
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХІ сесія IV скликання
Стенограма
пленарного засідання
16.12.2005
Головуючий: Київський міський голова
О.Омельченко
м. Київ
<--- 16 Декабря 11 ч 16 м 23 с ---- Второй стенограф ---->
Головуючий: Доброго дня. Я прошу вас, шановні депутати, налаштувати себе на робочу обстановку, щоб ми могли опрацювати питання, які ми маємо сьогодні. Прошу не вносити жодного питання, якщо по Регламенту не погоджені з комісіями, юридичним управлінням, з президією. Тому, що ми можемо сьогодні затягнути роботу надовго, а в нас такої можливості немає. Ми сьогодні маємо вітання в місті, районах працівників МВС. Ви маєте запрошення, в Колонній залі офіційний прийом послів, дипломатів щорічний, як ми завжди це робимо, і є поточна робота з бюджетом, про який ми говорили, на другому поверсі в Колонній залі. Тому, я просив би, щоб ми продовжили пленарне засідання, як ми погодились, на другому поверсі, там не було можливості проголосувати. Зареєстровано в залі мало, 49 депутатів.
Я виходив до людей, які пікетують. Я пообіцяв: на слідуючому тижні я виїду на Русанівські сади. Люди пообіцяли зібрати 45 голів кооперативів, з якими я зустрінусь, і підпишемо з ними угоду, протокол, щоб заспокоїти людей і щоб не було можливостей вносити непорозуміння між владою і людьми. Тому пропозиція така.
Я прошу проголосувати початок пленарного засідання.
<--- 16 Декабря 11 ч 19 м 24 с ---- Третий стенограф --->
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 6, всього - 54. Рішення прийнято.
У вас на руках є проект про порядок денний пленарного засідання ХІ сесії Київради IV скликання 16 грудня 2005 року. Можна проголосувати без доповнень і без змін?
Прошу проголосувати в цілому.
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 6, всього - 55. Рішення прийнято.
Приступаємо до реалізації нашого порядку денного.
П.1. "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 28.12.04 № 1050/2460 "Про бюджет м. Києва на 2005 рік". Доповідає Присяжнюк В.К. Які є питання до Присяжнюка?
Прошу, Бичков, 49.
Бичков: Прохання від галузі охорони здоров"я внести такі зміни до рішення сесії. Про виділення додаткових коштів на зміцнення матеріально-технічної бази дитячих лікувальних закладів в Криму - Алупка, Гаспра, Євпаторія. За рахунок тих коштів, що в нас залишилися по галузі на поточне фінансування. Там 261 тис. - Алупка і 150 тис. - "Роза Люксембург". Це не додаткові кошти, а дати можливість перерозподілити їх.
Головуючий: Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: ...Дати на кожне питання, чи окремо потім на всі, які виникнуть. Що стосується цього питання, то це функція виконавчого органу влади. Якщо в межах головного розпорядника коштів не змінюється сума видатків
<--- 16 Декабря 11 ч 22 м 24 с ---- Третий стенограф --->
суми коштів, тому...
Головуючий: Запишіть в протокол - депутатам Падалка, Присяжнюк і Бичков привести у відповідність в межах одного розпорядника ресурсів, фінансів. Протокольне доручення я вам дам. І Бідний. Можна і Макомелу.
Прошу, Матіко-Бубнова, 86.
Матіко-Бубнова: Прохання від постійної комісії Київради з питань гуманітарної політики підтримати теж пропозицію В’ячеслава Володимировича. Оскільки ми кілька разів були в цих санаторіях - в Алупці, і в "Розі Люксембург". І це питання треба вирішити.
Головуючий: Підтримали, я вже доручення дав. І вас запишіть туди.
Прошу, Арканова, 56.
Арканова: При розгляді бюджетного запиту на 2006 рік Головним фінансовим управлінням ...
Головуючий: Ми говоримо про 2005 рік. Прошу проголосувати.
В нас в проекті на 2006 рік збільшення і покращення бюджету на 28%. Якщо ми повирішуємо ті питання, які я озвучував на другому поверсі. Я думаю, що ви ознайомитесь, щоб не було заяв таких, як роблять деякі депутати народні і міські, що бюджет розкрадається.
<--- 16 Декабря 11 ч 25 м 24 с ---- Седьмой стенограф ---->
Хто скаже? Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 5. Рішення прийнято.
Питання 2. "Про внесення змін та доповнень до рішення Київради "Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2005 р."
Починаємо з питань, прошу, Поляченко.
Поляченко: Ми вдячні за те, що включена в перелік 177 школа, але я попросив би включити ще і 144 школу, борг - 5 млн. Школа здана з чудовою якістю ще в позаминулому році.
