Tool items
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХІ сесія IV скликання
Стенограма
пленарного засідання
27.12.2005
Головуючий: Київський міський голова
О.Омельченко
м. Київ
<--- 27 Декабря 10 ч 55 м 02 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Доброго дня, шановні депутати, всі запрошені, голови районів, народні депутати. Прошу, займайте місця в президії.
<--- 27 Декабря 10 ч 58 м 02 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Шановні депутати, зареєстровано в залі 41 депутат. Продовжуйте реєструватися.
В нас така ситуація. Не отримував поздоровлення від нас Ю.П.Зубко. Є пропозиція привітати Зубка.
По поважним причинам не приймають участь в нашій роботі на сесії: депутат Старовойт - у відрядженні, Березніков - у відпустці, Кір"ян - у відпустці, Тищенко - на лікарняному. Всі інші, хто не повідомив секретаріат, вважаються відсутніми на сесії як без поважних причин, тому жаль тих депутатів, хто сьогодні відсутній на сесії. Окремо сесію проводити для них Регламентом не передбачено. Прошу продовжити реєструватися.
Зареєструвалися 52 депутати. Кворум є, але в залі вас більше.
А ми поки що поздоровимо, я надіюсь, Валерій Дмитрович встиг це раніше зробити. Ольга Маміна є в залі, заступник начальника управління капітальних вкладень? Є. Поздоровте з днем народження оплесками.
<--- 27 Декабря 11 ч 01 м 02 с ---- Третий стенограф --->
54 депутати зареєстровані. Поступила пропозиція розпочати нашу роботу. Не буде інших пропозицій? Не буде.
Прошу проголосувати за початок роботи пленарного засідання.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 2, всього - 54. Рішення прийнято.
Було б справедливо, якби крім депутата народного Осадчого В.М., був ще народний депутат Чорноволенко. Бо я озвучував це декілька разів, де міг озвучити, - два народних депутати від Києва, які допомогли на своєму рівні нам покращити бюджет на 2006 рік. Інші народні депутати не приймають участі ні в Верховній Раді, ні в нас, але зате приймають активну участь у нав"язуванні думки про якийсь непрозорий бюджет м. Києва і тим більше якийсь катастрофічний на майбутні роки. А жаль, побули б у нас на сесії, послухали. Але то не наша біда, то їх біда.
У вас є порядок денний пленарного засідання ХІ сесії Київради VI скликання 27 грудня 2005 року. Проект у вас на руках.
П.1. "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 28.12.04 № 1050/2460 "Про бюджет м. Києва на 2005 рік".
П.2. "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 28.12.04 №1051/2461 "Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2005 рік".
П.3. "Про бюджет м. Києва на 2006 рік".
П.4. "Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2006 рік".
П.5. "Про підготовку формування Київської міської територіальної виборчої комісії для забезпечення організації та проведення 26.03.06 місцевих виборів".
<--- 27 Декабря 11 ч 04 м 02 с ---- Третий стенограф --->
П.6. "Про утворення місцевої міліції в м. Києві".
Є пропозиція проголосувати його за основу.
З зали: В цілому.
Головуючий: Ставлю на голосування проект як в цілому.
Голосування:
За - 56, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 4, всього - 60. Рішення прийнято.
Таким чином порядок денний ми затвердили. Тепер озвучую п.1 повністю.
П.1. "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 28.12.04 № 1050/2460 "Про бюджет м. Києва на 2005 рік". Доповідає голова комісії Присяжнюк.
З зали: Голосуємо.
Головуючий: Ставлю на голосування п.1.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 3, всього - 63. Рішення прийнято.
П.2. "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 28.12.04 № 1051/2461 "Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2005 рік". Доповідає Присяжнюк. Пропозиція проголосувати. Питання вивчене досконально. Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 3, всього - 63. Рішення прийнято.
П.3. "Про бюджет м. Києва на 2006 рік". Доповідає Присяжнюк.
<--- 27 Декабря 11 ч 07 м 02 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Прошу, Товстий, 44.
Товстий: Сьогодні нам поданий до розгляду бюджет м. Києва і проект бюджету. Будемо говорити, що це бюджет уже, я думаю, що він буде проголосований. І Програма соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2006 рік. Я уважно вивчав ці документи.
Я пропоную ці два питання обговорити разом.
Головуючий: Будемо обговорювати окремо.
Прошу, Присяжнюк.
Присяжнюк: Виконавчий орган Київради подав проект бюджету на 2006 рік в обсягах по надходженням та витратам бюджету м. Києва. Мається на увазі сумарна, загальний та спеціальний фонд, а також субвенція з державного бюджету. У розмірі 8 млрд. 633,2 млн. грн. В тому числі загальний фонд складав 5 млрд. 758,3 млн. грн., а спеціальний фонд - 2 млрд. 874,9 млн. грн. В тому числі на потреби міста використовувалося 7 млрд. 895,8 млн. грн., а передача коштів до державного бюджету, мається на увазі вилучення з міського бюджету до державного бюджету, складала 737,4 млн. грн. Це той проект, який вам був розданий на минулій сесії, який ми прийняли до розгляду.
В процесі голосування державного бюджету та доопрацювання бюджету міста в профільних комісіях збільшені обсяги видатків бюджету м. Києва на 569 млн. грн. Загальний фонд збільшили на 194 млн. грн., а спеціальний фонд - на 375 млн. грн. При цьому обсяг вилучення до державного бюджету, дякуючи роботі і профільного бюджету,
<--- 27 Декабря 11 ч 10 м 02 с ---- Третий стенограф --->
і те, що озвучував Олександр Олександрович, підкреслюючи роль та заслуги Осадчого і Чороноволенка, і голови бюджетного комітету, зменшено на 30,6 млн. грн. і складає 707,1 млн. грн.
Збільшення обсягу видатків загального фонду бюджету м. Києва на 194 млн. грн. враховані по слідуючим позиціям.
Субвенція з державного бюджету - 139 млн. грн. З них 45 млн. грн. на розвиток метрополітену. 20 млн. грн. - це відновлення пам"яток історичного середовища. 55,9 млн. грн. - соціально-економічний розвиток міста. 17,8 млн. грн. - це субвенції на забезпечення пільг на житлово-комунальні послуги дітям війни. 55 млн. грн. по галузі - освіта, охорона здоров"я, соціальний захист, в тому числі на оздоровлення медичного оздоровлення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, - 14,5 млн. грн.
Збільшення обсягів видатків спеціального фонду бюджету міста на капітальне будівництво в обсязі 375 млн. здійснено за рахунок збільшення субвенції з державного бюджету, на будівництво метрополітену в обсязі 45 млн. грн. та 330 млн. грн. за рахунок збільшення надходжень від продажу землі.
280 млн. грн. і 50 млн. грн. за рахунок проведення торгів з продажу права оренди земельних ділянок.
Всі ці зміни враховані в наших обсягах, які сьогодні винесені на затвердження сесії. Таким чином, обсяг надходжень по доходах та витратах бюджету м. Києва складає 9 млрд. 289,6 млн. грн.
Я хочу, щоб ви почули, яка робота проведена і наскільки збільшений бюджет, який потім задовольнив ті потреби, які ви озвучували протягом 5 разів, коли ми зустрічалися і в бюджетній комісії, і в фахових комісіях, і т.д.
Якщо ми згадаємо, коли ми в 98 році прийшли, ті, хто були перший раз, в цю залу, в нас бюджет складав
<--- 27 Декабря 11 ч 13 м 02 с ---- Третий стенограф --->
приблизно 300 млн. грн. в загальний бюджет. Сьогодні наш бюджет складає 300 млн. у.о. Сьогодні цей бюджет складає 1,5 млрд. у.о. Тобто, який прогрес зроблений за цей час.
В процесі розгляду проекту бюджету м. Києва на засіданні комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та за участю профільних комісій і т.д. вирішили цілу низку проблем фінансування міського господарства. Всі комісії, депутати Київради мали достатню інформацію щодо розгляду проекту бюджету міста і мали можливість прийняти участь у цій важливій роботі.
За наслідками доопрацювання проекту бюджету міста в комісіях Київради збільшені обсяги видатків по окремим галузям міського господарства. А саме: на реалізацію заходів загальноміської програми "Турбота" збільшено на 14,1 млн. грн. А саме: збільшений розмір допомоги соціальної одиноким матерям з 25 грн. до 50 грн. Це складає в цілому по місту 6,9 млн. грн. Заміна електро- і газових плит малозабезпеченим громадянам, збільшено на 5 млн. грн. Інші заходи - 2,1 млн. грн.
Крім того, на укріплення матеріально-технічної бази будинків-інтернатів для пристарілих та інвалідів збільшені видатки на 1,5 млн. грн.
По галузі освіта збільшені видатки на 35,5 млн. грн. Ці кошти пішли на інформатизацію та комп’ютеризацію навчальних закладів міста - 15 млн. грн. З них для бюджетів районів у вигляді субвенцій - 12,7 млн. грн. На впровадження міської програми "Чиста вода дітям", мається на увазі встановлення питних фонтанчиків в школах міста, виділено 7 млн. грн. Кошти, які виділені на зміцнення матеріально-технічної бази установ освіти районного підпорядкування, збільшено на 13,1 млн. грн. Збільшені кошти на оздоровлення дітей через установи освіти на 4 млн. грн.
Видатки по галузі культура і мистецтво на зміцнення матеріально-
<--- 27 Декабря 11 ч 16 м 02 с ---- Третий стенограф --->
технічної бази установ культури районного підпорядкування - 1 млн. Також виділені кошти на підтримку муніципального театру "Київ".
По галузі фізична культура і спорт, врахована пропозиція комісії з питань бюджету і соціально-економічного розвитку міста щодо перерозподілу видатків, передбачених на підтримку футбольного клубу "Арсенал-Київ" в обсязі 16 млн. грн. І ці кошти направлені на створення дитячо-юнацьких спортивних шкіл та на покращення спортивно-масової роботи. Передбачено також доручення виконавчому органу Київської міської ради щодо продажу 49% акцій цього клубу в 2006 році. На заходи молодіжних програм збільшені видатки на 0,5 млн. грн. Також збільшені видатки на поліпшення якості друку комунальних друкованих засобів масової інформації на 600 тис. грн.
Після багаточисельних звернень і профільної комісії, і окремих депутатів суттєво збільшені видатки на укріплення матеріально-технічної бази лікувальних установ міста. Ця сума складає 17,8 млн. грн. В тому числі на 10 млн. - це придбання медичного автотранспорту, 1,5 млн. - на сервісне обслуговування магнітно-ядерних томографів. Також збільшені видатки на капітальний ремонт та оснащення клінічної лікарні № 8 і збільшені видатки районних бюджетів по галузі охорона здоров"я на 5,8 млн. грн.
На закупівлю прибиральної техніки з відповідним обладнанням збільшені видатки на 5 млн. Головному управлінню житлового господарства. А також збільшені видатки районних бюджетів на реалізацію заходів "Твій дім - твоє подвір"я" на 26,6 млн. грн.
