
ПРЕЗИДІЯ – 21.02.2006
<--- 21 Февраля 14 ч 50 м 37 с ---- Третий стенограф --->
Яловий: Шановні колеги, ще десь 10 хв. треба почекати, додруковується порядок денний.
<--- 21 Февраля 15 ч 05 м 37 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: Шановні колеги, я вибачаюсь за затримку. Проект порядку денного наданий, зараз його роздають.
Присяжнюк, Поляченко, Гуленко є. Дейнега? Хто представляє комісію по майну, Збуржинський є. Бойчук є,
<--- 21 Февраля 15 ч 08 м 37 с ---- Третий стенограф --->
Дрозденка В.М. поки що не бачу, Салюта є, Черніков є, Кулик є, Матіко-Бубнова спускається, Березніков...
З зали: Я за нього, він боліє.
Яловий: Прошу, Новак.
Новак: Я хочу сказати, що у нас Президія, в Регламенті чітко визначено, хто є членами президії. Також на президії мають право бути присутніми депутати Київради і працівники секретаріату. Дивлячись на те, що відбувалося з "Еліта-центром", що в нас відбувається в Київраді, у нас завжди повно ходаків, як на біржі, які сидять і дивляться, чи пройшло, чи стало те, чи інше питання. Я думаю, що ми повинні очистити зал від тих, хто не повинен бути. Помічники депутатів також не повинні тут бути. Вони повинні займатися роботою на окрузі, а не сидіти тут і відслідковувати питання.
Тому я пропоную звільнити зал всім тим, хто немає до президії ніякого відношення.
Яловий: Члени президії, яка думка ваша по цьому?
З зали: Підтримуємо.
Доповідач: Це воно так, але трошки не так. Депутат Київської міської ради має право бути, де йому заманеться.
Яловий: А про депутатів мова не йде. Мова йде про те, що депутати, працівники секретаріату, члени президії, юрслужби знаходяться тут. Поступила пропозиція, тут є у нас ті, хто певні інтереси, мабуть, мають в даній ситуації.
Як поступити в цьому? Відкрите чи закрите засідання? Фактично пропонується зробити закрите засідання, так Наталіє Василівна?
Прошу, Бойчук.
Бойчук: Давайте працювати згідно чинного законодавства по Регламенту. Регламент дозволяє
<--- 21 Февраля 15 ч 11 м 37 с ---- Второй стенограф --->
бути присутнім на президії. Тому, Володимире Борисовичу, ваше право надати право голосування, чи ні. Навіщо нам робити перед виборами таку ситуацію, закриваючи президію, що ми працювали 4 роки і не можемо сьогодні відверто і справедливо дивитись в очі людям? Я пропоную, як було, так і залишити нашу роботу. Читайте Регламент.
Яловий: Ні, Новак сказала так, що вона не заперечує проти присутності, але вона каже: багато є тих, хто переживають, лобіюють певні рішення. Я так зрозумів?
Пропозиції?
З зали... Дуже тихо...
Яловий: Хто запрошував?
З зали... Дуже тихо...
Яловий: Так, це хіба на президію запрошують? Комісія вирішує.
З зали... Дуже тихо...
Яловий: Мені немає чого скривати.
Наталія Василівна, депутати просять залишити так, як є.
Погодилась, добре. Ідемо далі.
Карабаєв є, Гриненко є. Фракції: Головач є, Кобринський - немає. Борисов, Пилипишин - немає, Вільдман є, Овчар є, Мартинюк є, Новак є, Євлах є, Георгієвського немає.
Таким чином, більшість присутні, починаємо роботу.
На засідання президії вам запропонований проект "Про порядок денний пленарного засідання
<--- 21 Февраля 15 ч 14 м 36 с ---- Второй стенограф --->
ХІІ сесії Київради ІV скликання 2 березня 2006 року". Тут він досить великий. Тому приступаємо до розгляду.
По першій сторінці. З 1 по 11 питання. Плюс тут добавляється питання про молодь. Комплексну програму "Молодь" м. Києва на 2006-2008 рр. ". Всі візи є.
По першій сторінці я зачитую проект рішення, який розглядається. Прошу, якщо в членів президії є зауваження, прошу їх назвати.
Телефони мобільні повідключайте, починаємо роботу.
Карабаєв: ...Від фракції і від декількох комісій, щоб розпочати засідання з інформації про ситуацію з "Еліта-центр". Хотілось, щоб сесія почалась саме з цього. Дякую.
Яловий: В порядок треба включати. Немає заперечень у членів президії? Треба попрацювати тиждень, який є, над цим питанням.
1. "Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення". Так, перше, друге. Немає зауважень?
3. "Про резервування установчого договору друкованого ЗМІ-журналу "Україна". Черніков.
4. "Про нагородження Почесною Грамотою ВРУ". Знайомтесь по цьому пункту.
5. "Про внесення змін до рішення Київради "Про реорганізацію державного комунального підприємства "Телерадіокомпанія "Київ". Черніков.
Дайте мені рішення, в чому там суть питання. Прошу, Кулик.
Кулик: У 2003 році рішенням
<--- 21 Февраля 15 ч 17 м 36 с ---- Третий стенограф --->
сесії Київради було прийнято рішення про реорганізацію державного комунального госпрозрахункового підприємства телерадіокомпанія "Київ" в телекомпанію "Київ". Це рішення, на жаль, по суті не було виконано, ніякі дії не були зроблені. Зараз взагалі таких державних комунальних підприємств немає. Підприємство це має бути у комунальній власності міста.
І саме тому ми впродовж виконання того рішення від 2003 року приймаємо нове рішення, де реорганізується уже телекомпанія "Київ" як комунальне підприємство Київської міської ради. Це така інформація.
І директор...
Яловий: В чому суть тоді, я не зрозумів? Воно було комунальним підприємством і залишається.
Доповідач: Воно було державне комунальне госпрозрахункове підприємство, а зараз стає комунальне підприємство.
Яловий: Немає заперечень? Ідемо далі. Раніше був такий термін "державно-комунальне", його немає. Є або комунальне, або державне.
"Про затвердження положення про порядок проведення конкурсу для відбору кандидатів на заміщення вакантних посад керівників засобів масової інформації Київської міської ради". Немає заперечень? Немає. Ідемо далі.
7. "Про внесення змін до рішення Київради "Про бюджет м. Києва на 2006 рік". Є запитання до Присяжнюка? Немає. Ідемо далі.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Прошу, Кулик.
Кулик: В нас в минулому році при формуванні бюджету на минулий рік було визначено головним розпорядником бюджетних коштів по субвенціям державного бюджету на утримання прийомних батьків і прийомних дітей було визначено Головне управління у справах сім"ї та молоді. Саме державний бюджет давало міністерство на нас. Мало давати.
6 лютого цього року відповідною постановою Кабінету Міністрів визначено головним розпорядником коштів цих Міністерство праці та соціального захисту, відповідні розпорядники на місцях. Тому в мене пропозиція - не змінюючи розміру ні на гривню, ні на копійку, але, Віктор Михайлович це знає, визначити розпорядником бюджетних коштів саме по цьому коду субвенції державного бюджету на утримання прийомних дітей, Головне управління праці та соціального захисту замість Головного управління у справах сім"ї та молоді. Внести відповідні зміни. Віктор Михайлович володіє цією ситуацією, я звертався і вони готують це рішення, щоб це було в нас ...
Тому що на сьогоднішній день, яка ситуація?
<--- 21 Февраля 15 ч 20 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
З січня місяця не отримують в районах прийомні діти грошові утримання. Місяць не було відповідного документу Верховної Ради, зараз вже документ є, але ми не можемо дати в район гроші, тому що повинен змінитись головний розпорядник коштів по цій статті.
Яловий: Зрозуміло. По питанню 7 немає зауважень?
По 8 питанню про проведення нормативної грошової оцінки земель м. Києва доповідає чогось Присяжнюк. Немає заперечень? Є питання, будь ласка.
Головач: ... Дуже тихо... управління виконавчого органу до проведення грошової нормативної оцінки залучити юридичні особи, яким встановлено ... (нерозбірливо). Можна тільки на конкурсних умовах, а потім далі передбачити фінансування. Так ми вже бюджет затвердили, це як передбачити - внесення чи що?
Перше питання повинно бути на конкурсних умовах - залучати, а друге - щоб в бюджеті передбачити. Ми ж бюджет вже передбачили. Два питання.
З зали: ... Дуже тихо ...
Головач: Так тоді чого писати рішення, якщо воно в межах вже є. Якщо воно є, чого тоді передбачати?
Яловий: Прошу, № 8.
Головач: Там два питання. Повинно конкурсний відбір повинен бути, як в законі передбачено про землю, там прямо конкурсний відбір.
Яловий: Прошу, Присяжнюк.
Присяжнюк: Насправді, ми ж всі постійно скрізь виступаємо перед людьми і кричимо, що ми повинні зробити справедливу оцінку всіх земель в м. Києві. Всі - "за". Так от, це якраз і говорить про те, що, в тому числі Іванченко постійно про це декларує і т.д., що необхідно, для нас авторитетна особистість, тому перший пункт - провести нормативну грошову оцінку земель м. Києва. Це буде робити виконавчий орган Київської міської ради - Головне управління земельних ресурсів. А воно відповідно до чинного законодавства проведе тендер чи конкурс і залучить відповідні структури. Воно ж не може свою діяльність виконувати, порушуючи чинне законодавство. Якщо порушуєте, то повинні нести відповідальність, але це не наша прерогатива.
Друге. Насправді, ми в бюджеті вже заклали кошті, в тому числі і на земельну реформу.
<--- 21 Февраля 15 ч 23 м 36 с ---- Второй стенограф --->
Тому, в межах цих бюджетних асигнувань і буде проводитись ця грошова оцінка земель.
Яловий: Тобто, там є пропозиція, що мабуть на сесії буде вноситись питання і записати на конкурсній основі.
Присяжнюк: Ну це ж?
Яловий: Ну по порядку денному немає заперечень. Включити в порядок денний.
Ідемо далі.
9. "Про затвердження нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення". Це аналогічне питання і безумовно на конкурсній основі.
10. "Про звільнення Служби безпеки України від передачі 5% відрахувань загальної площі у житловому будинку на вул. Харківське шосе, 152 секція б". Доп. Присяжнюк.
Прошу, Мартинюк.
Мартинюк: Я згоден з п.10 і 11 про те, щоб підтримати передачу 5% відрахувань загальною площею в житлових будинках одному і другому. Але, нам треба чітко зрозуміти, кому будуть передані ці площі житлові. Якщо це дійсно для СБУ м. Києва, потрібно підтримати. Чому? Тому, що ми зустрічались в СБУ м. Києва зовсім недавно і подивились на те, що сьогодні питання по м. Києву вирішується важко.
Яловий: Тут написано, що це стосується тільки житла, яке надається військовослужбовцям.
