
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХІ сесія IV скликання
Стенограма
пленарного засідання
30.08.05
Головуючий: Київський міський голова
О.Омельченко
м.Київ
<--- 30 Августа 10 ч 53 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
Головуючий: Шановні депутати, працівники мас-медіа, журналісти, всі присутні в сесійній залі. Я хочу привітатися з вами, щоб сказати "Здравствуйте", щоб всі були здорові, бо добрим днем сьогодні назвати ми не можемо. І говорити не будемо сьогодні "Добрий день", будемо говорити "Здравствуйте".
Так сталося, що сьогодні в нас в сесійній залі відсутня Наталія Василівна Шиманська, яка трагічно загинула, пішла з життя. Це велика втрата і не тільки нас, як депутатів, це втрата всієї київської великої громади. Сьогодні нас повідомлять, коли будуть похорони, прощальний обід з покійною.
<--- 30 Августа 10 ч 56 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
Я прошу депутатів вшанувати світлу пам’ять про Наталію Василівну хвилиною мовчання.
В залі зареєстровано 53 депутати. Прошу продовжити реєстрацію. На мій погляд, візуально в залі більше, вже 56. Кворум є і нам необхідно сьогодні відкрити ХІ сесію Київської міської ради. Є пропозиція підтримати, відкрити. Я ставлю на голосування. Голосується про відкриття ХІ сесії Київради.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 5, всього - 63. Рішення прийнято.
Оголошується відкриття ХІ сесії Київської міської ради.
<--- 30 Августа 10 ч 59 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
Подивіться уважно, з правої сторони зверху написано: проект, новий варіант. Якщо у вас є такий документ, то він на двох сторінках - про порядок денний пленарного засідання ХІ сесії Київради ІУ скликання 30.08.05.
З урахуванням того, що сьогодні відбулася ранкова Президія і деякі питання уточнювалися, узагальнювалися, ми його назвали "новий варіант". Він складає 22 питання конкретні і в 23 - різні. Дається право кожному депутату використати депутатське право. В 23 пункті - різне, в 22 пункті ті, які розглянуті в установленому порядку і пропонуються нам. Які будуть пропозиції?
Поступила пропозиція прийняти за основу. Ставлю на голосування проголосувати за основу проект порядку денного пленарного засідання ХІ сесії Київради ІУ скликання.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 6, всього - 64. Рішення прийнято.
Прошу, Зубко, 64, за ним Дейнега, 82.
Зубко: Оскільки в нас сьогодні траурна сесія, жалобна, то є пропозиція зняти з розгляду всі питання, які потребують довгої і гарячої дискусії і обговорення. Зокрема, це питання про заходи по реалізації громадських слухань - п.3, п.5 - про відміну рішення Київської міської ради з питань передачі земельних ділянок, п.6 - про створення муніципальної автодорожньої інспекції. А також прохання, крім протестів прокурора, які ми зобов"язані розглянути
<--- 30 Августа 11 ч 02 м 50 с ---- Третий стенограф --->
згідно законодавства, не вносити ніяких додаткових питань.
Головуючий: Юрій Петрович, ми на Президії говорили про це, якщо буде ваша згода. Я би з вами теж погодився, якби ми підійшли потім до кожного окремо питання, коли підійдемо до питання і питання викликає сумніви або дискусії, не зовсім сьогодні своєчасні й умисні. Це показує завжди табло.
Прошу, Дейнега.
Дейнега: Було термінове доручення Президента і ваше стосовно "Мистецького арсеналу". Це прийняття до комунальної власності міста гуртожитку, там іде в цьому комплексі. Я просив би, якщо можна, поставити на голосування.
Головуючий: Так, це правда. Не тільки доручення, а є вже великі зауваження від імені Президента в адрес керівництва і міністра культури, що вони не виконують свої обов"язки.
Я просив би підтримати пропозицію депутата Дейнеги і включити в порядок денний, що ми приймаємо на території "Мистецького арсеналу" гуртожиток, який належить Мінкультурі. Але, згідно з постановою Уряду, ми забезпечили всіх людей вже ордерами на квартири за централізовані фінанси Міністерства фінансів України.
Прошу проголосувати як доповнення до того, що за основу ми прийняли.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 11, всього - 66. Рішення прийнято.
Прошу, Головач.
Головач: Наша фракція "Єдність" також порадилась перед засіданням сесії. В принципі підтримує, колега Зубко, фракція "Наша Україна" цю пропозицію. Там є окремі питання, дійсно, як краще визначитись, мотивувати, чому ми їх знімаємо. Але в принципі підтримуємо.
Головуючий: Прошу, Качурова.
<--- 30 Августа 11 ч 05 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
Качурова: Я підтримую позицію Зубка і хочу сказати, щоб можна було б погодитися з новим проектом, якщо в процесі розгляду, але жодного проекту рішень у депутатів немає на місцях. Тому я вважаю, щоб з проектами ознайомилися і якщо приймали б по протестам прокурора, а їх тут 8 або 6, - ні одного рішення проекту немає. Як же можна працювати?
І по-третє, ми порушуємо Регламент, по якому ми з вами вже неодноразово зверталися. Тому я вважаю, що треба питання це перенести або хоча б, щоб депутати ознайомилися з проектами рішень.
Головуючий: Я ознайомився вранці по 9-ти протестам, були всі рішення. Я особисто перевіряв вранці, у папці є, це помилка. ... Я вибачаюся, роздали тільки членам Президії ... Оргвідділ - роздайте. Так трапилося тому, що протести надійшли протягом останніх днів, і якщо ми сьогодні їх не розглянемо, тоді більше місяця термін, ми прострочуємо, аж 29 вересня. Тому ми сьогодні вирішили їх всі розглянути, щоб не порушувати наші відносини з правоохоронними органами. Це нормальне явище. ... Множте і роздайте швиденько...
Прошу, Новак, 11.
Новак: Дійсно, всі рішення по протестах є, але ми раніше домовлялися, що до рішень по протестах нам будуть давати самі протести, щоб депутат мав можливість ознайомитися з мотивацією прокуратури і з мотивацією нашого юридичного управління. Тоді це було б більш правильно.
Головуючий: Підтверджує Колесник, що так і є сьогодні – розмножують, і самі протести вам будуть роздані разом з проектом рішень і проектом прокурорів.
Прошу, Странніков.
<--- 30 Августа 11 ч 08 м 50 с ---- Третий стенограф --->
Странніков: Всім відомо, що на сьогоднішній момент дуже активно обговорюється питання зміни адміністративних районів у м.Києві із заміни меж, скорочення їхньої кількості та встановлення нових меж. І періодично депутатам роздаються такі схеми планувальні, схеми з новими межами. У мене виникає питання: хто роздає і для чого?
Головуючий: Ініціативна група.
Странніков: Тоді, хто входить до цієї ініціативної групи? Яка їхня ініціатива? Щоб всі депутати так само знали, коли отримують подібні документи.
Головуючий: Мабуть, я на це питання відповім. Ініціативна група роздає, яка створена при генплані нашому, Володимир Ігнатович, він у відпустці. Вчора ввечері завершилась у мене зустріч в Київській обласній адміністрації з головою Євгенієм Дмитровичем Жовтяком. О 20.30 ми відпрацювали вперше за 35 років останні межі кордони м.Києва, які були затверджені в 1970-му році. Пройшло стільки змін, що коли працювали наші комітети земельних ресурсів і наші головні архітектори, то 2 місяці не вистачило.
І на кінець ми вчора ввечері завізували, обласний голова і міський голова, спільний проект постанови Уряду. Сьогодні І.А.Фоменко по домовленості моїй з Романом Петровичем Безсмертним, враховуючи, що я на сесії знаходжусь, на нараді у віце-прем"єра Безсмертного, де запрошений Жовтяк, деякі міністри, які будуть читати документ. Я не хочу довго на цьому зупинятися. Сотні прикладів є таких, що двір села знаходиться на території Київської області, а місто на нашій, або навпаки, тобто межі із 1970-го року не переглядались. Навіть, коли Київська обласна рада віддала
<--- 30 Августа 11 ч 11 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
Києву Пирогів, Чапаєвку, Бортничі, Троєщину, рішення Верховної Ради не було і майже не змінювалися. Тоді ж, до речі, увійшли межі острова Великого, постанова Уряду вийшла 4-и чи 5-ть місяців тому назад.
Пам’ятаєте, ми підготували і Уряд прийняв постанову передати нам 180 га, бо ми там будемо новий водозабір робити. Ми вже робимо проект, а межі не визначені, і таких прикладів десятки. Тому, коли буде документ вже офіційний ми вам офіційно, по-фамільно, передамо, а ця ініціативна група роздає вам, щоб ви більш детально знали про територію міста Києва.
Прошу, Пабат, 69.
Пабат: Сьогодні ми розглядаємо 8 протестів прокурора і є аргументація, що це треба терміново і все таке інше. Я хотів би з приводу цього звернути увагу секретаріату, головуючого нашої сесії і отримати протокольне доручення розібратися з рішенням від 26 травня 2005 р. № 425-3001. Це протест заступника Генерального прокурора України - прокурора м. Києва на рішення Київради від 26.06.2003 р. № 549/79 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею".
На жаль, під цим номером, я так зрозумів, є два рішення. Одне стосується Табачника, яке ми відміняли цим рішенням, а друге з таким же номером від 26.06.2003 р. № 549/79, де 47 йде земельних ділянок, і ми теж його відміняємо.
На сьогоднішній день в базі даних "ЛІГА" знаходиться це рішення, що проект від 26.06.03 № 549/79 скасований повністю. І всі ці 47 чи 48 людей, які вже уклали угоди оренди, зараз нічого не можуть робити, тому що, якщо юрист відкриває "ЛІГУ", а там написано, що це рішення скасовано. Тому я просив би внести тут ясність і протокольне доручення.
Головуючий: Будь ласка, протокол: вважайте, як не запит, а як заяву депутата Пабата і доручення підготовте, я їх підпишу. Термін встановіть – 10-денний, буде достатньо. ... Багато 10-ть?
<--- 30 Августа 11 ч 14 м 50 с ---- Третий стенограф --->
Небагато, поки оформлять, поки підпишеться день - два. Запишете десь 7-го, 8-го вересня - термін.
Є пропозиція голосувати в цілому. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 55, проти - 1, утр. - 2, не гол. - 9, всього - 67. Рішення прийнято.
Запити. Прохання було до депутатів запити передати всі до нас. Хто не передав, буде з місця. В кого на руках - передайте.
Яловий: Надійшли запити до Київського міського голови, які внесені на сьогоднішнє пленарне засідання.
Від Биструшкіна про розгляд ситуації щодо накопичення та зберігання побутових відходів у кубоконтейнерах в Деснянському районі м.Києва.
Від Волкова надійшло 5 запитів:
- Про надання в оренду приміщення благодійному фонду "Наш дім Солом"янка" на вул. Семенівській, 7 у Солом"янському районі м.Києва.
- Про прискорення вирішення питання будівництва бювету та облаштування джерел питної води в мікрорайоні Совки.
- Про виділення коштів для будівництва церкви на вул. Каменярів, 13 - 15 у Солом"янському районі м.Києва.
- Про виділення коштів на ремонт дитячого закладу № 168 на вул. Монтажників, 97 у Солом"янському районі м.Києва.
- Про будівництво житлового будинку для молодих вчених Академії наук на вул. Автозаводській, 61-а в Оболонському районі м.Києва.
Запит від депутата Гуленка про необхідність виконання наказів виборців щодо будівництва бюветів в Голосіївському районі м.Києва.
Запити від Дзвоника:
- Про скасування рішення Київради від 24 квітня 2003 року № 401/
<--- 30 Августа 11 ч 17 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
561 "Про виділення земельної ділянки товариству "Міком Хаус" для будівництва офісно-житлового комплексу на вул. Крутий узвіз, 7 у Печерському районі м.Києва."
Від нього ж запит про порушення благоустрою у дворі будинку за адресою: вул. Микільсько-Ботанічна, 17/19 у Печерському районі м.Києва.
Запит від депутата Комова про розгляд питання щодо зменшення кількості районів у м.Києві.
Від депутата Легези про будівництво артезіанських свердловин на території виборчого округу № 25 у Деснянському районі м.Києва.
Від депутата Матіко-Бубнової про недопущення будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями обслуговування та підземним паркінгом на території вул. Нагірної, 1 у Шевченківському районі м.Києва.
Від депутата Матіко-Бубнової про прийняття відомчих будинків, що належать заводу "Укркабель", до комунальної власності міста.
Від депутата Проніна про вирішення питання отримання субвенції на різницю тарифів по утриманню будинків та прибудинкових територій.
Крім того, в останній момент надійшов запит від депутата Євлаха: прошу оголосити на пленарному засіданні Київради відкритий лист народного депутата України керівника Київської міської партійної організації Всеукраїнського об"єднання "Батьківщина" Семиноги на ім"я Київського міського голови.
"Згідно рішення бюро Київської міської організації Всеукраїнського об"єднання "Батьківщина" в Київраді була створена фракція "Батьківщина" у складі: Євлах, Карабаєв, Березніков, Бичков, Арканова, очолить яку було доручено члену партії Олексію Євлаху, заступником обрано Карабаєва.
Даним рішенням було визначено, що прийом нових членів у фракцію проводиться виключно за підставі положення про фракцію, яке було затверджено на бюро. На даний час фракція є єдиним легітимним органом в міськраді. Водночас спостерігається спроби окремих осіб створити паралельні однойменні фракції, групи, в тому числі і в Київраді, які не мають на це повноважень партії "Батьківщина".
Офіційно заявляю, оскільки вищезазначені особи не уповноважені партією вирішувати такі питання, вважаємо ідеї провокаційними і спрямованими на дискредитацію Всеукраїнської об"єднаної партії "Батьківщина" та її лідера Ю.Тимошенко.
Сподіваюся, що на сесії Київради не буде допущено планування фракції "Батьківщина" та виключена можливість скандалу навколо цього питання. (Депутат Семинога)".
Депутат Ольшанський: Відповідно до вимог пункту 2 ст.
<--- 30 Августа 11 ч 20 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
49 Закону України "Про місцеве самоврядування" я бажаю працювати в постійній комісії Київради з питань містобудування та архітектури. Це питання в нас голосується. Прошу проголосувати за те, щоб депутат Ольшанський працював у комісії з питань містобудування та архітектури.
Голосування:
За - 29, проти - 1, утр. - 8, не гол. - 29, всього - 67. Рішення не прийнято. Залишаємо поки що питання відкритим.
Депутат Карпенко направив лист про фальсифікацію та надання неправдивої відповіді Деснянською районною у м.Києві адміністрацією на депутатський запит, який він направляє повторно. На підставі чисельних звернень та скарг жителів мікрорайону звертаюся з депутатським запитом про неправомірні дії Деснянської районної адміністрації відповідно передачі в оренду КП "Житлорембудфонду" приміщення площею 71,5 кв.м, які призначені для здійснення навчально-виховної роботи та організації дозвілля дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей.
