
Президія 15.12.2005
<--- 15 Декабря 14 ч 31 м 03 с ---- Третий стенограф --->
Яловий: ... Присяжнюк - є, Поляченко - не бачу. Хто комісію Поляченка представляє? Головач представляє. Гуленко - є, Дейнега - є, Бойчук - є, Дрозденко - немає, Салюта - немає, Черніков - є, Ганна Василівна - є, Березніков - є, Пилипишин - їде, Карабаєв - є, Гриненко - немає. Головач - є, Зубко - є, Борисов - відсутній, Пилипишин - відсутній, Овчара - немає, Мартинюк - відсутній, Новак - є, Євлах - немає, Георгієвського немає.
Більшість є, остальні в дорозі.
<--- 15 Декабря 14 ч 34 м 03 с ---- Второй стенограф ---->
Починаємо нашу роботу. Вам наданий проект порядку денного пленарного засідання, яке буде проводитись до кінця року, тому що часу немає.
Ми з вами на минулому засіданні президії затвердили порядок денний завтрашнього презентаційного засідання, де буде розглядатись бюджет м. Києва на 2006 рік, програма соціально-економічного та культурного розвитку, внесення змін та доповнень до рішення Київради "Про бюджет м. Києва" і відповідне внесення змін в програму соціально-економічного та культурного розвитку. А також проект рішення про прийняття до розгляду проекту рішення "Про бюджет м. Києва", "Про програму соціально-економічного розвитку", весь цей блок і крім того, ми з вами домовились розглянути два земельних питання. По Хрещатику, 36 і домовились розглянути з вами про Київську міську територіально-виборчу комісію завтра. Нам необхідно окремим пунктом завтра утворити лічильну комісію, тому що будуть голосування на другому поверсі. Про виконання запитів ми не виносили на завтрашній день і мостовий перехід, по будівництву, "Про винесення з траси будівництва Подільського мостового переходу через
<--- 15 Декабря 14 ч 37 м 03 с ---- Третий стенограф --->
річку Дніпро частини садових ділянок Русанівських та Воскресенських садів".
Це я завтрашній день опрацьовую, щоб ми спокійно перейшли далі по порядку денному. Прошу.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: По мостовому переходу. Про винесення з траси будівництва Подільського мостового переходу через ріку Дніпр у м. Києві та лінії Київського метрополітену частини садових ділянок Русанівських та Воскресенських садів. Доповідає Гуленко. Це 21-е. Це всі питання, які по завтрашньому дню.
Прошу, Кривонос.
Кривонос: У зв"язку з тим, що ідуть політичні такі дебати по прийнятому рішенню - затвердження плану детального планування, Степана Сагайдака, 101, то пропоную внести зміни до цього пункту і в п.1 після слів "згідно з додатком" добавити слова "детального плану території в частині забудови першої черги будівництва на земельній ділянці площею 21,52 га".
Яловий: Чим це викликано?
Кривонос: Це викликано тим, що люди, які розташовані там, приватна забудова, дачі, думають, що їх будуть зносити. Так, щоб вони не думали, що їх будуть зносити, а іде тільки в першу чергу про перенос заводу. Просто внести зміни.
Яловий: Я думаю, що це важливо.
Кривонос: Це суттєво, тому що там йдуть зараз політичні питання, мітинги, хтось спекулює на цьому, щоб зняти ці питання. Прошу завтра...
Яловий: Тобто ми дачі не трогаємо. Щоб люди знали, що цього не відбувається. Не буде заперечень?
По завтрашньому дню більше питань немає.
На останній президії я прочитав, ми домовилися розглянути бюджет, презентація бюджету і плану соціально-економічного, депутатські 100 тис., внести корективи відповідно в бюджет 2005 року і соціально-економічного, земельну ділянку під Київрадою розглянути і зміни, які сказав Кривонос, плюс територіальну комісію розглянути і лічильну комісію створити, і Русанівські сади у зв"язку з будівництвом метрополітену.
<--- 15 Декабря 14 ч 40 м 03 с ---- Седьмой стенограф --->
Дейнега: В цьому залі чи на першому поверсі?
Яловий: На першому поверсі. Ми не входимо далі в порядок денний з іншими питаннями. Якщо буде необхідність, перейдемо сюди. Інших питань ми не планували, ми не розглядали на президії, тільки сьогодні розглядаємо земельні питання. Сьогодні ми розглядаємо те, що на 22 число і вул. Хрещатик, як закріплення за Київрадою, за ШЕДом Шевченківського району - це в одному блоці.
Новак: В територіальну виборчу комісію, то там по закону тільки подання до 20, а комісія створюється до 25, тому ми не можемо завтра приймати рішення, тому що подання до членів виборчої комісії до 20 числа включно по закону. Ні, створення до 25 числа. а подання - до 20.
Яловий: Створення - можна йти вже сьогодні.
Новак: Не можна, там по закону написано.
Яловий: Юристи, я прошу, дайте пояснення мені.
Доповідач: Територіальні виборчі комісії відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" формуються відповідно сільською, селищною, міською радою не пізніше, як за 90 днів до дня виборів, у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше 8 і не більше 25 осіб. Тобто на сьогодні Київська міська рада має право прийняти рішення про створення виборчої комісії, виходячи з того, що кількість осіб, які пропонують взяти участь у територіальній виборчій комісії, менша, ніж 25.
