Стенограма пленарного засідання 26.05.05 1 частина

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

                          Х сесія    IV скликання

 

 

 

 

 

 

 

 

           Стенограма

пленарного засідання

26.05.05

 

 

 

 

 

 

 

Головуючий: Київський міський голова

О.Омельченко

 

 

 

 

 

 

м.Київ

 

 

 

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 32 м 03 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Яловий: Шановні колеги, прошу займати місця. На даний момент зареєстровано 46 депутатів. Будемо починати роботу.

Оголошую пленарне засідання Київської міської ради відкритим.

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 35 м 03 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Шановні колеги, у нас є іменинники за цей період. Дозвольте від вашого імені всіх присутніх поздоровити з днем народження Іванченка В.П., Казакова М.М., Проніна В.О., Непопа В.І. (Оплески).

Вам роздано порядок денний сьогоднішнього пленарного засідання. Перед тим, як розглянути питання, пов’язані з доповненням до цього порядку денного, я вас хотів би проінформувати.

На засіданні президії Київської міської ради одноголосним рішенням була внесена пропозиція для сесії не розглядати сьогодні  питання по виділенню земельних ділянок. У нас більше ста було проектів рішень.

На сьогоднішній день є звернення Президента, є його рекомендація. Ми вирішили ще раз уважно подивитися всі питання, пов’язані з виділенням земельних ділянок, і тому це питання відкладемо на один місяць.

Крім того у нас сьогодні по питанням містобудування та архітектури вноситься ряд проектів, пов’язаних з питаннями врегулювання земельних і містобудівних відносин, як-то питання: про громадські обговорення, вирішення цих питань, питання, пов’язані з забудовою в кварталах існуючої забудови, питання, пов’язані з неможливістю будувати, або до розробки ПДП в наших зелених зонах, в тому числі на київських островах і т.ін.

Тому я хотів би поставити на голосування пропозицію президії  не розглядати, перенести на один місяць розгляд конкретних земельних питань. Можна поставити на голосування? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 38 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

За - 44, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 11, всього - 57. Рішення не прийнято. Чи хтось не вспів зареєструватись, чи поставити на персональне голосування.

З залу: На персональне.

Яловий: Я прошу тоді роздрукувати, воно в комп’ютері відбивається. Прошу, проголосуйте ще раз. Люди займають свої місця, не вспіли проголосувати. Голосуйте пропозицію Київради.

Голосування:

За - 52, проти - 2, утр. -  2, не гол. - 5, всього - 61. Рішення прийнято. Питання земельні відкладаються на один місяць. В цей час земельні комісії, депутати ще раз уважно повивчають  все, що стосується  виділення земельних ділянок. Є пропозиція проголосувати порядок денний за основу. Не має заперечень? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 7, всього - 61. Рішення прийнято. Які є доповнення до порядку денного? Прошу, запишіться.

Прошу, Дейнега.

Дейнега: Від управління майна і комісії власності просили включити ще одне питання стосовно реконструкції кварталу Старовокзальна. Це про передачу у власність ТОВ "ВВ Інвест" нежилих будівель на вул. Старовокзальній, 11 у Шевченківському районі та надання дозволу на їх знесення.

Яловий: Не буде заперечень? Прошу, проголосуйте пропозицію голови комісії Дейнеги.

Голосування:

За - 45, проти  - 0, утр. - 2, не гол. - 15, всього - 62. Рішення не прийнято. На слідуюче засідання.

Прошу далі, Черніков. Так, кнопка не працює. Тоді зверніть увагу, я після розгляду Чернікова, тоді поставлю на переголосування

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 41 м 03 с  ----   Третий стенограф   --->

 

те питання, з вашого дозволу.

Прошу, Черніков.

Черніков: Я звертаю увагу на п.6, який був винесений на президію мною з подання комісії. Цей пункт прошу вилучити з порядку денного. Документи ми не роздавали у зв’язку з тим, що питання вирішено у встановленому раніше порядку.

Яловий: Прошу, проголосуйте за виключення п.6, так як питання вже вирішено і необхідності його розглядати немає.

Голосування:

За - 53, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 10, всього - 64. Рішення прийнято.

У зв’язку з заявою депутатів про те, що в де якого не працювали пульти, ставлю на переголосування. Хто за те, щоб переголосувати пропозицію депутата Дейнеги, голову комісії по власності?

Голосування:

За - 48, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 14, всього - 64. Рішення прийнято.

Друге. Голосуємо тепер цю пропозицію за внесення до порядку денного.

Голосування:

За - 52, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 10, всього - 64. Рішення прийнято.

Прошу, Гриненко.

Гриненко: Прошу додатково включити до порядку денного "Про розгляд протесту прокурора від 29.04 "Про встановлення правил благоустрою територій". Це, згідно з нашим Регламентом. Якщо протест прокурора, воно розглядається на наступній сесії.

Яловий: Протест прокурора розглядається на першій же сесії після внесення протесту. Прошу, проголосуйте за внесення в порядок денний розгляду протесту прокурора м.Києва. Дайте пояснення.

Гриненко: Протест прокурора стосується встановлення правил благоустрою територій, паркування транспортних засобів, тих, що в громадських містах, торгівлі, ринку.

Яловий: Правила благоустрою, і паркування, і  тиші в громадських містах.

Гриненко: Конкретно про евакуацію автомобілів.

Яловий: Паркування автомобілів і евакуація в тому числі. Можна проголосувати? Проголосуйте, будь ласка.

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 44 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Проголосуйте за внесення до порядку денного розгляду протесту прокурора.

Голосування:

За  - 53, проти  - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 69. Рішення прийнято.

Прошу, Кривонос, 76.

Кривонос: Прошу внести про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.04. № 190/400 - технічна помилка, два слова: водоохоронних на слово охоронних, і комунальному підприємству на слово "товариство". Всіма завізовано, юристами перевірено.

Яловий: Заміна одного слова, яке було внесене. Прошу проголосувати.

Голосування:

За  - 51, проти  - 0, утр. - 0, не гол. - 18, всього - 69. Рішення прийнято.

Прошу, Дзвоник, 54.

Дзвоник: Прошу внести на розгляд сесії питання про внесення змін до рішення Київської міської ради від 2000 р. "Про передачу окремих повноважень районним радам". Тут питання чисто технічне. У нас було визначено відносно земельних ділянок - до 20 кв.м, а пропонується ці слова - до 20 кв.м замінити: площа, яка по зовнішньому периметру не перевищує 20 кв.м, тому що там багато різного читання і судові справи. Вже всіма службами завізовано: Поляченком, Муховиковим, Гуленком і Яремою.

Яловий: Прошу підтримати пропозицію депутата Дзвоника. Прошу проголосувати за внесення до порядку денного.

Голосування:

За  - 55, проти  - 0, утр. - 0, не гол. - 15, всього - 70. Рішення прийнято.

Прошу, Зубко, 64.

Зубко: Я прошу внести до порядку денного і розглянути питання про невиконання рішень суддів Київської міської територіальної виборчої комісії. Пройшло вже майже два місяці з моменту того, як в 60-му виборчому окрузі відбувалися вибори. І до цього часу, фактично, ми не маємо підведених підсумків по цьому округу, міська виборча комісія ігнорує

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 47 м 03 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

рішення суддів, і закривати очі на те, що відбувається, фактично, Київрада не може. Створюючи небезпечний прецедент, порушена кримінальна справа Шевченківською прокуратурою, тому є пропозиція запросити комісію. Тут я бачу Терещенко присутній, також запросити прокурора Шевченківського району для надання інформації по кримінальній справі. Оскільки в нас сьогодні сесія не завантажена, і ми зобов"язані розглядати питання, які мають суспільний резонанс, заслухати в кінці сесії інформацію начальника Київського главка міліції про хід розслідування справи, про побиття людей 30 квітня перед будівлею Київради. Ставлю в порядку надходження.

"Про невиконання рішень суду ТВК".

Голосування:

За - 42, проти - 1, утр. - 4, не гол. - 26, всього - 72. В мене питання до технічної служби. Чому не працюють пульти?

Прошу, Щербаков.

Щербаков: В течении 10 мин. второй раз не работает кнопка. Я не могу понять, как можно с пульта определить: работает или нет. Пусть депутаты, которые полагают, что у них кнопки не работают, сдадут карточки вам и поднимают руки, а добавлять голоса, чего ради?

Яловий: Я прошу технічну службу стати біля цих депутатів і подивитися, як працюють кнопки. Хто за те, щоб переголосувати це питання? Прошу проголосуйте.

Голосування:

За - 42, проти - 3, утр - 4,

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 50 м 03 с  ----   Третий стенограф   --->

 

не гол. - 23, всього - 72. Рішення прийнято. Це процедурне питання.

Я  ставлю ще раз на голосування пропозицію Зубка про розгляд невиконання рішень територіальної виборчої комісії. Прошу голосувати.

Голосування:

За - 38, проти - 2, утр. - 5, не гол. - 26, всього - 71. Рішення не прийнято.

Вдруге я ставлю на голосування питання.

Друге питання  - заслухати начальника Київського главка міліції про розслідування справи по палаткам, побиття людей. Прошу проголосувати.

Голосування:

За - 40, проти - 3, утр. - 3, не гол. - 26, всього - 72. Рішення не прийнято.

Ми звернемося до керівника главку, нехай зробить інформацію в пресі. Я думаю це буде правильно.

Прошу, Присяжнюк, 5.

Присяжнюк:  Я прошу включити до порядку денного Х сесії IV скликання інформацію голови Київської міської територіальної виборчої комісії Терещенка М.Б. "Про встановлення результатів голосування і підсумки виборів депутата Київської міської ради по виборчому округу № 60". Підписало 15 депутатів. Я прошу включити до порядку денного.

Яловий:  Я думаю, це співпадає з пропозиціями по цьому питанню,  раніше внесеними. Прошу, проголосувати, щоб заслухати голову територіальної комісії по встановленню результатів виборів.

Голосування:

За - 60, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 72. Рішення прийнято.

Прошу, Іванченко, 15.

Іванченко: У пунктах, стосовно містобудування,

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 53 м 03 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

у нас є питання, яке звучить таким чином: "Про порядок проведення громадського обговорення, і про врахування громадських інтересів та захист прав громадян". Якщо таке питання є в порядку денному, то, навіть депутати розуміють, що права громади порушуються, не враховуються у трикутнику суб"єктів ринку землі...

Яловий: Прошу уваги, ми ж формуємо порядок денний.

Іванченко: ... є теперішні власники громади, потенційні власник-інвестор і посередник, тобто влада. Останні 3 роки 80% всіх рішень приймались не в інтересах громади, тому дуже добре, що таке рішення є у порядку денному. Але те рішення, яке в нас є в порядку денному, воно не тільки не врегульовує цю проблему, а воно ще більше заводить його у прямий кут, і громадськість ніяким чином не буде впливати на це.

Я процитую один пункт: Інститут Генплану, пропозиція - передбачити можливість громадського обговорення шляхом оприлюднення матеріалу, тобто відповіді на персональне запитання. Враховано.

Пропонується альтернативний проект рішення, де громаді пропонується вести активну роль, а владі пасивну, а не так як є у цьому проекті рішення, яке вже є до порядку денного. Хочу відмітити, що цей проект рішення, який я зараз хочу поставити на голосування по внесенню до порядку денного, підготовлений громадськістю в м.Києві, яка знайшла фінансування недержавних фінансових установ, і пропонує це рішення.

Це рішення було роздано депутатам комісії 10 травня, тобто на вісім днів раніше, навіть чим датоване те рішення, яке у нас стоїть у порядку денному. Воно за логікою не тої практики, яке є,  наприклад, у м.Кагарлик чи м.Жмеринка. Я не буду нічого казати про ці міста, а беруть приклад з таких міст, які пишаються своєю архітектурою, як сам Петербург. Цитую: "В случае отрицательного результата общественных обсуждений органы государственной власти обязаны приостановить выдачу разрешений на строительство".

Принципиально другая позиция на 180 градусов. Поэтому, я прошу коллег включить этот вопрос в порядок денный и рассмотреть вместе с другим проектом с таким названием.

Яловий: В мене до вас одне запитання. В розданому проекті М-3 є ваш проект рішення?

Іванченко: Додаткова папка, яка сьогодні роздавалась депутатам при отриманні карток, є цей проект рішення. Він підколений

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 56 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

рядом з цим рішенням, яке вже внесено до порядку денного і пояснювальна записка там є, все є.

Яловий: Ставлю на голосування  про внесення альтернативного проекту по громадським обговорення. Прошу проголосувати пропозицію депутата Іванченка.

Голосування:

За - 29, проти  - 5, утр. - 8, не гол. - 32, всього - 74. Рішення не прийнято.

Вікторе Петровичу, попробуйте при обговоренні основного проекту, помітьте і внесіть ваші пропозиції, коли ми будемо обговорювати той проект, основний.

Прошу, Поляченко, 75.

Поляченко: У мене велике прохання - доповідати по питанням містобудування буде Головач, тому що в мене є причина. Я не зможу бути присутнім кілька годин, а по тому, що зараз сказав колега Іванченко, колись, Олександре Олександровичу, кілька днів тому про те, що готується зараз, тут Валерій Михайлович, присутній - депутат Верховної Ради, на розгляді у Верховній Раді, і найближчим часом буде прийнятий блок законів, в тому числі по іпотеці, і по земельним питанням.

Я хочу сказати, що там є такий пункт, що потенційний покупець земельної ділянки, який бере участь у земельному конкурсі, повинен бути спроможним і сплатити ціну земельної ділянки, та виконати інші вимоги, викладені в оголошенні про земельний конкурс, продавець земельної ділянки і таке інше.

Таким чином, закони, які будуть прийняті найближчим часом Верховною Радою, мабуть помирять всіх, тому що там вивчався і наш досвід, і досвід Санкт-Петербурга, і досвід Москви, у нас він не набагато гірший, тому ваша пропозиція слушна. Про те, коли буде доповідати Головач, він був розробником цих проектів, він вивчав їх і в земельній комісії, подискутувати і подати вже той закон, який буде влаштовувати всіх. Треба, щоб вони сьогодні були заслухані, бо це закони, на які Москва, наприклад, витратила майже рік. Ми були у будівельний комісії, я спитав голову Думи і голову думської комісії. Вони сказали, що цей закон готувався півтора року. Нічого страшного немає. Є помилка, але закон Верховної Ради - поставити це на своє місце і ще доповнити наш міський закон.