Головуючий: Протокольно відзначте. Я не знаю юридично, але я хочу записати - перший раз в нашій практиці таке доручення першому заступнику і заступнику: Борисову, Падалці, Присяжнюку в 20-их числах грудня дати прогноз бюджетних надходжень за грудень місяць і при умові перевиконання або виконання за грудень місяць та перевиконання за листопад місяць внести пропозицію щодо покращення бюджету та Програми соціально-економічного розвитку м. Києва в поточному 2005 році.
Ми ніколи цього не робили, в нас є перевиконання за листопад, але перша половина грудня показує знижені темпи з минулим груднем минулого року. І тому перевиконання листопада ми тримаємо на найгірший випадок - невиконання грудня, щоб по балансу 12 місяців були показники, бо за 10 місяців ми сьогодні внесли коригування в кращу сторону.
Якщо 20, 21, 22 грудня ми побачимо, що прогноз грудня ц.р. буде на рівні минулого, тобто
<--- 16 Декабря 11 ч 28 м 24 с ---- Третий стенограф --->
не буде падіння, ми можемо перевиконання листопада, яке ми вже маємо, ще раз направити на покращення всіх показників цього року. Ми так не практикували, але в цьому році можливий варіант, що так буде.
Прошу, Костюк, 12.
Костюк: В Програмі соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2005 рік, в розділі фізкультура та спорт планувалося будівництво по вул. Славгородська спортивного оздоровчого комплексу. Ініціатор там футбольний клуб "Соцтех" виступав. І з грошима там 200 тис. на проектні роботи, але у зв"язку з тим, що там були питання, цей пункт і ця програма уже не виконана. І зрозуміло, що в цьому році вона не може бути виконана і гроші використані.
Тому прохання є перенести і внести до Програми соціально-економічного розвитку в такій же трактовці, як в 2005 році.
Головуючий: Запишіть в протокол - Борисову, Падалка, Присяжнюк.
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: Я прошу після голосування по цьому питанню, тому що в мене було питання по бюджету.
Головуючий: Можете протокольно підійти. Формуліровку дайте в протокол, а протокол прийме формуліровку депутата Щербакова, який не встиг до голосування озвучити.
Прошу, Карабаєв, 37.
Карабаєв: В мене питання до Валерія Дмитровича. Питання стосується реконструкції стадіону "Русановець" в моєму окрузі. В цьому році було виділено 450 тис. на реконструкцію стадіону. Вже грудень місяць, роботи не ведуться, інформації про те, що буде, як буде і коли буде немає. Хотілось би знати.
Головуючий: Удвоїти на наступний рік. Нормально? Запишіть протокол - Борисову, Падалці, Присяжнюку, Карабаєву розглянути в наступному 2006 році з погашенням суми 2005 року. Розгляньте разом.
Прошу, Гич, 14.
<--- 16 Декабря 11 ч 31 м 24 с ---- Третий стенограф --->
Гич: У змінах до Програми соціально-економічного розвитку нічого не сказано про станцію метро "Вирлиця", яка в нас пускова на 8 березня, яку спланували. Я вважаю, що і в змінах до 2006 року записати.
Головуючий: Я вам сказав, що 90 млн. на метрополітен, ще за 10 років ніколи ми не добивалися в державному бюджеті. Найбільше було один раз - 40, в цьому - 15, було 25. Строчка є, підтвердження тільки що 30 хв. назад отримав по телефону, коли в кабінеті був. Залишилося одне питання - 200 млн. на міст. Всі інші питання, які озвучувалися на другому поверсі, доопрацьовані нашими депутатами - Борисовим і Падалкою. І будемо чекати рішення.
"Вирлицю" будемо здавати 6 - 7 березня.
Наталія Василівна, ми не можемо розглядати на сесії бюджетні питання без вас. Тому що бюджет 10 років по заявам депутата Бондаренка і депутата Іванченка корумпований, його розкрадають. А ви у нас начальник відділу при бюджетній комісії Київської міської ради. Ви єдина, хто береже, на сторожі. І якщо його крадуть, то на який підставі ви дозволяєте це робити.
Прошу, Волков, 72.
Волков: 10.06 була виїзна нарада у Солом"янський район, конкретно у мікрорайон Совки. І було дуже багато пунктів щодо газифікації школи, реконструкції школи, проекту реконструкції, газифікації дитсадка. Там дуже багато пунктів було у протоколі. На сьогоднішній день практично ні один пункт не виконано. Я хотів, щоб, якщо вже не в цьому році, щоб на той рік були закладені кошти на ці роботи.
