Стенограма Президії 18.10.05р.

Tool items

Президія - 18.10.05.

 

 

    <---   18 Октября  13 ч 24 м 51 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Яловий: Присяжнюка не бачу. Я, коли називаю, секретаріат прошу працювати. Поляченко. Гуленко - є, Бойчук - немає, Гриненко - є, Салюта - немає, Арканова - є, Березніков - немає, Пилипишин – не бачу, Карабаєв - є. Головач - немає, Березніков - є, Борисов - немає, Мартинюк - є, Георгієвський,

 

 

 

   <---   18 Октября  13 ч 27 м 51 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

Євлах - хворий, Зубко - хворіє, Новак - немає, Присяжнюк - немає.

Отже Новак, Пилипишин, Овчар, Борисов, Головач, Салюта, Дрозденко, Миргородський – відсутні, Новак - є.

"Про порядок денний пленарного засідання". Вам роздано той проект, який пропонується розглядати. Традиційно ми підемо по сторінкам. Де будуть питання, прошу зупинятися.

По 1 сторінці. Тут шість питань. Гуленко, це по десяти, це що мається на увазі? Це нові? Це після об"їзду остаточно вже визначаються.

"Про деякі заходи щодо забезпечення експлуатації житлового фонду спеціального призначення". Березніков.

"Про створення комунальної установи Київській міській центр соціально-психологічної допомоги", "Про дозвіл Печерській районній в м. Києві державній адміністрації пам"ятного знака видатному співаку Козловському" - немає заперечень?

 

 

 

  <---   18 Октября  13 ч 30 м 51 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Немає заперечень по цих шести пунктах? Які доповнення?

Прошу, Арканова.

Арканова: У мене знову земельні питання. Я про те, щоб припинити рішення Київради про надання земельних ділянок.

Яловий: Про припинення через комісію розглядайте, потім готуйте рішення.

Арканова: Готується зараз рішення. Тут справа термінова. Справа в тому, що люди сьогодні вже о 18.00 збираються у мене на окрузі.

Яловий: Коли будемо розглядати питання про відміну рішення, якщо воно буде готове, внесете на сесію. Я прошу, Дмитро Йосипович, запишіть запитання і розглянете. Прошу.

Новак: П.4. Чи є у нас проект рішення?

Яловий: По п.4 - експлуатація з фонду спеціального призначення. Є проект рішення.

Прошу, Березніков.

Березніков: Мова йде про звільнення с фонду спеціального призначення, це "Спецжитлофонд", від 5% -10%. Те, що коли вони перебудовують гуртожитки, щоб вони не зараховували до Головного управління житлового забезпечення, а видавали...

Яловий: Є проект рішення.

Прошу, Гриненко.

Гриненко: Прошу внести до порядку денного затвердження програм будівництва, реконструкції, де капітальний ремонт дощової каналізації м. Києва на 2006 - 2015 рр. Є ваше доручення, пророблено питання. Прошу включити.

Яловий: А самий проект рішення є?

Гриненко: Є, потім роздамо, треба розмножити.

Яловий: Програми реконструкції чи будівництва?

Карабаєв: Реконструкції.

Яловий: Реконструкції і розвитку. По внесенню пропозицій депутатом Гриненко немає заперечень?

 

 

 

  <---   18 Октября  13 ч 33 м 51 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Прошу, Карабаєв.

Карабаєв: Є прохання внести до порядку денного два проекти рішення.

Перше називається "Про виплату підприємствам-перевізникам відходів компенсації вартості пального за послуги з вивезення в м. Києві". Це було доручення сесії Київської міської ради при коригуванні плану соціально-економічного розвитку м. Києва. Рішення розглянуто трьома комісіями і до сесії воно буде готовим, ми до завтра вже його зробимо. В цьому рішенні мова йде про те, що в тарифі по відходам закладена вартість пального - 43 копійки.

Яловий: Немає заперечень по цьому питанню?

Карабаєв: Ще одна пропозиція. Доповнення до додатка до рішення Київської міської ради від 24.10.2002 року, проголошено заказниками та пам"ятками природи місцевого значення природних об"єктів в м. Києві. Мова йде про те, що виконання нашого попереднього рішення про створення заказника місцевого значення Мижгірський в Пуща-Водицькій на площі 200 тис. га. Там, де була скандальна територія, і ми прийняли рішення, що там буде в нас заказник. Рішення готове також.

Яловий: По даному питанню, яке вніс депутат Карабаєв, голова комісії, є зауваження?

Прошу, Присяжнюк.

Присяжнюк: Справа в тому, що мова про компенсацію додаткових витрат - це не є окреме питання. І я не бачу в порядку денному внесення змін до бюджету і програми соціально-економічного розвитку, але саме при внесенні змін до бюджету якраз це питання буде не розглядатись, а воно буде враховано. Ми розглядали це питання на комісії вчора і підтримали.

Яловий: Є прохання Падалки внести це питання в порядок денний сесії. Воно тільки вчора в мене з"явилось. Я думаю, що в цьому окремому рішенні повинно бути враховано рішення про компенсацію. Тому давайте, якщо немає заперечень, проголосуємо

 

 

  <---   18 Октября  13 ч 36 м 51 с  ----   Второй стенограф   --->

 

на цю сесію і внесемо на 27 число пункт про зміни до бюджету м. Києва. Проголосуйте, будь ласка, зміни до бюджету і до програми, де буде враховуватися це питання. Немає заперечень. Вноситься питання зміни до бюджету.

Прошу, Карабаєв.

Карабаєв: Ситуація полягає в тому, що було два варіанти прийняття рішення. Сьогодні зранку о пів дев"ятої ми провели спільну нараду з управлінням цінової політики і з усіма службами зацікавленими. Ми сьогодні пропонуємо, щоб всю відповідальність за наведення порядку на території взяли на себе  районні державні адміністрації і вже зараз почали компенсувати ці витрати, тому що не вивозиться сміття в м. Києві, а тоді при коригуванні ми визначимо, яким чином повертати їм ці кошти. І тут це так записано: загальним рішенням. Я боюся, що при тому великому рішенню, яке буде по бюджету, ці пункти будуть втрачені.