Яловий: Тобто ви підтримуєте те, що внесено до порядку денного.

Прошу, Гуленко, 6.

Гуленко: Прошу внести до порядку денного протест прокурора м.Києва на рішення Київської міської ради від 26.06.03

 

 

  <---   26 Мая  10 ч 59 м 03 с  ----   Третий стенограф   --->

 

549/709 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування". Мова йде про елітарний клуб "Честь имею" - міжнародний центр Я.Табачника.

Яловий: Можна поставити на голосування? Прошу проголосувати. Хто за пропозицію депутата Гуленка -  розглянути, а ми повинні розглянути на першому засіданні.

Голосування:

За - 46, проти - 0, утр. - 5, не гол. - 24, всього - 75. Рішення прийнято.

Прошу, Матіко-Бубнова, 86.

Матіко-Бубнова: Постійна комісія Київради з питань гуманітарної політики наполягає на тому, щоб п.16 зняти з розгляду сьогодні на сесійному засіданні "Про Герб і Прапор м.Києва", тому що чимала частина депутатів висловили своє побажання, щоб ще доопрацювати цей проект, оскільки не всі погоджуються з даним проектом герба, нового герба м.Києва. І також хотіла б звернути вашу увагу, коли ми це питання об"єднували "Про Герб і Прапор м.Києва", то тут враховувалася пропозиція депутата Щербакова, щоб вшановувати прапор м.Києва. То ми можемо зараз з вами таким чином поступити - про герб сьогодні не розглядати, а про прапор м.Києва - більшість депутатів висловилися, щоб встановити процедуру вшанування прапора в День м.Києва. То, як буде ваша ласка, як більшість депутатів будуть вважати, що треба прийняти рішення, то будемо розглядати сьогодні.

Яловий: В мене пропозиція погодитись виключити п.16, а прапор м.Києва - ми і так будемо шанувати в День Києва. Можна погодитись? Прошу проголосувати п.16 виключити.

 Ми звернулися в Музей м.Києва, зараз вони ще готують матеріали додатково. Я думаю, що ми вже ґрунтовно приймемо це рішення.

Голосування:

За - 52, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 22, всього - 75. Рішення прийнято.

Прошу, Головач, 74.

Головач: Я хотів би, щоб не до порядку денного, можливо, а було б протокольно від сесії Київради звернуто увагу на необхідність виконання нашого рішення "Про створення Інституту генерального плану м.Києва".

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 02 м 03 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

 Проблема виникає з приводу не тільки його організації, а й призначення керівника. Є пропозиція звернутись з проханням до міського голови, прискорити створення Інституту генплану і призначити керівника цього Інституту. Прохання - прискорити, того що ці проблеми виникають. І порушують депутати, і громадськість, вони багато в чому...

Яловий: Запишіть протокольно. Дякую, по порядку денному.

Головач:  Є наступне питання. В нас є проблема і питання - тимчасовий порядок набуття права на землю на конкурентних засадах. На превеликий жаль, Головне управління земельних ресурсів відсутнє тут. Той варіант проекту, який доопрацьований, не завізований, і не враховані зауваження, які опрацьовувала робоча група. То є пропозиція, Володимире Борисовичу, офіційно їх запросити разом з комісією по землекористуванню, розібратись, який варіант вони дають, того, що цей варіант абсолютно не той варіант, який вони намагаються зараз. Зараз в нас вже конкурентні засади почалися, але не в тій  темі вони.

Яловий: Я прошу секретаріат запросити заступника голови міськдержадміністрації Муховикова на засідання нашої сесії. Він у відпустці, значить Кулаківського сюди.

Головач: Він вчора завізував всі зауваження і доповнення.

Яловий: Взагалі це неподобство, коли ми з вами домовились розглядати на цій сесії це питання, не внести остаточний, затверджений варіант.

Головач: В кінці дня він особисто все завізував, це вже його підлеглі щось цим питанням починають конкурувати.

Яловий: Секретаріат, виконайте моє доручення, і запросіть сюди виконуючого обов"язки керівника земельного комітету.

Прошу, Комов.

Комов: Я прошу внести в порядок денний таке питання: запросити начальника міського УВД до пленарного засідання, це, можливо, на 14.00, для того, щоб він дав пояснення, що відбувалось 30 квітня біля міської ради. Ми вже це питання проголосували, і запросили проінформувати його через ЗМІ.

Яловий: Вже проголосоване.

Комов: Воно не проголосоване.

Яловий: Воно не проголосоване, тому я і сказав: питання таке вже вносилося.

Комов: Я маю право, як депутат внести його ще раз. Я прошу проголосувати його.

Яловий: Ми ж сказали, що запропонували йому виступити через пресу і телебачення.

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 05 м 03 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Комов: Ні, я пропоную, щоб начальник був разом з нами і дав пояснення, що відбувалося 30 квітня. Я прошу вас поставити це питання на голосування.

Яловий: Ми його одного разу голосували, але як депутат, ви маєте право настоювати, вносячи інший депутат. Повертаючись до цього питання, проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

За  - 48, проти  - 1, утр. - 1, не гол. -  24. всього - 74. Рішення прийнято.

Секретаріат, запросіть начальника УВД міста для того, щоб він проінформував по ситуації з  30-им квітня.

Прошу, Странніков, 38.

Странніков: Ми на кожній сесії досить довільно тлумачимо формування порядку денного, тобто статус голосування. Одні пункти ми включаємо, вважаючи їх процедурними, тобто для яких необхідно лише 30 голосів, і ті, для яких необхідно 46 голосів.

Яловий: Такого в нас не було, і ви не викривляйте, будь ласка.

Странніков: Здається на минулій сесії ми чітко вже визначили, що питання формування порядку денного, тобто доповнення пунктів до порядку денного, поки рішення в цілому ще не прийняте, є процедурним голосуванням.

Яловий: Ви трошки повивчайте Регламент і більше таких зауважень не робіть. Підійдіть до юристів і спитайте.

Юридична служба - роз"ясніть, будь ласка, як формується порядок денний.

Прошу, Борисов, 67.

Борисов:  Я просив би за суперечками почути і мене. Я просив би внести до порядку денного проект рішення, який підписаний за поданням Київського міського голови, про створення комунальної науково-дослідної установи "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку м.Києва".

Ми здійснюємо цілий ряд організаційних заходів щодо впорядкування структури, чисельності інституту, який у нас працює, про виділення окремого підприємства "Тираж". Ми спілкувалися з фахівцями, з юристами, що таке рішення необхідне.

Я просив би підтримати депутатів за внесення до порядку денного. В процесі його розгляду будуть надані всі пояснення.

Яловий: Я думаю, що треба підтримати пропозицію заступника міського голови, першого заступника і

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 08 м 03 с  ----   Третий стенограф   --->

 

проголосувати про внесення в порядок денний цього питання. Прошу, проголосувати.

Голосування:

За - 35, проти - ,1 утр. - 3, не гол. - 36, всього - 75. Рішення не прийнято.

Прошу, Борисов.

Борисов: Ви знаєте, що така форма спілкування, яка сьогодні пропонується при внесенні питань в порядок денний, вона мені здається не зовсім прийнятною.

По-перше, я теж маю аргументацію на аргументацію мого колеги, що це якесь окреме політичне лобіювання і, мабуть, воно має за собою якісь певні наслідки, і всякі додумки.

Користуючись своїм статусом депутата Київської міської ради, я попросив  почути мене і всіх шановних колег внести це питання в порядок денний, а коли дійде черга до його розгляду, будуть надані всі пояснення. Про які політичні репресії йде мова? Я ще раз прошу, якщо це коректно і ми поважаємо один одного, внести в порядок денний, а на стадії його розгляду визначитись, чи ми робимо це, чи не робимо, а не перетворювати це все в шоу. Я просив би підтримати.

Яловий: Я депутату Казакову, як головуючий, роблю зауваження за порушення дисципліни на засіданні.

Прошу, Новак, 11.

Новак: Я прошу підтримати депутата Борисова у зв"язку з тим, що, дійсно, робота інституту потребує реорганізації, значного покращення роботи, тому що ці документи, які вони готують, і як вони готують - треба вже підходи змінювати. І тому я прошу внести в порядок денний і підтримати Борисова саме в цьому питанні.

Яловий: Я ставлю на переголосування.

 

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 11 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Хто за те, щоб знову поставити на голосування питання реорганізації інституту, прошу проголосуйте.

Голосування:

За  - 52, проти  - 2, утр. - 2, не гол. - 19, всього - 75. Рішення прийнято.

Я ставлю на голосування питання про внесення до порядку денного питання реорганізації інституту. Прошу проголосувати. При розгляді цього питання кожен висловить свою думку перед прийняттям рішення.

Голосування:

За  - 53, проти  - 2, утр. - 3, не гол. - 17, всього - 75. Рішення прийнято.

Прошу, Мартинюк, 83.

Мартинюк: Так трапилося, що ми вже проголосували, але я хотів би  звернути увагу ось на що. Ми досить часто приймаємо різні структурні зміни в Київській міській адміністрації з допомогою Київської міської ради, в тому числі і стосовно цього інституту, про який йшла тільки що мова.

Сьогодні ми будемо приймати нове положення про управління комунального господарства, то давайте домовимося наступним чином. Я розумію, що є деякі питання, які потрібно вирішувати саме таким чином, але все ж таки керівників цих організацій, де ми будемо вносити структурні зміни, давайте будемо запрошувати на Київську міську раду і слухати їхні звіти. Тоді буде нормальне рішення Київської міської ради, і депутати будуть приймати тоді реальне рішення, яке потрібно буде приймати на Київській міській раді. А таким чином, як ми приймаємо, не заслухавши, не задавши питання жодного, в угоду кому: чи керівникам, чи це в угоду якимось політичним силам.

Яловий: У вас є пропозиція до порядку денного?

Мартинюк: Так трапилося, що ви мені надали слово після того.

Яловий: Порядок денний сформований, прошу проголосувати його в цілому і почнемо працювати. Проголосуйте, будь ласка, в цілому порядок денний.

Голосування:

За  - 56, проти  - 1, утр. - 0, не гол. - 18, всього - 75. Рішення прийнято.

Приступаємо до роботи. Я вас хотів проінформувати, що Олександр Олександрович Омельченко сьогодні зустрічається з Президентом України В.Ющенком з 10 до 12 години, і після зустрічі він прибуде, і буде приймати участь у нашому сесійному засіданні.

1. "Про затвердження Положення про Головне управління житлового господарства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). ... Я вибачаюся.

  <---   26 Мая  11 ч 14 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Поступило ряд запитів, які я хочу оголосити.

Запит від Київського міського голови, від депутата Чернікова, який отримав колективну скаргу жителів його виборчого округу – на дії міської влади щодо підготовки землевідведення 0,3 га в лісопарковій зоні за адресою: вул. Відпочинку, 5 для будівництва головної канцелярії Всеукраїнського союзу церков християн віри Євангельських п"ятидесятників, просить надати доручення щодо підготовки проекту рішення Київради про відмову в оренді цій церкві в наданні земельної ділянки, і додається сюди колективна скарга.

Запит на ім"я міського голови від депутата Головача про невиконання Солом"янською районною в м.Києві державною адміністрацією фінансування розробки проектно-кошторисної документації на реконструкцію парку на розі вулиць Солом"янської та Волгоградської у Солом"янському районі.

Депутат просить зобов"язати керівництво Солом"янської районної в м.Києві державної адміністрації оплатити виконані центром містобудування та архітектури роботи з розробки проектно-кошторисної документації.

Запит від депутата Головача про надання житла мешканцям квартири №2 на вул. Вузьвській, 4, корпус 1, де він звертає, що це питання, комісією відділу опіки та піклування Солом"янського району проведено обстеження житлово-побутових умов сім"ї Курочкіних. Комісія вважає, що умови проживання мешканців квартири №2 не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, та є необхідність терміново вирішити питання про надання іншого житла.

Запит від депутата Гича про порядок перевезення сипучих грузів та сміття, де він звертає увагу про те, що сипучі грунти, пісок та інші сипучі грузи, що перевозяться автомобілями кар"єрного типу, не закриваються брезентом, що погіршує екологію і стан наших доріг.

Запит від депутата Гича

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 17 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

на Київського міського голову про фінансування "Київметробуду" пускової дільниці Сирецько-Печерської лінії від станції метро "Харківська" до станції метро "Бориспільська", з першою чергою на метро електродепо "Харківське".

В поточному році, звертається увага, вводиться дільниця - 2,4 км. Необхідні кошти. Просить міського голову взяти дане питання під особистий контроль. Я пам"ятаю, що ми з вами на сесії вже прийняли про кредит, погодились на 40 млн. Я думаю, що це питання буде вирішене.

Запит депутата Гича про розмітку автодоріг в м.Києві, де звертається увага на незадовільний стан з розміткою доріг в м.Києві, з чим і я також повністю згоден з вами. І треба скоріше навести порядок.

На Київського міського голову про утилізацію використаної одноразової посуди, пет-пляшок, пакетів і целофану. В запиті відмічається, що на сьогодні прибережні смуги озер, ставків, річок, а також околиці міста, прилеглі до лісових масивів, засмічені побутовими відходами, в значній мірі використаними одноразовим посудом, пет-пляшками та іншим пластиковим посудом. Пропонується навести порядок в цих питаннях і сприяти розширенню мережі приймальних пунктів по цій сировині.

Запит депутата Гича стосується забудови Харківської площі та реконструкції проспекту Бажана, де він звертає увагу, що до завершення будівництва станції залишилося близько ста днів, і необхідно навести належний порядок на прилеглих територіях. Дати відповідні доручення "Київпроекту", "Автодору", холдинговій компанії "Київміськбуд" і т.ін.

Запит надійшов від депутата Гриненка на Київського міського голову. У зв"язку з публікацією в засобах масової інформації статей "Столичні теплоходи" "пошли по миру" ("Ділова столиця" № 2).

Просимо створити комісію по вивченню фактів, викладених в цих статтях, та по результатам роботи такої комісії надати достовірну інформацію міським депутатам і Київській міській громаді.

Запит надійшов від депутата Плачкова  на Київського міського голову. Депутат Плачков є нашим міністром, де він звертає увагу, що без згоди "Київенерго"

 

  <---   26 Мая  11 ч 20 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Головне управління комунальної власності м.Києва подало на розгляд сесії Київської міської ради проект рішення 9-в "Про передачу у користування на умовах оренди нежилих приміщень, продовження термінів дії договорів оренди нежилих приміщень,  надання дозволів на встановлення пільгових ставок та про зміни орендних плат".

