
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
Х сесія IV скликання
Стенограма
пленарного засідання
21.04.05
Головуючий: Київський міський голова
О.Омельченко
м.Київ
<--- 21 Апреля 10 ч 43 м 15 с ---- Второй стенограф --->
Доброго дня, шановні депутати. Поздоровимо з днем народження, хто є в залі: Андрія Анатолійовича Іванова, Віктора Петровича Пилипишина, Михайла Олександровича Поживанова (мабуть, знаходиться вже у ВР), Дмитра Дмитровича Григорака, Ігоря Олексійовича Дзвоника, Віктора В’ячеславовича Толстонога, Юрія Івановича Россаду.
Реєструйтеся, а я буду робити вам коротенькі повідомлення.
Причини відсутності депутатів на пленарному засіданні Київської міської ради 21.04.05: Карпенко - у відрядженні, Кривонос - у відрядженні, Гич - у відрядженні, Тіщенко - у відрядженні, Брезвін - на лікарняному, Березніков - на лікарняному, Толстоног - на лікарняному. Така у нас ситуація з депутатами. Продовжуйте реєстрацію.
Зареєстровано 50 депутатів, кворум є. Які будуть пропозиції?
<--- 21 Апреля 10 ч 46 м 15 с ---- Седьмой стенограф --->
Є пропозиція розпочати роботу нашої сесії, а це Х засідання сесії ІУ скликання. Проголосуємо за початок роботи сесії.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр - 0, не гол. - 6, всього - 57. Рішення прийнято.
У вас є проект порядку денного, у нас сьогодні багатий, сторінок у нас багато і роботи багато. Які є пропозиції щодо порядку денного? Пропозиція є прийняти за основу. Прошу підтримати пропозицію. Голосуємо.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 4, всього - 58. Рішення прийнято. Які є доповнення до порядку денного? Згідно нашого Регламенту ми тільки доповнюємо порядок денний в повному обсязі і підходимо до кожного окремого питання, тоді депутат має право внести пропозицію щодо зміни або зняття одного з багатьох питань. Це я вам нагадав, що ми тільки доповнюємо. Пилипишин, 89.
Пилипишин: Я прошу внести на розгляд сесії питання про створення Головного управління з питань торгівлі та побуту. Воно пройшло комісію, президію, просто технічно не було вчасно підготовлено.
Головуючий: Я прошу депутатів погодитись з пропозицією депутата Пилипишина. Ми розглянемо сьогодні це питання і приймемо рішення. Прошу проголосувати.
<--- 21 Апреля 10 ч 49 м 15 с ---- Третий стенограф --->
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 6, всього - 60. Рішення прийнято.
Прошу, Странніков, 38.
Странніков: Я хотів би ознайомити з тою пропозицією - внесення змін до порядку денного, яка була ухвалена на засіданні фракції "Наша України" 19 квітня.
Депутатська група "Наша Україна" в Київській міській раді наполягає на внесенні до порядку денного питання "Про дострокове припинення повноважень окружної та Київської міської територіальної виборчих комісій".
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад" повноваження відповідної виборчої комісії можуть бути достроково припинені органом, який утворив комісії, якщо вони порушують Конституцію та закони України. Під час процесу встановлення результатів виборів депутата Київської міської ради у виборчому окрузі № 60 обидві комісії пропустилися ряду серйозних порушень, що підтверджена судовими рішеннями від 4.07 до 20 квітня 2005 року. Саме в цих рішеннях суд встановлює факти порушення закону вищезгаданими виборчими комісіями та визнає їхні дії неправомірними. Таким чином, на сьогодні є всі правові підстави для внесення до порядку денного питання "Про дострокове повноваження, припинення повноважень окружної та Київської міської територіальної виборчих комісій". Це була заява депутатської групи "Наша Україна" у Київській міській раді.
Головуючий: Шановні депутати, я ставлю на голосування, але порушення комісіями Конституції повинен хтось до того, як будемо розглядати це питання, обгрунтувати, - в чому були порушення Конституції. Але тоді, коли будемо розглядати. Ставлю на голосування пропозицію депутата Страннікова.
Голосування:
За - 25, проти - 4, утр. - 5, не гол. - 22, всього - 56. Рішення не прийнято.
Тоді є пропозиція від групи "Наша Україна". Обгрунтуйте з юристами. Тетяна Григорівна, я вам доручаю. Юристи в нас ще є - депутати Щербаков, Головач. Зберіться, юристи, обгрунтуйте конституційні порушення, підпишіть, і я обіцяю ще раз попросити депутатів повернутися до цього питання, коли ми будемо вже розглядати ті рішення, які є.
Прошу, Казаков, 84.
<--- 21 Апреля 10 ч 52 м 15 с ---- Второй стенограф --->
Казаков: Прошу включити до порядку денного питання слідуючі:
1. Про накладання мораторію на усі рішення Київради, прийняті у 2003-2005 рр. по наданню в оренду земельних ділянок під будівництво. Ще раз розглянути доцільність будівництва, особливо в старих районах забудови багатоповерхових будинків, запропонувати інвесторам після обговорення з мешканцями прилеглих будинків будівництво гаражів, паркінгів та відновлення місць відпочинку мешканців дитячих та спортивних майданчиків.
2. Скасувати рішення міського голови від 25.03.05 № 76 "Про створення комісії по вивченню питання правомірності прийняття рішень Київської міської ради "Про передачу земельних ділянок інвесторам під будівництво багатоповерхових будинків" як антинародне, тому що членами комісії являються ті ж державні службовці, які вже отримали за надання ділянок і згідно цього ж розпорядження сьогодні вирішують долю людей, які вірять і з надією стоять під стінами нашої міськради.
На засіданні комісії не повинні бути, скажімо, ті люди, які сьогодні оформляли договори на оренду цих ділянок. Я просив би це включити і розглянути.
Головуючий: Я поставлю, звичайно, на голосування пропозицію шановного депутата Казакова, але я хочу, щоб депутати знали, що депутат Казаков є офіційним моїм радником в штаті і міг би побути у міського голови. Я не бачив Вас, шановний депутат Казаков, не в квітні, і в березні точно, про січень, лютий не буду говорити.
Ставлю на голосування вашу пропозицію про скасування комісії як такої, яка в чомусь зацікавлена.
Голосування:
За - 15, проти - 8, утр. - 8, не гол. - 28, всього - 59. Рішення не прийнято.
В мене є пропозиція, при згоді депутата Казакова, запишіть протокол: при згоді депутата Казакова підготувати доповнення до розпорядження, де створена комісія депутата Казакова, який не зацікавлений, а буде об"єктивно там голосувати в комісії. Якщо згода така є, я підпишу таке розпорядження.
... Шум з зали.
Головуючий: Він член цієї комісії? Тоді немає проблем.
<--- 21 Апреля 10 ч 55 м 15 с ---- Седьмой стенограф --->
Якщо ви член цієї комісії ваш голос буде на ціну золота. Гуленко, 6.
Гуленко: Я прошу внести до порядку денного. 9 питань.
"Про передачу комунальному підприємству „Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт” земельної ділянки для будівництва, реконструкції і реставрації культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький Арсенал" на вул. Січневого Повстання, 30 у Печерському районі". Справа А6050.
Головуючий: Ви знаєте, є постанова Уряду передати нам як замовнику виконання великого комплексу робіт по Мистецькому комплексу "Арсенал, 2" який, мабуть, буде називатися при створенні фонду „Родовід". Прошу проголосувати пропозицію.
Я вибачаюсь, не знаю як у кого, а в мене написано - поіменне голосування, підсумки голосування. Подивіться, будь ласка, пульт, техніка, подивіться пульт. Ніколи не висвітлювалось, а це висвітилось. Зробіть чистий пульт.
Я прошу повторно проголосувати включення до порядку денного, закріплення 9,5 га землі за нашою з вами дирекцією Київради, на якій розташовані всі споруди і комплекси "Арсеналу, 2".
<--- 21 Апреля 10 ч 58 м 15 с ---- Третий стенограф --->
2. Постанова уряду вийшла і діє. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 57, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 5, всього - 63. Рішення прийнято.
Гуленко: Наступне питання. "Внесення змін до рішення Київської міської ради від 28.03.2002 № 380/1814 "Про надання, вилучення земельних ділянок та припинення права користування". Справа А5974. Тут була суспільна напруга біля нашого будинку і "Стольний град", тобто вирішили питання це обоюдно. Вноситься зміна з - 0,95 зменшився на 0, 75. Тобто це зніме соціальну напругу.
Головуючий: Прошу, депутат Щербаков, 24.
Щербаков: Я стосовно рішення. Прийнято чи не прийнято? Це зараз ми голосуємо внесення до рішення, прийнятого за основу, тобто чисто процедурне рішення. І там зовсім інший кворум для кваліфікації, для прийняття рішення. Ми зараз голосуємо за включення до рішення, прийнятого за основу, а потім будемо голосувати в цілому. Тобто одна третина. Або більшість присутніх.
Головуючий: Але там було в одному 25, в одному було 15, де не пройшли 2, там не було третини, тому червоний колір, як не пройшли. Прошу проголосувати пропозицію депутата Гуленка. Спірне було питання з меншим. Ділянка на ділянку находила, тепер ми приводимо це в порядок.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 8, всього - 64. Рішення прийнято.
Гуленко: П.3 "Про передачу приватному підприємству... (тихо) земельної ділянки для будівництва, експлуатації, обслуговування відкритої автостоянки, Січневе повстання, 42-а в Печерському районі". Справа 3907. По технічних питаннях воно не попало.
<--- 21 Апреля 11 ч 01 м 15 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: Скільки там землі?
Гуленко: Тут 12 соток.
Головуючий: Це не те судове питання?
Гуленко: Ні.
Головуючий: Але у вас є судове питання.
Гуленко: Я скажу про це.
Головуючий: Прошу проголосувати до внесення в порядок денний пропозицію депутата Гуленка.
Голосування:
За - 52, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 64. Рішення прийнято.
Гуленко: "Про передачу релігійній громаді Української Православної Церкви Парафії Храму на честь рівноапостолчного Великого князя Володимира у Шевченківському районі м.Києва земельної ділянки для будівництва та обслуговування храму на перетині вулиць О.Гончара та Б.Хмельницького у Шевченківському районі".
Ви знаєте, що був дуже великий спір по скверу, і цей храм перенесений в інше місце, тому вноситься пропозиція. Все пройшло.
Головуючий: Містобудівну раду пройшов, комісію пройшов. Я прошу проголосувати за внесення в порядок денний. Голосується пропозиція депутата Гуленка.
Голосування:
За - 50, проти - 1, утр. - 1, не гол. - 12, всього - 64. Рішення прийнято.
Гуленко: "Про передачу громадянці Луківській Любові Йосипівні у приватну власність земельної ділянки для будівництва, обслуговування ...
Головуючий: Є рішення суду.
Гуленко: Так, є рішення суду з цього приводу.
Головуючий: Прошу проголосувати за включення в порядок денний.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 10, всього - 64. Рішення прийнято.
Гуленко: По продажу земельних ділянок:
1. ВАТ "Гарант-Авто" у Печерському районі, пров. Новопечерський, 19/3. Справа є - 0029.
Головуючий: В мене є пропозиція. Там три справи і пройшли на реалізацію
<--- 21 Апреля 11 ч 04 м 15 с ---- Седьмой стенограф --->
по продажу, враховуючи, що квітень місяць у нас на виході, - це поповнення бюджету. То, можливо, три почитайте, ми три проголосуємо.
Гуленко: Миропольська, 27, справа Є 0018 ТОВ "Київміськвторресурси". Слідуюча справа Є 0016 "Інвестхолдинг" на вул. Гвардійській, 70. Це для розширення АТП. Це парк, вони викупляють його.
Головуючий: Прошу проголосувати за пропозицію голови комісії Гуленка.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 64. Рішення прийнято.
Матіко-Бубнова, 86.
Матіко-Бубнова: Прошу включити до порядку денного питання про внесення змін до рішення Київради від 24.06.04 "Про створення театрально-видовищного закладу культури "Київська мала опера". Враховуючи наказ Держкому України з питань регуляторної політики та підприємництва від 09.06.04 такі вимоги до всіх культурних закладів. Прошу включити до порядку денного даний проект рішення, підписаний всіма відповідними особами, які мали поставити підпис.
Головуючий: У чому заключається зміна? Щоб я знав, за що я буду голосувати.
Матіко-Бубнова: У назві. Назву рішення викласти в такій редакції: "Про створення комунального закладу театрально-видовищний заклад культури "Київська мала опера". Така зміна необхідна відбутися в зв"язку з тим, що є зараз наказ про регуляторну політику та підприємництво і відповідно до цього наказу ми повинні вносити зміни у назви тих підприємств культури, які створені.
Головуючий: Депутат Лисов ознайомлений. Так, ставлю на включення.
Голосування:
За - 45, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 64. Рішення прийнято.
<--- 21 Апреля 11 ч 07 м 15 с ---- Третий стенограф --->
Мартинюк, 83: Ми добре розуміємо, наскільки складними є земельні питання. Я неодноразово на сесії звертав увагу депутатів, в тому числі і головуючого на те, що депутат не повинен бути відстороненим по попередньому узгодженні цього питання в своєму виборчому окрузі. Але у нас продовжується та сама схема. Чиновники або той, хто сьогодні намагається заполучити землю, відпрацьовує всі питання, надає ці висновки в земельний комітет, потім в земельну комісію і виносяться проекти рішення на сесію. І на сесії ми вже потім взнаємо про те, що у моєму або в іншому окрузі виділяється земельна ділянка. Я вважаю, що це по меншій мірі, неповага до депутата того чи іншого виборчого округу, якщо так відбувається.
Тому я вважав би за потрібне, Олександре Олександровичу, і з вами порадитись і думаю, що ви приймете таке рішення за доцільне - ввести обов"язкове письмове погодження депутата, і тоді уже депутат буде відповідати за те, що відбувається в його виборчому окрузі, яка земельна ділянка виділяється. І в кінці кінців будуть зняті ці соціальні напруги, які сьогодні виникають в моєму виборчому окрузі. Чому я так кажу? Тому що сьогодні виділяються земельні ділянки на спортивних майданчиках, на дитячих майданчиках, на зелених насадженнях.
У мене є одне дуже серйозне питання, а таких у мене 20 чоловік, у моєму виборчому окрузі - питання стосовно виділення земельної ділянки ще у 2003 році було по вул. Воровського, 41, товариство "Будцентр". Шановні друзі, подивіться, територія виділена на спортивному майданчику і дитячому майданчику, прямо порушуються ряд нормативних актів, в першу чергу Закон України "Про фізичну”...
Головуючий: Володимир Андрійович, Регламент. Я вам хочу повідомити, шановний депутат Володимир Андрійович, що нами затверджені правила забудови, про які ви не знаєте. І в м.Києві, згідно з новим правилом забудови, які затверджені, нічого подібного не відбувається. Перше.
Друге. Щодо тих рішень, які були прийняті в цьому році, в минулий рік. Моїм розпорядженням створено постійно діючу комісію, де співголовами являються перший заступник І.А.Фоменко та заступник голови по раді В.Б.Яловий. Комісія засідає постійно, переглядає понад
<--- 21 Апреля 11 ч 10 м 15 с ---- Второй стенограф --->
100 справ, з якими люди виходили до нас, до мерії, протестуючи і не погоджуючись. І ми цю роботу активно ведемо, і вже є наслідки роботи.