Відповідь, яку я отримав, - зразок безвідповідальності та зневаги до жителів, депутата Київради та до міського голови. Тому вимагаю розгляду мого депутатського запиту по суті та повернути приміщення підлітковому клубу, попередньо звільнивши від незаконного надання в оренду цих приміщень КП "Житлорембудфонду".
Депутатський запит також направлений від депутата Салюти, як голови комісії, який просить сесію Київської міської ради звернутися до міністра охорони здоров"я України Поліщука з приводу прискорення розгляду звернення Кабінету Міністрів України від 11.04.05 № 17361/1/1-05, в якому він говорить про створення комплексного центру профмедоглядів працюючого населення в м.Києві та України на базі спеціалізованої медико-санітарної частини № 10, яка має тридцятирічний досвід медичного забезпечення працівників промислових підприємств м.Києва та області, яка здійснювала медико-санітарне забезпечення в зоні аварії на ЧАЕС. Вимагає передати з комунальної власності
<--- 30 Августа 11 ч 23 м 50 с ---- Третий стенограф --->
Києва.
У зв"язку з вищевикладеним, сесія просить міністра охорони здоров"я розглянути пропозиції, передати з комунальної власності Києва у державну власність МОЗ України приміщення за адресою: Київ, бульв. Шевченка, 1-а, де розташована стоматологічна поліклініка, яка є клінічною базою 5-ти стоматологічних кафедр Київської медичної академії післядипломної освіти ім.Шупика, натомість передавши поліклініку СЧ № 10, м.Київ, провул. Волгодонській.
Третє. І аптеку на вул. Російській, 82 з державної власності МОЗ України в комунальну власність м.Києва на баланс Київської міської клінічної лікарні № 1 для розташування центру профмедоглядів працюючого населення в м.Києві та Україні. Роботу центру організувати на договірних умовах з промисловими підприємствами.
Запит від депутата Гича про покращення житлових умов сім"ї вчителя іноземної мови спеціалізованої школи № 296 Нечипорук, яка працює в спеціалізованій школі на посаді вчителя іноземної мови з 1991 року. З родиною 5 осіб, чоловік - учасник ліквідації наслідків над ЧАЕС, два сини, дочка, мешкають в двокімнатній квартирі із житловою площею 30,6. На пільговому квартобліку Нечипорук, як вчитель, перебуває з 2001 року. Умови для нормального проживання сім"ї та праці вчителя відсутні і не відповідають санітарним нормам. Діти, які постраждали у зв"язку з аварією, часто хворіють та знаходяться на диспансерному обліку.
Запит від депутата Гича про заміну моральнозастарілого паркану школи інтернату № 12 для дітей-сиріт, де він просить виділити кошти в сумі 600 тис. грн. у зв"язку з 50-тиріччям школи-інтернату № 12 для-дітей сиріт для облаштування паркану та придбання меблів.
Запит від депутата Комова, який просить змінити систему прийому письмових звернень та заяв від громадян. Якщо до органу самоврядування прийшла людина з письмовим зверненням до влади, з нею повинні поспілкуватись і надати вхідний номер. Замість цього людині пропонують кинути заяву у скриньку. Така форма спілкування образлива для громадян. Виникають також питання, як потім знайти своє звернення.
Вважаю неприпустимим для Київради таку форму спілкування з громадянами. Прошу організувати на першому поверсі будинку Хрещатик, 36 нормальну приймальню для людей.
Депутат Комов просить також надати відповідь, чому не виконується п.8 ст. 26 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", в якій передбачається заснування засобів масової інформації,
<--- 30 Августа 11 ч 26 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
призначення та звільнення керівників. Прошу відповісти, чому Київрада не призначає керівників ЗМІ, що засновані Київрадою.
Депутатський запит від депутата Гриненка. До мене як до депутата Київради на особистому прийомі звернулася Гончаренко Людмила Олександрівна, яка мешкає на просп. Бажана, 9-г, кв. 69, за допомогою у вирішенні житлового питання. Справа в тому, що вона перебуває на квартобліку 25 років. Сім"я складається з батька-учасника війни, інваліда, та двох синів. Помешкання в сім"ї Гончаренка налічує 13 к.м. Просить шановного Олександра Олександровича розібратися в цьому питанні та по можливості вирішити його, а також повідомити мене та заявника в термін, згідно чинного законодавства.
В мене вичерпані всі запити. Я пропоную їх проголосувати відповідно до чинного законодавства про направлення депутатських запитів. Рішення вам відоме.
Голосування:
За - 43, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 24, всього - 67. Рішення не прийнято.
Я прошу бути всім уважними і ще раз проголосуйте, будь ласка, запити...
Ми домовилися з місця взагалі не робити, на Президії. В цей раз хотіли порушити його. Прохання було більшості депутатів. Раз ви наполягаєте, я даю слово Щербакову.
Щербаков: В мене запити з двох питань. Перше, я неодноразово ставив питання про те, що існування районних парк-сервісів, які стягують плату за послуги, суперечити будь-яким законам, які існують в Україні. Київська міська рада свого часу прийняла єдине рішення на підставі Закону "Про місцеві збори" про паркувальний збір, все інше є самодіяльність.
Тому я закликаю і вас, і закликаю всіх водіїв, не платити гроші тим паркувальникам, а вас прошу дати доручення про терміновий перегляд і розслідування - хто і на якій підставі стягує плату примусово за послуги, в тому числі ПДВ, і звертаюся, користуючись нагодою, і в присутності прокурора з цього питання. Я дуже вас прошу дайте, будь ласка, доручення перевірити, хто і на якій підставі і чому, в якому розмірі стягують,
<--- 30 Августа 11 ч 29 м 50 с ---- Третий стенограф --->
хто затвердив ці розцінки? А тоді вже відповідно до законодавства, на закони стягнення ті кошти, а ці кошти незаконно стягнуті, перерахувати до міського бюджету у кратному розмірі, як передбачено законодавством. Це перше питання.
Друге питання стосується евакуації автомобілів, поставлених з порушенням правил дорожнього руху. Ми на одній сесії відхилили цей протест, але він існує. І доки, поки не буде рішення суду, рішення Київради про примусове евакуювання таких автомобілів, які поставлені з порушення правил дорожнього руху, не діє, зупинено. То я знову звертаюся до прокурора. Або ви подавайте скоріше до суду, щоб суд визначив чи це чинне рішення, законне, чи незаконне.
Але одночасно, будь ласка, дайте запит міському керівництву, міській владі, на якій підставі під час у терміни, коли рішення не діє, продовжується примусова евакуація. Я розумію, якби це впливало якимось чином, але коли евакуювали автомобіль, а на його місці негайно становиться інший, тому що цих евакуаторів на всі місця аж п"ять, то це тільки викликає роздратування водіїв і більш нічого. Жодного ефекту з поліпшення дорожнього руху воно не дає.
Яловий: Я прошу протокольно ці запити адресувати заступнику голови міськдержадміністрації Данькевичу І.П. Є ще запити? Прошу проголосувати запити, озвучені на нашому пленарному засіданні у відповідності до проекту рішення, який у вас є.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 15, всього - 68. Рішення прийнято.
Прошу, Іванченко.
Іванченко: Сподіваюсь, що серед вас немає людей, яким би були невідомі факти загострення протистояння між будівельними організаціями та киянами, які протестують проти зведення новобудов поруч з їх оселями. Чули ви, мабуть, і про криваву бійку на Малишка і про акт самоспалення на просп. Маяковського. Якщо в першому випадку більше потрібно втручання правоохоронних органів, то другий, на мою думку, потребує нашої з вами допомоги.
Справа в тому, що доведена до відчаю Ірина Петрова, активістка ініціативної групи по вул. Маяковського, яка не знаходила інших засобів достукатись, в тому числі до нас з вами, вчинила самопідпалення, в результаті якого отримала важкі опіки і потребує операції та складного лікування. Я хочу нагадати,
<--- 30 Августа 11 ч 32 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
що через чотири дні перед ВР був такий же акт самоспалення, а цей факт пройшов по міліцейській статистиці, як суїцид, тому що самопідпалення було у будинку, у під"їзді будинку. Сусіди та родичі Ірини Петрової звернулися до депутатів Київради про допомогу та надали реквізити відповідного рахунку. Тобто, якщо 50% Київради знайде 500 грн., то проблема людини з лікуванням і з реабілітацією буде більш-менш вирішена.
Тому я пропоную, у кого є можливість перерахувати на рахунок, ви можете до мене звернутися, я надам цей рахунок. У кого є можливість надати готівку особисто чи через мене, я теж готовий передати. І запрошую разом зі мною відвідати цю жінку та особисто від неї дізнатися, що саме штовхнуло її на цей крок. Вірю, що поговоривши з нею, ми зможемо прийняти вірні рішення та запобігти новим трагедіям.
Сьогодні це питання стоїть також у порядку денному про відміну рішення (по Маяковського), тому я теж прошу підтримати те рішення.
Яловий: Переходимо до розгляду порядку денного нашого сесійного засідання.
1. "Про внесення змін до рішення Київради від 18.12.04 № 1051/2461 "Про бюджет міста Києва на 2005 рік". (Доп. Присяжнюк).
Присяжнюк: Сьогодні на ваш розгляд виноситься питання змін до рішення Київради від 18.12.04 "Про бюджет м.Києва на 2005 рік". Це пов"язано з тим, що за 6 місяців 2005 р. ми маємо перевиконання дохідної частини міського бюджету у розмірі 57 млн., тобто в нас дохідна частина збільшилася на 5,5% до планових призначень. Тому ці кошти можуть бути спрямовані на уточнення видаткової частини міського бюджету м.Києва.
Крім того, виконавчий орган Київської міської ради - Головне фінансове управління
<--- 30 Августа 11 ч 35 м 50 с ---- Третий стенограф --->
зекономило кошти, які були передбачені на супроводження зовнішніх запозичень. І в нас була у видатках передбачена сума - 14,8 млн. на обслуговування цих запозичень. Після проведення процедури закупівлі послуг від менеджера нам вдалося зекономити 9,4 млн. грн.
Крім того, виходячи з аналізу очікуваного виконання доходів спеціального фонду міського бюджету, пропонується збільшити дохідну частину на 65 млн. Мається на увазі, ми можемо отримати більше доходів від податку з власників транспортних засобів на 4,8 млн., отримати доходи від плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів на 200 тис. грн. і також можемо збільшити надходження від продажу землі, нематеріальних активів на 60 млн. грн.
Ці кошти пропонується розподілити наступним чином: на соціальний захист киян, що потребують соціальної допомоги, матеріальної підтримки, збільшені видатки за комплексною програмою "Турбота" на 5,9 млн. Це на надання одноразової матеріальної допомоги - 5,5 млн., забезпечення інвалідів з вадами слуху - 386 тис., на забезпечення гарячими обідами через Київський міський комітет товариства "Червоного Христа" - 100 тис. і т.д.
Шановні колеги, вам всі матеріали роздані. Я не буду тут більш детально зупинятись. Хочу тільки підкреслити - також збільшені видатки по галузі охорона здоров"я на 5,6 млн. Це 2 млн. - закупівля апарату для внутрішньої судинно-ультразвукової діагностики, 2 млн. 827 тис. - на придбання обладнання для безконтактного дроблення каменів в нирках, 360 тис. - на придбання операційних столів, 480 тис. на - проведення капітального ремонту приміщень Київської міської онкологічної лікарні і т.ін. Одним словом, у вас є всі ці матеріали, я озвучив тільки ті соціальні проблеми, які можуть цікавити широкий загал.
<--- 30 Августа 11 ч 38 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
Збільшені видатки на капітальний розвиток, на капітальне будівництво, тобто на бюджет розвитку. Таким чином, на мій погляд, ми можемо з повною відповідальністю проголосувати за зміни до бюджету.
Яловий: Я бачу є запитання - Товстий, Гриненко, Карабаєв.
Прошу, Товстий, 44.
Товстий: Я розглядав 2 рішення. І, звичайно, буду підтримувати це рішення і буду за нього голосувати. Але я незадоволений особисто тим, що я подавав депутатські запити і просив звернути увагу на реконструкцію фасаду школи №226, яка знаходиться у моєму виборчому окрузі.
В свій час було виділено 400 тис. грн. на реконструкцію фасаду і ці роботи виконані. На сьогодні один фасад будівлі зроблений і, до речі, запрошую всіх подивитися на цей фасад. Фасад виконаний технологічно: з утепленням, з заміною вікон і т.д. І я просив би при розгляді цього бюджету зараз переглянути його, і якщо можна все-таки звернути увагу на школу № 226, і передбачити рядок - любу суму, саме менше як півмільйона, щоб не зупиняти цю роботу по цій школі.
Яловий: Ми попросимо Валерія Дмитровича Борисова, який тут присутній, розглянути це питання окремо.
Товстий: Він красиво зі мною говорив, а, на жаль, відмовив. Я як депутат звертаюся до сесії.
Яловий: Прошу, Гриненко.
Гриненко: Я підтримую взагалі це рішення, але прошу внести корективи. Фінансовий стан аеропорту "Жуляни", який ми маємо у комунальній власності, закінчив перше півріччя зі збитками 920 тис. Зменшилися перевезення. Ми не знаємо вже, що робити з цим підприємством. І вже зараз розробляється концепція, що ми будемо пропонувати інвесторам, щоб вони вклали гроші, щоб воно якось дало поштовх для розвитку цього авіаційного підприємства міського підпорядкування. Але на сьогодні ми не можемо забезпечити безпеку польотів, маючи на увазі, що грошей немає.
Прохання - дати доручення Падалці та Борисову
<--- 30 Августа 11 ч 41 м 50 с ---- Третий стенограф --->
винайти 2,5 млн., допомоги цьому підприємству і вирішити це питання.
Яловий: Я прошу врахуйте, протокольно оформіть.
Прошу, Карабаєв.
Карабаєв: Шановний Володимире Борисовичу, шановний Володимир Костянтинович, питання до вас саме. Мова в чому? Ми, по моєму, заганяємо в тупик ту проблему, про яку ми всі знаємо. Це проблема вивозу відходів в м.Києві, ви знаєте, що ситуація з цим погіршилась. Проблема виникла з одної причини, що є невідповідність цін, які платяться, і собівартості робіт, які виконуються. Тому є два рішення - або підвищення комунальних платежів, або дотації з бюджету для того, щоб сміття в місті вивозилось. Чи розглядалося це питання? Яким чином ви плануєте його вирішувати?
Яловий: Прошу, Борисов.
Борисов: Я почну з останнього. Якщо можна, то зразу відповім на перші два питання.
