми теж затвердимо делегатів на цей з"їзд на зборах. Тема буде йти про місцеве самоврядування, про посилення його ролі у житті нашої країни.
А якщо в двох словах, я просто вам скажу, як ваш колега, людина. Сьогодні, коли в Конституції записали, що влада належить народу, то записали до цього, що вона реалізується через державну владу і місцеве самоврядування. Через державну владу вона реалізується, через місцеве самоврядування, на жаль, ні, не в повній мірі. Тому що на сьогоднішній день і це вже підтвердив законопроект конституційний, який був в цілому погоджений, що місцеве самоврядування повинно обов"язково бути противагою державній владі. В противному випадку виникає в державі те, що виникає, і продовжує виникати на сьогоднішній день. Всі питання пов"язані - не повинні бути підмінені державною владою функції органів місцевого самоврядування. Про це буде йти мова на цьому з"їзді. Тому я прошу вас всіх прийняти участь, ви всі запрошення отримали. Завтра відбудуться ці збори о 16.00 в „Київпроекті”. Ми вже один раз з вами збори проводили, якщо ви пам"ятаєте, у грудні місяці.
<--- 21 Сентября 14 ч 43 м 32 с ---- Второй стенограф --->
Депутатський корпус у нас в Києві - це близько 400 депутатів. Я не готовий сказати, хто є, кого немає в живих, але біля 400, в середньому 50 депутатів в кожному районі і міська рада.
Матіко-Бубнова: До нас звернулася соціальна служба для молоді підтримати її в такому питанні. Зараз Міністерству у справах молоді та спорту виділяється 1 млн. грн. на соціально-психологічну допомогу безпритульним дітям і т.д. І в зв"язку з цим, щоб не разова допомога надавалася, як зараз працює соціальна служба для молоді по укладеним контрактам, це час від часу і т.д, а на систематичну роботу. І в зв"язку з цим треба створювати юридичну особу - Київський міський центр соціально-психологічної допомоги, щоб мати можливість отримати цей 1 млн. грн. Вже в 17-ти областях України, як мене проінформовано, створені такі центри і сьогодні нам надали документи для ознайомлення. Це положення про створення такого центру і якщо вони будуть готові до сесії, в мене прохання таке, щоб перед сесією включити це у порядок денний сесії. Підтримати наш соціальний центр, нашу соціальну службу для молоді, тому що це надзвичайно важлива робота, яка повинна проводитися у нас у столиці.
Яловий: Є запитання по цьому питанню?
Матіко-Бубнова: ... Вони будуть готувати рішення. Якщо підготують - винесемо на сесію.
Яловий: Якщо підготуєте, то внесете на сесії.
Матіко-Бубнова: І друге прохання. Пункт 9-ий "Про демонтаж артезіанської свердловини на вул. Шамрила, 4-б” - зняти з розгляду. Я зараз проінформована вже в цьому питанні. Там знаходиться нормальний ... там є дві свердловини, два насоси установлені, там нормальна вода. І там була пропозиція району - побудувати бювет. Але оскільки там із земельною ділянкою це пов"язане питання, тому ніяких зараз бюветів поки що не будувалося там. І є таке прохання - зараз взагалі не чіпати це питання, поки не вирішиться це остаточно.
Яловий: Ми з розгляду не маємо права знімати це питання. Ви запропонуєте не голосувати за це рішення. Ми на Президії не знімаємо рішення.
<--- 21 Сентября 14 ч 46 м 32 с ---- Третий стенограф ---->
На Президії ми не знімаємо рішення, якщо воно підготовлені у відповідності до нашого Регламенту.
Матіко-Бубнова: Просто немає необхідності демонтаж проводити.
Яловий: Є ще запитання?
Прошу, Бойчук.
Бойчук: Я хотів би звернути вашу увагу. Ми на останній сесії прийняли в першому читанні проект рішення про створення Муніципальної автомобільної служби. Зараз комісією спільно з ДАЇ міста і з нашим інститутом розробляється положення, тому я хотів би, щоб в повістку дня це питання включили. Але враховуючи те, що потрібно узгодження, і враховуючи, що надійшов запит від заступника прокурора міста, ми будемо опрацьовувати ці матеріали до сесії включно. Але в повістку дня я прошу включити питання про положення.