Мартинюк: Я бачу, але треба чітко визначитись, що це 5%, котрі складуть 500 або 400 кв. м житлової площі, які будуть в цьому будинку. Треба визначити, щоб це було зрозуміло для всіх.
Яловий: Я не заперечую.
Прошу, Бойчук.
Бойчук: Це іде звільнення за рахунок того, що це йде будівництво тільки за рахунок бюджетних коштів, які виділяє держава, і оформлені в установленому порядку документи. Ми на бюджетній комісії розглядали. Присяжнюк і Новак знають.
Яловий: Мова йде про те, що, я погоджуюсь з Мартинюком, що треба вказати, скільки кв. м.
Скільки метрів звільняється від 5%.
Прошу, Присяжнюк.
Присяжнюк: Ми сьогодні не можемо записати скільки кв. м. Це буде 543, 4 десятих чи це буде 548, 2. Це буде чітко відомо після обмірів БТІ. Після того, як будуть уведені в експлуатацію ці будинки.
На сьогоднішній день, для того, щоб вони отримали дозвіл на будівництво, вони повинні отримати листи від Голиці та Борисова.
<--- 21 Февраля 15 ч 26 м 36 с ---- Третий стенограф --->
І для того, щоб це отримати, ми повинні прийняти таке рішення. Якщо цього не буде... А коли ми запишемо конкретну цифру, то ми завідомо помилимося. Тому там чітко написано - 5%. А та площа, яка передана буде, по БТІ обмірена, це буде 5%.
З зали: ...(Дуже тихо).
Яловий: Так, є пропозиція залишити так, як є. Потім по ходу воно буде зрозуміло.
Сторінка 2, з п.12 по п.30.
"Про використання 10% відрахувань загальної площі у житловому будинку на вул. Сковороди". Хто виносить? Бюджетна комісія.
Прошу, Карабаєв.
Карабаєв: Володимир Костянтинович, я хотів би зрозуміти. Ми виділяємо земельну ділянку Києво-Могилянській академії. Києво-Могилянська академія знаходить інвестора, будує собі будинок, тому що грошей вона немає, я так розумію. А зараз ще 10% замість того, щоб забрати в місто і віддати першочерговикам міста, в тому числі лікарям, вчителям і т.д., ми віддаємо Києво-Могилянській академії. Чим вона елітніша від всіх інших?
10%, які ми повинні забирати. Ми вже їм віддали землю.
Яловий: Прошу, Присяжнюк.
Присяжнюк: Ви абсолютно початок вірний, а кінець - трошки закінчення невірне. Дійсно, ми Києво-Могилянській академії виділили земельну ділянку для будівництва будинку. Вона знаходить інвестора і говорить - ми передаємо тобі безкоштовно (умовно) 30% від площі, а решту ти забираєш собі, продаєш і за ці кошти будуєш і віддаєш нам безкоштовно. Так от, з тих 70% чи 75% вони 10% віддають м. Києву і ці 10% ідуть в загальну площу, яка потім іде лікарям, вчителям і т.д. А з тих 25%, що залишаються викладачам академії, вони не сплачують, тому що це на їх ділянці. А вони віддають ці площі тим викладачам, які стоять на черзі, і це записано в рішенні.
Тобто по суті це цільове надання квартир цій категорії населення.
Яловий: Можна погодитися?
Карабаєв: Ми надаємо земельну ділянку любому інвестору. Коли ми надаємо земельну
<--- 21 Февраля 15 ч 29 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
ділянку, укладається угода з Борисовим, де 10% направляється на соціальні потреби міста. В даному випадку ми цих 10%, які повинні піти на загальну чергу, безкоштовних метрів квадратних, віддаємо Києво-Могилянській академії. Чому в даному конкретному випадку ми надаємо пріоритет Києво-Могилянській академії, а не ставимо їх в рівні умови з усіма іншими.
... Шум в залі.
Яловий: Мабуть ректор академії попросив, я ж так розумію.
... Шум в залі.
Яловий: Будь ласка, прошу, Поляченко.
Поляченко: Інколи дивишся, передвиборна політика напрацьовує, а якщо цей майданчик, поїдьте і подивіться, де - за гратами, за забором Києво-Могилянської академії. Не буде він будувати. Хто-небудь візьме цей майданчик? Ніхто не візьме. Це майданчик до його території. Невже все треба перетворювати у політику? Першим, чи другим, чи двадцятим він йде.
Яловий: Я згоден і прошу Карабаєва теж погодиться. Де викладачу жити? На території академії чи десь на Троєщині? Якщо вони просять для викладачів залишити там площу, я думаю, що треба піти назустріч.
Прошу, Новак.
Новак: Карабаєв абсолютно правий. Були отримані ділянки СБУ і Києво-Могилянської академії для комерційної діяльності. Оскільки не ті, не інші не мають коштів, тільки частково має СБУ державне фінансування, то вони залучили інвестора. В інвестиційних угодах написано, скільки вони передають площ, або СБУ, або Києво-Могилянській академії, і дійсно, вони їх розподіляють для надання квартир своїм працівникам. Але є ще ті 5 і 10%, які, абсолютно вірно, надходять місту для того, щоб ми забезпечили черговиків житлом.
Але, враховуючи, що коли звертається СБУ, то трошки страшно, а коли звертається академія, то ми бачимо, що це наука, то одразу всім хочеться їх підтримати. Тому, враховуючи їх звернення, комісія підготувала такі рішення, а Київрада вже повинна думати, чи приймати, чи не приймати, хоча в СБУ там частково є державне фінансування. А коли залучаються державні кошти, то ми їх маємо право, дійсно, звільнити
<--- 21 Февраля 15 ч 32 м 36 с ---- Второй стенограф --->
від перерахувань.
Яловий: Хай визначає сесія, ідемо далі.
13. "Про доповнення "Про делегування районним в м. Києві радам повноважень щодо надання податкових пільг окремим платникам державного мита".
Добре, що ми обговорюємо це питання, тому що кожна комісія визначиться в подальшому, як по тому, чи іншому питанню, на сесії.
По п.13 є зауваження?
14. "Про Сиренка, звільнення від сплати пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста". Такий ж самий і п.15. Є питання по п.14 і п.15?
Погоджуємось? Ідемо далі.
16. "Про тарифи на комунальні послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення". Бюджетна комісія.
Прошу, поясніть, Присяжнюк.
Присяжнюк: Це питання, яке має бороду. Ми з вами тут сиділи і обговорювали всі. Коли був Плачков і всі. Мова йде про відповідальність за плату тарифів. "Київенерго" хоче, щоб цю плату платили ЖЕКи, а ми вважаємо, що це повинно робити ті люди, які користуються. "Київенерго" повинно напряму заключати договори.
Яловий: Прошу, Кулик.
Кулик: В мене запитання. Сьогодні у нас багато проривів на вулицях, не доходить вода до квартир. Хто тоді буде платити за ту воду, якщо не ЖЕКи?
Присяжнюк: Суть питання в наступному. Умовно,
<--- 21 Февраля 15 ч 35 м 36 с ---- Третий стенограф --->
там частина людей не платить, частина людей платить. Тепломережі знаходяться, до бойлерів, на утриманні "Київенерго". Десь воно прориває, губиться. Але "Київенерго" все це рахує ЖЕКам і здирає з них плату, і вони не мають жодної копійки на утримання того ж житлового фонду і т.д. Тому що в судовому, примусовому порядку... От є на рахунку у ЖЕКа така-то сума, вони стягнули, а далі хоч трава не росте. Тому іде консолідована відповідальність за теплопостачання.
Доповідач: Я підтримую, але давайте зобов’яжемо ЖЕКи всім поставити лічильники гарячої і холодної води. І тоді я буду двома руками голосувати і за підвищення тарифів, і за все, а не просто так.
Присяжнюк: Ми це рішення прийняли з вами вже, по-моєму, в минулому скликанні, або на початку. І воно поступово це виконується. Мало того, це було доручено в "Київенерго", ми їх звільняли від плати за землю і за цей рахунок ми їх зобов"язали, щоб вони встановлювали лічильники.
Яловий: Заперечень немає. Ідемо далі.
17. "Про збір на видачу ордера на квартиру". Немає заперечень?
18. "Про вирішення питань земелекористування". Присяжнюк, що це мається на увазі?
Прошу, Закревська.
Закревська: Не можна таку назву цьому рішенню давати. Якщо це звільнення від плати за резервування, треба так і назвати проект рішення. Що це за назва? Ще б назвали Земельний кодекс.
Яловий: Це 18 питання, так?
Прошу, Новак.
Новак: Попередньою бюджетною комісією так і було названо рішення "Про звільнення від сплати за резервування". Однак юридичне управління прийшло до висновку, що так не можна. Хоча я погоджуюся більше з Людмилою Олександрівною, що назва повинна відображати зміст речення.
Яловий: Тетяна Вікторівна, пояснення.
Ярема: ...(Дуже тихо)... Але договір був раніше заключений, тому щоб уникнути неправомірного використання "плата за резервування", пропонується саме така, не зовсім чітка, назва рішення.
Яловий: Всім зрозуміла причина? Резервування відсутнє в законі.
З зали: (Дуже тихо).
Присяжнюк: ...(дуже тихо)... Договори були укладені.
З зали: (Дуже тихо).
Присяжнюк: Чинний, чи не чинний,
<--- 21 Февраля 15 ч 38 м 36 с ---- Второй стенограф --->
якщо два суб"єкти підписали, то договір може бути який завгодно чинним.
Яловий: Тоді пишіть так, Тетяна Вікторівна. "Про вирішення питання землекористування стосовно резервування земельної ділянки в такий-то період". Об"єднайте ці дві назви.
Ідемо далі.
19. "Про деякі заходи забезпечення реконструкції гуртожитку під житловий будинок на бул. Ярослава Гашека, 18".
Немає зауважень?
20. "Про затвердження Положення "Про збір за право на проведення місцевих аукціонів конкурсного розпродажу лотерей у м. Києві".
Дейнега появився.
Йдемо далі.
21. "Про відміну рішення Київради "Про внесення доповнень до рішення Київради від 21.12.00 "Про орендну плату за землю в м. Києві". Бюджетна комісія готувала.
Зауваження юридичної служби.
Прошу, Новак.
