
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХІ сесія IV скликання
Стенограма
пленарного засідання
24.11.05
Головуючий: Київський міський голова
О.Омельченко
м. Київ
<--- 24 Ноября 11 ч 28 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Доброго дня, шановні депутати. Зареєстровано 62 депутати. Є пропозиція розпочати нашу роботу, тому прошу проголосувати за таку пропозицію. Вже в залі 68 зареєстровано.
Голосування:
За - 61, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 9, всього - 71. Рішення прийнято.
<--- 24 Ноября 11 ч 31 м 28 с ---- Третий стенограф --->
В нас деякі технічні об"єктивні причини, тому половину тільки підготовлено в завершальному в новому варіанті проекту порядку денного. То є прохання до вас таке: поздоровимо наших іменинників. Новак немає, у неї ситуація траурна з родичами. Плачков Іван Васильович показує приклад, що міністри в основному у відрядженнях. І Закревська, поздоровте її.
В нас відсутні по поважним причинам - Кондратьєв у відпустці, Кривонос у відрядженні, Пінчук на лікарняному, Паламар на лікарняному, Пилипишин на лікарняному, Черніков на лікарняному, а Дігам хворий.
Ситуація така: Яловий за узгодженням знаходиться на великій нараді голови ВР Литвина. Останнє засідання, розглядається проект бюджету на 2006 рік. Бюджет, який підготовлений Міністерством фінансів, Кабінетом Міністрів, не влаштовує місцеві органи самоврядування. Там ідуть прямі обділи, втручання в наші справи. Так, наприклад, вноситься пропозиція до закону "Про бюджет 2006 року", що якщо Державний фонд майна продає підприємство, то разом з землею всі надходження ідуть в державний бюджет. Це приклад, як порушувати Конституцію
<--- 24 Ноября 11 ч 34 м 28 с ---- Второй стенограф --->
і Закон "Про місцеве самоврядування". Тому Асоціація міст України обговорила це питання і я підписав всі нормативні документи, і Володимир Борисович і виконавчий директор Асоціації - Пітцик М.В., будуть відстоювати цю позицію там. Крім того, є зауваження особисто по Києву, які підготував Борисов, Падалка. Я з ними погодився і ці матеріали теж направлені в комітет. Підкомітет ВР вчора розглядав наші зауваження м. Києва.
Наприклад, пропонується Дніпропетровську, Донецьку та Харкову на слідуючий рік по 200 млн. на метрополітен. Київ. Цікаво, що Київ метрополітен по нашій ініціативі отримав багато років тому і в нас іде розвиток метрополітену, а Харків, Донецьк, Дніпропетровськ залишив у власності Міністерства транспорту, тобто державні. І розвиток за останні 7 років не отримав. Це підхід не державний, а приватний, від деяких високих посадових осіб Кабміну. Тому ми теж будемо відстоювати цю позицію за підтримки підкомітету ВР і є інші питання про виділення цільових коштів м. Києву на столичні функції. Теж ми не згодні з пропозицією Кабміну і тому теж відстоюємо сьогодні у ВР на підкомітетах і комітеті.
Мені потрібна буде допомога одного з вас, депутата, тому можуть бути випадки тимчасові, підстрахувати тут мене за цим столом. Щербаков має пропозицію.
Щербаклв: Доручити це Фоменку.
<--- 24 Ноября 11 ч 37 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Прошу проголосувати. Фоменко Іван Андрійович надає допомогу у веденні сесії.
Голосування:
За - 63, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 6, всього - 70. Рішення прийнято. Я думаю, що після цього Яловий відмовиться ходити за мене у Верховну Раду, тому що є високий рейтинг Івану Андрійовичу.
Я прошу оргвідділ сповістити тепер вже нас з Іваном Андрійовичем, коли будуть в повному обсязі роздані документи депутатам, тому що 20 хвилин тому було тільки 40 екземплярів остаточного кінцевого варіанту нового порядку денного сьогоднішньої сесії.
Ми могли б зараз розглянути звернення та заяви депутатів. Ми б якраз зайняли цей час в межах 12-15 хвилин, і якраз роздаються вже матеріали. Якщо ми придумаємо форму - короткий зміст, якщо тільки прочитати депутатські звернення, а їх тут, дійсно, на
<--- 24 Ноября 11 ч 40 м 28 с ---- Второй стенограф --->
багатьох сторінках. Офіційно звернень, які надійшли в установчому порядку до вчора - 73. Ще є окремі листи.
Арканова, Пилипишин, Волков, Головач, тобто ще і додаткові. Гич, Матіко-Бубнова.
Якби ви погодились оголосити прізвища депутатів, які подали звернення. А оргвідділ роздрукує, оформить і роздасть, і ви будете про це все знати.
Запишіть пропозицію депутата Россади. Запити, які були озвучені, будуть по прізвищам з коротким змістом, який справа, опублікувати в газеті "Хрещатик" на слідуючій неділі у вівторок. На 29 запишіть доручення. Тоді я 73, ті які пройшли реєстрацію, і тут сумнівів немає.
<--- 24 Ноября 11 ч 43 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Карабаєв, Плачков, Товстий, Россада, Арканова, Гіщак, Волков, Поляченко, Кривонос, Головач, Бабак, Дейнега, Мартинюк, Бубнова, Комов, Гич, Євлах, Бідний, Іванченко, Гуленко, Сташук - 73 зареєстрованих. Не зареєстровані: Щербаков, Гриненко - заява, Арканова - заява, Пилипишин, Волков, Головач, Овчар, Бубнова, Гич.
Читаю заяву Гриненка: "Прошу вас взяти до уваги, що я з 23 припиняю своє членство в депутатський фракції "Єдність", також повідомляю про вступ до фракції "Народна партія". Погоджено. Підписав Вільдман.
Прошу проголосувати, як рішення нашої сесії, озвучені мною зареєстровані - 73 та додаткових - 19 звернень, які будуть опубліковані в газеті "Хрещатик" 29 листопада. Голосуємо рішення сесії.
<--- 24 Ноября 11 ч 46 м 28 с ---- Третий стенограф --->
Голосування:
За - 65, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 73. Рішення прийнято.
Заяву ми озвучили, взяли до протоколу. Я називаю прізвище, а депутат говорить чи він передумав, чи він озвучує.
Головач, 74 - озвучує. Поляченко.
Поляченко: Ми на минулій сесії проголосували про те, щоб всі звернення і заяви в кінці сесії. Проголосувала сесія. Тому що, якщо це буде 77 і 100, в наступній сесії буде 120. Ми всі розуміємо, що іде передвиборча кампанія. В нас величезний порядок денний, якщо ми зараз втягнемося в ці питання, то це до вечора будуть тільки звернення.
Головуючий: Ми ж вже проголосували. Я тільки по тій причині, що не роздані вам...
Поляченко: Уже роздані.
Головуючий: Ми вже проголосували запити і звернення, і з цим питання завершили. І ми домовилися протокольно, що це буде один раз так, на вівторок, щоб депутати переконалися, що вони враховані. А в наступному ми будемо чітко виконувати волю проголосованої сесії. Звернення депутатів будуть в кінці. І тільки тих депутатів будуть озвучуватися, хто є в залі. Бо буває так, що в кінці сесії половина депутатів немає, а їх звернення є.
А тепер я питаю вас, шановні депутати, у нас на табло показано, що записалося 12 депутатів. Я розумію так, що там немає ніяких звернень і ніяких заяв. Якщо в Кір"яна є, то я вам не дам слова, тому що звернення повинні були подаватися в установленому порядку до початку сесії
<--- 24 Ноября 11 ч 49 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
і не пізніше, як вчора. Подав вчасно, то ми його зареєструємо.
Заява Кір"яна. Довожу до відома секретаріату про те, що я, Кір"ян Валерій Андрійович, виходжу з фракції "Київ трудовий", про що прошу повідомити на пленарному засіданні Київради. Ви виходите і нікуди не входите? Тут не написано: та входження до фракції "Батьківщина". Передайте, будь ласка.
Я ще раз питаю, 12 депутатів, 12 оголосили всі звернення і заяви. По Регламенту, на який ви завжди наполягаєте і часто справедливо буває, і мені зауваження робите, ми не будемо більше сьогодні слухати заяви або звернення, а при бажанні я даю можливість в кінці сесії, як сказав Поляченко, і проголосовані ті, хто ще хоче дати звернення або заяву, запишіть, будь ласка у протокол: розглянути додатково звернення і заяви депутатів в кінці сесії, які знаходяться на даний момент в папках чи на руках, або з"являться під час роботи сьогоднішньої сесії. Табло звільняйте, будь ласка.
Переходимо до обговорення порядку денного. Затвердимо порядок денний і потім, якщо не по зверненням заяви, я обов"язково надам слово при цій умові, що це не звернення або заява.
Всі зрозуміли, що депутат Поляченко нагадав мені, що ми проголосували звернення і заяви після сесії, протокольно тільки я записав. Слово - тільки після обговорення порядку денного.
У вас є порядок денний на руках. Справа написано: проект, новий варіант.
<--- 24 Ноября 11 ч 52 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Є пропозиція затвердити порядок денний.
Проект, новий варіант. Починається з питання.
1. "Про відміну рішень Київради" (19 проектів). Доп. Гуленко.
Можна голосувати порядок денний за основу?
<--- 24 Ноября 11 ч 55 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Я ставлю на голосування за основу.
Голосування:
За - 50, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 20, всього - 72. Рішення прийнято.
Переходимо до обговорення пропозиції проголосованого за основу порядку денного. Ми звернення і заяви будемо розглядати в кінці сесії.
Іванченко: В мене є така пропозиція залишити в порядку денному тільки п.1 порядку денного "Про відміну рішень". А інші перенести на вівторок. Я спробую обґрунтувати, чому це так. Згідно нашого Регламенту Президія до сесії за 12 днів. депутатам роздають за 10 днів. Ми всі отримали документи тільки вчора. Їх фізично неможливо розглянути і професійно провести цю сесію. В мене така пропозиція, ми не перший раз так порушуємо Регламент. Якщо ми сьогодні теж порушили Регламент,
<--- 24 Ноября 11 ч 58 м 28 с ---- Третий стенограф --->
перенісши всі заяви на потім. Для цього нам потрібно внести зміни до Регламенту, а потім робити те, що ми робимо. Наприклад, внести зміни до Регламенту, що депутати отримують документи за один день. Чи Президія проходить за 6 днів, але в нас написано 12 днів Президія і 10 днів депутати все отримують. Тому я вважаю, що якщо ми будемо далі проводити сесію з такою підготовкою, то наше рішення можуть вважатися не легітимними. І для цього тільки потрібно у суді оскаржити.
Але я вважаю, що нам раціональніше перенести на вівторок для того, щоб у вівторок мати проголосовані рішення і щоб їх міський голова підписав найближчим часом. Якщо ми підемо судовим шляхом, то ми будемо цим питанням займатися щонайменше декілька місяців. Прошу, колеги, мене підтримати.
Головуючий: Ми вже проголосували порядок денний за основу. І я оголосив прохання його обговорювати і наповнювати. І прошу шановного депутата Іванченка звернути увагу на те, що всі земельні питання, які сьогодні внесені в порядок денний після питань власності, це всі ті питання, які 17 числа ми жодного не розглянули тому, в тому числі і вас, о 15.00 вже в залі не було. В мене є повний перелік депутатів, в тому числі всього керівного складу міськвиконкому, було два зами моїх. Тому в залі було 44 депутати, ми перервали сесію близько 15.00 і жодне питання земельне не розглянуто.
Таким чином, після питань містобудування, 21 питання, і 19 - про створення контрольної комісії з питань Регламенту, 20 - про питання власності. Це питання, які були вчора вам роздані і потрапили в новий проект. Питання землекористування з 22 і завершуються вони 153 - це питання минулого засідання 17 числа, тому вони не є нові.