Головуючий: Я думаю, вже не будуть втрачені, по-перше, ви знаєте про це. По-друге, розглядалося третє питання, а по четвертому ви зможете підкоригувати це на сесії, якщо виникне необхідність. Подивіться, бо там ще є кілька компенсаційних моментів

З лівого боку все по основним питанням. Справа, прошу Новак.

Новак: ... Дуже тихо ... І тому ми не можемо скоком просто звільняти організацію "Спецжитлофонд", тому що завтра прийде "Житлокиївінвест", інші комунальні підприємства, які також будують і скажуть: звільніть і нас. Тому бюджетна комісія вже неодноразово розглядала це питання і підходить, що треба розглядати це питання виключно на конкретний об"єкт. Якщо об"єкт збитковий, ми йому, відповідно, безумовно звільняємо.

 

 

<---   18 Октября  13 ч 39 м 51 с   ----  Третий стенограф  ---->

 

Якщо об"єкт прибутковий, то ці 5% йдуть на надання квартир черговикам.

Яловий: Думаю, що Наталія Василівна права в даній ситуації. Я думаю, що Новак права, тому що повинні звільнятися окремі об"єкти, а не організації.

Прошу, Березніков.

Березніков: У нас був такий прецедент. Помоєму, на минулій сесії нам була подана по одному із адрес і ми розглянули прискіпливо, подивились і, дійсно звільнили, тому що там, дійсно, не було суттєвого нарощення.

Яловий: Конкретні об"єтки є і по конкретних об"єктам будемо проводити звільнення, тому внесіть корективу в рішення.

Прошу, Мартинюк.

Мартинюк: Ми просимо від імені комісії з питань правової політики внести в порядок денний на 27.10 питання "Про інформаційний звіт керівництва Головного управління МВС України в м. Києві "Про хід виконання міської програми забезпечення пожежної безпеки в м. Києві на 2003 - 2010 рр.". Це доручення було сесії. У відповідності з дорученням сесії, міський голова давав ще доручення. Підготовлено рішення, тому я хотів, щоб ми обов"язково це питання заслухали і заслухали керівника Косаря на сесійному засіданні.

На листопад в нас теж заплановано заслуховування Головного управління МВС Яреми особисто, тому хотів, щоб ми теж зараннє запланували у порядок денний це питання.

І далі.  На наступний рік будуть питання, пов"язані з заслуховуванням правоохоронних органів, тому я просив на 27.10 включити це питання.

Яловий: До речі кажучи, Фоменка немає, у нас було доручення сесії про звіт голів районів по виконанню програми "Мій двір - моє подвір"я" на сесії Київради. Протокольно запишіть – секретаріат, його немає в порядку денному.

З зали: Вже є.

Яловий: Його я не бачу в порядку денному, а таке доручення було дане і Олександр Олександрович розписав його.

Мартинюк: Включайте, як одне з переліку питань.

Яловий: Ми давно говорили, що звіти треба практикувати на засіданні міської ради.

Мартинюк: Прохання, можливо, якщо буде керівник, то може, щоб ми спочатку поставили його, щоб довго він не сидів на сесії.

Яловий: Не буде заперечень по цим питання, які підняті, по звітам?

Прошу, Головач.

Головач: Доповнення до заслуханого. Події на Майдані Незалежності якось відійшли і немає муніципальної міліції, і треба було б заслухати з цього питання. Також включити не тільки пожежну безпеку, а в цілому правоохоронні органи.

З зали: Він же все сказав, що на наступному засіданні Ярема буде.

Головач: Щоб він підготувався по цьому питанню.

 

 

  <---   18 Октября  13 ч 42 м 51 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головуючий: В мене прохання до секретаріату розписати до кінця року звіти і заслуховування цих керівників, щоб ми затвердили графік на засіданні сесії. У нас залишається ще десь чотири засідання – 27-го і ще буде приблизно три, можливо чотири, то я думаю, що на них поставити треба заслуховування цих керівників, про які ми говорили. Записуйте протокольне доручення.

По цьому блоку все у нас. Прошу, Арканова.

Арканова: Я прошу внести до порядку денного ще звіт Головного управління культури і мистецтва про результати виконання міської комплексної програми "Столична культура і мистецтво на 2003-2005 рр." на цю сесію.

Головуючий: У нас же тоді буде сесія одних звітів, ми ж не можемо в компанійщину це перетворити, бо й рішення треба приймати. Просто я прошу це питання врахувати. На сесії, коли ми будемо розглядати про затвердження звітів до кінця року, записати цей пункт і ми визначимося, на якій сесії конкретно заслухати.

Арканова: І все ж таки я хотіла б повернутися про внесення змін - про те рішення, яке я казала, його треба буде вносити потім з голосу на сесії?

Головуючий: Ми ж сьогодні немаємо ні проекту рішення, ні розгляду комісії, тому розглядайте, а на сесії, або на цій, або слідуючій, ми тоді розглянемо.

Арканова: На минулій сесії було доручення Київради про створення комісії перейменування однієї з вулиць на Павловського. Комісія ще не скликалася. Якщо буде скликана комісія, я зможу з голосу на сесії внести це питання?

Головуючий: Будуть вирішувати депутати, ви ж, дійсно, маєте право вносити.

Прошу, Черніков, потім Мартинюк.

... Дуже тихо ...

 

 

   <---   18 Октября  13 ч 45 м 51 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

Включіть Аркановій мікрофон.

Арканова: Коли приймався цей порядок, то наша комісія була проти, просто у нас не вистачило голосів. По цьому порядку, якщо є вулиця  або є пам"ятник, то вже пам"ятник або вулицю іншу назвати не можна, але у нас вже  у Києві багато прикладів є. Не треба далеко заходити - пам"ятник Шевченку, вулиця Шевченка, бульвар Шевченка, площа, метро тощо. Все це перейменувати? Я вважаю, що це прийнято рішення було не зовсім правильно і наша комісія виступала проти цього рішення.