Яловий: Це приклад того, скільки сьогодні права має місцеве самоврядування. Закон про муніципальну міліцію не приймають, не дають приймати, що хоч це є в усьому європейському просторі. Тепер, коли ми ініціюємо цю справу, вона відповідним чином блокується, тому що не положено. А якщо ми ще почнемо дільничних затверджувати в м. Києві, до чого це може призвести. Це вам вся констатація. Я розумію, звичайно, і коли Ющенко казав, що бачить Україну країною самоврядних громад. То треба віддати належне йому за ці пропозиції, але те, що на сьогоднішній день система робить із Президентом, із нашою державою - це вам підтвердження ще одне по цих протестах і всьому іншому. Будемо створювати муніципальне ГАЇ. В порядок денний будемо включати. Судяться нехай з вами по цьому питанню.
Прошу. Це по виборчій системі? Треба підняти це питання. Микола Петрович, пам"ятаєте, по виборчій системі ми пропонували, тоді хтось виступив, щоб не приймати рішення сесії, а прийняти як звернення. Будь ласка, найдіть, скільки було підписано по цьому питанню. До речі кажучи, дуже питання слушне задає, коли юристи починають глибоко вивчати це питання, в тому числі і Конституційного Суду, то виявляються деякі нюанси, про які ми з вами не могли подумати в силу певних моментів і т.ін.
<--- 21 Сентября 14 ч 49 м 32 с ---- Второй стенограф --->
В чому нюанс заключається? Якщо ми переходимо на пропорційну систему виборів до Верховної Ради, до місцевих органів влади, хто ж тоді буде представляти місцеве самоврядування в органах влади, тобто хто буде здійснювати функції другої палати в нашому парламенті, і що буде це здійснювати? Ми ж говорили, що повинні враховуватися інтереси регіонів і т.ін. Коли ми перейшли на пропорційну систему, яким чином будуть враховуватися інтереси регіонів? Ніяким чином. Я глибоко переконаний і ще раз вам всім говорю, що на сьогоднішній день від системи виборів не залежить ефективність функціонування держави і той лад, який в ній є. Якщо ми збережемо існуючу систему і принизливу роль, яку займає місцеве самоврядування, так як воно є, то незалежно слідуюча буде дискредитована пропорційна система, тому що в пропорційній системі сьогодні інші виникли вже проблеми, про які вже говорять. І, до речі, я приїхав з Форуму мерів міст України - 420 тисяч чоловік було в Алушті, якраз про це говорили, що на сьогоднішній день як вже починають формуватися списки пропорційні і т.д., і кому скільки грошей треба платить, хто і як туди буде проходить на всіх рівнях. Я ні про кого не хочу говорить, але цей де-факт вже відбувається. Це вам плюси і мінуси, а той законопроект, що вніс Ключковський, сьогодні він цікавий, партії будуть, мерів, і списки будуть очолювати. Хто очолив список, той і мер, якщо більшість набрав голосів і т.ін. Багато цікавих речей йде на сьогоднішній день і коли задає Мінфін, виступає перший заступник Мінфіна, це я просто поділюся з вами, і говорить про те, що тарифи хочуть вводить для нас всіх однакові, це я маю на увазі "Водкомунгосп", каже, що ми введемо і будуть всі міста підтримувати цих, то есть вже буде не міська рада вводити або виконавчий орган, а вже буде "Комунгосп" вводить. Те саме хочуть і земельні на сьогоднішній день і таке інше.
То я просто задаю одне запитання: візьміть, будь ласка, поїдьте в любе місто трьохмільйонне європейське, візьміть Мінфіни Італії, Франції чи Німеччини, подивіться, чим вони займаються і чим ті займаються. Це вже нікого не цікавить, хочеться все одно ділити, роздавати, надавати і т.ін.
Всім до побачення, до завтра.
<--- 21 Сентября 14 ч 52 м 32 с ---- Второй стенограф --->
Я дякую всім за участь. До побачення, до зустрічі. Я нагадую, що завтра в 16.00 я проссив би депутатів буквально на годину зібратися на депутатські збори міста.