А питання, які сьогодні Президія, дійсно ви праві, розглянула 19 проектів в першому
<--- 24 Ноября 12 ч 01 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
питанні, потім розглянула 5, якщо я не помиляюся, в третьому питанні, а потім 4-е - знову відмова, а не затвердження, якщо ви уважні, 5-е питання - це по бюджетним нашим справам, про яке ви знаєте і ми говорили, Зайця обрати - Черніков, що тут вивчати: беремо або не беремо, про створення органу самоврядування "Паньківщина", Чернікова - нормально, Шулявка, Чернікова - нормально, про звільнення Подільської районної ... від сплати пайової участі - не бачу, аудиторська перевірка бюджету Києва за 2004 р. - не бачу, внесення змін про фінансово-кредитну підтримку суб"єктів господарювання, Дрозденко - дуже необхідне питання, кінець року, нехай працюють малі підприємці. "Екотрас", ліквідування, Гриненко - ліквідуємо або ні, це ваша воля. Подивіться, будь ласка, хто: Бойчук - 19, Матіко-Бубнова - 18, 17, Пилипишин - 16, Березніков - 15, Гриненко - 14, 13, 12, Дрозденко - 11, Присяжнюк - 10, 9.
Хто по прізвищам не підготовлений доповісти сесії по названим мною питанням? Всі готові.
Я просив би сьогодні утриматися від такої пропозиції депутата Іванченка, тому що це вже у вівторок ми, м"яко говоря, просачкували півдня, після 15-ї години, і сьогодні не треба цього повторювати. Сьогодні треба нам попрацювати, для цього є всі підстави.
Ставлю на голосування пропозицію Іванченка не проводити сьогодні сесію. Вніс пропозицію Іванченко.
Голосування:
За - 5, проти - 28, утр. - 5, не гол. - 35, всього - 73. Рішення не прийнято.
Будемо працювати.
Іванченко, я прошу вас сьогодні, цілий день сесійний, аж до її завершення побути.
Прошу, Странніков, 38.
Странніков:
<--- 24 Ноября 12 ч 04 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Якби ми всі поважали Регламент, який говорить, що починається робота сесійна в 10 годин, а не в 11.30, то я думаю, що в нас би вистачило часу і на заяви, звернення.
Ситуація потребує вашого негайного втручання. На сесії 17 листопада стався один прикрий інцидент, а саме назву нашої фракції "Сила народу" було змінено на табло при виступі наших колег, без нашого відома. Я просив би дати відповідні доручення, щоб надалі назва нашої фракції висвічувалась як вона висвічується зараз на табло.
Головуючий: Я сьогодні мав зустріч цільову. Знаючи, що пані Новак буде відсутня. Вона була в мене в кабінеті, ми домовились з нею, що завтра я зберу всю фракцію, щоб зустрітись зі мною. Вона погодилась. Доручення моє є.
Щербаков: В мене прохання дати протокольне доручення з приводу, який я зараз оголошу. Від імені фракції мені вручено внести до порядку денного 4 проекти рішень. Вони роздані в папках, але не внесені в порядок денний.
1. "Про правову допомогу малозахищеним верствам населення". Тим, хто заарештований або затриманий, або є потерпілим, але в наслідок скрутного стану не може оплачувати послуги адвоката.
2. "Про безоплатне забезпечення таких самих верств населення ліками в зимовий період від хвороб, які викликані сезонним зниженням температури".
3. "Про заборону встановлення на системах централізованого опалення житлових будинків, лікарень, навчальних закладів пристроїв, які зменшують обсяг подачі теплоносія".
4. "Про тимчасове припинення стягнення збору за паркування автомобілів".
Всі ці проекти роздані депутатам.
<--- 24 Ноября 12 ч 07 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Я прошу включити для обговорення до порядку денного, три з них є взагалі нагальними - це, що стосується ...
Головуючий: В мене є деякі питання. Комісії пройшли? Не пройшли, Гуленко каже, юристів не пройшли, кажуть юристи. Я хотів би погодити таку думку з депутатом, і тут підписав у вас, я бачу, Головач, Щербаков і Дрозденко. Я просив би звернутися до вас трьох з таким записом протокольним, що ці чотири проекти рішення, які ви озвучили, були розглянуті найближчими днями на комісії, отримали юридичну підтримку і включити їх в числі перших, тому що перше буває одне, а в числі перших - це може бути і 10. Число 1-е на сесію 8-12 грудня, ми ще не знаємо, як буде прочитаний бюджет 1 грудня у Верховній Раді. Від цього залежить, коли ми з вами сесію проведемо - 8 чи 12. Так мені доповідали мої виконавці.
Запишіть, будь ласка, озвучені чотири окремо проекти рішень депутата Щербакова.
Прошу, Кулик, 66.
Кулик: 27 жовтня на пленарному засіданні сесії Київради ми прийняли дружно рішення "Про заснування премії Київради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування". Я за це дуже всім дякую. І згідно з цим рішенням, постійна комісія з питань самоврядування та інформаційної політики повинна винести на розгляд сесії питання вже по кандидатам на здобуття цієї премії.
У зв"язку з тим, що голова комісії Черніков хворий, він мені доручив це винести. Положення затверджене все, тільки затверджуються кандидати на це. Якщо ми включимо до порядку денного, відразу розмножать і всім роздадуть.
Головуючий: Я згоден, на слідуючу сесію.
Кулик: Там, згідно з положенням ...
Головуючий: Ми вибірково з голосу домовились ніколи нічого не вносити, крім якогось ЧП або природного явища.
Запишіть, будь ласка, озвучена пропозиція депутата Кулика, бажано, щоб міський голова подивився індивідуально теж.
<--- 24 Ноября 12 ч 10 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: На слідуючу сесію теж. Доопрацювати в установленому порядку.
Товстий: До порядку денного я пропоную перших 4 питання сьогодні не розглядати.
Головуючий: Не буде жодного з 4 питань. Це порушення Регламенту.
Товстий: Я прошу їх не розглядати у зв"язку з тим, що вони роздані з порушенням Регламенту. Зібрати на ці 4 питання додаткову сесію. У вівторок або в четвер, коли ви визначитесь.
В мене виникає таке враження, що хтось блокує вирішення питань на засіданнях нашої сесії. Ми в минулий раз говорили, що потрібно почати засідання о 09.00 годині. Але є Регламент о 10.00, добре, то тоді голова повинен з"явитися чи ведучий, о 10.00 почати засідання сесії. Ви з"явились на півтори години пізніше. Я розумію, що президія, ще якісь питання. Ми вже який раз не доходимо до тих питань, що винесені на розгляд сесії. Я прошу це... Прошу переставити сьогодні на розгляді... Ми завжди розглядаємо першим питання власності, а потім земельні. Давайте сьогодні розглянемо землю, а потім власність.
Головуючий: Я прошу проголосувати. Весь блок землі розглянути, а потім власність.
Голосування:
За - 55, проти - 2, утр. - 4, не гол. - 10, всього - 71. Рішення прийнято.
Головуючий: З голосу не вносьте.
Дейнега:
<--- 24 Ноября 12 ч 13 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Дейнега: Я з голосу не вношу, тому що сумніваюся, що будуть питання власності такі, що 153 земельних, але все-таки я хотів би підкреслити, що 8-е питання - це "Грааль", воно ще підписане юридичним управлінням, через це знімається на наступну.
Головуючий: Прошу проголосувати за зняття В-8 на наступну сесію. Протокол, відзначайте.
Голосування:
За - 55, проти - 2, утр. - 0, не гол. - 14, всього - 71. Рішення прийнято.
Прошу, Головач, 74.
Головач: В Україні, навіть за її межами, знають Вас як палкого прихильника місцевого самоврядування. Ви підтримуєте і створення власних виконавчих органів, свого часу ви підтримали створення власного виконавчого органу в Київській міській раді. Тому прохання є наступне: фракція "Єдність" офіційно внесла проект рішення Київради про створення виконавчого органу Київської міської ради і виконавчих органів районних в м. Києві рад. Процес, як кажуть, вже пішов. Є негативні приклади, є і позитивні приклади.
Прохання - ми офіційно внесли від імені фракції "Єдність" цей проект рішення в установленому порядку і прохання доручити, нехай його опрацює виконавчий орган, юридичні служби, і розглядали комісії. Цей проект рішення повністю відповідає чинному законодавству і рішенням Конституційного суду. І там не йде питання про упередження реалізації законопроекту 3207. Я ще раз наголошую, що той проект рішення повністю відповідає чинному законодавству. Прохання - дати доручення.
Головуючий: Запишіть, будь ласка, протокольно ініціативу депутатської групи "Єдність" щодо вивчення в комісіях, обговорення у фракціях, з юридичними службами міста і ВР щодо створення районними радами м. Києва та Київською міською радою виконавчих органів, як це передбачено в Законі № 3207-1.
<--- 24 Ноября 12 ч 16 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Коротенько для Головача.
В цьому році у жодному районі не передбачені кошти на виконком. На наступний рік можливий варіант. Я відповідь давав і районам, і нам з вами. В цьому бюджетному році на утримання виділені кошти на КМДА. В цьому році створення нового виконкому, це нові люди. Залишаться без зарплати ті, що сьогодні працюють в адміністрації, і ті, які б могли бути членами виконкому. Доручення є.
Падалка: На минулому засіданні сесії, коли Яловий вніс пропозицію "Про збільшення чисельності секретаріату Київради", мотивуючи тим, що дуже багато роботи, але я хочу звернути увагу на п.13 і п.14 порядку денного. 3, 5 роки ми робили без рішень сесії, це не виключна компетенція сесії. Для чого кидати матеріали на сесії. Це комісія розглянула, рекомендувала виконавчому органу зробити. Тут перелік. Скоро ми будемо піднімати бордюри, там де вказано. Я прошу виключити ці два пункти.
Головуючий: Ми домовились, що ми виключаємо, коли наближаємось, підійдемо до того питання і тоді будемо приймати рішення.
Салюта: На сьогоднішній день в 2005 році закінчується наша Програма "Турбота". Ця програма зробила дуже багато речей. 5 років закінчилось і зараз нам потрібно приймати
<--- 24 Ноября 12 ч 19 м 28 с ---- Второй стенограф --->
програму на 2006-2010 роки. Вже півроку працюють над цією програмою всі служби і комісії. Всі комісії розглянули і зараз стоїть питання про необхідність її прийняття. Зважаючи на наш Регламент, який ми повинні виконувати, і згідно Регламенту п.20.12 я просив би вас, там якраз про голову говориться, про прискорений розгляд. Я хотів би, щоб ви дали вказівки відповідним службам, щоб ми в цьому році встигли прийняти програму "Здоров"я".
До мене, як до депутата Дніпровського району, звернулась прокуратура району. Також є звернення до Ялового. Вони просять, прокуратура Дніпровського району просить. Вони говорять, що погодили з керівництвом прокуратури м. Києва, перенести рішення сесії п.101. Я просив би підтримати прокуратуру. На слідуючій сесії, щоб розглянули вирішення питання про порушення кримінальної справи і т.д. Я хочу підтримати прокуратуру.
Головуючий: Запишіть доручення по першому питанню Програма "Турбота 2006-2010 рр.", щоб ми розробили в цьому році стратегічну програму 2006-2010 рр., а затвердили програму тільки "Турбота 2006 року". Прийде новий склад депутатів, будуть нові комісії, нове керівництво, і вирішать під себе, для себе, для киян, якою буде стратегічна комплексна програма "Турбота" на 5 років. Тому, я згоден з вами, але уточнюю свою думку. Що ми стратегічну програму повинні в цьому році загальну розглянути та затвердити на 2006 рік конкретну програму 2006 року.
Щодо підтримки прокуратури немаю можливостей, бо не володію, а розглянути на слідуючій сесії запишіть. Слово підтримати - уберіть. Запишіть, розглянути, а як вирішить сесія: чи підтримає, чи ні, буде видно на сесії.
<--- 24 Ноября 12 ч 22 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Казаков: Ви сьогодні повідомили про те, що можна вносити пропозиції, якщо пройшло ЧП. Члени фракції "Сила народу" вважають, що 17.11. дійсно було ЧП.
На засіданні Київської міської ради відбулося грубе порушення Регламенту роботи Київради в частині включення до порядку денного та розгляду питань. Під час засідання було здійснено 4 спроби протягнути рішення про заборону, про проведення заходів у центральній частині міста, яке не відповідає Конституції України, чинному законодавству та рішенням судових органів.
Це рішення порушує не тільки права політичних партій, а й рядових киян, котрі повинні мати висловити свої погляди.
Головуючий: То ми ж домовлялись, що в кінці заяви і звернення.
Казаков: Ви сказали, що ЧП. В даному випадку, думаю, що пройшло ЧП.