Відповідно до додатка 3, пункту 12 цього проекту рішення приміщення за адресою: в.Толстого, 55 надається в орендне користування товариству "Консолідентент проперті Юкрей".

Враховуючи викладене, а також користуючись правом депутата Київради, прошу Вас, шановний Олександре Олександровичу, зняти з розгляду Х сесії ІУ скликання, яка відбудеться 26 травня, це питання.

Я прошу замітити, це депутат Плачков подав. Прошу, Леся Яківно, відмітьте це, при розгляді будемо враховувати.

Депутат Дзвоник звернувся з запитом щодо винесення на розгляд  сесії питання по розробці проекту відведення земельної ділянки у дворі будинку на вул. Городецького, 4/6, Хрещатик, 13 для будівництва підземного паркінгу. Я думаю, що це питання буде розглядатися на слідуючих засіданнях нашої сесії.

Крім того, надійшли запити від депутата Мартинюка, 83 округ, про руйнування під"їздів будинку на вул. Б.Хмельницького, 68 у Шевченківському районі, а також запит депутата Мартинюка про скасування рішення Київради від 28 листопада 2000 р. "Про виділення земельної ділянки для будівництва 25-поверхового будинку між будинками 7 та 16 на вул. Глібова у Шевченківському районі".

Від депутата Товстого про поліпшення житлових умов Мазуренко Галині Василівни, яка мешкає за адресою: вул. Крейсера "Аврори", 1, кв.129 у Голосіївському районі.

Від депутата Биструшкіна, 19 округ, про критичну ситуацію стосовно паркування індивідуального автотранспорту на прибудинкових територіях біля будинків 16, 18, 20, 20-а, 26, 28 на вул. Т.Драйзера у Деснянському районі.

Також його запит з приводу надання звіту про результати двомісячного огляду стану благоустрою на території виборчого округу 19 у Деснянському районі м.Києва.

Надійшло чотири запити від депутата Волкова, 72 округ, про поліпшення житлових умов Козуб Людмили Василівни, яка мешкає за адресою: вул. Волгоградська, 31, кв.20 у Солом"янському районі.

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 23 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Про поліпшення житлових умов за 50% собівартості квартири лікаря інфекціоніста Ралець Н.В., яка працює в Київській міській клінічній лікарні №4.

Запит про вирішення житлового питання старшого наукового співробітника, ветерана праці Інституту електрозварювання ім. Патона Тимошенка О.М., який мешкає за адресою: Доброхотова, 3 кв.112 у Святошинському районі.

Запит про виділення коштів на ремонт дитячого закладу №168 на вул. Монтажників, 97 у Солом"янському районі.

Запит від депутата Дрозденка про вирішення питання щодо відкриття аптечного кіоску у приміщенні газової контори на вул. Білецькій, 45 у Подільському районі.

Запит від депутата Казакова про байдужість комунальних служб Шевченківського району у вирішені питання ремонту квартири на вул. Ванди Василевської, 13, корпус 2, кв.77, де проживає дитина-інвалід, у Шевченківському районі.

Запит від депутата Казакова про оренду житла для ветеранів військової служби, пенсіонерів, полковників запасу: Зайця, Мельниченка, Шутова у  дирекції комунального підприємства "Спецжитлофонд" на вул. Борщагівській, 10 у Шевченківському районі.

Запит від депутата Поляченка про погашення заборгованості за будівельно-монтажні роботи.

Запит від депутата Кондратьєва про відновлення зупинки громадського транспорту на бульварі Дружби народів біля підземного переходу на вул. Філатова.

Запит від депутата Бичкова про вирішення житлового питання інваліду Великої Вітчизняної Війни першої групи Бажановського М.М., який мешкає за адресою: вул. Гамарника,67-а, кв.4 в Оболонському районі.

Запит від депутат Бичкова про звернення мешканців будинку на просп. Рокосовського, 3-в щодо передачі його на баланс управлінню житлового господарства Оболонської районної держадміністрації.

Запит від депутата Бичкова про надання дозволу інваліду ВВВ першої групи Загорському на приватизацію гаража в Оболонському районі.

Запит від депутата Матіко-Бубнової про створення робочої групи з вивчення питання щодо недоцільності будівництва житлового будинку за адресою вул. Печенізька, 11

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 26 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

у Шевченківському районі.

Надійшло два запити від депутата Бойчука, 47 округ, про надання допомоги у вирішенні житлового питання мешканцю Києва Товстоногу і про надання допомоги у вирішенні житлового питання мешканцям гуртожитка за адресою: вул. Тимошенка, 2-д в Оболонському районі.

Два запити надійшло від депутата Андрушенка, 78 округ, про вирішення питання щодо будівництва житлових будинків з відселенням мешканців на вул. Далекій, Добрузькій, Потебні та Райніса у Солом"янському районі. Від нього ж запит про закріплення хворого Воловича за лікарнею у м.Києві, у якого відсутні дві нирки.

Від депутата Головача, 74 округ, надійшов запит про передачу корпусу № 8 на вул. Антонова, 2/32 до комунальної власності територіальної громади м.Києва Солом"янського району м.Києва.

Від депутата Григорака, 22 округ, про неможливість будівництва 22-поверхового житлового будинку на майданчику, де розташована газова розподільна станція, між будинками на вул. Сабурова, 18 та вул. Сабурова, 16 у Деснянському районі.

Від депутата Плачкова, 41 округ, про зняття з розгляду  - це вже я вам зачитав.

Запит від депутата Карабаєва, 37 округ, про зняття з розгляду сесії Київради проекту рішення 9-в, пункту 48, додатку 6 "Про передачу в користування на умовах оренди нежилих приміщень, продовження термінів дії договорів і таке інше".

Від Карабаєва - про створення тимчасової комісії для вивчення питання розчистки та благоустрою Дарницького меліоративного каналу, і запит про відміну пункту 3 рішення Київради від 23 жовтня 2003 р. № 121 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею" стосовно надання товариству "Промбудіндустрія" земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку на вул. Мельникова, 22-24 у Шевченківському районі м.Києва".

Запит від Матіко-Бубнової, 86 округ, про передачу всього приміщення палацу мистецтв "Український дім" до комунальної власності м.Києва з метою розміщення в ньому постійної експозиції Музею історії м.Києва.

Запит від Товстого, 44 округ, до голови Голосіївської районної в м.Києві ради Строкань про поліпшення

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 29 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

 житлових умов Мазуренко Г.В., яка мешкає за адресою вул. Крейсера "Аврора", 1, кв. 129 в Голосіївському районі.

Запит надійшов від депутата Комова, 88, до начальника Головного управління земельних ресурсів Муховикова про можливість будівництва і згоду мешканців прилеглих будинків у провулку Ковальського, 17 та на вул. Виборгській, 31/37.

Від депутата Комова надійшов запит до начальника Головного управління земельних ресурсів Муховикова про неможливість будівництва і згоду мешканців прилеглих будинків на вул. Набережно-Хрещатицькій, 9.

Від депутата Комова запит на Муховикова про збереження скверу в районі вул. Феодори Пушиної.

Запит від депутата Щербакова, 24, до міського голови про створення тимчасової робочої групи по відновленню роботи Музею історії Києва.

Крім того, надійшли запити від депутата Гончарука про Бондаренка А.П. - інваліда Вітчизняної війни І групи, з приводу допомоги у вирішенні квартирної справи, який проживає з дочкою, має трикімнатну квартиру у своєї дочки. У дочки сім"я з чотирьох чоловік.

Запит від депутата Товстонога про відведення земельної ділянки площею 0,69 га для будівництва храму Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви за адресою просп. Глушкова, 11.

Запит від депутата Товстонога про будівництво бювету біля будинків 4 та 6 на проспекті Науки. Просить позитивно вирішити, враховуючи, що там знаходиться 10 будинків, і багато звернень мешканців.

Від депутата Товстонога надійшло також звернення щодо заміни пасажирських ліфтів, які вийшли з ладу, у будинку № 5 на вул. Полковника Потєхина ,у буд. 98 на проспекті Науки.

Від депутата Товстонога надійшов запит щодо необхідності перебудови комунальної квартири № 49 на проспекті Науки, 42/1, корпус 14. Прошу, Олександре Олександровичу, надати доручення відповідним службам та виділити необхідні кошти з бюджету міста на перебудову комунальної квартири, враховуючи складні умови проживання сім"ї, яка там є,

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 32 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

і обґрунтування цього питання.

Запит від депутата Бичкова про виділення додаткових коштів на завершення ремонту шпиталю інвалідів ВВВ в селищі Пуща-Водиця в Оболонському районі, необхідно ще 6 млн. грн. для цього.

Запит від депутата Гищака у зв"язку із зверненням до мене, як до депутата. На сесії Київради більше двох місяців я зробив запит щодо тривалої затримки підписання договора оренди ТОВ "Ринок "Вигурівський" земельної ділянки площею 0,2 га, згідно з рішенням сесії, в якому просив про його підписання.

 Враховуючи конкретну ситуацію щодо даної земельної ділянки, вважаючи рішення Київради правильним, невдовзі отримана мною відповідь від "Київзему" на цей запит - фактично підтримала правильність мого прохання. Прошу вас підписати "Ринку "Вигурівський" згаданий договір оренди. Депутат Гищак.

Запит від депутата Гищака щодо незадовільного стану робіт по ліквідації Берильової лабораторії в Академмістечку. Він хотів сам три хвилини пояснити.

Гищак: Ліквідація Берильової лабораторії - це дуже серйозна проблема для міста і перебуває в полі зору Святошинського району, зокрема мешканців Академмістечка. І часто мають місце  політичні спекуляції навколо цього питання, хоча об"єкт заслуговує на найпершу увагу міської влади, тому що це склад бойових речовин, який не надто гарно організований.

Чотири основні проблемні моменти, які, як я вияснив, зберігаються і надалі. Ліквідацію лабораторії з захороненням Берилівки по агресивності з порівнювальним сплутуванням радіоактивним веде науково-виробниче підприємство "Захід", що базується на території лабораторії, і здійснює роботи по ліквідації і захороненню відходів. Ще в 1998 році воно було передано від Мінпромполітики до відання КМДА, але, на жаль, і на сьогодні воно остаточно не прийнято у розпорядження міста. Практично керівництво підприємства не знає, кому воно підпорядковане, хто його контролює і забезпечує чітко фінансування його роботи. В останній період

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 35 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

підприємство змушене буквально само заробляти гроші якимись випадковими підробітками по металоконструкціях і фінансувати ці роботи,  це раз, тобто організацію питання вирішити до кінця.

Друге. На сьогодні, практично, лабораторія ліквідована, деберилізація завершена, всі відходи складові в бетонних контейнерах, але вони зберігаються відкрито на площадці підприємства. І спеціальна будівля для збереження їх на протязі того часу, поки вони будуть зберігатися в Києві до вирішення проблеми їх постійної консервації за межами Києва, недобудована. Декілька сот тисяч гривень ніхто не дає на протязі ряду років, і будівля так і не може бути використана для контрольованого зберігання ...

Яловий: Я вибачаюся, ще у нас по екологічній програмі виділяється 10 млн.грн. Я прошу екологічну комісію, зверніть на це увагу.

Гищак: Ще одна проблема, пов"язана з необхідністю проведення контрольних замірів здійсненої деберилізації. Потрібно знайти організацію, яка має досвід, яка гарантує якість вимірювань, не просто любителів, яких багато в наукових колах. Такі дві організації існували в союзі, вони в Росії. Можливо, потрібно звернення до Росії і до європейських країн, де є такий досвід.

І остання проблема. Нарешті потрібно створити відповідну структуру, це порядку 15-20 чоловік, яка буде фінансуватися. Фінансування теж порядку 300 тис. в рік, яке забезпечить контрольоване зберігання відходів і спостереження за цим процесом, поки вони будуть знаходитися в Києві.

Виходячи з цього, я прошу міського голову взяти під особистий контроль ситуацію з ліквідацією лабораторії, можливо, утворити спеціальну комісію, яка чітко розробить план і подальший етап робіт, і фінансування.

Яловий: Залишилося два депутатських запити. Один запит, який надійшов від депутата  Сташука про ситуацію, яка склалася  в районі з АЗС, де він звертає увагу на те, що висока концентрація АЗС на перетині вулиць за адресою: Харківське шосе, 210, і просить:

"Зважаючи на все вищезазначене та керуючись ст.10 Закону "Про статус депутата" звертаюся з проханням дати роз"яснення щодо ситуації, яка склалася. Надати інформацію про проведення екологічної експертизи та дозвіл на знищення зелених насаджень товариством "Юкон" та недоцільність розташування на обмеженій території трьох АЗС навпроти перетину Харківського шосе та вул. Чернігівської".

Запит від Кулика про надання роз"яснень педагогічним працівникам щодо постанови Кабінету Міністрів України про надання працівникам

 

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 38 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

навчальних установ надбавки за складність та напруженість у роботі. І відповідно звернення-лист, який підписано рядом педагогічних працівників.

У мене запити всі. Прошу, Дейнега, 82.

Дейнега: У мене запит стосовно підготовки проекту розпорядження та розробки затвердження установленого порядку проектно-кошторисної документації на реконструкцію Київської міської клінічної лікарні № 16 на вул. Рейтерській, 22-24 та включення даного об"єкту до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Києва на 2005 рік. Є прохання, тут описання цієї ситуації, яка склалася. Там будівлі стоять 10 років у аварійному стані. І прохання дати доручення Головному управлінню охорони здоров"я та медичного забезпечення, Головному управлінню економіки та інвестицій підготувати проект розпорядження на розробку і затвердження уставного порядку проектно-кошторисної документації на реконструкцію Київської міської клінічної лікарні № 16 по вул. Рейтарській, 22-24, та прийняти розпорядження міськдержадміністрації з цього питання на включення до Програми соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва на 2005 рік стосовно реконструкції Київської міської клінічної лікарні № 16 по вул. Рейтарській, 22-24.

Яловий: Прошу, Мартинюк.

Мартинюк: Я двічі звертався до голови з питання, яке досі не вирішене. І змушений сьогодні на сесії ще раз підняти питання, пов"язане з наскрізним рухом автомобільного транспорту по вул. Ю.Коцюбинського. Справа в тому, що на протязі багатьох років територія вулиці незаконно утримується посольством США.

