Стенограма Президії 10.03.04р.

Tool items

ПРЕЗИДІЯ ВІД 10.03.04.

 

 

 

 

 

 

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 17 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Так, Бойчук відсутній, Присяжнюк, Легеза. Більше членів Президії... Легеза появився, бюджетної так і немає. Правової політики так і немає. Більшість членів Президії... Є Бойчук, на вас це не схоже.

Сьогодні на порядку денному нашого засідання питання порядку денного засідання пленарного засідання 7-ої сесії 18 березня 2004 року. Чому ми розглядаємо сьогодні тому, що понеділок був святковий день, ми на день змістилися у зв"язку з цим. У нас 8 днів на підготовку враховуючи сьогоднішній. Перш ніж перейти до розгляду віддрукованого порядку денного я хотів би порадитись. У нас в порядок денний не включені три протести прокурора. Включені. Я прошу доручення... ці питання не можна на квітень місяць переносити. Згідно з законом "Про прокуратуру" 10 днів на розгляд. Так як у нас сесія, то в порядку черговості сесії. Я прошу готувати юридичній службі і земельній комісії?

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 20 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Яловий: По протестам земельні питання? Вам Миколо Андрійович - 3 протести і юрслужбі опрацьовуйте на сесію, готуйте рішення. Ще одне питання, мені поклали на стіл. Проект рішення не ким не завізований... (шум). Про забезпечення участі членів територіальної громади м.Києва у вирішенні питання місцевого значення. Проект говорить про те, щоб дозволити кошти у сумі 2,7 млн, які були передбачені у міському бюджеті на підтримку діяльності органів самоорганізації населення в м.Києві, використати за цільови призначенням через громадські приймальні депутатів Київської міської ради із розрахунку 30 тис. грн. на кожен депутатський округ. Доручити громадським приймальням депутатам Київської міської ради фінансувати підтримку діяльності органів самоорганізації населення у відповідності з кошторисами витрат затвердженого рішенням Київради за поданням постійної комісії Київради з питань самоврядування та інформаційної політики, постійною комісією з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Контроль покласти на Ялового. Внесено це, не внесено в порядок денний, а передано для можливого включення в порядок денний. Я тоді буду просити, автор є. Доручення від мене, тоді від Президії... Коли комісія засідає? За моєю участю тоді розглянути на наступному тижні для послідуючого включення на розгляд сесії Київради. Ще одне питання, яке хотів з вами порадитися. До мене на прийом підійшли сьогодні два представника фірми

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 23 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

2 представника фірми "Рембуд" ( це земельна комісія тут сидить), які скаржаться на  необгрунтоване відхилення  земельною комісією питання будівництва об"єкту на вул.Лютеранській,14. Я подивився справу. Є там деякі зауваження, але в цілому було погодження місце розташування прийнято в 2000 році. Вони там вже будують і я не розумію, чому це питання, були відповідні доручення і т.ін. не виноситься на  сесію Київради.

Нерозбірливо.

Я згоден з цим, але коли розрили котлован, а ми мотивуючи тим, що вони не з закону, то я тоді задаю інші питання: де були наші спецінспекція і т.д., чому рили котлован і т.ін. А тепер ми із-за того, що виритий котлован, не хочемо розглядати це питання на сесії. То я питаю, що тут? Бажання взяти взятку за цей дозвіл чи якась є обгрунтована, я не найшов там нічого. Ну те що в нас ..... (нерозбірливо), тому в мене є питання до цього. На жаль рементувати  все частіше люди звертаються про те, що вони і дають взятки і платять. Це я так, тут преси немає у нас. Я цю інформацію, якраз всі показують на членів земельної комісії, деякі. Ти так здивованно дивися на мене, вроді ти сама цього не знаєш.

Доповідач: нерозбірливо.

Головуючий: Це говорить Бессарабка. Хтось же може на цій ситуації влипнуть, розумієш. То треба робити профілактику.

Доповідач: вони мають право взяти і розглянути, які там є порушення ... (нерозбірливо)

Головуючий: Тому я буду просити земельну комісію ще раз повернутися до цього питання, Микола Андрійович, ще раз повернутися. Я буду присутній на слідуючому засіданні і я хотів би  все таки аргументацію чому відхилена, а членів президії, якщо на слідуючій комісії питання не буде на комісії, то включити в порядок денний, тому, що я не бачу підстав для відхилення цього. Правильно. Підтримуєте? Так, шановні колеги, ще одне питання, значить, це ми домовились з вами

 

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 26 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Ми провели з вами громадські слухання по питанню вдосконалення містобудівної політики. Є на сьогоднішній день узагальнені... є стенограма слухань, є узагальнені пропозиції. Я прошу від імені Президії доручення, якщо нема заперечень земельній комісії розглянути результати слухань разом з тими, хто доповідав: Муховиков, Присяжнюк, Чекмарьов розглянути на земельній комісії з можливою підготовкою відповідних проектів рішень. В понеділок я просив би це розглянути. І останнє. Те, що я хотів сказати. Я сьогодні виступав з лекцією чи виступом перед головами міських рад, вони навчання проходять обласного значення в Києві. Зокрема переконався, що, мені задавали ці питання з приводу прийняття закону про регуляторну політику і питань пов"язаних з цим, про те, що необхідно проводити громадські слухання. Деякі міськи ради проводять ці слухання. Тому у мене пропозиція і тут в порядку денному у нас є, зміни до Регламенту Київради, щоб ми, і це до речі, перекликається з фракцією "Наша Україна", яка пропонувала частіше проводити засідання, щоб один раз на місяць, ми проводили слухання по порядку денному сесії і питанням пов"язаних з регуляторними питаннями і один раз проводити засідання сесії. Таким чином ми зможемо більш якісно готувати засідання сесії і одночасно давати висловитись депутатам на цих слуханнях, які мають певні позиції, думки і т.і. Така думка підходить, у членів Президії немає заперечень?

Шановні колеги, у нас з вами проведений аналіз, у працює комісія в місті і на сьогоднішній день ми маємо

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 29 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

і це предметом розгляду комісії є 51 рішення Київради по землі, яке прийнято на сесії Київради і до сьогоднішнього дня не вийшло в світ і не підписано. Ці рішення відуться з травня минулого року. Тобто, скоро буде рік. Коли я звернувся по цьому питанню до Муховикова, він сказав, що ніякого відношення ми до цих рішень не маємо. Це ви самі вносете, самі на земельній комісії розглядаєте, і на сьогоднішній день, коли прокуратура піднімає ці питання то це вже трактується як деякі ознаки корупції і т.і. Я не хотів би, щоб так думали. 51 пункт не прийнятий. Як виявилось, справи не оформлені. Зараз по кожному пункту проводиться розслідування. Я пропоную, всі 51 рішення відмінити на сесії Київради. Підтримуєте? Думка членів Президії така? Чи якісь інші пропозиції? На сесію чи на Президію?....

-Головач: Це рішення сесії, розумієте. Тоді ми це питання включаємо в порядок денний. У мене все. Матіко-Бубнова, прошу.

-Матіко-Бубнова: дозволиит включити до порядку денного сесії такі питання: "Про перейменування вулиці Сортувальної на вул. Степана Сольського". Степан Сольський, був перший Київський міський голова. Друге питання вулицю 50-річчя Жовтня

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 32 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

перейменувати на вул. Дмитра Луценка. Просп. 50-річчя Жовтня в Святошинському районі, перейменувати на просп. Дмитра Луценка. Дмитро Луценко, це автор слів пісні "Як тебе не любити Києві мій". І зробити це зараз до Дня Києва. Враховуючи, що там поруч знаходиться школа ім. Д.Луценка.

-Яловий: Пропозицію члени Президії почули. Які будуть думки? Прошу, Миколо Андрійович.

-Легеза: Є вул. Велика Васильківська, треба привести у відповідність. (Шум). Давайте напишемо рішення і на цій сесії приведемо у відповідність.

-Яловий: По першій пропозиції? По Луценка.... (З зали: Є заперечення одне, скільки треба грошей, щоб перейменувати вулиці, це зараз і паспорти поміняти, прописку поміняти, печатки поміняти. Давайте думати з цієї точки зору. Я розумію, що все добре і правильно. Може я не прав, але роботу цю треба підтраховувати і бачити, скільки там людей проживає).  (Не чути).

 

 

   <---   10 Марта  14 ч 35 м 35 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

нерозбірливо.

Головуючий: Ганна Василівна,  на комісію пройшло це. На квітневому.... Не розбірливо. Дякую.

Доповідач: нерозбірливо... , якого я шаную. Справа в тім, що є Указ Президента і є дуже багато звернень до нашої комісії, що ми не вносимо зміни в назви вулиць. Ми дійсно, наша комісія була дуже обережна в цьому питанні і ми багато знімали вже під час розгляду на сесії цих питань. Якраз щодо цих абсолютно прізвищ, немає ніяких розбіжностей,тому що це вже в нас є подання і  Святошинської районної держадміністрації, розглядали в себе на районній сесії, я маю на увазі Степан Сольський, це перший київський міський голова і звичайно прохання є району підтримати і також у нас є по Дмитру Луценка  по невідомому поету, також дуже багато звернень і саме творчий колос столиці виходять з цими пропозиціями, щоб наіменувати проспект 50-річчя Жовтня, це по-перше відповідно до Указу Президента про переіменування вулиць і т.д., які містять у собі назви  тотолітарного режиму і т.д., то це якраз  ми виконуємо Указ Президента. І тут не може бути ніяких, абсолютно біля мерії  з приводу цього. Це буде тільки привітаться киянами. А що стосується  тих інших всіх адрес, які в нас там і Червоноармійська і т.д., то це питання звичайно ми будемо розглядати у квітні після прийнятого положення, тому що ці питання ...... нерозбірливо.

Головуючий: Положення ми в квітні винесемо, да?

Доповідач: в квітні, ми на квітневу сесію готуємо.

Головуючий: включіть в порядок Миколо Петрович, готуйте включення в порядок дня квітневої сесії положення про найменування вулиць м.Києва.

Доповідач: на ці дві назви просто вони не суперечать нічому зараз.

Головуючий: Черніков, прошу. Руку підніміть, включіть мікрофон.

Черніков:  Шановні колеги. Я хочу зауважити, що рішення,  про яке говорив Олесь Олександрович, воно було вже винесене на сесію, воно розглядалося сесією і за ініціативою Ганни Василівни було знято

 

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 38 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

знято на довивчення. Ніяких зауважень з боку комісії не було. Протягом декількох місяців ми не отримали таких зауважень. Я роблю висновок, що за ці місяці не були вони напрацьовані, і тому вважаю, що те перше рішення, яке вивчалася і до якого не поступило зауважень може бути винесено на цю сесію. Тобто, ніяких причин для того, щоб стримати цей процес не має.

-Яловий: Я згоден з вами абсолютно.

-Черніков: По-друге, питання щодо перейменування. Воно дійсно, надзвичайно тонке і тягне за собою і товсті обставини. Як пан Салюта говорив і пов"язані з фінансовими питаннями. І теж вказує необхідність створення фахової комісії, яка виносила би нам вже обгрунтовані пропозиції, без всяких емоцій, а з обгрунтуванням щодо перейменування тих чи інших вулиць. Тому, перший крок, який має бути здійснений, це створення комісії рішення якої ми тут би обговорювали і затверджували, а не емоційні якісь оцінки тих чи інших пропозицій щодо перейменування.