Що стосується вивозу сміття, то дійсно така проблема існує, бо в затвердженому тарифі на вивезення сміття, яке на сьогоднішній день існує, цей тариф, вартість пального закладається - 39 коп. за літр. Але такої ціни вже давно не існує. Тому на сьогоднішній день управління цін, фінансове управління, всі відповідні організації разом з "Спецтрансом" працюють над питанням перегляду тарифів. А буквально два дні тому дано доручення Київського міського голови і ми винайшли можливість компенсувати різницю в тарифах в розмірі 750 тис. Це за розрахунками "Київспецтрансу" на те, щоб дійсно закупити пальне і організувати цю роботу.
Більш того, є доручення Олександра Олександровича постійно щодекадно моніторити різницю змін цін і фінансовий стан "Спецтрансу" з точки зору компенсації різниці в тарифах на пальне. Така робота йде, вона буде продовжуватися, і ми вважаємо, що вона буде продовжуватись ефективно. Це перше.
Друге. Депутат Гриненко по "Жулянах". Дійсно, є таке питання, ми розглядаємо. Я думаю, що приймемо рішення про надання тимчасової фінансової допомоги на покриття збитків аеропорту "Жуляни", щоб
<--- 30 Августа 11 ч 44 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
нормалізувати його роботу. Але я хотів би сказати, що на сьогоднішній день нами був проведений конкурс на розробку концепції розвитку аеропорту "Жуляни". Його виграла австрійська фірма "Вєна-аеропорт", яка одночасно розробляє концепцію розвитку аеропорту "Бориспіль". Тобто ми говоримо про розробку концепції розвитку Київського аеровузла, це перше.
Друге. На сьогоднішній день підписаний міським головою і швейцарською фірмою "Так-інтернешнл", яка є світовим лідером в перевозах малої авіації, в організації малої авіації, про розвиток спільно аеропорту "Жуляни" та про інвестування їх в розвиток цієї сфери. В жовтні місяці у нас закінчується термін розробки цієї концепції, і ми вже в цьому році повернемося до розгляду розвитку аеропорту "Жуляни", будемо виносити на сесію всі відповідні рішення з тим, щоб їх прийняти і дати друге життя цьому комунальному аеропорту.
І депутат Товстий - школа на Оболоні, реконструкція фасаду. Ці кошти - це, на жаль, не капітальні вкладення, бо ми б давно це вирішили. Це поточне утримання і воно називається не реконструкція фасаду, а облаштування фасаду. Ми дамо відповідні доручення і фінансовому управлінню і що саме головне - Оболонській районній адміністрації, і ми подивимося уважно на використання коштів в Оболонській адміністрації. Я туди направлю цільову перевірку з тим, щоб ми вже зняли це питання і про нього не чули, виходячи про наполегливість депутата Товстого. Але ми з нього повинні взяти зобов"язання під запис, що він більше не буде тут знову наворачувати нових об"єктів.
Яловий: Прошу, Присяжнюк.
Присяжнюк: На превеликий жаль, ми не змогли в зміни до бюджету внести один пункт, він з"явився буквально вчора. Мова йде про те, що постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку об"єктів, що фінансуються в 2005 р. за рахунок субвенцій з державного бюджету" місцевим бюджетам на будівництво газопроводів, відводів та газифікацію населених пунктів, насамперед, сільських, доведено обсяг субвенцій з державного бюджету України на виконання зазначених робіт у м.Києві на загальну суму 23 млн. 466 тис. І використання цієї субвенції буде здійснюватися безпосередньо по районах м.Києва.
<--- 30 Августа 11 ч 47 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
І тому ми повинні збільшити дохідну частину і видаткову саме на фінансування газопроводів в районах малоетажної забудови на цю суму.
Яловий: Це доповнення до рішення.
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: Я прошу у проекті змін бюджету на цей рік передбачити два моменти, які я піднімаю і завжди буду, мабуть, піднімати. Це, по-перше, я вважаю недоцільним витрачати близько 60 млн. грн. на створення цього "Мистецького арсеналу". У нас в м.Києві достатньо недобудов, навіть у центрі міста, призначених для таких цілей, зокрема, біля колишнього Жовтневого палацу і таке інше, тобто зменшити.
А по-друге, передбачити кошти для відновлення функціонування для відвідувачів Музею історії м.Києва. Там кошти мізерні, там 5 млн.грн. потрібно для того, щоб запустити систему кондиціонування, оскільки там такі експонати, охорона і таке інше. Я прошу зменшити, взагалі вилучити, нехай це держава, Міністерство культури фінансує напряму, а на наш музей потрібно кошти передбачити терміново.
Яловий: Прошу, Комов, 88.
Комов: Я хочу нагадати, що в нас є проблеми з підприємством "Київводоканал" і мені зараз важко сказати, які конкретні пропозиції повинні бути для того, щоб допомогти цьому підприємству, але не враховувати те, що у "Київводоканала" є заборгованість більше 400 мільйонів, просто не можна. Ми зараз обговорюємо це питання, і якщо у нас є зміни до програми по бюджету, я хотів би, щоб ці зміни були враховані.
Яловий: Прошу, Гіщак, 61.
Гіщак: Питання моє таке. Перше, це відносно бюветів. Два місяці тому я був дуже стурбований по виконанню мого депутатського наказу - будівництво бюветів у Святошинському районі. І, зокрема, на все селище, то вкрай погана вода основна. Я хочу подякувати за те, що місто пішло назустріч району і вирішило фінансувати 50х50. Єдине, що я хотів, що залишається мало часу до кінця року, щоб і районна влада і ми, як депутати,
<--- 30 Августа 11 ч 50 м 50 с ---- Третий стенограф --->
і ви, як керівництво міста, прослідкували, щоб роботи були виконані такі в цьому році, як заплановано, взяти на контроль це діло.
І друге мене цікавить уже по поправках до програми. Чому так багато соціальних об"єктів медичних, освітянських, спортивних і т.д.? Є невеликі недовиконання, невеликі мінуси. Це що, невиконання робіт, чи економія коштів, чи зрив цих всіх робіт?
Яловий: Прошу, Присяжнюк.
Присяжнюк: Відповідаючи на запитання Щербакова, я хочу констатувати, що, по-перше, у нас зменшені видатки на "Мистецький арсенал" на суму 12,5 млн. Це перше.
Друге. Ці кошти, які йдуть з міського бюджету на реалізацію Програми "Мистецький арсенал" - це субвенція з державного бюджету. Це по великому рахунку не наші кошти. Ми є тільки замовниками виконання цих робіт і кошти нам направляються з державного бюджету. Тому я думаю, що в нас немає сенсу відмовлятися від цього, тому що ми завантажуємо свої міські служби і даємо робочі місця для киян. Це перше питання.
Друге питання по Музею Києва. В Програмі соціально-економічного розвитку є рядочок, де передбачені видатки на покращення роботи Музею Києва. І я думаю, що виконавчий орган реалізує цю проблему.
Потім, що стосується...
Яловий: Я хочу добавити по Музею Києва. Є пропозиція, підтримана Олександром Олександровичем, розмістити Музей Києва в недобудованому виставковому комплексі на вул. Інститутській, як варіант. Тому, я думаю, в бюджеті 2006 року треба розглянути.
Присяжнюк: Що стосується плюсів і мінусів, те, що говорив Гіщак. На превеликий жаль, замовники не в повному обсязі працюють над цими об"єктами. Немає відповідної проектної документації. Вона не пройшла державну експертизу. А ми знаємо, що на сьогоднішній день державне казначейство не пропускає фінансування цих об"єктів без наявної документації. Таким чином, необхідно звернути увагу, безумовно, замовникам
<--- 30 Августа 11 ч 53 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
на те, що вони неактивно працюють над тими об"ектами, які затвердила сесія Київської міської ради, і були виділені кошти. А щоб не використовувалися кошти, для цього немає сенсу, тому частина коштів, виходячи із виконання робіт по цим об"єктам, перекидалася на ті об"єкти, де більш ефективно працюють замовники.
Яловий: Прошу, Борисов. Нам, мабуть, треба дати відповідь і по другому питанню, бо перекликаються два питання постійно... По "Водоканалу"...
Борисов: Що стосується, дійсно, по Музею Києва, ви дуже слушно помітили, що зараз готується разом з управлінням Ігоря Володимировича Лисова документи про те, щоб створити Музей Києва на недобудові по вул. Інститутській, 3, яка існує біля Жовтневого палацу, половина буде виставковий комплекс - 14 тис.кв.м, якщо я не помиляюся, і 14 тис. - Музей Києва. Ми зараз над цим працюємо і з 2006 р. ми плануємо закласти кошти до бюджету для відтворення цього музею.
Що стосується "Київводоканалу". На сьогоднішній день проблема по великому рахунку заключається у взаємовідносинах "Київводоканалу" і "Київенерго". Позиція Київської міської влади, шановний Віталій Володимирович, заключається в тому, і ми всю роботу над цим ведемо, що вода є товаром і "Київенерго" повинен за це платити. Є певні зрушення, сьогодні на боці "Київводоканалу" виступає Київська міська влада. І я думаю, що ми цей процес контролюємо, тримаємо і вирішимо на користь "Водоканалу", що дасть можливість йому зменшити свою дебіторську заборгованість.
Депутат Гіщак - бювети у Святошинському районі. Користуючись тим, що тут знаходиться голова району, я просив би від імені сесії написати доручення або прохання голові району: надати депутату Гіщаку графіки виконання робіт по бюветах в його окрузі з терміном закінчення будівництва, щоб він мав перед собою: коли, по яких адресах бювети будуються, хто відповідальний конкретно від Святошинської РДА і коли об"єкти вводяться в експлуатацію, щоб депутат володів ситуацією.
Яловий: Приймається.
Прошу, Головач, 74.
Головач: У мене є пропозиція до проекту рішення, що там треба або протокольно, або в проекті рішення зазначити, що виконавчому органу підготувати розгорнуте обгрунтування щодо внесення змін до бюджету м.Києва та Програми соціально-економічного розвитку. Тому що
<--- 30 Августа 11 ч 56 м 50 с ---- Третий стенограф --->
за цими "сухими" цифрами широкому загалу і громаді не зовсім зрозуміло, у зв"язку з чим ми вносимо зміни та доповнення. І тому є пропозиція, щоб було підготовлено розширене обгрунтування при оприлюдненні його в засобах масової інформації.
Яловий: При друкуванні даного рішення.
Прошу, Зубко.
Зубко: В мене запитання до Володимира Костянтиновича. Наскільки внесення нами сьогодні змін до бюджету коригується чинним законодавством, в Бюджетному кодексі України записано (а ми збільшуємо бюджет майже на 50 млн.), що коригування бюджету місцевої ради можливе тільки за результатами наслідків його виконання за 9 місяців. Якщо тоді є перевиконання за 9 місяців, то ми можемо його коригувати. На сьогоднішній момент ми, здається, не дотримуємося цієї законодавчої норми. Чи не буде це потім проблемою для оскарження цих змін як прокуратурою, так неприйняття його до виконання казначейством.
Яловий: Прошу, Присяжнюк.
Присяжнюк: Насправді, в законодавстві записано наступним чином, що ми зобов"язані провести коригування бюджету по результатам 9 місяців, і якщо йде перевиконання або недовиконання бюджету 10%, а в принципі ми коригувати бюджет можемо тоді, коли захочемо, хоч десятки разів, якщо йде перевиконання 10% по результатам 9 місяців, то ми зобов"язані, навіть, якщо ми не будемо хотіти, то ми зобов"язані, згідно законодавства, це робити.
Яловий: Прошу, Матіко-Бубнова.
Матіко-Бубнова: Нещодавно під час виїзної апаратної наради було відвідано спортивний майданчик на вул. Овруцькій, 27. І там уже підготовлені документи про закріплення цієї земельної ділянки за Головним управлінням фізкультури і спорту. І в мене таке прохання, щоб ми передбачили фінансування будівництва спортивного майданчика за даною адресою. Це поряд з першою середньою школою.
Яловий: Я думаю, що Валерій Дмитрович помітить собі це питання. Є пропозиція проголосувати п.1.
<--- 30 Августа 11 ч 59 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
Перевірте техніку, будь ласка.
Прошу, Россада, 55.
Россада: ... Дуже тихо ... Наведу приклад: потрібно 850 сімей, які можуть і хочуть побудувати житло 50х50. Чому ми не передбачаємо жодної копійки, хоча на самому початку року, Валерій Дмитрович знає і любить шановних вчителів, і вони його знають, і він обіцяв це зробити. Я думаю, що і Присяжнюк накінець-то теж вже до вчительства повернеться прямим обличчям.
Яловий: До речі, я підтверджую. В нас була мова про те, що ми в ході коригування бюджету на протязі року будемо збільшувати асигнування 50х50. Це, дійсно, була така домовленість, я це згадую, Юрію Івановичу. Передбачено це в змінах чи ні?
Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: Дійсно, міська влада переймається цією проблемою і зараз, коли буде наступне питання, на превеликий жаль, просто включити на сьогоднішній день кошти на фінансування цієї програми можна, але вона не буде реалізована, тому що немає заділу для того, щоб отримати необхідну кількість будівельних майданчиків і ввести їх в експлуатацію.
Тому на наступний рік, коли ми зараз будемо між іншим розглядати там наші пропозиції до формування видаткової частини бюджету м.Києва на 2006 р., там суттєво в ... разів, я зараз по пам"яті не можу сказати, збільшені видатки на фінансування житла для соціальнонезахищених сімей, в тому числі для молоді кредитування і для будівництва житла 50х50. Валерій Дмитрович якраз цим займався вчора, позавчора. Він, можливо, може детально сказати по цифрам більш точно.
Яловий: Прошу, Борисов, 67.
Борисов: Дійсно, така проблема існує. І ми, задекларувавши і розпочавши реалізацію цієї програми, виходимо з того, що її треба завершувати і бажано
<--- 30 Августа 12 ч 02 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
було б завершити її в 2006 р. Ми при розробці наших пропозицій щодо програми капітальних вкладень суттєво збільшили капітальні вкладення 50х50. Тільки по цьому показнику, по наших пропозиціях складають біля 80 млн. грн., тобто це майже в 10 разів більше, ніж в цьому році.
Інша справа, як до цього будуть готові, скажімо, наші замовники, які реалізують цю програму. Мова йде про земельні ділянки і заділи, які передбачені для бюджетного житла. Ми з вами знаємо, що масовий відвід земельних ділянок під комерційне житло, яке інтенсивно будується, а бюджетне житло, воно теж будується на сьогоднішній день, але темпи менші.
До речі, в переліку цих конфліктних об"єктів, які ваша комісія, в тому числі розглядає, я, до речі, не бачу ні одного об"єкта, пов"язаного з будівництвом бюджетного житла, тому ми вивчаємо цей комплекс проблем. Бажання є, гроші є, можливості є, треба це все поєднати в єдине і ми це все робимо.