У зв"язку із значним збільшенням автотранспорту занадто перевантаженими і напруженими стали вул. Воровського, Гоголівська, Тургенівська, Артема та інші вулиці, що викликає величезне обурення наших виборців, в тому числі і моїх виборців. В кінці-кінців вони запитують нас і запитують мене: чи є в місті влада? Чи ми суверенна держава, чи 52-ий штат США?

 Я отримав останню відповідь, де за підписом В.Ільгова рекомендується мені ще раз звернутися до Міністерства закордонних справ для вирішення цього питання. Якщо звертається міський голова і йому дають негативну відповідь з Міністерства закордонних справ, то що може вирішити в даному випадку депутат?

 

 

 

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 41 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Тому я просив би Вашого, Володимире Борисовичу, втручання - дати відповідне доручення відповідним службам, можливо, правоохоронним органам, розібратись, в чому справа, хто давав таку можливість заблокувати вул. Ю.Коцюбинського посольством США, і  нарешті відкрити цю вулицю для користування киян.

Яловий: Я прошу П.О.Кривоноса, підготуйте відповідні доручення,  треба розглянути на координаційній раді по розміщенню диппредставництв і повернутися до цього питання. Прошу, заплануйте в порядок роботи нашої координаційної ради.

Арканова: Я вже в п"ятий раз звертаюся до нашої сесії  з початку мого депутатства  з проханням, щоб увіковічити пам"ять жертв Куренівської трагедії, це майже три тисячі громадян Києва.

43 роки замовчували цю трагедію, мені просто соромно. І сьогодні, на п"ятий свій запит я отримала відповідь, що мені не дадуть земельну ділянку, тому що нібито зелені страйкували. Так от, я не думаю, що зелені будуть страйкувати і піднімати галас проти того, щоб люди, які ще залишилися живі, щоб вони мали змогу прийти в церкву, в музей на моєму окрузі, це Куренівка, і помолитись Богу, і взагалі, щоб піднялися духовні цінності нашого народу, і щоб діти також пам"ятали про цю трагедію, щоб такого більше не відбувалося.

Я не знаю, як мені ще казати, тому що тут є вже дві організації, які ... (нерозбірливо). Це вони хотіли побудувати там автозаправку чи будинок. Мені кажуть, що це сквер. Колись О.О. Омельченко сказав: "А що, хіба ми церкви, музеї, пам"ятники будемо будувати на смітниках"?

Я дуже вас прошу підтримати це моє прохання. Я не можу дивитись зараз без сорому в очі своїм виборцям, які пережили цю страшну трагедію, і багато хто із вас, або ваші  батьки знають про це.

Яловий: Я думаю, що депутати Київради, а перш за все комісія по землі та архітектурі уважно віднесуться до вашої заяви, яка вже звучить п"ятий раз. І я думаю, якщо там стане невелика капличка в тому сквері, то

 

  <---   26 Мая  11 ч 44 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

нічого страшного в цьому не відбудеться. Тому я просив би це врахувати, і черговий раз як запит, ми зараз ваш виступ оформимо.

У нас є проект рішення про направлення депутатських запитів. Він традиційний. Ви з ним знайомі. Прошу проголосувати всі запити, які сьогодні були озвучені.

Голосування:

За  - 51, проти  - 0, утр. - 0, не гол. - 24, всього - 75. Рішення прийнято.

Я зрозумів, що ще один запит не названий.

Прошу, Бойчук.

Бойчук: До нашої комісії звертається дуже багато депутатів відносно виконання депутатських звернень депутатів, які ми заслуховуємо на сесії і приймаємо відповідне рішення сесії.

Володимире Борисовичу, я хотів би звернутися до Вас, щоб ми врахували, можливо, коли буде сесія по виконанню депутатських доручень, які отримали ми від виборців, і туди одним із пунктів розглянути питання по виконанню депутатських  звернень.

Враховуючи питання ті, що озвучила Арканова, треба більш активно працювати у виконавчому органі.

Яловий: Секретаріат, протокольно зафіксуйте це питання.

Бойчук: І з цього округу, відносно питання житлового забезпечення. 28 років стоїть заступник директора школи ...

Яловий: Я читав цей запит.

Бойчук: Тому, я теж особисто хочу звернутися до виконавчого органу відносно виконання депутатських звернень.

 

Яловий: Запити всі прозвучали, рішення ми з вами прийняли, і переходимо до розгляду порядку денного.

 

1. "Про затвердження Положення про Головне управління житлового господарства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). (Доп. Березніков).

Перш, ніж приступити до розгляду, я прошу уваги. До мене підійшов заступник голови КМДА Лисов. Ми з вами забули ще один протест прокурора включити до порядку денного, по якому було доручення. Мова йде про закритий протест прокурора на рішення Київської міської ради про ЗАТ "Компанія "Київенергохолдинг". Це необхідно внести до порядку денного. Прошу проголосувати.

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 47 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Голосування:

За - 36, проти - 4, утр. - 3, не гол. - 32, всього - 75. Рішення не прийнято.

Я повернуся до цього питання, коли ми будемо пізніше розглядати їх і буде більше людей в залі.

Прошу, Щербаков, 24, в порядку ведення.

Щербаков: Я не в порядку ведення, а в тому загальному - запити, звернення.

Я звертаюся до Володимира Васильовича - заступника прокурора м.Києва. Я вже звертався один раз стосовно того, що в нас неправомірно внесено у рішення про бюджет м.Києва стягування 5-ти відсотків від чистого прибутку, коли будується житло. Я прошу, щоб це оформити у вигляді прокурорського реагування.

Яловий: Так, Володимир Васильович, присутній у залі.

1. "Про затвердження Положення про Головне управління житлового господарства виконавчого органу Київради". (Доп. Березніков О.І.). Вам розданий цей проект рішення. Поступила пропозиція голосувати, але я бачу руку Мартинюка, 83.

Прошу, Мартинюк.

Мартинюк: У мене і в моїх колег немає заперечень проти прийняття сьогодні Положення про Головне управління комунального господарства м.Києва. Але, в мене є деякі сумніви стосовно того, чи правильно ми поступаємо сьогодні з вами. Сьогодні ми створюємо Головне управління комунального господарства. Завтра ми з вами будемо ліквідовувати його і будемо створювати Головне управління житлово-комунального господарства.

 Давайте розберемося про те, що я сказав. Що нам потрібно, щоб керівники звітували перед радою? Тобто: або створення, або ліквідація, щоб депутати Київської міської ради добре знали, яке рішення повинні ми приймати.

Дійсно, м.Київ сьогодні - це цілий мегаполіс. Дійсно, сьогодні дуже багато проблем, і нам необхідно створювати  окремі підрозділи, в тому числі Головне управління житлового господарства, але щоб це все було відкрито, щоб це все було зрозуміло. І я хотів, щоб  все-таки ми ці питання обов"язково вирішували на сесії міської ради, тоді це будуть нормальні зрушення діяльності Київської міської ради і нормальне рішення Київської міської ради.

Яловий: Можна голосувати? Прошу проголосувати.

Голосування:

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 50 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

За - 56, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 75. Рішення прийнято.

До мене зараз підійшов депутат Биструшкін внести проект рішення "Про звернення до народних депутатів України щодо системи виборів депутатів до місцевих рад". Я думаю, що це питання ми розглянемо на наступному черговому засіданні, тим більше, що ми зараз розглядаємо питання територіальної реформи, у нас активи на місцях і в районах. Ми повернемося до того трошки пізніше.

 "Про внесення змін до рішення Київради  "Про дозвіл на створення органів самоорганізації населення - будинкових комітетів". Таких тут п. 2, 3, 4 і 5. 

Прошу, Збуржинський, 23.

Збуржинський: Депутат Быструшкин, как и все имеет право, что бы его вопрос был поставлен на голосование. Тем более, меры городов на Всеукраинском совещании депутатов всех уровней эта тема поднималась. Почему мы его откладываем? Она своевременно должна быть услышана и проголосована в сессионном зале. Почему нет? Элементарно избиратели потеряли доступ к депутатам при партийных, если будет так избираться, теряется и отчетность депутата перед избирателями. Все это понимают, что у нас так партии очень сформированы  в г.Киеве? Я бы не сказал. Имеет право Быструшкин поставить свой вопрос на голосование,  и мы его давайте поставим и проголосуем. 

Яловий: Давайте внесемо в порядок денний. Хто за цю пропозицію депутата Биструшкіна "Про звернення до народних депутатів України щодо системи виборів депутатів до місцевих рад", прошу проголосувати за внесення в порядок денний. Чому його не внесли відразу, коли розглядали? Ніхто пояснити не може.

Голосування:

За - 34, проти - 9, утр. - 3, не гол. - 29, всього - 75. Рішення не прийнято.

Рішення не прийнято, повернемося до нього на наступному засіданні.

 

  <---   26 Мая  11 ч 53 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Питання 2, 3, 4 і 5 - про створення органів самоорганізації населення. Проголосуйте разом ці чотири пункти.

Голосування:

За  - 56, проти  - 0, утр. - 0, не гол. - 18, всього - 74.

Для протоколу я ще раз назву:  перше -  про будинкові комітети, друге -  теж будинкові комітети, третє - "Лаврський" (комітет мікрорайону),  і четверте - комітет мікрорайону  "Злагода".

7. "Про внесення змін до рішення Київради  від 18.03.04 "Про затвердження Положення про комунальний податок у м.Києві". Ставлю на голосування.

Голосування:

За  - 49, проти  - 0, утр. - 1, не гол. - 25, всього - 75. Рішення прийнято.

8. "Про  звільнення від сплати пайової участі (внеску) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва". (Доп. Присяжнюк). (вул.Шкільна). Прошу проголосувати.

Голосування:

За  - 41, проти  - 0, утр. - 3, не гол. - 31, всього - 75. Рішення не прийнято.

Хтось може пояснити, чому не проголосоване це рішення? Є якісь заперечення, запитання по ньому? Є прохання переголосувати.

Скажіть, будь ласка, пункт 8 - Присяжнюк, Новак - де? Будь ласка, депутатів, голову комісії, Новак - нехай пояснять пункт 8-ий. По пункту 8-му повернемося при їх присутності в залі. Є член комісії Гич? Прошу пояснити.

  

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 56 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Комісія бюджетна внесла цю пропозицію.

Доповідач: Є рішення і в рішенні написано, кого ми звільняємо. Це розглядалося попередньо на робочій групі, а потім на бюджетній комісії. І чому ми звільняємо Савлука О.Р. Так, дійсно, інвалід І групи, позвоночник переламаний, приїхав сам на колясці. Хай він сплачує пайову участь Збуржинському. Ми звільнили, по кожному випадку йде в  цьому питанні розгляд питання, є ще підтверджені документи.

Яловий: Крім того мені підказує, ця людина, яка отримала інвалідність в результаті падіння з дельтаплана і т.ін. Наталія Василівна, дайте пояснення по п.8, фонд.

Новак: Це фонд інвалідів Чорнобиля, де більшість членів  цієї стоянки є чорнобильці, але не всі. В них ділянка відведена в тимчасове користування. Капітального будівництва там немає, і коли вони нам надали балансовий прибуток, грязними складає біля 20 тис., і реально вони цю суму ніколи не заплатять - члени цього кооперативу. І враховуючи, що вони займаються, з прибутку сплачують членам свого фонду, чорнобильцям, комісія прийняла рішення звільнити, тим більше, що земля відведена в тимчасове користування.

Яловий: Проголосуйте п.8. У Щербакова є питання.

Щербаков: Ця стоянка знаходиться в моєму виборчому окрузі, тому я трохи здивований, що там на відкритій стоянці є якесь постійне членство, де більшість інвалідів. Якщо треба звільняти, то треба звільняти інвалідів, інвалідів Чорнобиля, Савлука і т.д.

Яловий: Віктор Захарович, мова йде... Наталія Василівна, поясніть.

Щербаков: Ніякої стоянки ще немає. Це, дійсно, там великі кошти, але аргумент, що та більшість членів цієї стоянки, якої ще не існує, інваліди Чорнобиля, це ж не аргумент постійної комісії з бюджету.

Яловий: Останнє слово – Гич, і приймаємо рішення,

 

 

  <---   26 Мая  11 ч 59 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

чи розглядати його далі, чи ні.

Гич: Якщо це виборчий округ Віктора Захаровича, я пропоную зняти це питання. Віктор Захарович нехай зустрічається з інвалідами, опрацьовує ці списки, які були перенесені у бюджетну комісію, і нехай тоді виборці дивляться...

Яловий: Давайте не будемо говорити. У мене є одне прохання. Віктору Захаровичу, як депутату  - ознайомитися з ситуацією, і на  слідуючому засіданні повернутися до цього питання. Заперечень немає.

... Шум з зали.

Тоді давайте по 8-му пункту перший пункт переголосуємо (по Савлуку), по інваліду.

Голосування:

За - 61, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 74. Рішення прийнято.

9. "Про внесення змін до рішення Київради від 24.06.00 "Про визначення порядку організації та проведення у Києві недержавних масових громадських заходів політичного, культурно-просвітницького та іншого характеру". Є бажаючі виступити:  Комов, Биструшкін і Казаков.

Комов: Тут є пункти, які взагалі неприємні для того, щоб приймати це рішення. В мене є три суттєвих зауваження.

Пункт 1 - треба подавати заявку на проведення заходу за 10 днів до проведення. Подається письмове повідомлення до виконавчого органу Київської міської ради. Конституція, ст.39 - не передбачає цього. Я думаю, якщо ми напишемо: за один день -  це буде нормально. Заяву можуть подавати не менше трьох осіб. Немає для цього підстав. Конституція вважає, що це може бути особа і одна, а  може бути й юридична особа. Також є третій пункт, який теж заважає проведенню заходів. Від адміністрації повинна бути визначена посадова особа, яка приймає заяву. Які проблеми є - 112-та кімната.

 

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 02 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Представник людей, які хочуть проводити масові заходи, він приносить заяву і здає в 112 кімнату, або треба міняти ці пункти, або його треба доробляти  це рішення.

Яловий: Пояснення хтось може дати по цьому?

Прошу, Бойчук.

Бойчук: Я звертаю увагу, що ми вносимо зміни до рішення сесії, яке було прийнято ще в 1999 році. І хотів би зачитати цей пункт, до якого ми вносимо зміни.

9. З метою дотримання громадського порядку, законності, запобігання грубих порушень, недопущення масових порушень, забезпечення безпеки та нормальної діяльності установ, вищих органів влади рекомендувати організатором заходів обмежити проведення недержавних масових заходів біля адміністративних будинків ВР, Адміністрації Президента, Секретаріату Президента, Кабінету Міністрів, Верховного Суду, ЦВК та на прилеглих до них територіях - площах, бульварах, вулицях, у провулках, скверах та парках.