Новак: Якщо ви пам"ятаєте, декілька сесійних засідань тому було прийнято рішення "Про внесення змін про орендну плату за землю в частині", де було записано, що Київрада крім тої орендної плати, яка записана в табличному варіанті, має право встановлювати іншу орендну плату. Тоді, як компромісне рішення ми включили, як виняток в окремих випадках і, якщо пам"ятаєте, Омельченко сказав, що ми цю норму будемо застосовувати виключно для яких-небудь благодійних, громадських організацій. Але, як виявилось, як тільки ми прийняли це рішення, одразу пішов цілий ряд рішень, де практично від "фонаря" встановлювалась ставка 10%. Особливо для тих організацій, які не хотіли викупити землю. Так відбулось і на моєму окрузі. Два підприємства звернулись до мене, що їх змушують викупити земельну ділянку, якщо ні, ми вам встановили орендну плату 10%. От зараз ці два рішення ідуть на сесію. І не дивлячись, що там по таблиці їм встановлено 1,5%, іде 10%. Тому група депутатів прийняла рішення відмінити,
<--- 21 Февраля 15 ч 41 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
тому що таке трактування веде до корупції і того, що земельне управління починає вести торгівлю - 5, 10, 2 ... і кожен суб"єкт підприємницької діяльності повинен чітко знати, що в залежності від діяльності він буде сплачувати таку орендну плату. Тим більше, що зараз вони подали проект рішення про розгляд нових орендних ставок і те, що пише юридичне управління, справа в тому, що так, як ми могли прийняти це рішення, так само ми маємо право його і відмінити, і це виключно воля депутатського корпусу.
Яловий: Це рішення не пройшло на бюджетній комісії і вноситься групою депутатів. Правильно я зрозумів?
... Шум в залі.
Яловий: Прошу, Странніков, 38.
Странніков: Ми завжди говорили і я неодноразово зазначав, що прийняття нами цього рішення, яке сьогодні пропонується скасувати, призводить до керування, фактично в ручному режимі, орендними ставками. Так воно і сталося, тому що насправді величезна кількість справ після того пішла без будь-яких мотивів на збільшення орендної ставки ...
Яловий: На зменшення нічого не пішло?
Странніков: На зменшення тільки строк оренди пишуть. Із 10 - на 5 років, на 3 роки і т.д. Тому без пояснення мотивів і без згоди тієї сторони, до якої така дія застосовується. Тому, мені здається, що так само це рішення потрібно скасувати і прийняти рішення, яке чітко встановлює всі нормативи. Щоб людина, яка займається, наприклад, будівництвом, вона чітко бачила, скільки і на якому етапі їй потрібно сплатити за землю.
Яловий: Питання внесено до порядку денного, воно залишається в порядку денному. Єдине, що питання потребує додаткового вивчення. Якби тут були в нас факти, щоб оренду знижувати, то я б погодився, а так, як вона йшла в сторону збільшення, то я не знаю, чи це погано чи добре.
Присяжнюк: Єдине, що тут доповідач не Присяжнюк, по-перше, тому що я був би категорично проти цього, тому, що насправді на минулій сесії ми прийняли рішення, на цій сесії ми відміняємо - з нас люди будуть сміятися. І насправді, якщо ви не погоджуєтеся, що там ставиться 10% за воду чи комусь ще, то ви шляхом голосування можете
<--- 21 Февраля 15 ч 44 м 36 с ---- Третий стенограф --->
ці ставки не підтримати, або зняти, поставити інші ставки на сесії, якщо індивідуально виноситься таке рішення. Тому...
Яловий: Прошу, Головач.
Головач: Я хотів би звернути увагу. Дійсно таке рішення, можливо, і не треба його було відміняти. Це дійсно наповнення бюджету. Але ми повинні потурбуватися по іншим, про своєчасне укладання договорів і надходження коштів до бюджету. Ми ще пам"ятаємо, була давно, більше року тому, створена комісія по тим рішенням, які не набрали чинності. Там залишилось близько 2 десятків рішень. Було доручено "Київзему" підготувати рішення по тим рішенням, які не набули чинності. То я не знаю, більше року, до цього часу вони такого рішення не прийняли.
Друге. Було нами домовлено, що постійно будуть інформувати про стан підписання договорів оренди і надходження орендної плати. Ніхто нас абсолютно не інформує. І ті рішення, які ми приймаємо, вони приймаються теоретичні. Потім договори можуть заключатися до безкінечності. І тоді в нас будуть "Еліта-центри" і все інше.
Яловий: Записуйте відповіді на ці два питання, готуйтеся 2 числа надати, які були задані. Я записав замість Присяжнюка Новак. Ідемо далі.
"Про майно, що знаходиться на балансі громадської організації, на які покладено функції громадських приймалень депутатів Київради". Немає заперечень? Далі ідемо.
"Про внесення змін та доповнення до рішення Київської міської ради народних депутатів від 17 лютого 1994 "Про введення збору на право на використання символіки м. Києва". (Доп. Присяжнюк В.К.) Немає заперечень? Ідемо далі.
"Про уповноваження до складу кваліфікаційної комісії суддів військових судів України". Доповідає Бойчук. Немає заперечень? Ідемо далі.
"Про внесення доповнень в додаток № 1 до рішення Київської міської ради "Про затвердження правил благоустрою територій м. Києва". Доповідає Березніков. Немає заперечень? Ідемо далі.
"Про затвердження правил технічного обслуговування, утримання та ремонту внутрішньоквартальних дренажних і зливостічних систем у м. Києві". Немає заперечень? Ідемо далі.
<--- 21 Февраля 15 ч 47 м 36 с ---- Второй стенограф --->
27. "Про затвердження загальноміської програми заміни та модернізації ліфтів у житловому фонді м. Києва до 2010 року".
Додаток. Секретаріат, додатки.
Доручення. Хто готував це питання? Березніков, комісія. Хто представляє тут комісію?
Протокольне доручення. Комісії забезпечити додатком всіх депутатів. Ігор Іванович, там додатком всіх депутатів забезпечити по вашому рішенню. Там повинна бути адресна програма. Це п. 27.
28. "Про затвердження переліку житлово-комунальних послуг у житловому фонді м. Києва".
Прошу, Странніков.
Странніков: Якщо ви пам"ятаєте, рада попереднього скликання у 2001 році вже програму "Ліфт" приймала, тому я пропоную так само включити до порядку денного разом з цією програмою ще питання звіту за попередню. Тому, що те, що приймалось на 2001-2005 рр., половина із того зараз переходить вже в цю програму. Тобто ті ліфти, які мали бути замінені чи модернізовані до 2005 року, зараз ми зможемо позначити в цій програмі. Чому так сталось? Які перспективи такої програми? Я хотів би теж почути.
Яловий: Березніков буде доповідь робити і скаже по цьому питанню. Протокольно підготуйте.
Странніков: Не настільки Березніков, а наші комунальні служби і Головні управління, які відповідальні за організацію цієї програми.
Яловий: Протокольно доручення. Підготувати звіт про реалізацію попередньої програми.
Странніков: Так, 2001-2005 рр.
Яловий: Скільки ми грошей бюджетно виділяли, скільки їх і ремонтували. Це треба зрозуміти всім.
<--- 21 Февраля 15 ч 50 м 36 с ---- Третий стенограф --->
Яловий: Чудес же не буває. Скільки грошей в бюджеті виділили, скільки і відремонтували. Але інформацію про це підготувати. Ідемо далі.
"Про затвердження переліку житлово-комунальних послуг у житловому фонді м. Києва, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах". Доповідає Березніков. Заперечень немає.
"Про комунальне підприємство міській лікувально-консультативний центр". Доповідає Салюта. Немає заперень.
"Про реорганізацію державної організації медичного автотранспорту "Київмедавтотранс". Доповідає Салюта.
Друга сторінка. В нас багато загальних питань.
Третя сторінка.
"Про доповнення до рішення Київради від 28.11.02 "Про затвердження міської міжгалузевої комплексної програми "Здоров"я киян". Немає заперечень. Готує комісія Салюти.
"Про внесення доповнення до рішення Київради від 28.11.02... Там доповнення, а тут про внесення.
Доповідач: (Дуже тихо).... Закладів таких, як швидка медична допомога і великі лікарні.
Яловий: Це питання, так, про доповнення, про внесення. Напевно, якщо воно різне, то його або одним рішенням об"єднати. Тому що, що таке внесення, доповнення, і що таке доповнення? Подумайте, як об"єднати ці два пункта.
Доповідач: Так, ми спробуємо зробити.
Яловий: 33. "Про затвердження програми запобігання поширенню ВІЛ-інфекції в м. Києві, забезпечення допомоги та лікування людей, що живуть із ВІЛ-СНІД, на 2006 - 2008 роки". Немає заперечень?
З зали: Немає.
Яловий: 34. "Про створення центру фтизіатрії та пульмонології". Доповідає Салюта. Немає заперечень?
Доповідач: Немає. І в мене ще є доповнення.
З зали: (Дуже тихо).
Доповідач: Зняли його.
З зали: Ми його не знімали. ...(Дуже тихо).
Доповідач: На сесії внесете заперечення.
Яловий: Доопрацюйте. Бажано, щоб ви до цього знайшли спільну мову.
Прошу, Салюта, 35.
Салюта: Я хотів би ще внести три питання, які
<--- 21 Февраля 15 ч 53 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
пора розглянути на комісіях. Це питання про використання орендної плати Київською міською клінічною лікарнею № 1. Це питання колись розглядалось на бюджетній комісії і вони вважають, що воно може затвердитись тільки сесією, бюджетною комісією мало.
І друге питання про деякі питання соціального захисту бездомних громадян. Там сказано про те, що всі бомжі будуть сплачувати десь 1, 2 гривні за перебування в наших закладах для бездомних. Чому? Тому що йде повне глумлення над тим, що ми там робимо. Робимо найкращі умови, а в кінці вони все забирають і відносяться, як не до свого. Тому така ідеологія була прийнята, вона розглянута на комісіях і так робиться.
І третє питання про комунальне підприємство "Дарницький лікувально-оздоровчий центр". Це на виконання постанови КМУ, Міністерства охорони здоров"я і т.д., і при Указі Президента "Про здоровий спосіб життя". Повертаємося знову до питання все-таки профілактики в системі охорони здоров"я. Тому таке питання виноситься на сесію.
Було сказано про те, що поступила з верхніх ешалонів влади заборона на наші дії, які були направлені на зменшення лікарсько-фізкультурних диспансерів, які займались профілактикою і здоровим способом життя. Ці три рішення я хотів би ...
Яловий: Немає заперечень по трьом рішенням? В мене до вас одне запитання і до Збуржинського - чому ми не відміняємо рішення по оренді під приміщення в лікарнях - 50%.
Салюта: Це питання я піднімав рівно 20 разів. Комісія з питань культури піднімала теж стільки разів. Я думаю, якщо підніме ще хто-небудь, то я буду дуже радий.
Яловий: Є пропозиція внести це до порядку денного по медичним закладам, і все-таки вирішити це питання.
Салюта: Воно буде від блоку "Єдність".
Яловий: Яка різниця від блоку, чи не від блоку.
Салюта: Я тільки "за".
Яловий: Я просив би, щоб ви внесли від комісії своєї. Не буде заперечень? Включіть це питання до порядку денного і підготуйте це питання, Михайло Юхимовичу.