-Яловий: Я хотів би висловити свою думку з приводу цього. Є два моменти принципових. Те, що необхідно на наступному засіданні розглянути питання комісії то тут однозначно і тут заперечень ні у кого немає. Але є ще одне питання. Прийнятий закон про регуляторну політику. Безпосередньо перейменування вулиці за... інтереси людей, які там живуть. Тому, без думки громадськості або комітетів самоорганізації, або просто опитування людей, я думаю, що без цього проводити не можна. Я переконаний в цьому. Давайте звикати, працювати цивілізовано. В Європі перейменування вулиці без думки мешканців не роблять.

-Матіко-Бубнова: Що і той документ, який напрацювала комісія нашого колеги Чернікова О.М. Він вимагає серйозного доопрацювання. Там більшість повноважень, які з найменування покладені на комісію саме з питань самоврядування, вони не можуть бути так прийняті за основу. І депутати комісії гуманітарної політики не підтримали. Моя думка була з самого початку така, що в Києві треба проводити громадське опитування, хочуть люди змінювати назву вулиці чи ні.

 

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 41 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

ми дуже мало вулиць в Києві повернемо їм історичні назви і т.д. Я була з журналістами і ТРК "Київ". Після того, як ми перейменували кілька вулиць, ми запитували у громадян, киян, як вони реагують на це. Реакція була в більшості негативна. Сказали нічого не чіпати, історія сама раставить крапки. Люди категорично не хочуть на це, витрачати кошти. А раніше ми орієнтувалися і це була пропозиція Олександра Олександровича, щоб районна рада, яка представляла той чи інший район вона на своїх сесіях розглядала питання про нові назви, про перейменування.

-Яловий: Я був в Женеві на сесії міської ради. Обговорювалось два питання чи мають право сорна трава бути на території міста Женева, цілий день обговорювали і друге, чи дозволяти магазинам працювати після 18 годин. Чого не можуть на районних сесіях обговорювати питання пов"язане з перейменуванням або найменуванням вулиць. Хай обговорюють, це якраз до речі, для нас це питання регуляторної політики. Ми будемо спиратись на думку, яка відпрацьована на сесії. Ми приймаємо таке рішення. Виносимо на наступне засідання питання комісії, а питання пов"язані з перейменуванням пропускаємо через громадську думку. Через районні ради і громадську думку. Ганна Василівна, перше питання, яке ви казали? (Шум). Ми домовились.

-Матіко-Бубнова: Я погоджуюсь з тим, що саме така постановка мені подобається.

-Яловий: Які ще питання по порядку денному? (Шум). Так не може, ви мабуть, не уважні були. Ми не можемо винести. Щойно домовились, ви чули. Ми поки використовуємо реєстраційні назви, там Червоноармійська, вона не змінена. В дужках  пишемо те, що перейменували. А як почне працювати комісія ми приймемо рішення і переймеінуємо. Доручення є таке. Гриненко, прошу. (Не чути).

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 44 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Володимир Борисович, я прошу включити до порядку денного заслухати інформацію начальника Головного управління цінової політики Яструбинського Василя Івановича стосовно підвищення тарифів на комунальний транспорт, на пасажирський транспорт, тому що сьогодні біля цього питання керує неоднозначні події, більш того на всіх районних сесіях заплановано теж це питання заслуховувати і нам зробити вигляд, що нічого не відбувається в місті і даже не  проінформувати депутатів як це відбувається, на мій погляд не дуже доцільно, не дуже розумно.  Всеодно це питання виникне і його треба буде якось обговорювати. Але ми  повинні розуміти, що ми при прийнятті бюджету 2004 року 28 пунктом депутати надали доручення Київській міській державній адміністрації, нашому виконавчому органу, довести до собівартості проїзд у наземному транспорті і в метрополітені. Тому виконавчий орган виконує наше доручення, тому ці кошти були заплановані на використання транспорту за умови його, що буде підвищення  тарифів, але таку інформацію нам потрібно заслухати, тому що  питання будуть і у депутатів і мабуть що, депутати, ми не будемо підтверджувати чи не будемо там рішення приймати, підвищуємо чи не  підвищуємо. Але таку інформацію доцільно заслухати.

Головуючий: Шановний Володимир Іванович, шановні члени президії. Я думаю, що буде правильно, якщо ми дамо доручення і заперечень не буде. Комісія по транспорту спільно з бюджетною комісією, Наталія Василівна десь була, я вибачаюсь присутня, значить доручення двум комісіям підготувати інформацію, дійсно інформацію на сесію депутатам Київської міської ради по даному питанню з можливим прийняттям якогось рішення. Якщо ви напрацюєте таке рішення спільно, будь ласка. Я сьогодні тільки одне можу сказати, я сьогодні розпочав переговори, тому що намічалось пікетування об 11 годині цього будинку з боку компартії. Нам вдалося вийти на  діалог і практично ви бачили, що пікетування не було, воно було звернуте, але діалог з керівниками міської партійної організації і представниками громадськості відбулося. Ми пояснили цю ситуацію, люди частково зрозуміли, частково ні. Якщо ця інформація прозвучить на сесії, то я думаю, що це буде вірно. Тому що є один нюанс. Ми з вами всі прийняли бюджет в кінці минулого року. Бюджетом було заплановано і дотації на транспорт,  ми з вами тих дотацій не планували. Хоча дотації 2003 року

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 47 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

склали 139 млн грн. Якщо в цьому році йти  шляхом минулого року, то дотації на транспорт могли скласти десь близько до 200 млн грн.

Ще 100 млн.

Головуючий: Ну ще 100 млн. Мені цифру називали біля 200. Це треба ще рахувати, но суть  не в цьому питанні. Суть питання в тому, що навіть при тому, що  є пропозиція Олександра Олександровича тарифи вводить на рівні 80 коп., все одно зберігається необхідність дотацій з міського бюджету 39 млн. Я правильно кажу?

Гриненко: Ні, більше 101 млн. - на наземному і 39 - на метрополітені.

Головуючий: Але ми повинні  враховувати і думку громадськості, тобто є проблема дійсно і це повинні всебічно, але послухати інформацію виважену, я думаю, що вона уже буде обгрунтованою і об"єктивною. Я думаю, що необхідно.

Гриненко: Володимир Борисович, дякую що підтримали, але я вважаю, що краще, щоб проінформував Яструбинський. Чому? Тому що там іде трохи заплутано.

Головуючий: Так  готуєте ви питання і ви скажете кого треба слухати.

Гриненко: Володимир Борисович, ну послухайте, будь ласка. Тому що є неоднозначне трактування цього питання. По-перше, було раніше 1 грн. потім 75 коп., потім розпорядження Омельченка №80 - 80 коп., потім вчора по радіо сказали, що Міське управління юстиції не підтримало Омельченка, потім виявилось, що заплутались, вони в інтерсайт дали не те звернення. Потім, там є ще питання для Яструбинського, хто методику і коли затвердив Тобто там розширене питання, давайте ми зробимо так, Яструбинський нехай виступить, а я готов доповісти .

Головуючий: Ми з вами тут на президії не приймаємо рішення про доповідача. Ми приймаємо рішення про те, що виконавчий орган нас проінформує, депутатів, сесію про це питання. А кому вони доручать, це Яструбинський чи це буде Кир"ян, чи вони будуть спільно, чи може Падалка буде доповідати чи Борисов, я не знаю. Ви комісії, 2 комісії, Наталія Василівна, ви визначитесь і зробите пропозицію, а Олександр Олександрович визначиться, хто буде робить доповідь.

Доповідач: Ви тільки що сказали, що ми  доповідаємо на сесії.

Головуючий: Ні, я мав на увазі, що ви готуєте.

Доповідач: Дякую.

Головуючий: Я думаю, що інформація виконавчого органу це вже і є  елемент регуляторної політики. Чому? Тому що рішення приймав виконавчий орган, ми йому дали таке право. В даному випадку інформація, вона і буде надана, ми потім цю інформацію надрукуємо в пресі, яка буде  на Київській міській раді.

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 50 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Київській міській раді. Проекту рішення, розпорядження ще немає. Там воно є тільки дата не вказана. Це вже відомо всім. Поставлено питання головою комісії про те, що він хоче щоб на сесії виконавчий орган проінформував, що робиться в цьому питанні і як робиться. Якщо ви вважаєте, що під час ваших двох комісіях, що необхідно ще щось додаткове, будь ласка, вносьте пропозиції. У нас багато хто займається популізмом на цю тему. Прошу, Черніков, потім Дейнега.

-Черніков: Я пропосив би внести в порядок денний питання, яке було продиктовано на минулому засіданні сесії, за строкоми вони просто не встигло. Я чомусь не бачу його в переліку тих, які включені на нинішню. Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення комітет мікрорайону Шевченкове. Воно готово було на минулій сесії, зараз суто технічне.

-Яловий: Я прошу секретаріат, подивиться, чому не було включено. Орган самоорганізації населення "Шевченкове". Я думаю, заперечень нема, тому що воно розглядалось. Які ще у мене... Дейнега, прошу.

-Дейнега: Прохання по питанню транспорта, ще доповнити одним питанням, щоб нам керівництво "Київавтодору" розповіло, які конкретно вулиці воно відремонтувало у минулому році покриття мається на увазі, і скільки квадратних кілометрів чи метрів воно ремонтувало. Окрім по Хрещатику..., можна літати на надувній подушці.

-Яловий: Тут така ситуація, у нас є дороги, які ремонтує "Київавтодор", є дороги, які ремонтують райони. Я думаю, що не на сесії, а спочатку на комісії... Володимир Іванович, по стану доріг у місті Києві, я думаю, що треба було інформацію послухати Жукова в районах. Розглянути, що вони планують... Що вони зробили

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 53 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

ну то, що там  зробили, то вже заднім числом, а що вони планують на сьогодні в м.Києві зробити поквартально які вулиці відремонтувати, я думаю, ця б інформація цікава була би всім депутатам. А можливо, в майбутньому, якесь і рішення прийдеться з цього приводу прийняти.

Доповідач: Нерозбірливо.... планується капітально відремонтувати, ямочний ремонт, ще останнє - і кожному депутату на сесії це видати. Якщо щось буде незрозуміле і  будуть пропозиції ми оберемо ще раз.

Головуючий: Володимир Борисович, погоджуєтесь. Погоджується, я дякую. Так, будь ласка. Включіть ще раз мікрофон зліва від мене. Будь ласка.

Доповідач: Шановні колеги. Від комісії власності було винесено 15 питань, але ще тут, якщо дозволити  підписали ще 4, щоб включити в порядок денний.

Головуючий: Вони комісію пройшли?

Доповідач: Пройшли і завізований вже правовим відділом. Назвати?

Головуючий: Так. Слухаємо.

Доповідач:

1. Про подальше використання окремого нерухомого майна Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Це доручення Прем’єр-міністра Януковича, Табачника потім Олександр Олександрович розписав.

Головуючий: Не буде заперечень? Ми тоді зараз на множення, секретаріати  роздайте членам  президії, а завтра по комісіях.