Головуючий: Протокольне доручення дайте - Борисову, Падалка, Присяжнюк, Волкову і голові району Сидорову.
<--- 16 Декабря 11 ч 34 м 24 с ---- Третий стенограф --->
Прошу, Гуленко, 6.
Гуленко: Вносяться зміни, але було будівництво двох бюветів - в районі вул. Краснозвьоздної та Голосіївської. Знову вони випадають. Ми що, не можемо справитися з будівництвом цих бюветів? Я особисто не можу справитися з головами районів. Вірніше, ради та адміністрації. Вони знову випадають. Три запити було мої з цього приводу.
Головуючий: Протокольне доручення - виконавці ті ж, Гуленко доповніть і голову району - Корбань, Строкань.
Я просив не записуватися, але записалися ще Брезвін, Кулик, Присяжнюк. Прошу проголосувати підвести риску під виступаючими.
Фоменка добавте в протокольне доручення, те, що просив депутат Гуленко.
Голосування:
За - 47, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 12, всього - 60. Рішення прийнято.
Прошу, Брезвін, 42.
Брезвін: Я хотів би, щоб протокольне в нас йшло відображення сьогодні. Включення до плану соціально-економічного розвитку і бюджету на 2006 рік - дитяча поліклініка № 1 в Оболонському районі щодо реконструкції.
Головуючий: Запишіть протокольне доручення - Борисов, Падалка, Брезвін, Присяжнюк і голова району Товкач. Я думаю 50 на 50 получиться, хороша формула. Обладнання за районом, реконструкція за містом. Таке доручення дайте.
Не пишіться, ми проголосували. Я звичайно дам вам слово, але це говорить про те, що ви не читали документ до того, як іти на сесію.
Прошу, Кулик, 66.
Кулик: В мене запитання такого плану. Коли ще голосувалися накази виборців в 2002 році, там з моїх наказів
<--- 16 Декабря 11 ч 37 м 24 с ---- Третий стенограф --->
практично залишився і був затверджений один бювет на вул. Жмеринській. Закінчується депутатське скликання, з року на рік переноситься будівництво цього бювету на наступний рік. Так бювет і не збудований.
Головуючий: Технічна документація затверджена?
Кулик: Я зараз не знаю.
Головуючий: Район? У нас так: райони розробляють, затверджують технічну документацію, передають, а ми фінансуємо. Якщо район розробить документацію, затвердить в установленому порядку у цьому році, можна бювет зробити за 3 місяці. І земельну ділянку відвести, якщо не відведена. Запишіть протокольне рішення - Фоменко, Кулик, Мазепа. При умові затвердження проектної документації в цьому році включити у Програму соціального розвитку на перший квартал 2006 року. Але цим самим ви хочете сказати, що у вас у березні закінчиться мандат.
Я нікому тоді не даю слова. Депутати проголосували. Підійде Карпенко, Матіко-Бубнова і Казаков з правої сторони до протокольного відділу. Я до вас підійду після завершення сесії і ми протокольно відзначимо ваші побажання. Тому що депутати головою показують - не дозволяти.
Прошу, Присяжнюк, 5.
Присяжнюк: Я прошу акцентувати вашу увагу на тому, що ми зараз розглядаємо зміни до Програми соціально-економічного розвитку на 2005 рік. А всі ті пропозиції, які ви вносили, то до Програми соціально-економічного розвитку на 2006 рік. Це перше.
Головуючий: Ви праві, але іншої можливості в депутатів не буде. Чому? Тому що сесії в нас до 21 не буде. 21 ми почуємо друге читання, контрольні показники по Києву. І 22 будемо презентувати наш бюджет. Для того, щоб дати можливість депутатам вивчити і 27 ми повинні прийняти бюджет, щоб дати районам
<--- 16 Декабря 11 ч 40 м 24 с ---- Третий стенограф --->
27 у другу половину дня, або 28 прийняти свої районні бюджети. Це нас зобов"язує. Тому я думаю, що депутати ті, що задали питання, деякі зміни і невиконання в цьому році, передбачити в обов"язковому порядку в наступному, вони правомірні. Я з ними згоден.
Є пропозиція проголосувати з тими зауваженнями і виступами депутатів. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 3, всього - 61. Рішення прийнято.
Поздоровте Присяжнюка з обранням його ректором Муніципальної академії наук. Єдине, що я пропонував, все-таки вийти з проханням, щоб ми дали згоду назвати Муніципальну академію Київською. Я запропонував, коли був на зборах, і ми чекаємо, що наукова рада академії вийде до нас з пропозицією, попросить, зарекомендує себе як кращий, вищий науковий заклад, щоб носити ім"я Київської.