При цьому рекомендується районним в м. Києві радам при формуванні пропозицій до адресної програми із сказаних заходів, передбачити першочергове спрямування коштів на виконання робіт по ремонту покрівель та герметизації стиків стінових панелей, фасадів житлових будинків та у комплексі робіт по облаштуванню вхідних груп житлових будинків передбачити зведення пандусів для заїзду, виїзду інвалідів на візках за місцем їх постійного проживання.
Слід відмітити, що залишається до кінця невирішеним питання відшкодування житловим організаціям різниці між затвердженими
<--- 27 Декабря 11 ч 19 м 02 с ---- Третий стенограф --->
тарифами на житлово-комунальні послуги та економічно-обгрунтованими витратами відсутня затверджена методика їх розрахунку. На превеликий жаль, Кабінет Міністрів до цього часу не розробив методичні рекомендації, яким чином компенсувати різницю між тарифами та реальними витратами.
У зв"язку з цим районним в м. Києві радам надано дозвіл при затвердженні районних бюджетів передбачати кошти на надання дотацій житловим організаціям в межах коштів, врахованих на виконання заходів програми "Твій дім - твоє подвір"я" у складі видаткової частини районних бюджетів.
За пропозицією профільної комісії видатки на придбання комунальної техніки для шляхово-експлуатаційних управлінь районів, які передбачалися в районних бюджетах, централізовані в міському бюджеті. Розподіл буде здійснено Київрадою після детального опрацювання за участю Головного управління транспорту, райдержадміністрацій та комунальної корпорації "Київавтодор". Крім того, на здійснення робіт з ремонту вуличної, шляхової мережі збільшено асигнування на 10 млн. грн. Збільшена районна субвенція на відновлення автошляхів міста, міжквартальних проїздів після зимового періоду на - 1,5 млн. грн.
В результаті обговорення бюджету розглянуто 215 пропозицій профільних комісій, окремих депутатів. Це відносно того, яким чином розглядається бюджет - прозоро, непрозоро, обговорюється, не обговорюється. 143 пропозиції задоволені повністю. 46 пропозицій задоволені частково. На превеликий жаль, 26 пропозицій не враховано. І це пов"язано перш за все з обмеженістю фінансового ресурсу міста, а у окремих випадках невизначеністю положення на законодавчому рівні, що не дало в повній мірі врахувати вказані пропозиції.
Я готовий разом з Віктором Михайловичем відповісти на всі питання, але, мені здається, перетворювати черговий раз засідання сесії... Ми з вами шість разів уже зустрічалися і тут провели засідання. Мені здається, що було б можливим голосувати бюджет в цілому, і я прошу вас підтримати цю пропозицію.
Головуючий: Була пропозиція депутата Товстого п.4 озвучити. Скільки вам треба на п.4?
<--- 27 Декабря 11 ч 22 м 02 с ---- Третий стенограф --->
До 7 хв. по питанню 4, прошу Присяжнюк. І потім будемо зразу обговорювати два питання.
Присяжнюк: На ваш розгляд представлено проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2006 рік, який згідно законодавчих актів підготовлений виконавчим органом Київської міської ради, а саме Головним управлінням економіки та розвитку м. Києва за участю всіх головних управлінь та структурних підрозділів виконавчого органу та районних в м. Києві державних адміністрацій.
Проект програми був обговорений на засіданнях постійних комісіях Київради. І слід зауважити, що пропозицій стосовно збільшення асигнувань на фінансування капітального будівництва надійшло на суму, яка складає 1,4 млрд. грн. На превеликий жаль, я вам озвучив, що у нас збільшення коштів на реалізацію Програми соціально-економічного розвитку в три рази менше, ніж поступило пропозицій.
Постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку опрацювала всі надані матеріали. Виходячи з реальних можливостей міського бюджету, а також коштів, які можуть бути залучені в 2006 році на рахунки цільових фондів головних розпорядників, знайшла можливість щодо часткового їх врахування, або залишила деякі показники без змін.
Загальна сума асигнувань із спеціального фонду міського бюджету збільшена на 445,2 млн. грн., а пропозиції надійшли на 1,4 млрд.
Ця сума 445 млн. складається: збільшено бюджет розвитку на 280 млн. грн., отримана субвенція з державного бюджету - 115,2 млн. грн., в тому числі цільова на будівництво метро - 90 млн. грн. А також збільшено цільові фонди Головного управління
<--- 27 Декабря 11 ч 25 м 02 с ---- Третий стенограф --->
економіки та інвестицій на 50 млн. грн. Мається на увазі дольові.
В результаті тих пропозицій, які надійшли, збільшені асигнування на житлове будівництво на 41,1 млн. грн. Мається на увазі будівництво із розрахунку 50 на 50. Збільшено у порівнянні з 2005 роком в 1,5 разів. Збільшені також кошти на будівництво, пов"язане з молодіжними кредитами, - в 2,5 рази.
На фінансування об"єктів освіти додатково передбачено 33,1 млн. грн. На об"єкти охорони здоров"я - 63 млн. грн. На метрополітен, збільшені видатки на будівництво ліній метрополітену - 180 млн. грн. Комунальне будівництво - на 129 млн. грн.
В Програмі на 2006 рік збережені вже започатковані підходи при формуванні адресних переліків будівельної програми. В першу чергу асигнуванням забезпеченні перехідні будови, тобто ті будови, які розпочаті у 2005 - 2004 рр. будови, по яким є затверджена в установленому порядку проектно-кошторисна документація, а також ті будови, які мають першочергове значення для сталого розвитку міського господарства.
За рахунок всіх джерел фінансування в наступному році передбачається спорудження біля 1,3 млн. кв. м житла. Крім того, в 2006 році буде збережена соціальна направленість у капітальному будівництві, головною метою якої є підвищення рівня та якості життя киян.
В наступному році намічається ввести в експлуатацію шкіл та прибудов до шкіл на 815 учбових місць. Це дві школи по 130 учбових місць в Солом"янському районі, перша черга школа на 275 учбових місць в Деснянському районі і школа на 200 учбових місць у Святошинському районі, та школа на 96 учбових місць у селищі Підгірці.
Передбачається введення в 2006 році дошкільних навчальних закладів на 240 місць. Це два дитячі дошкільні
<--- 27 Декабря 11 ч 28 м 02 с ---- Седьмой стенограф --->
заклади на 120 місць в Оболонському районі та дитячий садочок на 30 місць у селі Підгірці, передбачається завершити першу чергу будівництва дитячої клінічної лікарні на 110 ліжок та 150 відвідувань за зміну у Печерському районі, завершити роботу по створенню міського центру профілактики боротьби зі СНІДом у Святошинському районі, ввести в експлуатацію територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів м. Києва та центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Шевченківському районі, а також центр соціальної адаптації для жінок, які не мають визначеного місця проживання, в Оболонському районі.
Буде завершена реконструкція будівель на Андріївському узвозі під театр на Подолі. Продовжується робота: створення Київського міського центру крові у Шевченківському районі, будівництво Київського міського центру серця в Деснянському районі, реконструкція та будівництво об"єктів фізичної культури та спорту, створення культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал" та відтворення інтер"єрів Успенського собору Києво-Печерської лаври у Печерському районі, реконструкція та будівництво об"єктів Київського зоопарку.
Значний обсяг робіт виконуватиметься по будівництву, реконструкції об"єктів метрополітену, транспорту та комунального призначення. Зокрема, передбачається завершити будівництво та реконструкцію Сирецько-Печерської лінії метрополітену від ст. "Харківська" до ст. "Харківська площа" з електродепо "Харківське", другий пусковий комплекс станції "Червоний хутір", тролейбусної лінії від Ленінградської площі до ст. м "Чернігівська", каналізаційних колекторів по вул. Алма-Атинській, реконструкція каналізаційного колектору по вул. Богатирській.
Передбачається виконання робіт по спорудженню других виходів зі ст. м. "Дарниця", "Вокзальна", продовження Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену, дільниці від ст. М. "Либідська" до ст. М. "Виставковий центр", продовжаться роботи по спорудженню та реконструкції Подільського мостового переходу через р. Дніпро з лівобережними та правобережними підходами, будівництво автомобільної дороги Київ-Ірпінь, наземних та підземних пішохідних переходів, Сирецького каналізаційного колектору, реконструкція Пісчаного, Чумаківського каналізаційних колекторів, реконструкція парків "Перемога", Національно-технічного університету
<--- 27 Декабря 11 ч 31 м 02 с ---- Третий стенограф --->
України, Нивки, Партизанської слави, Вічної слави, територій прилеглих до парку-пам"ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Феофанія", роботи по спорудженню об"єктів інженерно-транспортної інфраструктури мікрорайонів малоповерхової забудови.
Таким чином, ви бачите, який об"єм робіт нам передбачено виконати в 2006 році. Тому я бажаю вам міцного здоров"я, щоб вам вистачило сил та наснаги завершити всі ці роботи в 2006 році.
Головуючий: Була пропозиція два питання озвучити, щоб спільно обговорювати проект бюджету м. Києва на 2006 рік та Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2006 рік.
Прошу, Зубко, 64.
Зубко: Я думаю, що ідеальних бюджетів в принципі не буває і не може бути. Але сьогодні всі ми повинні визнати, що бюджет Києва, який сьогодні пропонується нам до розгляду та Програма соціально-економічного розвитку, вони найкращі в історії незалежної України, які має наша столиця. Я хотів би сказати, що він одночасно є достатньо соціально збалансований, враховано багато збільшення соціальних програм, розвитку медичної сфери, розвитку сфери освіти, будівництво нових об"єктів, з одного боку. З іншого боку, він же є стабільним бюджетом розвитку. Ми закладаємо надзвичайно багато корисних програм для міста.
Тому я хотів би сказати, що надзвичайно ефективно попрацювали над цим бюджетом, врахували фактично всі пропозиції комісії та депутатів ми протягом останнього тижня. Я хотів, я думаю, від імені всіх
<--- 27 Декабря 11 ч 34 м 02 с ---- Третий стенограф --->
нас подякувати народним депутатам України - Осадчому В.М., Чорноволенку О.В. Хотів би також відзначити той внесок, який у відстоювання інтересів киян внесли Київський міський голова та надзвичайно професійну роботу, яку ми оцінимо, начальника Головного управління економіки - В.Д.Борисова та начальника фінансового управління - В.М. Падалки.
Я думаю, що всі пропозиції, які були, ми врахували. І згідно Бюджетного кодексу та Регламенту, ми сьогодні повинні розглядати виключно збалансовані пропозиції. А оскільки, на сьогодні немає, то я пропонував би всім депутатам підтримати і бюджет м. Києва, і Програму соціально-економічного розвитку в цілому. І подякувати, я думаю, крім всіх перерахованих вище посадових осіб, і всім киянам за ту підтримку, за ту важку роботу, яку вони внесли в цей бюджет.