Яловий: Чому ми це робимо? Я поясню, в чому проблема може виникнути в подальшому.
Сьогодні ми хочемо, в принципі, у нас подано, здається, 18 заявок. По новому закону від 8 до 15. Якщо більше 15, проводиться все інше жеребкуванням: і голова комісії, і
<--- 15 Декабря 14 ч 43 м 03 с ---- Третий стенограф --->
заступник, і секретар, і член. Тобто 18 є чоловік - жеребкуванням. Троє хтось випадуть. Хто випаде? Це ніхто не знає. Тому, щоб уникнути цієї ситуації, так як закон ще не підписаний новий, ми діємо по старому закону. Проконсультувалися в юридичній службі ЦВК і ЦВК радить нам зробити це до того, як буде підписаний закон, тому що всі інші пропозиції вносить міський голова.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Прошу, Щербаков.
Щербаков: Новий закон, чинна редакція передбачає такий порядок при формуванні міської та районної в місті виборчих комісій. Два етапи:
1. Формуються комісії за поданням політичних партій (блоків). І це подання повинно бути зроблено не пізніше ніж за 95 днів. Це останній термін - 20 грудня.
Далі. Встановлена відповідна місцева рада, тобто Київська міська і районні в місті Києві, повинні прийняти не пізніше рішення про створення. Не пізніше ніж за 90 днів. Тобто останній термін прийняття Київрадою рішення - 25 грудня.
Таким чином, якщо брати до уваги тільки за 95 днів, то можна за 120. І влітку було сформувати. Але тим самим було порушено права тих суб’єктів виборчого процесу - суб’єктів подання, які мають право, визначене в законі. І останній термін подання, право це закінчується, 20 грудня.
Таким чином, міська рада може прийняти будь-який день і навіть сьогодні. А взагалі наша рада - це особлива рада. Але будь-яка особа, суб’єкт виборчого процесу, яка не реалізувала своє право, вона вважатиме, і буде це правильно, що її права порушені. І звернувшись до суду, вона буде вимагати скасування рішення.
<--- 15 Декабря 14 ч 46 м 03 с ---- Третий стенограф --->
Яловий: Сьогодні порушуються не тільки ці.
Ви, коли говорили на цю тему, як юрист, який вивчив це питання, ви підкреслили - у відповідності до нового закону. Ми знаємо, що новий закон чинності не набрав.
Щербаков: Я сказав - чинна редакція нового закону. Новий закон, я мав на увазі, який був прийнятий в цьому році. Це для мене новий закон.
Яловий: Я маю на увазі той закон, в який вже вносились зміни місяць назад. Чинний закон.
Щербаков: Зараз є закон, чинний закон.
Яловий: Не той, що повинен буде ще, а той, що діяв.
Щербаков: Я ж сказав - чинна редакція закону. Але ті зміни, вони там строки не змінюють.
Яловий: Тоді дійсно виходить так, що за 95 днів.
Щербаков: З 94 по 90 день ми маємо право.
Яловий: Я зрозумів, що головна причина в тому, що якась партія надумає подати. В неї право це є за 95 днів зробити, максимум. То вона втрачає це право і тому може виникнути спірне питання.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Тоді треба питання зняти з порядку денного. Тобто воно залишається, але, можливо, ми спеціально зберемося 21 числа.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Добре, мені зрозуміло за затримку. Ідемо далі.
По завтрашньому дню вам все зрозуміло?
Ідемо тоді по загальному порядку денному, який вам розданий.
Прошу, Товстий, 44.
<--- 15 Декабря 14 ч 49 м 03 с ---- Седьмой стенограф --->
Товстий: Я дивлюся, у нас скільки питань зараз. Перше, що я пропоную, максимально зблокувати питання. Може винести в рішенні по 2-3, можна більше. Ми колись приймали земельні рішення одним блоком, але там було декілька (6-7, а може й 20) пунктів, це друге. І третє, я прошу зняти ці, що ми показуємо земельні ділянки, фотографії і т.д., через те, що у нас тут багато депутатів, вони ж не працюють на протязі того часу, який потрібно в президіях, на комісії і т.д., а прозрівають тут, ми не встигаємо масу питань. Подивіться, скільки у Гуленка лежить кадастрових справ.
Яловий: Якщо ми показували фотографії і почали з вами років два назад, або три, ще краще, у нас би сьогодні було б набагато спокійніше і нормальне життя, тому що, якби побачили кияни, що ми наприймали, або тут депутати бачили, що приймають, багато б рішень і не було б, які сьогодні викликають такі реакції, які є, про які Ганна Василівна розповідає, про Шамрила, що там робилося і т. ін.
Тому я думаю, що, якщо ми вже зробили це, то його повинні показувати - це перше. По-друге, я не розумію, це я прошу, Миколо Васильовичу, вас, хто дав право окупірувати телевізійний показ. Я вибачаюся, Ганно Василівно, що посилаюсь на вас, тому що Ганна Василівна мене звинуватила, що я дав команду купірувати її запит. Я цього не робив, тому мене це обурює, не в плані її, вона має право на таку заяву, і правильно робить. Мене цікавить, хто дав право викупірувати щось із телепередач?
Я тільки одне просив би, щоб там, де депутат ... (хтось зіває, хтось якісь речі робить), щоб не показувати таких речей, а в іншому всьому, то ми повинні повністю показувати.