Я хочу звернутися до вас, що під час подій, які відбувалися під час виборів Президента, ми вносили зміни, щоб рекомендувати організаторам біля ЦВК до ВР. І сьогодні виконавчий орган вносить пропозиції та біля Київської міської державної адміністрації. Ми не вносимо зміни до рішення сесії 1999 року. Якщо є думка депутатів, давайте висловлюватися і обговорювати це питання. Ми не забороняємо, а рекомендуємо.

Яловий: Проголосуйте цей проект рішення, тому що Комов веде мову про положення, ми його не міняємо. Ми не забороняємо, ми рекомендуємо. Прошу підтримати цей пункт.

Голосування:

За - 47, проти - 2, утр. - 7, не гол. - 24, всього - 74. Рішення прийнято.

10. "Про доповнення до рішення Київради від 10.07.03 № 578/744 "Про затвердження Положення про головні управління, управління та інші структурні підрозділи виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)". (Доп. Салюта М.Ю.). Чи є необхідність обговорювати?

Прошу, Новак, 11.

Новак: Я прошу пояснити, чим викликані ці зміни і там немає порівняльної таблиці. Чого це все-таки стосується п.30?

Яловий:

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 05 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Бичков, прошу дайте пояснення.

Бичков: Мова йде про управління охорони здоров"я та медичного забезпечення. Коли затверджувалося Положення про управління, було механічно випущено такі дії, як робота з таємною документацією і  мобілізаційним резервом, що входить до наших обов"язків. Нам зробили зауваження Служба безпеки з цього приводу, тому доповнення до Положення про управління охорони здоров"я.

Яловий: Прошу проголосувати з урахуванням виступу Бичкова.

Голосування:

За  - 63, проти  - 0, утр. - 1, не гол. - 10, всього - 74. Рішення прийнято.

11. "Про встановлення Правил користування водними об"єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у м.Києві". (Доп. Гриненко). Ми це питання вже ставили в порядок денний. Я сподіваюся, що за цей період вивчили і можна голосувати. Прошу проголосувати.

 Голосування:

За  - 63, проти  - 0, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 74. Рішення прийнято.

12. "Про дозвіл на заставу майна територіальної громади м.Києва комунальному підприємству "Київський метрополітен". Це, до речі, до запиту Гича.

Прошу, Гриненко, 9.

Гриненко: В перший пункт я прошу внести погоджене з юристами: надати дозвіл на  передачу заставного майна територіальної громади м.Києва КП "Київський метрополітен" закриту земельну ділянку на право .... (нерозбірливо), згідно з переліком, щодо додається, а тут: для отримання  кредиту на проектування, будівництво та придбання (далі по тексту). Це просто випущена вулиця, все погоджено.

Яловий: Президія розглядала це питання, одноголосно проголосувала. Прошу підтримати. Проголосуйте, будь ласка, із зауваженням депутата Гриненка.

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 08 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

На проектування, будівництво та придбання рухомого складу.

Голосування:

За - 58, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 74. Рішення прийнято.

13. "Про виконання розпорядження Київського міського голови від 25.03.05 № 76 "Про створення комісії по вивченню питання правомірності прийняття рішень Київської міської ради про передачу земельних ділянок". Як мені зараз проінформувати, чи може пізніше це зробити? В мене пропозиція - ми пройдемо по рішенням, а потім в кінці дам інформацію, я маю на увазі, в цьому розділі.

14. "Про внесення змін до рішення Київради від 24.06.04 № 310/1520 "Про створення „Театрально-видовищного закладу культури "Київська мала опера".

Прошу, Мартинюк.

Мартинюк: Я цілком і повністю підтримую це рішення Київської міської ради, але хотів би звернути увагу ось на що. Ми багато вносимо змін до прийнятих рішень Київської міської ради. І для того, щоб нормально і розумно приймати ці рішення, нам потрібно бачити первинний документ, тобто первинне рішення. Тому я, Володимир Борисович, звертаю вашу увагу і хотів би, щоб секретаріат в майбутньому обов"язково до зміни рішення давав первинний документ, тобто первинне рішення Київської міської ради. Тоді це буде нормальне рішення. Сьогодні ми приймали п.7 - не було доповнення, ми багато разів приймаємо, але взагалі, щоб це було завжди.

Яловий: Я згоден з вами абсолютно і вважаю, що це необхідно.

Прошу, Арканова, проінформуйте, про що мова йде.

Арканова: Я можу пояснити. Тут змінюється назва рішення, тобто "Про створення комунального закладу „Театрально-видовищний заклад культури "Київська мала опера" на  "Створити комунальний заклад „Театрально- видовищний заклад культури "Київська мала опера". Справа в тому, що тут просто змінена назва, відповідно до Закону України.

 

 

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 11 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Закон України вимагає це, відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування України", частина 5, ст. 57 та 78 Господарського кодексу України.

Яловий: Мова йде про будинок і малу оперу, яка була ще до революції  біля трамвайного депо на Лук"янівці. Ми з вами давно це питання знаємо, розглядали і погоджували його. Тому тут незначна зміна у назві, я думаю вона не суттєва. Але я з Володимиром Володимировичем згоден в тому плані, що повинен первинний документ бути сюди доданий. Прошу, проголосуйте це питання. Голосується п.14.

Голосування:

За - 52, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 22, всього - 74. Рішення прийнято.

15. "Про комунальний заклад "Театрально-видовищний заклад культури "Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва". (Доп. Матіко-Бубнова Г.В.). Аналогічне питання, теж не прикладене. Тут немає змін. Можна голосувати? Прошу, проголосувати.

Голосування:

За - 55, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 19, всього - 74. Рішення прийнято.

Наступне питання "Про Герб і Прапор" знято.

 І. "Про присвоєння звання "Почесний громадянин м.Києва". Я думаю, Олександр Олександрович повернеться, і ми повернемося до цього питання.

18. "Про виконання розпорядження Президента України від 20 квітня 2005 року по земельним питанням" - ми проголосували на початку сесії.

Тепер я повертаюся до інформації щодо виконання розпорядження міського голови по вивченню правомірності земельних відводів у м.Києві. З метою перевірки обґрунтованості матеріалів,  я попрошу у вас десь порядку 10 хвилин. Не буде заперечень?

З метою перевірки, обґрунтованості матеріалів, покладених в основу прийнятих рішень Київської міської ради щодо передачі земельних ділянок, вказаних у заявах громадськості.

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 14 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

Розпорядженням Київського міського голови від 25.03.2005 року №76 було створено комісію по вивченню питань правомірності прийняття рішень Київради про передачу земельних ділянок у складі 17 чоловік. Співголовами комісій було призначено заступника міського голови - секретаря Київради - Ялового та першого заступника голови КМДА  Фоменка І.А. До складу комісії увійшли депутати Київради, керівники відповідних міських служб та управлінь адміністрації. На робочі засідання запрошуються голови райдержадміністрацій, а також представники громадськості міста. До переліку рішень та розпоряджень, які  підлягали перегляду, було включено 103 позиції. Всього близько 200 земельних відведень. Слід відзначити, що на цьому робота комісії поки що не припиняється, тому що перелік цих позицій і скарг поповнюється за рахунок звернень, які розглядаються на комісії. Всього опрацьовано по стану на цей момент 97 пунктів переліку, який був наданий громадськістю, по 87 прийнято рішення. Я не рахую засідання останньої комісії, яка відбулась вчора. Про неї просто не вспіли внести деякі зміни. Вчора комісія теж працювала. Рекомендовано скасувати по результатам роботи цієї комісії. Буде рекомендовано Київраді і готуються відповідні рішення.

Називаю про, що йде мова.

П.33. Рішення Київради від 26.06.2003 року №549/709. "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування, про передачу земельної ділянки площею 0,29 га на перетині вулиць Кутузова та Старонаводницької у Печерському районі м.Києва". Рекомендовано Печерській районній у м.Києві раді розірвати договір оренди земельної ділянки  в судовому порядку та після цього звернутись до Київради з клопотанням про відміну рішення Київради від 26.06.2005 року, яке я назвав вище.

Засідання комісії проходять регулярно, відбуваються вони від 3 до 5 годин в день. Абсолютно розглядаються всі висновки, які зроблені службами, враховуються ті звернення, будуть зроблені також і думки членів комісії, і тільки після цього

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 17 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

комісія голосуванням визначається по кожному пункту. Пропонується також комісією внести на розгляд Київської міської ради проект рішення по відміні рішення Київської міської ради від 18 березня 2005 р. № 125/1335 "Про надання товариству "Центр підтримки бізнесу" земельної ділянки площею 0,1га на території, прилеглій до будинку № 5 на вул. Немировича-Данченка у Печерському районі м.Києва, в оренду на 2 роки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з об"єктами соціально-громадського призначення та підземним паркінгом". Договір оренди від 26 липня 2004 р.

Розглянувши матеріали кадастрової справи, комісія вирішила рекомендувати сесії Київської міської ради скасувати своє рішення про надання земельної ділянки товариству "Центр підтримки бізнесу" як таке, що прийняте  з порушенням статті 23 Земельного кодексу. Не виконано умови висновку Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища та Державного управління екології та природних ресурсів, та звернутися з позовом до суду щодо розірвання договору оренди, пункт 25 даного переліку.

3. Рішення Київської міської ради пропонується відмінити від 18 листопада 2004 р. № 754/2164 "Про надання Печерській районній у м.Києві раді земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з паркінгом на Кловському узвозі, 14-18 у Печерському районі м.Києва".

Враховуючи рішення Господарського суду м.Києва від 15 квітня 2005 р. та враховуючи згоду Печерської районної у м.Києві ради рекомендувати сесії Київської міської  ради скасувати рішення від 18.11.04 р. № 754/1164 як таке, що прийнято з порушенням статті 23 Земельного кодексу. Не виконано умови висновку Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища та Державного управління екології та природних ресурсів, та звернутися  з позовом до суду щодо розірвання договору оренди, пункт 32 переліку.

4. Пропонується відмінити рішення Київської міської ради від 23 жовтня 2003 р. № 121-3/995 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею про передачу земельної ділянки площею 0,10 га на вул. Олеся Гончара у Шевченківському районі у довгострокову оренду на 25 років

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 20 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

для будівництва, експлуатації та обслуговуваннях храму". Запропонувати Київській міській раді скасувати рішення від 23.10.03 року № 121-3/995 та запропонувати замовнику іншу земельну ділянку для розташування храму. Я вам доповідаю, що питання з новою земельною ділянкою уже вирішено.

Пропонується відмінити також рішення Київської міської ради від 25 вересня 2003 року № 31-9/905 "Про передачу товариству "Елітне житло" у короткострокову оренду на два роки для будівництва багатоповерхового будинку з підземним паркінгом на Кловському узвозі, 6-а у Печерському районі м.Києва".

Рекомендувати сесії Київської міської ради скасувати рішення від 25.09.03 року "Про передачу земельної ділянки товариству "Елітне житло" як таке, що прийнято з порушенням п.23 Земельного кодексу. Не виконано умов висновку Головного управління містобудування та архітектури, та враховуючи категоричну незгоду Печерської районної в м.Києві ради із сказаним рішенням Київської міської ради звернутися з позовом до суду щодо розірвання договору оренди п.44 переліку".

Гуленка я читаю, і тут  є помилки. Ви готували мені цей текст. Як ви могли так безвідповідально при всіх депутатах підходити до цих питань? Були послідуючі рішення, де розглядалося і переглядалось і т.ін. І було доручення переглянути власника землі в даній ситуації. Я роблю вам зауваження по цьому питанню, будьте уважними.

6. "Рішення Київської міської ради від 10.07.03 "Про передачу земельної ділянки товариству "Готель" в короткострокову оренду на 5 років для будівництва житлового будинку на вул. Щербакова, 53-д, 57-д у Шевченківському районі м.Києва".

Розглянувши матеріали кадастрової справи, комісія вирішила рекомендувати сесії Київської міської ради скасувати рішення Київської міської ради від 10 липня 2003 року як таке, що прийняте з порушенням ст.23 Земельного кодексу. Не виконано умови висновку Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища про розроблення містобудівного обгрунтування та встановлення зовнішніх меж земельної ділянки, і не врахована громадська думка щодо майбутнього будівництва. Звернутися з позовом до суду

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 23 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

щодо розірвання договору-оренди, п.54 переліку.

Згода Київського міського голови від 24.09.2004 року та висновок постійної комісії Київради з питань містобудування та землекористування від 20.09.2004 року, яка надана ТОВ "Машдібур" на розроблення проекту відведення  земельної ділянки для будівництва підземного багатоповерхового паркінгу на вул. Архітектора Городецького, 4, на вул. Хрещатик, 13, 15, в Печерському районі

Комісія рекомендує міському голові скасувати згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки в зв"язку з тим, що порушуються права мешканців прилеглих будинків, п.55 переліку.

Також пропонується відмінити рішення сесії Київради від 10.07.2003 року №638/978 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею щодо надання земельної ділянки ТОВ "Собі" на просп. Радянської України, 4".

У Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради підготовлено та проходить стадії погодження проект рішення "Про скасування рішення Київради про надання земельної ділянки ТОВ "Собі", п.94 переліку. Крім того, комісією рекомендовано призупинити дію рішень Київради.

Рішення Київради щодо надання земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями на бульварі Лесі Українки, 5-а у Печерському районі м.Києва у зв"язку з відмовою Печерською районною в м.Києві ради від земельної ділянки, п.10.

Проект будівництва житлового будинку на території Пейзажної алеї і пров. Десятинному у Шевченківському районі до закінчення археологічних досліджень  на території колишньої десятинної церкви, п.34, п.35, п.36 переліку, а Пейзажна алея, мається на увазі, так, Пейзажної алеї.

Ще зупинимо рішення Київради від 11.07.2003 року, п.29, про акціонерний банк "Укрсоцбанк", якому надано в оренду на 50 років земельну ділянку площею 0,4 га на перетині вул. Червоноармійської та вул. Ковпака, сквер біля музею Марії Заньковецької у Печерському районі для будівництва, експлуатації та обслуговування головного офісу будинку до визначення меж існуючого скверу, п.46 переліку.

Територія, зарезервована для створення парку Троєщина в Деснянському районі м.Києва, до моменту вирішення питання передислокації дач СТ "Русанівські сади" у зв"язку з будівництвом Подільського мостового переходу

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 26 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

та лінії метрополітену, п.76 переліку.