Яловий: Прошу, Россада.
Россада: Я дякую за ґрунтовні відповіді. Але я думаю, що сесія сьогодні вправі прийняти окреме доручення управлінню земельному виконавчої влади про те, щоб вони на наступну сесію внесли пропозицію про ділянки для будівництва житла. Перше таке доручення і хотів би, щоб його записали.
І друге доручення. Якщо відповідь Володимира Костянтиновича ґрунтується на тому, що заділів немає, то якщо їх не буде в цьому році, то в слідуючому році їх тим паче не буде. Тому я хотів би, щоб ми трішки якісь кроки поступові робили і заділи, вони будуть залежати тільки від нас, Володимире Костянтиновичу.
Яловий: Є така, дійсно, пропозиція підтримати. Можливо в рішення дописати окремий пункт або окреме доручення підготуйте по задільним майданчикам для соціального житла 50х50 і по молодіжним кредитам.
Я думаю, якщо Володимир Костянтинович слово сказав, що в кілька разів буде збільшено на наступний рік кількість цього житла. Я думаю, що в кілька разів повинно бути збільшення майданчиків, які будуть використовуватись для цього будівництва.
Я дякую за відповіді і за запитання, які надійшли.
<--- 30 Августа 12 ч 05 м 50 с ---- Третий стенограф --->
Чи можна ставити на голосування п.1 порядку денного? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 66. Рішення прийнято.
Під час обговорення п.1 ми фактично обговорювали і п.2. Чи є необхідність ще зупинятися на ньому? Можна ставити на голосування? Я попрошу Валерія Дмитровича ще раз повторіть ці питання про Музей історії. На наступний рік повністю уже вирішено питання, закладається на 14 тис. м.
Прошу, Борисов.
Борисов: Питання завжди потребують відповіді, і той, хто задає питання, мабуть, повинен їх чути. Будемо вважати, що технічні засоби не дали можливості Віктору Захаровичу почути відповіді Присяжнюка, тому я їх озвучу трохи іншим голосом.
60 млн. коштів на "Мистецькій арсенал" використовувати недоцільно. Ми можемо це обговорювати тільки в якості пропозиції конкретних фізичних осіб, або конкретної думки депутатів. Але ці кошти - є коштами державного бюджету і місту передаються, як субвенція, бо на сьогоднішній день місто, а точніше комунальне підприємство реставраційно-відновлювальних робіт виконує функції замовника. Тому кошти передаються нам для фактичного освоєння з державного бюджету. Ми можемо висловлювати питання доцільності, недоцільності, але торкатися їх з точки зору збільшення і тим паче зменшення ми не маємо права. Це порушення законодавства.
Що стосується Музею м.Києва. На сьогоднішній день ми працюємо з управлінням І.В.Лисова по підготовці документів щодо розташування Музею історії Києва на Інститутській, 3. Це буде проект, там 28 тис. кв. м території, це не добудована будівля. Буде проект, який буде побудований (ми так плануємо) за інвесторські кошти, де 14 тис. м буде передано інвестору під виставковий комплекс, а
<--- 30 Августа 12 ч 08 м 50 с ---- Третий стенограф --->
14 тис. м під Музей м.Києва. Попередні такі проробки ведуться і заперечень у інвесторів така пропозиція не викликає. Ми це питання контролюємо і я його контролюю особисто, хоча б тому, що на сьогоднішній день я курирую питання культури в місті і це мій прямий функціональний обов"язок.
Яловий: Можна ставити на голосування п.2?
Прошу, Карпенко.
Карпенко: В принципі зміни до проекту програми соціально-економічно культурного розвитку фундаментальні і нормальні. Я думаю, що їх можна підтримати, але в мене є два зауваження, питання, на яких я хотів би загострити увагу.
Це перше. Чотири бюджети підряд ми записуємо про реконструкцію та очистку водойми, зливових вод на масиві Троєщина-Вигурівщина, 4 роки абсолютно нічого не робиться. То виконавець був "Плесо" - комунальне підприємство, то виконавець - управління комунального господарства, готельного і т.д. Закінчується майже рік. Коли будуть чистить ці водойми, які перетворились у звалище і відстійник? Де, до речі, купаються наші діти?
І друге питання. Сторінка 124. Є такий пункт: реконструкція з надбудовою блоку первинного обслуговування, просп. Маяковського, 10. Я задавав питання нашим керівникам району. Для чого нам ця реконструкція з надбудовою? Що там буде? Це мій округ, я добре знаю, що там треба і т.д. Комплекс, який практично приватизований. Навіщо надбудові ще там третій поверх? Незрозуміло. Свого часу я подавав до проекту програми соціально-культурного розвитку міста на підставах звернень виборців, жителів про надбудову бібліотеки центральної, перегруженої в 5 - 8 разів. Інша пропозиція мешканців - про будівництво басейну і спортивного комплексу для шкіл 119 і 251. Незрозуміло, чому ці питання залишились без розгляду? А може просто відхилені, мені це невідомо. Разом з тим планується майже 2 млн. 400 тис. для незрозумілої надбудови на вул. Маяковського, 10. Я вважаю, що це пункт ...
<--- 30 Августа 12 ч 11 м 50 с ---- Седьмой стенограф --->
Яловий: Ви, мабуть, помічайте, бо я дивлюся, в мене тут вже 9-ть чоловік записалося. Анатолій Якович, ви повторюєте тричі одну і ту ж фразу по поводу того, що надбудови непотрібно.
Карпенко: Пропоную взагалі зняти і перенести на щось більш потрібніше.
Яловий: Прошу, Білич, 71.
Білич: Я хотів нагадати, що з ... причин при розгляді депутатських запитів не було зачитано одне звернення, адресоване всім депутатам Київської міської ради. Це звернення нашого колеги Плачкова і воно стосується в тому числі і тих проблем, які піднімав Віталій Комов з приводу "Водоканалу". Там прикладений проект рішення. Я прошу після завершення розгляду питання 2-го все-таки озвучити це звернення і прийняти його до розгляду.
Яловий: Прошу, Товстий, 44.
Товстий: Я звертаюся до вас ще раз по 2-му питанню. В нас, практично, випала програма "Подвір"я". Кошти, які виділені на програму "Подвір"я" - їх практично немає, давайте будемо відвертими. Я не думаю, що можна внести зараз якісь зміни до цього документа, який ми зараз розглядаємо. Я просто, Анатолій Якович, вас уважно слухав, а ви мене не хочете послухати. Я звертаюся до вас всіх: при формуванні бюджету міста на слідуючий рік передбачити значно більші кошти на програму "Подвір"я".
Яловий: Прошу, Лисов, 4.
Лисов: Я може трошки повторюся, бо це прийшов Віктор Захарович на сесію. Він задавав питання стосовно "Мистецького арсеналу". Я вам хочу сказати, що це пам"ятка архітектури ХХУШ століття і вона вже 5-ть років без опалення, тому вона руйнується і жахливо руйнується. Це прискіплива увага всієї громадськості, особисто Президента. Ці кошти - 20 млн. направлені на відселення мешканців, які проживають на території цієї історичної пам"ятки, на відселення гуртожитку, інші гроші на збереження, тобто, щоб ми не втрачали ту історію, яку ми вже сьогодні маємо.
А стосовно Музею історії Києва, так це дуже болюче для нас питання. Ви знаєте, що він знаходився раніше в Кловському палаці. Він існував і діяв. Коли проводилися переговори з державними структурами, то ми домовилися, що Палац "Український Дім"
<--- 30 Августа 12 ч 14 м 49 с ---- Третий стенограф --->
буде передано у комунальну власність м.Києва. А Кловський палац буде передано державній власності і буде державній власності передана споруда по вул. Інститутській, 3.
У зв"язку з тим, що змінилась точка зору держави на сьогоднішній день, що ми маємо. Ми маємо два поверхи, не пристосовані для розміщення музейних експонатів. В нас їх більше ніж 250 тис. знаходиться в схронах Музею історії Києва. Тому для того, щоб вийти з положення, і для того, щоб можна було відновити діяльність музею в повному обсязі, ми комісійно розглядаємо, голова комісії Борисов, я заступник і всі фахівці практично мають до цього відношення, можливість розміщення на недобудованій споруді Інститутська, 3, реконструкції її і відкриття там, дійсно, обличчя столиці, обличчя нашої історії Музею історії м.Києва. Я впевнений, що в наступному році ми приступимо до реконструкції в дуже стислі терміни, відкриємо з вами цей заклад і будемо ним пишатись.
Яловий: Прошу, Матіко-Бубнова.
Матіко-Бубнова: Я хочу, щоб проголосували ту пропозицію, яку я висловила щодо будівництва спортивного майданчика за адресою вул. Овруцька, 27. Кошторис є, все у Карандєєва є.
Яловий: Прошу, Карабаєв.
Карабаєв: Я в цілому підтримую проект рішення, але в мене є певні запитання і певні зауваження. Хотілося, щоб коли ми голосуємо за зміни, ми все-таки заслухали інформацію про те, як же виконується попередня програма. Тому що те, що сказав Володимир Костянтинович, не повністю мене влаштувало. Чому? Якщо хтось не виконує рішення Київської міської ради, якщо чомусь не виконуються роботи по тих об"єктах, які затверджені сесією Київської міської ради, то за це повинен хтось відповідати.
Тому я би дуже попросив, щоб на вересень, жовтень місяць були поставлені звіти начальників профільних управлінь про ту роботу, яку вони виконують по виконанню бюджету і плану соціально-економічного розвитку міста.
Яловий: Підтримується депутатом? Давайте протокольно відмітимо доручення підготувати звіти, а ми потім в робочому порядку розглянемо включення їх в порядок денний. Думаю, що в порядок денний вцілому на сесії ці питання треба включити.
Прошу, Іванченко.
Іванченко: Останній раз, коли ми розглядали зміни до програми, це було на початку літа, я черговий раз звернув увагу на недобудову школи, дитячого садка у 15 в.о. Я почув від
<--- 30 Августа 12 ч 17 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
нашого колеги пана Борисова, що в ІІ кварталі буде проектна документація і з осені ми почнемо будувати. Тобто я хочу, щоб проінформували мене і моїх виборців, коли почнеться будівництво, і на якій сторінці цієї програми закладені кошти під це.
Яловий: Прошу, Волков, 72.
Волков: Я хотів би звернути увагу на те, що два місяці тому була виїзна нарада у Солом"янському районі. Був складений протокол з конкретними датами і фінансуванням об"єктів соціальної сфери, а тут цього зовсім немає. Я хотів би, щоб включили протокольне рішення виїзної наради також до виконання і включили фінансування. Також сьогодні були два запити по фінансуванню, які, практично, кожної сесії. І також уваги на це ніхто не приймає - дитсадок на вул. Монтажників, фінансування і соціальна сфера у мікрорайоні Совки.
Яловий: Прошу, Тимофєєв, 36.
Тимофєєв: Я бы попросил, чтобы изменения в бюджет совершенно не учтены. Идет зима, зимний период. В городе, практически, у нас полностью отсутствует - такой ледовый каток. Почему нельзя, допустим, в районе центральной части города Киева предусмотреть деньги для того, чтобы для молодежи города, чтобы ратовать за здоровый образ жизни. И комитету по спорту нашего города необходимо дать указание, чтобы предусмотреть ледовый стадион, причем времени достаточно. В течении месяца, полутора месяцев пусть он поработает зимой, потом он прекратит свое существование с теплом и все. Необходимо учесть это. Помните, был визит на стадион. Там наша Премьер-министр каталась на коньках. Сколько шума, сколько гама, и мы никак не реагируем. Давайте сделаем такую акцию. В Праге, в Хельсинки, в Берлине в центре города работает каток.
Яловий: Відповіді на запитання. Прошу, Борисов, і голосуємо питання 2.
Борисов: Я би хотів відповісти на ті питання, які піднімалися.
Депутат Карпенко - реконструкція та очистка ж\м Троєщина-Вигурівщина, мається на увазі озера. Така робота ведеться. На сьогоднішній день по коригуванню проектно-кошторисної документації,
<--- 30 Августа 12 ч 20 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
коли вона буде готова і затверджена, ми маємо можливість приступити до цієї роботи, ми до неї приступимо.
Реконструкція БПО (блоку первинного обслуговування) кошторисної документації, коли вона буде готова і затверджена, ми маємо можливість приступити до цієї роботи, ми до неї приступимо.
Реконструкція БПО (блоку первинного обслуговування) по вул. Маяковського, 10. Пропонується зняти цей об"єкт, який фінансується за кошти району. І була пропозиція включити його до Програми соціально-економічного розвитку за пропозицією району, який є замовником. Тому я пропоную дати окреме доручення. Ми вивчимо це питання, і якщо, дійсно, цей об"єкт непотрібний і надуманий, то ми внесемо пропозиції щодо зняття цих об"єктів.
Депутат Товстий - збільшити кошти на Програму "Подвір"я". Я думаю, що ми по наслідках 9-ти місяців у жовтні будемо переглядати і бюджет, і Програму соціально-економічного розвитку, виходячи з виконання їх за 9-ть місяців, і тоді ми будемо мати змогу переглянути і обсяги фінансування.
Матіко-Бубнова - вул. Овруцька, 27, будівництво спортивного майданчика. Ще на минулій виїзній нараді, на якій був міський голова, яка була організована за вашою ініціативою, за дорученням міського голови прямо на майданчику було доручення дано розробити кошторис будівництва цього спортивного майданчика пану Буркацькому.
На сьогоднішній день всі документи покладені, 180 тис. перераховані на рахунках управління спорту. Тому ваше доручення вже виконано. Відповідальність за виконання попередніх програм, які ми приймали до коригування і поставити на порядок денний звіти всіх керівників.
Я думаю, що це слушна пропозиція, і можна було б дати доручення всім комісіям перед сесією у жовтні місяці прозвітувати всіх головних розпорядників бюджетних коштів щодо їх використання і потім, скажімо, голова бюджетної комісії проінформує сесію, а якщо буде необхідно і деякі керівники можуть відповісти на питання в сесійному залі.
Іванченко - школа та дитячий садок у 15-му окрузі. Передбачено було 600 тис. на розробку проектно-кошторисної документації. Основна доля цих коштів використана на цю розробку Дарницькою РДА. Зараз документи знаходяться по коригуванню документації на завершальному етапі. Я особисто перевірю, на якій вони стадії, і депутат Іванченко буде проінформований щодо початку будівництва і реконструкції цього об"єкту.
Волков - фінансування об"єктів по протоколу, який був складений
<--- 30 Августа 12 ч 23 м 49 с ---- Третий стенограф --->
по об"їзду Солом"янського району. Але всі об"єкти, які на сьогоднішній день є в плані по Солом"янському району - це і малоповерхова забудова, і інші об"єкти, які забезпечені і проектно-кошторисною документацією, підрядні роботи фінансуються. Також фінансується і розробка проектно-кошторисної документації для того, щоб у відповідності з законом ці роботи здійснювати. Тому я не зовсім зрозумів питання, але відповідь у мене така.