Третє, Володимире Андрійовичу. Створена нова комісія по архітектурі, будівництву, яку очолює депутат Володимир Аврумович Поляченко, яка теж працює паралельно з комісією Гуленка по землі.
Тому, якщо у вас конкретна пропозиція по вул.Воровського, я записую. Будь ласка, протокол, запишіть по вул.Воровського заяву депутата Володимира Андрійовича. Ми її обов"язково розглянемо. Це конкретно, Володимире Андрійовичу, по вул.Воровського, а узагальнювати скверами, дитячими садочками і таке інше... В мене є така пропозиція, запишіть, будь ласка. Я згоден з усього, що ти виступив, що на комісії у депутата Гуленка, і депутата Поляченка повинен присутнім бути депутат, коли в його окрузі розглядається земельне питання.
Тому я хочу з вами порадитися і давайте ми запровадимо: протокольно доручити головам комісій Поляченку, Гуленку в письмовій формі заздалегідь одного дня, і цього достатньо, одного дня, ви всі в Києві, практично із п"яти днів: понеділок-п"ятниця, три дні маєте постійно працювати в стінах нашої ради. В письмовій формі заздалегідь за добу запрошувати депутата міської ради при розгляді земельного питання в його окрузі.
Таким чином, Володимире Андрійовичу, ми Вас зобов"язуємо бувати тут набагато частіше, бо ви рідкий гість, і ви будете обов"язково на комісіях Гуленка і Поляченка, і жодне питання земельного відводу без вас не буде вирішуватися. Ваш голос буде на комісії первинний.
<--- 21 Апреля 11 ч 13 м 15 с ---- Седьмой стенограф --->
Так це буде і відноситись до кожного депутата.
Прошу, Іванченко, 15.
Іванченко: Я прошу внести до порядку денного питання "Про скасування рішення про порядок оприлюднення рішень Київради з майнових та земельних питань". Останні декілька сесій я ставлю це питання до порядку денного. Воно не набирає достатньої кількості голосів, хоча в той же час за нашим Регламентом, якщо є висновки профільної комісії, якщо є висновки управління - це рішення попадає до порядку денного.
Після президії останньої Володимир Борисович мене запевнив, що це, дійсно, технічне рішення, і це рішення буде в порядку денному. Зараз я його не знайшов, тому я хочу проінформувати, що висновок профільної комісії позитивний, тобто вони підтримують мою пропозицію, висновок юридичного управління негативний. Це безпрецедентне рішення і не має аналогів у інших міськрадах у країні. І те, як воно приймалось, ви пам"ятаєте - 18 листопада, це теж було безпрецедентне рішення. Тому зараз я прошу включити його до порядку денного. І якщо воно не набере достатньої кількості голосів для розгляду у порядку денному, я прошу головуючого дати доручення - надати на роздруківку для того, щоб я міг у публічній площині поставити аргументи свої, тому що не чув я контраргументів. У нас немає зворотнього зв"язку, всі згодні, але ніхто не голосує.
Я прошу проголосувати і надати мені роздруковку.
Головуючий: Я прошу до уваги. Втретє вносить пропозицію депутат Іванченко. Я прошу проголосувати за внесення його сьогодні в порядок денний. Я з ним двічі знайомився, воно підлягає деякому коригуванню з юридичної точки зору і стилістики.
Відмінити при обговоренні ми його не зуміємо, а от призупинити його дію з 1 травня.
<--- 21 Апреля 11 ч 16 м 15 с ---- Второй стенограф --->
Поки воно буде опрацьоване, дане мені на підпис з номером, то призупинити дію того рішення ми можемо, скажімо, умовно, я називаю 1 травня, але тут при обговоренні питання. Я для чого звернув увагу шановних депутатів, щоб розположити вас на те, щоб проголосувати за включення до порядку денного пропозицію депутата Іванченка. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 37, проти - 1, утр. - 6, не гол. - 19, всього - 63. Рішення прийнято, в порядок денний, голосів мало. Треба, щоб депутат Іванченко ... (прийнято - 37, а за порядок денний внесення треба - 30).
Я прошу депутата Присяжнюка, замість того, щоб кричати на міського голову, прийти і подивитися до мене на екран, що там написано. ... Шум з зали ... Депутат Іванченко не встиг поправити міського голову, тому що ви швидше це зробили і голосніше.
Є пропозиція переголосувати і завершити питання. Я повторно ставлю на голосування пропозицію депутата Іванченка. Був збій у техніці, не часто це буває.
Голосування:
За - 34, проти - 1, утр. - 3, не гол. - 23, всього - 61. Рішення прийнято. ... То помилка в техніці, ні в мене,
<--- 21 Апреля 11 ч 19 м 15 с ---- Третий стенограф --->
ні в депутата Іванченка, ні в міського голови. Наладьте, будь ласка, техніку.
Голосування:
За - 32, проти - 1, утр. - 2, не гол. - 30, всього - 65. Рішення не прийнято.
Прошу, Лисов, 4.
Лисов: Я прошу внести в порядок денний два проекти рішення. Один, пов"язаний з розміщенням суддів Дарницького суду. Є в нас в "Спецжитлофонді" приміщення по Севастопольській, 7-а.
І там ще є друга позиція по розміщенню архіву м.Києва.
Головуючий: Дві пропозиції голосуємо відразу. До порядку денного. Подайте проекти рішення. Прошу голосувати.
Голосування:
За - 55, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 10, всього - 67. Рішення прийнято.
Лисов: І друге питання, яке я прошу, щоб сьогодні було б обговорено. Це "Про надання в оренду цілісних майнових комплексів наших кінотеатрів". Управління комунальної власності не раз виносило
<--- 21 Апреля 11 ч 22 м 15 с ---- Седьмой стенограф --->
це питання на розгляд комісії і сесії, і завізовано проект рішення повністю зняти з розгляду президії. В нас 4 судових справи пройшло, чотири кінотеатри. Трудові колективи виграли в нас справу в судах і зобов"язали управління комунальної власності укласти угоду по їх умовах на укладання договору. Тому я хотів, щоб ми сьогодні це питання розглянули. І там в нас в одному з рішень іде питання пов"язано з додатком до методики, розрахунків, орендної плати.
Ми там збільшили відсотки, тому що на сьогоднішній день виходить колізія: трудові колективи подають до суду, занижена експертна оцінка майна. Наприклад, кінотеатр "Київська русь" на сьогоднішній день по рішенню суду експертна оцінка 2,8 млн.грн., ставка 3% . Тому я хотів, щоб сьогодні це питання було заслухано в контексті в тому, як подається рішення, як проголосоване на комісії власності і завізоване юридичною службою.
Головуючий: Я буду просити депутатів звертатися проголосувати, щоб включити в порядок денний, але наперед вам скажу, що після обговорення і прийняття рішення я покладу на нього вето, щоб ви знали це наперед. Ми це робимо чисто як мораль сесії, але воно не відповідає нашим інтересам. Прошу проголосувати за включення до порядку денного. Ми зобов"язані включити і розглянути, а наслідки будуть інші.
Голосування:
За - 40, проти - 1, утр. - 7, не гол. - 19, всього - 67. Рішення не прийнято. Запишіть Биструшкіну. Ну не прийнято, що я можу сказати?..
Ми не можемо, коли 36 прийнято, тепер 40 не прийнято.
Щербаков: Треба усвідомити, що ми голосуємо. Ми коли голосуємо „за” - рішення не друкується, не оприлюднюється, якому не привласнюється номер. Це рішення є
<--- 21 Апреля 11 ч 25 м 15 с ---- Второй стенограф --->
чисто процедурне і воно ухвалюється більшістю від голосуючих. Тому, коли ми голосували за пропозицію Іванченка тричі, перший раз було 37 від 65, більше половини прийнято, другий раз - 34 від 65 - теж більше половини прийнято, а коли був третій раз - 32 від 65, то воно і висвітило неправильно, тобто техніка повністю права.
Коли ми вносимо пропозицію 40 - це більшість голосуючих. Техніка тут абсолютно ні при чому, там виставляють правильно. Коли ми ухвалимо рішення, яке буде при власному номері і буде оприлюднено, тобто рішення в цілому за порядок денний, тоді треба кваліфіковану більшість від кількості, від складу ради, тобто від 90 більшість, половина - 46. Коли ми будемо після такого рішення вилучати, теж треба будуть внесення змін вже ухваленого рішення, тобто теж буде більшість половини від складу ради. Тому зараз було 40 рішення, а голосували 65 чи 67 - воно ухвалено, прийнято. Хто не згоден, може голосувати проти в цілому. Я ж кажу по Регламенту.
Головуючий: 25.8 - рішення з процедурних питань приймається більшістю голосів депутатів Київради, присутніх на засіданні Київради. Процедурним вважається питання врегулювання роботи пленарного засідання сесії Київради. Київрада не приймає з процедурного питання окреме рішення як документ.
25.9. - за необхідністю Київрада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання Київради.
25-та закінчилась. Тепер ми ще не коригуємо, бо ми ж не проголосували. Тому я прошу юристів і всіх присутніх один раз розібратися з Регламентом, регламентній комісії дати в пам"ять нашій техніці, і щоб в нас на наступній сесії травневій подібних речей не відбувалося. Ми звинувачуємо техніку, коли 34 і 36 висвітлює „прийнято”, а потім, коли 40 – „не прийнято”.
Тому в мене є прохання записати протокольно відпрацювати питання і внести в мозг нашій техніці. Я бачу Петіка, але ми не зібралися сьогодні з метою виясняти
<--- 21 Апреля 11 ч 28 м 15 с ---- Третий стенограф --->
такі питання в Регламент. Ми ж багато часу витрачаємо на це.
Прошу, Бойчук, 47.
Бойчук: Я прошу розглянути питання, включити до порядку денного питання щодо Головного управління правової політики. На розсуд нашої комісії було подання проекту рішення сесії "Про ліквідацію Головного управління правової політики". На жаль, ми вчора проводили засідання комісії, сьогодні проводили засідання комісії, запросили депутатів на наше засідання комісії, і комісія пропонувала це питання включити. Але рішення комісії не про ліквідацію, а про перейменування Головного управління згідно Указу Президента на Управління взаємодії з правоохоронними органами оборони та мобілізаційної роботи. Це питання ми знаємо, що сьогодні актуальне. І я хотів би, щоб його включили до повістки дня, а в ході обговорення, щоб ми вияснили думку депутатів з цього приводу.
Головуючий: Дякую. Прошу проголосувати за включення до порядку денного.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 5, не гол. - 11, всього - 67. Рішення прийнято.
Найменування чи ліквідація, чи реорганізація, то ми обговоримо. Але почитайте положення, яке в нас було затверджене. То наш сором, що ми затвердили таке положення про це головне управління.
Прошу, Поляченко, 75.
Поляченко: Я просив би по порядку ведення, і пропозиція є. Формування протоколу земельної комісії і будівельної комісії закінчується в четвер, вранці в п"ятницю. Мені здається, що було б більш розумно... Якщо ми почнемо писати листи кожному депутату, а нас десь 70 - 80 справ, то коли вони одержать через пошту, це буде...
Тому в мене прохання: хто
<--- 21 Апреля 11 ч 31 м 15 с ---- Седьмой стенограф --->
приходить на засідання одної і іншої комісії, протокол комісії і порядок денний відомо в п"ятницю, - нехай в п"ятницю приходять і знайомляться. І тоді всі питання будуть зняті по питанням, які ставить депутат Мартинюк.
Головуючий: Доповніть моє доручення, яке я давав за добу ще. Пропозицію голови комісії сформулюєте як це правильно, щоб кожен депутат прийшов, подивився вже готові протоколи до підпису і написав свою особисту думку, і тоді голови комісії депутати Поляченко і Гуленко врахують думку депутата, вилучать з протоколу до слідуючого розгляду комісії. Я вам даю повторно Регламент.
Прошу, Мартинюк.
Мартинюк: Не дивлячись ні на що, я поважав і буду поважати вас, Олександр Олександровичу, але я б хотів, щоб ви поважали в тому числі і Регламент. В мене було три хвилини, на дві хвилини і двадцять секунд ви мене призупинили.
Головуючий: Значить, в нас годинники неправильно ідуть.
Мартинюк: Для чого я це говорив? На прикладі Воровського, 43 хотів показати, які грубі порушення відбуваються у нас в наших управліннях, в тому числі і у земельній комісії. При розгляді питання, коли приймається позитивне рішення, тут багато в мене зауважень. Я ці зауваження висловлю на засіданні комісії. Правильно ви зробили, і я вас підтримаю, і я про це хотів внести пропозицію, щоб було ваше протокольне доручення, розглянуті комісії і потім внести це рішення на сесію, скасувати це рішення однозначно.
Ви таке протокольне доручення дали, спасибі.
Головуючий: Протокольне доручення: переглянути, адресу уточніть. Мартинюк після сесії підійде до вас і разом погодите формуліровку.
Георгієвський: На сесії Київради 17.03.05 піднімалось питання стосовно розміщення ігрових автоматів у метрополітені. Тоді головував Яловий. І було прийнято рішення заборонити цю практику тому що, по-перше, ви знаєте, що певний конфлікт є в метрополітені між підприємцями. На сьогодні я встановив, і поряд з цими аргументами, що цей конфлікт не вичерпано, було враховано також те, що відповідно до інструкції
<--- 21 Апреля 11 ч 34 м 15 с ---- Второй стенограф --->
правила провадження підприємницької діяльності, ліцензійні умови зі створення та утримання гральних закладів, організація азартних ігор та контроль за їх дотриманням. Гральні автомати відносять до категорії автоматичних розігрувальних пристроїв і мають бути розміщені в закритому приміщенні: гральний заклад, гральний зал, яке має відповідати певним вимогам.
Допуск в таке приміщення має бути заборонено особам молодше 18 років, а їх зараз встановлюють на станціях „Нивки”, „Республіканський стадіон”, „Печерська”, „Шулявська”, „Контрактова площа”, „Либідська”, звичайно, без будь-яких обмежень щодо доступу дітей і неповнолітніх. І на фоні конфлікту з підприємцями в метро це викликає додаткові проблеми. І маючи категоричну заборону з боку Київради на встановлення таких автоматів, ця практика продовжується.
Я прошу сьогоднішнім рішенням все ж таки ще раз підтвердити цю заборону і розпочати, я би сказав так, службове розслідування щодо адміністрації Київського метрополітену, оскільки це все ж таки комунальне підприємство з тим, щоб в подальшому подібних порушень закону не допускалося.
Депутатський запит у мене є. Я готовий його передати до секретаріату з тим, щоб воно було враховано при підготовці сьогоднішнього рішення. І в подальшому я сподіваюся, що ми отримаємо відповідь з цього приводу.
Головуючий: Депутатський запит передайте, будь ласка.
Георгієвський: Тоді з подачі депутата Гича я його підтримав, ще деякі депутати. 65 депутатів проголосували за заборону встановлення автоматів у Київському метрополітені. В мене є з цього приводу стенограма. На сьогоднішній день встановлення продовжується. Причому продовжується на місцях, на яких стояли підприємці. Ви знаєте цю проблему, цей конфлікт. І це викликає додаткове ...
Головуючий: Я вибачаюся, це порушення. Для чого ж нам повторно підтверджувати те рішення, якщо воно є, але воно діє не в повній мірі, не виконується.
Гергієвський: Воно фактично ігнорується.
Головуючий: Треба наказати людей, це не треба додаткового ...
Георгієвський: Треба ж якимось чином реагувати.