П.3. Можна проголосувати?
Голосування:
З зали: (Дуже тихо).
Головуючий: Хто готував рішення?
Прошу, Присяжнюк, 5.
<--- 16 Декабря 11 ч 43 м 24 с ---- Третий стенограф --->
Присяжнюк: Це Міжрегіональна академія управління персоналом, де почесний ректор є Щокін. Академія, яка є дійсно повністю приватна, готує фахівців. Разом з тим ми надзвичайно детально віднеслися до цієї проблеми і вивчили цю проблему. Справа в тому, що дана академія побудувала корпуса для навчання студентів і згідно того, що в Конституції написано, що всі форми власності і державні, і приватні мають рівні права, то ми, виходячи з цього, пішли на те, щоб звільнити їх в частині від сплати дольової, тільки в тій частині, де побудовані навчальні корпуси цієї академії. А там, де це стосувалося якихось інших речей, приватних, чи будівництво житла, чи що-небудь, ми не звільнили їх. Тобто це часткове звільнення сплати дольової.
Насправді, яке значення має, де вчаться діти. Чи вони вчаться в державному вузі, чи вони вчаться в приватному вузі. Підхід у нас повинен бути однаковий.
Головуючий: Розмова йде за 175 тис. грн. Проголосували 48. Можна добавити в рішення тільки гуртожитки?
З зали: Навчальні корпуси.
Головуючий: Навчальні корпуси, лабораторії, майстерні і т.д. Мені Брезвін і Матіко-Бубнова підказують: правильно. Якщо це для дітей гуртожитки. Яка різниця, чиї діти. Діти всі наші, чужих дітей не буває, інших дітей не буває. Якщо замінити учбові корпуси на гуртожитки. Можна так погодитися? Якщо я буду на третьому питанні сидіти годину поки будемо махати руками, і хто да, то ні,
<--- 16 Декабря 11 ч 46 м 24 с ---- Третий стенограф --->
то я вам говорю - 48 голосів, рішення прийнято.
П.4. Які є запитання? Можна ставити на голосування? Прошу проголосувати.
Голосування:
Хто не проголосував? Волков - плюс один.
Буде 46, рішення прийнято.
Прошу дозволу на повторне голосування. Прошу переголосувати.
Голосування:
За - 48, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 62. Рішення прийнято.
П.5. "Про дозвіл на створення органу самоорганізації населення - "Будинковий комітет".
То дозвіл на переголосування. Тепер голосуємо рішення п.4. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 49, проти - 1, утр. - 2, не гол. - 10, всього - 62. Рішення прийнято.
Голосується п.5. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 54, проти - 1, утр. - 0, не гол. - 7, всього - 62. Рішення прийнято.
П.6. Голосуємо створення, "Фестивальний". Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 56, проти - 1, утр. - 0,
<--- 16 Декабря 11 ч 49 м 24 с ---- Третий стенограф --->
не гол. - 5, всього - 62. Рішення прийнято.
П.7. "Рідна оселя". Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 62. Рішення прийнято.
П.8. "Про громадські приймальні депутатів Київради по міському виборчому округу № 28 і № 60". Прошу проголосувати.
З зали: Присутніх депутатів наших прошу проголосувати, немає Єрмака і немає Шиманської. Щоб ці органи працювали в цей період.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 62. Рішення прийнято.
П.9. "Про встановлення відрахувань на розвиток та зміцнення матеріально-технічної бази пожежної охорони м. Києва".
Прошу, Щербаков, 24.
Щербаков: Мова в цьому рішенні йде про встановлення податку на будівництво будь-яких споруд, будівель незалежно від їх призначення у розмірі 1% від кошторисної вартості. Якщо ви пам"ятаєте, я декілька місяців назад тричі піднімав питання і ви давали доручення скасувати ваше розпорядження, де 2,5% на нежитлові приміщення. Зараз пропонується 1% взагалі на всі. І то незаконне, і це незаконне. Тому що це є різновид податку, який ми встановлювати не маємо права. Для пожежних депо, інших автомобілів існують податки, які сплачують мешканці, та існує відрахування в інфраструктуру соціальну.
Тому встановлення додатково - це є протиправно. Я пропоную це рішення... До речі, є зауваження юридичної служби з цього питання.
Головуючий: Комісія розглядала це питання?
<--- 16 Декабря 11 ч 52 м 24 с ---- Второй стенограф --->
Комісія розглядала по пожежникам на 1%?