<--- 15 Декабря 14 ч 52 м 03 с ---- Третий стенограф --->
Яловий: Найдіть Ткачука і попередьте, що це позиція президії, і нехай з цим не грається. Це якраз те питання гласності, і про яке ми добивалися з вами.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Я просив би це відслідковувати і не допускати більше.
Прошу, Головач.
Головач: Ми такі цікаві речі обговорюємо, що Олександр Олександрович сказав, той запропонував, шукаємо крайнього. Ми ж рішення прийняли про порядок висвітлення.
Яловий: Є рішення Київської міської ради.
Головач: Так нехай керуються цим рішенням.
Яловий: Я переконаний, що Олександр Олександрович керувався найкращими побажаннями в тому, щоб це було більш динамічно, можливо об"єднати і т.д. Але він же не мав на увазі щось приховувати від виборців і т. ін.
Головач: Я дійсно проти, коли ми на сесії починаємо розглядати поверховість, щільність забудови і все інше. Тут воно зразу видно. Ми на сесії повинні були вже давно прозонувати місто і встановити щільність, поверховість забудови. І всьому народу видно, що тут ми, як архітектори, проводимо містобудівну раду, обговорюємо як воно буде, наприклад, в архітектурно-містобудівному плані розташовано. Це зразу видно, що ми замість того, щоб займатися питаннями, прозонувати Київ, території, ми конкретну ділянку тут, як на містобудівній раді.
Яловий: Це ж, мабуть, питання вашої комісії.
Головач: Абсолютно точно. І воно всім зразу видно. І тому не виникало б питання, що треба все це показувати, якби було зроблено те, що повинно бути зроблено. Але все рівно нехай дивляться.
Яловий: Питань дуже багато. По першій сторінці. З п.1 - 8 - це ми завтра розглядаємо. Ми вже це говорили.
По п.9 - 10 є зауваження?
Доповідач: Декілька слів, все-таки, щодо трансляції. Насправді я глибоко розумію і з відповідальністю відношуся до питання трансляції. Разом з тим потрібно зрозуміти. Хвилина ефірного часу коштує умовно
<--- 15 Декабря 14 ч 55 м 03 с ---- Седьмой стенограф --->
тисячу гривень. Ми дотуємо наш комунальний телеканал на якусь суму, умовно там 6 млн. Тому, коли вони роблять, купірують, то, мабуть, це не тому, що їм дають якісь вказівки і т.д., а для того, щоб зекономити бюджетні кошти і т.д.
Якщо ми хочемо, щоб ми повністю транслювали всі наші сперечання і містобудівну раду і т.д., то давайте тоді будемо дотувати, чи приймемо, коли ми будемо розглядати бюджет м. Києва, підтримку телеканалу "Київ" не в розмірі 6 млн., а в розмірі 12 млн. і повністю забезпечимо трансляцію, окремо в бюджеті на трансляцію сесій Київради в сумі ... І тоді ми можемо стукати кулаком об стіл і говорити, що ми ж заплатили. Ми мусимо побачити повністю 100% трансляцію. Це було б нормально сприйнято з точки зору економіки.
Яловий: Я вчора включив канал "Рада". Верховна Рада дає пряму трансляцію свого засідання, а потім ще дають в записі, і викладення цієї трансляції. Я розумію, що Верховна Рада для всієї України - це важливо, але, хто рішив, що для киян неважливо дивитися, як працює її виборчий орган, і оцінювати його діяльність у всіх аспектах. Тому я не бачу тут проблем в тому, щоб транслювалось у повному обсязі.
Матіко-Бубнова: Можливо, я помиляюся, а може ми й всі помиляємося, що ми думаємо, що кияни дуже зараз хочуть дивитися, як ми виділяємо нові земельні ділянки, і дивитися це 2-3 години, де немає зовсім на початку сесії ні заяв, ні те, як виконуються депутатські запити, ні те, як, наприклад, ми вирішили конфліктні питання, абсолютно нічого. І мова не йде про те, що я хочу, щоб такі повні йшли трансляції. Давайте ми взагалі будемо з вами висловлювати таку думку, що нам і не треба ці відеоверсії скорочені, тому що вони не відображають суті справ.
Кияни стояли під мерією і якби, наприклад, вони почули цей запит, коли дивилися сесію, вони знали, що дано протокольне доручення Київським міським головою, якби, звичайно, представники інвестори побачили, що це питання ще остаточно не вирішене, то можна уникнути того конфлікту, який відбувся кілька днів тому на вул. Шамрила, 4-б.
Мені, як депутату, сьогодні дуже боляче вам говорити про те, що
<--- 15 Декабря 14 ч 58 м 03 с ---- Седьмой стенограф --->
кілька днів тому я опинилася на цьому місці. Не застрахований ніхто від такої ситуації, в якій була я. І коли представники органів внутрішніх справ нічого не можуть робити: ні захищати ні нас, ні наших виборців, тому що в них там обов"язок тільки спостерігати. А коли інвестори привели загін "Альфи" і невідомо, хто ще там був одягнений в цивільному одязі, і коли вони почали рвати куртки на моїх ветеранах, на моїх виборцях, коли вони почали штовхати жінок, що жінка потрапила в лікарню, у неї нирку відбили, коли вони почали мене навіть не пропускати на розмову з ними. Мене ніхто не пропускав, як депутата, я показувала посвідчення, я благала всіх відійти в бік - і одну, і другу сторону, я просила, як жінка, як мати, як депутат, і ніхто не реагував зовсім. І це було просто дуже неприємно, коли всі приїхали канали телевізійні, знімали, коли представники всіх політичних партій були і ніхто нічого не міг вдіяти.