Головуючий: Комісія - вносьте пропозиції в установленому порядку, будемо розглядати ці питання. Працюйте над цією темою.

Прошу, Мартинюк.

Мартинюк: Я хотів би дати пояснення стосовно засідання комісії з питань перейменування. Дві неділі тому відбулося засідання комісії, проводив її Фоменко, і комісія прийняла позитивне рішення стосовно найменування вулиці Павловського, народного депутата. Тому я не знаю, чому сьогодні зріє це питання, рішення такої комісії є, це позитивне рішення, але я хотів би повернутися ось до чого. Кожного разу хочеться комусь, є таке намагання, вносити  правки. Було відпрацьоване положення цієї комісії, вона працює. Були відпрацьовані ці пропозиції і дуже ретельно вони розглядалися в усіх, практично, комісіях, в тому числі і в комісії з питань перейменувань. Що ще потрібно? Хто хоче приймати участь, будь ласка. Інша справа, що в деякій мірі, я вважаю, що комісія ...(нерозбірливо), то це зовсім інша справа, а кожний раз комусь хочеться вносити правки. Тому давайте закінчимо внесення цих пропозицій, давайте внесемо ще доповнення, зміни.

Питання це вирішено, найближчим часом буде внесена пропозиція до сесійного засідання, в порядок денний будуть ці питання включені і вони будуть комплексно розглядатися на сесії міської ради, а не виключати, виривати якесь одне питання із засідання комісії і вносити на сесію.

Головуючий: Прошу, Іванченко.

Іванченко: Я прошу внести до порядку денного питання, яке подане на розгляд нашої сесії в порядку місцевої ініціативи. Цей проект поданий ще 12 вересня. Було доручення на нашій комісії, тобто це комісія земельна, архітектурна і бюджетна - розглянути і надати висновки. На сьогоднішній момент

 

 

 

  <---   18 Октября  13 ч 48 м 51 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

виконала доручення Ялового, Омельченка тільки комісія Поляченка. Я був на останньому засіданні комісії земельної, вона не розглядала, тому що не було заключення управління земельного під головуванням пана Муховикова, але я тільки що зустрічався і спілкувався  з паном Муховиковим і є лист, який ще підписаний 28 вересня, тобто 3 тижні тому, і я вважаю, що таким чином не обгрунтовано не виносити це питання до порядку денного. Я прошу дати доручення ще раз земельній комісії, пану Гуленку, щоб розглянути на підставі цього листа це рішення у понеділок, дати своє заключення - чи позитивне, чи негативне, і включити це питання до порядку денного. Також я просив би дати окреме доручення, щоб запросити членів ініціативної групи, щоб в них не було проблем проходу до нашої будівлі. Прошу підтримати.

Гуленко: Якщо є висновок Головного управління земельних ресурсів, тому що воно є головне сьогодні, ми розглянемо на комісії ще раз. Ми направляли в правове управління, тобто нашої Київради, висновків чи зауважень від нього немає. Ми готові, його розглянемо на комісії, і якщо буде включено, ми винесемо на сесію.

Яловий: Я просив би розглянути це питання до сесії. В нас є така можливість, питання важливе, давно фігурує у нас на розгляд, прошу розглянути його і винести на сесію.

Присяжнюк: Насправді Віктор Петрович трошки не іскрений. Ми розглядали це питання на нашій комісії вже двічі і останній раз ми розглядали це питання вчора. Дійсно питання нормальне, його потрібно приймати, але його не можна приймати в тому вигляді і ті терміни, які там умовно закладені.

Наприклад, закладено питання до 30.10-  управлінню земельних ресурсів необхідно зробити розділ прибудинкових територій. В м. Києві одних будинків мільйони. Зробити всю цю роботу, ну 70 тис. гаразд, зробити цю роботу в термін за місяць чи два -

 

 

 

  <---   18 Октября  13 ч 51 м 51 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

це просто фізично нереально, якщо це приміщення - Хрещатик, 36 і всі депутати будуть займатись цим питанням. Тому я розумію, що це потрібно робити, але повинні бути узгоджені терміни і т.д. Ми дали листи, прохання земельних ресурсів управлінню фінансів, там необхідно виділити кошти на виконання цих робіт, щоб все це було зроблено. А не просто популістично черговий раз якесь рішення прийняти, яке не буде виконуватись.

Яловий: Роботу цю, безумовно, треба робити і  це дійсно великий обсяг роботи. В Солом’янській раді сьогодні виник конфлікт. Два будинки. Один будинок новий збудований, відгородили забором, заявили, що це прибудинкова територія, інший будинок на сьогоднішній день в повному обсязі підписався, так як не можуть пройти, заважають, забор стоїть і т.ін. Вже створилась конфліктна ситуація між двома будинками. Тому ці всі питання треба розглядати і планувати кошти, треба готувати. Я думаю, що це робота буде весь слідуючий рік іти по розмежуванню територій і по виділенню конкретних територій прибудинкових. Це треба буде розписати і включити в бюджет м. Києва на 2006 рік.

Головач: В чому питання? Колезі Іванченку треба подякувати за те, що він піднімає і будоражить ці питання. Він одночасно і робить шкоду. Він навмисно ставить не ті завдання, які реально виконати їх абсолютно неможливо. Таким чином, я не знаю, що тут більше: користі чи шкоди. Він, коли це рішення пропонує, він нічого не каже про попереднє рішення, де зазначені конкретні терміни, заходи про невиконання або неналежне виконання цих рішень. Тобто знову не має такого конструктивного підходу. Тому треба, якщо заслуховувати його, він має право як депутат, то одночасно треба заслуховувати в цілому комплекс питань або заходів по виконанню попередньо прийнятих рішень. Ми ж масу рішень поприймали. "Про основні засади містобудівної політики" і т.д.