Я хотів би сказати, що коли сьогодні і Президент і уряд критикують за те, що наше місто не покращується, то саме і бюджет, і програма - це є відповідь тим політичним силам, які критикують Президента та міську владу. І цей бюджет вам необхідно підтримати.
Головуючий: Прошу, Гриненко, 9.
Гриненко: Бюджет і Програма, враховані майже всі наші зауваження. Але я хотів би ще наголосити на те, що 75 млн. на капремонт і будівництво шляхів, розв"язок в місті - це замало. Я розумію, що грошей завжди нам не вистачає. Але прохання таке, що коли в нас буде перевиконання бюджету, ми на ці об"єкти уділяли більш уваги. Тому що дійсно ми сьогодні задихаємося в заторах, сьогодні є питання по розв"язкам, по тим новим шляхам, які ми собі самі плануємо. Це по-перше.
По-друге, ми так і не вирішили, Олександр Олександрович, хоча було ваше доручення мені і Голиці вирішити питання правове і фінансове забезпечення наших консьєржок. Якщо вони не враховані сьогодні в бюджеті, я розумію, що це ті є суми, які сьогодні не можуть бути з голосу прийняті. Але щось в першому кварталі треба зробити, тому що так воно не може продовжуватися на весь наш термін, що ми були всю нашу каденцію. Так ми виходимо з виборами і знову будемо писати в наших програмах, що це не захищені (нерозб.) населення і так вони і залишилися.
Давайте якесь рішення приймемо, де вони будуть працювати, де вони будуть отримувати кошти, чи за квартплату, чи за бюджет. Але
<--- 27 Декабря 11 ч 37 м 02 с ---- Седьмой стенограф --->
кошти чи за квартплату, чи за бюджет, якесь питання, але це питання потрібно вирішити.
І третє питання. Ви неоднократно казали: по медицині, по культурі і по транспорту - це 50% відрахування орендної плати.
На мій погляд, те, що заробляють наші комунальні підприємства, повинно залишатись у них на розвиток їх виробничої бази, це було б нормально. Цей рік і я і Салюта піднімали, і ми все чекали, що в новий бюджет врахується це питання в 2006 р., але знову воно невраховано. Моє прохання – подивитися, чи можна зробити, щоб 50% - ті, що відраховуються за рахунок зароблених коштів від оренди, залишались для розвитку бази культури, медицини, освіти, транспорту.
Головуючий: Прошу, Странніков, 38.
Странніков: Я приєднуюся до подяк тим, хто протягом тривалого часу узгоджував бюджет з депутатами, постійними комісіями, фракціями, збирав всі пропозиції. Насправді це клопітка праця, але в мене є запитання по п. 73 рішення, в якому ми доручаємо нашому Головному управлінню комунальної власності здійснити заходи щодо продажу 49% акцій у статутному фонді "Футбольний клуб "Арсенал-Київ". В цілому, погоджуючись з таким формулюванням і з таким рішенням, оскільки це питання давно вже назріло, я вважаю, що це є питанням окремого розгляду на сесії Київської міської ради. Тому я пропоную 10 січня на найближчій сесії винести окремим питанням інформацію про футбольний клуб "Арсенал-Київ", щоб депутати знали і кияни знали, скільки грошей було витрачено з міського бюджету, які досягнення, які вигоди отримала Київська міська територіальна громада, чому ми продаємо ці 49% акцій і кому ми їх продаємо. Я думаю, що це буде справедливо і послідовно.
Головуючий: Протокольно відзначте, будь ласка, пропозицію депутата Страннікова, доручення депутату Борисову, Лисову, Присяжнюку і Страннікову. Можливо 10 січня ... Ні, єдине, що я просив би погодитися депутатів, що ми 10 проведемо сесію цільову, але ми ще проведемо сесію в кінці січня. Тому запишіть, будь ласка, в січні місяці. Я думаю, що це буде реально.
Прошу, Арканова, 56.
Арканова: Я також хочу приєднатися до подяк, до всієї групи, яка працювала зараз над бюджетом м. Києва. Була, дійсно, кропітка робота, всі ми працювали
<--- 27 Декабря 11 ч 40 м 02 с ---- Второй стенограф --->
декілька тижнів, багато чого враховано. Але в бюджеті міста на 2006 рік була розглянута програма наукового забезпечення розвитку міської інфраструктури. Однак розподіл коштів між Головним управлінням, замовником наукових робіт не відповідає фактичним потребам наукового забезпечення розвитку міського господарства. Більшість їх пропозицій щодо вирішення актуальних наукових проблем не враховані. На фінансування наукових програм та проектів співробітництва відповідно до угоди ради ректорів Київського вузівського центру та договору про співробітництво з НАН України, які виконуються на замовлення головних управлінь КМДА, у видатках Головного управління освіти і науки воно становить тільки 1/7 від загального обсягу асигнувань, така ситуація призведе до порушення цих угод з КМДА і не дасть можливості проводити наукові дослідження в межах самої освітньої галузі відповідно до вимог полонського процесу. Вважаємо за необхідне передбачити у 2006 році не менше, як на 70% виділених бюджетних коштів на наукові програми і програми співробітництва з НАН України та вищими навчальними закладами м. Києва.
Я хочу попросити вас, Олександре Олександровичу, щодо наукової економічної ради при виконавчому органі Київраді. У складі ради та у положенні про неї не враховано напрямки виконання та потреби бюджетного фінансування наукових робіт з багатьох проблем.
Зокрема, повністю відсутнє представництво цих галузей від нашого депутатського корпусу. Керівників відповідних наукових установ. Натомість до складу ради включено в основному представників інтересів промисловців і підприємців. Я прошу вас, зважаючи на вищевикладене, призупинити дію розпорядження від 09.12.05 року №369 про наукову економічну раду при виконавчому органі Київради. Розгляньте це питання. Я отримала відмову на мій депутатський запит щодо...
<--- 27 Декабря 11 ч 43 м 02 с ---- Третий стенограф --->
Я хочу сказати, що я просила Головне фінансове управління щодо фінансування своєї служби у справах неповнолітніх і збільшення штатної чисельності служби. Але тільки що я отримала зараз відмову, тому що я вважаю, що все-таки треба більше приділяти уваги дітям. Тим більше дітям незахищеним. І враховуючи ще те, що зараз на нашу службу будуть покладені додаткові повноваження, а це опіка, піклування і усиновлення. Будь ласка, до цього ще питання.
Головуючий: Загальний відділ, отримайте від депутата Арканової в письмовій формі пропозиції протокольно. Я прошу депутата Арканову передати в наш відділ ваші пропозиції. Те, що ви озвучили, в письмовій формі.
Прошу, Товстий, 44.
Товстий: По-перше, я дуже задоволений з доповіді голови бюджетної комісії, де почув, що 27 млн. збільшується на фінансування програми "Подвір"я. І того, це буде 180 млн. поділити на кожного депутата, приблизно 2 млн. на депутатський округ ми отримаємо кошти.
Головуючий: То ми не на депутата ділимо, а на фасади.
Товстий: Це прекрасно. Але я що хочу сказати, що в нас чудовий бюджет, чудова столиця. Я хочу, що в нас крім того, що м. Київ - це столиця, це просто місто, в якому живе багато людей. Не хочеться говорити, але десь близько риски бідності, чуть вище, чуть нижче. І ті під"їзди, стан під"їздів, який є сьогодні, сходів, клітин, люди не кожен не відірве копійку від сімейного бюджету для того, щоб покласти їх на ремонт під"їзду.
Все-таки ми повинні повернутися. Я думаю, що будемо ще працювати над цим бюджетом і над Програмою, і з районами, і т.д. Все-таки ми повинні повернутися і під"їзди
<--- 27 Декабря 11 ч 46 м 02 с ---- Третий стенограф --->
привести в порядок. Людина виходить з дому, на роботу йде, повертається до дому і бачить ці темні під"їзди, побиті поштові скриньки. Я прошу звернути на це увагу. Я підходив до Валерія Дмитровича, він мені вказав адресу дуже цікаву. Я туди не піду, я до нього ще раз піду.
І звертаюся, Олександр Олександрович, до вас. Я звертався з трьома проханнями по реконструкції фасадів шкіл. Ви мені домогли і зараз ви мені допоможете, я впевнений. Гімназія в Оболоні, один дитячий садочок. Один будинок якийсь, подумаю, як залучити кошти, і все-таки на Оболоні розпочну реконструкцію фасаду одного будинку і покажу, як це робиться.
А зараз у мене одна пропозиція. Припинити обговорення в подальшому і проголосувати за бюджет. Бюджет у нас чудовий, прекрасний і давайте його підтримаємо.
Головуючий: Протокольно відзначайте. Борис Якович, депутат народний, у нас відноситься до тих депутатів, які вболівають за долю Києва і киян. Те, що він поповнив наші ряди, - це добре.
Я думаю, що депутат Товстий вніс чудову пропозицію. Ми згодні з ним, що в кожному домі, в кожному під"їзді живуть різні люди щодо уровня забезпеченості. Є малозабезпечені, забезпечені і заможні люди. Якби цю пропозицію депутата Товстого в протокол таким чином сформулювати. Я точно адресу не знаю, де проживає депутат Товстий, але він, наприклад, так міг зробити. В тому будинку, де він проживає, він приводить в ідеальний стан під"їзди, чи то 3 - 5 під"їздів у будинку. Маючи на увазі вхідні двері, замки, консьєржі - все приводить в порядок, як еталон. Потім цей еталон комісійно ми затверджуємо, даємо у пресу ініціативну таку дуже цінну пропозицію і пропонуємо всім заможним депутатам Верховної Ради, міської, районної, просто заможним людям, не депутатам, зробити роботу цю всю у всьому Києві.
<--- 27 Декабря 11 ч 49 м 02 с ---- Второй стенограф --->
По всім під’їздам, будинкам. Я думаю, що це могло би бути традицією 2006 року. Можна опублікувати це в пресі і по телебаченню, в ЗМІ. Протокольно пропозиції відзначайте в кожного депутата, який виступає. У мене є до вас одне питання. Я озвучу всіх, будьте уважні. Виступило і запропонували свої пропозиції 4 депутати.
Зачитую. Залишилось депутат Бубнова, Карабаєв, Овчар, Мартинюк, Георгієвський, Гич, Головач, Биструшкін, Салюта, Гіщак, Щербаков, Гуленко, Григорак, Брезвін, Карпенко, Поляченко. 16 депутатів залишилось. 4 виступило. Загалом буде 20, не маючи на увазі доповіді депутата Присяжнюка. Бабак дописався 17. Подумайте, хто ще дописує, щоб ми могли проголосувати і підвести риску.
Прошу проголосувати.
Голосування:
<--- 27 Декабря 11 ч 52 м 02 с ---- Седьмой стенограф --->
За - 69, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 3, всього - 72. Рішення прийнято.
Прошу, Матіко-Бубнова, 86. До кого дійде черга, той і внесе пропозицію.