Тимофєєв - організація льодових катків, бо наближається зима в м.Києві. Я вам хочу сказати, що міський голова ще в цьому році давав доручення районним державним адміністраціям по організації льодових катків у дворах, яке було виконано частково. На сьогоднішній день ця програма у нас існує, в серпні місяці поки що в умах, а думаю, що вже у жовтні вона буде існувати на ділі. І всіх районних державних адміністрацій будуть зібрані пропозиції де, по яких адресах і скільки вони цих льодових катків хочуть відкрити. І ми цю роботу здійснимо.
Що стосується будівництва стаціонарних катків, то разом з паном Колесником, Яловим ми мали і з управлінням спорту, і головами районних державних адміністрацій, управлінням земельних ресурсів, в мене три тижні тому, ми мали велику нараду, де визначені адреси, разом з естонсько-фінською фірмою, яка має поставляти повністю спортивні комплекси - катки як криті, так і закриті, цілодобові. Визначені адреси, які на сьогоднішній день вивчаються, і ці інвестори будуть здійснювати цю роботу. Мова йде про 8 катків в м.Києві. Всі питання, які були поставлені депутатами, я відповідь надав.
Головуючий: Я ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 65. Рішення прийнято.
"Про заходи по реалізації громадських слухань щодо збереження історичної забудови, природно-заповідних територій та впорядкування
<--- 30 Августа 12 ч 26 м 49 с ---- Третий стенограф --->
територій зелених насаджень загального користування м.Києва".
Головний архітектор, заступник голови, прошу.
Доповідач: Як ви знаєте, що з 18 - 22 липня цього року за дорученням міського голови проводились громадські слухання з проблем забудови міста, а конкретно про збереження історичної забудови, природно-заповідних територій та впорядкування території зелених насаджень загального користування в м.Києві.
Громадські слухання пройшли усі в міській адміністрації і також в кожному із районів м.Києва. В громадських організаціях прийняло участь близько 5 тис. осіб, зацікавлених осіб і начальники всіх управлінь приймали участь міської державної адміністрації, депутати всіх рівнів, як районного, міського і народні депутати України. На громадських слуханнях було внесено тисячі пропозицій щодо проблемних питань забудови міста. І робочі групи, які були створені при проведенні громадських слухань в кожному районі, опрацювали всі ці пропозиції, узагальнили і подали до Київської міської ради.
Робоча група при Київській міській адміністрації також опрацювала всі ці результати проголосованих громадських слухань і опрацювали проекти заходів по виконанню резолюцій громадських слухань в м.Києві.
В основному громадські пропозиції стосуються проблемних питань - збереження історичної забудови, збереження зелених насаджень, збереження скверів, парків і також проблемних питань щодо будівництва у кварталах існуючої забудови. В цих питаннях конкретні заходи по розгляду комісією питань будівництва конкретних об"єктів, особливо житлових будинків на території всіх районів. Найбільше таких пропозицій поступило від Голосіївського району і Шевченківської районної адміністрації.
Також багато пропозицій висловлено щодо інформування населення про
<--- 30 Августа 12 ч 29 м 49 с ---- Третий стенограф --->
майбутнє будівництво на конкретних територіях, інформування населення про розробку містобудівної документації, про обговорення цієї містобудівної документації і обговорення конкретних важливих проектів будівництва.
Крім цього, в резолюціях було дуже багато питань, пов"язаних з будівництвом об"єктів соціальної сфери. Пропонувались громадянами на територіях, де відсутні об"єкти охорони здоров"я, поліклініки, школи, необхідність збереження дитячих садочків також, конкретні пропозиції в цих заходах є.
Заходами передбачається відповідна робота по розгляду цих пропозицій, як комісіями Київради, міською державною адміністрацією, районними державними адміністраціями і також відповідними управліннями міської державної адміністрації. Визначені виконавці конкретні, терміни. І передбачається, що протягом цього року і наступного року мають бути всі опрацьовані детально ці пропозиції, обраховані можливі кошти на здійснення цих заходів і запропоновані рекомендації районних державних адміністрацій щодо врахування їх при формуванні своїх районних бюджетів і також при формуванні міського бюджету.
Є також багато пропозицій щодо будівництва тролейбусних нових маршрутів, про збереження існуючих трамвайних маршрутів, про будівництво бюветів. І особливо дуже багато пропозицій щодо створення і впорядкування зелених зон вздовж Дніпра і в інших паркових зелених зонах міста.
Заходами передбачається близько 500 конкретних доручень Київради з цих питань і звичайно на це потрібний певний час, щоб комісія, яка створена розпорядженням міського голови, могла опрацювати питання і також районні адміністрації і всіх, хто пропонується, залучити до розгляду цих заходів.
Заходи сформовані по кожному району конкретно. І я думаю, щоб вони були розглянуті попередньо на минулому тижні на Президії Київради за участю всіх начальників, всіх районних державних адміністрацій, голів постійних комісій, начальників головних управлінь і були підтримані,
<--- 30 Августа 12 ч 32 м 49 с ---- Третий стенограф --->
рекомендовані до розгляду Київради, до їх схвалення.
Вважаю, що крім всіх цих запропонованих заходів має продовжуватись також робота по подальшому вирішенню містобудівних проблем в місті і багато вже зроблено Київрадою, особливо в питаннях розроблення містобудівної документації. Пам"ятаєте, ще в минулому році затверджена Київрадою програма розробки містобудівної документації в місті, розрахована вона на три роки - минулий, цей і наступний рік. І вона зараз реалізується відповідно до виділених коштів з міського бюджету і районних бюджетів. Розроблені також правила забудови м.Києва, які зараз Київрада віддрукувала і вони розповсюджуються в місті. Розроблено і прийнято порядок обговорення містобудівної документації, врахування громадських інтересів і ряд інших важливих документів, прийнятих Київрадою з цих питань. Все це дасть можливість поступово врегулювати всі проблемні питання забудови столиці.
Також повинен сказати, що в майбутньому ми повинні враховувати всі результати громадських слухань і особливо цих, які пройшли. Якщо у нас зараз райони замовили розробку схем планування кожного району з визначенням планів розміщення будівництва, створення зелених зон, розміщення об"єктів соціальної сфери, то ці всі пропозиції, які пролунали на громадських слуханнях повинні бути враховані при розробці цієї містобудівною документації і повторно ще раз розглянуті громадою перед тим, як має воно виноситись на затвердження Київради.
Я міг би пройтися по кожному району. Я думаю, що на руках у депутатів є ці заходи і, мабуть, по кожному заходу коментувати немає потреби. В цілому я просив би підтримати ці заходи, і якщо будуть ще якісь доповнення і зауваження, то ми можемо доопрацювати в робочому порядку всі пропозиції.
Головуючий: Я хотів би, щоб ви зрозуміли, що ми приймаємо рішення, яким затверджуємо заходи. Заходи, які треба реалізовувати, над якими треба працювати. І до них можуть постійно поступати ще кращі пропозиції, або узагальнюючі, або навпаки. От я приклад наводжу - в одній з резолюцій району було записано: заборонити та призупинити
<--- 30 Августа 12 ч 35 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
будівництво мосту через Дніпро від Подолу до Троєщини, ми його записали. ... Є таке бажання. Воно було в резолюції району включено. Район на своєму Деснянському рівні не пояснив і не зняв, і проголосували. Раз проголосували і ми пообіцяли районам не втручатися, ми теж включили. Але, коли ми дійдемо до його реалізації, то ми повідомимо, що міст передбачено в дію в 2007 році, запрошуємо на відкриття мосту. Виконання буде умовно такого доручення. Або рекомендують, де немає трамваю - положити трамвай, або не знімати трамваї. Це теж бачення і ми теж їх включили. Але ж, мабуть, ми знаємо про те, що, якщо ми депо завершимо на цій неділі, а мені пообіцяв, до речі, Ламбуцький, що він повністю звільняє депо на вул. Горького і переходить в нове депо, якого немає, мабуть, не тільки в Україні, а й в Союзі немає такого депо, яке побудовано на Борщагівці, то, мабуть, ми самі догадаємося, що по вул. Боженка і по вул. Володимирській частково, і по вул. Саксаганського треба знати колію і зробити столичну трасу, дорогу таку, як зроблена нами Набережна або вул. Гагаріна.
Питань багато є, тому я просив би, щоб ви зрозуміли, що ми сьогоднішнім рішенням затверджуємо заходи, беремо роботу - роботу, яка розрахована і на швидкий період - там, де конфлікти ситуації, і на багато років. Я думаю, не все впишеться, можливо, і в бюджет слідуючого року.
Тому, будь ласка, 5-ий Присяжнюк записаний - він відмовився, наскільки я зрозумів, тому Борисов, 67, - теж відмовився.
Прошу, Головач, 74.
Головач: Є наступні пропозиції до плану заходів. Чим вони продиктовані? Ми безперечно повинні подякувати громадськості за їхню активну життєву позицію і небайдуже ставлення до проблем містобудування і землекористування
<--- 30 Августа 12 ч 38 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
в столиці України, але ми є рада, є представницький орган, громади територіальної, і тому нас обрали для того, щоб ми думали, і цю активність - громадську раду направляли в конструктивне русло. І тому в тому рішенні загальному, яке є про затвердження, є такі пропозиції.
По-перше, потрібно нам трошки уточнити правовий статус цієї комісії, який є по розгляду конфліктів з питань землекористування та містобудування, і персональний склад. Ми сьогодні на Президії говорили про ці речі.
Тут в пункті 19 пропонується утворення такої комісії, то є пропозиція, щоб не утворювати, а та комісія, яка створена, щоб ми уточнили всі заходи, які ми затверджуємо в загальне рішення. Про затвердження записати, що уточнити правовий статус комісії ...
Головуючий: Розширити. Давайте ми один з пунктів напишемо. Один є, два є, три є, перед четвертим. він може бути п"ятим, а четвертий пишемо: розширити як кількісний, так і якісний склад комісії, створеної розпорядженням № ... від ... Можна так погодитися?
Головач: Але, крім того, що там треба доповнити пункт, що треба затвердити положення про цю комісію, щоб було затверджено положення ...
Головуючий: Тоді в одному пункті розширити кількісний, якісний склад комісії та затвердити положення про неї.
Головач: І тоді воно буде зрозуміло.
Головуючий: Ведіть, будь ласка, протокол.
Головач: Наступне питання, проблема, яка виникає, - це питання про порядок перегляду рішень. Тут в рішенні, яке ми наступне будемо приймати, ми приймемо, але все рівно треба записати, що виконавчому органу Київради внести на розгляд сесії проект Положення "Про порядок перегляду рішень Київради з питань землекористування та містобудування". Ми повинні також внормувати це питання. Ми не повинні говорити чисто про відміну, можуть бути зміни цих рішень, може бути за взаємною згодою і т.д., тому повинно бути таке положення. Є пропозиція, щоб в цих заходах також це було записано.
Крім того, там зазначено - оприлюднити це рішення. Є пропозиція, щоб було оприлюднено і також попередньо прийняте рішення з цього питання. Я назву ці рішення. Це "Про основні засади містобудівної політики в м.Києві", ви ж це виконали - виконали це питання, це вже здійснені заходи. Воно повинно бути оприлюднено разом з цим.
Наступне "Про порядок погодження об"єктів містобудування в кварталах старої забудови". Також його потрібно оприлюднити разом з цим.
Ми прийняли рішення "Про врахування громадських інтересів та захист прав громадян при проведенні
<--- 30 Августа 12 ч 41 м 49 с ---- Третий стенограф ---->
містобудівної діяльності в м.Києві" і ми прийняли рішення про порядок громадського обговорення містобудівної документації в м.Києві. Ви виконали цю суттєву роботу. Правда, потрібно протокольно зазначити, що ці рішення до цього часу не підписані. Їх потрібно найближчим часом підписати і також оприлюднити ці рішення разом з оприлюдненням цих заходів, як вони вже виконані.
Яловий: Де Микола Петрович Колесник? Можна сьогодні Колесника спитати, де система, його особиста робота, ЗМІ та те, що називає оприлюднити Володимир Володимирович. Це ж обов"язок його - рішення сесії висвітлювати в ЗМІ. Втомлюється Колесник. Аби сесії проходили двічі в рік, так як це передбачено - не менше, в Законі "Про місцеве самоврядування", то він би не втомлювався.
Протокольно ми зробимо зауваження Колеснику, тому що пропозиції депутата Головача і його побажання входять в прямі обов"язки ваші, Микола Петрович. А ви, навіть, не чуєте, що депутати говорять. Пропонують оприлюднювати ті рішення, які ми голосуємо, приймаємо, а відповіді - чому ви це не робите - немає, маючи апарат великий, яким ви не встигаєте управляти. Треба під рівень керівника апарату - може керувати трьома, значить апарат Київради - 3 особи, 7 попробували - не встигає з 7-ю, тоді 5-ть пробувати, а якщо 55, то це ж важко, звичайно.
Протокольно відзначте, що ми робимо зауваження.
Вислухали депутата Головача, продовжуємо.
Прошу, Гриненко, 9.
Гриненко: Тут, підтримуючи заходи, вношу пропозиції до п.3. Тут ми офіційно пишемо: оприлюднити в газеті "Хрещатик", але "Хрещатик" не всі читають і він не таким тиражем йде, тому пропоную добавити: районним державним адміністраціям проінформувати мешканців через районні ЗМІ. У кожному ж районі є свої ЗМІ і нехай вони теж проінформують, і люди бачать ...
Головуючий: Погодитися.
<--- 30 Августа 12 ч 44 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
10 газет районних повинні спрацювати.
Гриненко: І додатково: може нам ефективно запропонувати рубрику на нашому ТРК "Київ", нехай мер виступить там, і депутати, і головні управління розкажуть про цей же міст, який приклад ви навели.
Головуючий: І це, якщо так, то замість пунктів, де напишемо, їх читати ніхто не буде. Це ж не в рішення сесії. Достатньо, як сказав Головач, - оприлюднити, але ви вже говорите методи оприлюднення. Через газети районні, я згоден. Але, якщо вже розписувати ТРК в який час йому це передавати?
Гриненко: Це може бути протокольним дорученням - ТРК "Київ".
Головуючий: Я згоден, що районні газети повинні (10 газет), повністю з вами згоден.
Пропозиція Головача - оприлюднити в ЗМІ. Не треба розписувати, в яку газету: "Хрещатик", "Столиця", "Вечірній Київ", так чи ні? Оприлюднити в ЗМІ. І Головне управління, воно повинно зібрати можливості. "Факти" візьмуть - да, "Сільські Вісті" - ні, "День" - да, "Робітнича" - да, "Сегодня" - ні, і т.д., то вже їхня робота. Давайте трошки конкретніше, а то ми ж домовлялися.