Є пропозиція тоді включити можливо на розгляд сесії "Про стан виконання рішень Київради з питань містобудування та землекористування". І ті всі глобальні, що в нас прийняті, і про запровадження конкурентних засад. Наскільки воно буде ефективно, наскільки виконавчий орган підготовлений, наскільки інвентаризація земельних ділянок, топографічна підоснова,

 

 

  <---   18 Октября  13 ч 54 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

як він буде переходити з однієї системи координат на іншу, наскільки воно вписується, там багато ж проблем є. Тому треба ці речі, не просто ... прокламацію...

Головуючий: Прошу, Муховиков.

Муховиков: Дійсно, в нас така розмова була з депутатом Іванченком. Ми подивилися це рішення і ми домовилися, що в тому вигляді ми даємо свої зауваження, в тому вигляді це рішення й виносити, приймати не можна, бо там, дійсно, не тим дані доручення і терміни, без аналізу вже прийнятих рішень. То ми домовилися про що? На понеділок ми готуємо редакцію кожного пункту і нове рішення з новою редакцією і даємо на розгляд комісії. Є місяць, щоб комісія розглянула, і на листопад це рішення можна буде винести після проробки цього рішення комісіями фаховими Київради.

Головуючий: Гуленко - готуйте спільне засідання вашої комісії, містобудівної комісії. Єдине, в чому можна погодитися з Іванченком, що час йде.

Іванченко: Я дуже радий, що такі слова я чую, що це потрібно робити, тому що, дійсно, і про прибудинкові території ми вже стільки говорили, і я вважаю, що в цьому рішенні ми робимо перший крок. Дійсно після цього кроку будуть ще інші кроки, але я хочу звернути увагу, що суб"єкт подання не Іванченко, суб"єкт подання - ініціативна група. Згідно статуту ця ініціатива підлягає розгляду на найближчому засіданні ради, тобто процедуру комісія розглядає, ми всі знаємо, три тижні, згідно з положенням. Тому я згоден з Присяжнюком, що строки там потрібно коригувати, тому що це рішення, я знаю, воно ще було підготовлено на початку літа. Дійсно вже пройшло півроку і те, що там стоїть  30 листопада - це нереально, я теж повністю згоден.

Але, я вважаю, що ми не можемо це рішення  просто відставляти, переносити, на словах доробляти, потрібні письмові пропозиції. Є письмові пропозиції - приймаємо рішення. Зараз я все ж таки прошу включити до порядку денного і доопрацювати в той термін, який залишився, так як запропонували і управління, і комісія.

Головуючий: Що ми включаємо?

Іванченко: Той проект рішення, який є, з тими висновками, які зараз є і які в понеділок ще надасть комісія.

 

 

  <---   18 Октября  13 ч 57 м 50 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Доповідач: В мене питання до Іванченка щодо громадської ініціативи і посилання на статут. Там передбачається громадська ініціатива і обов"язковий розгляд його при наявності 1000 підписів, він є, поданий, переглянутий.

Яловий: Я ставлю на голосування. Хто за те, щоб внести цей проект рішення на розгляд 27 жовтня. Прошу, проголосуйте.

Рішення не прийнято. Давайте визначимось в понеділок. Я прошу підготувати засідання двох комісій спільних за своєю участю. Підготувати прошу управління земельних ресурсів, прийняти участь по цьому і підготувати проект рішення, який можна буде 27 жовтня внести.

Запишіть протокольне доручення в понеділок розглянути це питання на засіданні, а потім ми вирішимо, чи комісія, чи Іванченко внесе на 27 жовтня з голосу цей проект рішення.

Андрушенко: Є питання повторно розглянути "Блакитну затоку". Воно було на 27 жовтня знято.

Гуленко: Воно було незаконно прийнято. Міський голова. Ми відмінили результати голосування. Ми проголосували за, а потім Муховиков сказав, що там прибережна зона, то відмінили результати голосування.

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 00 м 50 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Я не погоджуюсь з тим, що сказав Муховиков, тому що там написано у висновку, що направляється на розгляд сесії. Підпис першого заступника Муховикова. Вона є, але негативності, направлено на сесії, сесія прийняла рішення.

Гіщак: Рішення Омельченком перенесено на 27 жовтня, зараз він веде вивчення цього питання і вчора повинна була відбутись зустріч голови земельної комісії. На жаль, вона відбудеться сьогодні, оскільки зайнятий голова. Тому нам треба і воно переносилось на 27 жовтня до вивчення міським головою.

Гуленко правий, що висновки є, вони умовно позитивні і Присяжнюка, до речі, і Київзему. Щоб не було такого, щоб президію воно не зачіпало.

Там 400 людей, вони збираються пікетувати.

Карабаєв: Не потрібно робити вигляд, що це питання для нас нове. Воно не нове, воно має багато років і створювались в різні часи різні комісії, які вивчали дане питання і пропонували різні варіанти вирішення цього питання. Те, що сьогодні виноситься на сесію, він не кращий. Скільки б ми не хотіли, є Закон і порушувати ми його не можемо, 100 метрів до Дніпра і 50 м до озера повинно бути витримано і 25 м до заливу. Тому, на жаль, це питання вирішено, по-іншому бути не може. А з другого боку, створена робоча група, членом якої повинен бути і є. На жаль, до цього часу робоча група не збиралась, не знаю з яких причин. Тому я не бачу взагалі ніяких підстав для винесення на сесію цього питання.

Яловий: Ви знаєте, що Закон ви правильно трактуєте, але в межах міста сказано, що берегова зона визначається береговою лінією. І приймає рішення на підставі інженерних обґрунтувань остаточно міська рада, де проходе берегова лінія.

Карабаєв: Головний архітектор міста, який відповідає за ці питання, дав негативний висновок.

Гіщак: Це питання вивчалось дійсно комісією Ялового з залученням всіх водних спеціалістів,

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 03 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

є цілі теоретичні дослідження. Розроблений проект берегозахисної і доказано, що вона там виконана на острові, що там не діє 100 м і 50 м. Це підтверджено басейним управлінням,  Міністерством екології, Інститутом держави і права, прокуратурою, і "Плесом" і т.д. Залишається ще затвердження Анатолія Миколайовича, який водний спеціаліст і ваш. Це розбиралося вже десятки разів і це все підтверджено. Є проект.