Матіко-Бубнова: Завдяки чіткій організації обговорення проекту бюджету у відповідних комісіях постійна комісія Київради з питань гуманітарної політики мала можливість своєчасно внести всі пропозиції від усіх профільних управлінь. І врахована тільки одна пропозиція. Я щиро вдячна від комісії за врахування фінансування програми "Чиста вода дітям". Сім мільйонів гривень в наступному році буде виділено, але не враховані пропозиції надзвичайно важливі. Це для Києва вкрай необхідно, ще для шкіл 500 інтерактивних електронних дощок.
Ви, мабуть, бачили на днях сюжет по телебаченню, як дітям стало цікаво навчатися, коли появилися інтерактивні дошки. І ці 10 мільйонів - є протокольне доручення ваше ...
Головуючий: Я вибачаюся, я не маю наміру вас перебити. Я думаю, що ви незнайомі з бюджетом і це для мене дуже важливо, що голова комісії незнайома з бюджетом. Передбачені кошти - залишок, тому що ми профінансували в грудні місяці, і Віктор Михайлович поруч з вами, і міг би вам пояснити, що ми проголосували.
Матіко-Бубнова: Це додатково просить управління освіти.
Головуючий: В мене є прохання. Шановні депутати, я вам даю можливість останній раз в цьому році на сесії виступити, проявити ініціативу свою. Ви, дійсно, активні, ви, дійсно, представники наших киян, зробили багато роботи, і ще зробите дуже багато, але не потрібно у своїх виступах зводити до того, що є протокольне доручення голови, але воно невиконане. Якщо ви робите собі піар перед киянами, то мені такий піар ваш, шановна, депутат Бубнова, не потрібно, що міський голова дає доручення протокольне, а воно не виконано. Тому, я вибачаюсь, я вам помішав, воно виконане в грудні місяці, а залишок по проханню головного управління перенесено на січень місяць. Тому не треба піарити собі в одну сторону, а мені в іншу сторону.
<--- 27 Декабря 11 ч 55 м 02 с ---- Второй стенограф --->
Дякую вам за увагу ту, яку ви проявили.
Бубнова: Я продовжую озвучувати пропозиції від Головного управління освіти і науки. На інформатизацію навчальних закладів просить ще 21, 4 млн. грн., це, щоб завершити комп’ютеризацію у всіх школах. Також хочу звернути увагу на пропозиції від Головного управління культури і мистецтв. Це стосується того, що всі знають, що подана заявка Києва на здобуття "Київ - європейська столиця". Для цього треба 2,5 млн. грн., щоб організувати презентацію заявки м. Києва на здобуття почесного звання Київ - європейська культурна столиця 2010". Також управління культури і мистецтв просить виділити додатково 200 тис. грн. на виготовлення інформаційно-тематичного буклету Київ-європейська культурна столиця 2010". Я була у м. Краків і бачила, наскільки там Польща підготувалась до цієї події. Тому нам необхідно мати такі буклети, які треба подавати на європейському рівні. Також, Головне управління культури і мистецтв....
Карабаєв: Фракція блоку Ю.Тимошенко. Ми задоволені тим процесом, який відбувався, яким чином були враховані наші пропозиції при прийнятті бюджету. Ми дійсно вважаємо, що це кращий бюджет ніж був минулого року, це екологічно спланований бюджет, це бюджет сталого розвитку і виконання цього бюджету покращить якість життя киян. Але я б хотів звернути увагу на два об"єкта, які на мою думку не враховані.
1. До 60-річчя Перемоги ми створили і почали реконструкцію 11 лікарні, як госпіталю інвалідів ВВВ.
<--- 27 Декабря 11 ч 58 м 02 с ---- Седьмой стенограф --->
Ми її почали в минулому році і було б дуже доцільно завершити цю реконструкцію. Ціна питання - 860 тис. грн. в бюджет Дніпровського району. Я б дуже просив це врахувати.
І друге. Це моя біль і я знаю, Олександре Олександровичу, що це і ваша біль. З року в рік ми обіцяємо киянам почистити Русанівський канал. З року в рік цей об"єкт попадає в програму виконання. Ми забуваємо кошти, з року в рік, я не розумію, чому це не виконується.
Я прошу Вас, Олександре Олександровичу, дати доручення, щоб вкінці-кінців цей об"єкт, цей захід почали виконувати.
Головуючий: Пропозиції депутата Карабаєва протокольно відзначте. Звелося до того, що доручення, в нас в бюджеті цього року було 4 млн. Були у нас протягом року і пропозиції, чи в повній мірі, чи не в повній мірі виконує свої обов"язки директор "Плеса", були пропозиції усилити керівництво цього підприємства. Але, на жаль, мабуть немає волі у керівника, щоб було використати кошти в цьому році на 4 млн. Я думаю, що тут більш кадрове питання, ніж фінансове питання.
Протокольно відзначте дві пропозиції депутата Карабаєва.
Прошу, Овчар, 26.
Овчар: Дійсно, над бюджетом цього року велась плідна робота і враховано дуже багато зауважень і пропозицій, але є певні пропозиції, я думаю, деякі технічні, а деякі ні, які могли б швидко розглянути і прийняти рішення в інтересах киян.
Перше, є такий додаток № 6 в бюджеті - це основні напрямки фінансування видатків, програма здійснення м. Києвом столичний функцій. Там повинен бути розділ - соціальний захист. Там цього розділу немає. В попередніх бюджетах цей розділ завжди там був.
Я прошу дати доручення відповідним службам, щоб цей розділ знову попав в цей додаток.
Друге. Пропозиція нашої фракції врахована щодо соціального захисту осіб, які належать до категорії дітей війни. В преамбулі ця категорії є, але в додатках необхідних змін немає, тобто їх туди не внесли.
Я прошу дати доручення довести цей процес до логічного завершення, щоб потім не було якихось непорозумінь.
І третє. Прошу передбачити звільнення від сплати податку на доходи для фізичних осіб, набувачів фінансової допомоги, яка здійснюється з місцевих бюджетів, бо ми з однієї кишені даємо
<--- 27 Декабря 12 ч 01 м 02 с ---- Третий стенограф --->
і тут же віднімаємо частину цих коштів. Якщо ми даємо допомогу малозабезпеченим, то дійсно вони її потребують. І забирати з них податкові якісь стягнення, я думаю, що це недоречно, а для бюджету це не така велика сума.
Головуючий: Протокол слідкуйте, будь ласка. Три пропозиції депутата Овчара, в тому числі конкретне по п.6.
Прошу, Мартинюк, 83.
Мартинюк: У нас немає сумніву в тому, що ми сьогодні обов"язково приймемо і бюджет, і план соціально-економічного розвитку на 2006 рік. Розумію, що не всі пропозиції депутатів, котрі були висловлені в процесі обговорення бюджету і плану соціально-економічного розвитку, враховані. І це об"єктивно, тому що, якщо врахувати всі пропозиції депутатського корпусу, то нам потрібно було б сформувати ще один бюджет, чого ми не можемо зробити і не маємо на це можливості.
І все ж з розумінням ставлячись до проблем формування плану бюджету і плану соціально-економічного розвитку, хотів би висловити одне зауваження. Я вже протягом багатьох років разом із своїми виборцями ставлю питання стосовно введення в дію станції "Львівська брама". Справа в тому, що 6 років тому на виконання проектних робіт було заплановано 100 тис. грн. І сьогодні на 2006 рік знову вводиться 1 млн. 100 тис. грн., вроді би забагато трішечки, але знову-таки на проведення проектних робіт. А далі, що? Пошуки інвестора і далі знову-таки затьмарені хмари до того, щоб ми все-таки ввели станцію "Львівська брама".
Я хотів, щоб ми чітко з вами визначили. Якщо ми не можемо з вами ввести в цьому році, а це вже в майбутньому 2006 році не зможемо, то давайте чітко скажемо – у 2015 році ми введемо станцію "Львівська брама". Щоб знали люди чітко. Я хотів би, щоб 10 років цих очікувань, люди знали, що треба почекати. І на це питання я хотів, щоб чітко дав відповідь Валерій Дмитрович для того, щоб я міг дати відповідь своїм виборцям.
Головуючий: Я хотів би погодитися з Мартинюком і відповідь, щоб вам дав міський голова. А в протокол відзначте - провести в першій половині січня місяця засідання інвестиційної комісії згідно мого розпорядження по всім об"єктам інвестиційної діяльності,
<--- 27 Декабря 12 ч 04 м 02 с ---- Второй стенограф --->
як з залученням коштів зарубіжних інвесторів, так і вітчизняних. По Програмі 2006 та перспективи 2007 років. Відповідь треба дати, що ми зробимо цю станцію, бажано, за два роки, але обсяги там достатньо значимі, тому завжди поправка може бути. Або два, або 2,5 роки. Така відповідь протокольно і для вас, і для киян.
Георгієвський: Я хочу доповнити пана Зубка, який подякував всім, хто мав відношення до формування бюджету. Я хочу доповнити прізвищем Присяжнюка.
В планах соціально-економічного розвитку передбачено проектні роботи з реконструкцією вул. Глибочицької. Наскільки я розумію, це мається на увазі підготовка під"їздів, в тому числі до майбутнього Воскресенського мостового переходу, то мабуть це має бути пов"язано з реконструкцією вул. Верхнього і Нижнього Валу і далі в сторону Дегтярівської, без Верхнього і Нижнього валу Глибочицька не може виконувати сама по собі свої функції.
Головуючий: Щодо розв"язок вулиць, комплексів у зв"язку з будівництвом і веденням в експлуатації Подільсько-Воскресенської лінії.
Гич: На протязі 3-х днів, коли розглядався бюджет бюджетною комісією, Головним управлінням фінансів м. Києва, Головним управлінням економіки, розглядались з постійними комісіями
<--- 27 Декабря 12 ч 07 м 02 с ---- Третий стенограф --->
Київради, фракціями і тоді 22 грудня ще розглядали депутати, які не були задоволені. Протягом 6 годин тут в цьому залі вирішувалися ті питання, щоб все-таки і бюджет, і Програма соціально-економічного розвитку була прийнята на сесії сьогодні 27 грудня.
Вперше в історії бюджету, коли однією строчкою записано будівництво 4-х будинків для вчителів, медиків, двірників і молодих вчених. А якщо взяти ці 4 будинки, і якщо вони будуть 6-під"їзні, 15-поверхові, то це досить потужні будуть будинки, де ми зможемо з м. Києва заселити в кожний будинок вчителів, медиків, двірників і молодих вчених. І строчкою записано - 25 млн. грн.
Але просив, Олександр Олександрович, питання, яке сьогодні існує, тому що Програма соціально-економічного розвитку складена. І якби ще було 5 -7 млрд. грн., то мабуть і цих би грошей не вистачило для того, щоб їх розподілити по всьому м. Києву.