Доповідач:

2. Про передачу майна у володіння ВАТ "Київгаз", це мається на увазі мережі з додатками. Обгрунтування є .

Головуючий: Це те, що був перелік великий?

Доповідач: Да, перелік. Цей перелік уточнили, завізували.

Головуючий: Які будуть думки з приводу цього?  Рішення по "Київгазу" комісія розглядала. Юристи розглядали?  Не можна. В управління не можна віддавати?  Значить, це питання до розглянути. Якщо володіння, то можна, але володіння тоді тут в зв"язку  з акціонування "Київгаза" треба подивитися уважно, що у нас там передається.

Доповідач: Якщо можна, ми тоді .... нерозбірливо.

Головуючий: Подивіться разом  з Правовим відділом. Ще яке питання?

Доповідач: Наступне питання - це доручення міського голови.

Головуючий: Значить термін подання, от сьогодні, ті проекти і рішення, які вносяться, вони повинні завтра

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 56 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Дейнега: Доручення міського голови "Про продаж цілісного майнового комплексу Киїської міської державної комунальної готельно-туристичної фірми на вул. Хрещатик, 14. Продаж співвласнику цього будинку ТОВ "Меркурій". Всі погодження пройшли, комісію пройшли, юрвідділ завізував, справку вам даємо. Зауваження, якщо ви знімаєте, виноситься на сесію, не знімаєте, не виноситься. Вартість буде встановлена експертним шляхом. Площа 6 тис. кв.м. Вони вже володіють 3 тис. кв.м. Останнє. Про надання...

-Яловий: Що це таке?

-Дейнега: Готель "Хрещатик". На продаж. Тому, що згідно з цивільним кодексом в першу чергу має співвласник, який там має приміщення. Доручення міського голови, будь ласка...

-Яловий: Не буде заперечень проти включення в порядок денний? При умові, що будуть відповідні документи. 

-Дейнега:  Останнє. "Про надання дозволу Київській міській санітарно-епідеміологічній станції на знесення будівлі на вул. О.Гончара, 35".

-Яловий: Це одноповерховий барак? Вносяться 4 питання. Я прошу їх належним чином оформити. Це одноповерхова будівля над обривом. Дозвіл про знесення... Знесення будинку, це об"єтк охорони здоров"я?

-Дейнега: Це комунальна власність міста.

 

 

  <---   10 Марта  14 ч 59 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

(шум). У мене тоді доручення... Я прошу комісію Салюти спільно з депутатом розгляньте ще раз це питання.

-Дейнега: Якщо є питання, будь ласка, підходьте, подання Козлової, пройшло комісію. У мене прохання, щоб до сесії медична комісія хай теж розгляне. (Шум). Ми вносимо, але це не означає, що воно не може бути знято на сесії, або не проголосовано. Можуть бути і такі варіанти. Якщо не будуть зібрані документи чи буде заперечення комісії по охороні здоров"я. Це не має значення, чи підпорядковано чи ні. Якщо це в сфері здоров"я, він найде аргументи, якісь і виступить перед депутатами і ми його підтримуємо. Може бути таке? Товстий, прошу.

-Товстий: Справи пройшли засідання комісії... Є така справа до земельних питань. Кадастрова справа 9776 "Про передачу ВАТ побутовій хімії "Заря" земельних ділянок для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих будівель і споруд майнового комплексу виробничої бази у провулку Червоноармійському, 14 Голосіївського району м.Києва". Далі йдуть приватні справи.

-Яловий: У мене питання, комісію пройшла...

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 02 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Товстий: Пройшла.

-Яловий: Юристів пройшли?

-Товстий: Пройшли.

-Яловий: А чому не включили в порядок денний?

-Товстий: Вона була на комісії....

-Закревська: Василь Охримович, ви знаєте, що з цією справою, це було доручення сесії розібратися з цією справою. Я член цієї робочої групи. Я вам казала, що ми зібралися. Ось у мене лежіть протокол. Я сказала, що там дві справи знімалося. Одну включити, а "Зарю" не включати.

-Товстий: Ви не подали у письмовому вигляді ніякого документа. Знімайте її зараз. Знімайте з сесії. Нема питань. Моє завдання внести, а ваше завдання чи зняти, чи....

-Закревська: Протокол був поданий у середу.

-Товстий: Нема у мене вашого протоколу. Не має. Я його не бачив.

-Яловий: У мене одне запитання, на комісії пройшла ця....

-Закревська: Ця справа пройшла на комісії, знята на минулій сесії...

-Яловий: А на комісії зараз пройшла?

-Товстий: Ні, чого вона повинна другий раз...

-Яловий: Коли у нас знімалося, там було доручення комісії розглядати.

-Товстий: Так, ніякого протоколу не поступало.

-Закревська: Василь Охримович, я вам протокол надам зараз.

-Товстий: Будь ласка.

-Закревська: Це реконструкція Московської площі... Я вас попереджувала...

-Яловий: У мене прохання...

-Товстий: Я знімаю це питання.

-Яловий: Я прошу розглянути, дати доручення вам... Легеза мовчить, він є чи нема? Розгляньте це питання, запросіть до себе двох депутатів і прийміть рішення. Якщо рішення знято на сесії і нічого не поступило... Воно автоматично...

-Товстий: Я виношу.

-Яловий: Він правильно включає.

-Легеза: Встигли до Президії набрати, набрали. За місяць нічого не трапиться. Місто розвивалось і розвивається. Не треба поспішати. Є стратегічні питання, будівництво моста... Ці питання можна включити. За місяць нічого на трапиться. Я просив би припинити таку практику...

-Яловий: Теж згоден з вами в такій ситуації, але ви не почули. У нас коли рішення знімається з сесії, а за період між засіданнями, за місяць, робоча група нічого не робить, то воно автоматично, що він щойно робив, включається знову в порядок денний.

 

 

   <---   10 Марта  15 ч 05 м 35 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

включається в протокол  нової сесії. Це помилка була зроблена.

Доповідач: Я прошу вибачення  у членів президії і у вас Володимиру Борисовичу через те, що це моя особиста вина,  через те, що я не вніс.

Головуючий: Дякую. Які ще питання?

Доповідач: Далі, приватні справи про передачу  Бабікову Андріану Павловичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд  по пров.Мічуріна,32 в Печерському районі м.Києва. Ця справа пройшла комісію, завізована  головою комісії, але є питання по району. Я думаю, що треба винести і на сесію.

Далі справа, А-1264  про передачу ....

Головуючий: Якщо по району є питання, то треба розглянути.

Доповідач: про передачу Ричкаловій Людмилі Вікторівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по пров.Мічуріна,30 Печерського району м.Києва.

Далі справа про передачу Парубку Василю Петровичу у приватну  власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по пров.Редотному,6 в Печерському районі м.Києва.

Далі про передачу......

Головуючий: У мене є пропозиція не включать це все в порядок денний. Це не включать. Ви чуєте мене. З трибуни ми це включати не будемо. Треба, щоб це пройшло, воно у вас випадково попало.

Доповідач: Воно було знято з сесії без підстав, я вважаю.

Головуючий: Ви тоді об"являйте,  це те, що було знято з сесії.

Доповідач:

Про передачу Виноградовій Катерині Петрівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд по пров.Редотному,6-а у Печерському районі. Я в понеділок зняв сам особисто з комісії і вивчив  питання і прошу включити. Ми включаємо на понеділок на комісію, але хочу, щоб  ми розглянули це питання.

Про надання ВАТ "Південзахіделектромережабуд" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування виробничих баз на вул.Манського,16 в Києво-Святошинському районі. Я сьогодні виїхав туди, подивився, ну це просто експлуатація тих будівель, які є. Я вважаю, що на комісію у нас без підстав знято з розгляду питання: справа А-2385 - це земельна ділянка, яка розпочата будівництвом називається про надання ТОВ "Рембуд" для будівництва житлового комплексу з торгово-громадським центром та підземним паркентингом земельної ділянки на вул.Лютеранській,14 в Печерському районі.

І ще одна справа. Нова справа, яка проходить після клопотань. Справа називається Д-033? Мені тільки що зателефонував наш депутат, шановний Борисов Валерій Дмитрович. Ця справа пройшла комісію

 

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 08 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Ця справа пройшла  комісію, у нас два місяці тому. Вона доопрацьовувалась. Воно називаться так "Про передачу ТОВ "Мегаград" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального комплексу з об"єктами житлового, господарського та готельно-офісного призначення у пров. Киянівському, 13/23 у Печерському районі". Ця справа пройшла розгляд комісії і я прошу винести на розгляд сесії Київради. Дякую.

-Яловий: Ситуація абсолютно не подобається в тому плані, що сидить голова земельної комісії - Легеза, мовчить, ви вносьте, а він ще заперечує проти цього. Це мені подобається.

-Товстий: Мегаград підписаний вами, що ви не знали?... Що це комісію пройшло...

-Яловий: Це зауваження вам, як голові комісії. Василь Охримович, вам зауваження. Що це таке, один знімає, один вносить. Друге, якщо це питання які знімалися на попередній сесії і які відповідним чином були не розглянуті комісіями робочими, то ви повинні сказати, що це автоматичне питання. Ви просто нагадуєте. Нових питань я просив би сюди не вносити. Те, що по "Рембуду" я вже тут...

-Товстий: Нове питання, один "Рембуд", нових питань немає.

-Яловий: Миколо Андрійович, я слухаю вас.

-Легеза: Я вже сказав, стосовно тих питань, які розглядалися на сесії і були зняті, і не розглянуті робочою групою автоматично треба включати до пакету документів, які друкуються...

-Яловий: Домовились. (Шум).

-Легеза: Друге, всі питання, які розглядаються, всі завізовані і повинні бути включені до терміну встановленого Регламентом. Навіщо ми голосували Регламент нашої роботи, для того, щоб потім я ходив і прокуратурі пояснення писав чому та чи інша справа не винесена. Досить цього.

-Яловий: По "Рембуду" вас не було... Я дав доручення розглянути це питання в моїй присутності на наступному засіданні.

-Легеза: Я прошу всіх колег депутатів не розглядати додаткових питань. (Шум).

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 11 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Яловий: Якщо комісію не пройде, то комісію то може вносити окремо депутат на сесію. Ви це знаєте. Я читав зауваження ваші. Я взяв справу підняв, у мене люди були на прийомі. Я на сьогоднішній день бачу, що ми не досить об"єктивні до цих людей. Там є порушення, там є за що відповідати. Тоді треба спитати з наших контролюючих органів, як це так вийшло, що вирили котлаван, будують вже не один місяць, при чому там не має серйозних зауважень, а спецінспекція не бачить. Під носом коли будують, це в нашому місті будують. А тепер, коли вже виритий котлован, тепер ми зупиняємо. Підстав, враховуючи, що в 2000 році було погодження місця розташування, я на сьогоднішній день не бачу. Так, є порушення, але тут треба дуже серйозно подивитися.

-Товстий: Я прошу, Мегоград те, що Борисов просив...

-Яловий: Тим більше, що я вже просив, щоб ця справа не обрастала плітками. Все? Дякую.

-Товстий: Мегоград, воно комісію нашу пройшло, повністю.