Головуючий: Це питання внесено до порядку денного, перенесено на 27. Я прошу його включити до порядку денного, а там будемо дивитися, приймати рішення,  будуть голосувати або ні.  По цим питанням все.

 

По питанням власності - 8 пунктів. Чи є зауваження?

Прошу, Закревська.

Закревська: Я хочу попросити внести до порядку денного одне питання. Воно пройшло комісію з питань власності ще 10 числа, але чогось воно до сих пір не опрацьовано юристами. Тобто при умові, що воно буде опрацьовано юристами, включити до порядку денного питання "Про надання дозволу на реконструкцію споруд комплексу атракціонів, будівлі каси № 1, будівлі каси № 2 та будівлі складу лижної бази парку культури та відпочинку "Гідропарк" у Дніпровському районі м. Києва". Комісія з питань власності не заперечує.

Головуючий: Юридична служба, у вас на розгляді? Є пропозиція включити до порядку денного. Заперечень немає.

 

Про питання містобудування немає заперечень? Два питання стоять.

Прошу, Головач, потім Черніков.

Черніков:  Я до голови чи в.о. голови комісії про затвердження схеми планування частини території детального планування району Голосіївського адміністративного району. Я щось не пам"ятаю, щоб ми на сесії затверджували такого роду плани. Чим це викликано, затвердження детального планування на сесії? Це прецедент, що за цим і для чого це?

Головуючий: Поясніть, Головач.

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 06 м 50 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Головач: Нам треба прийняти в цілому по м. Києву і протокольно давалось доручення ГоловАПУ "Про затвердження схем планування територій м. Києва". Відповідно до Закону "Про планування і забудову територій" ми таке рішення зобов"язані прийняти. Але ми ще рік тому прийняли рішення про розробку містобудівної документації, де там цілий перелік різних видів містобудівної документації затвердили. В тому числі і з цього питання було затверджено. Тому воно вже йде так, як у нас було прийнято в попередніх рішеннях. Тому є прохання, вже ті речі, які напрацьовані, розроблені і мають позитивне значення, в принципі їх розглядати разом з тим, все таке дійсно треба рухатись комплексно. Я тут підтримую, не заперечую.

Яловий: Це не пов"язано з межами м. Києва і території області.

Новак: Це дійсно частинка великого питання. Якщо зараз кожна зацікавлена організація або кожний забудовник, який хоче будувати в певному районі, і казати, що там ці детальні плани "Про планування" затверджені, почнуть нас завалювати от такими окремими рішеннями, ми так загинемо на сесії, коли будемо розглядати окремі. Треба знімати і розглядати конкретно по кожному району в цілому, коли ми будемо бачити цілісну картину взагалі всього району. А так не можна, тому що ми просто потонемо в таких рішеннях.

Черніков: Я хочу зробити зауваження: в їх планах забудови, які ми затверджували, в правилах цього не передбачено. Там передбачено саме комплексне, районне, а не часткове затвердження. Тому я не розумію, чому ми такі виключення робимо? Питання має бути розглядане в цілому по району, але у нас є правила забудови міста.

Яловий: Прошу, Головач.

Головач: Ми на президії можемо висловити протокольно зауваження ті, які є. Ми знімати не можемо, а висловити так. І я погоджуюсь з зауваженнями, що звучать. Дійсно ми повинні прийняти рішення "Про розробку

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 09 м 50 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

схем планування територій м. Києва", і ми не повинні прив"язувати до адміністративної одиниці. Вона не є характерною для містобудівних рішень. Наприклад, Хрещатик. Половина Хрещатика одного району, половина іншого. Питання повинно йти в цілому про м. Київ і не говорити Голосіївський, дайте тоді весь Голосіївський. Повинно йти по відповідним територіям. В мене прохання його не знімати.

Яловий: Прошу, Карабаєв.

Карабаєв: Це дуже важливий проект рішення, який ніхто не бачив на комісії. На нашій комісії ми його не бачили. Хотілось би бачити.

Ми в даному випадку порушуємо ті рішення, які ми вже приймали. Ці проекти рішення підлягають обов"язковому погодженню з громадськістю у відповідності з тими рішеннями, які ми приймали.

Такі хаотичні внесення таких рішень, вони виводять роботу нашої сесії до якихось гострих кутів. Як можна виносити на сесію, коли воно не розглянуто в комісіях?

Яловий: Розглянуло дві комісії, вивчайте.

Головач: ...Підстав вносити зміни, доповнення з приводу участі громадськості немає. Пропоную на сесії надати інформацію з приводу прийнятих рішень.

Яловий: Готуйте від комісії інформацію.

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 12 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Гуленко: Я хочу внести до порядку денного слідуючі питання: про передачу громадянам у приватну власність земельних ділянок, вони набирають.

Головуючий: А яке це питання має до містобудування? Я по містобудуванню.

Гуленко: Вибачте.

Головуючий: По цьому розділу немає.

 

Переходимо до земельних питань. Прошу, Гуленко.

Гуленко: "Про передачу громадянам у приватну власність земельних ділянок". Їх порядку 30, ще набираються. Ми строчку цю записуємо.

"Передача у приватну власність для ведення садівництва".

Пункт 69 порядку денного нашого. Нам потрібно визначитися, тому що ми його знімали вже з сесії. Це церква Християн Віри Євангельської. Розглядала комісія по екології (Карабаєв) і дали негативний висновок з цього приводу. Порядку 600 підписів, які проти будівництва цієї церкви на вул. Відпочинку, 5. Такий документ є.

Пункт 92 - просто технічно, коли друкували, написали в п. 92 цю компанію по вул. Старонаводницькій. Там потрібно було компанія "Віртусь". Цей проект рішення розданий, розмножений, це технічна помилка.