Єдине питання на сьогоднішній день - проблема в Дарницькому районі, вона існує. Це будівництво доріг. І на сьогоднішній день уже є проблема, щоб виїхати із Харківського масиву на проспект Бажана. Тому що проспект Бажана забитий транспортом, але вже і з масиву не можна виїхати. Я просив вас, щоб дороги по будівництву доріг, а це вул. Анни Ахматової, яка з"єднає Дніпровську набережну. Вул. Драгоманова і Здолбунівську, щоб в наступному році побудувати ці вулиці. І це зменшить напругу по Дарницькому району.
Головуючий: Протокольний відділ, відзначте письмово пропозиції депутата Гича.
Прошу, Головач, 74.
Головач: Фракція "Єдність". Фракція "Єдність" досить активно працювала над проектом бюджету і Програмою соціально-економічного розвитку. Ми теж можемо подякувати. Але ми всі добре знаємо, кого тут треба найбільше дякувати за те, що ми маємо найкращий проект бюджету і Програму соціально-економічного розвитку, можливо, сказати, за останні роки діяльності Київської влади. Я можу сказати, це з 98 року найкращий бюджет м. Києва і Програма соціально-економічного розвитку.
Але, який би бюджет був прекрасний, завжди є підстави говорити про можливість його покращення. І не можна бути абсолютно задоволеним
<--- 27 Декабря 12 ч 10 м 02 с ---- Второй стенограф --->
бюджетом. Бюджет не може на 100% задовольнити всі речі. Тому, наші пропозиції і зауваження, які були від фракції "Єдність", значна частина їх врахована в позитивному плані. Разом з тим, хотілось би звернути увагу на те, де ми маємо намір шляхом конструктивного діалогу з міським головою, шляхом конструктивного діалогу з виконавчим органом Київради працювати щодо покращення бюджету. Я хотів би звернути на питання щодо наповнення бюджету.
1. З приводу запровадження конкурентних засад надання земельних ділянок.
2. Питання, пов"язані з приводу ефективного витрачання коштів.
Потрібно всі ті комунальні підприємства, акціонерні товариства, які можуть наповнювати бюджет і спроможні це робити. Потрібно провести відповідний поглиблений аналіз з приводу наповнення міського бюджету.
3. Витрачання бюджетних коштів на програму "Мій дім, моє подвір"я".
Потрібно запровадити облік і стан виконання цієї програми не з точки зору витрачання фінансів, а з точки зору виконання об"єктів запланованих бюджетів. Повинен бути посилений контроль за станом виконання цієї програми відповідно в райрадах м. Києва.
4. Здійснення заходів щодо передачі бюджетних коштів, комунального майна та прибудинкових територій органам самоорганізації населення. Будинковим, вуличним, квартальним комітетам, комітетам мікрорайонів. Це такі довготривалі заходи, на які нам потрібно орієнтуватись, їх здійснювати.
Пункт 69. З приводу реалізації житла, яке надходить нам до міського бюджету. Тут зазначено - за ринковими цінами може здійснюватись реалізація. Є пропозиція там записати - не нижче ринкових цін, визначених експертним шляхом.
Ми в подальшому, шляхом відповідного діалогу, будемо ці пропозиції вносити і працювати спільними зусиллями на покращення бюджету, Програми соціально-економічного розвитку.
Фракція "Єдність" просить підтримати.
Протокол, слідкуйте за пропозиціями депутатів.
<--- 27 Декабря 12 ч 13 м 02 с ---- Третий стенограф --->
А щодо ринкових цін на квартири і їх реалізації, то є доручення службам підготувати це і в першому кварталі ми обов"язково приймемо рішення. Ринкова ціна через аукціон. Краще як аукціон, ніхто ринкову ціну не визначить. Це протокольно, рішення теж є таке і повторіть його.
Прошу, Биструшкін, 19.
Биструшкін: Безсумнівно хочеться приєднатися до всіх поздоровлень і подяк, до всіх, хто працював над бюджетом, всіх, хто працював з нами і з адміністраціями районів над бюджетами, вас особисто, Олександр Олександрович.
Хочеться декілька слів сказати щодо прозорості прийняття бюджету. Про те, що ви кажете, про що ми всі кажемо. Це дійсно важливе питання. Після відкриття ляльково театру, на якому були і Президент України, і Київський міський голова, і всі заступники міського голови, буквально через декілька днів збиралися спільно з управлінням культури представники театральних кіл, творчої інтелігенції. Десь приблизно 200 чоловік, які обговорювали бюджет. Ще ніколи в нас такого не було, щоб дійсно громадськість долучалася до цього. І, фактично, це було громадське обговорення частини бюджету, що стосується культури.
Дійсно творча інтелігенція підкреслила те, що міська влада дотримується свого слова. Тому, що дійсно ми бачили і ми були присутні в той час в ляльковому театрі. І коли ми побачили дійсно бюджет і люди його бачили, то всі дійсно підкреслили те, що в наступному році йде велика програма по будівлі і створенню нових приміщень. І театру на Подолі, і на Лук"янівці малої опери, і деякі музеї, які багато років стояли без ремонтів - все це враховано в бюджеті. І дійсно від творчої інтелігенції особисто вам, Олександр Олександрович, величезна подяка і величезне прохання підтримати всіх депутатів цей бюджет незалежно від політичної орієнтації.
Головуючий: Прошу, Салюта, 35.
Салюта: Я хотів би, як голова комісії з питань охорони здоров"я, соціального захисту, акцентувати на таку приємну річ для мене, що сьогодні
<--- 27 Декабря 12 ч 16 м 02 с ---- Седьмой стенограф --->
деяка кількість депутатів, які говорять про соціальний захист, про медицину трошки збільшилась. Якби ми 4 роки так працювали, то ми б значно кращих результатів досягли. Але, незважаючи на активізацію нашого Олександра Олександровича Омельченка, який останній раз на комісії дуже серйозно повернув цю роботу, і відразу добавили на систему охорони здоров"я аж 62 млн. Ми, навіть, і не чекали такого, але все-таки та цифра є. Я хотів звернути увагу, що сьогодні ми, всі депутати Київради, переступили величезний бар’єр - на соціальний захист, на медицину, на фізкультуру і екологічні програми виділено 1/3 бюджету м. Києва. Я думаю, що ми все-таки правильно спрацювали цього разу.
Я хотів би звернути увагу, якщо ми так і далі пройдемо, то можна такий бюджет називати "соціалізацією в м. Києві". Це вже європейська схема, по якій працює Париж і всі величезні міста нашої Європи. Нашої, тому що і ми скоро, мабуть, будемо у Європі.
Я хотів би також попросити, Олександре Олександровичу, вас ще раз, ви все-таки не зовсім акцентували увагу на тій 11 лікарні, про яку сказав, акцентував увагу Карабаєв. Це наша нова схема, все-таки дотримати реабілітаційний центр, створити для інвалідів ВВВ, яких небагато залишилось, для дітей війни і для людей, які потребують цієї справи.
Також я хотів би просити Вас акцентувати увагу, дивлячись на те, що у нас голови районних адміністрацій є, ми багато років, аж 4 роки говорили про необхідність будівництва житла для соціально незахищених верств.
Я хотів би, щоб ви окремим дорученням дали вказівку в кожному районі все-таки по собівартості створити ті ж кооперативні житла, у нас же є відділ кооперативів, який працює. Зараз відновлена черга. І все-таки люди за меншу плату зможуть собі зробити кооперативне житло і це буде хоча б трошки соціального направлення в житло.
Головуючий: Щодо бюджету м. Києва, то ви знаєте, що ми збільшили на 2006 р. житло для соціально незахищених верств населення на 20 тис. кв. м, по формулі "50х50", молодіжне житло, і всі параметри збільшені не в процентах,
<--- 27 Декабря 12 ч 19 м 02 с ---- Второй стенограф --->
а в разах - 1,5 та в 2,5 рази. Якщо є пропозиція депутата Салюти записати в протокол таку пораду головам райрад та адміністрацій, відзначте протокольно, щоб кожен голова району брав приклад з бюджету м. Києва та повторив це в бюджетах районів.
Гіщак: Я хотів приєднатись до тих відгуків про розроблений бюджет і програму, який відрізняється від попереднього роботою на перспективу. Із зауважень, які в мене є.
Два зауваження.
1. Мій депутатський наказ, який був включений в програму минулого року, це бювет на авіаселищі у Святошині, де погане забезпечення, погана вода.
Цей наказ не ввійшов у програму цього року. Бювет на вул. Огарьова не виконаний і забутий. Я наполягаю.
2. Відносно співпраці з НАН. Програма по науці розпорошилась по управліннях, важко звести її в суму, але, за моєю інформацією, там вона зависла на 21 млн. і вже не перший рік.
Розподілення по управлінням теж якось розпорошує.
Я приєднуюсь до Арканової, що формування нової науково-економічної ради і ваше розпорядження є однобоким. Воно якось виключило саме спеціалістів з науки з цієї ради. Буде робитись чиновниками і ВНІІСЕПом.
З допомогою казначейства фінансування починається восени, коли роботи хороші, серйозні для міста неможливо виконати.
<--- 27 Декабря 12 ч 22 м 02 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Відзначте побажання депутата протокольно.
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: По-перше, від імені всіх троєщан дозвольте вам висловити подяку, що у бюджеті наступного року передбачено прискорені темпи будівництва метро в обсязі більше ніж 310 млн. грн. і спорудження мостового переходу в обсязі 1 млрд. грн. за рахунок запозичених коштів. Це такі кошти, про які ми і мріяти не могли. За це вам щира подяка від всіх, хто поки що не користується, але сподіваюся в 2007 році проїхати у першому поїзді у метро на Троєщину.
Стосовно критики бюджету. Багато питань, які ми підіймали на бюджетній комісії, були враховані. Але не визначено, принаймні ми не знайшли у проекті бюджету заборону використовувати бюджетні кошти громадським організаціям, благодійним фондам тощо на невластиві їм функції, чи на статутну діяльність за рахунок бюджету. Що мається на увазі? Наприклад, благодійний фонд оздоровлює дітей чи купує їм новорічні подарунки і т. ін. Він може це робити і повинен робити, але за рахунок своїх власних коштів, а не за рахунок платників податків. Ваш заступник голови, Падалка, з цим погодився, обіцяв сформулювати. Але... Я розумію, можлива підтримка фінансова на орендну плату, на ремонт приміщень, але не на те, що повинно робити управління освіти, управління охорони здоров"я. Це перше.
Друге. Ми вважаємо, що ті кошти, 16 млн., які були перерозподілені в межах видатків на фізкультуру, зменшені для фінансування футбольного клубу "Арсенал-Київ". Їх треба ще збільшити на 16 млн., на 26 млн., принаймні.
Це раз. Наша і моя особиста позиція. На заробітну плату, на ті планування десятків мільйонів зальотним форвардам, вони не додають ані у спортивних результатах, ані у славі Києва спортивній, нічого не додають. Якби ці кошти були сплановані на розвиток дитячого спорту, це б справило враження і дало наслідки. Якщо брати на роботу киян, то їм треба менше платити, а кількість голів забитих, і кількість (нерозб.) вона не зміниться, а можливо ще тільки і збільшиться.