Наступне. Жуків острів. Розпорядженням КМДА від 04.06.04 № 17/708 "Про розробку проекту чинних меж заказника Жуків острів" зупинено там будівництво. Проект реконструкції території острова Жуків до розробки та затверджена детального плану території, п.85.

Крім того, комісія рекомендувала підготувати рішення і зупинити всі відведення земельних ділянок у Пущі-Водиці, в тому числі на курорті Пуща-Водиця", на всіх островах м.Києва і в зелених зонах, які носять або парковий характер, або заповідний характер.

Крім того, комісії рекомендовано зупинити будівництво на острові Галерний відведення земельної ділянки для розміщення житлового котеджного та торговельно-розважального комплексу КП "Дозвілля".

Крім того, комісія рекомендує зупинити рішення, житло-індивідуальна забудова курортних земель у парку "Пуща-Водиця".

Розгляд  рішень Київської міської ради перенесено до завершення вирішення питання також в судовому порядку.

Рішення Київської міської ради від 18.03 - це стосується Пушкінської, 33-а, 37 у Шевченківському районі.

Рішення Київської міської ради від 24.04.03 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею, про передачу земельної ділянки площею 0,18 га на перетині вулиць М.Закревського та Теодора Драйзера в Деснянському районі м.Києва підприємству "Вертикаль", благодійному фонду "Дзвін надії" в довгострокову оренду на 10 років для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного павільйону".

Я не привів тут дані засідання вчорашньої комісії. Під час засідання вчорашньої комісії внесена пропозиція також по трьом земельним ділянкам про призупинення дії рішення сесії до з"ясування ряду обставин. І по кільком земельним  ділянкам, по трьом, пропонується відміна рішень. Всього процент відмінених рішень по розглядам складає десь біля 5-6 відсотків, точніше пропозицій комісії по відведенню. Всі інші рішення, які скрупульозно розглядала комісія, на думку комісій, ті вже, які пройшли розгляд на сьогоднішній день по землевідведенню, порушень не виявлено, але є питання, пов"язані з деякими архітектурними питаннями, як то висотність, як то питання, пов"язані з виглядом того чи іншого об"єкту. Тому комісія рекомендувала такі об"єкти додатково розглянути на містобудівній раді, щоб врахувати

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 29 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

ті побажання і скарги, які надходять від мешканців м.Києва.

Комісія продовжує свою роботу. За результатами її роботи буде підготовлений більш повний звіт, відповідні матеріали на розгляд сесії та в повному обсязі проінформовано громадськість.

Прошу, Гуленко.

Гуленко: Дійсно, вам матеріали підготовлені ті, які згідно з протоколами роботи нашої комісії і в пункті 5 внесені вже зміни вчорашньою комісією, тобто на кожній комісії вони практично будуть відразу мінятися. Але, я хотів би сказати, що комісія працює 2 рази на тиждень. І я хотів би наголосити депутатам слідуюче, що доповідь голови комісії, яка створена, згідно з розпорядженням, прийняти до відома і по результатам комісії на комісії по землекористуванню будуть розглянуті всі питання щодо скасування рішень...

Яловий: Я думаю треба підготовити проекти рішень.

Гуленко: І будуть винесені на послідуючі засідання сесії.

Яловий: У мене записалося до виступу 8 депутатів: Щербаков, Казаков, Андрушенко, Іванченко, Гриненко, Мартинюк, Кулик, Присяжнюк. Підведемо риску. Прошу проголосувати за те, щоб після Мартинюка припинити виступи і піти далі по порядку денному.

Голосування:

За  - 49, проти  - 1, утр. - 0, не гол. - 22, всього - 72. Рішення прийнято.

Прошу по порядку надходження, Щербаков, 24.

Щербаков: Розглядаючи справи цієї комісії, я звернув увагу на таку обставину, що,

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 32 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

дійсно, буває такий випадок, коли з формальної точки зору рішення ухвалено правильно, але якщо подивитись на це з точки зору мешканців, то воно таке, що його взагалі не треба було приймати. У цьому зв"язку в мене є пропозиції.

По-перше. Прискорити вирішення питання розподілу прибудинкових територій. Якщо були розподілені прибудинкові території, то можливо на тих місцях, де зараз запроектовано. Так я маю межі прибудинкових територій, якщо вони були визначені, то можливо би не залишилося місця для цих ущільнень.

По-друге. В мене викликає по багатьох справах питання у доцільності існування управління охорони навколишнього природного середовища, яке очолює Трокоз.

Близько 90% всіх тих скарг, які там зараз задоволені і буде пропонуватися Київраді скасувати рішення. Ситуація, коли Мовчан відмовляє, а Трокоз підписав. Підписав його так просто. Не знаєш, як у нього рука піднялася це підписувати. То я вношу пропозицію.

Оскільки, існує розпорядження Президента "Про заборону дублювання місцевими органами виконавчої влади функцій державних органів", заборонити пану Трокозу видавати погодження стосовно проектів виділення земельних ділянок. У нього є багато інших писань, і нехай займається охороною природи, а не погодженням відведення земельних ділянок.

Яловий: Казаков, 84.

Казаков: Володимире Борисовичу, ви зачитали дуже багато відмінених рішень. В мене до вас запитання. Якщо подивитись в комісію, хто складає цю комісію, то складають ті люди, які надавали дозволи на відведення цих земельних ділянок. Наприклад, Козлова - головний санітарний лікар, Кармільський - начальник організації Київська міська служба, і т.ін., тобто на сьогоднішній день ніхто з них не несе відповідальності за неправильне прийняття рішення. Комісія прийняла рішення, а чому ці ж посадовці не відповідають за це?

Яловий: Питання  відповідальності наступить після завершення роботи комісії.

Казаков: В мене пропозиція. Добавити сюди незалежних експертів з наукових установ, інших громадських, також представників, щоб ми розглядали ці питання, які стосуються

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 35 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

цих людей, які, скажімо, подали до нас пропозиції, щоб вони знаходилися в цей час там, де ми розглядаємо на комісії ці питання.

Яловий: Я хотів би звернутися до депутатів, які є членами комісії - не ігнорувати засідань комісії. На жаль, деякі депутати є членами і не приходять на засідання комісії, хоча отримують інформацію про засідання. Я не буду називати прізвища і вони є представниками, в тому числі і громадськості і таке інше. У нас на кожному засіданні є представники громадськості.

Прошу, Андрушенко, 78.

Андрушенко: Заслухавши інформацію комісії, в мене є дві думки і пропозиції. По-перше, ми всі розуміємо, якщо є договір оренди і, дійсно, комісія це вказала, що треба буде вирішити питання через суд. Що значить через суд? Це ми, Київська міська рада, повинна сплатити збитки, які понесли вказані організації. Які це будуть збитки?

Перше питання. Коли ми будемо вносити  проекти рішення, також будемо розглядати на комісії, щоб була ціна цього питання по кожному конкретно, тому що ми розуміємо, якщо два роки назад організація отримала договір оренди землі, то вона вже розробила проект, а проект, як ви знаєте, коштує немало. Хто, і яка сума грошей? Хто за це буде нести відповідальність?

І друге питання - те, що казав Казаков. Ці гроші завтра будуть платить з бюджету м.Києва. Чи хтось понесе за це відповідальність, чи ні?

Яловий: Ми обов"язково будемо готувати по кожному супроводження рішення, тому що є випадки, де винен саме той, хто відводить, тому що або сфальсифіковано, або ще якась причина, а є де, дійсно, вина відповідних служб.  Ми трошки пізніше будемо це оцінювати.

Прошу, Іванченко, 15.

Іванченко: В першу чергу, я, користуючись технічною можливістю, хотів би звернутися до громади м.Києва і викласти своє враження від роботи комісії. Я теж є членом цієї комісії і був присутній на перших і останніх засіданнях комісії і не був присутній на всіх інших, і стало зрозуміло, чому після того, як я закінчу свою промову.

Спочатку було запропоновано присутнім бути

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 38 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

ЗМІ на цій комісії. Це пропозиція була відхилена. Той алгоритм, який запропонували голови комісії для розгляду цих питань, він був наступний. Тобто були присутні керівники комунальних підприємств, які давали ці висновки. З громадськості представників не було на перших засіданнях, вони з"явилися тільки на наступних засіданнях.

Далі все це виглядало таким чином. Є справа. Питають, чи є якісь зауваження управління одного, у іншого, третього і відповідь була така, взагалі стандартна,  висновки присутні, згідно статті такої, все вірно. Тобто я вважаю, що це абсолютно формальний підхід і моя думка співпала з думкою представників громадськості, які зачитали свою думку на одному з останніх засідань цієї комісії. Вони теж сказали, що все це формальність, це тільки видимість роботи. І вони покинули залу. Тобто я вважаю, що все це формально і привожу приклад. Наприклад, м.Дніпропетровськ, де голова Дніпропетровського обласного управління земельних ресурсів Финенко вважає, що 90% випадків виділення землі і його обустройство, использования на Днепропетровщине происходит с грубым нарушением законодательства. Это при том, что мы не слышали о том, что в Днепропетровске существует такая серьезная проблема. В тоже время мы видим, что в г.Киеве 9 месяцев серьезная проблема с этим, и у нас зеркально обратная ситуация. Поэтому я считаю, что все это формальность, что это еще одна "пощечина" общественности и в этой ситуации, я думаю, должны помочь общественности сгруппироваться, объединится, что бы, таким образом, только защищать свои интересы. Сейчас в списке тех компаний проекты, которые предлагают скасувати. Це найбільш активні осередки громади на місцях. Тому зараз пропонується їх просто виключити з гри. Я закликаю громаду буди настійливими у відстоюванні своїх прав.

Яловий: Я змушений з усією відповідальністю заявити, що це "голий популізм", ця заява, яка зараз відбулася. Я готовий за свої слова відповідати. Комісія проводить засідання з повною відповідністю до вимог, скрупульозно розглядаються всі питання. І щоб таких заяв більше не було, я як голова, думаю і співголова підтримає мене, ми будемо на наступних засіданнях проводити з запрошенням представників засобів  масової інформації. Тому що ви надали в даний момент, я вибачаюсь Віктор Петрович,

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 41 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

займаєтесь особистим популізмом в даній ситуації. Це моя думка. Я вас розумію, ви заглядаєте в майбутнє, в вибори, тому вам треба піднімати свій рейтинг.

Доповідач: Рейтинг треба всім піднімати. В мене є таке питання до комісії і до вас. Там, де є зауваження і треба зняти, припинити  - це зрозуміло. Якщо не має питань і комісія пройшла, і сказала все нормально, треба виконувати рішення Київради, але сидять палатки і мешканці кажуть: "Имели мы в виду вашу раду, ваш суд и все остальное. Ви будувати там не будете".

В мене таке питання. Що треба робити цим інвесторам, яким правильно після всіх комісій, після всіх розглядів сказали, ви можете будувати, рішення правильне. Мешканці не дають, чи люди причетні до цього діла, ми розуміємо, про що ми кажемо. Нам треба, щоб ми одночасно тут сказали: там, де рішення ради прийнято без порушень, КМДА надає допомогу чи сприяє інвесторам у вирішенні їх законних прав на будівництво цих об"єктів, тому що не дуже зрозуміло. Може 20 чи 30 є питань, а 70 і далі ми становимось не дуже зрозумілими людьми по цьому питанню перед інвесторами. І це клімат наш.

Зараз комісія рекомендує накласти мораторій на відведення земельних ділянок і йде без завершення детальної планіровкі територій і затверджень.

По-перше, це не просте питання, це детальна планіровка. Вже Печерськ показав, що це не дуже буде просте, тим більш затверджене. Не треба нас всіх заганяти у глухий кут, є генплан у нас і наше комунальне підприємство, у нас є комісії, у нас є висновки всіх наших органів відповідальних. Якщо є всі висновки, треба життя продовжувати і виділяти ці участки і уважно виглядати, контролювати, але просто сказати, що не можна виділяти це теж неправильно. Буває, люди виводять земельну ділянку, яка в них вже 10 років є. Це не просте питання.

Яловий: Комісія в нас налаштована на конструктивну співпрацю. Я хотів би звернути увагу на заяву Іванченка, що його турбує зараз ситуація, що ми відміною деяких рішень можемо нейтралізувати найбільш активні громадські об’єднання, які є. Це більше турбує, ніж ті рішення. Ситуація не в цьому, а в тому, що ми повинні перейти працювати в правове поле.

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 44 м 02 с  ----   Второй стенограф   --->

 

Ті рішення, які зараз приймає Київська міська рада, починаючи з правил забудови, потім, повертаючись до участі громадської, - те, що, до речі, Віктор Петрович вносить: пропозиції врахування громадських ініціатив, свій проект рішення, і є проект рішення стосовно забудови в кварталах існуючої забудови, і таке інше. Ті рішення, які приймаються, зокрема рішення до розробки ПДВ, заборона будівництва на курорті "Пуща-Водиця", заборона на островах і таке інше, воно  передбачає, на наш погляд, ввести в законодавче русло всю цю роботу.

Крім того, я переконаний, що інвестори працюють, тому що бувають такі випадки, де ведуться протестні акції із-за неврахування інвестором елементарних вимог населення, як-то: спортивні майданчики, дитячі майданчики і таке інше.

Я думаю, що ця робота ведеться і я глибоко переконаний, що шляхом співпраці спільної в усіх цих питаннях в найближчі місяці напруга по земельним питанням і по їх неправомірному виділенню, про які йдуть заяви, в м.Києві буде відсутня. Все інше буде вирішуватися в судовому порядку, і в пресі обов"язково. Всі слідуючі засідання комісії і там, де є якісь спірні питання, будуть обов"язково висловлюватися через ЗМІ.

Прошу, Кулик.

Кулик: Зрозуміло, що поки що зарано говорити про ефективність роботи комісії, але те, що є вже перші позитивні зрушення, - це факт і від цього нікуди не дінешся. Я розумію так, що сьогодні той масив - більше 200 справ, і розібратися на протязі двох неділь, вибачте мені, це дуже важко. Я хотів би, Володимиру Борисовичу подякувати, що все-таки комісія розпочала свою роботу. Треба так плідно працювати і далі.

Володимире Борисовичу, хотів би вас попросити, щоб все-таки при розгляді питань тих депутатів, яких розглядаються земельні питання, обов"язково запрошували на засідання комісії, тому що трапляється так, що депутат міської ради не знає, що сьогодні засідання комісії, і не знає, що розглядаються його питання, щоб це завчасно було повідомлено депутату. Тоді буде досить ефективне, я переконаний в тому, рішення комісії.