Головуючий: Без ЧП. Визначає не Казаков ЧП, визначає спеціальна служба.
Прошу, Борисенко, 62.
Борисенко: На вересневій сесії було протокольне доручення Головному управлінню земельних ресурсів підготувати проект рішення Київради про відмову виділення земельної ділянки за адресою вул. Відпочинку, 5 за рішенням громадських слухань. Це ваше доручення не було виконано.
В жовтні місяці появився проект рішення про виділення земельної ділянки, це парк. Ми всі знаємо, що ця земельна ділянка внесена в зону парку. Буквально через декілька днів біля адміністрації був мітинг. Після мітингу я був у вас, Олександре Олександровичу, на прийомі. Ви пообіцяли, що розберетеся, чому не було виконано ваше протокольне доручення.
Я звертаюся до Вас з проханням дати повторне доручення і винести на наступне засідання Київради підготовку проекту рішення про відміну виділення цієї земельної ділянки.
Головуючий: Запишіть протокольне доручення таким чином:
<--- 24 Ноября 12 ч 25 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
головам комісій - Поляченко, Гуленко, від виконавчої служби - Муховиков, Борисенко, від району - (я володію ситуацією, я скажу, чому воно не винесене) Мазепа, комісійно оприділити місце та дати оцінку земельній ділянці. Після того, або при депутаті Борисенко я зателефонував Мазепі (якщо при тобі, то скажи) - голові району і питаю: ти погодив рік тому назад цю ділянку? Погодив. Ти - особисто чи твій зам? Я особисто підписав. Тому, кажу: дай, будь ласка, на моє ім"я письмове обгрунтування відмови від погодження минулого року. А тепер комісійно зберіться і винесіть рішення, тому що, якщо голова особисто рік назад підписав до нас звернення на виділення цієї земельної ділянки, а за рік поміняв політичні погляди в партії або перейшов з православної віри в католицьку, то ми будемо розглядати це питання дуже серйозно. Слава богу, у нас в Києві ще не було міжрелігійних, міжконфесійних непорозумінь. Я просто сказав, чому не виконано.
Прошу, Старовойт, 43.
Старовойт: Я виступаю за дорученням комісії по ситуації, яка виникла у нас на останній комісії. Я хотів би пояснити. Київзем подав нам звернення, по якому ми повинні повернути всі згоди, які були надані з 1 вересня по 1 листопада. Але це звернення не з вини Головного управління, а, мабуть, виникло з якихось інших причин, тому що рішення по конкурентним засадам було підписано,
<--- 24 Ноября 12 ч 28 м 28 с ---- Второй стенограф --->
а потрапило до Київзему тільки 11.11. Я пропоную, щоб встановити по цьому рішенню якісь інші дати з моменту опублікування і дати доручення відпрацювати, бо дуже багато згод люди отримали і тепер потрібно повертати десь 80-100 згод, а люди вже почали збирати документи. Пропозиція відпрацювати якусь іншу дату. Підписано воно було не 01 вересня, а на два місяця пізніше.
Гуленко: Рішення Київради було на 1,5 місяця підписано пізніше. І в тому рішенні написано, що всі справи, які розглядаються до 01 вересня, вони йдуть по старому рішенню, а всі, які після 01 вересня, йдуть вже по новому. Потрібно дати доручення Київзему і внести зміни в це рішення.
Головуючий: Треба рішення приймати. Запишіть доручення Гуленку, Поляченку, Яловий, підготуйте необхідні матеріали на слідуючу сесію 08.12 або 12.12.2005.
Бубнова: Відповідно до Регламенту на кожному сесійному засіданні перед озвученням депутатських запитів депутатам Київради повинна надаватись інформація про хід розгляду та виконання депутатських запитів. На прикладі свого в.о. я показую 2 папки, це тільки по двом депутатським запитам, листування триває вже 5 років і абсолютно не вживаються ніякі заходи відповідні, щоб поліпшити стан справ в окрузі. Таких справ у нас багато і в інших депутатів Київради, це вчора ми обговорювали на засіданні фракції Української партії "Єдність". Ми проголосували сьогодні, щоб взагалі передати тільки прізвища депутатів, всі запити, але я думаю, що назріла така необхідність присвятити одне сесійне засідання розгляду запитів та як вони виконуються.
<--- 24 Ноября 12 ч 31 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Я думаю, що ми виявимо дуже багато цікавих фактів, відписок людям, і тим самим зможемо, якщо ми приймемо відповідні заходи, підвищити довіру виборців до нас, до депутатів Київради.
Я прошу, будь ласка, шановний Іване Андрійовичу, дати це доручення секретаріату Київради проаналізувати наші запити, надати кожному депутату письмову інформацію про виконання його запитів, які були озвучені на сесії і які вже давно мали бути виконані, але відповідь депутатам приходить із великим запізненням, і неефективний розгляд цих запитів.
Фоменко: Дякую, але на минулій колегії, коли розглядалося питання "Твій дім - твоє подвір"я", запропоновано було прийняти участь депутатам Київради, щоб поставити гостре питання. Три депутати із нашої кількості тільки прийшло і, дійсно, виступили і поставили гостре питання.
Що стосується вашого висновку, оргвідділ сформулює відповідне доручення за підписом голови.
Прошу, Комов, 88.
Комов: В мене прохання до вас, як до головуючого, надати протокольне доручення відносно того, що 11 жовтня ми приймали рішення по Київській фінансовій компанії про вилучення 0,59 га земельної ділянки, на якій вони будують. Але в процесі підготовки цього рішення я з"ясував, що цифри цього рішення були змінені. Замість 0,59 га вилучається 0,31 га.
Я прошу вас доручити Гуленку, Поляченку, щоб вони вивчили це питання і доповіли на наступній сесії, щоб це було внесено на наступний порядок денний.
Фоменко: Приймається ваша пропозиція. Оргвідділ сформулюйте. Не могло бути розбіжностей, є запис, підняти і точно встановити, яка площа. Я пам"ятаю, як депутат, що 0,59 була.
Прошу, Гич, 14.
Гич: В жовтні місяці був знятий пункт земельних ділянок і Омельченко підтримав це. Зараз він 57 у порядку денному.
Йдеться мова про відведення двох земельних ділянок по вул. Бориспільській, 30-а та вул. Бориспільській, 40, а між цими двома земельними ділянками знаходиться стадіон.
<--- 24 Ноября 12 ч 34 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Якщо ми відводимо ці дві земельні ділянки, то у перспективі цей стадіон теж перейде під будівництво. Тому я прошу цей пункт зняти.
Фоменко: Домовились, що коли ми дійдемо до цього пункту, то тоді за вашою пропозицією буде знято.
Затверджуємо порядок денний в цілому з доповненнями.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 19, всього - 71. Рішення прийнято.
Переходимо до порядку денного.
По З-1. Прошу, Гуленко.
Гуленко: З-1. "Про відміну п.1 рішення Київради від 29.04.04 року №238-2/1448". Згідно пропозицій, які надійшли до Київського міського голови, дане рішення пропонується на відміну. Чому? Прийнято рішення, але договори оренди не укладені. Тому Головне управління земельних ресурсів запропонувало цей пункт рішення відмінити. Якщо будуть запитання...
<--- 24 Ноября 12 ч 37 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Петік: Не зрозуміло, в якій папці, який пункт, за що голосуємо?
Фоменко: Голосування буде йти по кожному пункту окремо, а я сказав в окремій папці матеріали підкладені? То було непорозуміння.
Комов: Тут немає адреси. Нехай Гуленко назве адресу.
Гуленко: Ми відміняємо рішення, в якому є адреса. У вас є рішення рядом.
<--- 24 Ноября 12 ч 40 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Голосування:
За - 31, проти - 3, утр. - 1, не гол. - 34, всього - 69. Рішення не прийнято.
Голосування за озвучений пункт про відміну.
Голосування:
За - 32, проти - 2, утр. - 1, не гол. - 34, всього - 69. Рішення не прийнято.
"Про відміну п.2 рішення Київради від 29.04.04 №238-2448".
<--- 24 Ноября 12 ч 43 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Виконкому по вул. Петропавлівській у Подільському районі припинити і надати Державному управлінню справами за умови виконання пунктів таких-то по вул. Захарівській, 3 у Подільському районі (по ДУСі).
Прошу, Мартинюк.
Мартинюк: Я переконаний в тому, що сьогодні жодне із цих питань не пройде в нас, тому є така пропозиція - давайте це питання віднесемо на кінцеве вирішення земельного питання. Тоді, можливо, щось відбудеться і будемо далі йти по порядку денному, а таким чинником ми зовсім жодного питання не розглянемо, знову зациклимось, знову втратимо час і не рухаємося вперед. Давайте підемо далі по порядку денному і будемо вирішувати далі питання, а в кінці повернемося до цього вирішення питання.
Фоменко: Я думаю, що в цьому потреби немає. Хто об"єктивний, то він проголосує, якщо потрібно було по першому питанню, там дійсно треба відміняти, а 36 депутатів не голосують, то право кожного депутата.
Мартинюк: То це ж саме буде відбуватися і далі.
Фоменко: По озвученому Гуленком запитання є? ... Немає. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 33, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 31, всього - 65. Рішення не прийнято.
Прошу, Комов.
Комов: Ясно, що більшість депутатів не готова голосувати. Я пропоную не втрачати час і іншу процедуру - розглянути на комісіях або на фракціях. До цього питання більшість депутатів не готова. Це ж не тільки я, а люди, які не голосують, треба теж вислухати їх пропозиції і аргументи.
Фоменко: Я міг би погодитись з такою думкою, якби задав хоть хтось питання. І питань немає і не голосуємо.
Прошу, Товстий.
Товстий: Я, коли вносив свою пропозицію, просив зняти з порядку
<--- 24 Ноября 12 ч 46 м 28 с ---- Второй стенограф --->
денного з першого по четверте питання. Голова сказав, що не буде чотирьох пунктів, але ви поставили питання і проголосували. Не може, бути тільки роздали це питання. Зніміть ці чотири питання. Не піде нічого.
Георгієвський: Тільки що на Президії, Омельченко до відома всіх, хто був присутній в цьому зібранні, що мова йде в загальній кількості про 122-130 земельних ділянок, які були виділені протягом якогось певного часу і по яких жодних дій з боку землекористувачів не відбувається: ні заключення договору оренди, не підготовлена проектна документація, це результат аналізу, який був зроблений нашим управлінням земельних ресурсів під головуванням пана Муховикова. У зв"язку з цим було прийнято рішення найбільш кричащі факти винести і відмінити ці рішення по виділенню земельних ділянок, по яких не проробляється ніяким чином, не ведеться робота. Це зроблено, як перший крок для наведення ладу в цій справі. Нас звинувачують казна в чому, а пустують сотні земельних ділянок, тому я пропоную депутатам зосередитись на цьому питанні, слухати пана Гуленка і проголосувати за відміну тих рішень з тим, щоб ці землі перейшли в резерв наших київських земель і могли б надалі ними розпоряджатись.
Странніков: Я підтримую тих депутатів, які пропонують не влаштовувати зараз шоу. І не демонструвати всій Київській громаді, що кожен із цих пунктів буде провалюватись, кожен із 19. В принципі всі в цьому залі визначились як вони будуть голосувати, за вони або проти. Оскільки цей пункт порядку денного, він стоїть один, але складається із 19 проектів, то є пропозиція просто поставити на голосування всі 19. Оскільки результати голосування по кожному з них будуть абсолютно однакові.
Сташук: Я переглянув швидко цей список. Нас неправильно інформують,
<--- 24 Ноября 12 ч 49 м 28 с ---- Второй стенограф --->
коли говорять, що ці землекористувачі не хочуть оформляти договори оренди, то не всі не хочуть. Дехто не хоче або не може. Якщо нам вкидають такі питання без попереднього розгляду, то це неправильно. Я можу сказати, яка організація рік не може оформити договір оренди, а зараз пропонують просто відмінити рішення. Отримати договір оренди, тобто звертаються, але якісь незрозумілі складнощі не дозволяють їм це зробити. Тому, давайте будемо відвертими і не будемо влаштовувати цирк. Одна справа, коли державне управління справами бавилось в минулому році, але там є багато інших організацій, які б з радістю працювали б, платили орендну плату, але комусь хочеться просто позбавити їх цього права. Це неправильно.