І останнє. "Мистецький арсенал". Його фінансування в таких обсягах: близько
<--- 27 Декабря 12 ч 25 м 01 с ---- Седьмой стенограф --->
50 млн. у наступному році і 20 млн. в цьому році. Фінансування створення "Мистецького арсеналу" в таких обсягах, воно недоречно і несвоєчасно. В той час, коли не працює Музей історії Києва і подальша його доля, перспективно, може там десь і вимальовується, а реально в наступному році невідомо, чи буде чи ні. Не працює музей ім. Шевченка. Інші музеї та картинні галереї потребують фінансової підтримки. І 10 мільйонів викидати в цей час на створення нового музейного комплексу - це недоречно.
Головуючий: Прошу, Гуленко, 6.
Гуленко: В нас бюджет набагато кращий, ми це відчуваємо, працювали всі депутати в комісіях, але я хотів би підняти одне питання, яке сьогодні турбує кожного, хто в цьому залі, - це програма "Твій дім - твоє подвір"я", на яку ми виділяємо 180 млн.
Не вдалось мені також, як депутату, вирішити питання по окремому рядку - це ліфти. Якщо в нас в місті Києві 16 тис. 300 ліфтів, 7800 потребують повної заміни. Статистика та, яка каже про те, що ми міняємо кожен рік ліфти, на жаль, вона не зменшується, а збільшується.
Тому я просив би вас, як голову, як головуючого створювати і створити. Я розумію, що в бюджеті ми вже не закладемо ті цифри, які потрібні сьогодні, хоча б 80 млн. Ми заклали їх в програму "Твій дім - твоє подвір"я" для районів. Райони - це саме мало - через два місяці проведуть тендери і невідомо, скільки райони передбачать цих коштів на цю програму. Тому я просив би, Олександре Олександровичу, це питання підняти і його вирішувати.
Головуючий: Відзначте протокольно щодо ліфтового господарства м. Києва. Це проблема не одного дня, треба зробити велику роботу щодо інвентаризації ліфтів, зробити нове положення про паспортизацію ліфтів. Служби мають доручення і ми обов"язково будемо цю проблему вирішувати.
В мене є прохання до депутатів, особливо там, де знаходиться депутат Кулик.
<--- 27 Декабря 12 ч 28 м 01 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: Ми надамо слово Кулику голосуванням.
Григорак: 1. Звернення. Декілька раз я писав запити по відношенню до того, що старенькі люди звертаються. Немає туалетів, які були б безкоштовними.
2. Багато віруючих людей звертаються до вас. Ми платили резервування за землю, а тепер пайова участь. От наприклад, в Солом"янському районі є така парафія преподобного Сергія Радунського, вона повинна сплатити пайову участь 714 тис. грн. Дуже велике прохання, щоб дати управлінню економіки..., щоб вони таку суму не брали. У багатьох парафіях люди не спроможні.
Головуючий: Відзначте 2 пропозиції Григорака, а щодо сплати пайової участі
<--- 27 Декабря 12 ч 31 м 01 с ---- Второй стенограф --->
треба нам розділити, у наступному році узаконити рішенням сесії. За рахунок яких джерел фінансується будівництво, яка парафія, яка конфесія релігійна. Має значення, якщо це спонсорські кошти заможних інвесторів, які мають хороший бізнес в м. Києві і зацікавлені з роботою влади міста чи районів щодо подальшого розширення та укріплення цивілізованого бізнесу. То можна вкладати уміренно налогами. А якщо це збір прихожан, коли не вистачає на свічку. Я сторонник підтримати Григорака, що такі об"єкти обкладати пайовою участю недоцільно. Протокольно відзначте.
Брезвін: Потрібно відмітити, що бюджет міста відпрацьовано, напружено відпрацьовано, позитивно, і багато пропозицій фракції народної партії щодо розв"язання проблем транспорту в м. Києві та житлової, охорони здоров"я, освіти сприйняті і відображені в бюджеті. Але я ще хотів би звернути увагу на програму "Твій дім, твоє подвір"я". В тому числі, те що говорив депутат Товстий і Гуленко. Тому, що хто хотів відремонтувати в м. Києві. Він вже відремонтував під"їзди, а проблема ще залишається. В тому числі проблеми підвалів, заміни комунікацій, тих же ліфтів.
В рамках цієї програми ми окремими стрічками десь виділяли, щоб бачити проблему і скільки туди коштів добавляти в послідуючому треба на під"їзди, підвали і на ті ж ліфти.
Головуючий: Я по півхвилини буду використовувати свій Регламент. Я сторонник на підвали, полупідвали, входи
<--- 27 Декабря 12 ч 34 м 01 с ---- Третий стенограф --->
Звичайно, я не планував бюджетних коштів ні міста, ні районів, це повинні робити інвестори ті, які займають підвали і полупідвали для комерційної діяльності, це повинні робити інвестори, які займають перші поверхи, де цілодобово проводиться бізнес. Коли світяться вітрини по-європейські, а фасад на другому та інших поверхах не приведений в порядок, в нас є такі рішення. Все залежить від районів, присутніх тут голів районів, навіть тому, якщо не говорити про фасади, покрівлі.
Я думаю, що фасади, покрівлі, там, де герметизація стиків, ліфти - це справа бюджету міста і районів, а щодо вхідних, парадних підвалів і полупідвалів - все, що використовується в бізнесі, треба використовувати за залучені кошти, а не бюджетні кошти, залежить багато від району.
Проїдьте нічним Києвом, я вас прошу, перед Новим Роком, і ви побачите, як по-різному віднеслися керівники районів до святкового оздоблення будинків і фасадів, або окремі власники. Один Ощадбанк не підсвічений на Хрещатику і голові району чомусь байдуже. Байдуже, що Ощадбанк в елітному місці на Хрещатику знаходиться, повинен горіти огнями святковими, приваблювати і око, і серце, а він в темноті. І начальнику управління банка, і голові району байдуже.
І подивіться інші об"єкти. Подивіться, як Печерський район оздоблений, і чи можна зрівняти інші райони по оздобленню до святкового Печерського району? До речі, це і останні роки так було. Подивіться, як господарі, навіть, на нових мікрорайонах - Позняки, Осокорки. Проїдьте у вечірній час і подивіться - оздоблення і по фасадам, і по карнизам, і по балконам, а є в темряві. Залежить від господаря, залежить від маленького, середнього і великого
<--- 27 Декабря 12 ч 37 м 01 с ---- Седьмой стенограф ---->
господаря. Уміння, бажання - це характеристика керівника, подивіться, як використовуються підвали. Велика робота є в районах, тому що власниками, фактично, житла є райони. У нас у м. Києві немає власності на житло. Думаю, що голови районів врахують питання сьогодні, які ставлять депутати, до речі, ви вибрані теж в районах.
Прошу, Карпенко, 17.
Карпенко: Я підтримую тих депутатів, які позитивно висловлювались про бюджет і програму. Ми нормально попрацювали, коли були слухання в бюджетній комісії і, звичайно, ми його підтримуємо. Але кожен із нас з задоволенням проголосує, коли кожна цифра, кожна буква, кожна строчка бюджету буде нам зрозумілою.
Я на слуханнях задавав 2 питання, але на всі мені не відповіли і два залишились без відповіді.
Перше питання - очистка штучних водойм ж\м "Вигурівщина-Троєщина". Ми три роки встановлюємо по 150-200 тис. на очистку 15 га водяного плеса. Як можна за 200 тис. їх очистити? Звичайно, це неможливо. Тому я просив би і обгрунтовував свою позицію, що тут треба нормальні гроші, хоча б мільйонів два, тоді цю роботу можна зробити. Там очистка і благоустрій.
Друге питання. Задавав питання по реконструкції надбудови блоку первинного обслуговування, вул. Маяковського, 10. Мені пояснили, що це виконує замовлення адміністрація, нехай виконує на прохання комерційної структури. Тоді, чому із бюджету району заплановано мільйон гривень на цю реконструкцію? Нехай тоді комерційна структура повністю оплачує це замовлення.
Я пропоную цей мільйон передати на реконструкцію дитячої поліклініки, це буде нормально і справедливо.
Головуючий: Відзначте, будь ласка, протокольно пропозицію депутата Карпенка. Ми підвели риску і проголосували
<--- 27 Декабря 12 ч 40 м 01 с ---- Второй стенограф --->
після депутата Бабака. Таким чином залишилось виступити Бабаку, але я бачу на табло після Бабака. Бубнова, Кулик, Фоменко, Кобринський, Прогнімак, і Казаков, і Голиця. Тому в мене є така пропозиція - Бабаку дати в межах 3 хв., а іншим по 1 хв.
Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 62, проти - 3, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 74. Рішення прийнято.
Прошу, Бабак.
Бабак: Можна сьогодні сказати, що Київ - європейська столиця і дуже приємно було працювати в цьому році над формуванням бюджету тому, що депутати були активні, і без сумніву, ті цифри, які сьогодні називались, - це колосальний злам фінансування соціально-економічного розвитку.
В Києві ми маємо унікальну концентрацію наукових, науково-дослідницьких установ системи Міносвіти, НАН, галузевих тощо. Ми дуже голосно говоримо про майбутній розвиток міста.
Тільки я хотів би запитати: а що ми зробили для того, щоб не лише сформувати розподіл тих коштів, які надійшли до міста, але й подумати, які надходження будуть в майбутньому? Треба все-таки знайти в собі сили кардинально спробувати міняти ситуацію. Фундамент треба закласти сьогодні. Коли ми вивчаємо досвід інших країн, які по суті вийшли з глибоких злиднів, жебрацтва, бідності, за рахунок чого?
Перш за все, за рахунок потужного фінансування інновацій, інвестицій у прикладну науку, нових технологій. Подібні виступи викликають ситуацію, що можна спокійно розходитись, не слухати, тому що це нікого
<--- 27 Декабря 12 ч 43 м 01 с ---- Третий стенограф --->
не цікавить в цілому, тому що говоримо ми про розподіл коштів, а не про, дійсно, майбутнє. І тому я прошу ті цифри, які закладені в бюджеті міста, де є 9,6 млрд. ... говорити про те, що на науку виділяється від 20 - 30 млн. і цього достатньо - це просто не прикрашає столицю і нас, депутатів.
Я прошу, Олександр Олександрович, якщо складно зараз, у нас будуть зміни відповідно до бюджету міста, і ми розуміємо, що завжди буде в столиці перевиконання, знайти в собі сили і один раз подумати про те, що треба кардинально поліпшити ситуацію, а не говорити, що ми на 3, 5, 7% збільшимо фінансування на науку. Давайте фінансувати не структури від науки, а конкретні програми розвитку. Інакше для нас слова "Силіконова долина" залишаться словами з фантастичних романів. Чому на сьогодні європейські столиці знаходять колосальні кошти для, дійсно, інноваційного розвитку? Давайте попробуємо зробити це і в м. Києві. Я прошу голосувати "за".