Присяжнюк: Було розпорядження Київського міського голови, на підставі якого забудовники по взаємній згоді сторін повинні були перераховувати на розвиток пожежної інфраструктури 2,5%. Разом з тим пожежники постійно звертаються до нас з проханням побудувати пожежне депо і т.д. Всякі спроби з"ясувати, куди діваються ті кошти, які їм відраховують згідно розпорядження міського голови інвестори, ми не отримали ніякого результату. Тому комісія прийняла рішення, що краще. Необхідно створювати інвестиційний клімат. Ми зменшили відрахування до 1%, але зобов"язали перераховувати кошти Головному управлінню виконавчого органу, які будуть чітко направлятись на поліпшення матеріального стану пожежної системи м. Києва.
Головуючий: В мене є прохання завершити обговорення цього питання.
Те, що це рішення краще, ніж попереднє розпорядження, без сумніву, те, що кошти направляються не напряму, а акумулюються в нашому Головному управлінні у Пшеничного, це нормально. Комісія розглянула. Давайте дамо попрацювати цьому рішенню, якщо воно спрацює позитивно, добре... Я прошу проголосувати. Протокольно: підготуйте розпорядження на 1%.
<--- 16 Декабря 11 ч 55 м 24 с ---- Третий стенограф --->
Я не можу на кожному питанні сидіти по півгодини і на п.18 сьогодні відмінити поздоровлення і святкування Дня міліції, а потім поздоровлення і святкування дипломатів. Тому питання не проголосоване.
Протокольно запишіть - підготувати розпорядження моє на 1%.
Подякуйте своїх колег, Володимир Аврумович, що вони не проголосували, що 44. А те, що вишки треба купувати на 20 – 30-поверхові будинки, щоб обслуговувати, то це наших депутатів не турбує. Я не буду переголосовувати.
П.10. "Про деякі заходи щодо поліпшення фінансового стану підприємства "Київпастранс". Є зауваження? Я прошу проголосувати.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 12, всього - 64. Рішення прийнято.
П.11. "Про внесення змін та доповнень до Положення "Про Головне управління культурної спадщини". Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 10, всього - 64. Рішення прийнято.
П.12. "Про внесення доповнень "Про орендну плату за землю в м. Києві". Готував Муховиков.
В мене є прохання по цьому питанню. Зніміть всі і по-новому зареєструйтесь, тому що я на минуле питання про пожежників не надав слово, а тепер реєструйтесь.
Прошу, Дрозденко, 57.
<--- 16 Декабря 11 ч 58 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
Дрозденко: Це питання розглядалось у нас на Президії і ми вносили до нього зауваження. Вони стосуються того, що сам проект, дійсно, актуальний ...
Головуючий: Президія не прийняла ваші зауваження.
Дрозденко: Прийняла рішення, ми відхилили цей проект.
Головуючий: Прошу, Борисенко. У мене є прохання до депутатів - не давати характеристику роботі Президії. Рішення не пройшло на Президії, на цьому і завершилось.
Борисенко: Ми втретє повертаємося до цього рішення, тільки вже подання міняється. На минулій сесії було прийнято рішення. Ми домовились, що це рішення від 2002 р. буде повністю розглянуте, і якщо потрібно поміняти ставки - давайте поміняємо, але не можна чиновникам давати вилку від 1 до 15%. Я буду стояти, мені дадуть один, хтось чужий прийде - йому дадуть 20. Давайте ми переглянемо повністю рішення і встановимо для всіх нормальні умови роботи. Ми не проти переглядати, але давати чиновнику визначатися йому, а не Київраді - я рахую, що це неправильно.
Я прошу не голосувати за це рішення.
Головуючий: Я хотів би спитати, шановного депутата Борисенка: ви звільнений депутат? Наскільки я знаю, ви голова наглядової ради крупного підприємства, ви теж чиновник, причому великий чиновник. Якщо вам мішає та посада, ми з нового року переглянемо. Я просив би називати колег, шановний пане, депутат Борисенко, не чиновниками, а службовцями.
Борисенко: Тоді службовцям надається право визначати ...
Головуючий: І чи знаєте ви, що народні депутати кожен теж службовець першого рангу, так, як і ваш міський голова. Тому я просив би не чиновниками називати колег наших, а державними службовцями та службовцями органів місцевого самоврядування, бо є два закони про службовця.
Борисенко: Давайте краще обговоримо цей проект рішення.
Головуючий: Прошу, Муховиков.
Муховиков: За період після прийняття рішення Київради
<--- 16 Декабря 12 ч 01 м 23 с ---- Второй стенограф --->
про встановлення ставок орендної плати були прийняті законодавчі акти, був прийнятий Закон про оренду, де Київраді і іншим радам надано право встановлювати розмір орендної плати - максимальна ставка 10%. До цього було до 5%. Це визвано тим, що, і це ми бачимо, що ті ставки, які затверджені, вони значно занижені. Це пряме надходження до бюджету.