Гриненко: Голосуємо.
Головуючий: Це правильне рішення, ця пропозиція правильна.
Прошу, Комов, 88.
Комов: У меня одно замечание к самим заходам и по решению.
По заходам - є пункт 10.21. Тут написано, що прискорити розробку та подати Київраді ДПТ Шевченківського району. Чесно кажучи, тут встановлений термін - 30.06.06. Ми в минулому році прийняли рішення Київради про містобудівну документацію, де визначили, що ДПТ по району повинно бути наприкінці 2005 р. Я не думаю, що треба змінювати цими заходами рішення, це по-перше.
По-друге, зараз, Василь Федорович, в мене запитання до вас. Я розумію, Шевченківський район великий, але почати ми домовлялися з ДПТ мікрорайону Нивки і якщо, наприклад, наприкінці цього року весь район повинен мати ДПТ, то мікрорайоном Нивки вже повинно бути закінчено ДПТ по Нивкам. Я не розумію, чому ці питання, які вже ми
<--- 30 Августа 12 ч 47 м 49 с ---- Седьмой стенограф ---->
два роки обговорюємо, вони так повільно виконуються. Це перше питання. Я пропоную в пункті 10.21 написати термін виконання ДПТ - кінець цього року.
Друге питання по рішенню Київради. Зверніть увагу на пункт 2. Тут написано: виконавчому органу врахувати резолюцію громадських слухань. Не резолюція, а заходи. Ми ж не резолюцію ... ми зараз на резолюцію зробили заходи свої і треба враховувати заходи, які ми зараз затверджуємо. А далі я ...
Головуючий: Можна написати заходи, а взяти у дужки резолюцію, щоб ми знали, що всі резолюції попали в заходи. Згоден так зробити.
Комов: На основі резолюцій написати. А далі тут написано, що при формуванні бюджету і Програми соціально-економічного розвитку на наступні роки. Я вважаю, що це неконкретне таке формулювання і пропоную наступне: врахувати у бюджеті та Програмі соціально-економічного та культурного розвитку на 2005 р., тому що громадські слухання ...
Головуючий: Це ж нереально ви пропонуєте. Ви або продумайте, депутат Комов ... Я заводжу з вами дискусію. Або ви навмисно це робите, або ви не розумієте, про що ви говорите. Ми 8-м місяців вже проробили цього року. В якому бюджеті 2005 р., коли залишився вересень, жовтень, листопад, грудень, можна врахувати і профінансувати ці роботи. Ви ж давайте собі звіт, будь ласка. Що я буду вас вислухувати, коли воно вухо ріже.
Комов: Я так розумію, що більше громадських слухань взагалі не буде і тому на основі цих громадських слухань ...
Головуючий: Кворум збережеться у вас повічно, навіть, якщо не буде слухань.
Комов: Мова йде про те, що заходи повинні бути раз на рік. Ви ж це самі знаєте, це відповідно до закону.
Головуючий: У бюджеті враховувати, написано "щорічної реалізації".
Комов: Не тільки цих заходів, не тільки цих громадських слухань. Громадські слухання будуть завжди.
Головуючий: Для чого буде потім кожне слухання громадське організовувати рішеннями сесій? Ми ж приймаємо рішення сесії, беремо заходи не на один день, а як постійно діючу реалізацію заходів. Вони незакриті самі заходи, вони можуть доповнюватися постійно, змінюватися постійно. То як же ми будемо рішенням наперед передбачати резолюції.
<--- 30 Августа 12 ч 50 м 49 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: До речі, я вибачаюся. Ми ж дискутуємо з вами. Ви - член комісії, що ви робили, коли підписували?
Комов: Працював в комісії.
Головуючий: То чого ж сьогодні тоді у вас стільки питань, коли комісія завершила роботу. Ми ж тоді попросили всіх бажаючих.
Комов: На комісії не було розгляду по проекту рішення. Ми зараз з вами обговорюємо проект рішення. І остання моя пропозиція. Тут написано: офіційно оприлюднити це рішення. Не рішення треба оприлюднювати, а заходи самі для того, щоб люди знали, про що мова.
Головуючий: Я бачу ще багато виступаючих. В мене є пропозиція, щоб ви погодились прийняти рішення за основу, а в кінцевому вигляді сьогодні в нас немає підстав його випускати. Тому я попросив би записати протокольно, якщо депутати мене підтримають, то я називаю депутатів, а ви потім самі. Пишіть, будь ласка: Гуленко, Поляченко - два голови комісій, це ваш обов"язок, Фоменко - він є заступником там, де я очолюю комісію, Головач, Комов, Щербаков, Новак, Іванченко, і робоча група із 7-ми чоловік, яка працювала, ще Казакова. Моє прохання - не чекати до 29 числа, доопрацюйте, щоб було всіма провізоване без винятку, з юристами, і нехай готовим буде роздано вам ще раз, але не пізніше 12-15 вересня, щоб кожен депутат отримав доопрацьоване до 29 сесії, за дві неділі на руки. Якщо після того ще депутати почнуть вносити пропозиції, то ми вибачимося перед депутатами,
<--- 30 Августа 12 ч 53 м 49 с ---- Третий стенограф --->
не будемо робити їм зауваження, а скажемо, що вони дуже працездатні, дуже вболівають за справу і патріотично налаштовані - до 15 вересня.
Якщо така пропозиція підходить, я би просив проголосувати за основу і продовжити рух далі.
Ставлю на голосування. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 12, всього - 62. Рішення прийнято.
4. "Про перегляд рішень Київської міської ради з питань землекористування та містобудування". Які є пропозиції? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 29, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 31, всього - 62. Рішення не прийнято.
Депутат Головач, чому п.4 набрав тільки 29 голосів? Яка причина?
Головач: По-перше, треба попередньо, щоб була коротка інформація, щоб зорієнтувались. Я коротко проінформую.
У зв"язку з розглядом питання 5 про відміну рішень є пропозиція спочатку унормувати процедуру перегляду рішень Київради з питань містобудування та землекористування. В чому полягає необхідність нормування цієї процедури? Для того, що не можемо ми, не вивчивши матеріали, не підготувавши відповідні альтернативні висновки, які спростовують, приймати на тих же самих матеріалах рішення, яке відміняє попереднє рішення. І тому в цьому проекті рішення, яке вам пропонується, зазначено, що перегляд рішень Київради, а не відміна, те що кінцевим результатом можуть бути різні наслідки перегляду. Це рішення залишити
<--- 30 Августа 12 ч 56 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
в такому ж вигляді. В рішення можна внести зміни і доповнення до нього і рішення можливо тоді вже відмінити.
Тепер рішення, які набрали чинності, - їх відміняти немає підстав просто так відміняти. Повинні бути завжди підстави і тому відміна рішень, тут зазначено, може мати дві форми. Перше - це відміна рішення як таке, що не відповідає чинному законодавству, державним будівельним нормам, іншим нормативно-правовим актам або раніше прийнятим рішенням Київради, що не втратили чинності, і рішення, які переглядаються з мотивів доцільності. І тому перегляд рішень з мотивів доцільності, зазначено, допускається за домовленістю, згоди зацікавлених осіб, і коли це не суперечить інтересам, і не завдає збитків територіальній громаді. І тому факти невідповідності конкретного рішення чинному законодавству повинні бути встановлені судом або матеріалами спеціально проведеної перевірки тимчасовою контрольною комісією Київради, утвореною згідно ст.48 Закону України "Про місцеве самоврядування України". Чому?
Питання перегляду рішень Київради повинні переглядатися депутатами Київради. Порушувати клопотання про перегляд рішень Київради можуть різні інстанції - виконавчий орган, може порушувати громадськість і т.д., але переглядати - повинна бути спеціально утворена контрольна комісія. Вона зазначена в ст.48 Закону України "Про місцеве самоврядування України". Там визначено, як вона створюється, з якою метою, і тому пропонується, щоб перегляд цих рішень відповідав відповідному порядку.
В п.6 пропонується, щоб було взагалі встановлено загальним положенням про порядок перегляду рішень Київради з питань землекористування та містобудування, щоб таке було прийнято положення. Тоді ми там ще один раз обговоримо це питання і будемо тоді більш конкретно і фундаментально.
Тепер ті рішення, які пропонуються зараз, 10 до відміни, щоб виконавчий орган подав обгрунтовані подання, в яких зазначено ті позиції, які зазначені в п.3 цього рішення, що у звітах та пропозиціях тимчасових контрольних комісій Київради щодо перегляду рішень Київради з питань землекористування та містобудування обов"язково зазначаються наявність або відсутність виявлених порушень, завданих збитків, понесених витрат та необхідність їх компенсацій, винних осіб та інші обставини, що мають суттєве значення для перегляду конкретного рішення. В тих матеріалах, які нам подали, цього нічого не зазначено, а деяких матеріалів взагалі немає, за ними зазначена місцева ініціатива.
<--- 30 Августа 12 ч 59 м 49 с ---- Третий стенограф --->
Місцевої ініціативи ніякої немає. Тобто громадськість навіть не порушувала це питання, а воно попало в перелік. І тому у зв"язку з цим питанням пропонується, щоб обов"язково, як і при прийнятті рішень, так і при їх перегляді, була дотримана процедура. Тому я просив би спочатку домовитись і прийняти рішення про процедуру порядку перегляду, а ми повинні обов"язково дотримуватись. А тоді вже розглядати ті рішення, які пропонуються розглянути, відповідно до затвердженої нами процедури. Тому ми втягнемося в дискусії про конкретні рішення, не прийнявши рішення, як переглядати рішення.
Головуючий: Прошу, Комов.
Комов: Я хочу, щоб ви уважно вислухали мої зауваження. Рішення можна приймати, але без п.4. Сам п.4 перекреслює саме рішення. Значить на комісії, якщо вона буде, або якийсь орган, який буде переглядати ці рішення, там будуть запрошені і зацікавлені особи, і будуть визначені збитки, які може понести громада. І тому я вважаю, що цей п.4 повинен бути виключений і тоді можна голосувати це рішення.
Головуючий: Прошу, Щербаков.
Щербаков: Я поддерживаю Головача в том вопросе, что прежде чем вносить на рассмотрение сессии вопрос об отмене решения, нужно определить процедуру. Эта процедура у него очень правильно выписана.
Головуючий: Тобто ви розділяєте точку зору попередню.
Щербаков: И объясняю почему. Здесь говориться, что недостаточно кричать, что решение незаконное. Я приведу пример, который просто яркий.
П.4.23 - резолюция митингов, благородных людей возмущение. Он звучит так - "З метою недопущення руйнування Русанівських садів рішуче наполягаємо на негайному припиненні будівництва мостового переходу". Имеется в виду метро на Троещину, Воскресенку, то есть не все, что кричит "нельзя", то на самом деле...
Головуючий: Я ж сказав, що ми поставили ціль - жодний пункт резолюції не випускати. Тобто проголосував район резолюцію і ми зберегли її, але ж ці заходи нами не затверджені.
Щербаков: Я зараз не про заходи,
<--- 30 Августа 13 ч 02 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
нами не затверджені, це заходи для роботи нашої, то ми повідомимо по цій резолюції дату, коли запросимо цю людину на відкриття метро Поділ-Троєщина. Це буде відповідь, ми вже обговорили це. Я згоден, що ви підтримуєте пропозицію Головача.
Щербаков: І завершуючи, я хочу сказати, що він у своєму рішенні пише, що незаконність, факт незаконності рішення може бути встановлено двома органами: або спеціально створеною контрольною комісією, яка створюється відповідно до Закону "Про місцеве самоврядування", або судом. Інших випадків...
Головуючий: Садок у нього там, дачка, і він вніс таку пропозицію. Але коли ми ... замість 4 соток - 10 і кращої землі, то він пришле вам подяку і резолюцію зніме.
Щербаков: Я пропоную підтримати це рішення.
Головуючий: Я нагадую вам про час.
Прошу, Новак, 11.
Новак: Тут, дійсно, в цьому рішенні є багато думок, які треба підтримати, але все ж таки, якщо в нас получається так, що всі рішення законні, бо у всіх рішеннях є висновки, надані відповідними органами. Чому, якщо всі рішення начебто вони й були законні, чому ж тоді ми зараз маємо виступи людей, які проти тих рішень, які приймалися Київрадою. Якщо ми такий алгоритм застосуємо, в нас практично ...
Головуючий: То ми ще ж не дійшли до п.5, ми вже обговорюємо п.5.
Новак: Ні, я обговорюю ... проект рішення ми обговорюємо... я обговорюю взагалі.
Головуючий: Ми ж говоримо про п.4.
Новак: Ні, проект рішення про перегляд рішень.
Головуючий: п.4 - те, про що говорив Головач.
Новак: Я про це й виступаю.
Головуючий: Я його держу. Комов запропонував п.4 зняти. Я зобов"язаний буду проголосувати - чи зняти чи ні, і більше пропозицій не було. Що пропонуєте ви до цього проекту рішень?
Новак: Я пропоную до цього проекту рішень: по-перше, тут Головач пише про тимчасову контрольну комісію. Получається, що ми зараз приймаємо рішення, де вже існує ця контрольна комісія, не утворивши її. Тому цей пункт треба викреслити. Комісія може бути утворена і розпорядженням міського голови, там необов"язково. Головне, щоб рішення приймала Київська міська рада, а комісія будь-яка може доповідати сесії Київської міської ради з залученням депутатів. Це по п.2.
По п.4. я погоджуюся з Комовим. Все ж таки існує доцільність і коли можна зібрати всі висновки, але, скажімо, ми там збираємося будувати
<--- 30 Августа 13 ч 05 м 49 с ---- Третий стенограф --->
дорожню розв"язку, чи щось, тому мотиви доцільності також можуть бути. Я вважаю, що треба п.4 також відмінити. А п.3, там, де тимчасова контрольна комісія, внести зміни, і її або викреслити, а написати - комісія утворена рішенням Київради або розпорядженням міського голови.
Головуючий: Прокол, зауваження пишуть. Ставлю на голосування - п.4 зняти з рішення по пропозиції депутата Комова і депутата Новак.
Голосування:
За - 18, проти - 12, утр. - 2, не гол. - 29, всього - 61. Рішення не прийнято.
Ставлю на голосування в цілому з поправкою Новак щодо створення комісії.
Комісію міський голова має повні права створювати своїми розпорядженнями і сесія тут потім може або критикує, або ні. Він зобов"язаний тільки опитати бажаючих бути членами комісії. І це не обов"язково, а цей протокол повинен робити. То я чому розділив точку зору Новак, тому що вона внесла, що комісію або створює голова своїм розпорядженням, або, уже тут коментували, що вона створена.
Прошу, Странніков.