Головуючий: Я просив би вивчити всіх науковців досвід столичних, європейських столиць і наук. Де академії, науково-дослідні інститути беруть обігові кошти на себе, кредити в банках, розробляють наукові теми, настільки цікаві в Європі, що ними цікавиться весь світ. Подають на конкурс, повертають вдвічі, або втричі затрачені кошти, бо ця наука повинна мати ринок. Якщо ми, шановні депутати, будуємо ринкову економіку, то ринок для всього, ринок для праці. Перемагає той, у кого кращі "золоті" руки і світлий розум. І в науці повинні бути ринкові відносини. Якщо наука буде надіятися тільки на бюджет держави і на бюджет міста, району чи області, то, на жаль, я думаю, прогресу в цьому великого не буде.
Тому пропозиція депутата Бабака
<--- 27 Декабря 12 ч 46 м 01 с ---- Второй стенограф --->
цінна, ви її відзначте. Я згоден з абсолютної цифрою, що 22 млн., наука, для столиці - це не показник.
Тому ми запишемо депутатам Борисову, Падалці, Бабаку, Гіщаку. Протокольно. Переглянути показник в абсолютному виміри 22 млн., як такий, що неприємлемий для наукового потенціалу в м. Києві. Його треба збільшити хоча б наполовину. Менше 30 млн. ми не сприймемо в бюджет.
Доручення зробіть, але свою думку щодо ринкових відносин у науці я залишаю по праву і за вами всіма ... Працювати науково-дослідним інститутам, не знаючи ринок України, Європи і світу, це вже давно пройдений етап. Записались ще Костюк, Комов, Пабат.
В мене є пропозиція без голосування.
Бубнова, Кулик, Фоменко, Кобринський, Прогнімак, Казаков, Костюк, Комов і Пабат - по 1 хв.
Бубнова: З цим бюджетом немає меж. Я дуже прошу вибачення за ці пропозиції, які надали в управління, що вони додатково хотіли побачити в бюджеті ще таку цифру - 750 тис. грн. на технічне обслуговування новозбудованого приміщення Київського Академічного театру ляльок...
Головуючий: Подайте письмово, я записую протокольному відділу прийняти від вас пропозицію, тому що у вас залишилось 3 сек.
<--- 27 Декабря 12 ч 49 м 01 с ---- Седьмой стенограф --->
Прошу, Кулик, 66.
Кулик: По-перше, я підтримую пропозицію від депутатів Арканової і ... (нерозбірливо) щодо науки, зокрема щодо однобокого формування експертної ради, складу тієї комісії, яка буде визначати перелік програм і розмір їх фінансування.
По-друге. Я вже говорив, коли була презентація програми, перше щодо включення мого депутатського запиту, наказу виборця, який 4 роки переносите з року на рік щодо будівництва бювету на перетині вул. Зодчих і Жмеринської. Було ніби сприйнято, але так і не включено у Святошинському районі.
І останнє, щодо реконструкції та будівництва прибудови до середньої школи по вул. Жмеринська, 8. Ця реконструкція ведеться 3 роки вже. В 2006 р. має бути завершена, 11 млн. 848 тис. передбачено, але з них 58% покладається на район. Прошу 2 мільйона перекласти на рівень міста.
Головуючий: Пропозиції депутата Кулика письмове прийміть, ... бювет в першу чергу, реконструкція школи теж.
Прошу, Фоменко.
Фоменко: В цілому підтримуючи сьогоднішній проект бюджету м. Києва на 2006 р., я хотів би звернути увагу на три невеликі позиції.
Ми сьогодні отримали рішення Кабінету Міністрів, згідно з яким ми зобов"язані передбачити відшкодування "Київгазу" та теплопостачальним підприємствам різниці між погодженими тарифами та їх рентабельністю не нижче 3%. На жаль, воно надійшло тільки сьогодні, бо у законі, прийнятому його не було, тому я просив би дати доручення і врахувати це.
Друге. У м. Києві ...
Головуючий: Є пропозиція - перше питання не зараховувати. Депутату Фоменко дати це поза Регламентом.
Фоменко: В Києві 33 тис. приватних будинків приватного сектору. Піднімалось питання і був запит депутата Гіщака та інших на сесії Київради щодо черг людей, які стоять, щоб викачати з ями каналізацію. Тому є пропозиція, щоб Головному управлінню комунального господарства передбачити придбання 10 асенізаційних машин. Подякують тисячі киян, які на дачах користуються.
Головуючий: Протокольно відзначте на адресу Фоменка, Борисова, Падалки.
Фоменко: І останнє. Чомусь в додатку 12 "Київенерго", особливо мене цікавить теплопостачання: наші котельні, наші ТЕЦи. Я не враховую енергетику і спалювальний завод, вони попали на 50% сплати оренди за землю. Я просив би перенести їх у розділ 2, а вивільнені кошти ми врахуємо до копійки при підготовці
<--- 27 Декабря 12 ч 52 м 01 с ---- Третий стенограф --->
до опалювального сезону 2006 - 2007 рр., як завжди це робилося.
Головуючий: Я дякую, Іван Андрійович, тільки не можу погодитися з вами з "Київенерго".
"Київенерго" в нашій власності 12,7% акціонерне товариство. Якщо ми звільняємо "Київенерго" від сплати за оренду на 50%, то ми цим звільняємо від сплати всіх акціонерів, які в "Київенерго", в тому числі і 51 акцію державної власності, тому є питання.
Протокольно відзначте, але для мене є питання. Рішення буду приймати я.
Фоменко: Тільки комунальне майно мається на увазі.
Головуючий: Завод "Енергія", наше комунальне підприємство, я згоден.
Прошу, Кобринський.
Кобринський: Нещодавно ми приймали рішення про створення Інституту генерального плану. Ми всі розуміємо, наскільки інститут цей важливий і ...
Головуючий: Я вчора підписав розпорядження про створення Інституту генерального плану на прохання кандидата, який переміг на конкурсі, прізвище його Лещенко - перший заступник Головного архітектора міста, з 21 січня наступного року.
Кобринський: У нас окремої строчки в бюджеті немає по цьому інституту. Опосередковано закладено 3 млн., враховуючи те, що треба буде створювати його з нуля повністю - нове обладнання, комп"ютери.
Головуючий: Протокольно відзначте - депутатам Борисову, Падалці, Кобринському і Фоменко, Поляченко підготувати окреме рішення щодо статуту і діяльності Інституту генплану. Я повторюю, я підписав розпорядження вчора ввечері - з 21 січня.
Прошу, Прогнімак, 1.
Прогнімак: При необходимых 15 млн. грн. на содержание дорог в Голосиевском районе бюджетом предусмотрено 7 млн., нужно еще 8 млн. Длина дорог в Голосиевском районе 245 км и выделенных денег не хватит на содержание дорог первой категории. Это такие, как Столичное шоссе, Красноармейская.
Поэтому просьба - включить показатели в бюджет г. Киева на 2006 год вопрос финансирования содержания дорог в Голосиевском районе в полном объеме и выделить для этого 15 млн. грн., а также прошу поднять сумму на содержание Киевского муниципального театра "Киев" до 2 млн. грн.
Головуючий: Протокольний відділ, ви слідкуйте і записуйте. Крім плівки, яка пише в нас стенограму, протокол ведіть.
Прошу, Казаков, 84.
<--- 27 Декабря 12 ч 55 м 01 с ---- Второй стенограф --->
Казаков: Я хочу передати вдячність від виборців за те, що буде продовжуватись реконструкція поліклініки на вул. Зоологічній, а також реконструкція швидкісного трамваю, але прошу включити у реконструкцію вул. Зоологічну, яка не включена. Добавити відбудову Стрітовської церкви з 200 тис. до 1 млн. Щоб програми "Твій дім - твоє подвір"я" також відносились до житлово-будівельних кооперативів, так як вони на сьогодні практично залишились сам на сам.
Головуючий: Нами прийнято рішення більше місяця тому назад, що ми в м. Києві будинки щодо "Мій дім - моє подвір"я" не ділимо на комунальну власність міста, районів, житлово-будівельних кооперативів та будинків, які ще знаходяться у власності підприємств та організацій. Таке рішення прийнято і бюджетні кошти будуть в слідуючому році розподілені по-чесному по всіх видах комунальної власності житла. Протокол записав.
Костюк: Прошу внести до Програми соціально-економічного розвитку будівництво на Дніпровській набережній духовного центру. Я вносив вже подібну пропозицію до програми на слуханнях і підтримали тоді, але вона зараз відсутня, ця пропозиція. Прошу внести. Це не є культова споруда, так як і Київрада - багато політиків, але це не є партія. Там проектні роботи на наступний рік.
Головуючий: В нас в державі, згідно закону церква і держава в частині фінансування розділені. В нас сьогодні всі релігійні конфесії, вони тільки ідеологічно, духовно спільно з державою, з містом будують демократичне суспільство, а щодо фінансування храмів,
<--- 27 Декабря 12 ч 58 м 01 с ---- Второй стенограф --->
церков, то треба окремі постанови ВР, Кабміну.
Комов: Я за цей бюджет.
Я хочу задати вам питання, Олександре Олександровичу. Є такий розділ, що ми будемо вирішувати питання по 5-поверхівках. Вважаю, що ми не дійдемо до 5-поверхівок до тих пір, поки в нас не буде управління чи органу управління, який візьме на себе всі важкі питання рішення цих проблем. Ми може в 2006 року, може на протягом півроку подумали над тим, яка структура, яка організація повинна взяти на себе ці роботи, для того, щоб ми змогли підійти до реалізації цієї програми.
Головуючий: Таке рішення в нас прийнято. Я хочу, щоб ви знали і всі інші. Я проводив нещодавно окрему зустріч в присутності моїх всіх заступників і головних забудовників м. Києва, це Поляченко і Голиця. Я попросив їх подумати тиждень або два, якщо вони вдвох не створять окреме управління м. Києва, не УКБ, а управління капітальної реконструкції 5- поверхівок, то їх імідж в м. Києві обох сьогодні дуже високий. Їх обох знають всі кияни з кращої сторони. Томи створимо при міськвиконкомі таке управління, але кошти від головних забудовників, про яких я сказав, спрямуємо в це управління. А від них вилучимо по результатам роботи в першому кварталі,
<--- 27 Декабря 13 ч 01 м 01 с ---- Третий стенограф --->
а рішення прийнято - буде оголошено конкурс на керівника такого управління, досвідченого будівельника.
Прошу, Пабат, 69. Виступів уже немає, ми вже вичерпали Регламент.
Пабат: Бюджет справді кращий, ніж попередній. Чому? Тому що вперше було чітко і прозоро організовано обговорення з депутатами, на мою думку. І я дуже просив протокольне доручення - розробити механізм оприлюднення виконання бюджету, доходної (нерозб.) його частини.
Також на цій базі створити механізм обговорення проекту бюджету на 2007 рік з киянами, щоб вся громада прийняла участь у вирішенні головних напрямків головного фінансового документу нашої столиці. Тоді ми будемо знати, скільки в нас є коштів і кожен киянин буде розуміти. І не буде закидів, і буде нормальним чином все працювати.