Тому відсутність інформації чіткої в наших виборців спричиняє такі конфлікти, які не роблять нам честі з вами. Я думаю, що ми повинні всі замислитися і не думати, що добре, що Бубнова в такій ситуації зараз опинилась. Така ситуація може бути у кожного з вас, і вас будуть вважати ні за що у вашому виборчому окрузі. Якщо прийде така сила, як прийшла на Сирець.
Рік - був даний час займатися цим інвесторам з виборцями, був Гриненко в мене в кабінеті присутній, як голова постійної комісії, були представники від інвесторів, були представники від громадськості. Ми дали їм завдання збільшити проект на папері і оголосити це у мікрорайоні. Зібрати всіх виборців, провести громадські слухання - вони нічого не зробили, і вони зініціювали такий конфлікт. Вікторе Захаровичу, наберіться терпіння, я більше вас слухаю на сесії, ніж ви мене.
Тому мова не йде про те, що відеоверсія, йде мова про відображення тих злободенних питань, які хвилюють сьогодні киян. І якщо ми тут інакше вважаємо, то даремно ми тут з вами знаходимося.
Яловий: Тобто ви за те, щоб трансляція була.
Матіко-Бубнова: За те, щоб відображала всі ті важливі питання сьогодні конфліктні.
Яловий: То вона всі повинна відображати.
Матіко-Бубнова: А якщо ні, якщо не працюють мікрофони, я це вже чую третій раз. Я ходила, навіть, о пів першої ночі на телебачення, коли перший раз така була ситуація. ... Це секретаріат Київради, який за це повинен відповідати, апарат, який має обслуговувати це.
Яловий: А хто сказав, що не працює мікрофон?
Матіко-Бубнова: Таке враження, що це навмисно робиться все.
<--- 15 Декабря 15 ч 01 м 03 с ---- Второй стенограф --->
Бубнова: Не тільки не дали мені, всіх. Зубка не дали, заяви.
Новак: Вони посилаються на те, що у нас закуплена сама найдешевша і неякісна апаратура в Київраді, яка не дозволяє роботи якісні трансляції. Тому, коли в них пропадає звук, то вони повинні вирізати кусок сесії.
Іванченко: Я особисто буду слідкувати, щоб у вас було все нормально. У всіх. Попередьте технічні служби і щоб це обов"язково перевірялось все.
Іванченко: По-перше. Дуже систематично чути від члена фракції "Єдність", члена президії про те, з чим наша колега зіштовхнулась по вул. Шамрила.
Хочу нагадати, що трансляція у нас почалась після рішення, яке ми прийняли 28 грудня 2004 року. Якщо моя колега Матіко-Бубнова хоче, щоб дійсно в нас була вся сесія показувалась, то потрібно внести зміни до цього рішення, а також, як каже Присяжнюк, внести зміни до бюджету. У м. Києва є ліцензія на кабельне мовлення. Ця технологія дозволила нам за мінімальні кошти...
Яловий: Не будемо, обсудили всі проблеми. Ганна Василівна вийшла з партії "Єдність", тому не звинувачуйте її в тому, що вона член партії. І розходження виявились.
По п.9 і 10 є зауваження?
<--- 15 Декабря 15 ч 04 м 03 с ---- Седьмой стенограф ---->
2 сторінка. Питання всі ж важливі. Йдемо далі.
З 11 по 28 - є заперечення?
Пункт 11, про Київську міську територіальну виборчу комісію, ми домовились, що ми її розглядаємо по готовності, як юристи скажуть.
19, 20 і 21 - це на завтрашній день, а всі інші, у вас є зауваження?
Присяжнюк: З точки зору бюджету, всі отримали проект бюджету, члени президії. Це важливо.
Яловий: Вчора зранку лежать проекти бюджету. Я звертаю увагу радників комісій, всіх депутатів і голів комісій. Якщо хтось не отримав, негайно зробіть це.
Присяжнюк: Він вже роздрукований і розданий у всі комісії. Тому, отримайте у себе в комісіях, хай радники вам дадуть чи привезуть додому.
У вівторок у 14.00 в конференц-залі на Шолуденка, 3 буде громадське обговорення, круглий стіл із залученням громадських організацій, бажаючих, депутатів місцевих рад і т.д., до проекту бюджету. Там буде Падалка, Борисов, я буду. Крім того, на сайті КМДА також проект бюджету. Кожен, хто зайде на сайт КМДА, зможе ознайомитись з проектом бюджету.
Яловий: Розділ питання власності.
<--- 15 Декабря 15 ч 07 м 03 с ---- Третий стенограф --->
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Пожежної охорони м. Києва. Хто готував? Бюджетна комісія? Давайте на 22 число тоді.
Прошу, Щербаков.
Щербаков: Ни 22, ни другого числа оно быть не может. Этот вопрос возник по моей инициативе. Я обратился с запытом месяцев 4 - 5 назад, вообщем трижды обращался с запытом. О том, что существует распоряжение головы городской администрации о том, чтобы с нежилых помещений, вернее с инвесторов, за строительство, реконструкцию нежилых помещений удерживают 2,5% от сметной стоимости. Сославшись на нормы Закона, я показал, что это неправомерно, незаконно. В результате было доручення скасувати це рішення, підготувати проект розпорядження про скасування цього рішення. У меня это есть.