Яловий: Ми тільки так і будемо розглядати за участю депутатів.

Я прошу протокольне доручення дати секретаріату - при запрошенні на розгляд на комісію запрошувати обов"язково всіх депутатів, в чиїх округах йде розгляд земельних ділянок.

Прошу, Присяжнюк, 5.

Присяжнюк:  Я був декілька разів на засіданні комісії і мені надзвичайно сподобалося, як працює комісія. Там є присутні представники

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 47 м 02 с  ----   Третий стенограф   --->

 

і від громадських організацій, і депутатський корпус, і виконавчий орган, і представники генплану, і архітектури. Розглядається питання достатньо кваліфіковано. І я глибоко переконаний, що ті рішення, які виносить комісія і доводить до вашого відома, вони професійно підготовлені і мають під собою абсолютно всі підстави. Я думаю, що непотрібно звертати увагу на деякі політичні виступи, тому що вони завжди будуть. Потрібно конструктивно рухатися і пам"ятати тільки про одне, про те, що ми, Київська міська рада, Київський міський голова повинні зробити все можливе, щоб кияни жили краще. А це в тому числі і створення чудового інвестиційного клімату в м.Києві, який надасть нові робочі місця, підвищення заробітної плати і покращення міста до того рівня, до якого ми бажаємо досягнути.

Тому, шановні колеги, давайте все-таки ми свої політичні виступи, наміри  перенесемо трошки ближче до виборів, щоб не зовсім здутися до цього часу, а будемо працювати більш конструктивно.

Яловий: Я згоден, і дякую за ці слова. Я думаю, що дійсно, задача міської ради - збалансувати інтереси всіх груп населення в м.Києві, і мешканців безпосередньо, і бізнесу київського і всього іншого, найти спільні компроміси в цих питаннях, і не зупиняти розвиток міста в цілому.

Прошу, Комов, 88.

Комов: Я хочу звернути вашу увагу на те, що форум порятунку Києва випускає газети тиражем 200 тис. екземплярів. На відповідь Володимиру Івановичу я хочу сказати, що у 6 номері газети є стаття, яка називається "Які статті законів про містобудівну діяльність порушує міська влада".

Закон "Про основи містобудування" був прийнятий ще в 1991 році, а закон  "Про планування і забудову" у 2001 році. І там є вимоги до влади, що вона повинна співпрацювати і враховувати інтереси громадян і їх права. І ми з вами, як влада, не відпрацювала цих механізмів, тому сьогодні є проблеми і є питання, які відразу ми не можемо вирішити. Але, якщо той шлях, який уже є - це шлях до порозуміння і до того, щоб і громада себе відчувала, і влада теж не була такою аплованою, як зараз,

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 50 м 02 с  ----   Седьмой стенограф   --->

 

ми всі разом з вами є тут.

Я хочу звернути увагу депутатів. Сьогодні було принесено багато газет. Ці газети хтось взяв, хтось не взяв, вони знаходяться там на столі. І прошу вас вивчати ці документи. У нас є останній перелік на 125 об"єктів, вони є в газеті. Я прошу взяти цю газету і з нею ознайомитись.

І Володимир Борисович, останнє, що я хочу сказати. Питання роботи з суспільством - це дуже складне питання. І ми просто звикли до того, що ми не зважаємо на проблеми людей і інтереси людей. Сьогодні просто в державі зовсім інша ситуація, і  в м.Києві. Я думаю, що в нас хватить інтелекту і розуму для того, щоб нам люди довіряли.

Яловий: Я думаю, що це розуміють всі депутати, і ми всі будемо працювати над тим, щоб цю ситуацію поліпшити. В мене одне прохання до Комова - приймати участь у засіданні комісії. Ви є членом комісії і, на жаль, на всіх засіданнях, які я вів, вас не було.

Комов: Мої помічники приходять.

Яловий: Помічники, то ж не члени комісії, ви ж член комісії. Я просив би вас приймати участь в її засіданні.

Головач: Я є членом комісії. Можу сказати, що недолік роботи комісії, що вона, можливо, тільки  занадто демократично обговорює ці питання. Це можливо і є недолік і досить суттєвий. Чому? Тому що дає можливість себе пропагувати, політизувати деяким представникам, які, так би сказати, хочуть, перед виборами підвищити свій політичний імідж.

Тому в мене є пропозиція перевести роботу цієї комісії в конструктивне русло. Можливо розглянути, дати доручення комісії з містобудування, землекористування підготувати проект рішення, і створити постійну діючу комісію при Київраді з приводу розгляду конфліктних питань містобудування та землекористування для того, щоб це не було у нас у вигляді політичних мітингів.

Той мітинг, який ми провели вже, він дав певну користь з приводу проведеної роботи. Ми більш зрозуміли один одного, ми побачили смішні речі, коли громадськість навпаки, виступаючи на захист інтересів громадськості, наприклад, в моєму в.о. пропонує зовсім рішення проти них, тобто, навіть, не орієнтуючись в ситуації, і тому таких прикладів досить безліч. Наступні рішення, які пропонуються від нашої комісії, вони є в контексті якраз захисту і врахування інтересів громадськості. Ми просто інтереси громадськості якось зводимо однобоко

 

 

   <---   26 Мая  12 ч 53 м 01 с   ----  Второй стенограф  ---->

 

Інтереси громадськості, виборців - це інтереси інвесторів, це інтереси розвитку Києва, і інтереси розвитку Києва як мегаполіса, тобто потрібно розглядати багатопланові, різнопланові інтереси, і тому тут треба працювати конструктивно і професійно. Тому, я з чого почав, хотів би і завершити. Є пропозиція протокольно доручити опрацювати проект рішення про створення постійно діючої комісії, яка б в плановому порядку без мітингів розглядала ці питання.

Яловий: Я думаю, що слушна пропозиція. Прошу протокольного доручення двом комісіям: земельній і архітектурній дати доручення готувати проект рішення про створення постійно діючої комісії, яка б займалася конфліктними ситуаціями по землі.

Ми закінчуємо обговорення.

Останній Кулик, прошу.

Кулик: Я, по-перше, хочу підтримати думку, висловлену депутатом Мартинюком щодо необхідності запрошення депутатів Київради, якщо розглядається питання виділення земельної ділянки на території його виборчого округу. Більшість депутатів сьогодні,  і я особисто так роблю, беручи пакет земельних питань вже на сесії, починають шукати, чи є щось в його окрузі і тоді з"ясовувати, що ж це таке, і потрібно його підтримати, чи потрібно його завалити, чи відкласти на інше, це перше.

Друге. В мене ще така пропозиція.

Яловий: Я вибачаюся, що перебиваю, Дмитро Йосиповичу, Олександр Олександрович давав доручення. Я пам"ятаю це чітко на сесії, що всі земельні питання розглядаються обов"язково з урахуванням ситуації, позиції депутата, щоб ми не відміняли потім, як ми домовилися, голосом рішення, не переносили і таке інше. Я просив би, щоб це в роботі комісії було враховано і введено по пропозиції в Регламент нашої роботи.

Кулик: Дякую за підтримку. І друге. Ще все-таки нам потрібно розробити механізм встановлення відповідальності тим підприємствам, установам і організаціям, які не маючи ніяких дозволів на землю, не маючи ні виділеної землі, ні орендованої землі, будують спочатку там торговельні точки, а потім через рік, чи через півтора подають на сесію, узаконюють їх.

Я, зокрема кажу, що я на наступній сесії, якщо буде внесено, я буду знімати питання про торговельний об"єкт на перетині вулиць Тулузи та Р.Ролана. Я хотів це зробити сьогодні, але це питання знято. Там вже півтора року існує торгівельна точка. Коли намагалися дізнатися, на якій підставі вона там існує поруч з церквою, продають алкогольні напої. Люди обурюються, приходять до мене: коли ви приберете цей генделик? А зараз виявляється, що воно взагалі не узаконено. Тільки через півтора року подаються документи на сесію, щоб узаконити.

Яловий: Нам, дійсно, треба подумати серйозно над створенням навіть спеціальної

 

 

 

  <---   26 Мая  12 ч 56 м 01 с  ----   Третий стенограф   --->

 

земельної комісії, тому що сьогодні багато надходить інформації, що методом самозахвату в деяких місцях будуються торгові точки по торгівлі алкоголем. Зокрема, такий факт є в мене в окрузі, де на газопровідній робиться спроба незаконного будівництва.

Шановні колеги, ми ж домовилися і підвели риску. Наполягає на виступі Закревська. Можна дати їй слово?

Прошу, Закревська.

Закревська: Я ознайомилась з інформаційною довідкою по роботі комісії і хочу зауваження деякі зробити. Перш, ніж її на сесію давати варто, щоб на неї подивилися юристи, тому що тут посилання на статті Земельного кодексу зроблені не вірно.

Яловий: Я вже зробив зауваження керівнику комісії, який готував, секретаріату, який готував цю довідку. Я думаю, що в ітоговому документі по розгляду цих помилок не буде.

Була пропозиція під час обговорення інформації  прийняти рішення, прийняти інформацію до відома. Друге - на наступному засіданні внести проекти рішень по відміні - ті, які прийме по ініціативі комісії. Третє - доручити виконавчому органу прискорити питання, пов"язані з межами прибудинкових територій. Цю роботу посилити в м.Києві. Встановлення меж прибудинкових територій, не розмежування.

Можна прийняти  з цих трьох пунктів рішення по даній інформації? Прошу проголосувати.

Я прошу земельну комісію оформити відповідним  чином, прийняти до уваги, на наступному засіданні внести проекти рішень і покращити роботу по встановленню меж прибудинкових територій.

Голосування:

За - 55, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 19, всього - 75. Рішення прийнято.

Перед тим, як перейти до питань власності, у мене є пропозиція заслухати голову територіальної комісії виборчої. В порядок денний включили, щоб вже закінчити блок загальних питань, а потім пройти по власності і пройти по рішенням по містобудуванню та архітектурі. Можна так погодитись? Чи, можливо,

 

 

   <---   26 Мая  12 ч 59 м 01 с   ----  Седьмой стенограф  ---->

 

погодитись всі питання внесені в кінці, я так зрозумів?

 

Дейнега: Сьогоднішній порядок денний включає 24 питання від комісії власності та Головного управління майна, а також одне додаткове питання, яке ми включили в порядок денний. В порядку денному це п.19 питання 1.

"Про зарахування до комунальної власності територіальної громади м.Києва закінченого будівництвом об"єкта комунального призначення". Транспортний вузол, вул. Басейна, Червоноармійська та Бессарабська.

Яловий: У вас є на руках цей проект рішення. Голосуємо перший підпункт по власності.

Голосування:

За - 58, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 17, всього - 75. Рішення прийнято.

Дейнега: 2. "Про зарахування до комунальної власності територіальної громади м.Києва закінченого реконструкцією об"єкта комунального призначення".

Голосування:

За - 65, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 75. Рішення прийнято.

Дейнега: 3. "Про надання дозволу комунальному підприємству „Генеральна дирекція Київради з обслуговування іноземних представництв” на знесення та списання нежилих будинків №44, 46 на вул. Гоголівській Шевченківського району". Є 73% фізичного зносу, є всі заключення, і підпадає під пляму забудови, виділена земельна ділянка раніше.

Яловий: Депутат Россада, ви хочете виступити?

 

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 02 м 01 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Я до депутата Россади звертаюся. Виступити хочете? Які є запитання? Включайте мікрофон і називайтесь для протоколу. Можна на голосування ставити?

Прошу, Новак, 11.

Новак: У мене питання. Тут в рішеннях вказуються, що 10% від загальної площі новозбудованої буде передано місту. При відведенні земельних ділянок також вказується, що 10% площі передається місту. Ви мені поясніть: 10 і 10 - це буде 20, чи це ті ж самі 10%?

Дейнега: Це 929 метрів компенсації за ці площі, які знесені. Це в інші ідуть процедури.

Яловий: Прошу проголосувати. 20% зафіксуйте протокольно.

Голосування:

За - 67, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 76. Рішення прийнято.

Дейнега: 4. "Про надання дозволу комунальному підприємству "Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування" на списання будівлі". Це Биковня, кладовище, 12 метрів.

Яловий: Екран у мене чистий. Чи є запитання? Голосуємо.

Голосування:

За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 76. Рішення прийнято.

Дейнега: 5. "Про надання дозволу комунальному підприємству "Бессарабський ринок" на списання автомобіля".

Яловий: Можна проголосувати? Прошу проголосувати.

Голосування:

За - 63, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 76. Рішення прийнято.

Дейнега: 6. "Про надання дозволу Центральній міській клінічній

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 05 м 01 с  ----   Третий стенограф   --->

 

лікарні на списання автомобіля". Також 1994 року.

Яловий: Можна голосувати? Прошу проголосувати.

Голосування:

За - 64, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 76. Рішення прийнято.

Дейнега: 7. "Про згоду на повторний продаж об"єкта незавершеного будівництва - базового підприємства для забезпечення шкільних їдалень на проспекті Радянської України, 8". Перший інвестор не виконав умови договору, через суд розірваний.

Яловий: Можна голосувати питання?

Прошу, Новак, 11.

Новак: Пункт цього проекту рішення 2.2. Тут йдеться: після надходження коштів від повторного продажу на рахунок позабюджетного фонду приватизації. Можливо це помилка, тому що Бюджетний кодекс не передбачає на сьогоднішній день жодного позабюджетного фонду. Всі позабюджетні фонди на сьогодні входять до бюджету, тому я хотіла б пояснити.

Яловий: Я дякую Наталі Василівні за підказку і прошу виправити це в проекті.

Прошу, Збуржинський, 23.

Збуржинський: Речь идет о чем. Мы должны вернуть орган приватизации деньгами, которые уже в бюджет поступили за продажу этого объекта, он не выполнил инвестиционные обязательства. Поэтому давайте... Тонкость, наверное, есть такая, что действительно прописано, что все деньги от приватизации идут в бюджет. В данном случае - это повторная продажа, за которую продано объект. Я готов поработать с горфинуправлением и с бюджетным комитетом. Как это правильно сформулировать? Но здесь деньги в бюджете за этот объект...(нерозб.)

Яловий: Я буду просити Наталію Василівну і Владислава Францовича подивитися уважно після цього цей пункт.  Ставлю на голосування цей п.7. Прошу проголосувати.