На комісії вчора розглядалося питання, яке вніс депутат Легеза, "Про внесення змін та доповнень до рішення № 473/3049 "Про передачу окремих повноважень районним радам". Мова йде про ці 20 кв. м  під ці кіоски. Пропонується п. 2 рішення викласти у такій редакції: він не розповсюджується на об"єкти, розміщені до прийняття цього

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 15 м 50 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

рішення, яке я озвучив від 30.06.2005 року.

Яловий: Всі рішення по рішенням райрад, які діючі є павільйони, то питання по 20 м, яке було прийняте, їх не стосується, а ми говоримо. А про нові, які будуть установлюватись, це обмеження дії.

Черніков: Я по п.69 просто хочу зауважити. Було доручення ваше особисте і погоджене президією ще 3 місяці тому, після засідання комісії, яку очолює Карабаєв, щодо підготовки проекту рішення Київради "Про відмову головній канцелярії ВЦСХВЄП щодо землевідводу по вул. Відпочинку, 5". Таке доручення, на жаль, на сьогодні управлінням виконавчого органу не виконано. Я прошу повторити це доручення з тим, щоб рішення щодо відмови було винесено на цю сесію.

Яловий: Протокольно. Я прошу вас підготувати на 27 жовтня замість цього проекту рішення проект про відмову.

Новак: Гуленко озвучив, що буде продаж, але конкретних рішень по продажу немає. Де вони?

Гуленко: Тут є одне питання, яке повністю пройшло і повністю всіма завізовано, "Енеїда". Його можна включити.

 

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 18 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Прошу, Мартинюк.

Мартинюк: Я просив би включити до порядку денного питання про виділення земельної ділянки компанії "Екрос". Справа в тому, що ще з лютого я знімав двічі це питання, котре виносилося на сесію міської ради, із-за того, що були дуже великі заперечення з боку виборців. Сьогодні ці заперечення зняті, там зовсім невеличка ділянка, десь біля 1 сотки (зараз справу принесуть), тому я просив би включити. З Гуленком ми погодили це питання, воно повинно було бути. Із технічних причин воно просто не внеслося, тому я просив би ...

Головуючий: Яка фірма?

Мартинюк: "Екрос", по вул. Толстого. У нас такі були питання, вони виникали досить ...

Головуючий: Питання, дійсно, виносилося, воно готове, двічі знімалося депутатом Мартинюком, ми йшли йому назустріч. Сьогодні він це питання повертає, питання врегульоване.

Заперечень не буде.

Які ще зауваження будуть? Бачу Товстого, Тарнопільського, Арканову.

Доповідач: Крім продажу у нас є ще питання, які ми просили б внести. Комісію вони пройшли.

Головуючий: Давайте ми пройдемо по сторінкам. Прошу ще додатково.

Доповідач: Питання, пов"язані з рішеннями судовими, виконавчою службою. Ми просили б внести, у нас є два таких рішення: це по приватній особі Рудіч. Там є рішення суду і ми маємо на цій сесій прийняти, щоб виконати це. І Попович і Буряк - це визначення часток. Розглядала комісія.

Головуючий: не буде заперечень по судовим позовам?

Доповідач: І є ще два об"єкта, вони пов"язані з продажем, наданням розстрочки. Рішення прийнято про продаж земельної ділянки, але вони звернулися ...

Головуючий: У вас же записаний пункт про продаж. Ви оформляйте і роздавайте депутатам. В рамках цього пункту перелік і ваші пропозиції конкретні, а сесія буде вирішувати.

Доповідач: І посольство США. Я хотів би попередити, що ще не готові матеріали, але сьогодні була зустріч у міського голови і нам дали доручення ...

Головуючий: В мене є прохання підтримати пропозицію по продажу земельної ділянки посольству США. Вже кілька років це питання висить у повітрі. ... Це мова йде про вул. Танкову, куди буде перенесено посольство. Після перенесення посольства, там

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 21 м 50 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

ми прийняли рішення про зауваження посольства і про нашу позицію. На сьогоднішній день, так як в нас відсутня муніципальна міліція, ніхто його не виконує. Хто бажає пікетувати, йдіть пікетуйте.

Ми звертались з вами до МЗС, ми писали звернення. Все це є. Сьогодні держдеп прийняв рішення, виділив кошти і нам треба, чим скоріше ми знімемо питання про їх переселення туди, тим скоріше знімемо питання по Коцюбинського.

Арканова: П.29 "Про передачу ТОВ "Ольга-Трейнінг". Сирецька, 33 у Подільському районі. В мене є пакунок документів, люди проти, вже після того, як приймається рішення. І п.61.

Яловий: Я прошу п.29 і п.61 до сесії вивчити. Протокольно.

Тарнопольський: Наявне майно у підприємства, і на період дії договору оренди майна ми повинні укласти договір оренди земельної ділянки, це в межах діючого підприємства.

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 24 м 50 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Карабаєв: Є порядок внесення змін до Програми розвитку зеленої зони в м. Києві. Ми тільки цю Програму прийняли. Ми вже вносимо зміни. Давайте ми розглянемо, так як це передбачено рішенням Київради, і тоді винесемо на сесію.

Яловий: Тут є подання. Протокольне доручення комісії Карабаєва. Довивчити.

Карабаєв: 115 га, ми повинні розуміти, про що йде мова.

Яловий: Я вважаю теж, що це питання потрібно зняти.

Скосар: Мова йде про викуп земельної ділянки. 40 млн. авансу, і якщо нам не потрібні гроші, то можна знімати.

Яловий: Такі гроші нам не потрібні. Там є цілий ряд питань. Воно оформлене, але я вважаю, що це питання треба зняти.

 

 

   <---   18 Октября  14 ч 27 м 50 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

Знімемо на сесії.

Головуючий: Це питання будемо знімати, навіть не дивлячись на те, хто пропонує і куди пропонує. Погоджень немає і багато чого іншого немає, тому йдемо далі.

З 73 по 83 є запитання? Немає.

З 84 по 92. Пункт 92 - замінили тут. ... Дуже тихо ...