А дальше получилось очень интересно. То распоряжение, для того, чтобы скасувати, вноситься каким-то третьим, вторым пунктом - скасувати. Там, де стягується 2,5% за строительство, реконструкцию нежилых помещений. Вместо того, чтобы скасувати вообще, то здесь 2,5% на нежилые помещения скасовуется, но 1% на реконструкцию строительства каких-либо объектов вводиться. Это нормально? Я писал запиты депутатские три раза. Мне дали ответ, что будет скасовано это распоряжение, потому что оно противо-законное. Сейчас решением сессии хотят ввести новый налог. Это не только ганьба.
Значит, надо сначала, чтобы отчитались, куда делись 2,5%, которые собирали в течении 10-ти лет, с 1995 года. Куда они делись, 2,5% от сметной стоимости от нежилых помещений. Вводить новый налог никаким образом нельзя, у нас для этого нет права. Поэтому ни 22, ни любого другого числа. Сначала нормальную экспертизу, затем объяснение, почему это должно быть, как это будет. Это вопрос не только бюджетной комиссии, это вопрос вообще всех.
Яловий: Мы уважаем ваше мнение, но есть еще мнение комиссии, есть мнение міського голови. І ми будемо, враховуючи вашу думку, будемо вирішувати, коли і як розглядати.
<--- 15 Декабря 15 ч 10 м 03 с ---- Второй стенограф --->
Новак: Бюджетна комісія розглядала це питання і в нас було зауваження Бабіч, що дійсно цей платіж не є законним, і було рекомендовано, враховуючи, що ми беремо пайову участь, то якщо нам треба будувати пожежне депо, то частину від пайової участі спрямовувати на будівництво пожежних депо, але як наші, а не державні кошти. Тому я пропоную це рішення не знімати, а в ході цього обговорення прийняти рішення, щоб скасувати такий-то пункт розпорядження і взагалі відмінити той платіж, який є дійсно незаконним, тому що ніяким чинним законодавством цей платіж не передбачений. На сьогодні навіть існуючі в розпорядженні він стягується абсолютно незаконно, крім того, не в бюджет міста, а на пожежників, які ніколи не звітуються, коли ці кошти, куди вони йдуть, і вони, взагалі, у них фінансування йде з державного бюджету. Тому я пропоную просто не знімати тільки для того, щоб дати доручення підготувати рішення про відміну сесії.
Яловий: Тобто, це питання потребує обговорення і прийняття його так, як ви говорите, але ж ми можемо... Можуть виникнути варіанти, коли ми скажемо так, ми скасовуємо цей платіж, але на 1% збільшуємо дольові.
Новак: Пожежники здирають величезні суми...
Яловий: Крім п.16, є зауваження? Немає. Тепер п.23 по санаторію.
<--- 15 Декабря 15 ч 13 м 03 с ---- Второй стенограф --->
16 грудня буде два рішення по п.21, один - земельного комітету, а другий - комісії, то тоді я не знаю, кому питання...
Доповідач: Буде один проект.
Яловий: Чому два проекти рішення лежать?
Дутка: Один від Муховикова, а другий від постійної комісії.
Яловий: По п.21 я роблю зауваження вам обом. Відпрацюйте один проект. Це технічна помилка.
По п.20 "Про оформлення комунальному підприємству міського обслуговування земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівель та споруд адміністративного призначення на вул. Хрещатик, 26 у Шевченківському районі". Це пункт повинен бути у відповідності до Закону.
По Закону він повинен оформлятись на Київраду. А в користування передаватись підприємству Київради.
<--- 15 Декабря 15 ч 16 м 03 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: На балансі?
Щербаков: Саме це рішення по землі являється правомірним, тому що земля відводиться тому, у кого знаходиться у користуванні нерухомість. А Київрада може розміщуватись у 10 будинках за різними адресами. У кого нерухомість, у того і земля.
Яловий: Юристи, подивіться, можливо, прийняття рішення на Київраду, а на баланс - госкомобслуговуванню.
Дейнега: Розпорядженням Лисова. Не передати з балансу госкомобслуговуванню. На баланс Київради будинок. А потім відводити землю. Поки цього не буде зроблено, це рішення підготовлено правильно. Тому, що будинок на балансі госкомобслуговування.
Яловий: Сидить комісія по власності, юристи... То ви ж відрегулюйте це питання.
Дейнега: Ми робимо протокольне доручення зараз на Лисова, щоб передати з балансу госкомобслуговуванню...
Яловий: Ви до завтра відпрацюйте це питання.
Дейнега: Сьогодні немає Фоменка, який ці розпорядження балансоутримувача візує. Це за 4 дні можна зробити. Давайте я винесу 22.
Яловий: Юридично проробіть це питання до завтра.
<--- 15 Декабря 15 ч 19 м 03 с ---- Третий стенограф --->
Новак: 19 грудня всі постійні комісії проводять свої засідання, де опрацьовують пропозицію до бюджету. В цілому з боку комісії від кожного окремого депутата, члена комісії.
А 20 грудня уже в кожній постійній комісії призначений час спільного засідання бюджетної комісії, Головного управління економіки, Головного фінансового управління, де вже ці пропозиції розглядаються і беруться до уваги, які вони приносять в паперовому і електронному вигляді.