Сранніков: Я не знаю, з чого ви зробили висновок, що я не хочу голосувати,
<--- 30 Августа 13 ч 08 м 49 с ---- Третий стенограф --->
але пропозицію я...
Тепер по суті. Я би вніс компромісну пропозицію. Наприклад, такого характеру щодо прийняття положення "Про порядок перегляду рішень Київради з питань землекористування та містобудування" функції контрольної комісії покласти на ту комісію, яка була утворена вашим розпорядженням ще в березні цього року. Я думаю, що на цьому можна було б погодитись і та комісія продовжила свою роботу.
Головуючий: І я говорив Головачу так, але він у нас любить... Аби дозволити Головачу, уже було б 20 комісій.
Странніков: Давайте спробуємо проголосувати ще в такій редакції. Я думаю, що депутати підтримають.
Головуючий: Прошу, Поляченко.
Поляченко: ...Тому що є розпорядження. Ви очолюєте комісію, в яку входять всі, кого ми хотіли, - 47 чоловік, і ви її очолюєте. Тому я думаю, що більше комісій створювати не потрібно.
Головуючий: Я теж говорив Головачу, щоб він не зменшував права тої комісії, яку я очолюю. Він наполягає на спеціальній ще одній контрольній комісії, зіслався на статтю в Законі "Про місцеве самоврядування". Він же готувався до того, щоб давати бій. Пропозиція є та, що комісія, тут констатували, що та комісія і номер указати, яка виконує свої обов"язки в повному обсязі. Можна голосувати? Прошу проголосувати проект рішення, як рішення.
Голосування:
За - 50, проти - 3, утр. - 3, не гол. - 6, всього - 62. Рішення прийнято.
П.5. Ми підготували в п.5 цілий ряд окремих рішень, про які вже говорили і депутат Головач, і депутат Новак. У вас вони є на руках. Якщо я внесу пропозицію, чи буде дискусія, чи ні. Там, де написано відмінити, враховуючи, що буде підписано розпорядження про порядок
<--- 30 Августа 13 ч 11 м 49 с ---- Третий стенограф --->
відміни, і що комісія буде розглядати та, яку очолює міський голова. Є пункт, де положення про неї затвердити.
Я попросив би вас проголосувати з заміною слову "відмінити" на "призупинити". Призупинити дію сесія має право за будь-яких причин - природних катаклізмів, якоїсь політичної ситуації. В нас є конфліктна ситуація. Ця конфліктна ситуація закінчується тим, що біля мерії співгромадяни наші, кияни-мешканці і некияни-мешканці, люди, які випадково приїхали до Києва. І коли питаєш, що він робить в Києві, то він і сам не знає, що він робить, пікетують владу по ряду об"єктів. Вибрані об"єкти були самі конфліктні, в тому числі об"єкти, на яких відбулися сутички між забудовниками і мешканцями-сусідами. Допустити подібне в м.Києві ви немаєте права, бо ми створимо цілий ряд кримінальних справ. До речі, вже дві кримінальні справи порушено, тому що коли на об"єкт викликають швидкі допомоги, вони увозять людей в лікарні, там їм надається медична допомога з приводу легких, середніх чи тяжких тілесних пошкоджень, то це вже не влада, або слабка влад.
Тому я хотів би, щоб ми сьогодні прийняли рішення призупинити дію, і перерахувати, таких-то рішень. Призупинити їх до наступної сесії - до 29 числа, так як ми прийняли в рішенні, де Головач пропонує до 15 вересня затвердити положення. І ми могли 29 числа на вересневій сесії або повністю, або частково конфліктні об"єкти, я їх називаю ці конфліктні об"єкти, я їх пам"ятаю.
<--- 30 Августа 13 ч 14 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
Найбільш конфліктними об"єктами в нас виявилися вул. Чорнобильська, вул. Індустріальна, вул. Малишка, 3, Русанівський бульвар, 10-б і таких в межах 10-12 об"єктів. На місяць призупинити в тій стадії, в якій вони знаходяться. Практично жоден конфліктний цей будинок не находиться під крівлею, незаплановані пусковими в цьому році, а в паркані чи в частині котловану за вересень місяць нічого не станеться.
Я просив би депутатів погодиться зі мною. Написали 6-ть на виступ для обговорення з конкретною пропозицією - там, де рішення відмінити до розгляду тієї комісії через дві неділі, коли про неї буде затверджено положення так, як ми тут записали, призупинити дію цих рішень. ... Якщо обговорювати, то ми ще будемо годину працювати. Тут, якщо ви погоджуєтеся з моєю пропозицією, то ми домовимося, я буду просити вас і ставити на голосування, якщо ні - буде інша ситуація. Можна слово "відмінити" замінити на слово "призупинити" дію по всім?
Одному депутату Іванченку даю слово, 15.
Іванченко: Я хочу звернути увагу на те, що це, дійсно, 10 точок, про які ми всі чули, весь Київ бачив по телевізору, і зараз ми бачимо це на екранах. Я хочу наголосити, що такі рішення у нас зараз у порядку денному тільки тому, що ці люди були наполегливими у відстоюванні своїх прав.
Тому я хочу звернутися до інших людей, що якщо вони будуть сидіти і чекати, що міська рада за них все зробить, то нічого не буде. Потрібно організовуватися, потрібно залучати юристів і діяти виключно в правових рамках, але наполегливо, і тоді ваші адреси теж будуть у порядку денному.
Головуючий: Я бачу руки депутатів, я знаю, що кожен має право в залі
<--- 30 Августа 13 ч 17 м 49 с ---- Третий стенограф --->
... Але, коли я зустрічаюсь з людьми біля мерії, то вас біля себе я не бачу і, до речі, не кличу нікого. Тим більше я не називаю навіть прізвищ депутатів, які виступають з різної точки зору. І тут різна точка зору буде і у Іванченка, і в інших. Тому в мене прохання - поважайте ви один одного з правом мати свою думку. Іванченко має думку таку мати, як кожен з 90 депутатів. Цього права ні в кого немає підбурювати, тому на даному етапі ситуація така - із тих самих гарячих 11, можливо, половина не буде погоджена або більше, або менше, погоджена буде двухсторонньо. Я впевнений, що за вересень місяць двухсторонньо із громадою мешканців, із замовниками інвесторів багато буде знайдено спільних інтересів, а з"являться інші, навіть, без підбурювання депутата Іванченка можуть появитися теж. Тому не давати сьогодні правовий статус відміняти, тому що ми вже прийняли рішення, яке не дає нам право відміняти. Ми вже прийняли тільки що рішення, що комісія є, ми про неї створимо положення, яке затвердить Київській міській голова, бо він ту комісію очолює. І ми до 29 вересня дамо об"єктивну оцінку з тих призупинених 11-и самих конфліктних, про які, правильно каже депутат Іванченко, знають кияни з преси і не тільки кияни, вищий рівень керівництва знає, держави і ВР, а саме головне люди знають. Тому я вніс пропозицію проміжкову не відмінити, а призупинити їх рішення терміном до наступної сесії Київської міської ради. І просив не виступати вас, ви не пішли мені назустріч.
Тому я ставлю на голосування
<--- 30 Августа 13 ч 20 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
пропозицію міського голови - слово "відмінити" словом "призупинити" по всім адресам і прошу вас проголосувати до слідуючої сесії.
Голосування:
За - 28, проти - 5, утр. - 2, не гол. - 25, всього - 60. Рішення прийнято.
Я виступлю сьогодні по радіо, назву всі прізвища депутатів по кожному об"єкту. Запишіть, будь ласка, в протокол: міському голові в ЗМІ оприлюднити прізвища депутатів Київської міської ради по кожному об"єкту конфліктному з 11, а також по 114 об"єктах, які попали сьогодні в заходи. Я не для преси. Які у вас є права залишати мене один на один з інвесторами, замовниками і мешканцями-киянами. Хто вам давав моральне право таке? Будете ви ходити до людей, я вам об"явив.
Переходимо до п.6. "Про створення муніципальної автодорожньої інспекції в м.Києві". Ми пройшли п.5, 28 голосів, рішення не прийнято.
Прошу, Бойчук.
Бойчук: Враховуючи те, що сьогодні в м.Києві складається дуже складна ситуація відносно дорожнього руху в м.Києві, наша комісія за дорученням міського голови розробила проект рішення про створення муніципальної автодорожньої інспекції в м.Києві. Я хотів би, щоб депутати прийняли це питання дуже уважно і, враховуючи те, що дуже багато конфліктів в м.Києві прийняти до уваги, прийняти цей проект рішення як за основу, доопрацювати, але, якщо будуть питання, прошу ...
Головуючий: Я ставлю пропозицію депутата Бойчука на голосування: прийняти за основу, попрацювати і винести на слідуючу сесію.
<--- 30 Августа 13 ч 23 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
Це достатньо буде нашого такого кроку. З ЗМІ ми порадимося, багато пропозицій поступить і потім приймемо таке рішення в цілому. Зніміть табло, я по Регламенту повторно ставлю на голосування.
Голосування:
За - 41, проти - 3, утр. - 0, не гол. - 17. Рішення не прийнято.
Я ставлю по Регламенту повторно двічі. За основу голосується. В залі депутатів понад 60.
Голосування:
За - 48, проти - 5, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 61. Рішення прийнято.
Дати в ЗМІ, що таке рішення прийнято за основу на майбутнє з доопрацюванням.
п.7 - по метрополітену. Ставлю на голосування. Даємо право працювати і вводити нові станції. Ми "Вирлицю" повинні ввести наступного року, як ми і домовлялися.
Прошу проголосувати рішення п.8 і депо теж.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 5, всього - 62. Рішення прийнято.
"Про розгляд протесту прокурора на п.44 рішення № 486/2646 Київської міської ради від 29.05.03 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею" (Гуленко Д.Й.).
В мене є пропозиція: я називаю номер, Гуленко - коротку інформацію і голосуємо. Я зачитувати всі більш не буду.
9. Йдемо по протестах прокурора.
Гуленко: Це на вул. Уманській напроти будинку 37. Тут є протест прокуратури про те, що це була зелена зона і це питання ... тобто потрібно відмінити цей пункт 2 рішення Київської міської ради, щоб була ця зелена зона,
<--- 30 Августа 13 ч 26 м 49 с ---- Третий стенограф --->
яка надана раніше видавництву "Вечірня зоря".
Головуючий: Прошу проголосувати пропозицію відхилити протест прокурора, мотивуючи тим, що зеленої зони там не було і не передбачалось.
Голосування:
За - 39, проти - 1, утр. - 4, не гол. - 18, всього - 82. Рішення не прийнято.
П.10.
Гуленко: П.44 рішення Київради від 29.05.03 "Про вилучення земельної ділянки". Тут в протесті прокурора також йде, відхилити протест прокурора. Справа в тому, що також передана в оренду земельна ділянка по видавництву "Вечірня зоря". Це в районі Чоколівського бульвару та Уманської. Також відхилити протест прокурора.
Головуючий: Права ж була Новак. Чим мотивував прокурор протест? В чому було його обгрунтування? По-першому ви сказали, що він мотивував, що там зелена зона. Ви вивчили протест, зеленої зони не було. Я поставив на голосування, не вистачило голосів, відмовити.
Тепер п.10. В чому суть обгрунтування прокурора протесту?
Гуленко: Слідуюче, що не допускається на землях природних парків, також зелена зона. Є протест прокурора. Це паркова зона. В протесті так написано, що на землях природних національних парків та на землях зелених зон, якщо запроектовані об"єкти, не призначені для відпочинку. Це зелена зона.
Головуючий: Так чого ти говориш, що треба відмовити протест?
Гуленко: Комісія розглядала і пропонує
<--- 30 Августа 13 ч 29 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
відхилити протест прокурора.
Головуючий: Як же відхилити, якщо ти підтверджуєш, що це зелена зона? Якщо ми так будемо вивчати протести і так давати відповіді і голосувати, то ми домовимося таким чином.
Я вношу пропозицію міському голові (пишіть, будь ласка) звернутися письмово до прокурора міста по протестах № 9-18, продовжити термін надання 9.17 про продовження терміну надання обгрунтованої відповіді рішень сесій Київської міської ради 29 вересня, враховуючи, що в нас сесії від сесії. Сьогодні не вивчені питання, і ми помилок допустимо більше ніж. До того, щоб ми не допустили помилок і відповіді були Київської міської ради правомірні. В нас немає сьогодні причин не дати об"єктивну інформацію. Тому я підпишу лист і ми 29-го кожне рішення вивчимо.
Запишіть, будь ласка: Яловому, Поляченку, Гуленку, бажаючим депутатам, юристам, Головачу, Щербакову, Новак, Матіко-Бубновій, Гуленку вивчити всі протести прокурора, підготувати відповідні проекти рішень на 29 вересня, а першим підготуєте лист, що ми 29-ю тією сесією дамо відповіді.
Ті два, що показали,
<--- 30 Августа 13 ч 32 м 49 с ---- Третий стенограф --->
то давайте, що по 9-ти ще... Ми ж домовились 9.17. 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 включно. А от 16 протест про формування комунальної власності територіальної громади районів м.Києва.
Прошу, Дейнега.
Дейнега: Протест був розглянутий в управлінні майна і в комісії. І є пропозиція задовольнити протест. Суть протесту в чому? В 1997 році БТІ надало на цей житловий будинок вул. Турівська, 12 свідоцтво, як гуртожиток. Але потім при перерозподілі районів Головне житлове управління включили, як на житловий і передали в Подільський район, а потім Подільська райрада передала в користування ДПІ Подільського району. Через те юридична колізія тут є.
Головуючий: Тоді в мене є пропозиція. Ми зараз проголосуємо погодитись, а потім доручення Лисову і Дейнезі забрати у власність міста. Ще й наказати винуватих.
Дейнега: Тут це і зробили.
Головуючий: Тут це і зробили. Прошу проголосувати. Я думаю, що це не випадкова помилка, зацікавленість була.
Голосування:
За - 51, проти - 2, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 61. Рішення прийнято.
П.17.
Прошу, Дейнега.
Дейнега: Проект рішення Київради "Про передачу в користування на умовах оренди нежитлових приміщень, продовження термінів дії договорів оренди нежилих приміщень, надання дозволів на встановлення пільгових ставок оплати та про зміни орендних ставок". Але вилучити декілька пунктів, це перше. Додаток 1 п.21, 22, 23, 24 – вилучити, а також додаток 6, аркуш 4, п.8 - вилучити.
Головуючий: Хто на Президії говорив, що якщо ми будемо давати
<--- 30 Августа 13 ч 35 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
право виконавчій владі встановляти або полегшувати, або збільшувати, то створимо умови для корупції. Хто це говорив?
Ти, Зубко, говорив, прошу тобі слово.
Зубко: Це питання не стосується цього. Я те питання щодо того, що управління земельних ресурсів пропонувало самовільно без нормативів вчинювати ті чи інші ставки, ми його проголосували і на Президії зняли. Тому його немає у порядку денному.