-Яловий: Голова комісії висловився... Сядьте, будь ласка. Новак, прошу.

-Новак: У мене питання про те, що Дейнега вносив про цілісно-майновий комплекс. Там є питання також по продажу будинку. Як це взагалі координується з програмою приватизації. Мені здається, що, все-таки, ми повинні ці об"єкти включати в програму приватизації і приватизувати їх на загальних підставах. А навіщо нам тоді програма приватизації, коли ми можемо висмикнути будь-який об"єкт і окремо його продавати. Приватизація передбачає продаж, викуп, аукціон. Це питання до юристів перше і друге. Оскільки виноситься в порядку денному є питання 12 "про надання статусу ритуальної служби приватному підприємству "Петро Великий", то бюджетною комісією прийнято рішення одноголосно, про відмову "Петру Великому" в наданні статусу ритуальної служби. Але чому цього питання не має в порядку денному. Ми просимо, воно зараз на погодженні у юристів також включити, щоб ці два рішення були у рівних умовах. Якщо ціла комісія...

-Яловий: Воно опрацьовується це питання, в інших комісіях, тому ми його поки не розглядали. Є і "за", і "проти".

-Новак: Ми вже подали...

-Яловий: Ви вже подали, а інша комісія продовжує наполягати на своєму. Тому, я поки це питання хочу узгодити на рівні до сесійному, щоб ми знову на сесії

 

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 14 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

щоб ми на сесії не втрачали час. Тому,  прошу, потерпіть трошки з цим питанням.

-Дейнега: Шановні колеги, ви розумієте, що, що відбувається в цій залі це законно, це перше. Приватизація - це коли людина бере в оренду, а потім з погоди власника цього приміщення і при виборі ним способу приватизації приватизується. Це можливо викуп, конкурс, ще аукціон. Продаж майна будинку або цілісного майнового комплексу відбувається тоді, коли співвласник звертається до іншого власника і він має право на це, згідно з цивільним кодексом України на першочергову покупку. І власник погоджує чи не погоджується зі зверненням. В даному випадку співвласники будинку, які мають 3 тис. метрів звернулися до міського голови, він дав доручення, воно було розглянуто управлінням майна "позитивно", комісію власності "позитивно" і виноситься питання на ваш розгляд. В минулому році такі об’єкти проходили в Києві, до речі, одні з членів вашої фракції ці об"єкти викуповували. Дякую.

-Яловий: Миколо Андрійович, прошу. Те, що стосується Хрещатика немає заперечень. Я тільки... Я пам"ятаю це ресторан і готель. Я думаю, там можливий варіант, на конкурсі продажу цієї частини, то хай тоді... Не знаю, це треба додатково розглянути, але в порядок денний ми включили.

-Бойчук: Я хотів би звернути увагу, що ми відстоюємо завжди інтереси громади м.Києва і програми приватизації  яку підтримала комісія. Хотів би звернути увагу, що крім його комісії на фракціях і на комісіях ми теж розглянули за 10 днів. Тому, що питання на сесії буде пов"язано. Ми півроку роздали Крим Алушту, а платимо кошти бюджетні, а зараз на приватизацію виставляємо всі об"єкти по Алушті. Я на нашій комісії буду і на фракції Мартинюка, дивитися. У нас будуть дуже великі проблеми по Криму. Я просив би це

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 17 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

були дуже великі проблеми. Окремо, я  просив би це питання дуже уважно подивитися і два питання, які протокольне доручення сесії ви доручали мені особисто, ми провели на протязі 2 місяців. Справа оформлена і  прошу включити в Стрім-Авто  і друге - Київміськоформлення  у юриста і Падалка у відрядженні, і щоб було затверджено, то ми завтра включаємо   у порядок дня .

Головуючий: Це виносилось на сесії. Це питання виносили?

Доповідач: Це питання,  перше виносилось, воно було відложено, справа  пропала, а друге питання  зараз в доопрацюванні  у фінансовому управлінні. Якщо воно буде до завтра зроблено, то завтра ми виносимо.

Головуючий: Давайте ми так домовимся.  Те питання, яке виносилось, то воно повертається. Комісія, робоча група попрацювала, а друге питання  - на слідуючому засіданні будемо  розглядати.

Доповідач: Ми його вже місяць розглядаємо.

Нерозбірливо.

Головуючий: До слідуючого засідання. Тут питань немає.

Головач: Володимир Борисович. Я відповідаю, нам же питання з вами задали. Згідно Регламенту ми провели спільне засідання - комісія власності і контрольна комісія з питань приватизації. Всі ці адреса погоджували в Управлінні майна. Після цього, хто звертався з депутатів - 100%  всі задовольнили. Далі, по регламенту в бюджетну комісію цей документ попадати не повинен. Ми провели спільне засідання, підписали спільний протокол, який винесли на ваш розсуд. Правильно я говорю?

Головуючий: Дякую. Значить питання те, яке знімалось - вноситься, друге питання ми розглянемо по мірі готовності, там воно не оформлене. Кожна комісія, яка тут присутня, у якої так сказать є інтерес до цього питання,  будь ласка, розглядайте.

Прошу Володимир Володимирович.

Головач: Я згоден з тим, що все що робиться в цьому залі, воно все законне і тому яке ми рішення приймемо, якщо приймемо щоб  комісії інші розглянули програму приватизації, то все це теж буде законно і всі комісії нехай розглянуть, і ще раз вивчать це питання. Воно дійсно спільно розглядалось і питання певною мірою і експромтом розглядалось. Я думаю,  для того, щоб переконалися так би сказати виваженості, ми ж бюджет розглядаємо, проект бюджета по комісіям - це програма приватизації теж . Можливо теж нехай розглянуть комісії інші. Медицина, інші розглянуть.

Головуючий: Документи всім роздані, у нас час іще є, безумовно хотів би, що ви розглянули. Комісії, у кого є бажання розглядати - розглядайте .

Шановні колеги

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 20 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Шановні колеги, всі обговорення попередні до порядку денного закінчені і ми безпосередньо ті питання,  які в пунктах. Ще одне питання Дейнега і Мартинюк.

-Дейнега: У мене питання є з-34, це на моєму окрузі, там планується будівництва будинку, Дмитрівська, 88...

-Яловий: Це в порядку денному? Ми ж не дошли до цього. Ми попередньо обговорили, доповнили, зняли, домовились. Тепер, що у вас на руках. Я буду називати рішення, а  ви, якщо у когось є питання відразу голосом і включайтесь в обговорення. Товстий, прошу.

-Товстий: Я хочу користуючись нагадою, що тут члени президії, депутати... Не знаю чи треба вносити до порядку денного нашої сесії, але у нас було винесено на розгляд депутатські слухання.

-Яловий: Ви трошки були затримались, ми ці питання обговорювали. Як "Рембут" так і це. Ми домовились, що на комісії в понеділок, розглядаємо депутатські слухання. Комісія опрацьовує це питання і по мірі опрацювання можливе внесення якихось рішень. Про це ми говорили.

-Товстий: Я просив би вашого дозволу залучити до цих слухань нашу виконавчу владу.

-Яловий: Ви чуєте про що виступ йде, Миколо Андрійович?

-Товстий: Я дуже прошу залучити до цих депутатських слухань нашу виконавчу владу. Архітектуру, газ... Щоб вони готували ці питання.

-Яловий: Я згоден з вами. І у Колесника, він мені підніс, я назвав трьох заступників виконавчої влади...

-Товстий: Дякую, я вибачаюсь.

-Яловий: Ми ці питання встигли обговорити. Дякую. Як домовились, називаю рішення. "Про створення Головного управління правової політики виконавчого органу Київради". Нема заперечень. Мартинюк, я прошу.

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 23 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Мова зараз іде про внесення у порядок денний, а ми там тоді послухаємо заперечення і незаперечення . Прошу Наталія Василівна.

Тут є дуже багато питань стосовно створення....

Головуючий: Колеги, ми з вами домовились, якщо питання внесено у порядок денний на президії, ми його не знімаємо. Ми можемо висловити застереження, для того, щоб зняти на сесії, але не знімати тут. Будь ласка, Наталія Василівна, потім Головач.

Новак: .... нерозбірливо. Потім відповідає функціям  цього управління. Правова політика - це ж все таки більше правове забезпечення, юридичне супроводження певних рішень. А тут мова йде про управління з питань  координації роботи з правоохоронними органами. Тут воно не зовсім  відповідає назва, функціям цього управління. Ну і по самому   Положенню , тут тоже пояснювальна записка недостатньо, скажимо так, викладає чим же буде займатись це управління і конкретно його структуру хотілося б всеж таки побачити. Дякую. Якщо можна, то такі надати  документи для обговорення в комісіях, щоб ми могли підійти більш виважено для прийняття цього рішення.

Головуючий: Вніс цю пропозицію Олександр Олександрович Омельченко. Я думаю, він дасть пояснення, а до цього, безумовно,треба буде по підготовці запросити авторів  цього документа, нехай вони дадуть пояснення. Я з вами згодний.

Друге питання, прошу Володимир Володимирович.

Голова: Питання управління   - прекрасна назва. Я одного з співавторів Бойчука  запитую, як воно появилося. Він каже, воно появилося, підписали, а потім воно виявилося брізами. І тому, коли подивися його, воно дійсно в функцію входять тільки 2: оборонно-мобілізаційна робота і правоохоронна робота. Що це за управління правової політики і тому повинно тоді назву його змінити, нехай буде управління з питань правоохоронної та оборонно-мобілізаціної роботи. У нього ж 2 функції. Якщо воно повинно бути управління правової політики, то  правової і почитали ми пояснювальну записку, ну  розумієте, і тому питання, просто так би сказати, хтось доповідав, коли його підписували, а всі ті, хто візували я дивлюся, дивилися там Юридичне управління Бабіч, а дивиться і не стосується, я підписую - обрізали . Дивиться Ярема - не стосується, підписала - обрізали, потім далі і залишилось, ми бачим що?

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 26 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

потім далі, і залишилось "рожки до ножки". Правоохоронна робота взаємодії і оборономобілізаційна. Для чого робити такі речі. Не поганий задум, все... Повинно буте дійсно, таке Головне управління правової політики, серйозне управління. Але не зводитись до цих обрізаних функцій. Дякую.

-Бойчук: Дійсно. Ми сьогодні на комісії розглядали положення про це управління і ми попросили заступника Ільгова доопрацювати. Тут правильно сказали, воно розглядалось в комплексі і питання правової політики, і наше управління внутрішньої політики, і юридичне управління, і є тут повноваження державницьких функцій, і функцій самоврядування. Тому, я прошу, щоб на завтра, коли депутатам будуть роздавати і чітко інформаційну записку підготували і Новак теж зауваження зробила. Чому? Тому, що Іван Андрійович проводив нараду і вчора, і сьогодні... Якщо завтра з"явиться трошки інша інформаційна записка і доповнення повноважень я просив би підтримати і відносно назви лаконічнішою і більш конкретною. Відносно функцій. Ми задумку маємо хорошу, але на жаль, ті повноваження, які сьогодні не достатньо тут сьогодні представлені. Я хотів би підтримати.

-Яловий: Протокольно зауваження прозвучали. Я знаю, що працює виконавчий орган над цим документом. Я думаю, до сесії корективи будуть внесені.