Вільдман: Я поддерживаю всех, кто выступал и речь не о том, что кто-то не может подписать год или два, потому что мы знаем о том, что сколько таких договоров скопилось, например, в секретариате Сан Саныча и т.д. Речь идет о том, что мы не только нарушаем Регламент, а это просто дикое неуважение депутатов, чтобы вечером звонить, а в 08.00 нужно рассматривать 19 вопросов и судеб людских и т.д. Конечно, нет смысла за это голосовать.
Сегодня в 08.00 было собрание двух комиссий профильных, земельной и градостроительной. На этих комиссиях единогласно было принято решение, чтобы перенести рассмотрение этого вопроса на следующую сессию потому, что все люди увидели сегодня эти вопросы в первый раз. Напоминаю, что когда рассматривались вопросы, связанные с "Форумом порятунку", была создана специальная комиссия, куда вошли массы специалистов всех профильных управлений, и эти вопросы рассматривались с графика и аргументами в присутствии жильцов. Мы не можем сегодня поступать таким образом, это выглядит по меньшей степени несолидно. Поэтому, просьба этот вопрос сегодня не обсуждать, а перенести на следующую сессию. При этом, если мы только рассмотрим его в том же порядке, как мы рассматривали эти вопросы с "Форума порятунку", чтобы это выглядело убедительно, доказуемо и законно.
Головач: Майже два місяці тому фракція "Єдність" внесла в проект рішення, який ми проголосували, "Про порядок перегляду рішень Київради з питань землекористування та містобудування".
<--- 24 Ноября 12 ч 52 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Я постійно нагадував про те, що повинно бути розроблено положення про порядок перегляду цих рішень. Підтримали депутати інших фракцій, звертали увагу, дайте це положення, виконавчий орган, Київзем. Таке положення не дається. Пропозиція сам по собі міського голови заслуговує на увагу і на підтримку.
Разом з тим, не витримується сама процедура перегляду рішень. Є рішення, які, дійсно порушення законодавства можливо є, є рішення, де не виконано воно в силу різних обставин, і в цьому положенні повинні бути чітко зазначені процедурні питання і порядок перегляду рішень. І тоді депутати будуть розуміти, якщо, навіть, вони звечора чи зранку отримають ці питання. В цілому тоді вони будуть готові до перегляду таких рішень, тому є пропозиція виконати рішення Київради і не вводити, так-би сказати, нас в те, щоб ми соромились перед нашими виборцями.
Фоменко: Прошу, Старовойт, 43.
Старовойт: В мене пропозиція, я хотів би підтримати своїх колег-депутатів, і пропонувати зняти ці рішення до наступної сесії, щоб розглянути. Тут казали, що деякі із цих ділянок не використовуються, не будуються, але я знаю, навіть можу назвати декілька фірм з цього списку, які не тільки-що будують, а на протязі року розробили проекти, отримали дозволи будівництва і провели громадські слухання, але потрапили до цього списку. Це, мабуть, якесь непорозуміння або хтось хоче таким чином вирішити свої інтереси.
Крім того, ситуація з 200 ділянок, які нам подав Київзем і пише, щоб ми на ці питання, що договори оренди не нанесли збитку 8,1 млн., так мабуть те, що заключені ці договори і по декілька років ці підприємства не платять оренду - це, мабуть, більші збитки для місцевого бюджету, тому що більшість цих підприємств хочуть заключити договори, але вони чогось знаходяться у секретаріаті нашого мера.
В мене пропозиція відкласти це рішення з 19 пунктів на іншу сесію, щоб відпрацювати це питання в комісіях, щоб кожне питання було розглянуте, і по кожному питанню викликався замовник або заінтересована особа, яка зможе розповісти докладно про ситуацію, яка склалася.
Фоменко: Є інші думки чи перенести на наступну сесію? Перенести. Ставлю на голосування, щоб виключити з порядку денного п. 1 з 19 підпунктами і перенести на 8 чи 12, коли сесія буде, а за цей час, щоб комісії земельна і будівництва, архітектури розглянули і всі бажаючі, хто захоче, прийшли на засідання цих комісій.
<--- 24 Ноября 12 ч 55 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
Голосування:
За - 54, проти - 1, утр. - 3, не гол. - 11, всього - 69. Рішення прийнято.
Не треба кричати, що всі чотири питання, тому що четверте, я дивлюсь, "Київвисотбуд", воно вже тричі було на сесії.
Гуленко: Про відміну п. 12 рішення Київської міської ради від 27.02.03 № 289/449 "Про надання та вилучення земельних ділянок та припинення права користування земельною ділянкою". Ви знаєте, що на протязі декількох сесій депутатом Карабаєвим піднімається питання про відміну даного рішення. Це Русанівська набережна, 10, по якій ми неодноразово розглядали, виїжджали. Там є дуже багато скарг мешканців з цього приводу, тому це питання, видно сьогодні на моніторі, де може будуватись, і вносяться до розгляду Київської міської ради про відміну цього пункту. Прошу головуючого поставити на голосування.
Фоменко: Прошу, Іванченко.
Іванченко: Я хочу звернути вашу увагу, що сьогодні, коли я казав про те, що у нас порушується Регламент і потрібно зняти всі земельні питання і власність, а залишити тільки загальні питання, ви мене не підтримали, а коли потрібно було зняти 19 рішень, яких чекають тисячі людей, то була аргументація, що не розглянули у строк.
Я хочу сказати, що це верхній конструктивізм і можливо хтось мене не почув, але я хочу сказати, що ті рішення, які ми сьогодні будемо - земельні і власність голосувати "за", вони будуть оскаржені у судовому порядку, тому я вважаю, що в наших же інтересах знімати всі тоді рішення для того, щоб вони могли бути розглянуті найближчим часом згідно з Регламентом.
Хочу звернути вашу увагу на, як на мене, то неадекватність такої позиції. Тобто, якщо мешканці кажуть, що потрібно відміняти рішення, то ми це ігноруємо. Я хочу сказати, що триста таких точок у Києві. На минулій сесії було 8, на сьогоднішній - 19, на кожній наступній сесії ми будемо розглядати ще десятки таких рішень, але потрібно до цього відповідально відноситись.
<--- 24 Ноября 12 ч 58 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Карабаєв: Ми обрані нашими виборцями і повинні тут відстоювати їх права. Мова йде про ділянку, на якій вже 11 міс. йде протистояння між мешканцями і будівельниками. 11 міс. кожен день по 50-60 виборців мого округу виходять і не дають людям будувати. Не будують інвестори, будівельники, і люди не відходять. Немає можливості знайти спільну мову. Тому і виноситься це питання. Воно виноситься не в перший раз. Воно було і в громадських слуханнях, в дорученнях Київського міського голови, ми не повинні бути страусами, які ховаються від цієї проблеми. Давайте вирішимо. Не дадуть люди тут будувати. Треба зрозуміти. Я прошу вас голосувати за відміну цього рішення.
Фоменко: Прохання підтримати.
Голосування:
За - 43, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 23, всього - 66. Рішення не прийнято.
На доопрацювання комісії на наступну сесію. Хто за переголосування цього питання, прошу проголосувати.
Голосування:
За - 38. Рішення прийнято.
Голосування "Про відміну рішення по Русанівській набережній, 10-б".
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 17,
<--- 24 Ноября 13 ч 01 м 28 с ---- Второй стенограф --->
всього - 65. Рішення прийнято.
Гуленко: "Про внесення змін до рішення Київради від 30.01.03 року "Про оформлення права користування земельними ділянками №247/407". Тут п"ять рішень. Мова йде про змінення термінів з 15 на 5 років і орендна ставка в розмірі 10%. Вона йде по всіх 5 рішеннях. Тому це питання потрібно, чи разом, чи всі окремо будемо голосувати.
Борисенко: 10% - це незаконно. Для чого ми будемо приймати рішення, яке потім відміниться? Там йде 6% під казино. Але 10 % немає такого.
Муховиков: Вийшов Закон "Про оренду землі" і встановлені повноваження місцевих рад приймати свої рішення і максимальна ставка - 10%. Це в законі є.
Зубко: В нас прийняте чітке рішення про ставку орендної плати на землю, де дійсно навіть для суперприбуткових об"єктів там максимальні ставки ставляться 5 або 6%. Ми домовились з земельним управлінням, що при прийнятті бюджету на наступний рік ми маємо право ці ставки переглядати. В принципі це регуляторний акт. Сьогодні зміна орендних ставок для окремих підприємців наша фракція розглядає... і абсолютне вліплювання їм максимальних ставок, яких ніде немає. Тому я прошу колег не підтримувати це рішення
<--- 24 Ноября 13 ч 04 м 28 с ---- Седьмой стенограф --->
ні в ніякому випадку.
Гуленко: Це рішення нами прийнято до внесення змін ...
Фоменко: Прошу, Миргородський.
Миргородський: Действительно, возможно назрела необходимость в изменении таких ставок, но для этого есть процедура. Мы должны отменить предыдущее решение наше и проголосовать новое решение. Таким образом поступать, как нам предлагают, поступать нельзя, это ведет к коррупции. Прошу проголосовать осмысленно в данном случае.
Фоменко: Прошу, Поляченко.
Поляченко: Ми сьогодні вранці розглядали це питання. Я хочу сказати, Анатолію Миколайовичу треба дати доручення. Ідея сама по собі взагалі вірна, як це роблять цивілізовано у Москві, Ленінграді. Там встановлюються диференційовані ставки. Якщо організація рік ... не так, що йому спеціально зробили, щоб він не міг зробити за рік якусь роботу, але, якщо такі обставини є, що він рік не використовує майданчик, то ... прогресії він виплачує і потім він сам відмовляється від майданчика.
Але зараз, не маючи для цього документів, це важко буде зробити, бо це юридично невірно, тому нехай Анатолій Миколайович розробить і ми на сесії приймемо для того, щоб людина чи організація отримує майданчик, не використовує його, через півроку вже не 10% буде, а 20, 30 і 40, тоді буде це вірно.
Муховиков: Два роки тому було розроблено таке положення, порядок з диференційними ставками, тричі розглядалось в бюджетній комісії, була відхилена та пропозиція, про яку ви зараз кажете. Воно розроблено було і подано на розгляд два роки тому.
Фоменко: Прошу, Странніков.
Странніков: В мене запитання до доповідачів. Я дивлюся, що багато рішень прийняті 2-3 роки тому, тобто можна передбачити, що договори оренди вже укладені і наше рішення не вплине на відносини між орендарем і орендодавцем. Тому я хотів би мати інформацію про ті, які із цих 5-ти рішень укладені договори і про які ...
Гуленко: По жодному не вкладені договори.
Фоменко: Прошу, Борисенко, 62.
Борисенко: Я хотів би відповісти Анатолію Миколайовичу. Давно вносилися декілька раз проекти рішення в нашу бюджетну комісію, але ми відмовили тільки з одного, що там дозволялось чиновникам самим встановлювати процент.
<--- 24 Ноября 13 ч 07 м 28 с ---- Второй стенограф --->
Ми готові переглянути, але чітко зафіксувати, який відсоток за яку діяльність. Ми підтримаємо, але давати чиновникам від 5 до 15% в залежності, хто як підійде, ми були і будемо категорично проти.
Муховиков: Не чиновник, а сесія приймає рішення.
Головуючий: Ми винесли на розгляд сесії питання, якщо воно не влаштовує депутатів, а влаштовує киян і наш бюджет, то ми будемо поступати так, як треба для нашого майбутнього бюджету. Ми за останні роки, не думаючи про те, що в першому документі згода або право, записували надуману цифру на який час надається. Всі звикли 25 років і так багато пішло документів.
<--- 24 Ноября 13 ч 10 м 27 с ---- Второй стенограф --->
Є об"єкти на два роки, три, чотири, п"ять, може і на 7 років комплекси. То ставиться той термін, який оприділяє, а коли буде підписаний акт державної комісії, тоді треба оприділяти, на який термін і які структури, під яке направлення і на яких правах землю давати. Тому ми не сподівались на те, що сьогодні порозуміння буде повне і повна підтримка.