Давайте по медицині. Сьогодні, як не дивно, ми приймаємо по медицині. Цікава ситуація - самі низькі ставки сьогодні у медиків - 530 грн. Ми на сьогоднішній день займаємось матеріально-технічним забезпеченням, забрали 50%. І, на мою думку, та вся оренда повинна йти на медичні заклади, на матеріально-технічну базу.
<--- 21 Февраля 15 ч 56 м 36 с ---- Второй стенограф --->
Займайтесь цим питанням.
Доповідач: Тоді внесіть його проект до порядку денного. Дякую.
Яловий: 35. "Про внесення змін до рішення Київради "Про затвердження Положення про фінансово-кредитну підтримку суб"єктів господарювання в м. Києві".
Чи є якесь зауваження?
Немає. Ідемо далі.
36. "Про затвердження заходів, спрямованих на закупівлю продовольчого зерна та продовольчої продукції". Пилипишин.
Доповідач: Тут помічники сказали, що ще одне соціальне рішення ми не внесли. Це "Про створення центру ранньої соціальної реабілітації дітей".
Яловий: Чого ви не внесли?
Доповідач: Я вніс, тут юристи трошки зміни внесли. Я думав, що це воно, а це інше рішення.
Яловий: Немає заперечень. Далі.
37. "Про оголошення території національно-еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти України дендрологічним парком "Юнацький" місцевого значення".
Немає заперечень? Немає.
38. "Про затвердження переліку першочергових заходів з реалізації екологічної угоди міст". Карабаєв.
39. "Про погодження проекту створення національно-природного парку з робочою назвою "Голосіїв".
Карабаєв: З зали дуже тихо.... нашого існування створення національного парку. Національний парк створюється Указом Президента, рішення готував не тільки я, рішення за поданням Київського міського голови.
Яловий: Треба подумати над створенням парку "Пуща-Водиця".
Карабаєв: Ми підготували це рішення.
Яловий: На жаль, ми підготували тільки те, що стосується території Києва, а те, що твориться сьогодні в області з вирубкою цілих кварталів і виділення по 50, 60 га лісу під забудову.
Карабаєв: Це завдання на наступні часи.
Яловий: Це треба було б питання вирішити. І створювати взагалі Національний парк "Пуща-Водиця". Подумайте над цим.
40. "Про затвердження переліку природоохоронних заходів у м. Києві на 2006 р".
<--- 21 Февраля 15 ч 59 м 36 с ---- Второй стенограф --->
41. "Про затвердження Положення про створення та утримання буферних парків". Карабаєв.
Яловий: Не знаю, що таке буферний парк, але здогадуюсь.
Карабаєв: Мова йде про те, що Київ має свою специфіку. І до багатьох житлових масивів в м. Києві підходять ліси. Територія цих лісів захаращується. Мало того, ми маємо ситуацію з тим, що лісовий фонд утримується з нормативів 2 коп. на 1 кв. м, наші парки утримуються з нормативів 20 коп. на 1 кв. м. Мова йде про те, щоб вдоль житлових масивів виділити територію лісів для того, щоб забезпечити... Таке, як ми зробили на Виноградарі. І це передбачено програмою створення зелених зон.
Яловий: Немає заперечень.
Карабаєв: Ще одне питання. Ми підготували вже документи, тут ще тільки одне погодження "Про створення комунального підприємства Київський екологічний центр". Ми, коли ліквідовували підприємства "Екотранс", ми казали, що це питання буде обов"язково під контролем Київської міської влади, і ми створимо підприємство, яке буде займатись цим питанням.
Яловий: Немає заперечень? Немає. Ідемо далі.
42. "Про скасування рішення Київської міської ради "Про затвердження детального плану територій будівництва житлового комплексу з об"єктами торговельного та соціально-побутового призначення на вул. С. Сагайдака, 101 у Дніпровському районі".
Прошу, Гуленко.
Гуленко: З п. 42 по 46 включно. Це та громадська ініціатива, яка була надана нам 1,5 місяця тому. По процедурі нам потрібно розглянути ці питання і прийняти рішення сесії. Тому, ці 6 питань я хотів, щоб вони, як є, так і йшли.
Яловий: Давайте підтримаємо пропозицію. З 42 по 47.
Гуленко: Це по процедурі статуту м. Києва. Немає заперечень? Пішли далі.
Яловий: 47. "Про відмову у наданні земельної ділянки ТОВ "Ревелс".
<--- 21 Февраля 16 ч 02 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
Це згідно з протокольним дорученням і витяга із стенограми. Гуленко знає про пункт 47?
Гуленко: Про пункт 47 не знаю.
Яловий: Це протокольне доручення сесії було.
Гуленко: Я не знаю.
Яловий: Було протокольне доручення сесії по цьому питанню, міським головою воно внесено.
Йдемо далі. Пункт 48 - зміни до рішення Київради про реорганізацію державно-комунального підприємства "Театральна агенція". Це Ганна Василівна. Немає заперечень?
... Шум в залі.
Яловий: Давайте зараз.
Матіко-Бубнова: В мене ще будуть такі пропозиції - про реорганізацію Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтва. Мова йде про те, щоб в академію перетворити цей коледж. Вчора на комісії бюджетній обговорювалось питання і вже підготовлений проект рішення, тому в мене прохання включити до порядку денного.
Також в мене сьогодні були представники Кирилівської церкви. Там вже майже готовий проект рішення на сесію. Ви в курсі, Володимире Борисовичу?
Яловий: Так.
Матіко-Бубнова: Прошу включити це питання і про музей ...
Яловий: Я поясню. Мова йде про реорганізацію коледжу в академію циркового мистецтва, це раз.
Друге питання. Мова йде про передачу колишньому ... (нерозбірливо) на території психоневрологічної лікарні Свято-Кирилівській парафії.
Матіко-Бубнова: Ми вивчали це питання.
Яловий: Немає підготовленого, я його бачив.
Матіко-Бубнова: Я дуже прошу включити. І ще про створення структурного підрозділу Музею історії м. Києва - музею шістдесятництва. Ось біля мене Петро Миколайович, є проект рішення, вже підписав Дейнега - голова комісії, я підписала і бачила вже наша Тетяна Вікторівна Ярема цей проект рішення, і бачило теж управління майна. Просто тут треба вирішити питання суборенди. Якщо вирішили, то я прошу включити до порядку денного це питання.
Яловий: Заперечень немає по цьому питанню.
Прошу, Мартинюк.
Мартинюк: Коли ми розглядали питання, пов"язані з скасуванням
<--- 21 Февраля 16 ч 05 м 36 с ---- Третий стенограф --->
рішення Київської міської ради, я хотів би, щоб ми включили питання, пов"язані із земельною ділянкою ДІБу. Теж про відміну рішення Київської міської ради "Про надання земельної ділянки ДІБу по вул. Пушкінській, 30" і т.д., не пам"ятаю. Воно готове практично. У Гуленка мається підготовлений проект рішення. Тому я хотів би, щоб це рішення було включено до порядку денного.
Яловий: Є пропозиція, земельним комітетом погоджено, включити це питання.
Доповідач: Ми вже неодноразово це питання вносимо.
Яловий: Немає заперечень? Добавте тоді. Протокольно відмітьте, Гуленко. Записано. Ідемо далі.
49. "Про створення комунальної науково-дослідної установи науково-дослідний та проектний інститут Генерального плану та соціально-економічного розвитку м. Києва". Доповідає Фоменко. Немає заперечень?
Прошу, Миргородський.
Миргородський: Я не пам"ятаю, щоб ви вже приймали рішення про створення цього інституту. І на думку комісії недоречно приймати нове рішення, а доручено прийняти зміни до того рішення, що було прийнято нами. І на нашу комісію з питань містобудування та архітектури приходили представники головархітектури, "Київгенплану" і були категорично проти створення нового (нерозб.) на базі інституту соціально-економічного розвитку м. Києва. Якщо ми бажаємо схрестити корову зі слоном, то ніяких нащадків не буде. Це дуже різнопрофільні інститути.
Тому прошу прийняти за основу той проект рішення, який був створений на базі рішення нашої комісії.
Яловий: Я вибачаюся, тому що Олександр Олександрович
<--- 21 Февраля 16 ч 08 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
якраз про деякі питання проінформував мене.
Ще раз по пункту 49.
Черніков: Ми на комісії розглядали і просимо, так як це рішення вже було, внести зміни, а не вносити нове рішення щодо цього наукового інституту. Так як в нас на комісії виступали представники генерального плану і Головкиївархітектури, вони виступали, що недоречно схрещувати різнопланові проектні студії, такі як Інститут соціально-економічного розвитку та Інститут генерального плану. Нащадків не буде. Якщо ми, дійсно, бажаємо створити робочий орган Київради, КМДА - інститут генерального плану, то це повинно бути інше рішення. Проект цього рішення в нас є на комісії.
Яловий: Прошу, Поляченко.
Поляченко: ... Дуже тихо. Для мене було несподіванкою створення цього гібриду. Ті муки, які ми зараз проходимо, то це ще ... (нерозбірливо) генерального плану, а бардак, я вибачаюсь, який зараз йде - "Еліта-центр" і все інше, то тому, що в нас немає інституту генерального плану. Зараз, я не знаю для чого, інститут економіки створювати разом з інститутом генерального плану - немає ніде. Ми були в Москві і бачили інститут генерального плану. Все для того, щоб вибити для себе нове приміщення - може бути, тому я категорично проти, на сесії буду настоювати на цьому.
Було рішення, прийнято воно. Це рішення анулюється і на базі інституту економіки - генеральний план. Де це таке є? Столиця України.
Яловий: В мене є така пропозиція - питання залишаємо в порядку денному. Пропозиція до комісії - спільно (протокольне доручення) з Фоменком опрацювати дане питання і винести узгоджену думку. Якщо треба підключати Олександра Олександровича - будемо підключати.
Йдемо далі. Про питання власності.
Є доповнення у комісії Гриненка. Прошу.
Гриненко: Прошу внести додатково про програму інформатизації м. Києва на 2006-2008 рр. Рішення підготовлене, це перше рішення. І друге рішення - про безоплатну передачу основних засобів до комунальної власності територіальної громади м. Києва. Мається на увазі передача двох світлофорних об"єктів - Мукачево і Бориспіль Київської області. Прошу підтримати.
Яловий: Не буде заперечень? Підтримаємо два рішення. Зауважень немає.
<--- 21 Февраля 16 ч 11 м 36 с ---- Третий стенограф --->
Приймається.
Тепер про питання власності.
Прошу, Присяжнюк.
Присяжнюк: Я так слухаю виступ пана Миргородського і мене дивує. Тому йде реклама європейської столиці і говорять, що не існує Інститут генерального плану і ми прийдемо і створимо Інститут генерального плану. І тут же іде озвучка того, що Київрада прийняла рішення про створення Інституту генерального плану і їх комісія, де Миргородський - заступник голови комісії ініціював це рішення, і це рішення прийнято. Так де ж тут правда?