Голосування:

За - 60, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 76. Рішення прийнято.

Дейнега: 8."Про внесення змін до рішення

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 08 м 01 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Київради з питань власності формування комунальної власності м.Києва від 27.12.01 № 208/1642". Але ще з голосу тут: у зв"язку з технічною помилкою  додатку  у графах 5 і 6 позиції 43, п.5 цифри 1536,8 замінити цифрами 1554,2, відповідно до документів БТІ.

Яловий: Можна ставити на голосування? Прошу проголосувати.

Голосування:

За - 68, проти  - 0, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 76. Рішення прийнято.

В п.9 було два зауваження. Від Карабаєва я прошу врахувати - це п.48, додаток 6. І від Плачкова. Прошу назвати.

Дейнега: 9. "Про передачу в користування на умовах оренди нежилих приміщень, продовження термінів дії договору оренди нежилих приміщень, надання дозволів на встановлення пільгових ставок оплати та про зміни оренди ставок". Але тут з доповненнями.

Перше. Це додаток 3, п.12 "Приміщення за адресою Товстого, 55"...(нерозб.) Плачков просив зняти.

Друге. Знімається додаток 6, аркуш 21, п.48: "Київська медична академія післядипломної освіти імені Щупика", це проспект Павла Тичини, 12. Пропозиція депутата Карабаєва.

Додаток 4 доповнити пунктом "ТОВ аудиторська фірма "Раритет", вул. Велика Житомирська, 15-а".

Доповнити додаток 5 пунктом "Всеукраїнська громадська організація асоціація депутатів місцевих рад та прихильників блоку В.Ющенка "Наша Україна" за адресою: Шевченківський район, Хрещатик, 44, літ.А, 4 поверх, 82,8".

Доповнити додаток 3 пунктом "Товариством з обмеженою відповідальністю "Енергофарм", Солом"янський район, Солом"янська, 17, корпус 1, 58,4.

Яловий: Чи є ще якесь зауваження, або запитання до доповідача по даному проекту рішення? Можна ставити на голосування?

Прошу, Матіко-Бубнова, 86.

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 11 м 01 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Матіко-Бубнова: Постійна комісія Київради з питань гуманітарної політики пропонує вилучити № 7, п.1 проекту рішення під № 9. У зв"язку з тим, що у цих приміщеннях, про які йде мова у даному проекті, працює 9 співробітників, які забезпечують культурно-просвітницьку діяльність Будинку вчителя, переселити їх немає куди. Там: педагогічний відділ, культурно-масовий відділ, відділ по роботі з дітьми та молоддю. Ось заступники директора знаходяться якраз в цьому приміщенні, яке зараз пропонується розглядати, щоб про передачу його.

Депутати комісії з питань гуманітарної політики пропонують зняти це питання з розгляду.

Дейнега: Тут це питання має свою історію, тому що керівництво Будинку вчителя звернулося з проханням до управління майна стосовно надання цих приміщень товариству "Супутник". Потім звернувся в управління майна благодійний фонд "Трипілля" - це депутат Заяць, також з проханням, і цьому благодійному фонду "Трипілля" і хотіли надати це приміщення. Якщо категорично проти депутати, то...

Яловий: Прошу, Бойчук.

Бойчук: Я хочу звернути вашу увагу, може управління майна, може комісія нам доповість цю ситуацію. Є державне комунальне підприємство "Плесо", і ми тут надаємо всім підприємствам оренду.

Яловий: Який це додаток?

Бойчук: Це додаток в цьому рішенні 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23.

Яловий: Прошу дайте пояснення.

Дейнега: По процедурі. Звертаються орендарі до комунального підприємства. Комунальне підприємство "Плесо", чи інше надає згоду, чи відмовляє. Якщо воно надає згоду по процедурі, ці документи потрапляють на комісію оренди. Якщо вони там далі проходять, я ці документи подаю на президію, а потім від комісії на Київраду. Через те по процедурі ми зробили все.

Бойчук: Питання в тому, що ми одним рішенням декларуємо, що ми в зелених насадженнях, в парках відпочинку, в місцях відпочинку... Через те вони землю потім не будуть викупляти. 1000 кв. м. - це ж

 

 

 

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 14 м 01 с  ----   Третий стенограф   --->

 

 наше комунальне підприємство.  Тут два варіанти: чи надавати в оренду і отримувати якісь кошти,  чи не надавати і не отримувати.

Яловий: Микола Андрійович, я думаю, що мова йде про ті об"єкти "Плеса", які вони традиційно надають під літній сезон, під експлуатацію.  Давайте, якщо це буде не так, ми на наступному засіданні повернемося до цього питання.

Бойчук: Але треба врахувати ті рішення на сесії, яку ви очолюєте комісію, з урахуванням, щоб в нас не було протиріч двох рішень сесії до затвердження генерального плану у розробці цих островів.

Яловий: Це ж приміщення надаються, або  існуючи спеціально підготовлені земельні площадки - пляжі і т.ін. Я не думаю, що тут... Земля тут не надається. Я просив би вас провірити цей факт. Перевірити окремо,  це протокольне доручення.

Доповідач: Я прошу не підписувати це рішення сесії, поки не буде робочої групи.

Яловий: Я прошу відмітити.

Прошу, Арканова, 56.

Арканова: Я прошу повернутися до п.9, до додатку 7 п.1 щодо оренди приміщень Будинку вчителя. Я дуже прошу зняти його з розгляду, тому що воно не було все-таки розглянуто на нашій комісії, тому що якби воно було направлено, то ми б такого погодження не дали. І зараз тут присутня Мельник Л.Ф. - директор Будинку вчителя. Якщо можна, надайте їй слово.

Яловий: Я думаю, що ми повинні зняти це питання і уважно вивчити.

Арканова: Я прошу зняти. Якщо потрібні пояснення, то є директор.

Яловий: Просить комісія, просить ряд депутатів, заступник міського голови  Кір"ян В.А. Я просив би комісію прислухатися до думки і зняти цей пункт, і також два пункти. Пропозиції депутатів Плачкова і Карабаєва. По депутату Бойчуку ми домовились, що він перевірить до підпису.

Прошу, Бойчук, 47.

Бойчук: Я хотів би по цьому питанню п.18, 19, 20, 21, 22, 23, в нас буде створюватися тут робоча група,

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 17 м 01 с  ----   Второй стенограф   --->

 

і я думаю депутат Карабаєв, як би був присутній, як голова комісії. Ми вивчимо це питання, потім продовжимо. На слідуючій сесію це питання вирішимо.

Яловий: На який термін здається в оренду?

Доповідач: На 364 дні, але по інтересам написано.

Яловий: Поки ви будете вивчати, мабуть, пляжний сезон закінчиться.

Бойчук: Так вони ж не зупиняють роботу.

Яловий: Так вони не можуть договір оренди, і таким чином буде бюджет втрачати.  64 дні - я не думаю, що це повід для того, щоб дискутувати. Ми домовились.

Бойчук: По результатам робочої групи, тільки тоді підписувати рішення сесії.

Яловий: В мене цілий ряд прохань до виступів: Новак, Білич, Мартинюк, Матіко-Бубнова, Казаков.

Я прошу коротенько зауваження до цього проекту.

Новак: Я прошу зняти на довивчення питання №13, п.13, арк., дод.5, де Дарницька поліклініка №2 здає в оренду приміщення під кафе.

Справа в тому, що мої виборці обурюються тим, що при наявності великої кількості кафе на Рембазі ще й при поліклініці прямо збоку прибудували це кафе, яке не відповідає взагалі інтересам. І хоча тут написано: без продажу горілчаних напоїв, все ж таки там вони продаються. Я хотіла би взяти питання і ще раз перевірити, виїхати, якщо там, дійсно, відповідає тому, що тут написано.

Яловий: Немає заперечень проти пропозиції Новак? Немає.

Дейнега: Всі питання, що стосуються охорони здоров"я, проходять попередню орендну комісію Головного управління охорони здоров"я, і тільки після погодження на цій комісії підпису Бідного, вони виходять на комісію оренди.

Яловий: Ми повинні піти назустріч депутату. Який є там депутат? І нехай ще раз перевірить, щоб ми не помилились в цій ситуації.

Казаков, прошу.

Казаков: Я хочу повернутись до дод.7, п.1 про Будинок вчителя. Не можна нам таке робити, щоб сьогодні давати на продаж практично цю сферу.

Яловий: Ми знімаємо цей пункт.

Казаков: Щоб назавжди його зняли і не повертались до цього будинку, дуже багато бажаючих до нього.

Мартинюк: Це мій виборчій округ і я хотів би сказати, дод.7, п.1 я теж підтримую колег, Бубнову, Казакова підтримую.

Яловий: І я вас підтримую.

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 20 м 01 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Мартинюк: Ні в якому разі в подальшому ми до цього питання не поверталися. Заклад культурний і ми повинні зробити все, щоб був, дійсно, освітянський культурний заклад, який би працював в інтересах киян передусім.

Яловий: Прошу, Білич, 71.

Білич: Два тижні тому Президент України підписав Указ "Про лібералізацію підприємницької діяльності в Україні". Один з пунктів цього Указу передбачає, що оренда державного комунального майна відбувається на термін не менше, як на три роки, якщо іншого не  просить підприємець-заявник. Наше рішення готується в даній частині по оренді комунального майна, як і готувалися раніше, 364 дні. Я вас прошу виконувати, чи брати до роботи Укази Президента, і переглянути цю норму, як це передбачено в Указі.

Яловий: Я згоден з вами, і просив би уважно подивитися, тому що умови роботи, дійсно, коли здається на менше року, то дуже складні. Ремонти і все інше.

Прошу, Карпенко, 17.

Карпенко: Я прошу зняти на довивчення п.11, аркуш 5, додаток 1. До мене було звернення по цьому питанню, і я хочу попрацювати.

Яловий: Ще раз назвіть для протоколу.

З зали: Назвіть назву і адресу.

Карпенко: п.11, аркуш 5, додаток 1 - "Стаєр", вул. Шолом-Алейхема, 3 у Деснянському районі.

Яловий: Прошу, Лисов, 4.

Лисов: Я прошу сумлінно відноситися до своїх обов"язків, бо всі матеріали, які проходять комісію по наданню в оренду приміщень, роздаються депутатам заздалегідь, до президії. До чого веде ваше зняття питань зараз на сесії?

Це йде мова про те, що майно до вашого розгляду ефективно не буде використовуватись. І в нас сьогодні попрацювала прокуратура, інші органи, і нам роблять зауваження про те, що перед тим, як ми виносимо питання на розгляд і тим, як ми потім укладаємо договір оренди, проходить великий термін. А те, що сьогодні по ДКП "Плесо" і по іншим непринциповим позиціям ми втрачаємо кошти, які повинні надходити до бюджету, то це є факт. І тому я категорично проти, щоб ми сьогодні таким гулом

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 23 м 01 с  ----   Второй стенограф   --->

 

вносили багато питань, що стосується на зняття. Щоб ви працювали раніше і до президії ці питання всі узгоджували, бо після погодження комісії з питань оренди ми запрошуємо тих потенційних орендарів до себе в управління, і вони листами з нами  укладають попередній договір. Експертна оцінка діє тільки на протязі півроку і по тим адресам, по яким ми надаємо в оренду попередній договір. І якщо експертна оцінка буде вище існуючої, тоді ми донараховуємо орендну плату.

Що стосується Будинку вчителя - ніхто б його, цього об"єкта, не трогав, але якщо директор і керівництво Будинку вчителя звертається до мера м.Києва з проханням надати площі в оренду комерційній структурі, в нас є доручення мера - надати благодійній організації, тому ми цей вчинок і зробили. Сьогодні багато людей проти. Це питання треба відкласти, але прошу, якщо ви хочете використовувати храм культури, то нехай тоді не звертається до мерії міста про надання площ комерційним структурам.

Матіко-Бубнова: Я хочу попросити Ігоря Володимировича ці питання раніше відповідним листом подавати на розгляд нашої комісії, тоді не будуть виникати на сесії такі питання. І хочу, звичайно, теж звернути увагу на те, про що  сказав Ігор Володимирович, що якщо, дійсно, будуть такі клопотання від організації надавати якимось приватним структурам площу в оренду, то я думаю, що тут депутати будуть переглядати рішення на користь і інших організацій. Тому в мене теж прохання  до міського Будинку вчителя - бути більш обережними в майбутньому, щоб таких листів не потрапляло на адресу Київського міського голови, про які говорить Ігор Володимирович.

Яловий: Я з вами погоджуюсь, але ви член комісії по оренді. Всі голови комісій, які звернулись і попросили бути там, є в цієї комісії. Я просив би вас приймати просто  участь, щоб не виникало таких позицій в подальшому  в роботі комісії.

Я просив би вас, шановні колеги, проголосувати дане рішення і погодитись з цим. Я думаю те, що запропоновано депутатами зняти на довивчення - це менше 1% від того, що є в цьому рішенні. Я просив би вас погодитись з пропозицією Новак з приводу Будинку вчителя, з пропозиціями Карабаєва, Плачкова,  з пропозицією депутата Карпенка і проголосувати це рішення Бойчука.

 

 

  <---   26 Мая  13 ч 26 м 01 с  ----   Третий стенограф   --->

 

Ми домовились, що на підпис, до підпису ви перевірите. І депутат Білич попросив по строкам дотримуватися закону. Перевірте на цей предмет.

Голосування:

За - 67, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 76. Рішення прийнято.

Дейнега: 10. "Про зарахування до комунальної власності територіальної громади м.Києва двох комплектів обладнання "Акустичний рибозахисний пристрій "Цикада" та робочого проекту "Акустична рибозахисна система "Цикада". Це згідно з бюджетом міста.

Яловий: Можна голосувати? Прошу проголосувати 10-в. Зауважень не надійшло.

Голосування:

За - 63, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 75. Рішення прийнято.

Дейнега: 11. "Про надання дозволу Службі безпеки України на демонтаж бойлерної на вулиці Лук"янівській, 27".

Яловий: По п.11 немає зауважень?

Прошу, Новак, 11.

-A A +A

Читайте також

Розширений пошук

  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води,
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на вул. Алматинській, 39-В у Дніпровському районі міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування центрального теплового пункту на вул. Сосницькій, 19 у Дніпровському районі міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування будівлі центрального теплового пункту на бульв. Дарницькому, 9-А  у Дніпровському районі міста Києва
  • Про надання КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВРАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» земельної ділянки в постійне користування для експлуатації та обслуговування основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води