Це приймає рішення Київрада і мова йде не про надання права виконавчому органу, а право Київради приймати, зважаючи на конкретну ситуацію, встановлювати збільшені чи зменшені орендні ставки.
Головуючий: Якщо це дано право тільки голосуванням, рішенням сесії, то про яких чиновників говорить пан Борисенко?
Муховиков: Київрада при прийнятті рішень про передачу земельних ділянок в оренду або внесення змін до договорів оренди має право встановлювати інші розміри орендної плати за земельні ділянки.
Головуючий: Добавте там, де Київрада, своїм рішенням. В мене прохання підтримати, проголосувати і завершити рік. Ви рік лобуєте. Ті, які набрали землю, хочуть будувати і не хочуть платити.
<--- 16 Декабря 12 ч 04 м 23 с ---- Третий стенограф --->
Бережіть цю межу і не переступайте через чужий поріг. Я прошу одне, якщо в рішенні визначено, що це вирішує сесія своїм рішенням, так як сьогодні, то про що ми говоримо? Де тут немає прозорості? Ви ж маєте право спитати - чому іменно цьому юридичному, чи фізичному, чи підприємцю, чи іноземним, чи без зарубіжних інвестицій ми даємо 10, а не 7, а не 10.
Якщо зрозуміло депутатам, то я прошу проголосувати і завершити рік, щоб мали рішення. Прошу проголосувати.
Голосування:
Запишіть протокол - міському голові з нового року до виборів 26 березня не підписувати договори оренди з заниженими ставками, що не дає можливості наповнити бюджет 2006 року. Я таке розпорядження підпишу.
Володимир Аврумович, я вас попрошу після сесії залишитися, в мене буде з вами спілкування.
П.13. "Про створення санаторію-профілакторію "Тетерів". Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 58, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 6, всього - 64. Рішення прийнято.
П.14. "Про затвердження міської комплексної програми "Турбота" на 2006 - 2010 роки". Прошу проголосувати.
<--- 16 Декабря 12 ч 07 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Голосування:
За - 59, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 5, всього - 64. Рішення прийнято.
П.15. "Про утворення місцевої міліції в м. Києві". Доп. Бойчук.
Бойчук: Це питання ми вчора тільки внесли на Президії для розгляду на 22 грудня, воно пов"язано з прийняттям бюджету державного...
Головуючий: Запишіть Бойчуку підготувати в повному обсязі рішення на 22 грудня.
Прошу зняти п.15 з порядку денного. Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 54, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 11, всього - 65. Рішення прийнято.
П.16. Готував Березніков. Є питання.
Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 53, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 11, всього - 65. Рішення прийнято.
П.17. "Про передачу земельної ділянки комунальному підприємству "Шляхово-експлуатаційне управління ...".
Голосування:
За - 49, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 16, всього - 65. Рішення прийнято.
П.18. "Про оформлення комунальному підприємству "Госкомобслуговування" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівель та споруд адміністративного призначення, Хрещатик, 36".
Прошу проголосувати.
Голосування:
За - 55, проти - 0,
<--- 16 Декабря 12 ч 10 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
утр. - 0, не гол. - 10, всього - 65. Рішення прийнято.
П.19. "Про винесення з траси будівництва Подільського мостового переходу через річку Дніпро в м. Києві та лінії Київського метрополітену частини садових ділянок Русанівських і Воскресенських садів". То не то бастують, то бастують там, де добавили до кірпічного заводу ще 70 га. Я прошу проголосувати це рішення.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 1, не гол. - 12, всього - 65. Рішення прийнято.
Це 20 питання - те, що ви задали мені. Ми домовились, що на наступній неділі 45 голів кооперативів там, на місці, збираються, зустрічаються зі мною. Я візьму головного архітектора і землевпорядника і ми з ними вирішимо всі питання, і проінформуємо вас на наступну сесію. Питань не буде, ми вирішимо питання. Я прошу проголосувати.
Голосування:
За - 52, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 65. Рішення прийнято.
Я думаю, якщо люди не розійшлися, я просив би депутата Карабаєва вийти до людей і сказати, що проголосувало 52 депутата, рішення прийнято на користь Русанівських садів. Можна делегувати?
Останнє питання в мене. Із залу були пропозиції повернутися до
<--- 16 Декабря 12 ч 13 м 23 с ---- Третий стенограф --->
п.9 щодо відрахувань на розвиток та зміцнення матеріально-технічної бази пожежної охорони. Ставлю на голосування, щоб переголосувати це рішення, яке набрало 44 голоси.