Головуючий: Тоді, я думаю, що буде справедливо, якщо ви погодитесь з тим, що депутат Георгієвський запит на моє ім"я і протокол направить на виконання мені особисто.
Давайте відразу проголосуємо запит депутата Георгієвського, щоб потім, коли будемо читати всі запити, не повертатися. Є таке прохання.
<--- 21 Апреля 11 ч 37 м 15 с ---- Третий стенограф --->
Голосування:
За - 56, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 11, всього - 68. Рішення прийнято.
Прошу, Іванченко, 15.
Іванченко: Дійсно, для включення до порядку денного потрібно 46 голосів. Ті рішення "Про скасування" до порядку денного включені бути не можуть. Для того, щоб покласти край цим спекуляціям, скільки голосів потрібно до внесення до порядку денного, я хочу ще раз...
Головуючий: Я ж вас підтримав, що я вважаю, що нам треба розглянути не як ліквідувати, бо воно уже діяло багато місяців...
Іванченко: Я прошу вас поставити ще раз на голосування.
Головуючий: ... а призупинити його дію, зупинити його дію умовно з 1 травня. Я ж пропонував і просив депутатів проголосувати. Воно було прийнято, воно якийсь час діяло, і ми можемо і маємо право прийняти рішення призупинити дію такого-то рішення конкретно з якогось числа.
Я ще раз за проханням депутата Іванченка - поставити на голосування за включення в порядок денний як непорозуміння, тому ставлю третій раз, не порушуючи Регламент, а непорозуміння між депутатами.
Голосування:
За - 37, проти - 0, утр. - 4, не гол. - 26, всього - 67. Рішення не прийнято.
Прошу, Петік, 87.
Петік: Вдруге не зовсім правильно Віктор Захарович інформує сесію. Один раз восени, коли з його подачі було ухвалено рішення, яке не відповідає Закону "Про місцеве самоврядування в Україні". Ми фактично ведмежу послугу тим людям, які одержують землю без оприлюднення їх прізвища, і ми голосували протягом цього періоду за виділення землі, не знаючи, якій конкретно особі, то це є порушення. Цей акт не чинний з моменту голосування. І ці акти можуть бути оскаржені і в тому числі, і строку
<--- 21 Апреля 11 ч 40 м 15 с ---- Третий стенограф --->
давності цього немає. А порядок денний формується рішенням ради, більшістю від встановленого числа депутатів. І це теж в законі записано, для цього Регламент не потрібний. Віктор Захарович має юридичну освіту, як і я, заочно. Давайте ми з вами уважніше все-таки закони читатимемо.
Головуючий: Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: Я прошу включити в порядок денний питання "Про надання згоди на передачу Державному управлінню справами витрат на реконструкцію та реставрацію будинку по вул.Банковій, 10". Дякую.
Головуючий: Я буду ставити на голосування, звертатися до депутатів, щоб включити до порядку денного, а потім маю менше, навіть, третини свого Регламенту, скажу, що це таке. Прошу проголосувати за включення до порядку денного.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 15, всього - 69. Рішення прийнято.
Але, Володимир Костянтинович, вул.Банкова, 10 - не завершене, рахується за нашим рішенням, тому що ми були замовником і наша дирекція. Ми проголосуємо, але підпишу я його тоді, коли Мінкультури підпише нам передачу "Арсеналу-2". Я хочу, щоб депутати про це всі знали. Міністерство культури не виконує постанову уряду, не передає нам на баланс "Арсенал-2". Тому ми і проголосували сьогодні 9,5 га землі, там, де він знаходиться, закріпити за нами. Тому питання є, це при тому, коли підійдемо до нього по Регламенту.
<--- 21 Апреля 11 ч 43 м 15 с ---- Седьмой стенограф --->
Залишився Білич і Новак, можна підвести риску. Прошу проголосувати, дати можливість депутату Біличу і Новак, і підвести риску.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 15, всього - 69. Рішення прийнято. Білич, потім Новак і завершуємо формування порядку денного.
Білич: В мене слово на підтримку пропозиції Георгієвського. Я прошу все-таки розширити прийняте рішення на минулому засіданні з приводу заборони гральних автоматів, точніше їх розміщення в метрополітені, ще таким поняттям чи таким пунктом, який би так само заборонив розміщення цих гральних автоматів в підземних переходах. Це така ж сама панацея безконтрольна і т.д. Прошу підтримати.
Головуючий: Дякую, підтримаємо. Спільно ви вдвох, два депутати, два керівники, доведіть до розуму, до толку і ми приймемо таке рішення яке влаштувало б і місто, і доступ до нього. Новак.
Новак: Я хочу підтримати депутата Петіка, Іванченка. Дійсно, Щербаков не правий, коли ми писали Регламент, то ми вважали, що це є пункт порядку денного і будь-які зміни, які вносяться до проекту пункту порядку денного, голосуються більшістю від чисельності депутатського складу.
Те, що стосується рішення, яке пропонував Іванченко. Справа в тому що рішення, яке ми прийняли про те, що не можна оприлюднювати рішення з питань землі і майна, - це абсолютно не правильно, як би... і Закон про місцеве, і Конституція каже, що державні органи, органи самоврядування повинні діяти гласно і відкрито, якби йшла мова про продаж майна. Я продаю Іванченку, то це дійсно наші особисті справи, але це є майно територіальної громади м.Києва, це є земля, яка належить територіальній громаді м.Києва і ми не можемо її просто віддавати, щоб члени територіальної громади м.Києва, не знали, як ми розпоряджаємось. Я не розумію більшості депутатів, які блокують відміну цього рішення. Це рішення просто сором для Київради і взагалі для депутатського корпусу.
<--- 21 Апреля 11 ч 46 м 14 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: Воно включено в порядок.
Новак: Я хотіла з мотивів голосування, щоб все ж таки депутати зрозуміли, що це не власне майно, а майно всіх киян. І вони повинні знати, як ми ним розпоряджаємося.
Головуючий: Я ставлю на голосування пропозицію депутата Новак, яка виклала позицію депутата Іванченка в підсиленому варіанті по ново виявлених обставинах. Включаємо в порядок денний.
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 18, всього - 67. Рішення прийнято.
Ставлю на голосування і затвердження порядку денного в цілому. Затверджується порядок денний засідання Х сесії Київради ІУ скликання 21.04.05.
Голосування:
За - 68, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 1, всього - 69. Рішення прийнято.
По Регламенту прошу уважно до запитів та заяв наших депутатів.
Яловий: Надійшло ряд запитів від депутатів міської ради, зачитую їх.
Запит від депутата Мартинюка, 83-й округ. Про необхідність відновлення тролейбусного маршруту № 14 - Залізничний вокзал-Центральний ботанічний сад.
Від депутата Казакова, 84-й округ. Про зупинення дії рішення Київради від 23 жовтня 2003 року № 121-16/994 "Про надання в оренду товариству "Матінка"
<--- 21 Апреля 11 ч 49 м 14 с ---- Второй стенограф --->
земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку на вул.Д.Запольського, 3-а у Шевченківському районі м.Києва.
Запит від депутата Дзвоника, 53-й округ. Про необхідність вирішення питання щодо встановлення кордонів охоронної зони Меморіального дендрологічного парку ім.Богомольця в Печерському районі м.Києва.
Запит від депутата Россади, 55-й округ. Про вирішення питання щодо закріплення земельної ділянки за ДКП "Кінотеатр "Жовтень", який знаходиться на вул. Костянтинівській, 26 у Подільському районі м.Києва.
Запит депутата Биструшкіна, 19-й округ. Про надання інформації стосовно земельної ділянки паркової зони на площі між будинками № 15, 15-а, 15-б, 17 на вул. Ніколаєва, вул.Драйзера, 21 та вул.Драйзера, 19 у Деснянському районі м.Києва.
Запит депутата Карпенка, 17-й. Про невиконання розпорядження КМДА від 17 лютого 2002 № 1413 "Про будівництво школи на вул.Драйзера, 40 у Деснянському районі м.Києва та здачі її в експлуатацію в 2004 р.".
Запит від депутата Матіко-Бубнової, 86-й. Про заборону будівництва багатоповерхового житлового будинку на вул.Нагірній,18/16 у Шевченківському районі м.Києва.
Запит від депутата Матіко-Бубнової, 86-й. Про термінове припинення вирубки зелених насаджень на Смородинському схилі у Шевченківському районі м.Києва".
Запит депутата Кондратьєва, 50 округ про необхідність вирішення питання щодо поліпшення житлових умов сім"ї Марченко Валентини Олександрівни, яка мешкає за адресою: вул.Драгомирова, 10-а, кв.38 у Печерському районі м.Києва.
Запит від депутата Кондратьєва, 50-й округ. Про необхідність вирішення питання щодо поліпшення житлових умов сім"ї ветерана праці Юсипчука Анатолія Феодосійовича, який мешкає за адресою: бульв.Дружби Народів, 4/6, кв.49 у Печерському районі м.Києва.
Запит від Кондратьєва, 50-й округ. Про можливість виділення автомобіля
<--- 21 Апреля 11 ч 52 м 14 с ---- Третий стенограф --->
з ручним керуванням інваліду другої групи вади руху Ломаці М.Т.
Запит від депутата Арканової, 56-й. Про необхідність виділення коштів для усунення аварійної ситуації Київській міській клінічній психоневрологічній лікарні № 1 у Подільському районі м.Києва.
Запит депутата Бичкова, 49-й. Про вирішення житлового питання інваліду Великої Вітчизняної війни 1-ої групи Плотнікову.
Запит цього депутата. Про ремонт покрівлі будинку на вул. Добровецькій, 5 в Оболонському районі м.Києва.
Запит депутата Мартинюка, 83-й. Про поліпшення житлових умов багатодітної матері Рожкової І.М., яка мешкає за адресою: вул. Бальзака, 92, кв. 93 у Деснянському районі м.Києва.
Запит депутата Дейнеги, 82-й. Про включення у програму соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва на 2005 рік коштів для фінансування робіт по асфальтуванню дитячих спортивних майданчиків у Шевченківському районі м.Києва.
Запит депутата Дейнеги. Про включення в програму соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва на 2005 рік коштів для фінансування робіт на будівництво артезіанської свердловини на перехресті вул. Золотоворітської та Рейтарської у Шевченківському районі м.Києва.
Запит депутата Дейнеги. Про включення в програму соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва на 2005 рік коштів для фінансування робіт по відновленню роботи артезіанської свердловини на перехресті вул. Артема, Кудрявської та Нестеровського провулку у Шевченківському районі м.Києва.
Запит також цього ж депутата. Про скасування рішень Київради щодо відведення земельної ділянки на перетині провулка Десятинного та Пейзажної алеї в Шевченківському районі м.Києва.
Запит депутата Волкова, 72-й. Про сприяння придбання житла лікарю-інфекціоністу Ралиць Н.В., яка працює в Київській міській клінічній лікарні № 4.
Запит депутата Скосаря, 79-й. Про фінансування спеціалізованої служби для молоді центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями "Родина" Солом"янського району м.Києва.
Запит депутата Дрозденка, 57-й. Про вирішення питання щодо будівництва підземного пішохідного переходу
<--- 21 Апреля 11 ч 55 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
на перехресті вулиць Наталії Ужвій, проспекту Правди та Свободи у Подільському районі м.Києва.
Запит депутата Прогнімака. Про будівництво багатоповерхових житлових будинків на вул.Велика Китайська у Голосіївському районі м.Києва.
Запит депутата Гриненка. Про вирішення питання щодо будівництва пам"ятника воїнам-інтернаціоналістам у Парку воїнів-інтернаціоналістів Дарницького району м.Києва.
Запит депутата Брезвіна. Про розгляд ситуації щодо відведення земельної ділянки ТОВ "Кроун" під забудову за адресою: просп. Оболонський, 7-в в Оболонському районі м.Києва.
Запит депутата Биструшкіна. Про доцільність реконструкції алеї у парково-зеленій зоні на дільниці між приміщенням кінотеатру "Флоренція" та універмагом "Сільпо" у Деснянському районі м.Києва.
Запит депутата Чернікова. Про утворення комісії з питань найменувань та пам"ятних знаків виконавчого органу Київради.
Запит депутата Арканової, яка говорить про те, що мешканці округу просять встановити лічильники гарячої та холодної води і просить забезпечити мешканців мого виборчого округа, список яких додається. В списку 21 кандидатура.
Запит депутата Арканової. До депутата Арканової звернулися багаточисельні звернення виборців з проханням замінити газову колонку. Будинки на окрузі дуже старі, мешканці округу - це в основному люди малозабезпечені, похилого віку, просять це виконати.
Ольга Юріївна, по моєму проблем з цим немає.
Запит депутата Арканової. На громадських прийомах знову звернення з проханням замінити газову плиту. Відповідно, це реальні речі і це робиться в місті Києві.
Запит депутата. Про цигансько-музичний, драматичний театр "Романс", який був створений в 1994 році, є першим і єдиним в Україні професійним театром. За 10 років він багато зробив. У 2000 році колективом театру започатковано в Україні міжнародний ромський фестиваль "Амала", в 2003 році театр отримав статус державного. Є центром, навколо якого об"єднались професійні артисти. Має потребу в концертному репетиційному та побутових приміщеннях. Просимо сприяння від міського голови в цьому питанні.
Запит депутата Проніна,
<--- 21 Апреля 11 ч 58 м 14 с ---- Второй стенограф --->
який пише, що ВАТ "Київводоканал" відключив 14 квітня водозабезпечення офісно-житлових організацій Дніпровського району, незважаючи на те, що за спожиту воду на власні потреби підприємство боргів не має. Крім того, робітникам "Водоканалу" вивішуються об"яви про відключення подачі води в житлових будинках за борги населення, що викликає справедливе нарікання мешканців, які не мають заборгованості. Прохання навести в цьому відповідний порядок. Якщо є необхідність відключення подачі води в будинки, то виконуйте в установленому графіку в масштабах міста, а не по окремих будинках.
Чи є ще запити? Є запит від Іванченка. Керуючись статтями 21 та 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", прошу вас у двотижневий термін проінформувати мене про виконання прийнятого Київрадою рішення про ЗАТ "Компанія "Київенергохолдинг" із зазначенням конкретних заходів, здійснених Головним управлінням на виконання пункту 3 даного рішення станом на 21 квітня 2005 року.
Запит від депутата Закревської. До мене звернувся ветеран праці Розбудей, вул.Глушкова, 22, кв.85, з проблемою забезпечення житлом багатодітних родин, в яких народилися близнюки. Згідно з розпорядженням Київської держадміністрації № 229 від 06.02.98 всі сім"ї, які вже перебували на квартобліку і які вже мали дітей, були забезпечені менше 5 кв.м на особу. Депутат вважає це несправедливим і просить підтримати сім"ю дочку Розбудея ... в цьому питанні, і розглянути питання надання житла сім"ям саме цієї категорії. І Борисенко такий же запит направляє.
Запит від депутата Чернікова. 3 лютого 2005 р. в Києві працює затверджений розпорядженням від 7 лютого 2005 р. № 119 новий механізм компенсації за знесення зелених насаджень, який передбачає зростання компенсації за знесення зелених насаджень в 1.33-3.12 сотих рази. Але основною ... (нерозбірливо) з цього розпорядження залишається те, що поповнення компенсаційного фонду здійснюється за рахунок знесення дерев на околицях міста у Святошинському районі зокрема, а витрачаються ці кошти в основному на облаштування центральних парків. Таким чином компенсації
<--- 21 Апреля 12 ч 01 м 14 с ---- Третий стенограф --->
центральних парків знесення дерев конкретних в місцях не відбувається. Я впевнений, що кошти необхідно направляти туди, де знесено багато дерев. Прошу в розпорядження № 119 внести відповідні доповнення.