Але ми прийдемо до цього з вами, що ми повинні спростити збір самих матеріалів, спростити форму цих зборів матеріалів, і тим більше на якій підставі в першому не юридичному документі ми оприділяємо термін 15 років, 20 років. Найдіть за наші всі роки, де написано 5, 5 років, 7 років, 9 років, 11 років, 12 років. Було 15, 20 і 25 років. Тому, не треба емоцій і поняття категорично проти,
<--- 24 Ноября 13 ч 13 м 27 с ---- Седьмой стенограф --->
в нас такого немає на кнопках. В нас написано: "за", "утр." і "проти". Якщо Борисенко собі допише зверху категорично проти, то тільки напроти однієї кнопки депутата буде, а так просто "проти", категорично не треба.
Я не став би залишати на цих питаннях не тому, що помічник Іван Андрійович, але визов був вартий, я зобов"язаний вийти, коли Президент напряму сповіщає, знаючи, що сесія, має право вибачитись, і тому я залишив зал, а потім в кінці сесії пораджусь з вами по бажанням і пропозиціям Президента України не по нашій сесії. Те, що не приймемо сьогодні, будемо приймати на наступній сесії, а потім на наступній і все рівно все приймемо. Так життя диктує і того ви хочете, тільки я згоден, що не всі ми сьогодні готові сприйняти так, як пропонується вам.
Гуленко: Пункт 3 (5 проектів), внесення змін. Там терміни змінюються і розмір орендної плати - 10%.
Головуючий: Запишіть, будь ласка, в протокол: міському голові О. Омельченку
<--- 24 Ноября 13 ч 16 м 27 с ---- Второй стенограф --->
призупинити дію 19 проектів терміном на грудень місяць. Всім депутатам. Прошу ознайомитись з проектами в даному рішенні №1.
2. "Про відміну пункту п.12". Прийняли.
5 проектів. Я розглядав вчора 13 проектів, з 13 ми оприділили 7. Потім вранці я побачив 5. Причину навіть не знаю і не питав чому 5. Що за проекти? Скажімо 2 точно, я запам"ятав, це квітень 2004 року. В квітні 2004 року ми з вами зробили наділ земельної ділянки управлінню секретаріату Президента. 2004 рік, до квітня рік, з квітня по сьогодні півроку. За 18 місяців проект не замовлений. Фінансування у банку на фінансування проекту не відкрито.
Гуленко: Тут мова йде про оренду.
Головуючий: Я задаю питання моїм спеціалістам - юристам. Сьогоднішнє управління секретаріату правонаступник минулої адміністрації. Мав право вже щось робити з минулого року з квітня місяця. Я не говорю там,
<--- 24 Ноября 13 ч 19 м 27 с ---- Седьмой стенограф --->
я не говорю з січня, лютого, березня, з квітня - півроку мав щось робити. Питаю Муховикова: заступник Панько, який був в тій владі, і нинішній, телефонував тобі в цьому році по цим питанням? Ні, не телефонував - каже Муховиков. То, вибачте, я посадова особа, питати когось повинна. Я нікого питати не збираюсь. ... Тоді я говорю, що це багаті люди шукають, кому дорого продати, бо бідні б швиденько продали задешево. Не буде цього, шановні колеги, ні дешево, ні дорого не буде.
Ми затвердимо з вами положення, якщо за рік після отримання документу в оренду, чи володіння, чи у приватну і тримає землю, не використовує її для урбанізації, для того, щоб там були чи сади, чи парки, чи будинки, чи побут, торгівля, спорт, такі землі ми запишемо: через рік чи через півтора втрачають силу і повертаються в резерв Київської міської громади, тобто депутатам Київської міської ради, які ви представляєте. По-іншому бути не можна і по-іншому не буде, тому що це все відноситься до тих питань, які ми маємо, незадоволення в нашій з вами роботі.
Я два приклади навів. Там два об"єкти з тих 19, а всього у нас 119 об"єктів, які півтора і два роки знаходяться і ніхто на них нічого не робить. Якщо це зрозуміло всім, то я просив би поняття "категорично" не заявляти, а просто "я проти", "я за".
Гуленко: Пропонується п"ять рішень "Про внесення змін до Київської міської ради". В цих 5-ти рішеннях є принципове питання - змінюється термін, скажімо, з 15 на 5 років, з 25 на 5 років. І одне питання - це відсотки, грошова оцінка земельної ділянки - 10%. Тому, або відразу за 5
<--- 24 Ноября 13 ч 22 м 27 с ---- Второй стенограф ---->
ми голосуємо або за кожне окремо.
Головуючий: Якщо ми не запишемо такий процент, тоді ніхто ніколи не захоче ні за землю платити, ні отримати землю у власність. Коли ми запишемо 10, то людина буде знати, що за 10 років заплатить все рівно 100% вартості, або краще швидше викупити. Тому ми вже пробуємо і теж винесемо, буде Регламент на наступні роки. Обов"язково буде. Ми будемо давати і продовжувати нашу практику, ту, яку робимо на протязі останнього місяця або півтора. Кличемо до себе, запрошуємо власника і він дає лист, скільки в нас листів вже є добровільно - 4 вже. Приходять з листами, бо знають, що краще так ніж через сесію і примусово. Примусово завжди гірше. Тому і до цього треба нам підготуватись. Платити один процент або нічого в користуванні. Чи платити 10 і за 10 років відкупити все, це знову бюджет міста і бюджет наших киян. А ви хочете, щоб він в слідуючому році був заможним бюджетом і люди цього чекають. Нам наповнення потрібно бюджету.
Гуленко: Але це річна орендна ставка.
Поляченко: Я прошу до уваги. Ми на будівельній комісії це питання розглядали, я повністю, як будівельник, підтримую думку про те, що не може бути для будівництва житла 25 років оренди, це максимум 3 чи 5 років і це однозначно.
Головуючий: Три не ставимо. Ми настільки інтелігентно, підходимо, що менше 5 нікому не поставили. А коли побачили великий проект, там, де табачна фабрик, 7 поставили. Хоч там 5 на 12, 60 міс., таких термінів у Європі немає. Це можна побудувати один Васильків.
Поляченко: Це нормально, тому ніяких зауважень у людей, які розуміються в будівництві, немає.
<--- 24 Ноября 13 ч 25 м 27 с ---- Седьмой стенограф --->
про те що, і я підтримую це, тому що ми вивчали досвід Москви, Санкт-Петербургу, навпаки потрібно ще зробити і інше: є на 5 років оренда, можуть бути якісь причини, але треба диференціювати, я про це вже казав, але я просив би що зробити: інколи не по вині того, хто отримує земельну ділянку, затримуються терміни і будівництва, тому що сьогодні дуже слабі наші проектні організації, і особливо на ці процедури, про які ви кажете.
Тому я просив би доручення вашим заступникам, мені, як голові комісії, відпрацювати Регламент проходження так, як зроблено у Москві. Положена експертиза два місяці - два місяці і не один день, положено преддокументацію рік - рік і не більше, тоді ми зможемо спитати у тих, хто відповідає і за проходження документації. І це повинні бути терміни жорстокі і для нас, і для тих, хто цим займається.
Головуючий: Прошу, Странніков, 38.
Странніков: Ті 5 проектів рішень, які ми сьогодні бачимо - це насправді маленька верхівка великого айсберга, про який ми чогось зараз не говоримо. Деякі рішення прийняті ще 30 січня 2003 р., тобто пройшло майже три роки, не укладені ні договори оренди, ні здійснюється фінансування плати за землю. Тобто іншими словами ці три роки бюджет міста втрачає і дуже часто саме рішення Київради, яке приймається тут більшістю депутатів, які підписуються вами особисто, потім коли приходить на виконання вже з договором оренди до вас, ви його повертаєте без підпису, іншими словами не підписуючи договір оренди. Потім ці рішення ми повинні відмінити або переглянути і ось те, чим ми тут зараз займаємося, тобто це більш глибока проблема.
У вас і за Регламентом і за законом є право вето рішення Київради в 10-денний термін. Тобто, якщо вже ви не згодні з тим, що прийняла Київрада, ви можете відразу накласти вето, не підписуючи його. Але, підписавши рішення, а потім через рік чи через півтора не підписувати договір оренди - це означає, на мою думку, що наш бюджет буде і надалі втрачати кошти, тому що ці земельні ділянки просто в підвішеному стані.
Головуючий: Я дам відповідь. Перше, нам треба всім погодитись з тим, що ми до земельних питань в цьому році відносимося по-іншому, ніж це було три, два і рік тому. Інший підхід, інша відповідальність. Тому буде якийсь час
<--- 24 Ноября 13 ч 28 м 27 с ---- Седьмой стенограф --->
бажано, щоб недовго це було, я бажав би і хотів, щоб це в цьому році закінчились ці всі притертя і ми перейшли на ті норми і той новий підхід при виділенні землі, про які тут говоримо. Я згоден з Поляченко і доручення сформулюйте: Фоменко, Поляченко, Муховикова, обов"язково головний архітектор, бажаючі підготувати додаткові матеріали. Чого ж ми їздили до наших сусідів в Москву і приїхали і кажемо, як там добре. Бо вони раніше почали на Московській думі цими питаннями займатися - раніше років п"ять, найменше три. І ми до цього прийдемо, що будемо оприділяти, де п"ять років, де сім років, де дев"ять, але 15, 25 автоматом, тому що п"ятірки ми привикли - 10, 20, 30, 15, 25. Такого не повинно бути. І про цей первинний документ, надуманий невідомо ким і хто його нам запровадив, він незаконний, в його немає юридичного статусу, такої форми, навіть, ніде немає - попередня згода, чи як там називається.
Прийдемо до того, як треба в цивілізованому світі виконувати Земельний кодекс і всі інші закони, які в нас діють. Які пропозиції будуть щодо п. 3?
Прошу, Борисенко, 62.
Борисенко: Я думаю, що немає в цій залі людини, депутата, який би не погодився з тим, що ви говорили. Але я свідомо взяв декілька рішень - це свідомо підставляють і вас, і нас під те, щоб через деякий час ми знову відміняли деякі рішення. Ми знаємо, що на 29 сотках можна побудувати будинок однопарадний, двохпарадний, але чи можна на цих 29 сотках давати 15 років для будівництва? Це я називаю З-129 сьогоднішнього рішення, я називаю З-146, я не знаю, хто за цими фірмами стоїть, але, дивіться, 25 років будівництво на 40 сотках. Скажіть, будь ласка, це свідомо зроблено?
Головуючий: Свідомо.
Борисенко: Тепер 134 - 25 років на 2 га.
<--- 24 Ноября 13 ч 31 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Це, що в мене маленька фірма і я на 25 років зробив собі роботу, а кияни страждати будуть від цього. Тому давайте ми приймемо рішення - такі питання познімаємо сьогодні і діло набагато краще піде.
Головуючий: А тепер я хочу ще раз з вами поспілкуватися. Приводячи в порядок те, що ми минулі роки рахуємо сьогодні, як негатив, ми створюємо сьогодні новими рішеннями знову ж такий негатив. Але я хочу, щоб знав, хто це робить. Це робить районний землевпорядник. Перший документ, який потрапляє до нас, від районного землевпорядника і той, як до нього прийшов чоловік або жінка. Так як прийшов до нього, от він і піде або на 205, або на 25 років. І так, як він звідти написав, а наші всі вважають, що первинний документ, він ніякого значення немає, він не юридичний. А потім він через півроку, коли зібрав всі погодження, і проект рішення сесії автоматично 25. А потім попробуй поборотися з цим.
Тому в мене інша пропозиція: доповнити, підсилити депутата Борисенка. Не відміняти ці рішення сьогодні, а там, де 15, ділимо на 3, на 5. А там, де 25, ділимо на 5 років. І все буде правильно.
Там, де експлуатація, то там інший підхід. Ми ж говоримо про нове будівництво.
Прошу, Гіщак, 61.
Гіщак: Я заплутався. Ми говоримо про зміну рішення від 30 січня 2003 року. Всі ці об"єкти, саме, де переводиться на 5 років і на 10%. Все це експлуатація. От виробничі цехи я бачу тут на сторінках. Про що ми говоримо і за що ми голосуємо тоді. Про будівництво немає питань, дійсно треба 5 років максимум. Але для експлуатації потрібен нормальний і об"єктивний підхід.
Головуючий: А тепер дивіться по експлуатації. Ми ж теж підходили там залежно від тих підприємств, які там знаходились. Сьогодні приймається закон.