З зали: ...(Дуже тихо)... Внести зміни до рішення Київради.
Присяжнюк: Воно ж уже є рішення Київради. А утверджують, що немає такого рішення.
З зали: Є рішення, але записано, що в те рішення зробити зміни. ...(Дуже тихо).
Яловий: Так воно скасоване, чи ні?
З зали: Ні, це пропонується скасувати його, чи внести зміни. Ніякої логіки немає взагалі. ...(Дуже тихо).
Присяжнюк: Тобто іншими словами - рішення Київради про створення Інституту генерального плану є і воно було прийнято...
З зали: 31 березня 2005 року.
Присяжнюк: Рік тому було прийнято. Тобто Київрада свою функцію виконала.
Яловий: Хтось вносив ще внести... Гриненка ми внесли.
Ідемо по питанню власності. З п.1 по п.12 власності.
1. "Про внесення змін до рішення Київради про надання згоди на передачу в державну власність корпусу 9 та корпусу 11 клінічної лікарні № 15". Немає заперечень?
(В залі шумно).
З зали: На державної, чи з державної?
Яловий: До державної власності.
(В залі шумно).
<--- 21 Февраля 16 ч 14 м 36 с ---- Второй стенограф --->
Підтримати. Другим пунктом. Державна власність передає місту.
Яловий: Так, друге питання.
Дейнега: Читайте текст, в тексті написано. Це у зв"язку з мостовим переходом.
В залі тихо...
Яловий: Поясніть.
Дейнега: Будівництво мостового переходу. Одне приміщення попадає під забудову, віддається у державну власність, яке зноситься. Чи може вже знесено. А друге приміщення держава передає в місто, в п.2 це написано.
Доповідач: Салюта підтримує і каже, що він бачив і знає цю ситуацію.
Яловий: Ідемо далі. "Про внесення змін до рішення Київради "Про зарахування до комунальної власності територіальної громади м. Києва закінченого реконструкцією об"єкта комунального призначення". Немає заперечень?
"Про надання дозволу комунальному підприємству Генеральна дирекція на знесення споруд спортивно-оздоровчого комплексу на площі Михайлівській, 1".
Кулик: Подальше використання яке.
Дейнега: Якщо там ходив хтось по цій вулиці в парку, то цей майданчик не використовується давно. Після цього там був Президент з народним художником Марчуком.
Яловий: Це музей Марчука буде будуватись. Воно загажене і заросло, його треба списати.
4. "Про надання дозволу комунальним закладам та організаціям на списання транспортних засобів, які належать до комунальної власності м. Києва".
<--- 21 Февраля 16 ч 17 м 36 с ---- Седьмой стенограф ---->
Немає заперечень.
"Про безоплатну передачу майна у комунальну власність територіальної громади м. Києва та комунальної власності Святошинської районної в м. Києві ради". Немає заперечень.
"Про надання згоди на продовження Регіональним відділенням фонду держмайна України по м. Києву строку завершення будівництва об"єкту незавершеного будівництва автобусного парку на вул. Електротехнічній, 47 у Деснянському районі м. Києва". Немає заперечень.
7. "Про надання згоди Київському науково-методичному центру по охороні, реставрації та використання пам"яток історії, культур, заповідних території на передачу приміщення колишньої Дмитрівської церкви на вул. Щекавицькій, 6/8 в безоплатне користування-позичку релігійній громаді Української православної церкви парафії святителя Дмитра Ростовського в Подільському районі м. Києва". Немає заперечень.
"Про внесення змін до рішення Київради "Про затвердження переліку будинків комунальної власності територіальної громади м. Києва, які підлягають реконструкції або реставрації на залучені кошти інвесторів". Немає заперечень.
"Про внесення змін до рішення від 24.10.2002 р.".
Дейнега: Житловий та нежитловий будинок.
Яловий: 10. "Про визнання рішення Київради від 12.02. "Про входження комунального підприємства "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт до складу комунальної корпорації "Київавтодор" таким, що втратило чинність. Тобто ми спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт робимо самостійним. Так я розумію?
Дейнега: Воно було самостійним. Потім Жуков написав, що треба, щоб ввійшло, а потім знову треба написати, щоб вийшло.
Яловий: "Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва та передачу до комунальної власності Шевченківської районної в м. Києві ради будинку спеціалізованого дошкільного закладу на вул. Златоустівській, 4-20".
Дейнега: Немає зауважень.
Яловий: "Про внесення змін до рішення Київради від 6.10.05 "Про надання дозволу секретаріату Київради на безоплатну передачу центральній міській клінічній лікарні кондиціонерів, основних засобів". Я прошу внести. Тут питання йшло про надання, безоплатне прийняття до власності, внести такий ще пункт, він опрацьований, - про житловий будинок на вул. Гречка, 9, який на сьогоднішній день безхозний.
Дейнега: Це в якому пункті?
Яловий: Це внести в цей розділ.
Дейнега: Це трохи не цей розділ, але внесемо.
Яловий: Будинок на вул. Гречка, 9 - це те, що залишилось після "Кристалу", і те, що на сьогоднішній день безхозне. Внесіть, будь ласка, це до комунальної власності.
13. "Про передачу в оренду цілісних майнових комплексів кінотеатрів".
<--- 21 Февраля 16 ч 20 м 36 с ---- Второй стенограф --->
Карабаєв: Давайте вирішимо з програмою розвитку кінотеатрів в м. Києві. Вирішимо, яким чином воно буде, а потім будемо роздавати кінотеатри. Ми вже віддали кінотеатри. В мене на Русанівці кінотеатр "Краків" весь обвішаний, всі газети пишуть тільки про це і маємо скандал. Знову зараз кінотеатр "Флоренція". Навіщо ми його віддаємо? Дайте пояснення. Навіщо ми повинні віддавати з власності міста ці кінотеатри?
Дейнега: По кінотеатрам. Я не знаю, скільки ми вже разів зустрічались. Бубнова, Биструшкін старший, Лисов, Міщенко. Це єдиний вихід: віддати людям кінотеатри на однакових умовах, усім, хто працює. Ця точка зору зараз у всіх. Через те, давайте, щоб зняти цей скандал, абсолютно всім на однакових умовах віддаються всі кінотеатри в оренду з двома додатковими мотиваціями. Без зміни профілю і без права приватизації.
Все - трудовим колективам, які там оформлені.
Я предлагаю не обсуждать, получается только сессия, все обсуждают. А когда пишешь: всем протокольно прийти на совещание, никто не приходит. Давайте эту демократию заканчивать и проводить сдачу в аренду. Кто пришел хоть раз на совещание?
Яловий: Прошу, Биструшкін.
Биструшкін: Я дякую, Карабаєву, що він уважно слідкує за культурою та мистецтвом, я думаю, що в наступній нашій каденції, може його запросити до гуманітарної комісії. Це буде потрібно теж.
Я прошу, щоб всі колеги почули те, що сказав пан Дейнега. Він абсолютно правий. Протягом року, кожний тиждень голова управління пан Лисов і начальник управління культури Биструшкін ходять до прокуратури і пояснюють, чому ми вже 1,5 роки не виконуємо рішення судів.
Яловий: Це наше право. Ми прийняли рішення по цьому питанню. І чхати я хотів на цю ситуацію. На ці суди.
<--- 21 Февраля 16 ч 23 м 36 с ---- Третий стенограф --->
Це наша власність. Ми тільки можемо, але не пояснювати цим.
Доповідач: Я абсолютно цим не пояснюю. Я хочу пояснити ситуацію так, як вона є. Я не про прокурату, чи не прокуратуру. Що взагалі відбувається з майновими комплексами? Всі майнові комплекси, які тут перелічені в порядку денному, вони передаються трудовим колективам. Воно залишається в нашій комунальній власності. Замість того, щоб фінансувати ці кінотеатри, ми будемо, місто, отримувати мінімум 200 тис. грн. на місяць від оренди. У нас немає іншого шляху для цього, тому що є закон про першочергове право трудових колективів.
Яловий: Значить, у мене є таке прохання. В принципі це питання треба залишити в порядку денному. Тільки я прошу, Ганна Василівна, проведіть засідання комісії по культурі. Запросіть всіх депутатів в цьому залі, всіх депутатів 88, хто у нас, на це засідання до сесії і розгляньте ці три питання. Я знаю, що по "Жовтню", це на Подолі "Жовтень" мається на увазі, не було заперечень і там дійсно...
Доповідач: Я просто хочу додати. Мінімум шість разів збиралися комісії спільно гуманітарна, власності.
Яловий: Я не про комісії. Я бачу, що задають питання депутати. Щоб не був базар на сесії, зберіться один раз і розгляньте ці три питання.
Прошу, Бойчук.
Бойчук: Давайте говорити відверто, розкажемо про суди і як вони готувалися, і чому так дуже часто прокуратура запрошує Головне управління майна. Якщо ви хочете почути правду, почуєте на прес-конференції про всі майнові комплекси, про їх засновників і про трудові колективи. Я згоден, сьогодні в нас дуже велика проблема, немає фінансування бюджетного міста. Чому немає? Давайте задамо питання і до нас теж. А є питання до інвестора, який за 10 років ложе кошти, він потім все зробить, щоб ми, або наші правонаступники, подали ці майнові комплекси на приватизацію. Давайте ж правду говорити.
З зали: (Дуже тихо).
Бойчук: Я згоден з тим, що треба записати, щоб без зміни профілю - раз. По-друге, це було публічно. Але моя думка, щоб виставити ці кінотеатри на аукціон і продати з аукціону без зміни профілю. Це було б справедливо, чесно і відверто. От Новак мене підтримує.
Яловий: Прошу, Карабаєв.
Карабаєв: Шановний Володимире Борисовичу, я вам хочу нагадати... (нерозб.)... Доручення. Тут є одним пунктом - здійснити організацію комунальних підприємств. Ви давали доручення заслухати директорів цих підприємств. Визначитися, що зробили підприємства, яким чином вони довели до того, що ми зараз віддаємо, ліквідовуємо ці підприємства
<--- 21 Февраля 16 ч 26 м 36 с ---- Второй стенограф ---->
і віддаємо ці приміщення іншим колективам. Ми створювали підприємства, де створювали ООО під цим і потім забирали в оренду. Невже ми цього не розуміємо.
Яловий: Прошу, Матіко-Бубнова.
Матіко-Бубнова: Я хочу вам оголосити, що завтра на 11.00. на 10 поверсі я запрошую всіх бажаючих обговорити це питання.
Яловий: І запросіть директорів кінотеатрів. Хай прозвітують.
Матіко-Бубнова: Ну, тоді і директорів кінотеатрів.