21-го продовжуються постійні комісії і всі фракції ідуть. Щоб вони звернули увагу і щоб не було, щоб якась комісія не знала, що їй треба приходити.
Яловий: Колеги, зверніть увагу на це розпорядження.
Новак: І сесія 22 буде тільки до 14.00, тому що вже о 15.00 остаточне засідання бюджетної комісії.
І ще по п.25. У мене питання. Як ми можемо розглядати питання утворення місцевої міліції, коли відсутній закон про місцеву міліцію, де немає чіткого розмежування повноважень міліції державної і міліції муніципальної.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Наталія Василівно, влаштовує ця відповідь? Так, покищо на цьому етапі влаштовує.
Я перейшов на третю сторінку. Питання власності з 1 - 12 пункти.
Прошу, Дейнега.
Дейнега: Якщо дозволите, до цих питань, які є 12, ще буде доповнення проектом рішення Київради про внесення змін до рішення Київради у формуванні комунальної власності районної м. Києва. Це одним рішенням буде доповнення.
Яловий: Немає заперечення?
Дейнега: Якщо ще дозволите, то по п.11 - це приватизація. По адресі, тут ще є одне доповнення. Це товариство "Старий Київ", Хрещатик, 52-а, 170 метрів.
Яловий: Приймається? Добре.
Про питання містобудування. Два питання - про внесення змін і про розробку схеми.
Головач: Є ще додаткове питання - містобудівна концепція, реконструкція житлового мікрорайону в межах вулиці Єреванської.
<--- 15 Декабря 15 ч 22 м 03 с ---- Второй стенограф --->
Хто хоче ознайомитись, приходьте в комісію. Воно пройшло містобудівну раду і нашу комісію. Прохання його включити, округ депутата Кривоноса. Це там, де вже надані...
Яловий: Є зауваження. Все пройшло. Немає заперечень? Ідемо далі.
Про питання земелекористування. Це ми включили на завтра. Це ми дивимось весь до кінця місяця. з 1 по 4 є запитання? З 5 по 17, з 18 по 31.
Так, 23 питання. "Про передачу земельної ділянки Берлізовій В.В".
<--- 15 Декабря 15 ч 25 м 03 с ---- Третий стенограф --->
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Запитання Скосара. Чому під невеличке кафе відводиться 36 сотих?
Прошу, Гуленко.
Гуленко: Так опрацьований Головним управлінням земельних ресурсів проект відводу цієї земельної ділянки для реконструкції.
Яловий: Так, вам час на вивчення цього питання.
Прошу.
Доповідач: В неї розроблено проект реконструкції цього магазину. Вона придбала, там був маленький магазин, це в Чапаєвці на трасі, Берлізова. В неї проект реконструкції пройшов містобудівну раду, затверджене все.
Яловий: Я під час перебування в Чапаєвці, був двічі. Там дійсно є кафе і є магазин, який практично один на всю Чапаєвку. Передбачена реконструкція, вже практично завезені будівельні матеріали.
Прошу, Карабаєв.
Карабаєв: На території лікарні, ми забираємо землі в лікарні і віддаємо "Скорботі". Для чого ми це робимо? Це всередині лікарні. Ми не можемо зменшувати територію лікарні. І для чого це робиться? Це п.22.
Яловий: "Скорбота" - це ритуальні.
Карабаєв: Вона знаходиться на території лікарні. Так для чого ми вилучаємо в лікарні землю?
Яловий: Це теж запитання. Нехай користуються цим магазином. А для чого відводити землю?
Доповідач: Вони податок будуть платити. Лікарня від податку звільнена.
Яловий: Тут же написано право...
<--- 15 Декабря 15 ч 28 м 03 с ---- Третий стенограф --->
на три роки.
Прошу, Салюта.
Салюта: Я хотів би сказати, що комісія з питань охорони здоров"я, соціального захисту і разом з екологічною нашою комісією розроблена програма забудови цих місць при лікарні, вільних. Там повинен бути розвиток, по-перше, лікарень йти. Ми залучаємо інвестиції туди через будівництво. А також хочемо побудувати, і зараз вже розпочали цю роботу, будинки для медиків, педагогів, міліції, соціальної сфери. І це якраз п"ятно попадає туди. А зараз знову там поставити крапку. І ми нічого там не зможемо зробити. Я категорично проти цього.
Яловий: Я теж так думаю. Тим більше хворим нагадувати, що тут поруч з вами...
Пункт готовий, але думка комісії. Я прошу врахувати, я думаю, що ми на сесії це питання знімемо. Воно-то оформлене відповідним чином. Я не знаю, які можуть тут буди аргументи для того, щоб його не зняти.
Які ще запитання до п.31?
З п. 32 - 43.
Прошу, Щербаков.
Щербаков: П.36 - це територія заводу "Більшовика" і це вже буде в третій раз розглядатися. Ми казали, що "Більшовик" та інші не повинні до розроблення і затвердження плану реконструкції чи використання території.
Яловий: Так, що робити тоді?
Щербаков: Взятки повертати.