<--- 24 Ноября 13 ч 34 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Прийметься він через неділю. Бюджетний на 2006 рік. Підприємства, які Фонд майна продає разом із землею, з ціною йде в бюджет держави. Ми категорично написали обгрунтування - земля наша, а об"єкт - державний. Розмежування.
Чому записано на ті 5 років, на 10? Щоб подумали, що краще платити 10% щорічно на 5 років, чи краще викупити землю. Це ж теж правильне поняття. Якщо в тебе є власність, то кожен повинен мати стримління до того, щоб бути повним власником. І на нерухомість, і на землю.
Давайте ми погодимося з тим, що п.3 такий, як і п.2, доопрацювати на наступну сесію. Але їх вже може бути не 5, а більше.
Я ставлю на голосування на перенесення на наступну сесію і знову таки доручення головам комісій - Поляченку, Гуленку і всім бажаючим прийняти участь у доопрацюванні, Борисенко теж.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 9, всього - 68. Рішення прийнято.
П.4.
Гуленко: П.4. Дане питання розглядалося на сесії два рази. Мова йде про "Київвисотбуд". Рішення з цього приводу було не прийнято і депутати висловили думку про те, що відмовити в передачі і це питання розглянути на сесії як відмову. Та запропонувати на земельні торги і аукціон. Тому даний проект внесений. Він погоджений з усіма службами, в тому числі з юридичним управлінням.
Головуючий: Прошу, Муховиков.
Муховиков: Дійсно, ця
<--- 24 Ноября 13 ч 37 м 27 с ---- Седьмой стенограф --->
земельна ділянка є привабливою. На період подання заявки "Київвисотбудом" і розглядом на сесії надійшло дуже багато бажаючих забудувати цю велику земельну ділянку, і якщо по законодавству є більше двох претендентів, то в нас всі підстави виставити цей об"єкт на аукціони і отримати максимальну вигоду для міського бюджету. Я вважаю, що для депутатського корпусу немає ніяких ..., хто буде будувати - "Київвисотбуд", чи "Київміськбуд", немає різниці. Проект затверджується містобудівною радою, концепція затверджується архітектурною радою, а хто забудовник? Має значення, хто більше дасть в бюджет м. Києва. Тим паче, що ця земельна ділянка, вона виставлена, як на продаж, і ті зацікавлені особи, які подали свої заявки, мають наміри викупити. Тепер депутатському корпусу треба визначити процедуру цього викупу. Аукціон - це найбільш відкрита, прозора і ефективна процедура надання земельної ділянки. ... Шум з зали. Ми об"явимо цей аукціон, на протязі 30-ти днів подати заявки бажаючим.
Головуючий: Які питання є до Дмитра Йосиповича Гуленка? Я назву, хто буде виступати:
<--- 24 Ноября 13 ч 40 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Казаков, Скосар, Товстий, Лисов, Гіщак і підвести риску.
Прошу, Казаков, 84.
Казаков: Діло в тому, що нам запропонували 119 сьогодні пропозицій по відміні орендної плати та викупу цих ділянок інвесторами, які в свій час отримали ці ділянки в оренду. І те, що на сьогоднішній день багато з них не мають договорів, а також були рішення прийняті іменно в цьому році, то не можна нам говорити про те, що ці ділянки не освоюються.
Друге питання. Діло в тому, що зараз Анатолій Миколайович сказав, що дуже багато є вже претендентів на ділянку, яку заявив "Київвисотбуд". Але назвати, після того як депутати попросили його назвати, які ж це підприємства, то він не назвав. Але вже тяганина тягнеться десь з весни. Тому за цей період виявилось дуже багато бажаючих захопити цю ділянку. Не дивлячись на те, що сьогодні ми говоримо, що в нас в бюджеті немає коштів. "Київвисотбуд" 20 млн. перерахував до бюджету і також йшов на викуп. То чому сьогодні ми будемо приймати знову десятки рішень про надання оренди багатьом підприємствам, в той же час будемо відмовляти "Київвисотбуду". Якщо сьогодні ця організація будує не в центрі міста, забираючи дитячі і спортивні площадки, а на виселках. І тут комусь хочеться забрати цю ділянку.
Я прошу це рішення не приймати. І так, як воно було подано на викуп, цю ділянку, гроші перераховані до бюджету 20 млн., так же прийняти рішення на виділення "Київвисотбуду" цієї земельної площі для забудови.
Гуленко: Я думаю, що депутат Казаков неправий в тому, що захопити земельну ділянку. Це не відомо, хто захопить. Аукціони - це торги, де визначається чітко покупець.
Доповідач: Я вам відповім. Виселки з сто з лишнім гектарів саме лакомий кусочок землі в м. Києві на сьогодні. Це перше.
Друге. "Нафтогаз України" кілька місяців пише звернення, щоб віддали йому ту земельну ділянку, тому що і газопроводи там знаходяться. Крім того, дійсно Муховиков підтвердив, що багато фірм зверталися по цій земельній ділянці.
Тому найкращий, найпрозоріший те, що сказав міський голова, буде питання виставити на аукціон. Хто більше дасть.
<--- 24 Ноября 13 ч 43 м 27 с ---- Седьмой стенограф ---->
Інші рішення. Чому сьогодні ми будемо приймати знову ж подібні рішення, а на аукціон вони не виходять.
Фоменко: Тому, що це право Київради надати земельну ділянку чи відмовити земельну ділянку. Не пройшло воно вже двічі на сесії і не пройде і сьогодні.
Прошу, Скосар, 79.
Скосар: По-перше, прочитайте рішення, воно ж не оформлене, немає підписів Гуленка, Поляченка, Бабіч. Як воно могло попасти взагалі на сесію? У депутатів немає.
По-друге. Мова йде про зону відчуження газопроводу, правильно каже пан Фоменко, але ж що ж ми продаємо? Якщо ... транс дає погодження, що ми продаємо? Зона відчуження? Що людина буде купувати? "Нафтогаз", плюємо в обличчя депутатів, говоря про те, що просить 100 га під житло своїх працівників. Я думаю, що в "Нафтогазі" у кожного є квартира.
По-третє. По договору авансу, який дав Анатолій Миколайович, не можна виставляти цю ділянку на торги, на аукціони, або передавати будь-кому іншому, це записано в договорі авансу.
И прежде, чем принимать деньги на счет Киеврады, нужно было думать, а не принимать, а потом выставлять на аукцион.
Це за собою повлече велике судове рішення і фірма "Висотбуд" ці свої позиції відстоїть. Поэтому, я думаю, что нужно дать товариству попрацювати ще з депутатськими групами і на наступну сесію винести це питання.
Головуючий: Прошу, Товстий, 44.
Товстий: Я взагалі не розумію того, що зараз відбувається. В свій час була подана заявка. Пройшло клопотання дві комісії - містобудівну і ...
Головуючий: Ваша пропозиція?
Товстий: Згоду надав міський голова на оформлення проекту відведення. Моя конкретна пропозиція. Якщо ми вже пішли на те, щоб дати "Висотбуду", то нехай він його забирає, сплачує повністю всі кошти, тільки зробити, ми ж сьогодні не знаємо, що
<--- 24 Ноября 13 ч 46 м 27 с ---- Третий стенограф --->
20 млн. вони перерахували. То зробити нормативну оцінку і сказати, що ця ділянка коштує стільки-то. Може з конкурсами ми візьмемо більше, чи менше. Але сказати, що вона коштує стільки-то, розбити терміни уплати.
Я не за конкурс, я за те, що віддати "Київвисотбуду".
Головуючий: Прошу, Лисов, 4.
Лисов: В тій редакції, в якій поданий цей проект, я думаю, що треба його доопрацювати з яких підстав. По-перше, ми сьогодні не маємо, чітко нам ніхто не сказав, які обтяжливі умови забудови цієї ділянки. Якби сьогодні міська рада, чи уповноважений орган звернулися до "Нафтогазу", де проходить газопровід високого тиску.
Головуючий: Звернулися, я отримав на свою адресу за підписом Івченка відмову. Я його направив комісії.
Лисов: На позаминулій сесії мене записали до комісії по підготовці цього питання на розгляд сесії Київської міської ради. На жаль, ніякої інформації про засідання цієї комісії, про збір цієї комісії і про результати роботи мені повідомлено не було.
Тому я вважаю сьогодні передчасно виставляти це питання на аукціон і торги. І можна зробити доручення управлінню архітектури для того, щоб за бюджетні кошти розробити проект детальної планіровки цієї забудови. А потім далі ми будемо визначати, що з цією ділянкою робити.
Головуючий: Одна з двох пропозицій могла і бути, на мій погляд, пропозиція депутата Лисова. При багатій громаді розробити проект на 117 га, житловий комплекс соціальної сфери, інфраструктуру всю запропонувати, дитячі садочки, школи, спортивні об"єкти, розважальні, культурні, парки, озера. За такий проект можна взяти мільярд.
Тому, можливо, така пропозиція, як пропонує депутат Лисов.
Прошу, Гіщак, 61.
<--- 24 Ноября 13 ч 49 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Гіщак: Я хочу приєднатися до Лисова, що теж в комісію я записаний, не працювала комісія. І це насторожує. Разом з тим якась поспішність зняти з розгляду і заборонити фактично щось "Київвисотбуду" що-небудь діяти. Мене не покидає відчуття, що нас хочуть надурити і Київ. Чесно кажучи, це ця ділянка так само як дівчина з дитиною. Ця труба - це колосальна проблема. Найшлася фірма вперше, яка готова викупити і щось робити з трубою.
Звучать заяви про аукціон. Я хочу, щоб всі звернули увагу, тому що я питаю Володимира Аврумовича, питаю другий - ніхто не бажає зв"язуватися з цією трубою і з цією ділянкою. Та ще й за такі гроші.
Я би хотів, щоб ми відклали це питання і дали, щоб в нас з"явилися ще бажаючі.
Головуючий: Я чув всі виступи. Я хочу сказати депутату Казакову, що коли земля виставляється на аукціон, то це не для захвату, як ви сказали. На аукціоні не захвачують, на аукціоні ціна виростає так, як "Криворіжсталь". Із 6 млн. грн. до 24 млн. грн. Це перше.
Друге. Депутат Лисов, хороша пропозиція. Вона відкладає цю ситуацію майже на рік, але пропозиція чудова. Якби виступив замовником Головархітектура, чи за свої кошти, чи за бюджетні з допомогою розробив концепцію на 117 га - це дійсно надходження мільярдні.
І те, що говорив депутат Гіщак. Правильно питання ставить Гіщак. Що хтось когось лякає газопроводом. По газопроводу може бути два рішення - технічне обгрунтування, академічне: з високого тиску перевести на середній тиск і залишити його в покої там, де він є. І ніяких затрат для цього не треба. Розум, вчені люди і питання вирішено.
Тому я думаю, щоб під цим газопроводом може бути два рішення - або він переводиться в розряд середнього тиску і знаходиться там же, або він перекладається. На що інвестор сам потім затратить гроші, якщо він буде господарем землі. Він затратить кошти,
<--- 24 Ноября 13 ч 52 м 27 с ---- Третий стенограф --->
поміняє трасу газопроводу високого тиску і буде господарем на ділянці.
Тому є два рішення з того, що ви сказали.
Перше рішення цивілізоване - аукціон.
Друге рішення - те, що запропонував депутат Лисов. Рішенням прийнято резерв міської ради. Підтвердити, що ми не боїмося газопроводу. І на наступний рік замовити ГоловАПУ і Головному управлінню земельних ресурсів і власності проект на цю ділянку.
Але при таких рішення можливе третє рішення - розбити 117 га на 17, 19, 21, умовно 40 і виставити на аукціон 5 - 6 участками. Це все треба зробити те, що ви пропонували. Створити грамотну ділову комісію, яка б винесла рішення або аукціон одним великим, або на 3, 5, 7, або затвердити на весь комплекс проект. А потім уже пропонувати інвесторам в тому вигляді, про який ми тільки що говорили.
Віктор Михайлович, візьміть цю бумагу і вивчіть її, мені тільки що прислали з Мінфіну.
Я ставлю на голосування про відмову передачі в оренду земельних ділянок товариству... А потім протокольне доручення - створити комісію.
Голосування:
За - 36, проти - 3, утр. - 1, не гол. - 20, всього - 60. Рішення не прийнято.
Я думаю, що для депутатів зрозуміло, що поступили пропозиції створити комісію.