Карабаєв: ... Прийняли рішення що програму зелених зон ми змінюємо тільки у певному порядку, давайте вирішувати. 85 га - знову ж земля "Зеленбуду". Я розумію, що Головкиївміськбуд - це поважна організація, але 85 га зеленої зони.

Головуючий: Прошу це питання уважно подивиться ще раз комісіям. А що у нас відведено це питання у зелену зону?

Закревська: Це територія нашого розсадника "Теремки". Виноситься його база вся за межі м. Києва. Там погоджено місце розташування вже житлового масиву, тобто було прийнято рішення ще у минулому скликанні нами, а зараз вже розроблена документація і йде надання земельної ділянки. Тобто це не є та зелена зона, яка може бути затверджена у цьому плані.

Головуючий: По великому рахунку я з вами згоден, тому що сьогодні взагалі можна припинити все будівництво в м. Києві.

... Шум з зали ...

Карабаєв: ... Дуже тихо ... не роблять свої зауваження на етапі підготовки. Я повинен про це знати, що 85 га не повинно було входити в ту програму, а вони зарезервовані під  житловий масив, чи хто це повинен був знати? Якщо вже внесли, то що тепер?

Головуючий: А тепер ми помилки, які зробили, будемо виправляти.

 

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 30 м 50 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Коли приймали рішення, не всі депутати вникали в цю суть. Ця територія була в минулому генплані перспективною для забудови.

Гуленко: Ця територія знаходиться на Теремках, де буде будуватись масив. За окружною дорогою, там де "Метро" і "Епіцентр". Там знаходиться комунальне підприємство наше, "Яворильський" - його один з підрозділів. В даному разі Поляченко в Мотовиловці будує це підприємство. Переносить туди все, це не зелена зона. Це розсадник, який вирощують посадочний матеріал. Рішення прийнято ще в тому скликанні.

Новак: Там дійсно находиться зелена зона, якщо там будують церкву, це зелена зона вздовж проїзної частини. Перехрестя доріг, як там взагалі може стояти церква?

Яловий: П.87, провірте це питання, якщо була робоча група, то де заключення?

Гуленко: Воно не набрало голосів. Робочої групи не було. Читайте Регламент.

Яловий: А чого ми не створили робочу групу?

 

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 33 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Карабаєв буде доповідати і Гуленко по даному питанню.

Новак: 93 і 94.

Головуючий: 93 - про передачу установі 28 управління ... робіт земельних ділянок для будівництва житлового комплексу ... на вул. Польській у Дарницькому районі. І 94 - це  вул. Бориспільська, 30-а, 40.

Новак: Справа в тому, що це мікрорайон військового містечка Рембаза. Повністю всі будинки, практично всі, передані зараз на баланс комунальної власності м. Києва, а землі чомусь залишаються військовими. Якщо передані будинки, я так розумію, що управління земельних ресурсів повинно було вивчити питання, яким чином можуть землі інші залишатися міжбудинкові і т.д. у віданні Міністерства оборони. І до речі, ті будинки, які будує Міністерство оборони, не відповідають взагалі ніякому архітектурному стилю і естетиці цього мікрорайону. Кожний будує, як йому захочеться, тому що відсутні плани детального планування і я кажу, що архітектурний облік абсолютно не відповідає ніяким сучасним стандартам,  те, що вони будують.

Головуючий: Прошу протокольне доручення: Присяжнюку, архітектурному управлінню нашому підготувати на сесію і доповісти по питанню 93 і 94. Протокольне доручення довести сьогодні до Присяжнюка.

Які ще є запитання?

Гуленко: ...  порядок денний, де на минулій сесії були протокольні доручення. Регламент каже слідуюче, що якщо питання не проголосоване, воно по Регламенту вноситься на наступну сесію. Як бути з цими, де протокольні доручення, а такі проекти рішень у нас є ще з березня місяця.

Головуючий: Треба вносити на розгляд і робити висновки.

Гуленко: Тоді депутат Товстий піднімається і каже,

Головуючий: Вони праві, тому що питання було внесено, не набрало чинності, воно було перенесено, не було, можливо, всіх депутатів. Як правило, створюється робоча група, і якщо робоча група не голосувала ...

Гуленко: Робоча група протоколу не надала до цього часу.

Головуючий: Не надала, значить треба зробити зауваження робочій групі і готувати або рішення про відмову вашій комісії, якщо не набрала, або повторно ставити на голосування, а після цього готувати відмову. Послідовність повинна бути роботи з такими рішеннями.

Гуленко: На слідуючу сесію я внесу всі рішення, які є.

Головуючий: Прошу, Товстий.

Товстий: Я повернусь до минулої сесії, Гуленко знає.

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 36 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

 

Було доручення вам запросити Слободяна до міського голови по питанню ділянки по продажу пивзаводу.

Ми залишились, міський голова сказав: запросіть Слободяна. Я прошу, ви це доручення по "Автомобілісту" виконайте.

Яловий: По "Автомобілісту" і по пивзаводу. Ми дивились ці розрахунки. Подивіться уважно по продажу землі. Треба запросити і прийняти рішення.

Товстий: Справа А-1668 "Автомобіліст". Це є протокольне доручення. Я не можу нікого туди витягнути, ні Бідного. Я сам туди сьогодні виїжджав.

Яловий: Це де "Автомобіліст"?

Товстий: Це полуострів. Там абсолютно в такому стані ця зелена зона бути не може.

Яловий: Треба подивитись дане рішення, там можна відвести тільки 12 соток землі.

Товстий: А 12 соток і відводиться під забудову.

Яловий: А все інше є. 100 м від уріза води відводити не можна. Там тільки можна створити зелену зону. Це прибережна зона.

Товстий: Так в рішенні записано. У нас була "Національна кінематика".

Гуленко: Це Бідний. Він категорично заперечує. На сесії сказав, що про відмову потрібно рішення готувати, це було таке. Було доручення Головного управлінню, нехай готують другий проект з цього приводу - відмовити. Там створена робоча група під керівництвом Бідного.