Яловий: Я хотів тільки єдине зауваження зробити. Чому я так різко виступив. Ви повинні одне зрозуміти, що ніякий суд, навіть самий високий, немає права на сьогоднішній день примусити Київську територіальну громаду щось приватизувати чи віддавати комусь в оренду, тому суд в даному випадку поступив неправомочно. Таке буває в нашій державі, на жаль. А всі інші питання завтра розгляньте на цій нараді.
Прокуратура немає права принуждати до цього. Так, п.14 є? Про надання згоди на продаж основних засобів, які належать до комунальної власності. Я назвав п.14.
15. "Про внесення змін до рішення Київради "Про надання згоди Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику на передачу майна в безоплатне користування".
Прошу, Гіщак.
Гіщак: В мене в руках лист-звернення Національного Києво-Печерського заповідника історико-культурного, його керівника до нас, що у цьому пункті передбачається передача, чергова подачка чотирьох корпусів Українській православній церкві. Ми вже декілька років тому установили певний статус. Ми вийшли із тих скандалів, які супроводжували роботу Київради і от ці події у Києво-Печерській лаврі. Багато хто в Києві вважає, бо це рішення вже відоме всім, заповідник категорично заперечує проти такої передачі, мова йде. У заповідника зараз знаходиться всього 17% лаври і от це ми ще 4 корпуси. Тоді, коли решта 85 діляться навпіл між церквою і орендарями і їх ніхто не чіпає, щоб допомогти. Вважається, що це подачка певній політичній силі з боку наших чиновників і це буде скандал. Це корпуса, 3 тис. м, знаходяться наукова частина заповідника, науково-екскурсійна,
<--- 21 Февраля 16 ч 29 м 36 с ---- Третий стенограф ---->
науково-технічна з реставрацією, з уніфікацією та інженерного забезпечення об"єктів культурної спадщини. Всього більше 150 співробітників. Архітектурний архів, бібліотека заповідника - більше 14 тис. одиниць. Майстерні та складські приміщення.
Крім того, є і юридичні порушення. Заповідник зараз нам переданий Міністерством культури і туризму. І дії такі повинні, за умовами передачі, здійснюватися взаємно.
Пропоную відкласти після виборів, щоб спокійно, якщо є такі ідеї.
Яловий: Володимир Петрович, дайте пояснення по п.15.
Дейнега: Комісія власності дуже толерантно відноситься до всіх конфесій і поважає, навіть, надзвичайно маленькі заклади любої конфесії - від католиків, греко-католиків, православних різного напрямку, іудеїв і таке інше.
Через те, якщо йти конкретно вже, то там 1200 метрів. У цьому ж кожному з корпусів там знаходяться монастирські келії. Це раз. По-друге, в одному з корпусів там дають в оренду приміщення, в одному корпусі знаходиться батальйон міліції, якщо вже так йти. То, що Криловець, не хочу по іншим, це його справа.
Я пропоную ставити на сесію і на голосування.
Яловий: Добре, депутати проголосують. Ідемо далі.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Ми його на сесію запросимо.
П.16. "Про внесення змін до Положення про Головне управління комунальної власності..." Які зауваження?
П.17. "Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу Міського науково-практичного медико-біологічного центру "Інформотерапія".
П.18. "Про внесення змін до рішення Київради "Про надання дозволу акціонерному товариству холдинговій компанії "Київміськбуд" на знесення будівлі на вул. Освіти, 14-а в Солом"янському районі". Немає заперечень?
Дейнега: Немає.
Яловий: П.19. "Про безоплатну передачу мікроавтобусів з комунальної власності територіальної громади м. Києва до комунальної власності територіальної громади селища Дунаївці Хмельницької області". Немає заперечень?
П. 20. "Про надання дозволу парку культури і відпочинку "Гідропарку" на продовження договору оренди споруд комплексу атракціонів парку культури і відпочинку "Гідропарк" у Дніпровському районі м. Києва". Немає заперечень?
П. 21. "Про надання дозволу комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд" на знесення будівель у пров. Моторному, 3-а, 4, 6, 8 у Голосіївському районі м. Києва". Немає заперечень.
П. 22. "Про надання дозволу
<--- 21 Февраля 16 ч 32 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд" на знесення будинків на вулиці Борщагівській, 152-А, 152-В у Солом"янському районі м. Києва".
Прошу, Комов.
Комов: Речь идет о Нивках, Баумана, 25. После снесения этих домов там где-то на 15 тыс. кв. м можно построить дом, но дело в том, что почти закончен ДПТ Шевченковского района - это первое. И второе, насколько я знаю, эта территория передается Киевгорстрою для реконструкции 5-этажек. Поэтому здесь вопрос о том, чтобы снести дома. Его можно как бы рассматривать, но потом эта территория должна быть использована под реконструкцию. Иначе потом мы просто будем в тупике.
З зали: ... Дуже тихо.
Комов: Или в комплексе будем вместе работать, потому что нельзя единично сбивать дома там. Отселить людей можно, но здесь необходимо в решении указать о том, что эта территория должна быть использована под комплексный план реконструкции Нивок.
Поляченко: Комплексную реконструкцию 5-этажек.
Яловий: Я згоден. Це передача її під комплексну реконструкцію. Прошу доповнити протокольне доручення. Дейнега, добавте туди, що цю земельну ділянку використовуйте під комплексну реконструкцію мікрорайону.
Комов: Здесь пункт 3.2 - вирішити земельне питання в установленому порядку. Его нужно более конкретно написать, что земля должна быть передана.
Яловий: Попрацюйте і на сесії тоді ще доповнення по цьому буде.
Далі пункт 23. "Про надання дозволу комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд" на знесення будинків на вулиці Борщагівській, 152-А, 152-В у Солом"янському районі м. Києва". Я думаю, що це те саме, мабуть.
Пункт 24. "Про надання дозволу комунальному підприємству з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд" на знесення будинків на вулиці Соціалістичній, 17/7, 19 у Солом"янському районі м. Києва". Володимире Аврумовичу, прослідкуйте за цими трьома рішеннями - 22, 23, 24 і 25 теж.
Прошу, Новак:
Новак: Тут написано, що ці всі будинки знаходяться на балансі
<--- 21 Февраля 16 ч 35 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
різних організацій і установ. Чому саме "Спецжитлофонду" ми даємо таку згоду? Чи ми їх уповноважимо, чи це пов"язано все ж таки зі "Спецжитлофондом", як Комов задавав попередньо питання, має погляди на ці земельні ділянки, тобто Голиця. Тут написано на балансі житло-експлуатаційних та інших організацій в преамбулі, то чому саме ми "Спецжитлофонду" надаємо згоду.
Яловий: А хто ж буде? Воно ж на балансі у нас.
Новак: Все ж більш юридично пояснити, якщо вони не є утримувачами, то ми їм надаємо згоду на знесення. То чому саме їм? Це їх функціональний обов"язок, згідно положення про "Спецжитлофонд".
Яловий: Думаю, що це їх функціональний обов"язок.
Новак: Написано, що на балансі.
Яловий: Треба уточнити це питання, але я думаю, що це їх обов"язок. Той фонд, який вийшов ...
Новак: Я просто думаю, що це пов"язано з тим, що воно підпорядковано заступнику Голиці, що вони просто планують, потім особисто використовують ці земельні ділянки. Тому я прошу все ж таки дати уточнення, відповідно комісію ...
Яловий: Протокольно - Дейнега. Володимире Аврумовичу, візьміть на замітку ці чотири питання, на контроль - 23, 25.
26. "Діпробудмашина", на знесення підпірної стінки. Немає заперечень.
Це специфічне питання про реконструкцію виробничо-складської бази та будівництво житлового будинку на вул. Качалова, 40 в Солом"янському районі. Немає заперечень?
28. "Про внесення змін до рішення Київради від 27.12.01 № 208/1642 з питань формування комунальної власності м. Києва".
29. "Про надання дозволу державній організації медичного автотранспорту м. Києва "Київмедавтотранс" на списання основних засобів".
30. Є зауваження?
Я буду називати по пунктам.
31. Немає зауважень?
32. Немає зауважень?
33, 34, 35, 36, 37 - немає зауважень.
Пункт 38 - є зауваження. Я прошу зняти питання ...
<--- 21 Февраля 16 ч 38 м 36 с ---- Третий стенограф --->
Так, по п.38 є зауваження. Прохання зняти аркуш 6 додаток 1. Питання 15 - приватне підприємство гастроном "Туполівський", форма власності приватна. На доопрацювання питання 15.
П. 39. Є зауваження? Немає.
П. 40. Є зауваження? Прошу.
Доповідач: ...(Дуже тихо)... П"ятий рік дає продовження, обіцяли збудувати за півроку. Скільки можна продовжувати питання?
Яловий: "Про надання згоди на продовження Регіональним відділенням Фонду держмайна України по м. Києву строку завершення будівництва об"єкта незавершеного будівництва - базового підприємства для забезпечення шкільних їдалень на вул. Ірпінській, 1 в Святошинському районі м. Києва".
Доповідач: Там будується виробнича фірма по електрообладнанню.
З зали: (Дуже тихо).
Доповідач: Вони вже побудували і вже 5 років.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: П. 40 подивіться уважно, якщо це ваш округ. Подивіться до сесії.
П. 41. "Про надання дозволу комунальному підприємству "Фармація" на списання транспортних засобів".
П. 42. Є запитання?
П. 43.
П. 44.
П. 45. "Про передачу в оренду цілісних майнових комплексів кінотеатрів". Це те саме, чи що? Ми домовилися, що ці питання розглядаються завтра в 11.00.
П. 46. "Про передачу будинків комунальної власності територіальної громади м. Києва на баланс Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки". Немає заперечень?
П. 47 "Про дозвіл комунальному підприємству Генеральна дирекція на продаж машино-місць та квартири".
П. 48. "Про надання дозволу Святошинській ... "
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: П. 47. Воно на одному листі, з другої сторони.
П. 48.
<--- 21 Февраля 16 ч 41 м 36 с ---- Второй стенограф --->
Немає заперечень? 49, 50. Всі витягнули, всі хвости підчищаєте? 51, 52? Немає? Немає.
53, 54, 55, 56, 57, а тут далі п. 58.
А п. 57, будь ласка.
Дейнега: Інтер"єр 129 м. Деснянський район, В. Маяковського, 73-а, ТЕС-85 Оболонська, 21. Перехрист Ірина Яківна, ПП, Пушкінська, 32 - 52 м. Климентин Л., Володимирська, 44 - 424 м.
Яловий: Немає заперечень? По п. 58 немає заперечень?
59. Немає заперечень.
60. "Джонсен - 2000".
61, 62. Немає заперечень?
63. "Про надання згоди на відступлення частки територіальної громади м. Києва у статутному фонді ТОВ "Діловий центр "Європа" шляхом її продажу".
Дейнега: Там до 2016 року ще з 1993 року надали їм в оренду це приміщення.
На конкурс там не можна продати, там співвласники - 65%. Ще є три додатки.