<--- 24 Ноября 13 ч 55 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Ми іншу створимо. То протокольне доручення, а тепер розпорядження моє буде. За підписом міського голови комісія створюється. Очолить комісію Фоменко, Борисов, Гіщак, Борисенко, Скосар, Шилюк, Поляченко, Гуленко, Комов, Лисов. Підготовте розпорядження моє і дайте термін комісії до 15 грудня.
П.5.
Тільки що я отримав копію розпорядження міністра Пинзеника, який на мій погляд, як посадової особи, підписав сьогодні вранці розпорядження, відсторонив від виконання обов"язків головного казначея м. Києва Копитова Сергія Миколайовича. Інша справа, що він порушив, тому що назначений Копитов наказом Президента. А ви знаєте, яким посадовим чиновником призначений, тим і відсторонюється.
Робота продовжується по боротьбі з Київрадою за те, що виконавча служба Мінюсту України примусово утримала 547 млн. грн. до бюджету міста, які знаходяться ці кошти вже другий день у нас. Тобто виконали рішення суду. Мінюст видав наказ, а виконавча служба примусово утримала. Така реакція після рішення Апеляційного суду.
Тому я це питання на обговорення
<--- 24 Ноября 13 ч 58 м 27 с ---- Третий стенограф --->
ставити не буду. В мене є пропозиція до депутатів - проголосувати рішення сесії. В мене є прохання проголосувати це рішення.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 7, всього - 60. Рішення прийнято.
Запишіть в протокол - юридичному управлінню вивчити розпорядження міністра фінансів Пинзеника та дати йому юридичну оцінку. Для того, щоб зробити порушення, Копитов названий в розпорядженні начальник Головного управління казначейства. По посаді з Указу Президента він заступник державного казначея - начальник Головного управління. То, як заступник державного казначея, він не може потрапити під розпорядження міністра, тільки під Указ Президента. Не пройшла реорганізація, в процесі знаходиться. Сьогодні два - Данєвич виконуючий обов"язки, а Шлапак - головний казначей. Реорганізація не завершилася. І до міського київського вона ще не дійшла. Дайте юридичну оцінку сьогодні. Питання переходить в політичне питання.
Зайця призначаємо? Є присутній.
Прошу проголосувати.
<--- 24 Ноября 14 ч 01 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 7, всього - 65. Рішення прийнято.
П.7 - створення "Квартального комітету "Паньківщина". Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 68. Рішення прийнято.
П.8 - "Квартальний комітет "Шулявка". Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 65, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 3, всього - 68. Рішення прийнято.
П.9 - звільнення від сплати пайової участі... Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 60, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 6, всього - 68. Рішення прийнято.
П.10. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 7, всього - 68. Рішення прийнято.
П.11 - Положення про фінансово-кредитну підтримку. Затверджуємо? Прошу проголосувати.
Голосування:
<--- 24 Ноября 14 ч 04 м 27 с ---- Третий стенограф --->
За - 56, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 12, всього - 70. Рішення прийнято.
П.12 - ліквідація "Екотранс". Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 48, проти - 2, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 69. Рішення прийнято.
Була пропозиція п.13 і п.14 зняти і доручити це, затвердити це розпорядженням міського голови. Пропонував Падалка.
Прошу, Гриненко, 9.
Гриненко: Розпорядженням 586 від 14.04. - це адресні програми, плани затверджені. І вашим пунктом № 2 сказано - до (нерозб.) ... 05 подати на затвердження Київської міської ради адресні програми на період 2005 - 2006 років.
Головуючий: Є прохання депутата Гриненка проголосувати.
Прошу, Казаков, 84.
Казаков: Я прошу доповнити, я згоден з цією програмою. Але в мене є вул. Зоологічна. І я прошу включити реконструкцію цієї вулиці по розширенню і розроблення карманів.
Головуючий: Прийнято.
Прошу, Мартинюк, 83.
Мартинюк: Я погоджуюсь з цим питання, щоб його прийняти. Але б хотів, щоб адресну програму доповнили. Ми сьогодні з вами звертаємо увагу на транспорт, котрий рухається сьогодні в центральній частині міста. Громадському транспорту практично зупинятися ніде, а жодного місця в центральній частині міста подібних кишень не виділили. Тому прошу переглянути і включити слово "кишеня". Не годиться таке слово "кишеня".
Головуючий: Питання технічне. Завжди було "пазуха".
<--- 24 Ноября 14 ч 07 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Технічний термін підібрати, але не "кишеня".
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: Це не належить питання до виключно компетенції сесії. І тому я ще раз пропоную розглянути вашу пропозицію - затвердити розпорядженням адміністрації. Пояснюю чому. Зараз вернувся депутат Казаков, добавили. Потім в мене виникне питання через тиждень, через 2 місяці ще щось доповнити. То виносити зміни для розгляду на сесії - це занадто. Є більш оперативний шлях - це шлях видання розпорядження виконавчого органу. Задача Київради - фінансувати, затвердити обсяги фінансування.
А в пределах выделенных сумм задача исполнительного органа - разумно распорядиться и определить, какие улицы сегодня, какие завтра.
Головуючий: Давайте дамо фінансистам, економістам. Фоменко каже - компетенція адміністрації.
Прошу, Борисов.
Борисов: Дійсно я повністю згоден з колегами-депутатами і з моїм колегою Іваном Андрійовичем, що це є компетенція виконавчого органу, а не сесії Київради.
По-друге, я хотів, щоб всі звернули увагу на назву цього рішення. Кармани і перелік об"єктів розширення проїзної частини на 2006 рік. Це прохання програми соціально-економічного розвитку. З обсягами, документаціями, з усім. Я розумію, якби ми затверджували якийсь перелік об"єктів 2006 - 2010, зрозуміло було б, що....
Головуючий: Стратегічний.
Борисов: Так. А коли затверджуємо на 2006 рік, то тоді виникає зразу питання.
Головуючий: Прошу, Падалка, 68.
Падалка: Я, вносячи пропозицію про вилучення, виходив з тих міркувань і з тих побажань, які висловили і Щербаков, і Іван Андрійович. Тому дійсно ми повинні виключити, тому що буде ні кінця, ні краю. Будемо тільки загружати і секретаріат, і юридичні служби та ін.
Головуючий: Ми запишемо так: Гриненко,
<--- 24 Ноября 14 ч 10 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Борисов, Шпільовий, Падалка, Фоменко і бажаючі, Данькевич - підготувати розпорядження протягом 10 днів та подати міському голові на підпис. Ці два пункти в одному розпорядженні. Термін до 10 грудня. Напишіть розпорядження, щоб на наступній сесії ми вже його мали.
Я прошу проголосували п.13 і 14 з мотивом оформити їх розпорядженням виконавчого органу КМДА. Прошу проголосувати за зняття.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 70. Рішення прийнято.
Прошу, Странніков, 38.
Странніков: Я просив би доручити зараз протокольно тим, хто буде брати участь у підготовці даних проектів розпорядження. Все-таки із того рішення, яке в нас стоїть пунктом 14, вилучити останній пункт, де пропонується розширити проїзну частину на розі вулиці Серафимовича та бульв. Бучми. На сьогоднішній момент районною владою здійснюється проект реконструкції бульвару Бучми. Зараз ми активно над цим працюємо.
Головуючий: Страннікова допишіть в комісію.
Странніков: Немає питань. Але додатково я просив, щоб цей момент підготували при підготовці розпорядження.
Головуючий: Коли будете членом комісії, ви будете візувати всі мої розпорядження.
П.15 - визначення виконавців житлово-комунальних послуг. Доповідач Березніков. Можна голосувати? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 22, всього - 70. Рішення прийнято.
З зали: (Дуже тихо.)
<--- 24 Ноября 14 ч 13 м 27 с
Головуючий: Пилипишину не будемо задавати питання, бо він хворіє. Затверджуємо Положення про Головне управління з питань торгівлі?
Прошу, Падалка, 68.
Падалка: Це положення готували дещо раніше. Як ви пам"ятаєте, на сесії міськради ми внесли зміни в порядок про затвердження структури чисельності апарату виконавчого органу, тому потрібно в саме положення внести деякі правки, зокрема: в п. 14 написати: "гранична чисельність працівників Головного управління, чисельність його управлінь, відділів, секторів, інших підрозділів затверджується міським головою". І в цьому ж пункті, там де написано: штатний розпис Головного управління в межах граничної чисельності затверджує теж Київський міський голова, що буде відповідати рішенню сесії, яку нещодавно ми провели.
Головуючий: Будете візувати.
Падалка: Добре.
Головуючий: Ставлю на голосування.
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 21, всього - 70. Рішення прийнято.
<--- 24 Ноября 14 ч 16 м 27 с ---- Третий стенограф --->
З залу поступило питання: а хто він такий? Скажете, коли на комісії будете і готувати будете більш якісно. Переживе ця вулиця до наступної сесії в тому вигляді, в якому є.
Запишіть протокольно по п.15 - Данькевичу зібрати комісію по узгодженню. Після чого подати мені разом з управлінням юридичним на підпис. Буде підпис Яреми і Данькевича, я підпишу. І Падалку запишіть, Поляченка, Голиця.
Прошу, Матіко-Бубнова, 86.
Матіко-Бубнова: Про "Бориспільське шосе". Вже пройшло комісію найменування "Бориспільське шосе".
На прохання більшості депутатів я хочу надати довідку про Віталія Миколайовича Шимановського. Він колишній директор Українського наукового-дослідного та проектного інституту сталевих конструкцій. Більш як 20 років він очолював цей інститут. І звернення до нас Бориса Євгеновича Патона - президента Національної академії наук України. Я була присутні на засіданні комісії з найменувань, яку проводив І.А.Фоменко, і був син Шимановського. Тут тільки будівлі інституту знаходяться на вулиці.
Головуючий: Є питання?
<--- 24 Ноября 14 ч 19 м 27 с ---- Третий стенограф ---->
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: У нас по вопросам наименований продолжается одна и та же, повторяется история. Нам не печатают справку, непонятно откуда возникает фамилия уважаемого человека. Нет же никакого резерва, списка фамилий или кого называть. Появляется возможность Анне Васильевне выступить и красивым голосом сказать - он 20 лет служил. А человек 25 лет в армии служит, на заводе токарь - 25. Это же не основание еще, чтобы называть улицу.
Кроме того, мы говорили, основное должно быть - опрос жителей. Согласны они жить на ул. Шимановского или Петровского, или Лобановского. Так же не делается.
Фоменко: На цій вулиці один-єдиний інститут ім. Шимановського. Іншого зовсім немає.
Щербаков: Хорошо, что вы осведомлены по своей должности, а я, депутат, увидел бумажку с одной фамилией, больше ничего. Вот вы мне напишите - на этой улице один институт, на которой 20 лет ходил этот уважаемый человек. И я поддержу без вопросов. Мне ни о чем не говорит эта фамилия.
Головуючий: Прошу, Кулик, 66.
Кулик: Я підтримую Щербакова, але хочу розширити цю тему. Справа в тому, що в нас сьогодні не можна висмикувати по одному прізвищу. Давайте доручимо, наприклад, на січень місяць чи на грудень місяць підготувати комісію і винести комплекс на всі перейменування. У нас сьогодні немає досі в Києві ні вулиці Симона Петлюри, ні Степана Бандери, ні багатьох інших видатних діячів української держави. Чому ми висмикуємо по одному. Давайте ми зробимо комплексно і винесемо, розглянемо, запросимо дійсно думку громадськості Києва і проголосуємо, і ми підтримаємо.
Головуючий: Прошу, Карабаєв, 37.
Карабаєв: Дійсно є питання, є прізвища, які ми не знаємо. Але тут була помилка, але помилка на Шиманського. Я подумав, що ми врешті-решт вирішимо питання і, можливо, віддамо свій борг Наталії Василівні Шиманській. І визначимо в місті вулицю, яка буде називатися імені Н.В.Шиманської, яка трагічно загинула в цьому році. Дайте доручення, щоб в її окрузі знайшли таку вулицю і перейменували. І це буде віддача нашого боргу.
<--- 24 Ноября 14 ч 22 м 27 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: Запишіть протокол - Карабаєву, бажаючим депутатам вивчити можливості по трагічно загинутій депутату Шиманській. Протягом грудня внести пропозицію.