Яловий: Товстий входить теж в робочу групу. Тормошіть Бідного по цьому питанню, він теж в робочій групі. Там треба бути уважними в цій ситуації. Якщо там повинна відводитись земля, то вона повинна відводитись тільки в межах того, що може бути під будівництвом, інше повинно розглядатись тільки в оренду.

Товстий: Була на сесії "Національна кінематика". Міський голова сказав, що я особисто поїду подивлюсь. Я їздив, дивився, рішення прийнято позитивно. Я прошу, щоб воно було на цій сесії.

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 39 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Яловий: Прошу, ще раз подивіться уважно по кінематиці. Є позитивне погодження відведення голови?... Немає.

Вивчайте це питання. Я тільки одне думаю. Чому ви опікуєтесь цим питанням.

Товстий: Коли ще Легеза був, я був тоді в робочій групі, виїжджав туди, давав пропозиції свої. І зараз мене ці люди просто беруть, що я їм став наперекор.

Яловий: Чому ви так опікуєтесь цим рішенням? Я маю право на фантазію?

Товстий: Не маєте, тому що я бачу що ви думаєте.

Яловий: Так. Приймається рішення, відводиться земля, потім приймається рішення "Про акціонування кінематики". Після прийняття цього рішення, що ми вже мали багато прикладів в нашому місті, коли акціонувалось, ліквідується підприємство, створюється на цьому місці нова структура і вона працює. Я не проти, але треба подивитись ще раз. Робоча група є, працюйте.

Карабаєв: Можна  я дам пояснення? Гуленко, підтримайте мене, тому що ми разом з вами були з головою на "Кінематиці". Там, дійсно територія, половина якої займається якимось приватними структурами, які ніякого відношення до цієї кінематики не мають. Там є якась оренда під якісь станції технічного обслуговування і т.д.

Яловий: Обліплять цю кінематику з усіх боків. Заправками, станціями технічного обслуговування.

Карабаєв: Ще частина в залі в занедбаному якомусь стані. Омельченко дав чітке доручення службам міським визначитись, що там, на якій підставі воно відбувається і дати пропозиції щодо вилучення тих ділянок, які використовуються не за призначенням, з цього відводу. Таке було доручення. Звідки зараз інформація про те, що все погоджено.

Яловий: Я б по наружному периметру відступив би 3-4 м, а от той газон залишив би в загальному користуванні міста.

Там від тротуару до будинку 50 м, то я задаю собі питання: для чого їм 50 м?

Товстий: Вони не відводять від тротуару до будинку.

Яловий: Треба вивчати.

 

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 42 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

 

"Діалір"  ми не розглядаємо?

Яловий: По "Діаліру" підготуйте рішення про відмову. Де Тарнопольський? Чому ви не готуєте про відмову "Діаліру"? Чого ми постійно повертаємось до цього питання?

Яловий: Вже Бідний виступав 10 раз, каже відмовити. Ми знову повертаємось до цього питання. Готуйте.

Товстий: В нас залишилось нерозглянуте і невирішене питання Д-04118 по "Гармонії Люкс".

Нехай Гуленко вирішує з головою.

Завод "Стінових матеріалів і конструкцій". Чого це питання не попало в порядок денний? Всі питання зняті там.

Теж саме стосується справи Д-0414, вул. Глибочицька, ЗАТ "Київміськбуд-1".

Прошу вас включити додатково. Осталась віза юристів.

Справа А-2074, це Дарницька райрада, Харківське шосе.

Справа Д-1146, в самому в.о., Київське будівельне підприємство №3.

Справа Д-0265, це продаж, ділянка на Оболоні, вул. Лебединська, 6, ВАТ "Либідь-1".

Справа А-3794, це експлуатація.

Справа А-6183, А-6917, експлуатація. Справи пройшли одну і другу комісію.

Яловий: Прошу, Гуленко.

Гуленко: В мене одне запитання. По стіновим панелям. Воно юристами завізовано? Вчора ми розглянули на комісії. Регламент каже слідуюче: якщо сьогодні всі справи, які розглянуті комісією, вони завізовані по Регламенту, вони попадають на сесію. Комісія прийняла рішення.

 

 

 

  <---   18 Октября  14 ч 45 м 50 с  ----   Второй стенограф   --->

 

 

  Яловий: Товстий, у мене до вас одне прохання. Я розумію, що бувають якісь ситуації, коли щось не так зроблено. Чому ви не можете працювати з Гуленком, з комісією?

Чому вчора не підійшли?

Гуленко: Регламент каже, що якщо сьогодні до кінця дня всі здані справи готові, вони автоматично входять.

Яловий: До побачення.

 

 

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про звернення Київської міської ради до Президента України щодо вжиття невідкладних заходів спрямованих на визволення українських військовополонених із російського полону
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КАПІТАЛ ПРОДАКШН ПЛЮС» земельної ділянки в оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на вул. Сім'ї Кульженків, 14 в Оболонському районі міста Києва (344463577)
  • Про звернення Київської міської ради до Голови Верховної Ради України щодо термінового вирішення питання захисту енергетичної інфраструктури
  • Про викуп земельних ділянок та об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені для суспільних потреб
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року № 4550/4591 «Про Порядок використання коштів Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців в умовах воєнного стану»
  • Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВШ-26» земельної ділянки в оренду для експлуатації та обслуговування павільйону і торговельного майданчика на вул. Вишгородській, 26/2 в Оболонському районі міста Києва (241312950)
  • Про передачу ПІДПРИЄМСТВУ «ВЕРТИКАЛЬ» «БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «ДЗВІН НАДІЇ» земельної ділянки в оренду для будівництва, експлуатації та обслуговування індивідуальних будинків котеджного типу у пров. Лозовому, 5 у Деснянському районі міста Києва (459447898)
  • Про стабілізацію фінансового стану приватного акціонерного товариства «Холдингова компанія «Київміськбуд» шляхом збільшення статутного капіталу
  • Про звернення Київської міської ради до міст-побратимів міста Києва щодо підтримки та імплементації Плану перемоги України, представленого Президентом України
  • Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель (590253032)