-Бойчук: Відносно функцій державницьких і самоврядування. Щоб депутати знали, чому ми це сьогодні створюємо...

-Ярема:... і вимальовувалась така назва Головне управління правової політики. На сьогодні говорити про положення, я думаю ще рано, і із-за того, що воно тільки в проекті. Укорочені чи нескорочені функції, я думаю, вони будуть виписані до кінця.

-Яловий: Ми продовжуємо працювати з цим документом, я думаю, він проявиться. Питання про внесення змін до рішення Київради. 2-й пункт. Нема заперечень? Візи юридичної служби є.

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 29 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

візи юридичної служби є. Ідем далі.

Про розгляд протесту прокурора м.Києва, тут 3 протести прокурора. Немає заперечень? Ми спочатку говорили з вами.

Про звільнення ТОВ "Центр художньої гімнастики - школа Дерюгіної" від сплати пайової участі у створенні соціально та інженерно-транспортної інфраструктури м.Києва. Доповідав Присяжнюк. Немає  зауважень. Ідем далі.

Про внесення змін до нормативних актів Київради та КМДА. По нормативним актам - немає зауважень? Ідем далі.

Про затвердження Положення про комунальний податок в м.Києві немає зауважень. Ідем далі.

Про внесення змін до рішення Київради  про бюджет м.Києва на 2004 рік. Є зауваження? Ви зрозуміли, про що мова ідеться? Ідем далі. До речі, там враховано наші питання фінансові Секретаріату?

Новак: Нерозбірливо.

Головуючий: Так, я це маю на увазі. Враховано, дякую.  Ми ж до сьогоднішнього дня із-за Казначейства не могли сплатити.

Новак: Нерозбірливо.

Головуючий: До речі, кажучи це я сьогодні виступав теж, це порушення  не може бути, фінансування тільки виключно по програмі. Коли мова йде, наприклад, про депутатську приймальню чи щось інше, це мені незрозуміло і Казначейство в даній ситуації, я говорив і ще раз повторюю, це на сьогоднішній день орган, який не повинен напряму втручатися в бюджет м.Києва після його прийняття.

Наталія Василівна, треба подивитися це уважно, бо є такі речі, які програмою не закриєш, там мова про коди йде. Треба або коди вносить або .... нерозбірливо.

Новак: Справа в тому, що це Програма - це не в прямому .....нерозбірливо.

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 32 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

там напрямки використання. Тобто, куди депутат може спрямувати кошти. Там є така строчка, що на забезпечення роботи громадської приймальні, все, що пов"язано з депутатською діяльністю просто однією строчкою.

-Яловий: Добре, 10-й "Про внесення змін до рішення Київради про затвердження Київської міської програми розвитку малого підприємництва на 2003-2004 рік". Дрозденко. Нема зауважень? Дякую. Йдемо далі.

"Про заходи по забезпеченню реалізації повноважень Київради у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Дрозденко. Йдемо далі.

"Про спільні розробки криогенної кремації"... Я просив би, ще доопрацювати, Михайло Юхимович. Є два взаємовиключаючих рішення. Ви хочете щоб воно залишилось в порядку денному? (Шум). Щось у нас нового не з"явилось за цей час. (Шум). По цьому, є спільні розробки і 30 підписів депутатів. Це ми його знімали.

-Салюта: Ми його не знімали, ми його відкладали. А перший раз, коли в останній раз за ініціативою депутата Новак воно було відхилено, вона зробила це не правильно згідно нашого Регламенту. Це друга сесія була, зовсім інша сесія. І перший раз вносилось це рішення.

-Яловий: Треба ще раз повторити на відхилення. Я дякую.

-Новак: По перше, це була ініціатива фракції "Наша Україна", а коли ми готуємо проект рішення про відмову це проголосувала так повністю бюджетна комісія. Я не пов"язувала би ці доручення, які я виконую від комісії або від фракції з своїм особистим ім"ям, пан Салюта.

-Яловий: Товстий, прошу.

-Товстий: Я звертаюсь до вас з цієї трибуни, ще раз. Ще до нового року всім депутатам була роздана довідка про цю кремацію, що це таке. І наведенні приклади тої кремації, яка у нас сьогодні діє.

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 35 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

спалюванням. Ми кожен рік викидаємо в атмосферу 280 тонн не зрозумілих для нас продуктів методом спалювання. Пропонується сьогодні кримація методом заморажування, яка являється екологічно чистою технологією. Я звертаюсь ще раз до вас. Я розумію, що тут йдуть якісь інтереси, приватні і ще якісь. Я ще раз звертаюсь до громадського сумління всіх депутатів. Потрібно розрізнити приватні інтереси і громадські інтереси. А потім вже приймати якесь рішення. Я прошу, я і на сесії скажу про це і прошу прийняти правильне рішення. Звертаюсь до всіх вас, щоб ви правильно зрозуміли це питання.

-Яловий: Прошу.

-Черніков: Перш за все, я хотів би звернутися до вас. Справа в тому, що на нашій комісії, як і на інших це питання обговорювалося. І рішення нашої комісії дуже просте. Як вже говорили, в цій залі приймаються законні рішення. Тому, незаконні рішення ми приймати не можемо. Це рішення, яке пропонується воно протирічить існуючому законодавчому акту, в якому навіть способи кремації, захоронення теж виписані. Такого, як нам пропонується в законі немає. Як виключення, рішення сесії не може роботи в законі, це не наша функція. По-друге, там чітко написано, хто які функції виконує і як утворюються комунальні служби. І нинішня пропозиція теж протирічить закону. Тому, рішення нашої комісії, профільної, було відхилити, як те, що не відповідає чинному законодавству. З приводу екології можна сперечатись скільки завгодно. Ми маємо робити те, що дозволяє закон. Закон не дозволяє приймати такі рішення.

-Яловий: Прошу.

-Салюта: Я вважаю, що на сьогоднішній день полеміка  яка крутиться біля цього рішення це полеміка інтересів, а зовсім не того змісту, яке закладено в рішення. Читаю зміст рішення: про спільні розробки технології криогенної кримації. Про які закони йде? Йде про науку. Ніякої захорони немає. А всі говорять про те, що хтось забирає в когось гроші.

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 38 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

про те що, хтось забирає в когось гроші. В управлінні нашому ритуальних послуг забирають гроші. Немає тут і слова про це. Друге, далі йде. Для того, щоб  мати можливості займатися цими законними розробками, потрібно якесь підприємство, інакше без цього підприємства не може йти наукових розробок, тому що є законодавча база,  світова і наша. Тому так поставлене рішення. Думають, що "Петро Великий" обов"язково забере всі гроші, які  там будуть. Далі,  дійсно забере, якщо не буде Управління охорони і ритуальних послуг нашої адміністрації займатись цим питанням, тоді колись забере. Інформую також, що  на днях у "Фактах" вийшла стаття, що перші кремації кріогенні у Швеції вже зроблені і кажуть як, коли там квіти посадили на тих останках і т.д., дуже цікаві речі. Ми ж зараз в зв"язку з тим, що є люди, які щось хочуть, майже ці люди нічого не хочуть, воно не потрібно ні нашому першому депутату, ні другому депутату, який зараз виступає. Воно потрібно іншим людям зовсім, але хочуть показати своє альтерего, тобто второе "я" , хочуть підкреслити себе. То я й хотів би сказати про це, що ми давайте по суті справи робити, що? - проти науки? То якщо ми навідь не будемо голосувати, я вже сказав, що Швеція вже зробила.

Головуючий: Миколо Євгенович, давайте так, ви ж тут всі колеги і керівники депутатських комісій зібрались, то не будемо один на одного нападати, у нас  в Програму включено це питання, я ще з вами буду, зустрінемося хто сьогодні виступав, ми ще раз уважно подивимся. Я згоден, що тут є інтереси. Інтереси, так сказать,  слово Карл Маркс слово інтереси - він широко розглядав, він казав, що світом правлять інтереси. Так, в даній ситуації тоже, ми попробуємо збалансувати ці інтереси до сесії, а на сесії остаточно можливо вирішимо це питання. Домовились? Будь ласка.

Новак: Справа в тому, що не бюджетна комісія, я думаю не комісія з питань самоврядування, ми не проти використання кріогенної кремації. Ми  тільки за науку, зараз є розробки,  лазерна кремація і біотехнологія по знищенню залишків людських, тваринних. Справа в тому, що ми не можемо таке рішення приймати, чому? Ми не є інженерами, ми не є  фахівцями. Потрібен висновок санепідемстанції, потрібен висновок Державної екологічної експертизи. У нас в комісії лежить висновок Державної екологічної  експертизи, а це обов"язковий висновок стандартний, без якого не можна впроваджувати нові розробки, що їм в повному обсязі документація не надавалася. Чи можемо ми це використовувати. Якщо я завтра подам рішення, що така

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 41 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

то я завтра подам рішення, що така то фірма розробила еліксір вічної молодості і давайте його сьогодні запровадимо для всіх киян на терені м.Києва. Скажіть, будь ласка, чи вправі ми  без належних висновок медичних працівників прийняти таку розробку, ні? Тому ми не проти цієї кріогенної нової, так би мовити, технології, але повинні висновки науковців і саме науковці повинні вирішити

Головуючий: Там є висновки, Наталія Василівна?

Новак: ... нерозбірливо ... на сесії, немає

Головуючий: Ми ж поки не впроваджуємо, давайте ми не будемо це питання  зараз обговорювати.

Новак: тому це тільки науковці, а не сесія Київради бере на себе відповідальність. Нам в комісію приходили затвердити розробки  технологічного збереження тепла, електроенергії, але це знову є питання сесії, а є питання не сесії. Ми - за науку, але це повинні вирішити відповідні органи. Нехай, якщо є висновки, їх запроваджують.

Нерозбірливо.

Головуючий: Давайте не будемо нападать і давайте Регламент. Ідем далі.

- Про створення відділень денного перебування для розумово відсталих інвалідів з елементами соціально-трудової реабілітації, філій та центрів трудової реабілітації для розумово відсталих інвалідів м.Києва. Чи є заперечення або зауваження?

- Про затвердження міської (я прошу тихіше) програми ранньої соціальної реабілітації для дітей-інвалідів. Дякую. Шум з залу. Михайло Юхимович, не заважай.

- Про затвердження порядку надання туристичних послуг у м.Києві. Немає заперечень? Так, прошу. Включіть будь ласка. Карточка є?, підніміть руку.

Доповідач: нерозбірливо.... Дело в том, что рассматривали ...... предложение Присяжнюка - председателя бюджетной комиссии, рассматривали вопрос на комиссию СПП с привлечением большого количества туристических агенств и фирм, которые занимаются этой деятельностью в г.Киеве, провели обсуждение, это то, что называется "громадські слухання" то, что требует от нас Закон регуляторной политики  и подготовили в общем-то предложение . Но, к сожалению, должен сказать, что не успели их подать. Я хотел бы с оговорками, чтобы мы приняли 2 пункта: 15 и 16 , а за время, которое осталось до сессии они остаются, просто чтобы ми говорили, что я подам соответствующее предложение сегодня же в качестве дополнения с тем, чтобы они были учтены при принятии окончательной редакции.