Так, в мене депутатські запити всі. Чи є в когось з місця депутатські запити? Є ще запит Закревської і Борисенка, я зачитав його. Запит Дейнеги, прошу. Після запитів я зачитаю заяви, які мені надані.
Дейнега: Запит. Просили мешканці округу зачитати. Зачитую: "Депутатський запит щодо скасування рішення договору оренди земельної ділянки площею 0,19 га № 91-600/188 від 13 листопада 2003 року товариством "Каштанове місто" за адресою Костьольна, 6-а в Шевченківському районі. Громадськість зазначає, що товариство "Каштанове місто" не виконує свої зобов"язання щодо вимог п. 7,2 договору оренди земельної ділянки від 13 листопада 2003 року № 91-600/188 відносно отримання міських правил забудови, чинних законів України та законодавчих актів, а також державних будівельних норм". Даю вам. Дякую.
Яловий: Прошу, Іванченко, 15.
Іванченко: Я вам надав 2 своїх запити. Один ви зачитали, інший не зачитали. Він адресований керівнику Головного управління земельних ресурсів пану Муховикову, головному архітектору Присяжнюку та вам. І там я прошу надати інформацію стосовно додатка 15 питань по земельних наших слуханнях. Тобто там інформація статистичного плану, яка допоможе нам зрозуміти процеси, які відбувалися, та їхню динаміку. Тобто я прошу цей запит теж зачитати і включити.
І я хочу сьогодні оголосити заяву в присутності Олександра Олександровича.
Яловий: Депутатський запит дійсно, керуючись ст.21 і 22 Закону України "Про статус депутата". "Прошу в двотижневий термін надати інформацію щодо 15 питань стосовно земельної статистики,
<--- 21 Апреля 12 ч 04 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
викладених у додатку 1. Депутат Іванченко”.
Які ще є запити? Давайте проголосуємо запити, а потім до звернень перейдемо.
Зубко: В мене запит до Київського міського голови Омельченка. В квітні було вами підписано розпорядження про надання фестивалю "Таврійські ігри" дозволу на проведення всіх свят в м.Києві.
По-перше. Це протирічить чинному законодавству, бо таким чином у м.Києві утворюється монополія. Організація масових святкових заходів під час всіх свят повинна відбуватись на конкурсних засадах.
По-друге. Фактично від проведення масових свят усунуті таким чином Головне управління внутрішньої політики, Головне управління культури, Головне управління в справах сім"ї та молоді.
По-третє. Ми маємо на протязі останніх двох років абсолютно негативний досвід проведення таких масових акцій. Коли під час масових акцій молоді... там на день Незалежності рекламуються в першу чергу горілчані напої, що зовсім не сприяють вихованню молоді. І крім того такі негативні явища, коли на День Незалежності виступають здебільшого російські модні групи, оголошують, що там виступає улюблена група президента Путіна "Любе" і т.д. Це те, що проводила "Таврійські ігри". Тому я звертаюся до міського голови з проханням відмінити це розпорядження. По-перше, незаконне, як зразок абсолютно такого неприхованого, незаконного лобізму.
Яловий: Мене інформують, що це розпорядження не підписано. Його не має, можливо, на сайті воно... Омельченко не підписував, тому запит залишається ми проголосуємо його, але Олександр Олександрович такого розпорядження не підписував.
Я пропоную проголосувати дані запити, які були оголошені. Ще ми проголосуємо, крім тих запитів, які надійшли, запит Георгієвського по ігрових автоматах. Ви пам"ятаєте, мова йшла про переходи і метро.
Прошу бути уважними, прошу зайти в зал, проголосуємо зараз.
<--- 21 Апреля 12 ч 07 м 14 с ---- Второй стенограф --->
Проект рішення традиційний. Направити запити міському голові та посадовим особам, яких це стосується, протягом 10-ти днів з дня отримання запиту надати відповідь. Взяти до відома частину 4 статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад”, в якій зазначено, що якщо запит з об"єктивних причин не може бути розглянуто в установлений Київрадою строк, то посадова особа зобов"язана письмово повідомити Київраду та депутата, який вніс запит, із запропонуванням іншого строку, який не повинен перевищити одного місяця.
Прошу проголосувати дане рішення по сьогоднішніх запитах.
Голосування:
За - 60, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 8, всього - 68. Рішення прийнято.
Тепер стосовно тих заяв, які надійшли, і депутатські звернення.
Депутатське звернення щодо негайного відновлення автобусного маршруту №70 - станція метро "Лівобережна" - вул.Вернигори, зроблене Шиманською, де вона звертає увагу, що останнім часом неодноразово звертаються виборці, мешканці ж/м Райдужний, глибоко обурені відміною автобусного маршруту № 70, який курсував у ранковий час та вечірній час. І пояснюється причини, чому необхідно, - це депутатське звернення, поновити автобусний маршрут. Протокольно воно фіксується, і в іншому теж.
Депутат Шиманська також зробила звернення щодо відновлення руху мікроавтобусу № 105 по вул. Сєрова в Дніпровському районі м.Києва, де вона повторно звертає увагу і звертається з питання, порушеного у відповідних листах. Оскільки той лист, який нею отриманий від заступника голови КМДА Кир"яна не додає оптимізму щодо його позитивного вирішення. Крім того, цей лист, як вважають обурені ініціатори звернення, інакше як відпискою назвати не можна. Справа в тому, що названі в згаданому листі маршрути не забезпечують цілком законні вимоги пасажирів, оскільки... і пояснюють, чому.
Зважаючи на вище сказане, змушена повторно звернутися зі зверненням і клопотанням щодо доручення відповідним службам міста, перейшовши від тривалого вивчення ситуації до конкретної справи відновлення старого маршруту руху таксі № 105.
<--- 21 Апреля 12 ч 10 м 14 с ---- Третий стенограф --->
Надійшла заява від депутатів Казакова, Хмеля, Дейнеги і Дзвоника. Відповідно до ст.6, ст.26 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", ст.7 рішення Київради від 28.11.2002 року № 102/262 "Про затвердження Регламенту Київської міської ради в новій редакції" та у зв"язку з вибуттям частини депутатів із депутатської групи "Соборність" в інші депутатські групи інформуємо, що з 21 квітня 2005 року депутатська група "Соборність" припинила існування. Депутатів, які входили до депутатської групи "Соборність", вважати позафракційними.
Надійшла також заява від депутата Мартинюка, який просить для депутатського звернення надати йому слово. Прошу.
Мартинюк: В ближайшее время мы будем с вами отмечать огромное политическое событие в жизни нашей страны – 60-летие великой Победы. Победа, на знамени которой пот и кровь наших ветеранов, ратный и трудовой подвиг многомиллионного народа, населяющего бывшую территорию Советского Союза. О войне очень много сказано и еще больше написано, но, к сожалению, в последнее время находятся отдельные писатели, военачальники. Более того, государственные политические деятели, которые пытаются принизить роль великой победы Великой Отечественной войны, извратить правду о Великой Отечественной войне. Совсем недавно я встречался со школьниками-выпускниками.
Вы знаете, мне было очень больно и обидно о том, что большинство из них о Великой Отечественной войне практически ничего не знают. Не знают полководцев, не знают героев Великой Отечественной войны. Это, наверное, наша беда, это, наверное, наша трагедия. Все потому это происходит, что в наших учебных программах, в школьных учебниках украинского языка и литературы, истории практически ничего не говорится о Великой Отечественной войне (ВОВ). За исключением русской литературы и языка, где отдельным разделом идет этот период нашей жизни, страшный период.
Исходя из этого, городской комитет компартии Украины 22 апреля в 12.00 проводит митинг протеста у здания Министерства образования Украины по проспекту Победы, 10. К той политике, которой сегодня приводят наши чиновники, в том числе чиновники Министерства образования, о правде, об истории ВОВ. Я хотел бы пригласить и депутатов на этот митинг протеста и всех наших киевлян, не только участников
<--- 21 Апреля 12 ч 13 м 14 с ---- Второй стенограф --->
Великой Победы, но всех, кому дорога правда о Великой Отечественной войне.
Яловий: Ще одна заява від депутата 77-го округу Бабака. „Прошу Вас взяти до уваги, що з 14 квітня 2005 р. я припиняю членство у депутатській фракції "Київ трудовий", а також повідомляю про вступ до депутатської фракції "Батьківщина".
У мене заяви всі. Хто бажає зробити заяви ще не зроблені, будь ласка. Прошу, Комов, потім Матіко-Бубнова.
Комов: Коли буде Омельченко, тому що я на його ім"я хочу зробити заяву?
Яловий: Тут знаходиться.
Комов: Я хочу на його ім"я, як Київському міському голові - Омельченку О.О. Ми маємо тотальні порушення законів про містобудівну діяльність. Особливо це стосується Закону України "Про планування і забудову території".
Фактично весь розділ третій, який має назву: "Планування територій на місцевому рівні", ігноруються. Закон чітко встановлює, що визначення земельних ділянок для розташування та будівництва об"єктів містобудування відбувається відповідно до детального плану території, стаття 13.
Детальних планів територій зараз в місті немає, а ми надаємо землю. А також потрібен проект розподілу території, який є основою для визначення меж земельних ділянок для розташування будинків і споруд, стаття 16 цього Закону.
На жаль, Київрада не затверджувала цю містобудівну документацію, і тому те, що ми робимо зараз відносно земельних питань, - це порушення закону.
На жаль, замість того, щоб розібратися, як сталося, що Київрада порушує закони, не захищає інтереси громади, ми не маємо інформації про відповідальність посадових осіб, що грубо порушують законодавство. І таким чином, ми не можемо вжити дієвих заходів для запобігання таким порушенням.
Я неодноразово звертався до міського голови, до Вас, Олександре Олександровичу, з пропозиціями щодо системного підходу до земельних питань. І жодного разу зі мною діалогу не було. Були доручення, які пропадали, я не знаю, десь у помічників.
Я вважаю, що бюджет міста втрачає від такої безглуздої політики від 1 до 2 млрд.грн., а це додатково і безкоштовне житло для наших черговиків.
<--- 21 Апреля 12 ч 16 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
Тому я просто хочу сказати, що відповідно до п.8 ст.19 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" я в другий раз висловлюю вам, Олександр Олександрович, недовіру як міському голові та пропоную піти у відставку.
Яловий: Я думаю, що це політична заява депутата Комова. Тому що, депутат Комов, особисто ви не приймали участь у депутатських слуханнях, які проведені були, підготовлено 4 проекти рішення Київради, прийняті правила забудови і на сьогоднішній день та база, яка підготовлена, за два-три місяці всі ті навіть порушення, які були, будуть усунуті. І ви знаєте, що в цьому напрямку ведеться дуже велика робота.
Комов: Вона не вирішує питання.
Яловий: Дякую. Прошу, Матіко-Бубнова.
Матіко-Бубнова: Вчора в Києво-Печерській лаврі відбувся круглий стіл на тему: "Пам"ятаємо, щоб не повторилося” за участю представників громадськості столиці, громадських організацій, Музеїв історій Києва та України, Української православної церкви. Я була запрошена туди як голова постійної комісії, і учасники круглого столу мене уповноважили ознайомити вас із зверненням, яке адресовано вам.
Шановні депутати, питання увічнення пам"яті жертв Сирецького концтабору у місті Києві часів Великої Вітчизняної Війни - справа честі і гідності Української держави. Саме в цьому концтаборі за даними Нюрнберзького процесу (нерозбірливо) було знищено більш ніж 25 тис. наших співвітчизників. Тут були розстріляні військовополонені регулярної армії, моряки Дніпровської флотилії, футболісти київського "Динамо", цілі партизанські загони Київщини, група підпільників Раїси Окіпної, мирні жителі, три циганські табори. Щоб освятити це місце скорботи невинних жертв фашизму, Українська православна церква у 2000 році вийшла з ініціативою створення церкви-музею жертв Сирецького концтабору, де за них буде проводитись заупокійна молитва. При церкві планується облаштування постійно діючої поминальної експозиції для проведення патріотичної виховної роботи з молоддю та підлітками, які майже нічого не знають про Сирецький концтабір.
Ідея створення Сирецького храму-музею знайшла велику підтримку поміж інтелігенції столиці киян. Вже минуло 4 роки, як Київрада вирішила передати на договірних засадах релігійній громаді святителя Петра Могили будівлю по вул.Щусєва, 5, що знаходиться поблизу головних воріт колишнього Сирецького концтабору для створення Сирецького храм-музею.
Однак, хоча уповноважені представники
<--- 21 Апреля 12 ч 19 м 14 с ---- Третий стенограф --->
парафії неодноразово зверталися в різні органи влади, на жаль, зазначене рішення Київради до тих пір не було виконано і будівля ще й досі не передана нашій парафії. Тому в квітні минулого року парафія "Святителя Петра Могили" звернулась до Київської міської державної адміністрації з проханням надати земельну ділянку в Сирецькому мікрорайоні м.Києва для побудови храму-музею пам’яті жертв Сирецького концтабору. Але, на жаль, позитивне вирішення цього питання також затягується.
Просимо всіх не байдужих до майбутнього і минулого нашої Батьківщини підтримки в справі створення церкви-музею жертв Сирецького концтабору, який сприятиме збереженню історичної пам"яті про всіх, хто віддав своє життя у боротьбі з фашизмом за свободу нашого народу. Дуже сподіваємося, шановні депутати, що ви вирішите це питання.
І наступне звернення на адресу Київського міського голови та на мою адресу... Звернення щодо невідкладного відселення мешканців вул. Нагірної, 5 та 7 з аварійних будинків. Доля цих будинків, це з 1907 року не проводився жодного разу капітальний ремонт. І зараз там близько 107-ми вже проживають в жахливих умовах, без води, без газопостачання. І нарешті нам треба розібратися, як в свій час "Укркабель" продав ці будинки і зараз уже другий власник у будинків, який теж нічого не вживає, ніяких заходів. А люди продовжують там проживати в жахливих умовах. В тих будинках навіть стояти поруч не можна поряд з ними, а не то що проживати. Дякую за увагу.
Яловий: Прошу, Шиманська, 4.
Шиманська: Моє звернення підписало 17, депутатів і я думаю, що підписало б і більше, просто не встигло. Стосується воно ось чого. В зв"язку з низкою свят, які наближаються, Київ має бути ще кращим, ніж його знають і люблять кияни. Звичайно, служби роблять все можливе, щоб прибрати Київ. Проте я дуже багато ходжу пішки і хотіла вам сказати, що щоразу, коли йдеш по Хрещатику, хотілось просто взяти щітку і його вимити, щоб він став просто чистим. І виникла така ідея. В допомогу міським службам, які роблять все, що їм належить за службовою інструкцією, прошу вас,
<--- 21 Апреля 12 ч 22 м 14 с ---- Второй стенограф --->
я звертаюся до Олександра Олександровича, звернутися до керівників магазинів і офісів, розташованих на центральних вулицях у місцях великого скупчення людей, з закликом привести в порядок територію тротуарів, що прилеглі до будівель, якими вони користуються, аж до проїжджої частини дороги, а також підземні переходи, включно сходи. Прибирання планується провести з використанням миючих засобів. Можна придумати і якісь для них конкурси для кращого господаря і, як сказав мені Черніков, що в радянські часи була якась постанова, за якою закріплювали ці прилеглі території за офісами. Тому б я просила це врахувати і як можна швидше зробити це, щоб в чистий четвер, чи може, в середу, щоб це все реалізувати, і буде дуже красиво.