А тепер по вулиці, давайте повернемось до Віталія Шимановського. Якщо це дійсно Інститут носить ім"я і більше там нічого немає, він на одрізку десь стоїть, то в нього немає поштової адреси.
Голосування:
За - 37. Переголосування? Запишіть протокол, доопрацювати на слідуючу сесію.
Давайте п.-18 проголосуємо про Бориспільське шосе.
Голосування:
За - 59, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 13, всього - 73. Рішення прийнято.
В мене є до вас прохання. Засідала комісія 46 чоловік. Громадська комісія. Вивчала ці питання, і якщо це дійсно не підпадають інші будинки, а Інститут знаходиться у відриві від проспекту і
<--- 24 Ноября 14 ч 25 м 27 с ---- Второй стенограф --->
носить ім"я Шимановського, то нехай на ньому буде і ця адреса. Записано на комісії виконати благоустрій Інституту і утримувати цей квартал біля Інституту, цієї вулиці, в належному порядку і т.д. Я ставлю на право повторного голосування.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 73.
Тепер ставлю на голосування саме рішення.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 73. Рішення прийнято.
"Про створення тимчасової контрольної комісії Київради з питань дотримання Регламенту".
Бойчук: Я звертаюсь відносно цього питання. Дійсно, питання актуальне, депутати звертаються до нашої комісії, і дві фракції звернулись щодо створення цієї тимчасової контрольної комісії з питань дотримання Регламенту. Я прошу це питання, враховуючи те, що є зауваження юридичного управління, - зняти. У нас працює група депутатська і запрошую всіх депутатів, які хочуть внести доповнення, зміни до Регламенту та внести свої пропозиції, в 09.30 в середу буде проводитись наступна наша комісія. А враховуючи те, що дуже багато пропозицій депутатів надходить про зміни положення нашої комісії і деякі зміни в законодавство прийшли, тому управління юридичне нам зробило зауваження і це питання сьогодні не пройшло експертизу юридичну. Тому прошу зняти і на наступну сесію винести узгоджені вже питання.
Головуючий: Протокольно, Бойчук, ініціатор і очолює все. На слідуючу сесію,
<--- 24 Ноября 14 ч 28 м 27 с ---- Третий стенограф --->
обов"язково розглянути на наступній сесії.
Прошу проголосувати про перенесення.
Голосування:
За - 35. Не пройшло.
Тоді ставлю на голосування так як у нас - про створення тимчасової контрольної комісії Київради з питань дотримання Регламенту. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 48, проти - 5, утр. - 2, не гол. - 18, всього - 73. Рішення прийнято.
Поступають пропозиції ще раз спитати мене, а я у вас. Розглядаємо по п.20, а потім землю, чи як проголосували - землю? Залишається пропозиція проголосована депутата Поляченка за землю.
Ми робимо поточний обід чи перерву?
Перед тим, як іти на обід, я хочу до вас звернутися ось з чим. Президент України В.Ющенко запрошує з усіх регіонів України керівників, громадські організації, всі політичні партії призиває до єднання, всі конфесії релігійні до єднання для того, щоб ми з вами в суботу 26 числа в день голодомору, найстрашнішого дня в історії України, тому що війна була страшна, репресії теж, громадянська теж.
<--- 24 Ноября 14 ч 31 м 27 с ---- Второй стенограф ---->
Голодна смерть - це найстрашніша смерть. Убієнні невинні діти, старі люди. 8 або 10 млн. Геноцид нації. Буде висаджений калиновий гай біля пам"ятника Слави, проект розроблений, нами затверджений. Техніка буде працювати, підготує всі колодязі, збагатить землею, будуть завезені саженці, у нас їх 1.200 у Плютах. Було б добре, як би мені вдалось вас переконати, а Президент каже, було б теж добре, як би кияни і депутати прогресивні, активні, Київради, прийняли участь. Тому, що ми, дійсно, святкуємо і трагічні відмічаємо і події різні, а цей день у нас довго замовчувався, ніхто не хотів брати на себе вину проти такого страшного лиха, геноциду проти українського народу. Я підкреслюю, тому 26 листопада в 11 годин буде це на високому державному рівні. Там цілий Регламент затверджується з виконавцями пісень трагічних, буде співати Ніна Матвієнко, а потім ми цей гай в гірлянди одінемо червоні, щоб він зимою був теж червоний як калина. Поробимо гірлянди з гроздів калинових. Це все в нас у плані, займається наш головний архітектор Присяжнюк, займається Петро Петрович зеленбуд наш. Проект ми робимо на підрошування системи, краплями під корінь, щоб воно завжди було, потім буде створена дирекція в слідуючому році, цільова, за цим гаєм калиновим і проект робиться, там же буде пам"ятник голодомору, розраховано на 2 роки - 2006 та 2007 рр. В 2007 році буде відзначатись 75 річниця.
<--- 24 Ноября 14 ч 34 м 27 с ---- Третий стенограф --->
Вважаючи листопад 32 року, в листопаді 2007 року буде відзначатися 75 річниця. Це велика трагедія історична, не всі ми знаємо своє коріння, дідів і прадідів. Тому 30 хв., а суботу будьте активні. Збір на 10.45, бо в 11.00 розпочнеться цей захід, на площі Слави, або біля каплиці Андрія Первозванного, або біля Аскольдової могили.
Я чекаю вас тут о 15.00.
<--- 24 Ноября 15 ч 20 м 57 с ---- Третий стенограф --->
Доповідач: Прохання депутатів зайняти свої місця і включити техніку для реєстрації.
<--- 24 Ноября 15 ч 23 м 58 с ---- Третий стенограф --->
Фоменко: Включіть техніку для реєстрації. В залі 68 депутатів.
Прошу, Гуленко.
Гуленко: З-1. "Про передачу земельної ділянки державному підприємству "Управління капітального будівництва та інвестицій" для будівництва житлового комплексу з об"єктами соціальної інфраструктури на вул. Народного ополчення, 3 у Солом"янському районі" .
Фоменко: У депутатів є зауваження? Голосуємо.
Голосування:
За - 49, проти -1, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 69. Рішення прийнято.
Гуленко: З-2 - вул. Котовського, для будівництва офісно-житлового комплексу, Шевченківській районній раді. Казаков зауваження зняв.
Фоменко: Є запитання?
Прошу, Комов, 88.
Комов: Тут в мене є записка від Петіка, він на нараді зараз у Васюніка. Він написав записку, щоб відкласти це питання, це його округ. Я озвучую його прохання.
Фоменко: Є пропозиція підтримати звернення депутата Петіка, який з поважних причин відсутній.
<--- 24 Ноября 15 ч 26 м 58 с ---- Второй стенограф --->
Хто за те, щоб зняти і перенести, прошу проголосувати.
Для протоколу потрібно утворити комісію, крім Петика, хто бажає бути в складі комісії.
Мартинюк, Комов, Щербаков, юридичне управління та Київзем.
Гуленко: З-3. "Градбуд-1".
Голосування:
За - 59, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 69. Рішення прийнято.
Гуленко: З-4. "Київміськбуд-6".
Мартинюк: В мене дуже багато зауважень, тому я прошу зняти з розгляду і перенести на слідуючу сесію.
Питання там дуже серйозне, такої адреси навіть немає на сьогоднішній день.
Фоменко: Прошу проголосувати за перенесення на наступну сесію.
Голосування:
За - 56, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 14, всього - 71. Рішення прийнято.
Прохання до складу комісії, крім Мартинюка, хто бажає? Комов, Товстий, Бубнова, управління правового забезпечення і управління земельних ресурсів.
Гуленко: З-5. Є пропозиція Головного управління архітектури зняти і направити на довивчення. Тому, що там ще висновок Бабушкіна і в проекті рішення 25 років.
<--- 24 Ноября 15 ч 29 м 58 с ---- Третий стенограф --->
Фоменко: Прошу, Тищенко, 70.
Тищенко: Я хочу підтримати Дмитра Йосиповича щодо зняття цього питання. Це якраз мій виборчий округ. Це будується торговельний комплекс, мабуть, з розважальними елементами. Це вільна ділянка і я в чому хочу підтримати. Вільна ділянка, вона не забудована, (нерозб.). То я б запропонував не просто зняти, а запропонувати викупити. Якщо вони відмовляться, виставити на аукціон. Великих витрат поки що там немає.
Фоменко: Прошу, Гіщак, 61.
Гіщак: Я вивчав цю ділянку, це наш район. Це земля Пущі-Водиці, якій вони відшкодовують сільськогосподарські втрати, і Пуща-Водиця їм це погоджує.
Фоменко: Земля територіальної громади Києва, а користувач Пуща-Водиця. Але є дві пропозиції.
Перша та, що надійшла в порядку денному, ми проголосуємо. Якщо не пройде, то ставиться на голосування пропозиція та, що прозвучала, - відкласти.
Гуленко: 5 років пропонує з уточненням.
Фоменко: Хто за те, щоб прийняти у варіанті, розданому депутатам, прошу проголосувати, але 5 років.
Голосування:
За - 49, проти - 3, утр. - ...., не гол. - 16, всього - 71. Рішення прийнято.
Гуленко: З-6 - "Київреконструкція", будівництво житлового комплексу, вул. Борщагівська, 182-В та Борщагівська, 200 у Солом"янському районі. Є зауваження юридичної служби - відповідно до висновку необхідно розробити замовнику межі інженерного коридору і врахувати зауваження Головархітектури.
Фоменко: Які є пропозиції? Розглядаємо чи доопрацьовуємо до зняття зауважень управління правового забезпечення? Розглядаємо.
<--- 24 Ноября 15 ч 32 м 58 с ---- Второй стенограф ---->
Фоменко: Ставлю на голосування в тому варіанті, який роздано вам.
Голосування:
За - 50, проти – 2, утр. - 5, не гол. - 14, всього - 71. Рішення прийнято.
Протокольно прохання записати. Київському міському голові подати на підпис після зняття зауважень юридичного управління.
Гуленко: З-7. "ТОВ "Полин", для будівництва, експлуатації станції технічного обслуговування, Деснянська, 24-б". Є зауваження юридичної служби, але якщо будемо голосувати, то 5 років. Юридичне управління вважає, що потрібно врахувати зауваження Головного управління містобудування та архітектури. Воно повинно виражати остаточне рішення - погоджує чи ні.
Крім того, на зазначеній ділянці знаходяться будівлі, які побудовані за власні кошти приватного підприємства "Полин". Правоустановлюючі документи відсутні.
Фоменко: Ставлю на голосування З-7 з застереженням, що будуть зняті зауваження управлінням правового забезпечення, і вносимо правку - на 5 років.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 10, всього - 71. Рішення прийнято.
З-8. "Поновлення договору Головному управлінню житлового забезпечення, Академіка Палладіна, 18, 30, 20, 22". Зауваження відсутні.
Голосування:
За - 61, проти - 0, утр. - 0. не гол. - 9, всього - 70. Рішення прийнято.
З-9. "Бриз-1". В межах червоних ліній. 2 роки.
Голосування:
<--- 24 Ноября 15 ч 35 м 58 с ---- Третий стенограф --->
За - 51, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 70. Рішення прийнято.
Гуленко: З-10 - "Медапаратура", "Фокстрот - Авто", будівництво СТО, просп. Московський, 21. На 5 років.
Фоменко: Чи є зауваження по з-10? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 70. Рішення прийнято.
Гуленко: З-11 - "Катена", земельна ділянка для будівництва житлового будинку, вул. Березняківська, 30-в. Є пропозиція, так як тут територія школи, уточнити межі і направити на довивчення. Це пропозиція Головного управління архітектури.
Фоменко: Є пропозиція зняти з розгляду сьогодні і виключити з порядку денного. І перенести на наступне засідання. Немає заперечень? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 18, всього - 70. Рішення прийнято.
Гуленко: З-12 - Петренко Олег Іванович, земельна ділянка для будівництва магазину, вул. Садова, 118. Зауваження відсутні.
Фоменко: Є зауваження? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 57, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 70. Рішення прийнято.
Гуленко: З-13 - "Житлоінвестбуд-УКБ", 3-тій мікрорайон, будівництво житлового блоку побутового обслуговування. Зауваження відсутні.
Фоменко: Зауважень немає? Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 11, всього - 70. Рішення прийнято.
Гуленко: З-14 - "Союз-інформ", вул. Мельникова, 3. Є пропозиція Головного управління архітектури після розробки детального плану забудови цієї території.