Яловий: Покажіть мені, що за п.36. Взятку не брав. Про що йшла мова? За дорученням Олександра Олександровича,
<--- 15 Декабря 15 ч 31 м 03 с ---- Второй стенограф --->
я зустрівся з керівником у мера міста. Мова йде про кут вул. Артилерійської і просп. Перемоги. Воно не входить, але це кутова. Викуплено у власність приміщення, оформлене. Я дивився ці документи. Мова йде про землю під пятном самого будинку, який викуплений, розміщено ЮМСи. Ми повинні в цілому розглядати всі комплексні підприємства. Але тут, в даному випадку, познайомтесь.
Щербаков: Тут написано 0,5 га землі на території заводу "Більшовик", на 15 років.
Яловий: Там 0,45 сотих під строєнієм. В мене одне прохання до Скосара і ще до тих, хто цікавиться. Виїздіть на місце. Ви переконаєтесь самі, що там немає питань. Там зроблений окремий вихід прямо на вулицю, діюча структура. Структура відома, там немає ніяких секретів.
Гуленко: Там є ще друге питання. Пожежне депо, яке продане. Це два питання, які розглядаються. Я бачив це приміщення. Дійсно, 40 сотих це багато, але це їхня власність, вони викупили, він ставить питання про надання земельної ділянки для експлуатації та реконструкції будівлі. А Щербаков правильно ставить питання, потрібно його вирішити в цілому.
Карабаєв:
<--- 15 Декабря 15 ч 34 м 03 с ---- Третий стенограф --->
Так. П.26. 1 га землі на берегу Десенки для КП.
В нас є комісія з питань етики. Дайте доручення, нехай вона розбереться. Я не збираюся вислуховувати від Віктора Захаровича звинувачення. На ваше ім"я є доповідна з цього приводу.
З-26. Там 1 га землі на берегу річки Десенки. Ми приймали проект детального планування цієї території.
Яловий: Прошу, Гуленко.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Значить, земельний комітет, є зауваження по з-26? У мене тоді прохання, Даніель Таірович, вивчіть. На сесії будьте готові доповісти по цьому.
З п.32 - 43.
Прошу, Новак.
Новак: Я по заводу "Більшовик". Справа в тому, що завод "Більшовик" щороку звертається про надання їм пільги по платі за землю. На сьогоднішній день в них заборгованість біля 8 млн. Створена спеціальна комісія з розгляду, як вирішити питання щодо заборгованості. Справа в тому, що заборгували вони міському бюджету. Ніхто на них не подає до суду за податкову заборгованість. А разом з тим ми роздаємо земельні ділянки. Хоча, якби до них звернутися до суду за несплату, то повинні ці земельні ділянки були б віддати, або м. Києву продати.
<--- 15 Декабря 15 ч 37 м 03 с ---- Второй стенограф --->
Новак: Або порушити проти них процедуру банкрутства. Замість того ми чекаємо, поки його розташують по одному цеху, щоб потім м. Київ нічого не зможе з них взяти і повернути навіть свій борг, який вони нам завинили за плату за землю. Оскільки розпорядженням зараз створюються група щодо вирішення комплексного цього питання, то треба призупинити і зняти це питання.
Яловий: Чому на продаж не поставили?
Новак: Вони майно почали розпродувати. А бюджету не платять.
Яловий: Під пятном будівлі так. А ви ж говорити багато, 40 соток.
Треба продати цю землю їм.
Яловий: з 32 по 43 є запитання? З 44 по 56?
<--- 15 Декабря 15 ч 40 м 02 с ---- Третий стенограф --->
Чітко написано, що про розгляд того і того.
Яловий: 30.11 підписаний.
Гуленко: Тепер наступне. Пише Кулаківський - прошу... Відзиває справу. Що робити?
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Там районного прокурора, міського прокурора. Чий протест?
З зали: Міського і районного.
Яловий: Тоді розберіться до 22 числа. Є ще зауваження з п.44 - 56? По п.42 є зауваження. Пункт 2 - внести зміни до програми зеленої та концепції формування... Є підстави для цього?
Карабаєв: Ніяких підстав немає, ми не розглядали це питання.
Яловий: На підставі чого ви вносите це питання? Які обґрунтування, земельний комітет.
Доповідач: ... Програма не враховує тих звернень і доручень, які опрацьовувалися раніше, до прийняття програми. Є спеціальний пункт, ми записали, бо неможливо було ухватити в роботі, величезна кількість доручень. І в даному випадку, коли підготовлена справа, ми вимушені вносити в неї такі корективи.
Яловий: Тобто ми повинні або погодитися, або не погодитися з цим питанням.
Доповідач: Так, ми повинні вносити. І такий у програмі записаний спеціально по таких питаннях. І це ж проголосована програма...
Яловий: Яка тут територія? Данієль Таірович, подивіться уважно це питання.
З зали: (Дуже тихо).
Яловий: Бажано цього не робити.
<--- 15 Декабря 15 ч 43 м 02 с ---- Второй стенограф --->
Яловий: 57-69? з 70 по 83? З 84 по 98?
Так, по з-96 є питання. "Лукашик М.В., у приватну власність земельну ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Михайла Котельнікова".
Черніков: Коли подивитесь справу, то ви побачите, що воно виносилось в 2003 році на сесію, і тоді були обґрунтування щодо не тільки зняття з розгляду, а у відмові. Справа в тому, що 47 будинок, це маленький однопід"їздний двоповерховий будинок, який знаходиться на балансі „Київміськбуду”. В них заплановане там будівництво великого будинку, а відвід 70 унеможливлює реконструкцію, відселення і будівництво, тому що в 2003 році це питання було знято і було розпорядження про відмову. Поляченко, на жаль, немає, це його будинок.