Яловий: Слово надається депутату Овчару, 26, підготовитися депутату Щербакову.
Овчар: За дорученням асоціації забудовників м.Києва я хочу зачитати відкритий лист до Президента України Ющенка В.А. від керівників провідних інвестиційних та будівельних компаній.
"Шановний пане Президенте! Ми, керівники найбільших українських компаній, інвестори будівельної галузі, змушені звернутися до Вас у зв"язку з критичною ситуацією, що склалася на столичному будівельному ринку. Вважаємо, що маємо цілковите право на вашу увагу, адже наші підприємства формують нове сучасне обличчя Києва та нової України.
Протягом останніх п’яти років нашими компаніями створено понад 45 тисяч робочих місць. Інвестовано 300 млн.грн. власних коштів, залучено в Україну 420 млн.дол. інвестицій, побудовано 2,5 млн.кв.м житлово-офісних, готельних та інших приміщень, сплачено понад 85 млн.грн. податків.
Крім того, у найближчі чотири роки наші підприємства планують збільшити кількість робочих місць до 107 тисяч, проінвестувати власними коштами 820 млн.грн., залучити іноземних інвестицій до 4 млрд.дол. та сплатити податки 780 млн.грн. по нових проектах.
Звертаємо Вашу увагу на те, що наведені цифри відображають тільки показники наших компаній, але не враховують даних по доходах інших учасників будівельного процесу та підприємств, які ми надаємо об"єми робіт. Завдяки і нашим зусиллям місто-красень Київ стає ще кращим, вражаючи новими сучасними офісними комплексами, готелями, соціальними спорудами, ще більше приваблюючи нових гостей, бізнесменів та туристів до столиці України.
Ми вкрай стурбовані загрозливим становищем, що склалося зараз у Києві. Дуже велика вірогідність того, що раптом, як грім серед ясного неба, під час підвищеного попиту та моди на Україну у світі, ми отримаємо від тих вітчизняних та іноземних інвестицій, від найбільш привабливого сегменту бізнесу -
<--- 21 Апреля 12 ч 25 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
столичного ринку нерухомості. Якщо допустити подібне, - результат для Києва та загалом для всієї України можна буде порівняти з наслідками економічної кризи 98-го року.
Не можна недооцінювати те, що останнім часом з"явилося угрупування громадян, що блокують будівництво, спекулюючи на піднятій у період Помаранчевої революції активності маси. Вони можуть прийти з прапорами та наметами та впливати на долю об"єкта, який має усі необхідні погодження, відведення земельної ділянки та дозвіл на будівництво. Не є великою таємницею те, хто бере участь у пікетуваннях з корисливих міркувань, що може перетворитися на своєрідний чорний бізнес. Цілком ймовірно, що деякі громадяни потрапляють до подібних груп обманним шляхом. Серед них є і незадоволені певними аспектами проектів, що будуються.
На жаль, незадоволені будуть завжди. Догодити усім неможливо, притому що хтось незадоволений не стільки самим будівництвом, скільки власною і особистою соціальною не влаштованістю, інвестор не повинен погоджувати свою діяльність з громадськістю. Це робота міської влади. Адже саме її обов"язки забезпечення нормальної роботи київських підприємств із застосуванням правових чинників при регулюванні будь-яких ситуацій. А ми своєю якісною та продуктивною роботою готові всіляко допомагати у вирішенні питань міста. На сьогоднішній день заблокованих об"єктів є понад 30, і з кожним днем їх кількість збільшується. Це дає привід адміністративним установам міста почати перегляд та відміну раніше прийнятих рішень на цілком законних засадах. В Київраді на розгляді вже находяться 104 об"єкти, по яких планується перегляд законних рішень.
Ми не можемо та не повинні миритися з цією установою. Ми є відповідальними, і не тільки за свою роботу, а й за українців, що довірили нам свої збереження, діставши буквально з-під подушки. Ми відповідаємо також перед західним інвестором, яких ми переконали інвестувати чималі кошти в Україну, і своїми працівниками, що працюють на будівництві, одержують заробітну плату та годують свої сім"ї. Ми цілком підтримуємо політику нового уряду, спрямовану на подальше процвітання країни, підвищення інвестиційної привабливості рівня життя і запевняємо вас, що наша ділова активність була, є і буде орієнтована на досягнення вищезазначених цілей.
Враховуючи вищевикладене, ми, керівники провідних вітчизняних компаній будівельного ринку, звертаємо вашу увагу, Віктор Андрійович, на необхідність терміново спинити це свавілля та надати можливість спокійно працювати, дотримуючись прозорих правил в бізнесі. За наявністю інвестора, замовника, документів про відведення земельної ділянки, погоджених проектів не перешкоджати нашим підприємствам продовжувати свою роботу по розбудові нової сучасної України.
Яловий: Ви порушили Регламент. Замість трьох зачитували чотири хвилини вашу заяву.
Прошу, Щербаков.
<--- 21 Апреля 12 ч 28 м 14 с ---- Третий стенограф --->
Щербаков: Я хочу сделать две реплики и одно заявление. В связи с тем, что уважаемые мной Н.Новак и А.Петик упомянули мою фамилию, да еще в таком контексте, я полагаю неправильным, когда депутат говорит, например, Щербаков не прав, или решение Киеврады - это позор для города. Можна к этому по другому подойти и тихонько сказать, что, например, Щербаков, что вы хотели выразить этим решением со своим мнением.
Для того, чтобы говорить, что я не прав, надо хотя бы действительно обладать той суммой знаний, которой обладаю я. Это я подхожу ко второй реплике о том, что заочное образование у меня. Да, это так, но это заочное высшее образование было третьим, когда я был в возрасте, когда на стационаре не занимаются. Более того, у меня там средний балл по предметам, которые вынесены в приложении к диплому, - 4,8 балла. Поэтому я бы не упоминал, у кого, какое образование.
Результаты моей работы, я работаю уже 10-й год профессионально юристом, с утра до вечера законы изучаю, читаю и применяю. Работу управления внутренней политики мы видим возле входа. Это была реплика.
Теперь заявление. В связи с тем, что решением Шевченковского суда разрешено существование палаточного городка в Мариинском парке, я, как депутат Горсовета обращаюсь к руководству города о том, чтобы в этом случае нужно принять какие-то дополнительные меры по жизнеобеспечению тургородка, дабавить биотуалеты, установить дежурство автомобилей скорой помощи. Вот в таком плане. То есть, раз есть решение суда о том, что палаточный городок имеет право существовать, значит, нужно добавить мусорные ящики и т.д. Это обязанность города.
Яловий: В кого ще є заяви? Ми перейшли вже Регламент, відведений для заяв і запитів, тому я пропоную припинити. Я зачитаю ще одне звернення, яке надійшло буквально під час зачитки. Воно надійшло від голови Русанівського масиву, дачного масиву, який протестує проти проведення моста через русанівські сади, як зелений куточок і протестує проти цього. Відповідно пропонує змінити дану лінію проведення метрополітену і моста. Я хотів би сказати, що дане питання за дорученням міського голови
<--- 21 Апреля 12 ч 31 м 14 с ---- Второй стенограф --->
дуже уважно проробляється. І якщо частині учасників Русанівських садів буде запропоновано приїхати у зв"язку з проходженням траси, то розглядається питання повної компенсації їх витрат, і в тому числі надання нової ділянки, і вплоть до забудови нового будинку. Я думаю, що інтереси громади міста в даній ситуації проведення мостового переходу треба буде шукати спільні компроміси, але таке звернення було.
І останнє звернення було від ректора Інституту розвитку людини, який черговий раз просить земельний комітет міста врахувати потреби даного закладу, зокрема йдеться про трансформаторну підстанцію, і виділити їм землю.
Я думаю, що це звернення інституту треба підтримати.
На цьому дані питання по зверненнях і запитах вичерпані, переходимо до розгляду порядку денного нашої сесії.
1. "Про затвердження звітів про виконання міського бюджету м.Києва за 2004 рік та Програми соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва за 2004 рік". (Доп. Присяжнюк В.К.).
Присяжнюк: Я думаю, що всім нам роздані матеріали щодо звіту до виконання бюджету м.Києва за 2004 р. Причому роздано завчасно, комісія розглядала. Тому я не маю необхідності детально зупинятися на всіх цих питаннях і, виходячи з того, що на протязі 2004 р. і 2005 р. всі депутати детально ознайомилися із виконанням бюджету і
<--- 21 Апреля 12 ч 34 м 14 с ---- Второй стенограф --->
і заслуховували звіти про виконання бюджету 2004 р. поквартально, попіврічно, я думаю, що я готовий відповісти на питання для того, щоб зекономити наш час і, якщо немає питань, можна буде проголосувати.
Яловий: Які пропозиції? Прошу проголосувати про затвердження звітів за 2004 р. по виконанню бюджету та Програми соціально-економічного розвитку м.Києва.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 70. Рішення прийнято.
2. "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 28.12.04 №1050/2460 "Про бюджет міста Києва на 2005 рік" (Доп. Присяжнюк В.К.).
Присяжнюк: Сьогодні ми розглядаємо зміни до бюджету м.Києва на 2005 рік, які пов"язані з тими нормативними актами і з тими рішеннями, які були прийняті ВРУ щодо змін до Державного бюджету України на 2005 рік. Крім того, було внесено цілий ряд законодавчих актів та запроваджено цілу низку заходів з метою вирішення найбільш пріоритетних завдань, відображених в Програмі діяльності КМУ "Назустріч людям". Це пов"язано, перш за все, із збільшенням мінімальної заробітної плати до 262 грн. на місяць. З 1 січня було - 262 грн., а з 1 квітня 2005 р. - 290 грн. на місяць, а з 1 липня 2005 р. - 310 грн. на місяць, з 1 вересня 2005 р. - 332 грн.
У зв"язку з цим збільшено контингент надходження податку з доходу фізичних осіб на суму
<--- 21 Апреля 12 ч 37 м 14 с ---- Второй стенограф --->
210 з половиною мільйонів гривень. Це призвело до того, що у нас збільшилися доходи до бюджету. Але разом з тим було прийнято рішення КМУ про збільшення заробітних плат працівникам різних галузей, які працюють в бюджетній сфері. Тому ті доходи, які призвели до збільшення доходів до бюджету, вони автоматично були направлені на те, щоб збільшити видатки, пов"язані з виплатою заробітної плати.
Крім того, у зв"язку з перевиконанням надходжень до бюджету 100% банків за користування тимчасовими вільними коштами обсяг доходів, що не враховується при визначенні міжбюджетних трансфертів, збільшено на 4 мільйони грн.
Збільшено доходи, пов"язані з спеціальним фондом, на 28,8 млн.грн. Ці доходи збільшені за рахунок підвищення дольових від інвесторів на розвиток інфраструктури міста у розмірі 10 мільйонів, збільшені доходи в розмірі 10 мільйонів на використання за рахунок плати за використання місць для розташування об"єктів зовнішньої реклами, які перебувають в комунальній власності міста Києва. І збільшено на 8,8 мільйона доходи як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
В державному бюджеті України на 2005 рік передбачено збільшення обсягу субвенцій з державного бюджету, що передається до бюджету м.Києва для надання допомоги сім"ям з дітьми, малозабезпеченим сім"ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на суму 50,6 млн.грн.
Крім того, надані субвенції з державного бюджету на створення культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал" та проведення археологічних досліджень на
<--- 21 Апреля 12 ч 40 м 14 с ---- Третий стенограф --->
земельній ділянці по Десятинній церкві. Відповідно 84 і 69 млн. грн.
Крім того, згідно ст. 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" та постановою Кабінету Міністрів "Про порядок визначення та перерахування додаткових дотацій з державного бюджету до місцевих бюджетів в 2004 році" ми пропонуємо збільшити доходи міського бюджету Києва на суму 771,5 млн. грн., як додаткову дотацію, яка повинна надійти за результатами розгляду річного звіту з державного бюджету. Мова йде про те, якщо місцеві бюджети перевиконують доходи, які збираються на території відповідного регіону, і повністю розраховуються з державним бюджетом, це мається на увазі вилучення, доходи, пов"язані з акцизним збором, ПДВ і т.д, то решта суми, яка збирається на терені даного регіону, залишається у місцевому бюджеті. Врешті-решт - це прогнозні показники, і ця сума, ми з вами її проголосуємо, але за неї ще потрібно буде боротися, і це наше майбутнє. Разом з тим, виходячи з того, що Кабінет Міністрів прийшов до висновку, що до того часу, поки не будуть обгрунтовані всі тарифи на житлово-комунальні послуги та на пасажирські перевезення, ніякого підвищення цих тарифів неможливо проводити. Тому, на превеликий жаль, ми більшу частину цих коштів вимушені закласти на покриття розходів, видатків, які пов"язані якраз з обслуговуванням житлово-комунального господарства та транспорту в м.Києві. Ось коротко ті ключові моменти, які стосуються змін до бюджету м.Києва на 2005 рік. Дякую.
Якщо будуть питання, то ми з Віктором Михайловичем
<--- 21 Апреля 12 ч 43 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
спробуємо дати вам відповідь.
Яловий: В мене записано 11 чоловік, це всі? Записані: Биструшкін, Щербаков, Товстий, Присяжнюк, Мартинюк, Гіщак, Гриненко, Сташук, Костюк, Карабаєв, Зубко, Странніков.
Я прошу, передайте, будь ласка, Олександру Олександровичу прохання депутатів, щоб він був в залі. І бюджет, і план, є пропозиція разом, немає заперечення?
Надаю слово по п.3 "Про внесення змін до рішення Київради "Про програму соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва". Присяжнюк.
Присяжнюк: В контексті розгляду змін до проекту бюджету м.Києва на 2005" рік відповідно внесені корективи і до Програми соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва.
Кожному із вас роздана порівняльна таблиця щодо розділу, пов"язаного з капітальними вкладеннями, якраз до того розділу, який більше всього цікавить наших колег. Тому я не буду детально зупинятися. Ну, умовно, там житлове будівництво, там збільшено на 40 млн. приблизно і т.д. Я думаю, що ви детально з цією таблицею ознайомились і просто у кожного з наших колег вже є просто питання, чи збільшити, чи зменшити, чи перекинути, тому краще давати відповідь з цього питання, ніж зараз розказувати що на що, на слух це не сприймається, це краще сприймається з точки зору паперу, який є перед очима. Тому готовий відповісти разом з Валерієм Дмитровичем на всі питання і не гаяти часу.
Яловий: Переходимо тоді до запитань, які є у депутатів міської ради.
Биструшкін:
<--- 21 Апреля 12 ч 46 м 14 с ---- Второй стенограф --->
Я абсолютно не хочу зараз критикувати, я підтримую 2-й, 3-й пункти нашого порядку денного. Але я хочу звернутися до дуже серйозної проблеми, яка виникла зі змінами до бюджету, що відбулися у ВРУ. В столиці України - місті Києві налічується біля 300 тисяч суб"єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб. Після змін і після зміни до Закону "Про податок на додану вартість" ми маємо зараз велике непорозуміння в середі, саме СПД так званих, які знаходяться в такому стані між розпачем та непорозумінням, що далі робити? Це стосується платників єдиного податку, в першу чергу.