Я хотів звернути увагу на те, що все-таки треба було послухати на початку сесії пропозицію депутатської групи "Наша Україна" та зняти всі спірні питання з розгляду. В результаті в нас сьогодні сесія суцільного порушення Регламенту.
Що по п.5 - не надали слово депутатам, а це основне право депутата - висловлюватися на сесії, бо він представляє громаду.
Що по п.6 - про створення муніципальної позиції, знову таки не була озвучена позиція нашої депутатської групи, а рішення, яке приймається з порушенням Регламенту, не вважається чинним. Тому сьогодні в такий день, звичайно, не потрібно було їх розглядати.
Головуючий: Тільки ж за основу рішення не прийняті, вони не будуть мати номер і не підписані. Але, коли ми повернемося до них голосувати в цілому, ми тоді обов"язково зачитаємо кожної групи депутатської і не порушимо Регламент. Це ж за основу тільки перше читання.
Зубко: Правильно, а про відміну ми ставили рішення, які навіть комісія не розглядала або прийняла рішення, що ці об"єкти будуються правомірно, то, в принципі, є ряд питань, а те, що не дали висловитися всім тим, хто бажали, я думаю, що це із-за того нервового перевантаження, яке сьогодні є, тому давайте швидше закінчувати.
Головуючий: Що пропонується по п.17? Голосувати? Ставлю на голосування. Пропозиція з залу. Голосуємо п.17.
Голосування:
За - 40, проти - 0,
<--- 30 Августа 13 ч 38 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
утр. - 1, не гол. - 20, всього - 61. Рішення не прийнято.
Перевірте техніку, звільніть табло, будь ласка. Я ставлю на голосування вдруге. Прошу голосувати.
Голосування:
За -
Я ж питав, що будемо робити з п.17. З залу сказали: голосувати.
<--- 30 Августа 13 ч 41 м 49 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Прошу, Щербаков.
Щербаков: Мабуть, тут причиною чи наслідками є образа депутатів, тому що їм не було можливості висловитись. Як сказав Зубко, право висловитись, натиснути кнопку - це майже два виключних і єдине право, яке має депутат. Це перше.
Друге. Я хотів би сказати стосовно, я натиснув кнопку, просив слово ще до розгляду протесту прокурора. Я хотів зробити "постановочне питання". Прокуратура і орган, які наглядають за законами, то він в першу чергу повинен дотримуватись законів. Я вже не кажу про те, що вони там мали письменні, з юридичної точки зору. Почитати протести прокурора, а потім почитати те, що юридична служба і Київради, і міської адміністрації, готуючись, перевірила, внесла правки, то зрозуміло, що проект рішення повністю правомірний, і всі ті протести прокурора треба відхиляти.
Але я хотів ще раз сказати, що прокуратура в першу чергу повинна дотримуватись закону. Є Конституція - Закон прямої дії. Ст. 144, я вже декілька разів цитував. Цитую зараз, нехай прокурор затямить собі, як треба робити. Що каже Конституція, ст.144? Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначені законом, приймають рішення, які є обов"язковими до виконання на відповідній території.
Друга частина - рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи Законам України зупиняється в установленому законом порядку, тобто прокуратурою, з одночасним зверненням до суду. Я вже декілька разів казав, що, шановний пане прокуроре, ви свої показники, будь ласка, наганяйте. Але вони ж як роблять. Вони спочатку подають таку кипу протестів, а до суду не звертаються. Бо я не знаю, ну, можливо, рідкісний випадок, коли суд стає на бік прокуратури. Він же підтримує Київраду, тому що наші рішення практично 99% законні. То він собі для галочки каже, що вони протести подали, а потім мовчать собі, то може б вони спочатку подали до суду. Суд би визначив, що там була зелена зона, чи її взагалі не було. І сказав, пане прокуроре, два місяці ви нас мордуєте, більше не подавайте таких неписьменних, малописьменних, неграмотних з юридичної точки зору протестів.
<--- 30 Августа 13 ч 44 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
Далі. Ви кажете, що прокурор хоче? Зелена зона - голосуємо відхилити. Як це так? Дві юридичні служби розібралися, ще раз кажу малописьменні там люди у тій прокуратурі з точки земельного законодавства. Вони не знають, про що вони пишуть. Наприклад, там про "Лукойл" (я в "Лукойлі" не працюю). Вони кажуть, що проект відведення земельної ділянки вимагає погодження всіх служб: охорони пам"яток і т.д. І навіть не знають, що при продажі, коли не змінюються цільове призначення земельної ділянки, не змінюються розміри, проект відведення взагалі не складається - це у статті, яка поруч написана, та, на яку вони зсилаються. Аби так взяло і стало на їх бік. Давайте ще відкладемо.
Головуючий: В мене є така пропозиція: поміняйте, будь ласка, доручення протокольне. Запишіть там, де я написав доручення продовжити термін відповіді, запишіть, будь ласка: заступнику Стичинському протягом тижня зустрітися з заступниками прокурора міста, які подали протест з п.9 по п.15 за участю юристів міськради - Яреми та міськадміністрації - Бабіч та протокольно визначитися з правомірністю у протесті. Якщо Щербаков прав, я не даю оцінки заочно, але я заявляю: якщо депутат Щербаков прав і цими листами на наше ім"я протести на сесію Київради для звіту і активної роботи, то ми разом дамо оцінку, чи грамотні наші юристи, чи грамотні юристи нагляду виконавчих органів.
Я згоден, що якщо протест - він повинен бути обгрунтований. А тепер для запитання, щоб ми з цим питанням закінчили. Гуленко, я вас питаю, з цих протестів прокурора в п.9, в п.10 - 7, 16-ий ми проголосували, із 7-ми по землі, які пропозиції були на сесію?
Гуленко: Всі протести
<--- 30 Августа 13 ч 47 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
відхилені.
Головуючий: Всі сім відхилені?
Гуленко: Всі сім відхилені.
Головуючий: Тобто юристи Київради підготували обгрунтування, що по всіх 7-ми ...
Гуленко: І юристи Київради, і юристи адміністрації завізували про відхилення даних протестів.
Головуючий: Як необгрунтовані?
Гуленеко: Як необгрунтовані. Уберіть, будь ласка, протокольну запис, де я повинен писати прокурору на продовження терміну. І тепер прошу до уваги всіх.
Тепер я повертаюся до п.9. Переконайтеся, що у вас працює техніка. Я по п.9. Ви чули інформацію, що із 7-ми пунктів обгрунтування на відмову на протест по всіх 7-ми. Тому я ставлю по порядку на голосування - на відмову протесту прокурора, п.9.
Голосування:
За - 51, проти -1, утр. - 1, не гол. - 8, всього - 61. Рішення прийнято.
Пункт 8 ставлю на голосування - про відмову згідно заключень юридичних служб та комісії по земельних ресурсах, яку очолює ... Володимир Аврумович, ви теж дивилися, ваша комісія теж дивилися, не тільки комісія Гуленка.
Голосування:
за - 52, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 62. Рішення прийнято.
Ставлю на голосування про відмову протесту п.10.
Голосування:
За - 50, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 1, всього - 62. Рішення прийнято.
Ставлю на голосування проект рішення під № 11 - про відмову на протест.
Голосування:
<--- 30 Августа 13 ч 50 м 49 с ---- Третий стенограф --->
За - 53, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 62. Рішення прийнято.
Ставлю на голосування п.12 про відмову.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 62. Рішення прийнято.
Ставлю на голосування п.13 на відмову протесту заступника прокурора.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 62. Рішення прийнято.
Ставлю на голосування п.14. Тут уже заступник Генерального прокурора.
Голосування:
За - 50, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 62. Рішення прийнято.
То було скрізь у нас Прокуратура міста, а п.14 - Генеральний прокурор про "Лукойл-Київ", по адресу просп. Перемоги, 6. Ми вже проголосували, але я уточняю.
П.15, про відмову.
Прошу, Матіко-Бубнова.
Матіко-Бубнова: П.15 - це по Урицькій. Я добре знаю це питання. Спочатку ця земельна ділянка відводилась під будівництво кузні, тоді змінили цільове призначення земельної ділянки і вже - під автозаправну станцію. Я би просила, якщо це можливо, тим складом комісії, який ми уже сьогодні визначали, подивитись це ще питання і на наступне засідання сесійне винести його вже для розгляду.
Головуючий: Це пункт який?
Матіко-Бубнова: Це по
<--- 30 Августа 13 ч 53 м 49 с ---- Седьмой стенограф --->
протесту прокурора. П.15 - по вул. Овруцькій, 14 - на наступне сесійне засідання.
Головуючий: Тобто довивчити. Не ставити на голосування про відмову?
Матіко-Бубнова: Довивчити і тим складом комісії, яку ви називали.
Головуючий: Прошу зняти пункт № 15 з розгляду сьогодні на сесії. Прошу проголосувати. Ми його знімаємо з розгляду. Ми ж дамо відповідь.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 9, всього - 62. Рішення прийнято.
Протокольно запишіть, будь ласка: підготувати інформацію прокурора про тимчасове зняття з розгляду питання по п.15 та створити додаткове вивчення по пропозиції депутата Бубнової. Ганно Василівно, ми вам пишемо по додатковому вивченню та внесенню на розгляд на сесії 29 вересня.
... То ж був 15. Тепер 16 - проголосували.
17 пункт ми не проголосували. Є вже кворум? Ставлю 17 пункт на голосування. Тут без пункту 22, який вилучений на Президії. Я озвучую, щоб плівка записала.
Голосування:
За - 48, проти - 2, утр. - 1, не гол. - 11, всього - 62. Рішення прийнято.
Плівка записала все, що ми тут говоримо.
18 пункт. Прошу, Дейнега.
Дейнега: ... Дуже тихо. ?10
<--- 30 Августа 13 ч 56 м 48 с ---- Седьмой стенограф --->
Ми домовилися, що ми доповнили. Тоді пункт 19 ставлю на зняття. Ми ж домовилися, що ми ту комісію, і за основу ж проголосували. Пункт 19 на зняття з порядку денного.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 62. Рішення прийнято.
Пункт 20. Прошу, Гич, 14.
Гич: Вносяться зміни про "Епіцентр" земельної ділянки на перетині просп. Григоренка та Б.Гмирі. Вносяться про виключення п.4.7 з пункту 4 - це такий пункт - перерахувати місту кошти через Головне управління за інвестицією виконавчого органу Київської міської ради як компенсацію витрат за інженерну підготовку земельної ділянки та гідронамив, але там існує гідронамив. "Метро" сплачувало кошти за гідронамив, "Київміськбуд" сплачує кошти за гідронамив, а "Епіцентру" ми виключаємо цей пункт.
Головуючий: Прошу, Гуленко.
Гуленко: Згідно Київської державної експертизи, яка виїжджала на місце і депутатом роздано матеріали, що експертиза зроблена і намиву на цій ділянці немає. Він знаходиться - цей листок експертизи - у кожного депутата.
Мова на Президії йшла про те, що депутат Поляченко задав запитання - 4.8 га відшкодувати за розробку проекту та намиву. Дана територія вилучена з НТТ, якому ми надали рішенням, і цей проект рішення також є у депутатів. В п.1 написано, що територія вилучена з НТТ. Депутат Поляченко і депутати розібралися і вноситься така пропозиція - підтримати.
Головуючий: Я ставлю на голосування
<--- 30 Августа 13 ч 59 м 48 с ---- Третий стенограф --->
Хто голосує за Лисова? Прошу проголосувати. Ігор Володимирович, цікаво, я двічі називаю депутата по імені, побатькові, по прізвищу, а він не реагує. Це ще ж до виборів півроку і вже не реагує.
Голосування:
За - 48, проти - 1, утр. - 2, не гол. - 11, всього - 62. Рішення прийнято.
П.21. Я ставлю на голосування. Прошу активно проголосувати, тут повинно бути багато голосів. Це наша принципова позиція щодо бачення 2006 року.
Ставлю на голосування перспективу бачення бюджету 2006 року.
Голосування:
За - 56, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 7, всього - 73. Рішення прийнято.
(Дуже тихо).
Головуючий: Запишіть, будь ласка, допоможете протокольному відділу.
"Про затвердження Положення про Головне управління культури і мистецтва". Матіко-Бубнова. Начальник Головного управління призначений дві неділі тому після конкурсу - Биструшкін О.П. Тепер треба затвердити положення. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 6, всього - 60. Рішення прийнято.
Прошу до уваги. Ми додатково внесли прийняти на баланс
<--- 30 Августа 14 ч 02 м 48 с ---- Третий стенограф ---->
гуртожиток. Прошу проголосувати. Ми приймаємо на баланс гуртожиток від Міністерства культури.
Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 63. Рішення прийнято.
Прошу, Лисов.
Лисов: Сьогодні розглядалось питання. В нас є молодий депутат Ольшанський Анатолій Іванович. Він визначився працювати в комісії містобудування та архітектури. Але не підтримали чогось 37 голосів, правда, мене не було під час голосування, тому я прошу ще раз питання поставити на голосування. Я підійшов до голови комісії, до Поляченка В.А, він згоден про те, щоб цей депутат працював в його комісії. Це вільний вибір кожного з депутатів. Тому я прошу підтримати, чи ще раз поставити на голосування.
Головуючий: Прошу, Борисенко.
Борисенко: Прошу уважно проголосувати і підтримати свого колегу.
Головуючий: Ще які пропозиції? Є лист депутата Ольшанського на моє ім"я. "Відповідно до вимог п.2 ст. 49 Закону України бажаю працювати в постійній комісії Київради з питань містобудування та архітектури". Можна поставити повторно?
Прошу, Мартинюк.
Мартинюк: ...В нас сьогодні практично відсутні депутати, які працювали в комісії з правової політики. Тому я прошу депутата Ольшанського все-таки перейти до комісії з питань правової політики. Я сам працюю в цій комісії і відчуваю потребу досвідченого юриста, досвідченого фахівця. І тому просив би його, щоб він все-таки з розумінням поставився до
<--- 30 Августа 14 ч 05 м 48 с ---- Седьмой стенограф --->
більшості депутатського корпусу і повернувся до комісії з питань правової політики.
Головуючий: Тобто ми даємо йому можливість подумати? Думай.
Шановні депутати, 14.00. Ми виконали і Регламент і прийняли рішення, важливі і необхідні рішення для життєдіяльності. Готуємося відповідально до сесії - 29 вересня. За оргвідділом чекайте повідомлення, голова комісії у нас І.П.Данькевич, мій заступник по всіх ритуальних питаннях. Будьте десь в межах години недалеко тут, в цьому приміщенні, знайдіть собі роботу, заняття. ... Якщо мене не попередили, значить, затримуються. Коли попередять, ви будете всі знати. ... Автобуси "Мерседеси" тут. Вас всіх знайдуть на 9-му, на 10-му поверсі.