Яловий: Я просив би погодитись з 63, це дійсно тягнеться з 1993 року ця історія.
Дейнега: До 2016 року.
<--- 21 Февраля 16 ч 44 м 36 с ---- Третий стенограф --->
Підтримуємо?
З зали: (Дуже тихо).
Дейнега: А можемо продати тільки співвласнику.
Яловий: Вони співвласники.
Дейнега: По Господарському кодексу.
З зали: (Дуже тихо).
Дейнега: Мої звернення є. Точно така підстава, об"єкт подав... (нерозб).
Яловий: (Нерозб.)... Вони зверталися, прибутку ніякого немає, у них контрольний пакет акцій і т.д. І прийшли висновку, щоб віддати і не мучитися з цим об"єктом.
Д ейнега: 35%. Це ж рахується експертним шляхом, це оцінка створюється. Ще три питання.
"Про надання дозволу комунальному підприємству "Київжитлоспецексплуатація" на знесення залишків будівель, Червонофлотська, 24-б та 24-в".
"Про надання дозволу спортивно-оздоровчому клубу "Фаворит" оренди цілісного майнового комплексу "Космос" ...
"Про передачу в безоплатне користування (позичку) будівель Київської міської психлікарні релігійній громаді Святокирилівської парафії Української православної церкви".
Яловий: Це те, що у віварії, я говорив. Зруйнований віварій. Немає заперечень?
З зали: Немає.
Яловий: По питанням містобудування.
"Про збереження історичного ареалу між Софіївською та Михайлівською площами".
(В залі шумно).
З зали: В одному пункті, який ми вже пройшли...(дуже тихо).
Яловий: Які?
Доповідач: П. 35-в "Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва дитячо-юнацьких спортивно-технічних шкіл з автомотоспорту та радіоспорту". В принципі, я не маю проти цього рішення нічого, але написано - надати згоду на прийняття до комунальної власності. Але кому вони сьогодні належать? Нічого з цього не випливає.
З зали: (Дуже тихо).
Доповідач: Так напишіть сюди, що з державної власності...
З зали: (Дуже тихо).
Доповідач: Немає тут в тексті, покажіть.
Яловий: Провірте і впишіть. Протокольне доручення.
Доповідач: От п. 34, тут чітко написано. А тут не написано.
Яловий: Приймається.
Так, по збереженню історичного ареалу між Софіївською та Михайлівською площами є зауваження?
З зали: (Дуже тихо).
Поляченко: Я скажу і не будемо приймати. Бо там доповідачем Головач, його зараз немає, я ...(нерозб.). Є зауваження правового управління. Тому воно до кінця недооформлене. Тому я просив би умовно залишити, але я сам скажу, що доповідати буде Головач. Це його ініціатива, якщо він зуміє бути до цього.
<--- 21 Февраля 16 ч 47 м 36 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: Приймається заява протокольно.
Поляченко: Тому там Миргородський, теж саме, там тільки подання Миргородського, але немає віз ні земельного комітету, немає візи головного архітектора.
Яловий: Давайте так, по от це, що доповідає Головач, підготував Головач. Ви подивіться, або ви тоді все доповідаєте...
Поляченко: Ми домовились так, я доповідати їх не буду. Він доповідає їх, як голова "Єдності", більшості як фракція "Єдність". От там розподілити, там, де "Єдність", щоб була "Єдність".
Яловий: Давайте ми так, щоб не фігурувати, якщо це потрібно місту це рішення, то ви розгляньте на комісії і визначтесь по цьому питанню. Мова йде про збереження історичного ареалу, про розробку схеми планування та зонування Києва, про затвердження містобудівної концепції реконструкції кварталу, про затвердження ще одного. Про конкурсний відбір оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок і про створення тимчасової контрольної комісії щодо перевірки правомірності будівництва національної гвардії України та МВС житлових будинків на земельній ділянці Народного ополчення, 9-а. А також, шановні колеги, я прошу вас, я трошки раніше розмовляв з Омельченком і прохання от це 7 питання, вам прохання і доручення Поляченку, внести в порядок денний про питання Горбачихи і обов"язково 360 садових ділянок провести по виділенню землі. Дирекція будівництва шляхотранспортних споруд м. Києва.
Поляченко: Я просив би, це питання внесено по ініціативі депутата Миргородського, але є зауваження земельного комітету. Тому подання повинно бути. Чи два подання. Миргородський має свою точку зору, а земельний комітет має іншу точку зору. І на сесії розглядати таки обидва. Погоджуються всі, що Миргородського проект приймати не можна. Миргородський настоює, що можна, а я кажу: не можна. Але ми його послухаємо. А по 360 ділянкам ми приймемо рішення. Зараз я Миргородському надам, потім ви. Зараз переходимо, останнє питання.
Прошу, Миргородський.
Миргородський: Дякую, що ви надали слово.
<--- 21 Февраля 16 ч 50 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
Дійсно, на минулій сесії було доручення мера підготувати на 2 березня проект про врегулювання питання перенесення садових ділянок з масиву Русанівські сади. Була створена робоча група з цього приводу. Але той проект рішення, який зараз у вас є в папках, він буде відкоригований до сесії, тому що ми отримали висновок архітектури тільки вчора і позавчора була екологічна комісія. Тому ми пропонуємо, як у нас в протоколі нашої робочої групи було написано: погодити проект про врегулювання питання перенесення садових ділянок з масиву Русанівські сади з урахуванням висновку постійної комісії з питань екологічної політики та висновку Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища.
Ми ці правки в проект рішення внесли і дійсно до 2 березня, до сесії буде трішки інший текст цього рішення. Прошу підтримати. Якщо будуть якісь зауваження, чи до сесії, чи на сесії ми будемо дуже вдячні за це.
Яловий: Я прошу вас, і в той же час земельний комітет готує вже скориговане рішення по цьому питанню, і ми, я підкреслюю, будемо мову вести саме про 360 садових ділянок.
З зали: Про Горбачиху.
Яловий: Дирекція, так, безумовно, урочище "Горбачиха". Це по трасі будівництва метрополітену.
Прошу, Карабаєв.
Карабаєв: Я підтримую пана Миргородського і те, що він тільки-що сказав. Це найбільш виважене і правильне рішення. Чому? Тому що ми давали свої зауваження і якщо проти створення котеджного містечка на Русанівських садах ми не маємо нічого проти, то проти Горбачихи необхідно ще вивчення цього питання. Було зауваження Державного управління екології та природних ресурсів. Ще ми розглядали на нашій комісії і ми просимо, що до того часу, поки не буде позитивного висновку Науково-дослідного інституту водного господарства, Дніпровського басейнового господарства та Міністерства екології та природних ресурсів, це питання вирішувати не можна, тому що є небезпека підтоплення прилягаючих ділянок, тому треба це питання вивчити більш детально.
Яловий: Треба вивчати і робити все по ходу, тому що сьогодні зупиняється будівництво, а у нас фінансування передбачено ...
Карабаєв: Тому питання підняли ми ще місяць тому назад - необхідні ці всі заключення.
Яловий: Питання ми включили це, а ще час у нас є - тиждень, доопрацьовуйте.
Наступне питання.
<--- 21 Февраля 16 ч 53 м 36 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: Так, слідуюче. Питання землекористування.
Прошу, Тарнопольський.
Тарнопольський: В порядок денний включено питання "Про конкурсний відбір оцінювачів". Це питання неоднократно на комісії було, комісія його не узгоджувала, тому що це робиться на підставі тендеру. Відповідно до Закону "Про закупівлю".
Яловий: А як можна по-іншому?
Тарнопольський: А тут вноситься, що відбираються оцінювачі на конкурс і їм надається право виконувати ці роботи. Ми цього не зможемо робити.
Яловий: А конкурс і тендер - це різні речі?
Тарнопольський: Це різні речі.
Яловий: Значить потрібно у відповідності до Закону вирішувати це питання.
Тарнопольський: Так воно і вирішується, просто неоднократно вносять.
Яловий: Дайте свої зауваження по цим питанням. Тож ви наблюдаєте, а потім підготуйте.
Тарнопольський: Ні, ми не давали, ми в комісію давали зауваження.
Яловий: Готуйте зауваження.
Прошу, Странніков.
Странніков: В мене питання. Ми 24 січня проводили президію, на якій було затверджено так само цілий ряд земельних питань, які були в порядок денний сформовані. Питання: вони залишаються в порядку денному, чи заново їх потрібно перезатверджувати, тому що їх сьогодні тут я не бачу в цьому нашому переліку.
Яловий: Прошу, Гуленко.
Гуленко: Порядок денний по землі, він зараз сформований, є. Ті питання, які були в нас на минулій президії, вони не розглядались. Враховуючи ту ситуацію, яка сьогодні склалась на ринку землі по забудові житла, жодне питання по житловим будинкам на сесії розглядатись не може до вирішення цього питання, до виділення тих площадок, які потрібні для забудови, ті 11 площадок, про які йде мова по "Еліті-центру". Тому, тут практично всі питання - це експлуатація, протести прокуратури, відміни рішень. Тут є сім площадок, але тут є майно, якщо ще раз переперевіряться вони, там майна немає, вони будуть просто зняті. Це під будівництво житла. Про те, що каже Странніков, тоді були роздані дійсно ті земельні ділянки, які на президії не затверджувались і вони не пройшли. Тому я просив би президію, що ті питання, які по експлуатації, вони доопрацьовуються, довключити їх до порядку денного сесії. Але немає питань по продажу земельних ділянок. Написано - різне. Це також порядку 20 земельних ділянок, які будуть внесені на сесію
<--- 21 Февраля 16 ч 56 м 36 с ---- Седьмой стенограф --->
для розгляду, тобто таким чином я хотів вас проінформувати.
Яловий: Прошу, Комов.
Комов: Володимире Борисовичу, я звертаюсь до вас, як до керівника Київської міської ради. Справа в тому, що в листопаді минулого року ми з Дейнегою подавали запити депутатські про неправильне виділення землі для фірми "Пателі-лізінг".
Крім того, це питання було вивчено і було дійсно доказано, що "Пателі-лізінг", є питання правомірності отримання земельної ділянки. Тому 13.02 відбулося засідання комісії земельної під керуванням Гуленка і було прийняте рішення із двох пунктів: відмінити голосування наше від 24.11 - це перше, і другий пункт - розглянути проект рішення по експериментальному хімічному заводу, який на рік раніше подавав клопотання. Це питання принципове. Там є питання етики посадових осіб, але зараз не це головне. Є час і, крім того, є лист на Муховикова, він підписаний головою комісії Гуленком, на Анатолія Миколайовича, з проханням підготувати це рішення.
Я просто бачу, що це питання гальмується і прошу вас надати відповідне (я ще звернусь до Олександра Олександровича з цим питанням, тому що це принципово) доручення відповідним службам, щоб це рішення - два пункти було підготовлене і розглянуте 2 березня 2006 р.