Я хочу, щоб було протокольне доручення Київради. І я думаю, що персонально, Олександра Олександровича про проведення брифінгів, можливо, на ТРК "Київ" за участю, можливо, Володимира Костянтиновича, інших представників бюджетної комісії, податківських структур, які б зараз пояснили суб"єктам підприємницької діяльності стосовно їх звітів, стосовно взагалі їх роботи. Повірте мені, дуже багато зараз проблем. І зараз це буде, взагалі через брак інформації, виникати дуже велика колізія в законодавстві і великі проблеми саме в колі величезної кількості представників малого та середнього бізнесу.
Я дуже прошу, щоб було таке доручення стосовно розширеної інформаційної подачі змін до законів.
Яловий: Я думаю, що і бюджетна комісія, і заступник Омельченка О.О. Падалка В.М. візьмуть до уваги вашу заяву.
Слово надається Щербакову, 24.
Щербаков: Я прошу звернути увагу на пункт 1.2 цього рішення. Прошу щоб будівельники, присутні в залі, звернули увагу. Там написано: вилучити пункт 26. Я читаю пункт 26 у тій редакції, у якій ми хочемо вилучити: доручити Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу укласти договори з усіма забудовниками незалежно від форм власності і т.д. по тексту про відрахування тих 5%. Тобто це йде мова про те, що ми зараз вилучаємо той пункт, проти включення якого в бюджет міста Києва на 2005 р. виступали депутати. Але така редакція не врегульовує ту ситуацію, яка склалася з тими договорами, які вже вклали, з тими рішеннями, які були прийняті на підставі цього 26-го пункту.
<--- 21 Апреля 12 ч 49 м 14 с ---- Третий стенограф --->
Я пропоную трошки редакційно змінити. Там повинно бути, в цьому пункті, щонайменше 3 позиції.
Перше. П.26 скасувати.
Друге. Скасувати умови, внесені на підставі п.26, що скасовується, до рішень Київської міської ради про надання земельних ділянок у оренду.
Третя. Доручити виконавчому органу Київської міської ради забезпечити внесення відповідних змін до договорів оренди земельних ділянок, що укладені, та розірвання договорів, укладених на виконання п.26, що скасовується. Так більш доцільно, я вважаю.
Яловий: Як ми домовимося? В кінці ми наберемо питання.
Прошу, Товстий, 44.
Товстий: Я уважно розглянув, як пропонується розподілити тих 750 млн. І п.4 по галузі житлове господарство 150 млн. пропонується надати районним бюджетам. Як? В мене є пропозиція. Я знаю, що це компенсація. Я пропоную, тут є таке. На дня районним у Києві бюджетам цільової субвенції на утримання житлового фонду. В мене у виборчому окрузі в основу заклали ремонт, десь ці кошти розтворяться, їх не буде. Я пропоную цих 78 млн. 630 тис. грн., або якусь частину з них, яку це можливо направити на збільшення депутатських коштів для роботи депутатів в округах. Тільки з тією умовою, щоб ці кошти депутати використали на утримання житлового фонду в районах. Дуже багато звернень жителів іде. Я запитую: ви були у голови району? Були. У начальника управління житлового господарства були? Були. І що вам сказали? Ідіть до депутата, у депутата є кошти, нехай він вам вирішує питання.
Через те, що з наявністю таких величезних проблем і потреб, я просив би збільшити кошти, які направлені депутатам на роботу в округах.
Яловий: Скоро взагалі зробимо райони не потрібними і переберемо всю відповідальність за утримання житлового фонду на себе. Це репліка.
Прошу, Мартинюк, 83.
Мартинюк: Свого часу, приймаючи бюджет і план соціально-економічного розвитку, в своєму виступі я акцентував питання стосовно закінчення будівництва станції метрополітену
<--- 21 Апреля 12 ч 52 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
„Львівська брама”. На 2005 рік ми нічого не включили в бюджет і в план соціально-економічного розвитку по вводу цієї станції. Станція практично закінчена, але що мене турбує? Ми це питання з вами розглядаємо на протязі 6 років і переносимо з року в рік виконання цього рішення. Це не моє особисте звернення, це звернення мого колеги депутата Дейнеги Володимира Петровича. Ми тоді почули відповідь Борисова про те, що в пошуках інвестора, і я так розумію, поки що інвестор не знайшовся, на 2005 рік нічого не можна змінити вже, тому що кошти немаленькі. Але, хотів би все-таки, щоб ми з вами сьогодні погодились і вже на 2006 рік обов"язково винайшли кошти і включили введення цієї станції хоча вже в 2006 році. Тоді ми виконаємо і накази наших виборців, і звернення до Київського міського голови, і до Київради.
Гіщак: Підтримуючи в цілому позитивні і соціально направлені зміни до бюджету, я все-таки хотів зробити декілька від себе зауважень.
Перше. Щодо виконання бюджету. Як відомо, є Програма підтримки наукових розробок в інтересах міста. З них в Академії наук 7 млн. з 21 млн., на жаль, така серйозна організація як "Київводоканал" загубилась зараз при переході від одного заступника до другого, вдалось якимось чином чиновникам відділити. Гроші на наукові розробки для "Київводоканала" від самого водоканалу. Гроші невідомо де, водоканал невідомо ким керуються. Я прошу розібратись в цьому і таки дозволити продовжувати в Академії науки роботи, які робились для водоканалу.
Друге. Це обіцяний для Академії наук будинок на вул. Автозаводській. Є листи від адміністрації про те, що будинок буде завершено в середині наступного року. Темпи робіт і відведення землі явно ведуть до зриву цього строку. Я прошу теж взяти на контроль і фінансування, і дії замовника, якою визначена Оболонська адміністрація.
Будівництво бюветів. Раніше була практика, коли місто відділяло 50%, 50% - райони. Зараз я бачу вже повністю 100% перекладено на райони, що веде до зриву Програми будівництва бюветів. Наскільки орієнтує нас Святошинська районна адміністрація. Прошу теж розглянути це питання покращення фінансування з боку міста.
<--- 21 Апреля 12 ч 55 м 14 с ---- Второй стенограф --->
Прошу, Гриненко, 9.
Гриненко: Коли ми приймали основний бюджет в грудні місяці, у нас Салюта і я виступали по поводу того, щоб 50% надходжень від оренди майна, що належить до комунальної власності, залишалося у тих власників, тому що сьогодні вони вже доходили до ... (нерозбірливо). Ми дали відповідні доручення і сказали, що будемо коригувати бюджет. Це обов"язково буде враховано. Сьогодні воно в змінах до бюджету не враховано, тобто я просив би, щоб ми виконали те ваше завдання, яке ви сьогодні поставили перед відповідними службами і комісіями. Це по-перше.
По плану соціально-економічного розвитку. Ми сьогодні дуже плідно працюємо по розвитку метрополітену. Але не всі вагони, які сьогодні рухомий склад, який сьогодні потрібний для того, щоб нарощувати будівництво і було краще для цього питання, у нас сьогодні в бюджеті було закладено тільки 13 млн. для п”яти вагонів. Але у нас потрібність для нової лінії, що ми запустимо 30. Мало того, що у нас 187 вагонів взагалі вже вийшли з терміну експлуатації. Треба ще як мінімум 30 закупити вагонів. Для цього потрібно десь біля 80 млн. Сьогодні у планах соціально-економічного розвитку цьому новому не закладено ні одної гривні.
Головуючий: Підкажіть, Володимире Івановичу, де взяти 80 мільйонів? Два роки ми просимо переглянути тарифи на проїзд, фінансуємо біля 200 мільйонів гривень дотацію на транспорт. І ви знаєте, минулий рік - це політичний рік, цей рік знову політичний, наступний - знову політичний - вибори, і ми 6 років їздимо за 50 коп. в метрополітені від Святошино до Харківської і навпаки. Записав я ваші питання, Володимире Івановичу.
Прошу, Сташук, 13.
Сташук: В мене запитання до документа про внесення змін до бюджету. У нас знову немає порівняльної таблиці, і знову ми фактично на слух будемо приймати рішення. Тобто хотілося б дізнатися, чому в черговий раз немає такої підготовки документа, як це передбачено Регламентом і правилами.
Головуючий: Готуйтеся для відповідей. Прошу, Костюк, 12.
Костюк: В бюджеті передбачені кошти і значні надходження від використання природних ресурсів
<--- 21 Апреля 12 ч 58 м 14 с ---- Третий стенограф --->
від використання землі. Земля є виключно природний ресурс. Чи визначалися якісь пріоритети використання цих коштів? Тому що і Земельний кодекс, і Бюджетний кодекс і Природоохоронне законодавство, яке чітко каже, що кошти, які отримуються від використання природних ресурсів, повинні направлятися на їх відновлення.
В мене запитання до Володимира Костянтиновича. Чи визначаються якісь пріоритети у використанні цих коштів, які надходять від використання земельних ресурсів? Дякую.
Головуючий: Прошу, Карабаєв, 37.
Карабаєв: Я також хотів би підтримати те, що сказав пан Гриненко відносно того, щоб залишити всі 100% коштів від оренди майна в медичних закладах для того, щоб підтримувати матеріально-технічну базу.
І наступне до пана Борисова. При формуванні бюджету і плану соціально-економічного розвитку 2005 року була домовленість, що в цьому році буде завершена реконструкція дитячого садочка під дитячу поліклініку і амбулаторію сімейного лікаря в моєму виборчому окрузі. Вже 5 років іде будівництво, ми його ніяк не можемо завершити. Вартість питання 6 млн., але при формуванні плану соціально-економічного розвитку, на жаль, 3 млн. залишили за районом і 1 млн. - за містом. Була обіцянка при змінах в бюджет додати 2 млн. з міста. Я просив це врахувати. Дякую.
Головуючий: Прошу, Странніков, 38.
Странніков: Це, мабуть, більше питання до вас, Олександре Олександровичу. В мене два коротких питання.
Перше. З приводу п.3 пояснювальної записки, що по галузі соціального захисту населення передбачаються додатково 22 млн. видатків. Із них 4 млн. передбачається на виділення на забезпечення малозабезпечених верств населення та ветеранів війни електричними та газовими плитами. Тобто це питання хвилює більшість депутатів, присутніх в залі. Тут же вказується, що для малозабезпечених громадян межа середньомісячного сукупного доходу, який дає право на заміну цього обладнання цих плит, збільшено до 332 грн. Тобто, іншими словами, окрім ветеранів ми ще сюди включаємо велику частину тих малозабезпечених, які мають дохід до 332 грн. Таким чином, ми подовжуємо чергу і ще ми збільшуємо кількість тих, хто має право на заміну газових і електричних плит.
<--- 21 Апреля 13 ч 01 м 14 с ---- Второй стенограф --->
У мене у зв"язку з цим питання таке. Перше. Яке обгрунтування суми 4 млн., тобто звідки взялася саме така цифра? І друге, чи не вийде таким чином, що ми зараз чергу збільшимо, тобто тих, хто має право на отримання, їх стане більше, а частка тих, хто може реально отримати відповідно у процентному відношенні, зменшиться.
І друге питання. По галузі комунального господарства додатково передбачається 8 мільйонів 700 тис.грн. витратити на утримання зелених насаджень. Якщо можна, якщо є така інформація, то приблизно, хоча б в пропорційному відношенні, скільки піде на центральну частину і скільки піде на виконання гасла "Київ без околиць", оскільки в нас в більшості зелені насадження, якраз гроші витрачаються саме на ті місця загального користування, які долучені до центру.
Ті депутати, округи яких знаходяться на околицях, фактично мене можуть зрозуміти, що на ті зелені насадження витрачаються кошти значно менше.
Головуючий: В мене питання по ходу нашої роботи. А чи не могли депутати, скажімо би, до сьогоднішньої сесії поцікавитися таким питанням, я візьму тільки останнє питання. Тут багато питань таких, яких ви могли і повинні були б на стадії формування першого бюджету, а потім змін до бюджету та доповнень, принципово на майже мільярд гривень, чи можна було б поцікавитися?
Я сьогодні теж дуже хотів би знати відповідь на питання депутата Страннікова: скільки з цих мільйонів по 10-ти районах? Депутат Странніков каже: центр і околиці. А я хотів би по 10-ти районах конкретно: Шевченківський, Печерський, Подільський, Голосіївський, Святошинський, Дніпровський, Дарницький, Деснянський, Оболонський. Але як може сьогодні "Зеленбуд" мені відповісти на це питання, якщо ці 8 мільйонів ще не проголосовані і до нього не доведені.
Я думаю, що питання на засипку і мені, і Страннікову, і тому, хто б це міг би сьогодні доповісти. Мабуть, по тому бюджету, що ми затвердили, без сумніву в нього є розподіл. Хто в нас з оргвідділу по цих зелених насадженнях? Попередьте Петра Петровича, якщо в нього є
<--- 21 Апреля 13 ч 04 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
можливість. А ні - тоді протокольно дамо доручення, щоб в письмовій формі дав відповідь не тільки Странніков, а це питання могло би бути... Я не хотів починати з відповідей на всі питання, які тут записані. Це говорить про те, що наші депутати не приймають участь у формуванні бюджету та його перегляді в сторону покращення. Думаю, що на рівні комісії Присяжнюка, чи ще може двох комісій, максимум трьох, на сьогодні завершується, треба ходити на комісії, приймати участь.
Я говорив вчора Борисову, Падалці, - ви напрасно думаєте, що підготовлений бюджет кращий майже на мільярд проти попереднього, пройде в той Регламент, який мені вони пропонували за 1,5 години. Я вчора сказав, що буде мінімум 20 депутатів, які проявлять те, що не знайомились з бюджетом до того раніше.
Іванченко: Неодноразово я наголошував на тій проблемі, яка існує в 15-му окрузі у Осокорках, 10. Більше 10 років існують 3 недобудови школа, дитсадок, і хозбудинок. 1,5 роки назад ініціативна група мікрорайону розробила проект, метою якого було ліквідувати недобудови, збудувати будинок і за рахунок прибутку закінчити будівництво дитсадка і профілактичного (нерозбірливо). Було знайдено фінансування, 2 банки українські підтвердились у кращі проекти. Я запропонував цей проект Олександру Олександровичу, і він вніс зміни, запропонував на місці школи збудувати Дарницький суд, який конче не потрібен міській громаді і взагалі, Дарниці зокрема. На місці господарської будівлі було запропоновано віддати цю будівлю Пенсійному фонду, а дитячий будинок Омельченко пообіцяв, що буде добудований за кошти міського бюджету. Це питання вже 1,5 роки, останній раз я звертався до пана Борисова. Він мені розповів, що існує домовленість з паном Поляченком, який не буде платити гроші до бюджету, а буде відбудовувати
<--- 21 Апреля 13 ч 07 м 14 с ---- Второй стенограф --->
до кінця ще цього року цей об"єкт. Я тільки що розмовляв з паном Поляченком. Він не мав такої розмови, тому я прошу, Олександре Олександровичу, визначитися, чи добудуємо ми ще за нашу каденцію цей об"єкт і ліквідуємо ці недобудови, чи немає такої можливості, і ми повинні це сказати. Але я вважаю, що така можливість є. І прошу все ж таки взяти під особистий контроль це питання. Це стосовно Програми соціально-економічного розвитку.
Ще два слова хочу сказати. Я вже другу сесію поспіль маю намір вибачитися перед вами і цю заяву я не можу наголосити, бо ви відсутні. Тому я прошу, чи зараз надати мені таку можливість, чи на наступній сесії, коли ми будемо читати заяви, буде присутній.