Голосування:
За - 51, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 9, всього - 60. Рішення прийнято.
Тепер я ставлю на голосування п.9. Прошу проголосувати. Нехай попрацює це рішення півроку або рік, а життя нам підкаже, як поступити правильно.
Голосування:
За - 46, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 14, всього - 60. Рішення прийнято.
Тепер у мене є така пропозиція. Там, де... П.12 "Про внесення доповнень до рішення Київської міської ради від 21 грудня 2000 року № 118/1095 "Про орендну плату за землю в м. Києві". Запишіть - Яловому, Муховикову, Дрозденко, з залученням Білича, Головного управління регуляторної політики, Новак і бажаючі доопрацювати рішення і винести його на сесію 22 грудня. Два рішення ми виносимо - про міліцію і про ставки за плату за землю.
Враховуючи, що ми завершили порядок денний, реалізували, в мене є прохання - дати можливість поспілкуватися поза Регламентом по одній хвилині з депутатами, які записані. Я зачитую - Новак, Присяжнюк, Головач, Вільдьман, Поляченко, Карабаєв, Товстий. Підвести риску? Прошу проголосувати підвести риску після депутата Товстого. Прошу проголосувати.
<--- 16 Декабря 12 ч 16 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
Голосування:
За - 43, це процедурне питання.
Прошу, Новак.
Новак: Справа в тому, що якщо державний бюджет буде прийнятий пізніше, в нас будуть достатньо стислі терміни. Разом з тим бюджет м. Києва нам розданий, він підготовлений. У нас є графік бюджетних слухань по комісіях. Якщо ми з вівторка починаємо слухати пропозиції всіх депутатів і комісій до бюджету, то я думаю, можливо нам за вівторок і середу по графіку провести ці слухання, а тоді в четвер вже депутати, ознайомлені з бюджетом, на сесії ми його візьмемо до розгляду з тим, щоб 27 ми вже затвердили його. Тому графіки, на жаль, зараз не роздали, я пропоную по графіку розглядати.
Головуючий: Запишіть, будь ласка: погодитись з графіками розгляду в комісіях 21 і 22, роздайте їх сьогодні.
Коли питання буде підготовлено і вже вранці піде у Верховну Раду 21 на друге читання, ми можемо розглядати наші показники вже 21. Нам третього читання не треба, ви про це знаєте. Там, де затверджуються показники наші самоврядні, ми можемо почати працювати зранку 21, в середу, над бюджетом.
Прошу, Карабаєв, 37.
Карабаєв: В мене була пропозиція уточнити в тому рішенні про Русанівські сади, стосовно чого стосуються ті 27 га. Написати в скобках, що це площа кірпічного заводу.
Головуючий: Дається право. Яловий В.Б. був з людьми, я був там. Він знає 5 питань всіх Русанівських садів, з Карабаєвим уточните так, щоб не було питань, щоб чітко було написані межі, може там бути і за межами. Я ж розумію, що та зона, яка за межами заводу в розриві до участків, вона може бути залучена
<--- 16 Декабря 12 ч 19 м 23 с ---- Третий стенограф --->
до 27-ми. Це вже кадастр покаже вам. Муховикова запишіть, Чекмарьова, Поляченка, Гуленка по питанню Карабаєва.
І останнє запишіть - це питання погодити особисто зі мною. Тому що я поїду до людей на наступній неділі з рішенням. Поїду або 21, або 20. Так мною було названо і пообіцяно людям.
Прошу, Головач, 74.
Головач: Фракція "Єдність". Олександре Олександровичу, прохання більш терпимо ставитися до нас. Ми не завжди впопад щось говоримо, але це наше право і оцінювати можуть тільки виборці. Тому я хотів виступити з мотивів тоді, можливо те рішення і пройшло. В чому полягає питання? В тому, що там формулювання, воно не зрозуміле депутатам в залі. Має право. Що має право Київрада - це визначається виключно законом, а там апріорі сказано - що має право. Якби, можливо, було зазначено "може". То це значить, що тоді на сесії визначатися: може чи не може.
Головуючий: Тетяна Вікторівна, ви візували це рішення? Не візували. Записуйте туди Головача і Ярему.
Прошу, Поляченко, 75.