Яловий: Земельний комітет, знали про це?
Черніков: З-96. Ще в 2003 році розглядалось і виносилось на сесію.
<--- 15 Декабря 15 ч 46 м 02 с ---- Второй стенограф --->
З 84 по 98? 99-104?
Які додаткові є по землі.
Гуленко: В мене дві справи по "Київміськбуду-6". Тут присутній Іван Юхимович. Це Франка, 9-б і Толстого, 43-45. Вони були вже на сесії. Якщо будуть дооформлені справи до розгляду 22 чи 26, то їх тоді включити. На жаль, сьогодні сталось так, що протокол по Франка відсутній, а по Толстого там є також певні питання.
Яловий: Ці два питання відмітьте.
Товстий: Зараз опрацьовуються протоколи. Я прошу внести на розгляд.
Яловий: Відключіть мікрофон. Я беру на себе сміливість більше не надавати вам слово на засіданнях президії. Тому, що сидить голова комісії, обурюються члени президії, просять, що, депутат погоджуйте з головою комісії ці питання. Зараз я його спитаю, він скаже, що не погоджено.
Гуленко: Не погоджено.
Яловий: Тому у вас залишається право
<--- 15 Декабря 15 ч 49 м 02 с ---- Третий стенограф --->
вносити ці питання на засіданні сесії. У вас його ніхто не забере. Але я просив такі питання... Чому вони виникають під час розгляду? Чому Гуленко не узгодив ці питання і не вносить він. А саме вносите ви, коли ви вже не начальник відділу.
Прошу, Товстий.
Товстий: Я прошу внести тільки одну справу. Це справа Д 1505, вона ніде не була. Вона опрацьовується зараз в комісіях - "Анлант-Інвест", Лужкова, 5, під забудову офісно-житлового комплексу.
І справа Д 1012 - "Гіппократ плюс". Це будівництво центру сімейної медицини. Дві комісії розглядали.
Яловий: Дмитро Йосипович, я прошу вас, попрацюйте з Василем Охрімовичем. Щоб ви спільно виступали, бо він якійсь окремий фронт веде.
Гуленко: Враховуючи те, що ми разом "місили з ним в кирзових чоботях" як будівельники, Оболонь, я беру над ним шефство.
Яловий: Які є ще питання і зауваження?
Прошу, Головач.
Головач: Подали від фракції "Єдність" цілий ряд проектів рішень більше місяця назад. Їх повіддавали в комісії. І тому я пропоную, комісії - це право розглядати, не обов"язок. Депутат є суб"єктом подання. І тому ми, як депутати, суб"єкти подання, попереджаємо і наполягаємо на тому, щоб вони були включені в порядок денний. І тому комісія - це право її розглядати. Вважає за необхідне розглядати в установлений термін. Термін не вичерпаний.
Яловий: Комісія яка розглядала?
Головач: Ніяка не розглядала, одна наша розглянула декілька. Подані проекти рішень з супровідними листами.
Суттєвий проект, що йде на завтра, про передачу бюджетних коштів, майна.
<--- 15 Декабря 15 ч 52 м 02 с ---- Второй стенограф --->
Заяви, то спеціально, щоб не говорили, що не чули про них. Завтра розглядаємо бюджет "Про передачу бюджетних коштів комунального майна та прибудинкових територій органам самоорганізації населення". І тому питання, чи в бюджеті воно є, чи немає цього питання. Проект рішення цей теж не розглядають.
Яловий: Протокольно всім головам комісій - розглянути проекти, які були внесені. Я прошу сформулювати, Петіка, Присяжнюка, Головача включитись в це питання, по 2006 року, по врахуванню в бюджет позицій по органам місцевого самоврядування на 2006 рік.
Гуленко: Нам потрібно притримуватись Регламенту, де чітко написано: на протязі двох днів, 5 чи 8 днів. Тоді ні Головач, ніхто не казав ці питання. Три місяці нам ще працювати.
Головач: Виконані до 01 грудня. Моніторинг генплану щороку, починаючи з 2005 року, повинні нас інформувати, подавати до 01 грудня. Результати інвентаризації землі до 01 грудня. Є прохання до президії, звернути увагу на виконання рішень Київради відповідними структурами виконавчого органу.
Яловий: Протокольно. Письмово оформити за моїм підписом нагадування керівникам по цим питанням від президії.
<--- 15 Декабря 15 ч 55 м 02 с ---- Третий стенограф ---->
Присяжнюк: Я просив вас і членів президії включити до порядку денного на 22 число два питання від бюджетної комісії, які повністю опрацьовані. Це про звільнення громадянина Ткачука від сплати пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва. І про звільнення товариства "Рост М" від сплати пайової участі.
Яловий: Немає заперечень?
Головач: Там же ще рішення про створення окремого структурного підрозділу по конкурентних засадах.
Яловий: Не тільки підрозділ, а по аукціонам і конкурентних засадах.
Головач: Тепер, де кошти на те, що квартали повинні. Нам же ніхто кварталів не виставляв на конкурс.
Яловий: Я прошу тоді кожну комісію, дайте письмово мені: де, які питання не вирішуються і не розглядаються. Письмово, щоб я проінформував і міського голову, і відповідних керівників по даному питанню.
Які ще є зауваження?
Я дякую всім за участь. До побачення.