Головуючий: Пропозиції депутата Пабата сформулюйте за його допомогою, як доручення в протокольну частину нашу.
Ми обговорити проект бюджету, проект соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2006 рік. Тут присутні народні депутати. Якщо є бажання з присутніх народних депутатів, в нас закон для всіх депутатів один, в межах Регламенту 3 хв.
Прошу, депутат Осадчий.
Осадчий: Мені приємно бути сьогодні у вас на прийнятті бюджету. Мені подобається бюджет, якщо він вам подобається. Але я хочу сказати, що в державному бюджеті ще приховані ряд можливостей, які можна буде реалізувати в наступному році. Це пов"язано, по-перше, з будівництвом мостового переходу.
<--- 27 Декабря 13 ч 04 м 01 с ---- Седьмой стенограф --->
І хоча ми там написали напрямки використання коштів від приватизації державного майна на суму 200 мільйонів, але ...
Головуючий: 300. Я вибачаюсь, ті 100, що хотіли нам передбачити по формулі, добавили там, де було 200, ще 100, всі 300 вже передбачили в останньому варіанті, як перевиконання бюджету держави за рахунок приватизації.
Доповідач: Але ми переконані в тому, що загальна сума 2 млрд. коштів від приватизації, яка закладена в державному бюджеті, буде значно перевиконана і в цьому напрямку можна буде якраз нормально працювати і отримувати значно більше коштів.
Є можливість аналогічним чином попрацювати і по метро. Загальна сума 200 млн. 90 - тільки на Київ. Мінфін взагалі нічого не хотів давати, але нам вдалось цю суму записати, але я переконаний, що ні Харків, ні Донецьк, тим більше Дніпропетровськ 110 млн. не освоїть. Якщо підійти до цього питання прагматично, з розрахунками, то я думаю, що ці кошти можна буде потім просто перекинути на м. Київ і використати їх, тому що в м. Києві, звичайно, є можливість їх використання.
Я думаю, що ми максимально ще могли зробити в цьому бюджеті, ще враховуючи цю ситуацію, що чесно кажучи, не дуже добрі були стосунки Києва з Мінфіном і я думаю, що ...
Головуючий: Я просив би поміняти місцями стосунки Мінфіну та відносини його до м. Києва.
Доповідач: Я думаю, що Ви не можете ображатись на депутатів, які працювали у бюджетному комітеті Верховної Ради. Мені теж трошки прикро, що немає сьогодні Олександра Віленовича, але ми фактично прочергували цей бюджет вночі, який формувався дві ночі підряд. Я думаю, що це дало змогу сьогодні бути вам теж задоволеними від бюджету м. Києва.
Головуючий: Дякую. Привітайте і заочно теж Олександра Віленовича.
Прошу, Беспалий.
Беспалий: ... (Нічого не чути).
<--- 27 Декабря 13 ч 07 м 01 с ---- Второй стенограф --->
Проект бюджету на цей рік сприймається Київрадою і ВР. У ВР ми цей процес пройшли і я додаю до того, що сказав Осадчий, хочу додати дві речі.
1. Якраз проблеми місцевих бюджетів, коли ми готували цей проект, він був ключовою позицією і 6 млрд., які були додані до місцевих бюджетів взагалі, і до бюджету, вони допомогли вам якраз нормально підготувати цей бюджет.
Принципових зауважень в нас немає, тим більше, що під кінець каденції Київраді вдалось відсудити залишок той, який належав із державного бюджету. Тому я можу привітати Київ з якісним бюджетом і побажати всім нам, щоб він був перевиконаний в наступному році.
Головуючий: В нас сьогодні без поважних причин відсутні депутати: Іванченко, Легеза, Плачков, Старовойт, Миргородський, Дігам, Волков, Супруненко, Петік, Пилипишин, Парцхаладзе.
Вони можуть бути в числі опонентів, що бюджет м. Києва непрозорий,
<--- 27 Декабря 13 ч 10 м 01 с ---- Третий стенограф --->
недемократичний, незрозумілий. З тими народними депутатами, які теж сьогодні відсутні в нас в залі від м. Києва. Відсутній, на жаль, і депутат Черновецький, і депутат Бондаренко. Депутат чомусь не присутній у нас і Мокроусов та інші народні депутати. Могли б бути і присутніми і мати вдячність таку ж, як мають депутати ті, які присутні.
Тому в мене є пропозиція - доручити депутату Присяжнюку і депутату Новак провести виховну роботу з відсутніми депутатами народними по політичним партіям, ознайомити з бюджетом м. Києва. Якщо необхідно - семінар, круглий стіл, де ми приймемо участь. Там можна обговорити і цілий ряд питань земельних, які наші депутати ніколи не отримували присутніми в цьому залі. А нам приписують, що ми по бюджету цього року землю, і ліса, і води поприватизовували. Давайте зробимо круглий стіл, семінар, щоб кияни знали правду. Правду ту, яка є. А не політичні наклепи або чорні піари.
Щоб завершити успішно цей рік, шановні депутати, ви з киянами і ми спільно зробили все, щоб в цьому році були показники бюджету, програми соціального розвитку, покращення життя наших киян. Але я згоден з вами, що такого бюджету позитивного як на 2006 рік, Київ і кияни такого ще не мали. Я згоден з пропозицією народних депутатів, що ми повинні і цей бюджет, добрий бюджет, в наступному році перевиконувати.
Ті доручення, які сьогодні дані протокольному відділу, і будуть оформлені, і мною підписані. Побажання всіх депутатів будуть враховані Борисовим і Падалкою протягом першого кварталу наступного року і не далі.
Є пропозиція проголосувати окремо про бюджет м. Києва на 2006 рік. Голосується
<--- 27 Декабря 13 ч 13 м 01 с ---- Второй стенограф --->
Голосується в цілому. В залі 74 депутати.
Голосування:
За - 74, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 0, всього - 75.
Оплески.
Прошу проголосувати "Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2006 рік".
Голосування:
За - 72, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 1, всього - 75. Рішення прийнято.
Віктор Михайлович не голосував за програму.
Голови районів, народні депутати, дякую за участь в роботі.
Головуючий: Міські депутати, у вас немає тих пільг, які є у народних депутатів. Не розводьтесь.
П.5. "Про підготовку формування Київської міської територіальної виборчої комісії для забезпечення організації та проведення 26.03.06 місцевих виборів".
<--- 27 Декабря 13 ч 16 м 01 с ---- Седьмой стенограф --->
Це не для протоколу.
Я уточнював у Віктора Михайловича, Валерія Дмитровича дві такі позиції.
Перша позиція - в повному обсязі в наступному році виконати в школах умови для того, щоб пити чисту воду і тим способом, яким ми домовилися, щоб в школах були фільтри і спеціальні пристрої для дітей.
Друге - ми в наступному році до навчального сезону повинні повністю переобладнати у всіх школах місця загального користування, маючи на увазі рукомойки та туалет, цивілізовано, до високого рівня санітарних умов - так, як це вже зроблено у більшій половині шкіл. Ці суми великих коштів ви додатково те, що просили вас сьогодні депутати, і мої два зауваження, врахуйте, будь ласка, відпрацюйте і віддавайте бюджет і Програму соціально-економічного та культурного розвитку в роботу, щоб ми отримали хороші, у вигляді переплетених книг. Зробити цих книг треба багато, таким чином, щоб отримав кожен народний депутат від м. Києва - їх у нас 12, щоб отримали наші депутати, щоб ми могли передати в райони, якщо треба десяток, на кожен район - сотню. Це все ви повинні зробити найближчим часом.
<--- 27 Декабря 13 ч 19 м 01 с ---- Третий стенограф ---->
Я прошу по п.5 проголосувати.
Прошу, Черніков.
Черніков: Треба деякі пояснення зробити. Всі знають, що 23-го опубліковані зміни до Закону "Про вибори всіх рівнів". Його перехідні положення вимагають деякі особливості врахувати. На сьогодні подовжені строки подання від партійних організацій місцевих і блоків до 4 січня. Ми ведемо постійний контакт з ЦВК і відрахунок має бути здійснений не з 26-го, а з 25 березня.
Я прошу звернути на це увагу, це надзвичайно важливо, для того, щоб не зірвати цей процес виборчий. Тому подання буде здійснено до 4-го. Таким чином, нам треба в рішення зараз внести зміни - 05 січня замінити на 04 січня 2006 року.
Друге. Враховуючи, що рішення сесії Київської міської ради, постанова Кабінету Міністрів визначила в першій декаді січня вихідні святкові дні, нам необхідно забезпечити безперебійну роботу деяких підрозділів КМДА і секретаріату Київради.
Далі. Київська міська територіальна виборча комісія має бути утворена не пізніше, як за 75 днів до проведення виборів. Тому в запропонованому проекті рішення необхідно внести зміни такі ж самі - не 10 січня, а 9 січня 2006 року. Це понеділок. Необхідно ці моменти врахувати.
Враховуючи канікули, нам необхідно буде забезпечити явку депутатів і сам складний процес жеребкування. Виходячи з того, що процес жеребкування є обов’язковим і визначається ЦВК, кількість подань вже на сьогодні складає 37. Це буде тривала процедура, багаторазове жеребкування.
Тому комісія пропонує, крім цього питання, на 9 січня не вносити ніяких інших питань. Я вже двічі повторював, що йдуть консультації з ЦВК і вони підкреслюють, що в законі зазначено - за день до виборів. Тому відлік зворотній 75-ти днів і 80-ти здійснюється від 25 березня. Звідси
<--- 27 Декабря 13 ч 22 м 01 с ---- Второй стенограф --->
треба внести зміни в поданий вам на розгляд проект рішення - 5 січня на 4 січня, а 10 січня на 9 січня. Це критична дата, після якої ми вже не можемо проводити жеребкування і утворення міської територіальної виборчої комісії.
Ми проводимо сесію 9 січня. Я ставлю на голосування п.5. Зі змінами і доповненнями Чернікова.
Голосування:
За - 70, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 5, всього - 76. Рішення прийнято.
П.6. "Про утворення місцевої міліції в м. Києві". Не вказуємо дату утворення, але як факт необхідності та без уточнення бюджетних коштів на утримання.
Голосування:
<--- 27 Декабря 13 ч 25 м 01 с ---- Второй стенограф ---->
За - 61, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 74. Рішення прийнято.
Шановні депутати, я запропонував церемонію, якби за ту роботу, яку ми з вами, з киянами зробили в цьому році, а що ми не зробили, то ми здатні зробити в слідуючому і в наступних роках, і критичні зауваження, побажання і фінансові неможливо - все зробити за один ваш період. Заходьте, будь ласка.
<--- 27 Декабря 13 ч 28 м 01 с ---- Седьмой стенограф --->
Будьте здорові. Ви зрозуміли, що в четвер сесії немає в нас? Сесія 9 січня.