Головуючий: Дякую, депутат Іванченко. Я вважаю, що це відбулося раніше, декілька тижнів назад, коли ми з вами поспілкувалися удвох. Проблем немає.
Прошу, Казаков, 84.
Казаков: В Шевченківському районі в минулому році почалася реконструкція поліклініки № 4, надбудова будується по вул. Зоологічній, 3. На сьогоднішній день у плані соціально-економічного розвитку передбачено з коштів району 5 мільйонів і 500 тисяч передбачено із спеціального фонду міста.
До мене звернулася Шевченківська адміністрація з проханням, щоб збільшити на 1 мільйон сто спеціального фонду, тобто замість 500 тисяч включити 1 мільйон шістсот тисяч. Я неодноразово звертався до Борисова, але це було безрезультатно. Тому я звертаюся до Вас, шановний Олександре Олександровичу, щоб не зупинити будівництво поліклініки і закінчити її в цьому році, тим більше що цільовий фонд збільшився у цьому році вже на 28 млн.грн. Прошу, будь ласка, включити це.
Головуючий: Прошу, Поляченко, 75. Я читаю: Поляченко, Дрозденко, Дейнега, Гіщак, Казаков. Можна нам проголосувати, підвести риску, думайте. Ще Салюта і Лисов, ... Гіщак вже виступав, я записав його питання.
<--- 21 Апреля 13 ч 10 м 14 с ---- Третий стенограф --->
Я прошу проголосувати, підвести риску.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 2, не гол. - 15, всього - 70. Рішення прийнято.
Прошу, Володимир Аврумович.
Поляченко: Я по такому питанню. Київ, мабуть, єдине місто, яке в Україні будує так зване бюджетне житло. І ми, будівельники, розуміємо це, будуючи на своїх майданчиках, будуючи за цінами, які нижчі за комерційні набагато. Я звертався неодноразово, я розумію тут відносини. 8 млн. за 8 місяців борг за будинки, які здали, і на які буду запрошувати Вас, Олександр Олександрович, і всіх наших депутатів поїхати подивитися на радість бюджетників, які будуть отримувати безкоштовне житло. Але 8 млн. - це борг ще минулого року. Я звертаюся до Голиці, він мені каже, що це до Валерія Дмитровича. І те ходіння по 8 млн. Це перше.
А друге. Я хотів би, щоб була чітка дана команда, як себе вести по школі 177. Бо там 9 млн. виконання, але ця школа, ви знаєте її обсяги робіт, як себе на цій школі себе вести. Чи в розмірах 200 - 500 тис., які поступають кожний місяць, чи окремо буде команда, щоб її робити так, як ви давали вказівку. Дякую.
Головуючий: У нас маленький збій. Повторіть, хто був записаний, не виступили. Є Дрозденко, Лисов, Салюта. Більше ніхто не записувався? Ні.
Прошу, Дрозденко, 57.
<--- 21 Апреля 13 ч 13 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
Дрозденко: В цілому, познайомившись з проектами змін до бюджету і плану соціально-економічного розвитку, хочу сказати, що ми підтримаємо запропоновані пропозиції. І хочу окремо подякувати Падалці, бюджетній комісії за врахування пропозицій наших щодо збільшення фінансування малого, середнього підприємництва. Ми передбачили 15 млн. Я думаю, що цієї суми достатньо буде і, Олександре Олександровичу, ми з вами приймали участь і у форумі з підприємцями, підписали меморандум. Було бажання підприємців про збільшення асигнування. І хотів би подякувати за таку підтримку і просив би депутатів при голосуванні підтримати таку пропозицію про збільшення асигнування. Але в мене є одне питання, яке я відпрацьовував в робочому порядку. Звертався, писав звернення і був особисто на прийомі у Борисова по питанню збільшення фінансування будівництва підземного переходу на перетині вул.Правди і Свободи. Це питання на контролі міської адміністрації з 2000 року вийшло не одне розпорядження міської адміністрації, було включене до плану соціально-економічного розвитку на 2003, 2004, 2005 рік. Розроблена проектно-кошторисна документація, зроблена експертиза. В 2004 році було передбачено фінансування в сумі 2 млн.603 тис., але роботи на прохання управління економіки не були виконані, і фінансування було перенесено на будівництво Подільського мостового переходу. В цьому році на цей захід передбачено всього 200 тис.грн., що недостатньо являється для будівництва цього підземного переходу. По просп.Правди, Свободи здійснюється інтенсивний рух, чотирьохполосний рух транспорту і часто відбуваються дорожньо-транспортні пригоди, гинуть пішоходи. Я звертаюсь з пропозицією про збільшення асигнування відповідно проекту кошторисної документації і виконати ці роботи, що були заплановані ще в 2002-2003-2004 роках виконати їх в 2005 році.
Я був на прийомі, Борисов підтримав мою пропозицію, навіть написав резолюцію "врахувати", але вона не врахована, тому я просив би її врахувати.
Лисов: Я ознайомився з поданими матеріалами, варіантом плану соціально-економічному розвитку і не знайшов, там згідно з вашим протокольним дорученням в минулому матеріалі, який ми затвердили, було будівництво дороги з вул.Конєва від вул.Ломоносова до вул.Вільямса. На жаль, його в Програмі немає. Прошу його поновити.
<--- 21 Апреля 13 ч 16 м 14 с ---- Второй стенограф --->
Це перше, прошу його поновити. І друге, стосовно підземного переходу через Велику Окружну дорогу в районі великих торговельних центрів: "Епіцентра" та "Метро". Тут є чомусь дві позиції: перша позиція - підземний пішохідний перехід на вул.Окружній дорозі біля торгового центру "Метро Кеш", а потім надземний пішохідний перехід на перетині Великої Окружної дороги з вулиці Лятошинського, 24.
Я не зрозумів, невже треба в одному місці будувати два переходи: один надземний, а другий - підземний, тобто підземний абсолютно влаштовує, але треба там збільшити вдвічі кошторис. Я раніше, на жаль, не знайомився з документами, пізно мені їх надали, тому я змушений зараз ... Так.
Головуючий: До того?
От було б здорово! Яке б я задоволення отримав, Ігорю Володимировичу, якби півтора, два роки назад тому ви в письмовій формі внесли пропозицію, що інвестору "Метро", інвестору "Епіцентру" по технічних умовах, крім високовольтної лінії, телефонізації, каналізації вписати: підземний перехід через Окружну дорогу. А тепер, коли об"єкти прийняти в експлуатацію, приймають мільйони людей, сьогодні треба вам, особисто як депутату по тому округу, звернутися до Борисова, це буде сильніше - ви вдвох, відвідати один центр і другий, з керівництвом полюбовно поговорити, що вони будуть великими благодійниками, що ми їх в газетах будемо фотографувати і хвалити всім киянам, якщо вони тепер добровільно проінвестують та зроблять два підземні переходи.
Це я розказую для того, що в майбутньому в нас будуть ще великі інвестори і велике будівництво, треба думати наперед. Приклад: сьогодні подивіться еспланаду розв"язку за Бессарабкою в районі Палацу спорту. Подивіться, ці гіганти, які будуються, і вже тричі я доручаю, і розглядаємо, і ми все-таки доб"ємося того, щоб за рахунок їх були побудовані і надземні, і підземні переходи, і проїзди, але це на даному етапі, коли один на сьомому поверсі, а один на першому поверсі. Це я даю відповідь
<--- 21 Апреля 13 ч 19 м 14 с ---- Третий стенограф --->
і Ігорю Володимировичу - досвідченому будівельнику, і посадовцю розказав. А тепер, звичайно, треба пропонувати, щоб за рахунок бюджету міста робити переходи за інвесторів тих, які могли і повинні були б це зробити.
Прошу, Салюта, 35.
Салюта: Я дійсно працював з комісією з питань бюджету, але зараз держава взяла курс в формуванні системи охорони здоров"я на створення системи сімейних лікарів. Рівно добу назад міністр охорони здоров"я Поліщук запросив нас до себе з проханням вирішити проблему підготовки сімейних лікарів в м.Києві. Тому що в цьому році ми отримаємо їх аж 500 чоловік, які кожний рік будуть збільшуватися. Він просить, щоб відпрацювали цю систему, бо казали, як це буде робити в столиці, і всі області будуть робити по нашому подобію. Тому я прошу сьогодні, Олександре Олександровичу, щоб ви дали відповідні вказівки службам, щоб вони все-таки записали, запланували цю роботу, тому що робота повинна розпочатися у серпні місяці цього року. Якщо ми не розпочнемо зараз, коли є хоч якась можливість у зв"язку з затвердженням нового бюджету, то ми будемо не зовсім пристойно виглядіти тоді, коли будемо цю проблему вирішувати. Дякую.
Головуючий: Таким чином, всі виступили, питання всі задані. Порадимося. Відповіді давати будуть виконавці, а слухати буде голова комісії з депутатами. Почнемо з Віктора Михайловича.
Мені тільки що дзвонила Юлія Володимирівна, я з нею переговорив, терміново потребувала, що не тільки в Києві, ще в 5-ти регіонів ми не створили умови для того, щоб м"ясо було дешевше, а в більшості регіонів вже умови створені, вже там м"ясо 18 грн. То коли у всіх регіонах буде 18 грн., то в Києві завжди буде 24. Коли у всіх регіонах буде 15 грн., то в Києві буде 21. І так було у всі часи. То інша тема.
<--- 21 Апреля 13 ч 22 м 14 с ---- Второй стенограф --->
Але якби нам сьогодні зателефонували і сказали: поділіть ще півтора, два мільярда гривень, я думаю, що на наступній сесії нам би цих коштів було б мало. І це правда, кожен депутат бачить, що треба робити, знає, що треба робити, і ті, що бюджет формували і коригували, вони теж бачать і знають. Але, на жаль, все, що ми отримали і могли отримати, я хочу, щоб депутати наші знали - ми отримали все, що могли отримати. Резерви вичерпали практично теж всі. Є там у нас зовсім невеликий резерв, але можна буде говорити тільки після першого півріччя у липні місяці.
Прошу, Падалка.
Падалка: Депутат Биструшкін правильно ставив питання, що виникло з застосуванням законодавства. Я думаю, що ми разом з податковою адміністрацією організуємо роз"яснення тих всіх змін, які були внесені в Закон "Про Державний бюджет України". У нас передбачені кошти на проведення соціальної реклами. Тут присутні і заступник голови податкової адміністрації по м.Києву Баєнко, і будуть проведені і брифінги, і буде у пресі велика роз"яснювальна робота. Тому що ми зацікавлені в надходженні платежів до бюджету. Ми це виконаємо.
Депутат Щербаков - стосовно пункту 26. Ми на бюджетній комісії розглядали два пункти стосовно умов надання земельних ділянок. Це пункт 25, який вступив в силу з 1 січня 2005 року, і пункт 26, який давав доручення Головному управлінню житлового забезпечення заключити договори стосовно тих об"єктів, тих будинків, які будуть вводиться в 2005 році, але відводилися рішенням сесії Київради.
Ми прийшли до висновку, що пункт 26, можливо, не зовсім коректний, оскільки, щоб не виникали якісь потім юридичні наслідки, оскільки рішення немає зворотної сили, тому бюджетна комісія прийшла до згоди, що пункт 26 - скасувати. Тому доповнення Щербакова не відносяться до пункту 26, а 25 ми залишили і це нам дасть в послідуючому ...
<--- 21 Апреля 13 ч 25 м 14 с ---- Третий стенограф --->
Головуючий: Є пропозиція Віктора Захаровича - скасувати п.26 безпідставно.
Падалка: Ми його скасуємо так, але без тих добавок, які він там сказав.
Депутат Товстий, стосовно коштів, які ми передбачаємо як компенсацію на різницю в тарифах між економічно обгрунтованими витратами житлових організацій і затвердженими тарифами. Володимир Костянтинович говорив, що така проблема і по транспорту, і по гарячій воді, і по холодній. Ми передбачили частково компенсацію, це не вся сума, але ці кошти повинні йти на депутатські, тому що ми зарахуємо їх як розрахунки з іншими організаціями, ЖЕКи проведуть взаєморозрахунки з тим же можливо "Київспецтрансом".
Головуючий: Це зрозуміло. Депутат не має ні права, ні можливостей компенсації послуг тарифів за рахунок депутатських. Це не правове питання, воно юридично не обгрунтоване.
Падалка: Що стосовно контролю. Пропозиції, куди спрямувати, як розраховуватися, де провести додатковий ремонт. Тобто, це піде на житловий фонд, тут якраз буде позиція депутатів врахована.
Депутат Гіщак ставив питання, що по водоканалу, по науці. В минулому році 500 тис. була наукова робота дійсно, і оплатили ми. В цьому році всі кошти на науки по темах не розподілені. Тому, я думаю, створене Головне управління комунального господарства, воно врахує і включить в розподіл робіт продовження цієї теми.
Головуючий: По бюветах нами рішення прийнято не помилково. Ви згадайте бум, коли ми починали і будували 35,42 бюветів в рік 5 років назад, 4 роки назад. Потім зменшували, і коли сьогодні уже система бюветів стала така, - на велосипеді далеко вже їхати, пішки переходити дорогу важко дітям і т.д. Тобто це вже питання більш районних рад. Там теж є 50 районних депутатів, голови району мають кращі бюджети, ніж ми. Ви знаєте, що в минулому році райони мали кращий бюджети, ніж ми? Кращі, і вони признали про це. І залишки їх мільйонів на 1 січня
<--- 21 Апреля 13 ч 28 м 14 с ---- Седьмой стенограф --->
із 60-ти загальних у нас в місті 42 було районних на 01 січня. Тому нехай голови райрад, а ви поїдьте до них, от ми затвердимо сьогодні... Ви поїдьте на сесії, які вони будуть проводити на наступній неділі, і запропонуйте, щоб кожний голова райради депутату дав 300 тис. Ми 600 депутату на виконання депутатських обов"язків та звернень людей, а вони хай дадуть по 300 районним. І виконують цю роботу на рівні райради, і це буде тоді справедливо. Тому, враховуючи, що ми набагато менше маємо замовлення бюветів і можемо тепер їх вже трошки на довше навіть собі планувати, тому що бум великий пройшов, 140 бюветів працює і ще в роботі є. Ми тут помилку не допустили, щоб переклали якоби на плечі районів, у них плечі кріпше, ніж у нас, будемо вимагати, щоб вони виконували, от це я з вами згоден. А тепер по Гриненку. Ми побачимо, по науці там є резерв, невеличкий резерв є, якщо розмова йде про якісь декілька мільйонів. Я вам обіцяю, і це буде справедливо.
Падалка: Депутат Гриненко, депутат Карабаєв ставили питання стосовно звільнення наших комунальних підприємств і бюджетних організацій від сплати до бюджету 50%, які вони здають за оренду комунального майна. Ми теж розглядали це питання на бюджетній комісії, прийшли до висновку, що, оскільки зараз на державному рівні політика управління державним майном, за рахунок цього збільшуються доходи державного бюджету. Ми не можемо на нашому місцевому рівні теж не проводити таку політику стосовно поліпшення організації управління майном.