Яловий: Прошу, Гуленко.
Гуленко: Дійсно, ми розглядали це питання. Є доручення комісії Головному управлінню земельних ресурсів, але там ми записали, що висновок юридичного управління потрібний обов"язково. Ми запропонували, що по заводу винести пропозицію, щоб Головне управління внесло пропозицію по 87 номеру площадки та 91 (там тире 83). Ми запропонували чітко проект рішення такий є в Головному управлінні земельних ресурсів, земельна ділянка, проект відведення також є, потрібно тільки внести.
<--- 21 Февраля 16 ч 59 м 35 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: Ви включаєте в порядок денний. Немає заперечень?
Комов: Рішення треба підготувати.
Яловий: Немає заперечень проти включення в порядок денний?
Прошу, Кулаківський.
Кулаківський: Ми вчора направили в комісію відповідь на це доручення. Ми ще раз його проаналізували. Там немає нормального, відповідно до Регламенту поданого, клопотання. Тому от ці всі, хто раніше подав, і ми направили відповідь, проаналізували з юристами всі справи. Висновки у нас в управлінні експериментального заводу з"явились у той момент, коли вже от ця друга фірма "Пателі-лізинг", вже мала згоду міського голови, подану і отриману в установленому порядку відповідно до Регламенту. І як зараз рішення приймати, це на розгляд комісії. Ми не можемо, ви підписували.
Яловий: Комісія ж розглянула це питання.
Кулаківський: Спочатку завод подавав по одній адресі, тоді...
Яловий: Є рішення, запропоноване комісією.
Комов: Все, что сейчас говориться Юрием Петровичем, эти вопросы ничего не стоят, там очевидный факт. Мало того, что есть письма, которые направлялись Омельченко о том, что документы, которые нужно было рассматривать, они были потеряны, потом они нашлись. Что мы сегодня не понимаем, что происходит? Что мы делаем, мало того, работа проведена и есть выводы комиссии по земле.
Яловий: Комісія розглянула це питання? Вносити на порядок денний? Заперечень у членів президії немає? Немає. Пішли далі. Я дякую.
Прошу, Гіщак.
Гіщак: От виникло на останній сесії питання по нашому рішенню по Блакитній затоці, де КСРЗ оспорює рішення Київради і призупинило його виконання. Мова йде про довідведення і узаконення землі у цього садового товариства. Утворена міським головою комісія на чолі з Фоменком, яка працює, і от ми, на жаль, до 15 числа, як було задано, вона не закінчувала роботу, але групою депутатів і юристами було розроблено таке проміжне рішення, як можна вирішити головну проблему. Це внесення технічних змін у ті тексти рішення, які ми прийняли по садовому товариству. Я прошу його довключити.
Яловий: Гуленко, що ваша позиція?
Гіщак: Вона завершується. Треба дооформити.
Яловий: Не буде заперечень?
Гіщак: Друге.
<--- 21 Февраля 17 ч 02 м 35 с ---- Второй стенограф --->
По земельній ділянці ТОВ "Тоніс". Це ТОВ, ми давно вже погодили місце розташування, там викуплений старий телекомплекс компанії разом з ТОВ і я прошу включити в порядок денний.
Там майновий комплекс величезний викуплений.
Яловий: Якщо житловий будинок, то ми це поки відкладаємо. Ми домовились.
Гіщак: Тут майно є.
Прошу, Странніков.
Странніков: Якщо я правильно зрозумів роз"яснення голови комісії, то ті питання, які пройшли президію 24 числа, але пов"язані з житловим будівництвом, вони не будуть розглядатись, тому я просто хотів би ще раз акцентувати увагу на 2 питаннях, які не пов"язані з житловим будівництвом. Це справа Д 0715, ось вона пройшла президію, і це про будівництво дитячого розважального центру на просп. Перемоги. Ще один проект рішення я просив би підтримати, це "Про скасування рішення Київради від 30.06", це те, що стосується рішення по малих архітектурних формах. Подання Головкиївархітектури, опрацьовувалось в комісіях, я просив на 2 березня включити ці два питання.
Яловий: Це по земельним питанням.
Странніков: Так, це про делегування, про передачу окремих повноважень районним в м. Києві радам з питань розміщення малих архітектурних форм, тобто пройшло в комісію, так, розглядалось комісію Присяжнюка.
Яловий: Заперечень немає. Дякую.
Прошу, Новак.
В залі дуже тихо....
Яловий: Це мова йшла про дитячі комплекси. Я згоден. Хто турбується про кіоски?
В залі дуже тихо....
Яловий: Так, це пояснення, але я бачу, що воно не пройде. Не дивлячись на ваші пояснення.
Прошу, Странніков.
Странніков: Річ у тім, що
<--- 21 Февраля 17 ч 05 м 35 с ---- Третий стенограф --->
зараз ми маємо ситуацію, що мала архітектурна форма, відповідно якщо це рішення залишається чинним, не може перевищувати 6 кв. м. Оскільки раніше рахувалася площа самого МАФА (тобто малої архітектурної форми) це 20 кв. м, а ми виправили на площу ділянки. Але оскільки на санітарне обслуговування там і інше повинні бути певні норми, то площа МАФА відповідно повинна зменшуватися. Виникає кілька питань - що робити вже з існуючими формами? І друге - ті, хто захоче поставити собі більше 6 кв. м малу архітектурну форму, змушений буде звертатися на Київраду. І воно буде йти через проект відведення, так як ми відводимо сьогодні під житлове будівництво, під торговельні комплекси і т. ін.
Тобто іншими словами Київрада може захлинутися в тисячі дрібних питань по кожному кіоску. І тому було напрацьовано Головкиївархітектурою. Знову ж таки це, ж не моє подання, але підпис Присяжнюка - головного архітектора міста, напрацьовано таке рішення.
Тому я все-таки просив би включити його в порядок денний сесії і якимось чином розглянути. Можливо на сесії ми створимо тоді якусь робочу групу. Величезна кількість скарг сьогодні і на міську раду, і до мене особисто, як до депутата, і до багатьох тих, хто пов"язані з цими питаннями.
Яловий: Будь ласка.
Доповідач: ...(Дуже тихо)... Може бути кіоск 4 на 5, але без обслуговуючої території. У нас у центральній частині міста буде багато будинків, які взагалі не мають обслуговуючої території, у зв"язку з щільною забудовою. Кіоски стоять майже 90% червоних ліній, як правило. Тому не може бути кіоск 4 на 5 і це буде 20 кв. м, а обслуговуюча територія буде просто в червоних лініях, не буде надаватися. І все, і немає проблеми. Єдина проблема, що архітектура хоче добавити по метру.
З зали: (Дуже тихо).
Доповідач: Не обов"язково, це в червоних лініях вони, 90% стоять.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Не обов"язково. У нас на тротуарі поставили кіоски. Що їм, по метру на обслуговування відводити?
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Для чого, які самопальні? Ці, що хліб і молоко продають. Причому тут самопальні. Обслуговувати територію, підмітати, буде підмітати, рішенням районної ради приймуть.
Доповідач: А в оренді не буде.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Нічого ми не втрачаємо. В порядок денний включіть, але я прошу земельний комітет опрацювати це питання разом з архітектурою.
З зали: (Дуже тихо).
<--- 21 Февраля 17 ч 08 м 35 с ---- Седьмой стенограф --->
Яловий: По землі, Гуленко, у вас все?
Гуленко: Все. ... Дуже тихо.
Яловий: Прошу, Новак.
Новак: Питання з-8 і питання з-71. Це якраз ті підприємства, які знаходяться на території мого виборчого округу і яким волюнтаристські була поставлена ставка 10%.
Враховуючи це, пояснень ніяких немає, то я зараз можливо перерахую всі 111 ділянок, яким я також пропоную поставити ставку 10%. Там є і ринки, і акціонерні товариства, або нехай мені пояснять, чому з-8 і з-71 поставлена ставка від потолка 10%. Це підприємство, яке під експлуатацію будівель, які вони викупили, або на яких у них є виробництво - це виробничі приміщення.
Яловий: З-71 - це "Південь"?
Новак: Так, "Південь" і "Відікон".
Яловий: Пояснюйте, земельний комітет.
Доповідач: ... Дуже тихо... опрацювати питання викупу і повертав не підписаний договір оренди земельної ділянки управлінням. Ми опрацьовували це питання із замовником. В тих випадках, де вони давали таку згоду, питання, договір оренди підписувався і вони починали проплачувати за викуп земельної ділянки.
В тих випадках, де замовники категорично проти, ми написали доповідну записку знову ж таки на ім"я міського голови, в якій запропонували різні варіанти вирішення цього питання, і він дав конкретне доручення, як нам поступати. І таких справ десь більше 100 було, зараз їх залишилось 56, тому що деякі підписались.
Яловий: Ясно, це питання буде вирішуватись на сесійному засіданні. Які ще?
З зали: ... Дуже тихо.
Новак: ... і вони не викуповують. Чому саме ви обрали тільки цих, хоча б міський голова. Нехай підхід буде один до всіх. Я не розумію, повинна бути логіка, підхід повинен бути прозорий і ясний. Це взагалі паплюжить Київську міську владу, особливо перед виборами.
Яловий: Будь ласка.
Доповідач: Я просив би розглянути питання внесення до порядку денного ще декількох справ, які готові і можуть бути розглянуті на сесії. Це дві справи по будівництву
<--- 21 Февраля 17 ч 11 м 35 с ---- Второй стенограф --->
дороги. Це набережна по мостовому переходу і дорога Київ-Ірпінь. Ці справи готові і розглянуті на комісії.
Яловий: Є пропозиція підтримати. Вони є?
Доповідач: Так є, вул. Кіровоградська, там, де змінені червоні лінії, треба внести зміни до відведення. І одна справа - це військова частина, погранична служба. Державна прикордонна служба, яке було доручення, щоб ми підготували і ми підготували. Номера А 6709, А 7748, Д 0906 і Д 0389.
Яловий: Дякую. Прошу, Гриненко.
Гриненко: Прошу внести додатково земельне питання - будівництво та експлуатація офісно-готельного центру в Оболонському районі, вул. Маршала Малиновського, 8, справа Д 0153. Воно все готове, пройдено всі погодження.
Яловий: Гуленко.
Гуленко: Тихо...
Гриненко: Дякую.
Яловий: Які є ще питання, зауваження по президії, по порядку денному? Він сказав. Я дякую всім за участь. До побачення, до сесійного засідання. Прошу всіх...
З зали: Якщо ми розглядали питання відносно бюджетних коштів комунальних і державних. От державні підприємства, ми можемо доопрацьовувати?
Яловий: Я думаю, що якщо доопрацьовується, то немає ніяких питань. Я прошу вас всіх по тим дорученням, де виникли у нас різні спірні питання по рішенням сесії, доопрацюйте за цей тиждень, особливо голови комісій.