Головуючий: Я вам ще раз нагадую, якщо питання підготовлене у відповідності до Регламенту, ми його виключати з порядку денного не можемо. Якщо під час розгляду виявиться

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 44 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Якщо під час розгляду виявиться, що порушено Регламент внесення питання, так, ми можемо зняти. Тільки сесія має право знімати. Тому, ці два питання доопрацьовуються. Дякую. 17 питання "Про затвердження порядку збирання та транспортування відходів крім токсичних та особливо небезпечних у м.Києві". Карабаєв. Нема заперечень? Йдемо далі. Питання власності. Я буду читати. "Про продаж нежилого будинку 65 літ."Б" на Б.Хмельницького". Немає. "Про дитячий дошкільний заклад на А.Барбюса, 28-а". Немає. "Про внесення змін до рішення Київради "Про передачу в управління державний податковій адміністрації м.Києва нежилих будинків та нежилих приміщень". "Про передачу в управління адміністрації державної прикордонної служби України нежилого будинку на вул. Володимирській, 30/5". Наступне "Про внесення змін до рішення Київради про формування комунальної власності територіальних громад районів м.Києва". Наступне "Про внесення змін до рішення Київради про передачу в управління центрального управління Служби безпеки України нежилих будинків та нежилих приміщень комунальної власності територіальної громади м.Києва". "Про продовження строку завершення будівництва об"єкта незавершеного будівництва на вул. Ірпінській, 1", наступне "Про продовження строку завершення будівництва об"єкта незавершеного будівництва на вул. Отто Шмідта, 34-42". Питання, прошу. (Не чути). Давайте ми вам дамо доручення з порядку денного ми його зняти не можемо. Ви, будь ласка, вивчить. На сесії тоді виступите, є там порушення чи нема. (Не чути). Це ви сидете якраз тут для того і кожен депутат, хто зацікавлений, або хтось з членів Президії, голови комісій. Я називаю, вивчайте додатково.

 

 

   <---   10 Марта  15 ч 47 м 35 с   ----  Восьмой стенограф  ---->

 

-Товстий: Мене просто цікавить Татарка. Там стільки ділянок незрозумілих. Дякую. Добре, я вивчу.

-Яловий: "Про передачу у тимчасове користування на умовах оренди нежилих приміщень продовження термінів дії договорів оренди нижилих приміщень, дозвіл на встанолення для пільгової оплати та зміни орендних ставок". З доповненнями ті, що прозвучали. Нема заперечень? Три доповнення. Йдемо далі. "Про програму приватизації об"єктів права комунальної власності територіальної громади м.Києва на 2004-2006 рік". Нема заперечень? Далі "Про передачу нежилого будинку на вул. Салютній, 23-а корп. 3 у власність Шевченківської районної у м.Києві ради". Нема заперечень? "Про дозвіл на заставу майна територіальної громади м.Києва комунальної корпорації "Київавтодор" та комунальним підприємствам, що входять до її складу". Нема заперечень? "Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади м.Києва пакету акцій, що належать державі у статутному фонді ВАТ "Київський мотоциклетний завод". Нема заперечень? "Про надання дозволу комунальному підприємству "Генеральна дирекція Київської міської ради з обслуговування іноземних представництв" на знесення та списання двоповерхової будівлі колишнього ресторану "Мисливець" у Дніпровському районі м.Києва". Нема заперечень? "Про надання згоди на передачу до державної власності нежилих будинків комунальної власності територіальної громади м.Києва".

Питання містобудування та землекористування.

Ми додали, що на початку... Йдемо далі. Про питання землекористування.

"Про відмову ЗАТ "Авіаінвест" у погодженні місця розташування жилих будинків на авіаконструктора Антонова, 11-а, 13-а". Нема заперечень? Товстий, прошу.

-Товстий: Воно не зрозуміло мені, і я не розумію чому відмова, хоча відмова сесії була. Там треба пояснити в самому рішенні, правильно його сформулювати. У зв"язку з тим... Посилання на якісь закони і т.і. у зв"язку з чим відміна? В чому винен той інвестор? Я прошу доопрацювати до сесії

 

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 50 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Я прошу доопрацювати до сесії преамбулу цього рішення.

Головуючий: Дякую. Прошу помітьте зауваження чи зостереження. Тетяна Вікторівна, подивіться уважно. Прошу Володимир Володимирович.

Доповідач: Розумієте, всім зацікавленим особам досить пояснювали. Питання в чому там порушення і в чому питання? Там написано протокол досить поважно і особисто займався зам.начальника СБУ України. Там 2 будинки СБУ, знаходяться у моєму виборчому окрузі  і земельна ділянка відводилася ще раніше Виконкомом СБУ. Начальник адмінхозуправління, якого зняли за такі речі. СБУ дав згоду і записав у тій згоді теж досить цікаво, що за умови надання працівникам СБУ житла Київською міською Радою. Він згоден, але якщо житло  ще нададуть. Тепер далі, поруч знаходиться дитяча поліклініка, відведено 1998 року, лист заступника Макамели, який надав згоду в 1998 році, а зараз 2004 рік заступник Макомели. І тому питання, там є протокол і там все розписано, Василь Охримович вже 5  чи 10 раз виступає проти. То, якщо Ви такий ініціативний, то вже давно би як борець за законність внесли в проект рішення із вірною преамбулою. Дякую за увагу.

Головуючий: Ідем далі. 

- п.2 „Про  передачу громадянам у приватну власність земельних ділянок для будівництва,  експлуатації та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд”. Далі.

„Про передачу громадянину Чернявській  Олені Іванівні у приватну власність земельну ділянку для реконструкції нежилого будинку цеху по виробництву ....нерозбірливо.. з розширенням та подальшою експлуатацією та обслуговуванням  як нежилого будинку, господарських  будівель та споруд  на Петропавлівській,44/34-б в Подільському районі”. Далі.

„Про передачу Воронову Олексію Мартиновичу земельної ділянки для реконструкції нежилої будівлі з розширенням та подальшою експлуатацією жилого будинку  на вул.Тарасівській,9 літ.В в Голосіївському районі”. Немає заперечень?

„Про передачу Зубку Михайлу Дмитровичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку на вул.Лермонтова,52 у Дарницькому районі”.

Щось ви мені тут переплутали, однієї сторінки немає. Так, а ну дайте мені порядок денний , пропущена сторінка, Миколо Петрович. Немає у мене в порядку денному сторінки. Ага є. Ідем далі.

 

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 53 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Ідем далі. По якому пункту? Давайте тоді, що пройшли , ви повернетесь до  ..... нерозбірливо. Яке? А ми ж не дойшли ще, дорогий. З-2 ? Який пункт? Що управління? Перевірьте. Ідем далі.

Шановні колеги!

- про передачу земельної ділянки ТОВ "Метро кеш єнд кері Україна" для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу. Тут 2 рішення. Одне - на Соломії  Крушильницької та проспекті Петра Григоренка, а інша на просп. Московському в Оболонському районі.

Доповідач: нерозбірливо.... з великою ретельністю, тому що не дай бог щось там станеться, то це біда для всього міста. І в одному цьому випадку ми санітарно-захисну зону водогону віддаємо "Метро кеш єнд кері", навіщо? Невже без цієї частини вони не справляться?

(З зали нерозбірливо).

Доповідач: Ну ви ж пишете в своїх рішеннях. Санітарно-захисна зона водогону , і там і там.

Головуючий: А хто це писав таке?

(З зали нерозбірливо)

Головуючий: Щого в рішенні це пишуть? Да, будь ласка, поясніть.

(З зали нерозбірливо).

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 56 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Нерозбірливо.

Головуючий: Дякую. Ідем далі.

Володимир Борисович, можна мені сказати?

Володимир Борисович, ну давайте ж ми один одного зрозуміємо. Це санітарно-захисна зона водогону. Дається 10 га , там 28 соток. В що ми впираємося, давайте дамо на 28 соток менше і не поліземо в санітарно-захисну зону водогону. Це охоронна територія, яка підлягає жорсткій охороні. Репліки з зали.

Головуючий : Якщо в Германії ми говоримо, то я бачив під Женевським озером автостоянку, під озером.

Але не замість забора води для пиття, Володимир Борисович. Ну оно же для чего-то используется?

Репліки з зали. Нерозбірливо.

Головуючий: Це не капітальне будівництво, це 28 соток. Ну давайте так. Питання попереднє вивчалося. Олександр Олександрович, коли виїзджав  з Президентом  в Німеччину, це питання якраз там вивчалося. Він ці дві площадки. Він дав доручення. Вивчали спеціалісти виконавчого органу, проробляли ці питання. Я думаю, що .... (нерозбірливо). Ну, а хто ж забороняє? Ідем далі.

- Про передачу...(нерозбірливо) репліки з зали. Це які пункти?

З зали: 1, 2, 3 - у кого забирають землю і чому? Тут не зовсім зрозуміло. І далі, Володимир Борисович, то що ми кажемо, я думаю ... (нерозбірливо).

Головуючий: Да почекайте ж тоді, давайте так ми домовимся.

Володимир Борисович, то, що ми кажемо в 5 пункті, то Даніель говорив, то Ви понімаєте, чому ми дали на рік. Тому, що  завтра ж викупиться ця ділянка. На рік дали для того, щоб викупити. На рік же ніхто не будує.

Головуючий: Безумовно, викуплена. Так, при викупленні 28 соток  можуть в тимчасове використання надавати - це вже інше питання, інше рішення.

З зали: Ми ж зараз про це й кажемо.

Головуючий: Ну що ми зараз будемо, Володимир Іванович. Ви голова комісії, Ви знаєте, що ці  питання на Президії, ми зараз принципово подивимося, є зостереження. Ви висловили, що ми зараз дискусію будемо вступати , в дискусію? Я попросив Карабаєва, нехай разом з Вами подивиться матеріали, комісія ще є, подивіться уважно, у нас ще 10 днів є. На сесії, коли будемо приймати - висловите зауваження. Я прошу земельний комітет врахуйте.

 

 

  <---   10 Марта  15 ч 59 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

я прошу, земельний комітет, врахуйте те, що тут прозвучало, щоб ви готові були відповісти. Зустріньтесь з ними.

-Гриненко: Давайте ми тоді з "Метро кеш" виїдемо і подивимося це питання.

-Яловий: Домовились. "Про передачу гр. Зернецькому Ф.А. у приватну власність земельної ділянки для експлуатації та обслуговування житлового будинку на вул. Володимирвській, 10 у Шевченківському районі". Чому? (шум).

-Легеза: Взагалі, справи не було і треба її зняти на довивчення.

-Яловий: Вносилось згідно з Регламентом, Миколо Петрович? Я прошу, у вас 8 днів (шум).

-Легеза: Я не знімаю його, я подивлюся. Якщо не буде зауважень, ми її залишимо.

-Яловий: Добре, йдемо далі "Про продаж земельної ділянки з обмеженою відповідальністю магазин "Кулінарія" для будівництва, експлуатації та обслуговування по реалізації продуктів харчування з благоустроєм прилеглої території на вул. Р.Окіпної, 3 у Дніпровському районі". Далі.