Головуючий: Ми можемо, шановні колеги, прийняти таке рішення, протокольно записати. Перший квартал завершився, проходять балансові комісії. Ми побачили, що не сформований фонд для того, щоб розвиток був, щоби виплатити преміальні, щоб підняти заробітну плату до максимуму. І буде так, умовно я називаю 70% ті, що все зробили, а в межах 20-30%, - ті, які не можуть... Ми побачили, що наш приріст не підтвердився, ми можемо поквартально
<--- 21 Апреля 13 ч 31 м 13 с ---- Второй стенограф --->
переглядати і дати їм право на компенсацію. Це ми можемо зробити, це наше право. Писати до бюджету - то це закон бюджету, а написати доручення і оформить це або розпорядженням моїм або протокольним дорученням - це і обов"язок, але юридичну відповідальність не можна на себе взяти, тому що ми потім будемо відчитуватися з вами за невиконання власного рішення, якого могло би і не бути, я так це розумію.
Падалка: Це аналогічна норма є в Законі "Про Державний бюджет", стаття 12. Ми вважаємо, що абсолютно правильно ми це зробили, щоб не зменшувати видатки по цих же галузях, тому залишити це в силі.
Стосовно придбання вагонів, то я хотів би сказати, що так, дійсно, частково ми врахували, виходячи з можливості ...
Головуючий: Ми домовилися, я не встиг прийняти генерального директора Корюковського ..., є домовленість з Шавловським, з Петронко. Чому? Мені Борисов підказує, тому що він був тоді в мене в кабінеті, - це загальна домовленість. У нас буде зустріч, ми найдемо формулу співпраці з Корюковським заводом, який дуже зацікавлений в нас, який нам вже робить, ви знаєте, ескалатори. Ми обходимося вже без Росії, без Пітера, ми вирішимо питання вагонів, але не за бюджетне направлення.
Падалка: Депутат Сташук ставив питання про порівняльну таблицю. Я хотів би вам просто нагадати, що у зв"язку з прийняттям нових класифікацій у нас кожному управлінню присвоєно код, підкод і т.д. У нас 12 - функціональна класифікація, 25 - відомча, 45 - економічна. Якщо ми розпишемо по всіх цих позиціях, то ви ніколи в цьому питанні не розберетеся до кінця. Тому ми в пояснювальній записці якраз чітко і виписали, на якій позиції ми збільшуємо видатки. Ми жодної позиції не зменшили, а збільшимо видатки. Все це писалося, щоб було зрозуміло конкретну мету, тому тут, я думаю, порівняльна таблиця недоречна.
Депутат Костюк по цільовому використанню коштів від отриманих у вигляді плати за землю. Так, дійсно, в Законі "Про плату за землю" було написано: цільове використання коштів. Але з моменту прийняття цього закону кожний рік ця норма призупинялася, оскільки в нас немає чіткої градації, що плата за землю йде на такі-то видатки, податок з доходів фізичних осіб йде тільки, наприклад, на зарплати і т.д. Тобто у нас немає цільового спрямування тих податків, які зараховуються до бюджету міста і до державного бюджету.
Карабаєву по 50% я вже відповів.
<--- 21 Апреля 13 ч 34 м 13 с ---- Седьмой стенограф --->
Головуючий: По зелених насадженнях у мене цікаве питання. Доручення є, ми його отримаємо, а от щодо плит... Ми в цьому році взяли межу таку, яку вважаємо щоби завершити цю проблему цього року. Депутат Поживанов вніс пропозицію запропонувати 50 на 50, тобто в кого ця планка перевищує життєвого рівня, запропонувати до визначеної планки 50 на 50, тобто платить сім"я половину ціни і платить бюджет. Ми підтримали таку пропозицію, але враховуючи, що Михайло Олександрович дійсно займався підготовкою до депутатської діяльності, таке розпорядження не вийшло. Це не треба, рішення сесії, це достатньо розпорядження голови. Тому ми протокольно запишемо це, сформулюємо до протоколу, а тут буде... Я не бачу депутат Страннікова, задав питання, я не хочу його обидити...
Тут буде справедливість соціальна, ми останній раз в цій планці виконаємо свій обов"язок перед громадянами, а потім буде розпорядження, де ми запропонуємо 50 на 50 і ще охватимо велику кількість людей.
В другому півріччі можна буде це робити і продовжити в слідуючому році. Чому така позиція наша? Тому що ми знаємо, що 20 років, 25 років ставили зараніше нові напівбраковані газові електроплитки і колонки. Така була якість, такий був стандарт і такими вони були. Тому, якщо ви сьогодні бачите ту виставку, коли ми тут робили у нас, звичайно, то зовсім інша справа, і наша ціль все-таки допомогти тим, хто вже попав з господарок у цю проблему плит, а вже все, що нове ми сьогодні будуємо, то ми обладнуємо таким чином, яким є. Незадоволений депутат Костюк, по
<--- 21 Апреля 13 ч 37 м 13 с ---- Третий стенограф --->
Костюку повторно, або його питання не зрозуміле. Ви хочете ще раз, так?
Прошу, Костюк, 12.
Костюк: Шановний Віктор Михайлович, природоохоронне законодавство, закон "Про охорону навколишнього природного середовища" в статті, де чітко сказано, що кошти за використання природних ресурсів виключно направляються на їхнє відновлення, ніхто не призупиняв. Я хотів би, щоб ви звернули увагу не на бюджетний кодекс, не на Закон "Про Земельний кодекс", а іменно на природоохоронні законодавства. Я бачу, що тут в дохідній частині більше півмільярда гривень, які носять характер отримання їх, має відношення до землі як виключно природного ресурсу. Це і сплата за землю, і 215 млн. за збори за спеціальне використання природних ресурсів, і таке інше.
Тому як для мене, я не юрист, сумнівне це використання коштів.
Головуючий: Став конкретно питання до Віктора Михайловича.
Костюк: Як виконується природоохоронне законодавство в статті, де чітко записано: кошти за використання природних ресурсів направляються виключно на їх відновлення?
Головуючий: Просить слово відповісти за Віктора Михайловича Володимир Костянтинович.
Присяжнюк: Насправді ти абсолютно правий з точки зору, що ті кошти, які надходять за компенсацію використання природних ресурсів, за забруднення і т.д., вони виключно направляються на відновлення, і ми окремо розглядаємо природоохоронний фонд, розподіляємо їх за поданням комісії з питань екології. І Карабаєв мені не дасть обманути тебе, дійсно, це саме так. А кошти, які йдуть від плати за продаж земельних ділянок, або кошти, які надходять від права оренди земельної ділянки, використання цих коштів не регламентується жодним чинним законодавством. І ніяких нормативних актів на сьогоднішній день немає.
Тому кошти від плати за землю - це кошти, які ідуть в спеціальний фонд,
<--- 21 Апреля 13 ч 40 м 13 с ---- Седьмой стенограф --->
а природоохоронний фонд, він окремо розглядається і затверджується сесією Київради.
Падалка: Я хотів би доповнити Присяжнюка, доповнити, що плата за землю йде. Я говорю про плату землі, це загальний фонд, вона не має цільового призначення. Законом "Про Державний бюджет" призупиняється та норма, де написано, на єдиний бюджетний рахунок. Що стосується інших статей. В нас є ще інші дві статті - надходження коштів відшкодування сільськогосподарського, лісогосподарського виробництва. 10 млн. 131 тис. – це якраз іде цільове призначення чітко, на інші цілі не витрачається, і крім того збір за забруднення середовища 10 млн. 321 тис. грн. Це іде на природоохороний фонд, використовуються теж по цільовому призначенню. Що стосується Страннікова по зелених насадженнях. Я хотів би сказати, що в мене є розподіл цих коштів, ми підходимо до районів як до єдиного цілого, не виділяємо нікого з районів. І виходячи з площі зелених насаджень, я можу прочитати по кожному району, щоб ви зрозуміли, що якщо Київ без околиць, то це не значить, що околиці більше, а центральні менше. Ми всім ділимо.
Голосіївський район - 1 млн.174тис.
Дарницький - 783
Деснянський - 696
Дніпровський - 678
Оболонський - 1, 470
Печерський - 948
Подільський - 739
Святошинський - 687
Солом"янський - 730
Шевченківський - 791
Тобто, так, як ми розподіляли по нормативах, по методиці, які зробив нам НІІСЕП по утриманню зелених насаджень. Ми пропорційно розділили ці кошти між районами. І депутат Салюта, стосовно сімейних лікарів. Ми розглядали на бюджетній комісії це питання, погодились, що це питання заслуговує уваги, але потрібні розрахунки, нормативні документи, і ми, коли все це буде зроблено, ми додатково розглянемо всі ці питання.
Головуючий: Прошу, Борисов.
<--- 21 Апреля 13 ч 43 м 13 с ---- Второй стенограф --->
На відповідь в межах до 7 хвилин.
Борисов: Запитання депутата Мартинюка щодо закінчення будівництва станції метро "Львівська брама". Я і в минулих питаннях говорив і зараз підтверджую, що конкурс проведений, інвестор є. Зараз розроблюється проектно-кошторисна документація, тому що там планується будівництво величезного офісно-торговельного комплексу з елементами деякими розважальними і з будівництвом двох виходів метро. Це дуже серйозний інженерний об"єкт, і сьогодні ведеться розробка проектно-кошторисної документації. Планується вона бути завершеною в ІІІ кварталі 2005 р. і потім буде розпочинатися будівництво.
Депутат Гіщак. Будинок на вул.Автозаводській передбачено програмою 2 млн.грн. Будинок і будується, і фінансується. Ми в цьому році, зараз в програмі, передбачили додаткові кошти - 30 млн. Головному управлінню житлового забезпечення. І при визначенні адресної програми, я думаю, що ми попрацюємо з Михайлом Миколайовичем, і в певній мірі, виходячи з виконання обсягів робіт і термінів будівництва ці питання будуть враховані.
Стосовно бюветів, то тут з однієї сторони, як правильно казав Олександр Олександрович, йде більш наголос районам на виконання цієї програми, але коли я сьогодні чую, що мій рідний Святошинський район каже про те, що місто зовсім не приділяє уваги, то я можу тоді сказати більш точніше. Місто приділяє увагу будівництву бюветів, в тому числі і в Святошинському районі.
Я вам вдячний, шановний депутат Гіщак, ми тепер приділимо увагу щодо бездіяльності відповідних посадових осіб і керівництва району щодо реалізації програми бюветів, яку ми готові фінансувати і виконувати. Ми вважали, що там люди на своєму місці і реалізують цю програму. А якщо вони десь-хтось забув свої посадові обов"язки, то ми їм дуже суттєво і швидко їх нагадаємо. Тому я вам вдячний за підказку.
Депутат Карабаєв - дитячий садок під амбулаторію на вулиці Ентузіастів. Є така пропозиція депутата - збільшити на 2 млн. видатки з міського бюджету при передбачених програмою 1 млн. і районам майже 3-х. В принципі, ми маємо таку можливість це зробити. Але я би хотів сказати, що на сьогоднішній день - на 21.04.05 р. звіт по виконанню робіт по тих обсягах, які передбачені
<--- 21 Апреля 13 ч 46 м 13 с ---- Третий стенограф --->
в цьому році, відповідаю - нуль. Жодної заявки від замовника Дніпровської адміністрації на фінансування цього об"єкта не поступило. То я хотів би, щоб ми, вносячи пропозицію про збільшення фінансування, ми збільшимо. Але я хотів би, щоб мій колега погодився, що ми збільшимо не зараз, а по наслідках виконання робіт. Тому що так ми розбещуємо, в хорошому смислі цього слова, наші районні державні адміністрації, які виступають замовниками по соціальних об"єктах.
Депутат Странніков. Йому надавалася інформація по зелених насадженнях, скільки райони виділяють на утримання. Але я хотів би, щоб ми на це питання дивилися ширше. Коли ми виділяємо кошти не тільки на утримання зелених насаджень з бюджету, а коли ми ще і реконструюємо наші парки, де, як відомо, вони відрізняються тим, що мають зелені насадження. В минулому році були витрачені. Реконструйовані парк Хрещатий, був реконструйований Маріїнський парк, був реконструйований Міський парк. В цьому році парк "Перемога" - 15 млн. грн. додатково до минулого року, парк „Інтернаціональний” у Святошинському районі - 1 млн. грн., парк "Нивки" - 200 тис. грн., парк "КПІ" - 1 млн. 162 грн. Це теж утримання і відновлення зелених насаджень, бо в проекті є не тільки упорядкування територій, а і відновлення всіх зелених насаджень. Тому це питання стоїть більш з моєї точки зору ширше. Тому, якщо врахувати і ці цифри, величезні кошти сьогодні витрачаються на створення паркової архітектури в м.Києві.
Депутат Іванченко. Дитячий садок під амбулаторію сімейних лікарів жилмасива Осокорки, 10-й мікрорайон, дільниця 36. Програмою передбачено 600 тис. грн. на проектні роботи і початок будівельних робіт. Я заявляю відповідально: в п"ятницю в мене на запрошення з цього питання був заступник голови Дарницької адміністрації пан Братко, який відповідає за капітальне будівництво, і один з представників "Київміськбуду", який мені сказав, що я отримав доручення президента холдингової компанії вирішити ці всі питання, суть яких полягає в тому. Був проведений тендер, зараз заключається угода на розробку проектно-кошторисної аргументації, яка буде завершена в червні 2005 року.
<--- 21 Апреля 13 ч 49 м 13 с ---- Второй стенограф ---->
Після цього, коли ми будемо знати повний кошторис і перелік робіт, ці кошти будуть передбачені для того, щоб завершити роботи в цьому році. Таку я надав відповідь депутату Іванченку, я і підтверджую зараз під протокол.
Казаков - вул. Зоологічна, 3. Хочу сказати, що пропозиції депутата враховані. Замість 500 тис., які були в плані, зараз передбачено 2,8 млн. грн. По титулу цей об"єкт будівництва закінчується у 12-му місяці 2006 року. Хочу сказати шановному колезі, що перш ніж збільшити асигнування на будівництво тих чи інших об"єктів, на 21.04 ми збільшили, ми пішли назустріч, але виконання по вул.Зоологічній, 3 складає 290,4 тис.грн. На вулиці пройшло 4 місяці.
Головуючий: Знімати не будемо.
Борисов: Депутат Поляченко - 8 млн.грн. - борг за житло у 2004 р. Зараз коригуванням до програми ми передбачили за рахунок цільових фондів погашення боргів за минулі роки управлінню житлового забезпечення - 3,9 млн.грн. Я думаю, Михайло Миколайович в цій частині прийме відповідні рішення. Що стосується остаточного боргу, ми зараз з управлінням житлового забезпечення ведемо відповідні взаєморозрахунки, взаємозаліки з приводу того, щоб зарахувати борги один одному і розрахуватися з підрядниками. Ця робота буде проведена і, я думаю, Володимир Аврумович буде задоволений в повній мірі.
Школа № 177 по вул.Курській. Два мільйони гривень в цьому році вже профінансовано і віддано. Дійсно, роботи на сьогоднішній день виконуються, і по цих питаннях ми додатково з Олександром Олександровичем вивчимо ситуацію і внесемо пропозиції щодо термінів її закінчення і остаточного фінансування.
Дрозденко - підземний перехід, вул. Правди та Свободи. Дійсно, в цьому році є 200 тис.грн., в минулому році, на жаль, управління "Київавтодор" ці кошти не освоїв в повному обсязі, і ми ці кошти зняли на будівництво мостового переходу. В цьому році ми знайдемо можливість відновити ці роботи, щоб виконати це прохання депутата, у нас є така можливість.
<--- 21 Апреля 13 ч 52 м 13 с ---- Седьмой стенограф ---->
Щодо підземного переходу, то ми Борисову і Лисову записали.
Борисов: Я ще до Лисова не дійшов. А дорога по вул.Конєва...