Поляченко: Мабуть, я маю право
<--- 16 Декабря 12 ч 22 м 23 с ---- Третий стенограф --->
на це сказати, бо стосунки з пожарними в мене 40-річні. Ідея дуже хороша. 1% Пшеничному. Але, на жаль, при всій повазі до його служби, приймають будинки. Навіть не Косар. Треба сьогодні дати доручення Фоменко та іншим, щоб зробили тоді нову інструкцію і зобов"язали, якщо ми столиця, щоб Косар був Косарем. Бо сьогодні, навіть 16-поверховий будинок Косар немає право поставити підпис. І по кожному будинку ми йдемо до нього. Тому крім цього 1%, буде ще 2% для Вінчеса. Якщо ми дійсно хочемо 1%, то треба, щоб Качурова була Качуровою, Пшеничний був Пшеничним. І тоді, щоб Косар не говорив мені, що "знаєш, друже, 16-поверховий будинок іде в департамент в українське". А там кажуть - дай ще 2%.
Ось тому я кажу про те, що рішення дуже вірне, але треба, щоб були повноваження.
Головуючий: Запишіть - Фоменко, Поляченко, Пшеничний, Качурова, Лисов підготувати нову інструкцію для затвердження в січні місяці. Можна так?
З зали: Можна.
Головуючий: Прошу, Товстий, 44. Потім Дрозденко, Присяжнюк. Я прошу проголосувати підвести риску.
Голосування:
За - 47, проти - 0, утр. - 0, не гол. - 13, всього - 60. Рішення прийнято.
Товстий: Мені незручно звертатися до вас, бо я вже був у вас на прийомі. Я цілий рік працював над тим, щоб побудувати у себе в окрузі ці спортивні майданчики. Є доручення Віктора Михайловича, ваше. Але я ходжу по кругу зараз за цим солнечним освітленням цих майданчиків. Зараз темніє в чотири години, цим дітям практично немає, де гратися. І я хотів там на Новий рік зробити якісь міроприємства на цих майданчиках.
По-перше, я запрошую вас все-таки побачити, що я там наробив. І всіх колег-депутатів прошу подивитися.
Головуючий: Я згоден. Давайте ми трошки потримаємося, давайте почекаємо до наступної сесії 22 – 23.
<--- 16 Декабря 12 ч 25 м 23 с ---- Второй стенограф --->
Головуючий: Все залежить від природи і від Бога.
Дрозденко: В мене звернення. Я виступав не від себе особисто, а від нашої комісії. Тому на минулій і на цій сесії ви обриваєте на 5 слові.
Головуючий: Ми підправили, записали вас, Білича, як голову комісії. Ми вас вписали в комісію і тепер будемо сподіватись, що воно буде якісне і ми його приймемо на слідуючій сесії.
Дрозденко: Я маю 3 хв. на виступ.
Головуючий: У мене є прохання, крім Головача і Дрозденка, всім депутатам озвучити, що ви до мене відноситесь з повагою.
Так, Присяжнюк, Карпенко, повинен був підійти до протокольної частини, Казаков, Бубнова. І я обіцяв підійти з вами, щоб у протокол вписати ваші побажання.
Присяжнюк: Я хотів акцентувати на такому понятті, як сприятливий інвестиційний клімат. При цьому слові мова йде
<--- 16 Декабря 12 ч 28 м 23 с ---- Седьмой стенограф --->
про преференції, які надаються інвесторам для того, щоб вони працювали на тому чи іншому місці. В противному випадку, якщо однакові умови будуть: умовно у Вінниці, в Києві, чи в Парижі і Києві, то вінниччани будуть працювати у Вінниці, парижани - в Парижі, кияни - в Києві, а якщо кращі умови будуть в Парижі, а не в Києві, то всі кияни поїдуть працювати в Париж.
Тому, коли ми приймаємо якісь рішення, які поліпшують інвестиційний клімат, то ми повинні розуміти, що, на превеликий жаль, інвестори будуть все менше і менше вкладати кошти в м. Київ. Тому, коли ми приймаємо рішення про один відсоток пожежникам, коли ми приймаємо рішення якісь особливі по орендній платі за землю, то ми повинні передбачати наступні наслідки, які за цим послідують. Ось на чому я хотів акцентувати нашу увагу.
Головуючий: Вношу одну поправку. Ви сказали, що інвестори будуть вкладати в Київ все менше і менше. Я вношу поправку, що інвестори будуть вкладати в Київ все більше і більше. Погодився Присяжнюк. Всього доброго. Приходьте 19 на відкриття нами з вами профінансованого, завершеного академічного дитячого лялькового театру. Запрошення всі ви отримаєте. До речі, ви сьогодні приходьте о 17 год. в Колонну залу на святковий вечір-зустріч з дипломатами, у вас всіх є запрошення, але, як правило, вас буває половина. Всього доброго вам.