"Про передачу гр. Бухкалову В.Б. земельної ділянки для експлуатації та обслуговування складської будівлі на вул. Глибочинській, 16-б у Шевченківському районі".

"Про передачу Гнатюку Д.М. земельної ділянки для експлуатації та обслуговування індивідуального гаража на вул. Круглоуніверститеській, 5 у Печерському районі". (Шум). Наступне.

"Про приватизацію земельних ділянок садівничих товариств Харківського та Дніпровського районів".

"Про продаж земельної ділянки ТОВ "Оселя" для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-громадського комплексу на просп. Перемоги, 8 у Шевченківському районі м.Києва". Володимир Іванович, потім будеш казати, що ти не чув. Перемоги, 8 твій округ? Ми вже прийняли, йдемо далі.

"Про продаж земельної ділянки ТОВ Фірмі "Атріо" для реконструкції, обслуговування

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 02 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

та експлуатації автозаправної станції на вул. Нижній Вал у Подільському районі м.Києва".

"Про продаж земельної ділянки дочірньому підприємству "Антіра-Київ" для будівництва, експлуатації та обслуговування автозаправного комплексу на перегоні просп. Героїв Сталінграда та Московського у Оболонському районі".

-Бойчук: Вже хватить на озерах будувати заправки. Я хочу це питання вивчити. І якщо воно буде, дійсно, там на тому місті, де перетин вулиць, на озері вже будували одну заправку і продали теж землю, я його зніму. (З зали: не чути). За рахунок озер.

-Яловий: Миколо Андрійович, подивиться. Йдемо далі "Про продаж земельної ділянки дочірньому підприємству "Ардал" для будівництва, експлуатації АЗС на перетині вулиці С.Трутинського та бульв. Дружби Народів у Печерському районі".

"Про передачу Лукашику М.В. у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. М.Котельнікова, 47-а у Святошинському районі". Прошу. (З зали: не чути). Підготуйте.

-Черніков: Є зауваження і там є вже проблеми.

-Яловий: Домовились, на сесії прошу звернути увагу. "Про внесення змін до рішення Київської міської ради" (2 проекти). Нема зауважень?

19-й пункт "Про доповнення до переліку земельних ділянок призначених для продажу на земельних торгах (аукціонах) суб"єктам підприємницької діяльності під забудову".

"Про передачу земельних ділянок асоціації української-ізраїльська торгова палат для будівництва та експлуатації павільйонів швидкого харчування на вул. Мечнікова, 12-а та вул. Мечнікова, 10/2-а у Печерському районі". У нас що там ринок є, чи що? Я хочу зрозуміти, для експлуатації павільйонів швидкого харчування. На вул. Мечнікова. Уважно подивиться.

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 05 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

уважно подивіться комісії на це питання. Я акцентую увагу, подивитися треба. Подивіться це питання, хто у нас це може подивитися? Торгівля - є Пилипишин? Де Пилипишин? Є чи немає?

Доручення Пилипишину, комісії нехай уважно подивляться це питання, для чого там швидке....там же людей немає, там морг. Там поруч морг, на Мечнікова12, ну старий морг, він зараз лікарнею використовується, то я і задаю питання, що там за пункт швидкого харчування. Що він там буде робити?

Ідем далі, значить доручення є і Салюті, прошу, подивіться, оці павільйони біля моргу, Мечнікова,12 - пункт швидкого харчування, що це таке? Розгляньте, будь ласка.Слідуюче.

 „Про передачу земельної ділянки громадянці Дралило Наталії Іванівні - члену садівничого товариства "Здоров"є-1" Харківського району для ведення колективного садівництва на вул.Садовій,42, ділянка 33 у Дарницькому районі”. Слідуюче.

„Про продаж земельної ділянки ЗАТ "Укрмонтажспецкомплект" для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку на вул.М.Стельмаха,10-а в Голосіївському районі”. Слідуюче.

„Про передачу земельних ділянок державному територіально-галузевому об"єднанню "Південно-Західна залізниця" для влаштування будівельних майданчиків під будівництво залізничного автомобільно-мостового переходу через р.Дніпро в м.Києві на залізничній ділянці Києв-Московський, Дарниця у Дарницькому районі”. Далі ідем, це в одному 3. Підряд, немає заперечень? Будь ласка.

З зали голос (нерозбірливо)...

Головуючий: Ми не тільки згодні, ми молимося, щоб їх побудувати - ці мости.

(З зали нерозбірливо).

Головуючий: От бачите, якби це ж містобудівна комісія, так? Вона пропонує, вона можливо повинна під загальне рішення якесь підготувати, не знаю, а можливо й не треба - раз ми вже землю відводимо, тобто уже ціми рішеннями ми вже приймаємо рішення про будівництво. Тут цільове визначення для будівництва моста. Будь ласка.

(З зали нерозбірливо).

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 08 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Миколо.

Я ж голові комісії хочу доповісти. На жаль, ви не були на засіданні містобудівної ради. Була дуже цікава містобудівна рада з цього питання, де ставилось питання так: якщо залізниця береться будувати  всі розв"язки, всі підходи, всі розводи і разом з тим після випробування автомобільного транспорту, тоді міський голова надав згоду, а взагалі це правильно ставиться питання, що потрібно це політично прийняти на сесії Київради. Я вас підтримую, але це питання майже політично відпрацьовано і ... (нерозбірливо).

Головуючий: Домовились, ідем далі.

26 - про оформлення права користування земельними ділянками

(З зали нерозбірливо).

Головуючий: Ну потрібно, щоб ви за той час, який є  вникли в це питання. Я згоден.

(З зали нерозбірливо) .

Головуючий: Ми запросимо архітекторів і планшет розвернемо, щоб видно було, про що йде мова. Так, я прошу комісію підготуйте це питання.

- Про оформлення права користування земельними ділянками.

(З зали нерозбірливо).

Головуючий: Слідуюче.

„Про погодження місць розташування об"єктів” - 27. Не пропущено, чому? Подивіться, то може у вас папки не так, а так немає питань.

„Про оформлення права ...” Є.

„Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею”. Я відмічаю всі ці 3 рішення, ви їх дивіться уважно, можливо у вас на сесії виникнуть зауваження по ним.

(З зали нерозбірливо).

Головуючий: Я ж зараз їх знімати не буду, якщо вони не без порушень.

(З зали нерозбірливо).... настільки важке питання, що ми вже на протязі двох місяців намагаємося розібратися і не можемо розібратися  поки що.

Головуючий: Справа в тому, що  дане рішення було знято з сесії

 

 

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 11 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

знято з сесії тимчасово, було доручення, по-моєму, і вам в тому числі його розглянути.

Володимир Борисович, я хочу сказати, що робоча комісія засідала, вона навіть вчора засідала з робочою комісією і Ніколюк був присутній. Я вибачаюся, але все-таки не можу зрозуміти, ми не можемо кадастрови справи знайти. Ви розумієте, як питання вирішується? Там питання іде про будівництво готельно-офісного центру....,(почекайте Василь Петрович), а там заперечення районної ради - раз, пожежників - два, екологічної служби - 3, санепідемстанції - 4, всі заперечують проти цього проекту. Що ми робимо з вами? Я не знаю, що. Ми сьогодні намагаємося в цьому питанні знайти якісь розумні рішення, консолідацію.

Головуючий: Я згоден, це застереження приймається, Володимир Іванович. Приймається, але ж я зачитую, те, що пройшло комісію повторно, що включено офіційно і т.д. Прошу.

Доповідач: Це помилка взагалі тут. Воно не повинно бути включене, ми в понеділок  на комісію спеціально, знаючи всі ці проблеми, розглядали навіть цей проект,  запрошувались фірми і рішення комісії було  - відкласти розгляд цієї справи до з"ясування певних обставин і з проектом пов"язано, з мешканцями пов’язано, там є проблеми. Чому воно потрапило у порядок денний , я чесно кажучи, не розумію. Проект рішення - чому воно потрапило у цей діб, знову проект рішення - це помилка просто.

(З зали нерозбірливо) .

Головуючий: Комісія не включала в порядок дня?

Доповідач: Комісія його відхилила...

Головуючий: Оце той випадок, коли ми  з порядку денного виключаємо, так як ... Хто ж тоді його сюди вставив? Так. Знімаю на довивчення. Я прошу підготуйте мені всі матеріали по цьому питанню на розгляд до слідуючої комісії, будемо розглядати. Ідем далі.

„Про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам для ведення садівництва”. Немає заперечень.

(З зали нерозбірливо).

- Про  ... Шановні колеги. Прошу. Це було по 26, Володимир Іванович Мартинюк? Це який пункт? Так, далі слухаю, Волков.

Нерозбірливо.

 

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 14 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Нерозбірливо.

Головуючий: Це ваше застереження, по порядку дня воно залишається, доопрацьовуйте до сесії на сесії висловитесь. Ви раз висловились, комісії прошу врахувати, що будуть заперечення по  пункту 28, подивіться в чому там, Василь Григорович, подивіться, помічайте собі. Так, ще які зауваження?

З зали: Ще п.19 - нерозбірливо.

Головуючий: Так, 19 - помічайте комісія, додаткові будуть питання. Ще є? Немає. Хто є ще? Черніков, прошу.

Черніков: Шановні колеги, я  звертаю вашу увагу на З-26 пункт 11: акціонерне товариство "Шляхбудкомплект" - на 25 років ми їм надаємо 2 ділянки вздовж вул.Святошинська. Це саме вузьке місце на цій вулиці. Приміщення вони здають декільком різним організаціям, які припиняють рух тролейбуса, тощо Святошино на Борщагівку. Це самий короткий  шлях. Тому мені незрозуміло, коли на років 25 ми дамо  їм цю оренду, то на 25 років ми не зможемо провести  реконструкцію  вулиці, яка  у Жукова запланована.

Головуючий: То внесете пропозицію  на меншу кількість років. Зауваження приймаються. Ідем так по 28. 26 - прошу, ще які?

З зали: нерозбірливо... п.20 З-26 - бульвар О.Давидова, 12  - мій округ. Там вже будинок побудований, вже живуть люди. Поляченко вже збудував будинок.

Головуючий: То треба перевірити, можливо  помилка з адресою.

Доповідач: Я тому й задаю питання.

Головуючий: Перевірте, будь ласка. Так, які ще зауваження? Черніков, ще раз, прошу.

Черніков: З-28 пункт 8 - будівництво підземних гаражів в кварталі 31\47 вул.Котельнікова.  Справа в тому, що це будівництво було заплановано при будівництві будівель 

 

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 17 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

при будівництві будівель холдінгом і Київжитлобуд. Але чомусь за якихось причин не було збудовано. Тепер, коли ці всі будинки стоять з таким каре, де не можна під’їхати проявляється ініціатива будівництва, яке сьогодні не може технічно забезпечено бути вентиляцією, яка б передбачалася в тих будинках, що будувалися. Тому, мені абсолютно не зрозуміло, яким чином може здійснитися з технічної точки зору. Це питання обговорювалося в райраді, і не знаю, чому воно потрапило сюди. Це 8 з-28. Воно не було збудовано з самого початку, коли будувалися будинки з системою вентиляції, а тепер включається додатково... Це технічно не можливо, як з"ясували фахівці побудувати...

-Яловий: Відмітьте, будете...

-Черніков: Пункт 26-й на розі вул. Верховинній, 77/13. Ця ділянка, я не пам"ятаю, чи на позаминулій чи якій там нараді у голови ДПА КМДА Омельченко розглядалася з подачі РДА Святошинської щодо розширення Святошинського цвинетра. Було протокольне доручення щодо його розширення якраз за рахунок цієї ділянки і роботи вже ведуться. Це 26, з-28. Тобто, там вже буде розширятися цвинтер.

-Яловий: Там де автозаправний комплекс.

-Черніков: Універсал сервіс, хоче будувати автозаправний комплекс на тій території, яка протоколом вже визначена для розширення Святошенського цвинтера.

-Яловий: Які ще є зауваження? Йдемо далі. "Про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам для ведення садівництва". Немає заперечень.

"Про передачу Соломаці Г.І. земельних ділянок для обслуговування жилого будинку господарської будівлі на Понфілівців, 4-а".

"Про надання Оболонській у м.Києві раді земельних ділянок для реконструкції парку культури та влаштування набережної урочищі Наталка Поділянці між урізом води Дніпра та територіями 3-а і 3-б мікрорайонів від вул. Північної до залізничного мосту Петровський, включаючи ділянку, що прилягає до затоки "Волковата" в Оболонському районі". Слухаю.

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 20 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

-Товстий: Я прошу не ставити на порядок денний.

-Яловий: Миколо Петрович, це вже зауваження до Вас, як мого заступника. Цікаво. Внесено в порядок денний то знімає голова комісії, то знімає начальник відділу. Я чогось не розумію. Пропозиція зняти, воно з порушенням внесено, я ще раз питаю. Не з порушенням? Воно залишається, але прошу...

-Товстий: Тільки принесли цю справу зараз. Її не було. (Шум). Дві справи немає питань, а ця справа "Наталка". (Шум).

-Яловий: Дайте пояснення. Це мова йде про набережну.

-Товстий: Це майже мій округ. Це мій округ.

-Яловий: (Шум). Добре. Друге питання Центральна клінічна лікарня, районна. Микола Андрійович, ви відповідаєте за це питання. І відділ культури Оболонської районної адміністрації дитяча школа мистецтв №5, так? Я прошу. Оболонській районній раді. Це правильно. Зауваження приймаються. Я в понеділок прошу розгляньте ще раз на комісії, якщо будуть зауваження тоді питання буде знято. Домовились? Так як це суспільні три об"єкти: дитяча лікарня, музична школа і набережна я думаю, що заперечень не буде, але просив би і Василь Охримович, контроль теж за вами. Я так зрозумів, Миколо Андрійович буде відсутній. Йдемо далі.

"Про передачу комунальному підприємству з управління капітального будівництва та реконструкції Шевченковського району м.Києва земельних ділянок для будівництва жилого будинку з об"єктами соціальної інфраструктури на Дмитрівській, 80-82 у Шевченківському районі". Дейнега, прошу.

-Дейнега: У моєму окрузі з аргументацією писав листа, просив відкласти ще на одну сесію, на один місяць

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 23 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

на одну сесії, на один місяць. Дуже багато там протоколів, фотокарток у мене є, якщо хто бажає, будь ласка. З жителями там неув"язки великі .....не розбірливо. Потім весь файл видам. Дмитрівська,80-82. Я же і говорю там картки, протоколи там, по 150 жителів на збори ходять. Дякую.

Головуючий: Так, Василь Охримович, що?

Головуючий: Прошу Вас.

Доповідач: Шановні члени Президії. Ця справа іде вже який раз у нас на... Який раз вона бовтається скільки вийшла на сесії раз, другий раз. Я дивився всі зауваження, я дивився всі звернення мешканців, я перелистав і дивлюся там через три рази одне і те саме прізвище повторюється. Я вважаю, що ця справа сфабрикована. Перше, ця справа відводиться сьогодні на  Шевченківську раду, потім будете вирішувати, на кого вона буде, давайте ...нерозбірливо нараду, а потім будемо вирішувати, кому хочете, тому й вирішуйте.  Ця справа відводиться на  Харитончука нараду, так чи ні? А потім, куди хочте, туди й вирішуйте.

Головуючий: Значить, давайте ми там домовимся.

Доповідач: Ви не праві на 100%.

Головуючий: Є питання, підтвердив депутат Мартинюк, який тут присутній у залі, про те, що там є питання. Він ... нерозбірливо. Я прошу.  Це вже питання виходить на Закон регуляторної політиці, Василь Охримович. У вас є 8 днів. Я прошу депутата безпосередньо прийняти участь. Якщо треба зустрітись з жителями, хто там є і розібратись в чому проблема. Якщо там є обгрунтовані зауваження по цьому питанню, то ми знімемо його на сесії. Домовились. І останнє - про надання Шевченківській районній в м.Києві раді у постійне користування земельної ділянки в межа вулиць Кудрявської, Петровської, Смирнова-ласточкіна для комплексного відродження історичного середовища урочища "Вознесенський яр" . Немає заперечень? Так, Головач, прошу.

Головач: В мене в цілому питання. От ми відводим на районні ради, у мене виникає питання, що ми в бюджеті кошти передбачили, що вони будуть будувати?. В бюджеті коштів нема. Якщо це елемент, так би  сказать, компенсацію недодано з бюджету, або елемент їхнього  інвестиційного заробітчанства, тоді ви повинні такі питання бути, повинні певні бути надані інвестиційні договори або питання повинно бути проведення конкурсів з приводу залучення інвесторів, іти або через нашу міську, так би сказати  комісію з

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 26 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

або через нашу міську комісію спеціальну або через Київраду, або під контролем міського голови проведення інвестиційних конкурсів з приводу залучення інвесторів. Тому питання, виходе у нас подвійний стандарт. Ми раді відвели, а рада собі вирішує питання. Тепер 35-є, якщо ми подивимось уважно... Виявляється рада мудра. А тепер ми читаємо. Почитайте те обгрунтування, яке вони дали з приводу відродження історичного середовища. Що це за цільове призначення відповідно до земельного кодексу відродження історичного середовища. Цільове призначення земельної ділянки. Мене цікавить, як розумний Київзем і всі інші, хто візував пропускає таке цільове призначення. Відродження історичного середовища. А потім ми далі почитаємо, що там виявляється будівництво елітних житлових будинків, які дозволять потім включити все це в ділову сферу м.Києва. Ви почитайте обгрунтування.

-Яловий: Читаю, аж 10 тис. грн. на розвиток інфраструктури Шевченківського району.

-Головач: Те, що ми відводимо районам воно шито білими нитками. Треба грати за якими одними стандартами. Або в бюджеті є кошти передбачені у них, або у них повинні бути інвестиційні фонди. А ми думаємо, як поповнювати бюджети. Дякую.

-Доповідач: На цю земельну ділянку притендовал совершенно конкретный инвестор, было предприятие "Элит-сервис" и тогда по инициативе депутата Дейнеги сняли на доопрацювання, но к сожалению получилось так, что в этот промижуток появился "Укруниверсалбуд" это тот самый инвестор который сто тисяч заплатил. У меня например нет доверия к инвестиционной компании, которая зарегистрирована по домашнему адресу.

-Яловий: Комісія розглядала це питання? (Шум).

-Товстий: Друге. Ці люди беруться відтворити сьогодні запущену територію від Глубочики до вул. Кудрявської,

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 29 м 35 с  ----   Восьмой стенограф   --->

 

Я хочу відповісти на перше питання. Як наші районні ради маючи право мають виступати у якості забудовників. Я вважаю, що мають. Якщо любий інвестор має право взяти ділянку і виступати, то люба наша рада... Питають, а звідки кошти... Інвестиційні кошти. Нема інвестора. Якщо сьогодні будують Оболонь, і він бере на Оболоні з інвестора 10% районів і 2% на жек то це прекрасно. Він за це будує, що він бере. Будує набережну, будує біля себе адміністрацію зробив, доріжки, дерева і люба рада, будь ласка, хай працює. А це питання, що тут... Воно розглядалось на комісії, погоджено комісією.

-Яловий: Якщо це питання внесено в порядок денний без порушень, хай воно залишається. (Шум).

-Товстий: Депутату Головачу пояснюю, що це таке. Будь ласка.

-Яловий: Але я висловлю теж свою думку. Якщо там мова йде про цей вознесеньський яр, це складний яр і його можна брати тільки комплексно. Не можна відірвати який шматочок зверху, а сам як комусь залишити і не може Укруніверсалбуд теж так не може. Давайте у нас ще є тиждень, навіть більше. Ще раз уважно подивимося до сесії це питання, можли це дійсно, повинен бути інвестиційний конкурс. Хай приймають участь у цьому. Але так, що хороший майдан собі хтось буде брати, а поганий залишати комусь то так не повинно бути. Тільки комплексне вирішення питання. Я дякую всім... Я прошу одну хвилинку, є кілька зауважень.... (Шум). Це те питання, про яке ми говорили. Якщо воно знімалось на попередній сесії і в любому випадку... Не була знята... На наступному засіданні розглянемо. Яка думка членів Президії

 

 

  <---   10 Марта  16 ч 32 м 35 с  ----   Второй стенограф   --->

 

яка думка членів Президії? Дякую, які ще є питання?

З зали: нерозбірливо.

Головуючий: Домовились. Яка адреса? Давайте по порядку, якому йде у нас, я так сказать розумію і Міністерство закордонних справ і звернення Міністра і багато чого іншого і т.д. Не розглядали ми на комісії, розглядайте в понеділок на комісії.

З зали: Вони розглянуті.

Головуючий: А якщо розглянуто, то тоді давайте  включимо.

З зали: Там з Кухаренко проблеми.

Головуючий:  Рік протримав Кухаренко у себе документи. Дякую. Ідем, все. Я дякую всім за участь, допобачення, до зустрічі, дві з половиною години у нас йшло засідання.

 

 

 

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про дострокове припинення повноважень депутата Київської міської ради Порайка А.М.
  • Про звернення Київської міської ради до Комплексу відпочинку «Пуща-водиця» Державного управління справами щодо відмови від права постійного користування на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:78:318:0003 на вул. Вишгородська, 150 у Оболонському районі міста Києва
  • Про зміну назви комунального підприємства «ЛІК» м. Києва» та реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «МІСЬКИЙ МАГАЗИН» виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 20 січня 2022 року № 4175/4216 «Про затвердження міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки»
  • Про поновлення приватному акціонерному товариству «АГРОФІРМА «ТЕПЛИЦІ УКРАЇНИ» договору оренди земельної ділянки від 07 серпня 2006 року № 75-6-00299 (зі змінами) на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва (507105232, 710909043)
  • Про внесення змін до міської цільової програми «Діти. Сім’я. Столиця на 2022-2024 роки»
  • Про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО»
  • Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13.07.2023 № 6880/6921 «Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню із публічного простору міста Києва»
  • Про застосування статті 50 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 04.11.2021 № 3135/3176 до рішення Київської міської ради від 05.10.2023 № 7125/7166 «Про затвердження Порядку проведення в місті Києві конкурсів з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації
  • Про зміну типу та найменування деяких закладів загальної середньої освіти Печерського району міста Києва